1 X'L'dfhxU i\iin< HEI LUC Ted-show Ger de Boer uit Heiloo, winnaar Canadese bevrijders worden in de bloemetjes gezet Hans Bruin en Cor Sombroek twee echte houtdraaiers Van Gils en Dick Holthaus Hoe wij mooier kunnen wonen tonen de firma's Rozing, Simon Peek het Porceleynhuis en Bloemist Schouten klokken simon peek Schilderen is bloed, zweet en tranen 1 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO BOETIEK I BOETIEK BOETIEK BOETIEK BOETIEK I BOETIEK RAADHUISWEG13 Joseph van Schagen WINKELHO^ 't LOO HEILOO i Voor uw 1 WASAPPARATEN j met f COR SCHAAP i gaan praten. 1 H HEILOO - TEL. 072-331426 j 072-330138 Composes vanaf maat 46 t/m 54 in vele variëteiten COR HEECK 70 JAAR mm MMrrzutwf Ger de Boer (links) tijdens de opname van de Ted show Vlot heuplang jasje in aparte twee-kleurige 45e JAARGANG No. 15 9 APRIL 1980 Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 12.000 exemplaren in de gemeenten Heiloo, Limmen, Egmond-Binnen, Rinnegom, Egmond a/d Hoef en Akersloot. Advertenties en kopy moeten uiteriyk maandagmiddag 6 uur in ons bezit zyn. Advertentieprijs per mm 40 cent (excl. BTW) Bij regelmatig adverteren aanzienlijke reduktie. Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - Heiloo Telefoon 072-330175 b.g.g. 072-334531 Redaktie-adressen: Baafjeslaan 1, Heiloo - Telefoon 072-331081 Cor Heeck, 70 jaar jong, een gezel lige prater met een verwarde geest, zo als hij het zelf zo mboi weet te omschrij ven. Geboren op 31 mei 1910, woonde en werkte in Amsterdam en Heiloo en na de oorlog te Castricum. Een man met liefde voor zijn werk en leerlingen. Hoewel ik het soms allemaal wel in een hoek zou willen gooien", zegt hijzelf. ,,Tot op de dag van vandaag vraag ik me af of ik per ongeluk schil der ben geworden, of dat het de voor zienigheid is geweest." De vader van Cor Heeck was boekhan delaar, maar zoonlief had niet veel zakelijk gevoel en vader vond hem niet geschikt om de zaak over te nemen, hoewel hij z'n vader natuurlijk wel in de zaak hielp. Maar op een dag kwam de voorzienig heid (of het noodlot) de winkel binnen v stappen in de gedaante van een jongen die vroeg aan Cor Heeck of hij geen zin had om met hem model te gaan teke nen. Zo één keer in de veertien dagen, op een boot, en dat leek hem wel wat. Schilders konden in die tijd moeilijk aan de kost komen en dat had Cor Heeck al gauw door en bedacht als ik hier iets in wil gaan doen (je kan niet weten) moest ik toch maar m'n lagere akte gaan halen ,,Ja, hoe ik dat in m'n hoofd haalde, weet ik nog niet, ik straalde-dan1 ook, want ik had nooit aan bordtekenen gedaan en dat moest ik wel voor het examen doen Maar de leraarschilder zei tegen Heeck ;;Heb je geen zin om naar de academie te gaan?" Nu was dat in die tijd nog zo dat je bij de directeur van de acade mie, toendertijd Roland Holst, de man van Henriette Roland Holst, je werk moest laten zien en van zijn beoorde ling hing af of je examen mocht doen. Nu was in die periode de zuster van Cor Heeck getrouwd en op de trouwerij had hij een stel portretjes getekend en deze liet hij de directeur zien en daar was Roland Holst erg van onder de indruk en zei: ,,Ik zal u zelf wel opge ven". Er werd examen gedaan. Nu kon je in die tijd naar de dagschool of de avondschool, dit laatste nu was de bedoeling want vader kon hem overdag in de boekwinkel niet missen. Maar Cor Heeck hoorde zijn naam wel af roepen voor de dagschool en niet voor de avondschool en ja hoor Roland Holst had hem voor de verkeerde klas op gegeven (misschien weer een stukje voorzienigheid) Vader Heeck vond het wel prachtig dat zijn zoon geslaagd was, een leraar heeft vader moeten overtui gen dat hij zo'n kans nooit meer kreeg ,,De eerste tijd was niet gemakkelijk, ik had er moeite mee maar ik kreeg de kans tussentijds ia de tweede klas eens iets te proberen letterlijk en fi guurlijk was deze klas een stuk kleiner en ineens ging het een stuk beter, m'n leraard prof Jurres was erg enthou siast. In die tijd won Heeck z'n eerste prijzen, .Intussen had vader de zaak verkocht in Amsterdam en verhuisde naar Castricum, hier trouwde Cor later zijn buurmeisje. De oorlogsjaren, althans de laatsten, werden doorgebracht bij v.d.Laan aan de Ken. Straatweg. Cor Heeck schilderde veel in ter Coul- ster en het was daar dat hij Jan Dekker ontmoette, deze had een club waar hij niet verder mee kon en vtfoeg aan Heeck: ,,Wil jij die niet overnemen?" (weer een stukje voorzienigheid) en hieruit is de schilderclub Tintoretto voort gekomen. Maar Cor Heeck heeft meer clubs ge had, St. Lucas in Beverwijk. Perspectief in Castricum, Zaanse schilderskring te Zaandam, Club Hoogovens; club te Amsterdam Verder heeft hij ook veel geïllustreerd, plaatjes voor de AVRO bode en later voor de V.P.R.O in de tijd van ds. Spelburg en vele verhalen uit de Mar griet werden door Heeck van mooie tekeningen voorzien. ,,Het schilderen was mijn noodlot", ik wilde eigenlijk het onmogelijke, mijn illusie was altijd groter dan de wer kelijkheid, daarom heeft het mij zelden voldoening gegeven" zegt Cor Heeck. Toch wie zijn leerlingen spreekt, zal merken dat zij zeer node afscheid van hem nemen. ,,Hij is een fijne man" zeggen ze. Op 19 april wordt er in de Zevensprong een jubileum tentoonstelling gehouden die om drie uur geopend zal worden door de oprichter van Tintoretto Jan Dekker. Jaap Dekker zal de lessen van Cor Heeck over gaan nemen. De tentoonstelling is van 20 t/m 27 april dagelijks ook zaterdag en zondag van 2-5 en van 8-10 uur geopend. INGEZONDEN HUISHOUDSCHOOL ST. AGNES NOG NIET GESLOTEN Willen de leerlingen die zich voor het seizoen 1980-'81 willen opgeven zich zo spoedig mogelijk schriftelijk aan melden op Vosr.cnaKkers IV. Dan Jc school open! Inlichtingen te verkrijgen bij: J. Zonne veld, tel. 336462. Het Actiecomité GEZINSKATECHESE Aan de ouders, die deelnemen aan de gezinskatechese in verband met de eer ste communie van hun kind. De laatste bijeenkomsten van deze gezinskatechese vinden plaats op dins dag 15 april en woensdag 16 april in de aula van de Mariaschool. We beginnen om 8 uur. De werkgroep INGEZONDEN weinig Als je gehoor geeft aan een oproep van de N.C.R.V. of je mee wilt doen aan de Ted-show breekt er wel een spannende tijd aan. Ger de Boer (21) had zich opgegeven en moest lang wachten totdat hij bericht kreeg of hij mee wilde doen, maar eerst moest er wel een flink gedicht gemaakt worden, een ode aan de vrouw, en deze moest opgestuurd worden naar de N.C.R.V., weer een spannende tijd maar ja hoor, Ger mocht meedoen. Hij kreeg een muziekcassette thuis ge stuurd en moest daar zelf tekst bij ma ken. Toen brak het moment aan dat hij naar de Lievenkamp in Oss moest komen. De meisjes waren daar al de hele dag en hadden geoefend met een stand-in maar de kandidaten kwamen pas aan het einde van de middag, want zij moes ten onzichtbaar blijven anders zou de keus (met de silhouetten) al van te voren gemaakt kunnen worden en dat was niét de bedoeling. Tijdens de opname werd Ger gekozen en trof het best, met een meisje uit Dongen (N.Br.). Het verloop van de show zal ik u niet verklappen dat moet u zelf maar bekijk ken a.s.zaterdag ,,Maar het was een fantastische dag", zei Ger de Boer. Na afloop van de show werd er met el kaar nog feest gevierd en was er na tuurlijk veel te praten over de dingen die wel of niet goed gegaan waren. Een geweldige ervaring die Ger de Boer niet gauw vergeten zal. 12 April zal aan de Handelsweg 24 om 15.00 uur een openingsreceptie worden gehouden voor het nieuwe pand van Houtdraaierij B en S. Hans Bruin en Co Sombroek, twee buurjongens wonende aan de Kennemerstraatweg de een van huis uit metaalbewerker de ander cal culator, je kunt het goed met elkaar vinden en je begint samen een hout draaierij. Zie hier de ingrediënten voor de start van een goed lopende zaak. Bruin en Sombroek zijn zo'n drie jaar geleden begonnen en reeds nu over gestapt naar een modern ruim pand op het Industrieterrein. Het bijzondere van deze houtzagerij is dat ze zulke gro te diameters kunnen draaien, hun spe cialiteit is ook grote dingen. Zo staat er een consool voor eenkerkorpel. Ver der maken zij hier zuilen, (de eerste staat bij Aris de Wit op de Heerenweg) een bierzuil is eigenlijk een camou flage voor de metalen tap,de leidingen lopen nu door de bierzuil «en er kan op verschillende plaatsen, d.rri.v. kranen- bier getapt worden. Er wordt veel met Europees iepenhout gewerkt maar ook wel met eiken. Het hout wordt ±1 jaar in het water ge legd zodat de 'voedingssappen van de hoorn verwisseld worden voor water. Men spreekt dan van gewaterd hout tevens kleurt het spint (buitenkant) dan beter bij de kern die altijd don kerder is. Dan wordt het hout een half jaar op de kant gelegd en vervolgens verzaagd zodat het gedraaid kan wor den. Hiernawordt het geschuurd'en op zo'n 35 graden nagedroogd dan in de o- lie gezet en geimpregneerd maar zo dat de tekening goed zichtbaar blijft. Zo draait men buiten de bierzuilen ook standaards voor bloembakken en tafel poten ook voor biljarts. Bruin en Som broek hebben een vertegenwoordiger in dienst die onder de naam "de Bruine Pater" verschillende horeca beurzen bezoekt en zo zijn bierzuilen aan de man brengt. De Kandelaars zijn te koop bij de Ab dij te Egmond waar tevens bijpassende kaarsen te vinden zijn. Hans Bruin en Cor Sombroek twee houtdraaiers die het samen best zullen rooien. Huisvuilophaaldienst. service! De nieuwe grofhuisvuil regeling is wel zeer ongemakkelijk voor de burgers. Niet alleen moet hij tevoren telefone ren en het huisvuil omschrijven, ook loopt hij de gerede kans dat de dienst de helft laat staan. Immers dozen worden niet meegeno men, die moet de burger verkleinen én bundelen. De nieuwe kraakauto.ten spijt, die dit klusje in een fraktie van een seconde klaart en door dezelfde burger is betaald. In andere gemeenten en steden wordt het huisvuil 2 x per week opgehaald en mag men twee dozen al dan niet/gevuld mee aanbieden. Niet in Heiloo, daar laat men ook ste vige zakken staan, als deze geen „keur merk" dragen. Had men per wijk voorheen een dag per maand grof vuil, nu kan men dage lijks door de gehele gemeente grof vuil voor de deuren zien staan. Een weinig verheffend gezicht voor een mooi dorp. De glascontainer is een succes, waarom geen adequate vuilcontainers? De vuilnisdienst lijkt allergisch voor dozen. Talrijke zaken bereiken de con sument in dozen, die daar op een zinni ge manier weer van af wil. Een doos is gemaakt om er wat in te doen, niet om hem plat te slaan. Laat dat de kraker maar doen! Men vraagt zich wel eens af.... is het gemeentelijk apparaat er voor de bur gers of denken zij in het gemeente huis andersom? A. M. Dolmans. D'OUD-INN EEN NIEUWE CAFE-BAR IN HET STATIONSCENTRUM Vanaf morgen heeft het Stationscen trum er weer een gezellige bar bij. Aan de Heerenweg 142 waar voorheen de Oude Veiling gevestigd was is met man en macht gewerkt om er een gezel lig interieur van te maken. Hans en Jopie Oudejans zijn hier uit stekend in geslaagd, in eigen beheer werd, over de hele lengte van de zaak, een bar gebouwd, de wanden zijn ver sierd met spiegels waar „kreten" of reclame's op staan. Het geheel heeft de sfeer van een engelse pub, misschien begrijpt u niet zo goed waar de naam D'Oud-lnn van daan komt, maar Hans Oudejans wordt in de wandel „Oud" genoemd, het leek hem een leuk idee deze naam aan zijn zaak te geven. Iedereen, die spreuken kan bedenken met de woorden OUD en INN erin mag deze inleveren, deze komen allemaal in de zaak te hangen, de beste zullen later in een koperen plaat ge- grafeerd worden en krijgen dan een definitieve plaats in de zaak. Ook is er gelegenheid om wat te eten, achterin is eenz.g. „Barhoek". Wie een partijtje schaak of dammen wil spelen kan hier rustig een avondje doorbrengen. Jopie en Hans Oudejans hopen dat vooral het oudere publiek zijn weg naar d'Oud Inn zal vinden, omdat ook deze groep recht heeft op een eigen „stam kroeg". De familie Oudejans is voor velen geen onbekende want jarenlang zijn zij de beheerders van de camping Heiloo geweest. Morgenavond is er Open Huis. FIETSKLEDING BIJ BOERSEN Sinds 23 maart is in de zaak van Boersen's fietsenzaak in het Stations centrum een ruimte ingericht als pas kamer. Door de ruime keuze fietskle- ding zoals korte en lange broeken, regenjacks, truitjes, schoenen etc. ont stond er een steeds dringerder be hoefte deze kleding te passen, want als er iets makkelijk moet zitten is het- sportkleding. Tot nu toe moest dat even vlug tussen de kledingrekken gebeu ren en dat ging niet meer op den duur.Vandaar deze paskamer. Woensdag 1 april was het precies 20 jaar geleden dat Boersen zijn fietsen zaak begon, vanwege dit heugelijke- feit kreeg elke klant een bosje bloe men. Dat er in die twintig jaar wel het een en ander veranderd en bijge komen is zal eenieder begrijpen. RAKU-POTTENBAKSTERINA BLOM IN GALERIE "EMILY" horloger juwelier stationsweg 85a heiloo Op vrijdag 5 mei zullen 750 Cana dese militairen naar Nederland komen. Het zijn leden geweest van het eerste Canadese leger dat samen met het dertigste Britse legerkorps ons 'and heeft bevrijd, In Amsterdam en Nijmegen zullen er voor hen verschillende festiviteiten georganiseerd worden, Toch zijn er altijd nog zo'n 33.000 Canadesen die niet naar Nederland kunnen komen, hoewel zij wel degelijk nun aandeel aan onze bevrijding nebben geleverd Oni deze mensen toch bij de activi sten te betrekken zouden we ze nest eens een bloemetje kunnen sturen, Koningin Juliana schenkt al sinds Jp6 jaarlijks 35.000 tulpen aan c*nada. Nu heeft de projectgroep BIJZONDER CONCERT IN WITTE KERKJE HEILOO De serie concerten in het Witte Kerkje in Heiloo wordt op woensdag 23 april a.s. voortgezet met een concert door een Japans baroktrio bestaande uit Yoshio Watanabe clavecymbel, zijn vrouw Keiko Watanabe viool en Ma- sako Hirao, viola da gamba. De bezoekers, die Yoshio Watanabe vorig jaar beluisterd hebben in het concert met Paulus Vis zullen onge twijfeld kunnen instemmen met zijn leermeester Gustav Leonardt, die Yoshio introduceert als „een bijzonder goed clavecinist (hij deed onlangs een brillant solo-eindexamen aan het Amsterdams Conservatorium)". De verwachtigen ten aanzien van het komende optreden van het Barok trio Watanabe mogen dan ook hoog gespannen zijn. Bijzonderheden over het programma zullen nog gepubliceerd worden. De toegangsprijzen voor het concert bedragen (incl. programma) 4,50, resp, 3,- voor personen vanaf 65 jaar en CJP-houders. Zaterdag 12 april van 13.00 uur tot 17.00 uur is de Castricumse keramiste Ina Blom in Galerie "Emily" aanwezig om over haar speciale wijze van potten bakken te vertellen. De RAKU-techniek; een van oorsprong Japanse manier van pottenbakken dat een onderdeel vormde van de thee ceremonie. Deze theeceremonie be hoorde tot het ritueel van het Zen- boedhisme en bestond uit een bijeen komst van gelijkgezinden die samen thee dronken uit door hen zelf gede coreerde kommen. Deze kommen werden enkele ogenblik ken vóór het theedrinken door ieder persoonlijk gebakken en daarna di- rekt in water afgekoeld. De RAKU-techniek wordt zelden toe gepast daar het zeer arbeidsintensief en riskant is. Enfin Ina Blom kan u er van alles over vertellen a.s. zaterdag 12 april in Gale rie "Emily". Bovengenoemde zaken geven woens dag 9, donderdag 10 en vrijdag 11 april een show in het pand van de firma Rozing aan de Westerweg om U een indruk te geven hoe mooi men verschil lende woonzaken kan combineren. Natuurlijk zijn er ook weer verschil lende nieuwtjes te zien. Zo heeft de firma Rozing prachtige oud grenen meubelen (zie foto) en engelse meu belen van STAG. Veel is gericht op de combinatie, wandweefsels en behang gecombineerd met de duurdere stoffen zoals velours en damast en daar aan sluitend vloerbedekking bij indezelfde kleur, rolgordijnen, en buiten de effen verticale jalouzieën zijn er nu ook schitterend gedessineerde. Iets heel nieuws zijn de houten rolgor dijnen die verticaal verwerkt weer dienst kunnen doen als schuifwand en tevens in mooie dessins verkrijg baar. Ook Simon Peek laat een stel indruk wekkende klokken zien. Een engelse staande klok, ook in oud grenen, deze combineerd uiteraard erg goed met de oud grenen meubelen. Deze klok is nieuw gemaakt maar geheel naar het oude model mee vJorintische zuilen en een koperen wijzerplaat. De motieven zijn uit de Griekse tijd met papaver en meander lijsten. Christiaan Huyghens heeft veel ver- CIRCUS Ieder jaar ontvangt het Gemeente bestuur meerdere aanvragen van cir cussen om in Heiloo op te treden. Als regel wordt één verzoek per jaar ingewilligd In het algemeen is het moeilijk daar voor een geschikte plaats in de ge meente aan te wijzen, waarbij ook met de belangen van de omwonenden re kening moet worden gehouden. Besloten is in 1980 voor het weekend van 19 en 20 april aan een circus ver gunning te verlenen voor het geven van diverse voorstellingen op het parkeerterrein aan De Omloop tegen over de Bayershoffweg. DE O.P.A. VAN DE REHOBOTH- SCHOOL Daar het de eerste maandag van de maand Paasfeest was, houden we deze keer oud-papier-aktie op de tweede maandag, dat is dus 14 april. Yanaf ongeveer 11.00 uur, tot dinsdagmor gén ongeveer8.00 uur staat de contai ner op het schoolplein aan de Holle- weg 98. Als u het echt niet zelf kunt brengen, dan willen wy het maandagmiddag wel by u ophalen als u even belt met mevr. Wind, tel. 330556. Graag ge bundeld of in een doos. By voorbaat dank. oudercommissie Rehobothschool „Tulpen voor Canada" besloten ais aandenken en teken van dankbaarheid een pakket van vijftig tulpen samen gesteld. Een ieder, die nu eens een gebaar aan deze Canadese oud strijders (de bevrijding kostte zo'n 5.304 Canadese levens) zou willen maken, kan voor 28,-- zo'n oudstrijder voor zijn inzet bedanken. U krijgt dan de naam van de man plus twee oorkonden. Een om ingevuld en ondertekend naar Canada te sturen, de ander om zelf te houden. De tulpen worden door het comité dat onder bescherming staat van de Koningin naar het adres van do- oudstrijders verzonden* Postrekeningnummer is: 202010 t.n.v. Tulpen naar Canada, postbus 172, 2180 AD Hillegom. schillende stijlen naar Nederland ge bracht. Ook hangt er een Friese staartklok die helemaal Hindelopen beschilder is met bovenop i.p.v. de atlas met de twee engelen, drie koperen bollen een pracht exemplaar. Tijdens de openavonden zal Simon Peek een Friese staartklok repareren en kunt u hem vragen stellen. Ook hangt er een Fries knechtenklokje. Het Porceleynhuys heeft verschillende gedekte tafels staan met schitte rende serviezen en bestek, men krijgt hier een duidelijk beeld hoe zo'n ser vies in uw eigen woonsfeer tot z'n recht komt. Als ik u de namen Wedge- wood, Hutschenreuther, Villeroy en Boch noe/m, zult u begrijpen dat hier „klasse" serviezen te zien zijn. Maar wat is al dit moois zonder een bloemetjeerbij. Bloemsierkunst Schou ten laat zien hoe wij aan al dit moois de finishing touch kunnen geven. Tegen woordig ziet men steeds meer bloemen van echte zijde, die nog gewassen kun nen worden ook. Hiervan zijn verschil lende combinatie's te zien o.a. van Jim-Jon uit Taiwan, opgemaakt in Oosters Porselein. U bent van harte welkom op de show bij de firma Rozing aan de Westerweg die a.s. woensdag, donderdag en vrij dag geopend is van 10.00 tot 22.00 uur 's avonds. j|Bp breisteek van Lucia-Twenty-Seven. Winkelhof 't Loo 20-24 Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1980 | | pagina 1