XT.'rtfh'JX TAIIY M HEILCC Van Os mode Mededeling Feestweek bij Ka Pijnappel Damesmode voor de vrouw die zich jong voelt. Stretch denim Pantalons f 69.— Slagerij Brink viert 40-jarig jubileum anjer verlovingsringen simon peek Café-Bar d'Oud-Inn geopend Rector Bertrand viert 40-jarig priesterfeest jmÊÊÊÊSÊSÊÊBBÊÊM IEUWSBLAD VOOR HEILOO intra woonkunst eigentijdse meubelkunst op steenworp afstand intra woonkunst alkmaar BOETIEK I BOETIEK BOETIEK BOETIEK BOETIEK I BOETIEK RAADHUI SWEG13 l.v.m. Koninginnedag (30 april) ZIJN WIJ GESLOTEN en verschijnt de Uitkijkpost op DONDERDAG 1 MEI. l.v.m. Bevrijdingsdag 5 mei ZIJN WIJ GESLOTEN en wordt u vrien delijk verzocht uw kopij voor advertenties en tekst VRIJDAG 2 MEI in te leverenof op maandag 5 mei in de bus te deponeren. Dir. Uitkijkpost WMËÊÊÊÊ& S55 SSsp M lil WASAPPARATEN C0R SCHAAP WINKELHOF 't LOO HEILOO 072-330138 Nu ook (Damesmode 1e etage) MUSICA DA CAMERA TOKYO IN v WITTE KERKJE HEILOO WOENSDAG 23 APRIL 45e JAARGANG No. 16 16 APRIL 1980 Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - Heiloo Telefoon 072-330175 b.g.g. 072-334531 Redaktie-adressen: Baafjeslaan 1, Heiloo - Telefoon 072-331081 Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 12.000 exemplaren in de gemeenten Heiloo, Limmen, Egmond-Binnen, Rinnegom, Egmond a/d Hoef en Akersloot. Advertenties en kopy moeten uiteriyk maandagmiddag 6 uur in ons bezit z{fn. Advertentieprijs per mm 40 cent (excl. BTW) Bij regelmatig adverteren aanzienlijke reduktie. mmm Slagerij Brink nog in oude staat. De man voor de toonbank is wijlen Egbert Keuning, oud-leraar aan de ULO-school. A.s. zaterdag 19 april bestaat slagerij Brink aan de kennemerstraatweg 40 jaar. Vader Jaap en zoon Hans vieren dit heugelijke feit met een receptie incafé- bar 't Putje. Vooral vader Jaap Brink is trots op „zijn" jubileum. Tenslotte staat hij al vanaf het allereerste begin in de zaak. In 1926, als 16-jarig jochie, zette Jaap zijn eerste schreden in wat later zijn slagerij zou worden. In '26 was hij echt- ter nog geen eigen baas. Hij werd knecht bij slagerij Jacques Rovers. Daar leerde hij het vak en toen de heer Rovers in 1934 overleed werd Jaap Brink zetbaas. In '38 haalde hij het slagerspatroon, wat nodig is als men een eigen zaak wil hebben. Op 19 april 1940 werd hij tenslotte zelf eigenaar van het pand. Een slechter moment om een eigen zaak te beginnen was er eigenlijk niet, want enige tijd later brak de oorlog uit. Er volgde een moeilijke periode. Alles ging op de bon en vlees was vaak moeilijk of niet te krijgen. Door de vele razzia's was het moeilijk voor de mensen om naar de abattoirs te gaan. Makkelijk was om alles zelf te slachten. Brink werd aldus het slacht huis voor heel heiloo. Alles werd nu gezamenlijk gedaan. Jaap van de Peet en Arie Keuris gingen de boeren langs om het vee te kopen, terwijb Brink, Gerard Pranger, Gerard Burgering en Gerard Aelbers het slachtwerk op zich namen. Pas in '49 werd alles weer enigszins normaal. Er was weer genoeg vlees en het ging de slagers nu wat meer voor de wind. Samen met zijn vrouw, de vo rig jaar overleden mevr. Brink-Offrin- ga, bouwde Jaap Brink de zaak op. De eerste verbouwing was in 1958. Er kwam een kijk-wijs toonbank. Nu is dat heel gewoon, maar in die tijd had lang niet elke slager zo'n toonbank. Het woord zegt het al, de mensen konden het vlees zien liggen en het vervolgens aanwijzen. In 1964 kwam er achter de zaak een nieuwe worstmakerij. De laatste uit breiding was in '76 toen het ernaast- staande pand van Korstanje erbij werd getrokken. In al die uitbreidingen had zoon Hans, die nu de zaak heeft overgenomen, ook een hand. Hans kwam er in 1962 bij, nadat hij vijf jaar de slagersvakschool had gevolgd en waar hij alle benodigde papieren haal de. Het inkopen doet Hans Brink zelf. Iedere maandag gaat hij naar de markt in Leiden om het vee in te kopen. Va der Jaap, die actief wil blijven, gaat vaak mee. Ook in de worstmakerij helpt hij nog mee. Worst maken is trou wens toch iets wat de fam. Brink goed afgaat, want Hans heeft daarmee al verschillende prijzen gewonnen. Vergeleken met vroeger vindt Brink senior het nu allemaal veel zakelijker. Vroeger hadden de slagers in Heiloo veel meer contact met elkaar. We adverteerden zelfs gezamenlijk. Ook hadden we 'vaak vergaderingen. Ik weet nog goed die tijd dat we, meestal één keer per week, vergaderden in het cafeetje van Piet Rozing „De Nachte gaal". Dat was op de Kennemerstraat weg tussen de hobby-shop Jan III en het huis van tandarts Miek Vos. Dan dronken we altijd lekker een neutje en het werd vaak zo gezellig dat we tot diep in de nacht nog zaten te praten. Om een uur of drie kwam dan de hond van Gerard Pranger zijn baas halen en dat was voor ons het teken om de zit ting op te heffen. Later gingen we bij de mensen thuis vergaderen, want het werd op den duur gewoon te gek". Tegenwoordig hebben de Heiloose slagers nauwelijks nog contact met el kaar en dat is eigenlijk toch wel jam mer," Aldus Jaap Brink. Zoals gezegd vieren vader Jaap en zoon Hans Brink a.s. zaterdag 19 april het feit dat de zaak veertig jaar bestaat. Plaats van handeling is café 't Putje en u bent van harte welkom. AFHALEN ABONNEMENTEN U heeft nog drie dagen de tijd om uw zwemabonnement op het Gemeente huis af te halen. De abonnementen die Net zijn afgehaald voor 22 april vallen automatisch buiten de reductie. Aan het Gemeentehuis kunt u uw abonne menten afhalen en betalen op donder dag en vrijdag van 9 tot 12 uur en van 13.30 tot 16.30 uur en op zaterdag van9tot 12 uur. OUDPAPIER AKTIE RADBOUDSCHOOL Zaterdag 19 april a.s. is het weer de derde zaterdag van de maand. Dus oudpapier inzameling aan de school tussen 9.00 - 11.00 vur, De opbrengst in maart was werkelijk grandioos. La ten we het met z'n allen zo houden. Kunt u het niet zelf brengen, dan tot vrijdagavond 19.00 uur bellen, tel. 333823. Tot zaterdag! De oudercommissie COMITÉ AUTOTOCHT BEJAARDEN HEILOO leder jaar opnieuw bereiken ons talloze leuke reacties en dankbetuigingen na afloop van dc traditionele bejaarden- tocht die dit jaar voor de vijftigste keer zal worden gehouden. Dankbaarheid voor de mooie onverge telijke dag die het organiserend comité, dankzij dc financiële medewerking van onze ingezetenen en hulp van vele anderen, jaarlijks voor hen verzorgt. Heiloo is dan ook practisch nog de enige gemeente in de omtrek waar men z'n oudere inwoners gratis zo'n fijne dag kan aanbieden. Vanzelfsprekend dragen ook vele deel nemers hun steentje bij en dank zij de waardering van zovelen, zet het comité zich ieder jaar opnieuw geheel belangeloos in om een dergelijke uit gaansdag te organiseren. Een dag waarop vele oude bekenden elkaar weer eens ontmoeten, gezellig samen zijn en als het ware één grote fa milie vormen. Ook dit jaar is er op donderdag 8 mei a.s. weer zo'n trip voor de heilooër ou deren. Opgeven voor deelname Voor deelname kan men zich (uitslui tend) opgeven op maandag 21 april a.s. van 10-12 uur in het verzorgings tehuis ,,De Loet"; op dinsdag 22 april van 14-16 uur in het ,,Open Huis" en op woensdag 23 april van 10-12 en van 14-16 uur in het verzorgingstehuis ,,Overkerck". Het wordt weer een mooie rustige uit gaansdag, die men beslist niet mag missen. Aan deze geheel verzorgde dagtrip kunnen deelnemen, personen van 65 jaar en ouder. Voor echtparen is het voldoende wanneer één van hen deze leeftijd heeft bereikt. Daar de kosten van een dergelijke uit gaansdag ieder jaar opnieuw weer stijgen, doet het comité een dringend beroep op de deelnemers om hen zo mogelijk financieel nog wat te willen steunen (uiteraard naar draagkracht en geheel op vrijwillige basis.) Bij voorbaat hartelijk dank. Wil men nog wat gireren, dan kan men dit doen op postgironr. 565431 t.n.v. de algemeen leider: Dhr. C. A. Roemer, Westerweg 262 Heiloo, onder vermelding Autotocht Bejaar den". OU0.»APIER INZAMELING PINKELTJE EN W. J. HOFDIJK- SCHOOL Vrijdag 18 april staat de oud-papier container weer bij onze school. Ook nu van 8.15 uur tot ongeveer 14.00 uur. Mogen wij weer op uw voorraad(je) oud papier rekenen! Bij voorbaat onze dank. De leerkrachten van Pinkeltje en de W. J. Hofdiikschool HUISHOUDSCHOOL NOG NIET VERLOREN, ACTIE-COMITE ONTVANGT POSITIVE BERICHTEN Het actie-comité dat zich inzet voor het behoud van een school voor huishoud en nijverheids-onderwijs in Heiloo is begonnen aan een onderzoek naar de mogelijkheden om deze vorm van onderwijs te behouden. Zoals bekend is de thans bestaande huishoudschool, de Agnes-school aan de Pastoor van Muyenweg, voornemens te sluiten. Het actie-comité wenst zich hierbij niet zonder meer neer te leggen. Het heeft inmiddels een gesprek gehad met het bestuur van de Agnes-school en ook is er contact geweest met het Minis terie van Onderwijs. Bij beide gelegen heden kwam naar voren dat het aller belangrijkste is dat de school aan het vereiste aantal leerlingen (±20) komt. Dit dreigt niet te gebeuren, mede omdat leerlingen vanuit Heiloo naar andere huishoudscholen buiten Heiloo gaan. Het actie-comité is van mening dat een gemeente als Heiloo, met inbegrip van Egmond en Limmen, waarschijn lijk voldoende leerlingen voor het huishoud- en nijverheidsonderwijs telt. Het comité is daarom doende bij de basis-scholen een onderzoek in te stel len om gegevens over het aantal leerlingen voor deze vorm van onder wijs te verzamelen. De eerste resulta ten van dit onderzoek zijn bemoedi gend. Hoewel nog niets vaststaat lijkt het erop dat er meer dan voldoende leerlingen voor het huishoud- en nij verheidsonderwijs zijn. Een van de redenen waarom niet alle kinderen die het huishoud- en nijver heidsonderwijs willen volgen dat buiten Heiloo doen is wellicht het katholieke karakter van de Agnes-school. In een gesprek met het bestuur vernam het comité dat men weliswaar de katholieke beginselen voorstaat, maar dat nu al de helft van het aantal leerlingen niet katholiek is. Het comité sluit samen voeging met het openbaar onderwijs in de toekomst beslist niet uit, zodat dan ook deze mogelijke barrière verdwenen zal zijn. Zoals gezegd, het allérbelangrijkste om de school open te houden is om aan hét vereiste aantal leerlingen te komen. Daarom ouders, geeft uw kin deren bij het comité op als zij volgend schooljaar het huishoud- en nijver heidsonderwijs gaan volgen, ook al staat uw kind al ingeschreven op een andere school. De huishoudschool is nog niet verloren voor Heiloo. Het actie-comité geeft u graag nadere inlichtingen, U kunt bellen naar de heer J. Zonneveld (tel. 336426) of mevr. T. Koopmans (tel. 331546) Schrif telijke aanmeldingen kunt u versturen aan Vossenakkers 14 te Heiloo. Interieurarchitektuur op hoog nivo. Een ekspositie over hoe modern wonen artistiek kan zijn Binnenhuisvormen met technische detailperfektie. Intrawoonkunst laat u zien dat eksklusiviteit betaalbaar dichtbij kan zijn. binnenhuisarchitektuur ritsevoort 23/27 tel. 072-111366 horloger juwelier stationsweg 85a heilooJ Zie onder Limmen. SOCIËTEIT ALLEENSTAANDEN Omdat deze keer de eerste maandag van de maand 2e paasdag was en het Open Huis gesloten, komen we nu a.s. maandag 21 april bij elkaar. We beginnen met bijpraten, koffie, mededelingen, blocnootjes en rond vraag. Na de pauze helaas geen volksdansen maar wel gelegenheid tot gezelschaps spelen. l.v.m. het mooie weer en de daardoor dalende belangstelling, hebben we besloten de bijeenkomsten in het Open Huis op de derde zondag van de maand (was van 3-5 uur) vöorlopig te stoppen. We hopen t.z.t. met u allemaal te over leggen of en hoe we hiermee door gaan. Suggesties blijven steeds van harte welkom! We attenderen U nu vast op de dans avond (met levende muziek) die we zaterdagavond 26 april in de grote zaal van het Open Huis zullen organiseren. Volgende week leest u hierover meer in de Uitkijkpost. Houdt deze avond alvast vrij. We rekenen op een grote opkomst! De werkgroep. Inl. tel. 333052. GROTE PORTAS-SHOW A.s. vrijdag en zaterdag ^8 en 19 april, is er in het N.K.J.B.-gebouw op de Stationsweg een grote Portas-show. Wat is- nu eigenlijk Portas? Portas is een bepaald procédé waarmee uw deuren, het maakt niet uit hoe oud, weer als nieuw worden gemaakt. Portas is een internationaal beschermd merk. Onder deze naam werken circa 300 zelfstandige bedrijven in Duitsland, Oostenrijk, Nederland, Italië, België, Luxemburg en Zwitserland samen als Portas-deuren-service-vakbedrijven. Uitsluitend deze bedrijven, die werken volgens dezelfde strenge kwaliteits normen, hebben binnen hun gebied het exclusieve recht om Portas kwaliteits- materialen voor deurommanteling te gebruiken. Binnen een dag zien uw deuren er door Portas uit als nieuw. De voordelen zijn o.a. nooit meer verven, lange levens duur, geen scheuren en een verbe terde geluids- en warmte-isolatie. Er is een uitgebreide keus, zoals b.v. licht eiken, palissander, donker noten, mahonie en gecapitonneerd. Vrijdag kunt u de show bezoeken van 18.30 tot 20.30 uur en zaterdag van 10.00 tot 16.00. Deskundigen zijn aanwezig om u alles uit te leggen. Donderdagmiddag mochten de beide zoontjes van de heer en mevrouw Oudejans, Marco en Rowdy ieder een lint doorknippen om hiermee de totaal verbouwde zaak van hun ouders officieel in gebruik te nemen. Eerst kreeg de familie de gelegenheid Hans en Jopie Oudejans te feliciteren, maar 's avonds stond het iedereen vrij even een kijkje te komen nemen en een^ drankje te komen drinken, het was er' ,,bar" gezellig. Als u van plan bent dit binnenkort een bezoekje te brengen aan bar d'Oud-Inn aan de Heerenweg 142 probeert u dan een spreuk of rijmptje te maken met de woorden oud en inn erin. Al deze „poezie" zal in de bar worden opgehangen. Laat uw dichtader U soms in de steek, misschien gaat het na een drankje beter, lukt het dan nog niet zet u dan maar een boom op met uw buurman of vrouw. Hoe dan ook gezeljig is het er. MEER GENIETEN Het staat onomstotelijk vast dat je meer geniet, meer energiek en efficiënt wordt, dat je minder angst hebt of depressief bent als je aan TM doet. Daarnaast verdwijnen ook hartaandoe- ningen, astma, hoge bloeddruk en slaapje weer na een kwartiertje in. Omdat er nog veel en veel meer over te vertellen valt zal Jan Luteijn, Transcendente Meditatieleraar voor Noordholland-Noord op woensdag 23 april in 't Open Huis aan 't Loo 19 te Heiloo een informatie avond verzorgen. Aanvang 20.00 uur. Voor meer inlichtingen kunt u bellen 02208-4675. KRANTENAKTIE LIDWÏNASCHOOL Zaterdag 19 april a.s. staat de oudpa pier container weer bij onze school van 9.30 - 11.30 uur. Mocht u zelf uw oude kranten hiet kunnen brengen bel dan naar fanrf. P. de Graaff, tel. 334055. Wij rekenen®wéér op een grote op brengst. Voor uw met gaan praten. HEILOO - TEL. 072-331426 k4 Op woensdag 23 april, aanvang 20.15 uur, wordt er in de Witte Kerk te Hei loo een concert gegeven, dat uitge voerd zal worden door het kamermu- ziek-ensemble "Musica Da .Camera Tokyo". De uitvoerenden zijn Keiko Watanabe (viool), Masabo Hirao (vi ola da gamba) en Yoshio Watanabe (klavecimbel). Degenen die dit gezel schap al eens beluisterd hebben, weten dat er muziek wordt gemaakt, die de toets der kritiek kan doorstaan. Yoshio Watanabe, geboren in Japan, studeerde eerst piano bij Koji Taku (een leerling van Alfred Cortot) en ging later over op klavecimbel, waarvoor hij studeerde bij Michio Kobayashi? Deze studie vervolgde hij bij Gustav Leonardt aan het Sweelinck Conserva torium te Amsterdam, waar hij in 1977 "cum laude" slaagde voor het solisten-diploma. In maart 1980 ontving hij de Prix d'Excellence. Hij geeft geregeld concerten, meestal in West- Europa en Japan. Ook werden er gram mofoonplaten gemaakt. Keiko Watanabe, eveneens geboren in Japan, studeerde viool in Tokyo aan de Universiteit voor Schone Kuns ten, waar zij in 1972 afstudeerde. Daarna vervolgde ze haar studie in Nederland bij Jaap Schroder en Sigis- wold Kiiyken aan de Conservatoria te Den Haag en Amsterdam. Regel matig speelt Keiko Watanabe samen met verschillende ensembles, die ori ginele instrumenten gebruiken. Ook van haar muziek werden veel grammo foonplaten gemaakt. Masado Hirao studeerde viola da gam ba bij Toshinari Ohashi en tege lijkertijd musicologie aan de Kunitachi Universiteit in Tokyo. In 1979 behaalde ze een solistendiploma. Ze is lid van "Hésperion XX" en geeft concerten als soliste en als lid van di verse ensembles o.a. met Josef Suk en Hans-Martin Linde. Ook zij heeft, evenals Keiko Watanabe, verschillende tournees door Europa en Japan ge maakt. Het programma vermeldt o.a. werken van Jean Marie Leclair, Bach, Corelli, Rameau en anderen. Alleszins de moeite waard om op 23 april het concert bij te wonen. De kerk zal geopend zijn vanaf half acht voor de verkoop van toegangs bewijzen a 4,50 (incl. programma), resp. 3,-- voor personen vanaf 65 jaar en CJP-houders. In de pauze is er koffie verkrijgbaar. Parkeergelegen heid is in ruime mate aanwezig. Ongetwijfeld zal zondag 13 april 1980 een onvergetelijke dag voor Rector Bertrand zijn geworden. Zelfs de weer goden hadden alle registers open getrokken om op hun eigen wij^e een steentje bij te dragen. Voorafgaande aan de receptie werd er eerst een Eucharistieviering gehou den waar twee koren t.w. het gemeen tekoor en Kariko met solistische mede werking van de zusjes Molenaar en Me vrouw Pirovano, een schitterende^ muzikale bijdrage leverden o.l.v. dirigent Jan Klerks. De feestpredikatie werd gehouden door pastor J. Even, die vroeger zes jaar op O.L.V. ter Nood gestaan had, 'hij deed dit op zo'n sympathieke manier, dat er na afloop spontaan geapplau- diseerd werd. Na afloop van de dienst was er een receptie in het putje. Uit de enorme be langstelling en de hoeveelheid kado's werd duidelijk hoe bemind rector Bert rand in zijn parochie is. Namens de speciaal voor deze gelegen heid in het leven geroepen feestcom missie sprak mevrouw H. Zonneveld, z\] zei: ,,40 jaar Priester zijn, is niet zomaar wat, maar achterom kijkend, zult u zeggen, er is veel gebeurd, maar de tijd is omgevlogen. De helft van uw priesterleven, heeft u willen doorbren gen, hier bij ons, hier op kapel en in de wandeling nog wel e'ens de Neder zetting genoemd. Lief en leed heeft u met ons willen delën en als dank daarvoor van onze kant zouden wij u graag een feestelijk kado willen aanbieden. Wij, schapen van Uw kudde, dragen U een warm hart toe en daarom hebben wij eenstemmig besloten een passend kado voor u te kopen, waar u en ook uw huisgenoten veel plezier aan kun nen beleven. Maar-alvorens het u te overhandigen spreek ik de wens uit van ons allen, dat U Priester moge blij ven in Eeuwigheid en dat u als mens voor onze Kapellergemeenschap lang gespaard moge blijven. Ik dank U". Toen ontving rector Bertrand, enigs zins ontroerd, een kleuren T.V. van zijn parochianen. Vervolgens sprak de voorzitter van de Stichting O.L.V. ter Nood Deken Ge- rards: ,,Toen ik zo over u nadacht schrok ik eigenlijk een beetje, U .staat" al 20 jaar op 't Putje en daar voor .stond" u 20 jaar ergens anders, wij willen nu van U een gezeten mens maken en U een troon" aanbieden die U vast later in de hemel krijgt". Hierop kreeg rector Bertrand een prachtige leren stoel waarin hij op z'n gemak T.V. kan kijken en z'n blik op de wereld gericht kan houden. Hierna spraken nog de heer Koopman van het gemeentekoor. Pater A. Smit en namens het collectanten college. Dom. de Jong en een afgevaardigde van het jeugdkoor Kariko. Uit alle sprekers bleek, hoe geliefd en gewaardeerd rector Bertrand is. Tijdens de receptie kwam het Harmo nie Orkest Caecilia een aubade bren gen, iets wat zeer.op prijs werd ge steld. Ook burgemeester G. J. Glijnis en zijn vrouW kwamen de jubilerende priester even de hand drukken. Het leek wel of de hele omgeving mee feestvierde overal hingen de vlaggen uit en voor het huis van rector Bertrand was van bloemen en groen een erehaag ge maakt. Waarschijnlijk wel een vermoeiende dag, maar wel één waar nog lang over nagepraat zal worden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1980 | | pagina 1