Uw Echte Bakker Bakt zelf weer zijn Heerlijk vers en lekker bros BAI1 Gemaakt volgens oud recept van grootvader Hemmer. Dit moet u eens proberen. Leg voortaan zo'n eigengebakken beschuit op uw broodtafel en u proeft het verschil. Het is licht verteerbaar en dik worden doet u er niet van. ALGEMEEN NIEUWS wakken roQ9ebrood Eigengebak* Eigengebakken ontbijtkoek Eigengebakken beschuit Heiloo Heerenweg 162 Tel. 331960 b.g.g. 330105 SPECIALITEIT VAN UW ECHTE BAKKER Plaatsgenoot Aad Kweldam kreeg culinaire onderscheiding Fancy-fair Lidwinaschool zeer geslaagd Lakschade aan auto's op parkeer terrein NS-station te Heiloo J. H. Rood Assurantiën B.V. Haal het vandaag nog in deze ECHTE BAKKERSWINKEL TllTKIJKPOST 11 JUNI 198U fMMER HEMMER DECORETTEHAALT "ZOMER THUIS" Het Decorette assortiment is opnieuw uitgebreid met een aantal voor De corette exclusieve produkten in de se rie behang, textiel en verlichting. Bo vendien zijn twee posters en een rijst papieren rolgordijnen toegevoegd Een nieuwe' brochure onder de titel "Zomer thuis" staat vol met kleurrijke ideeen voor binnen en buitep. l inde betome- en textielserie, vorig jaar gepresenteerd onder het motto "de Werëld Thuis" zijn twee nieuwe des sins uit Zweden toegevoegd. Een fijn motief kreeg de naam Stockholm, het iets grotere de naam Elle- holm. Beide worden geleverd in zwrt/ wit, blauw/wit en bruin/beige. De totale serie omvat thans originele des- 'sins uit Amerika, Frankrijk, India en [Zweden. Nieuw is ook1 een rijstpapier rolgordijn in wit. Het is voorzien van twee haakjes, zodat het gemakkelijk op te hangen is. I In de verlichtingsserie is het assor timent uitgebreid met een witte drie- spotslamp, waarvan de kapjes ook los te koop zijn. Bovendien kunnen op deze drie-spot ook de kapjes uit de bestaan de serie wórden gemonteerd, die zijn er in rood, wit, blauw, bruin en groen. Nieuw in deze serie is de "Sluier- lamp". Bij Decorette.... zijn thans ook posters Ie koop. Ér zijn er twee: een kruiden poster en een droogbloemenposter. "Zomer Thuis" hoopt op een prachtige zomer, waarin het levèn zich voor een groot deel buiten afspeelt: op het terras, in de tuin, op het balkom. Verf en beits zijn belangrijke - en re latief goedkoop en gemakkelijk aan te brengen - kleurgevers En de keus is ruim: Rubbol A-Z als sterke Hoogglanslak, Rubbol DSA de "dek kende beits"; Flexa betonverf, Flexa Acryllatex muurverf voor binnen en buiten, Rubbol THB voor transparante houtbescherming. De kleurenkeus is ruim want de meeste produkten zijn via de kleurenmeng- machine in meer dan 600 kleuren te leveren. De brochure doet een aantal ideeen aan de hand om de zomer zo zonnig mogelijk te maken. Decoretteheeft nog veel meer ïvoonideeën: voor de keuken, gang, de- badkamer en de woonkamer. MOGOJOKO-NIEUWS Zoals u zaterdag j.l. in de kerk hebt kunnen horen is het zaterdag 14 juni alweer de laatste keer dat MoGoJo- Ko zingt. De laatste keer van dit sei- t zoen dan. Vrijdagavond de laatste re- petitie en zaterdagavond, ondanks de voetbal, een mis met medewerking van M0G0J0K0. Natuurlijk komen wij i volgend seizoen weer terug. 29 Augustus is onze eerste repetitie- 1 avond weer (begin om 19.45 uur), I met het gevolg dat u onze eerste mis - begin september kan verwachten. Toch valt MoGoJoKo na zaterdagavond i niet meteen stil. Zondag 15 juni is er namelijk een ko- f renfestival in de Pius X kerk in Alkmaar waar MoGoJoKo ook zingt. Misschien vindt u het leuk om te komen kijken? Nou, dit kan natuurlijk. Zo als al gezegd vindt dit gebeuren in de Pius X kerk (in het Hoefplan, Alkmaar) plaats. MoGoJoKo moet als eerste zingen en wel om 2 uur. Iedereen is van harte welkom, zowel zaterdagavond als zondagmiddag. Mochten wij u dit weekend niet meer treffen dan graag tot na de vakantie. ziet er dit jaar naar uit dat wij samen de 160-ton volmaken. Zowaar geen slecht resultaat. Een bewijs te meer dat VELE kleintjes een HELE grote kunnen maken. Door deze flinke financiële injectie kan .en wordt veel ekstra's voor en op de Clemens Willibrordschool gedaan. Komende zaterdag is weer de maande lijkse ophaal-dag. Zoals bekend staat de container permanent naast de K-MARKT aan de Westerweg. U kunt daar altijd uw papier en carton brengen. Als we dan het carton voorin en het papier achterin werpéh is ieder tevreden. In de vakantiemaanden draait de ophaaldienst normaal door, mochten-er eventuele wijzigingen ko men wordt dit via deze pers medegedeeld. Voor degene die pro blemen hebben met het wegbrengen kunt u bellen, tel. 334481. VRIJDAG WEER EERSTE BRADERIE IN STATIONSCENTRUM Vrijdag gaat de traditionele braderie weer van start in het Stationscentrum en vele evenementen zijn hieraan ver bonden. Zo zal a.s. vrijdag de Alkmaar- se Big Band een optreden geven. 20 jaar geleden werd deze groep op gericht, maar trad in die periode maar één keer in Heiloo op. De oprichters zijn Piet de Rover (nu leider) en Rinus v.d.Broek, hij was in de zestiger jaren trompettist bij de Sky masters. De Big Band gaf in Nederland vele shows, nog vers in het geheugen ligt het 600 jarig bestaan van Amers foort Keienstad. Bij een optreden aan de muziekschool in Beverwijk kregen zij van een Ameri kaanse proffessor die daar trompet- les geeft een compliment voor hun musiceren en programmakeuze. Momenteel wordt er gewerkt aan een T.V.-optreden onder Karei Bruin, er wordt muziek gespeeld van Count BaseyDuke Ellington, Stan Kenton,, en Glen Miller. Doorgaans bestaat de groep uit vijf saxen, 5 trompetten, 4 trombones, slagwerk een basgitaar en een piano. Het geheel wordt gepresenteerd door Klaas Koomen, voor Heiloo zeker geen onbekende, hij heeft z'n sporen op het gebied van cabaret, en toneel al lang verdiend. De show duurt van 19.00 tot 21.00 uur. Tot ziens vrijdagavond in het Stations centrum. MEER LEVENSVREUGDE DOOR ZOMERZEGELS Gemeenschapsruimte te Bakkum ontvangt bijdrage! Namens de Stichting Comité voor de zomerzegels kon het bestuur der Federatieve Vrouwenraad te Heiloo een cheque uitreiken ter waarde van ƒ2500,-aan het bestuur van de ge- meenschaps Ruimte te Bakkum. Naast de R. K. Kerk aan de Brederodestraat. wordt een ontmoetings-ruimte ge bouwd waar plaats zal zijn voor groepen van 20 tot 80 personen. Dit gebouw zal gebruikt kunnen wor den door de gehele gemeenschap, voor algemeep vormende activiteiten in de ruimste zin Uit de totale netto opbrengst der zo merzegels, 1979, ruim 2 miljoen gul den, kwam zo een bedrag beschikbaar om de aanschaf van een afwasmachine te financieren. Het actieve bestuur van deze te bouwen gemeenschapsruimte werd veel succes gewenst door het Plaatselijk Comité Zomerzegels te Heiloo. EERSTE BIJEENKOMST IN VROUWENCAFÉ HEILOO Na een voorbereiding van een jaar gaat donderdagavond 12 juni, morgen avond dus, het Vrouwencafé Heiloo van start. De eerste bijeenkomst wordt gehouden in het N.K.J.B.-gebouw aan de Stationsweg. Er wordt die avond een film ge draaid van Hedda van Gennep, "Kiezen-Hoezo". Deze film werd door Hedda van Gennep in opdracht van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk gemaakt. Hierin laat zij verschillende vrouwen over keuzes in hun leven vertellen. Duidelijk wordt, dat de meeste vrou wen nooit bewust hebben gekozen bij het inrichten van hun leven. De film geeft r zo deelt .het ministerie van CRM mee, herkenbare, alledaagse situaties weer. Onlangs, ia december, werd de film op de televisie vertoond. Alle vrouwen zijn van harte welkom in het Vrouwencafé. Er hoeft geen en treegeld te worden betaald, want de toegang is gratis. Kom eens kijken in het NKJB-gebouwtje aan de Stations weg. INGEZONDEN OUDPAPDERAKTIE CLEMENS WILLIBRORDSCHOOL Het schooljaar loopt ten einde. De opbrengst records van voorgaande jaren zijn reeds gebroken. Stond 1979 OPEN AVOND ALLEENSTAANDE OUDERS Woensdag 18 juni a.s. OPEN AVOND bij het FIOM, Buro voor a.s. alleen staande ouders. Als afsluiting van het seizoen willen we nog een keer bij el kaar komen om gezellig met elkaar te praten. We hebben voor deze avond geen speciaal thema, maar het is de bedoeling om de mensen te ont moeten, die al eens eerder op de OPEN AVOND geweest zijn en ook anderen die eens een kijkje willen ko men nemen. U bent van harte wel kom. Ons adres is v.d. Meij- straat 6 te Alkmaar, tel. 118812. De avond begint om KWART VÓÓR ACHT. BUK BUK SLUIT! Ja, de Buk gaat sluiten, maar niet voor altijd. Zondagmiddag 15 juni is de laatste Buk middag, na deze middag blijft de Buk gesloten tot eind augustus want... ook wij houden vakantie. Wanneer we weer precies open gaan lees je tegen die tijd wel in de Uitkijk post. Natuurlijk zullen we elkaar eerst nog zien op het Bukpop. Als je nog geen kaart hebt moet je maken dat je die gauw krijgt want het merendeel is al de deur uit. Alvast een prettige vakantie en tot 01 intiil Een trotse Aad Kweldam met zijn onderscheiding. AAN ALLE INWONERS VAN HEILOO Zo'n halfjaar geleden werd het herten kamp van het Psychiatrisch Centrum opengesteld voor alle inwoners van de ze gemeente. Dat hebben wij om een tweetal redenen gedaan. In de eerste plaats omdat wij menen, dat de beslotenheid die zo lang ken merkend is geweest voor psychiatrische instituten uit de tijd is.Wij vinden het belangrijk om deel uit te maken van de gemeenschap en stellen daarom onze poorten zoveel mogelijk open. In de tweede plaats denken wij dat het voor de mensen uit Heiloo best aardig is om ons hertenkamp te bezoeken. Het halve jaar ervaring, dat wij in middels met de openstelling hebben opgedaan, sterkt ons in de overtuiging dat het een goede zaak is om er mee door te gaan. de belangstelling is groot en het is waarneembaar dat ouders, kinderen en patiënten er veel plezier aan beleven. Er wordt in het makke lijk toegankelijke hertenkamp gepick- nicked, dieren worden er vertroeteld, kortom; vreugde alom. Daarom is het zo jammer, dat er op die vreugde weer een domper wordt ge zet door het gedrag van sommige jon geren. Bij herhaling wordt er ge constateerd, dat er moedwillig ver nielingen worden aangericht en dat de dieren worden opgejaagd en mishan deld. Wat te denken bijv. van het ge bruiken van het kamp als cross-terrein waarbij de dieren in panische angst wegvluchten en zich verwonden aan de hekken? En hoe te oordelen over de twee op geschoten knapen die zittend op de bokkenheuvel grote keien naar de dieren gooien? Oh, wat een lol! Het klinkt ongeloofwaardig, maar het zijn wel de feiten. Wat nu te doen? We beginnen uiter aard met er op te wijzen, dat dit niet kan. Dat deden we al eerder, want enkele maanden geleden heeft er ook al eens iets over in de Uitkijkpost gestaan. Maar dat heeft niets geholpen. Nu gaan er stemmen op om de open stelling maar weer teniet te doen. Anderen adviseren om een terrein- wacht aan te stellen. Besloten is nu, dat ons terrein met ingang van het verschijnen van dit blad niet langer toegankelijk is voor kinde- Wie is Aad Kweldam, zullen velen zich misschien afvragen, toch heeft u met deze man meer te maken dan u zelf wel weet, want wie wel eens een Jolly toetje gegeten heeft, proefde iets dat Aad Kweldam bedacht had. Reeds met 24 jaar was Aad Kweldam al chef kok op de grote vaart, op de Q- ranje en de Johan van Oldenbarne- velt heeft menig passagier van zijn kookkunst kunnen genieten. Toch biedt het beroep van kok veel meer mogelijkheden dan alleen het be reiden van eten. Door de opkomst van de supermarkt -b.v. heeft deK verpakking van levens middelen een grote ommekeer onder gaan, alles was verpakt en men kon niet zien wat er gekocht werd. Aad Kweldam heeft zich in die tijd gespe cialiseerd op de z.g. culinaire foto grafie, door een duidelijke afbeelding op de verpakking moesten de mensen zien wat ze kochten. In werkelijkheid makkelijker gezegd dan gedaan. Neem nu b.v. vermicellisoep, ieder een weet dat vermicelli naar de bodem zakt, om dus,een plaatje van een pan vermicellisoep te maken moet er dus iets bedacht worden, waardoor dit wel blijft drijven, ook de verpakking van ijs bracht zo z'n eigen problemen mee. In deze periode werkte Aad Kweldam nauw samen met Wina Born en me vrouw Lotgering-HildebrandDit werk resulteerde weer in foto-reportages voor het tijdschrift Romance (het latere AVENUE) Margriet en Libelle. Later werd hieruit weer een kookboek samengesteld. Ook aan de Volkomen boeken die Albert Heyn indertijd heeft uitgegeven verleendè Aad Zaterdag was het een drukte van belang op de speelplaats van de Lidwinaschool aan de Pastoor van Muyenweg. Deze school had een fancy-fair georganiseerd waarvan de opbrengst bestemd was voor Pater Rozing. Er was van alles tedoen. sjoelen,hengelen, ballen gooien,een grote loterij, een koffiehoekje enz. Al deze aktiviteiten leverden Pater Rozing een bedrag van f1000,- op en dat is niet mis. GESLAAGDE FANCY-FAIR Zaterdag 7 juni werd een prachtig geslaagde fancy-fair gehouden op het schoolplein van de Lidwinaschool aan de Pastoor van Muijenweg. De opbrengst 1000,- is bestemd voor de inrichting van mijn nieuw te bouwen polikliniek in Wudu, Flores, Indonesia. Het oude bamboe kliniekje staat op invallen. Kweldam zijn medewerking. Voor die tijd was dit een geheel nieuwe vorm van fotograferen. Maar al deze mooie foto's riepen een behoefte op aan bete re recepturen. Aad Kweldam keerde de fotografie de rug toe en ging zich hierop toeleggen. Maar Unilever, die kennelijk net zo'n goede neus had als Aad Kweldam, had behoefte aan iemand die zich bezig wilde houden met de industriële culi naire producten en wist Kweldam aan te trekken, het ging vooral om de ontwikkeling van nieuwe smaken. ,,Een culinair product is maar een kort leven beschoren, het wordt gauw een tonig" zegt Aad Kweldam. Aan hem dus de taak iets nieuws te bedenken. Nu is iets nieuws bedenken op zich zelf nog niet zo moeilijk, b.v. de slank- kwark, een kleine portie luchtige kwark maken is te doen, maar zodra heel Ne derland dit wil gaan eten wordt het een ander verhaal, het moet in het groot gemaakt worden, komt via pijpleidin gen in een container, de kunst is dan om het toch nog luchtig in de verpak king te krijgen. Dit soort problemen lost Aad Kweldam op. Het ontwikkelen van iets nieuws kost wel twee a drie jaar. Zo heeft men ook enkele jaren ge werkt aan een vervangend vleespro- dukt dat niet dierlijk is, heeft men zo iets gevonden dan moet het nog goed gekeurd worden. Zo is er het z.g. Eet- gehakt, dit bevat 25% vleesvervan- gende bestanddelen en de rest is echt vlees. Velen vinden dit niet zo lekker; ,,Dit moet meer gezien worden als een basisprodukt, nieuwe produkten ver langen een andere bereidingswijze" zegt Aad Kweldam en gaf ons de vol gende tip. Voeg bij het Eet-gehakt Allen die meegewerkt hebben aan het slagen van deze fancy-fair, de school kinderen, ouders en niet in het minst het onderwijzend personeel daarvoor mijn hartelijke dank. Het geeft je weer een steun om het werk bij mijn mensen na mijn vakantie weer met nieuwe moed voort te zetten. Mijn dank. Pater P. Rozing, Heeren weg 12, Heiloo. wat peper en zout, een ei, iets korean- der, en peterselie en kneed het dan eens goed met de handen (niet met een vork o.i.d.) maak er platte ballen van en rooster het in de grill net als een hamburger, eet hierbij als groente uiringen die even afgekookt zijn in water en gesmoorde ringen van de rode of groene paprika, een beetje tomaten ketchup en u heeft een nieuw gerecht met een nieuwe smaak' Liefde van de man nog altijd door de maag De mensen hebben het vandaag de dag zo goed maar ze doen er zo weinig aan om echt te genieten. ,,Als de men sen echt vreedzaam aan tafel zitten en de huisvrouw bereidt een goede maal tijd, ik ben er van overtuigd dat er heel wat minder echtscheidingen zouden zijn. De liefde van de man gaat voor een groot deel door de maag, als je dat goed doet houdt de liefde stand, de lief de tot de medemens is niet alleen gees telijk, maar heeft wel degelijk met voedsel te maken", aldus Aad Kwel dam. Voor al dit werk is Kweldam nu onder scheiden en ontving op 31 mei in De Oude Kerk in Amsterdam, de Chaïne des Rotisseurs (opgericht in 1248 als een gilde van de spitbraders). Hierna volgde een diner in de koepel van het Sonesta Hotel. Op de vraag of, als je zo'n kritische proever bent, je nog wel echt lekker kunt eten klonk spontaan: ,,Dit was een culinaire hoog stand". ren ónder de 16 jaar zonder geleide. Wij vinden deze maatregel echt heel jammer voor de vele kinderen die heb ben blijk gegeven wel in staat te zijn om bewust van hun verantwoordelijk heid ons terrein te betreden, maar zien helaas geen andere mogelijkheid. Dr. W. J. de Gooijer Directeur Algemene Zaken. P.S. Van de geiten ontvingen wij nog het volgende briefje. WIJ PIKKEN HET NIET LANGE» Kom je pas op de wereld als baby geitje in een kinderboerderij in d e Wil- librord-stichting en meteen wordt er al met je rondgezeuld. Overal kinderen om je heen en achter je aan, dan word ik weer aan mijn voorpoten opgjetild en dan laten ze mij weer val len. Natuurlijk wring ik mij in allerlei boch ten om los te komen, maar zij houden mij stevig vast. Als ik gewoon met rust gelaten word, vind ili het hier best ge zellig met al dat groen en andere beestjes om mij heen. Aaien vind ik ook wel lekker, als zij mij maar niet vastgrijpen. Daarom stel ik voor, ook namens de andere geiten, ouders let op uw kinderen, wij zijn geen speel goed. Uit ervaring is ons gebleken, dat auto's, welke veelvuldig Worden gepar keerd langs een spoorbaan, aanzienlijke lakschade kunnen oplopen. Langsrijdende treinen schijnen door de bovenleiding een "agressieve neer slag" te doen ontstaan, die op lange^iuur betreffende schade veroorzaakt. Ondanks het feit, dat de NS ons inziens aansprakelijk is voor dit soort schaden, is het ons praktisch onmogelijk deze schaden voor onze cliënten te verhalen. De reden hiervoor is, dat de kosten van verhaal de schaden te boven gaan, terwijl het tevens als individu lastig procederen is tegen een instantie als de NS. Daarom willen wij langs deze weg graag peilen of reeds meerdere mensen het slachtoffer zijn geworden van deze "agressieve neerslag". Wij verzoeken daarom alle lezers, die ervaring hebben met onderhavige lakschade, ons hiervan in kennis té stellen. Op onze beurt zullen wij zo mogelijk trachten de veroorzaakte schade op collectieve wijze voor U te verhalen. Prins Bernhardlaan 3, 1921 BB AKERSLOOT, telefoon 02513-11030

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1980 | | pagina 4