Laatste week UITVERKOOP AL onze artikelen HALVE PRIJS. Modehuis Heerenweg 174 Heiloo. Stationscentrum iiiii 1980 IS HET JAAR VAN HET GEZONDE GEWICHT it. LUCHTFOTO'S VAN HEILOO BIJ PIET AVIS Wie bij de boekwinkel van Piet Avis aan het Stationsplein binnen komt zal daar een serie van zes luchtfoto's aantreffen van verschillende gedeel ten van Heiloo. De foto's zijn op be stelling te leveren, misschien een leuk vakantie souvenir. Van bovenstaande foto is een affiche gemaakt van 50 x 70 cm. Verkrijgbaar tegen een redelijke prijs van 7,95 per stuk. Wat is het vaak niet moeilijk iets leuks van een vakantie mee te nemen of als U gaat verhuizen dan kunt U op deze foto's zien hoe mooi het toch was in Heiloo en waarschijnlijk is het ook leuk zo'n foto te bezitten, alleen omdat uw huis of bedrijf er op staat. Gaat U zelf maar eens kijken bij Piet Avis. Bestelling van de foto's kan nog plaats vinden. Sherrykuur, fruitdieet, vastenalles al geprobeerd? Te zwaar, hoe komt dat nou? UITKIJKPOST 30 JULI 1980 ■f - - V Wrange tegenstelling: terwijl de Derde Wereld hongert, heeft de Nederlandse Hartstichting 1980 uitgeroepen tot het Jaar van het Gezonde Gewicht. Wrange tegenstelling: terwijl onder voeding 's werelds grootste probleem is, is overvoeding een van de grootste problemen in Nederland. Nederland is te dik Het is niet voor niets dat de Neder landse Hartstichting 1980 heeft uitge roepen tot het Jaar van het Gezonde Gewicht. Door tal van oorzaken is'de Nederlandse bevolking hard op weg te "vervetten" en dat heeft, medisch gezien, ernstige gevolgen. Een paar gegevens om dat te verduidelijken: Van de bevolking van 25-35 jaar is 10-20% te dik; bij de groep mannen van 40-55 jaar is 30-35% te dik; bij vrouwen tot 60 jaar is 30-45% te dik. Wanner we concluderen dat zeker 30% van de volwassen bevolking te dik is, dan is dat nog aan de optimistische kant. Eén op drie, zo'n 2,5 miljoen mensen. Of u nu bij die groep behoort kunt u heel goed zelf uw gewicht (in kilo's) af te trekken. Al wat u lager uitkomt dan 100 bent u te zwaar. De gevolgen Laten we eerlijk zijn: als u een beetje te zwaar bent, is dat heus geen medisch probleem. Extra risico's gaat u pas lopen als u veel te zwaar bent. Die risico's zijn gevarieerd en niet ongevaar lijk. De kans op hart- en vaatziekten, suikerziekte, hoge bloeddruk, galsteen aandoeningen, gewrichtsklachten en kortademigheid neemt enorm toe. Een ander aspect is van sociaal karak ter. U voelt uzelf te dik, uw omgeving vindt u te dik, uw kleren passen niet meer, u ziet er niet uit in bikinie, enzovoort. Deze overwegingen spelen meestal bij mensen die 4 a 5 kilo te zwaar zijn; medisch gezien vrijwel nooit een probleem, maar vervelend is het wel. Zoals een auto uit benzine energie vrijmaakt om te kunnen rijden, zo maakt het menselijk lichaam vrij uit onze voeding; daarvoor bevat onze voeding koolhydraten, eiwitten en vet ten. En zoals een auto olie nodig heeft om de motor soepel te laten draaien, zo heeft ons lichaam ook bestanddelen nodig om het proces goed te laten verlopen.. Daarvoor dienen water, mi neralen en vitaminen. Mensen worden te zwaar, te dik wan neer eg geen evenwicht is tussen de hoeveelheid energie die het lichaam opneemt en de hoeveelheid energie die door het lichaam wordt verbruikt. Geeft u echter uw lichaam meer energie dan u verbruikt, dan slaat het lichaam deze overtollige energie op, als een soort reserve voor later. Er ontstaan dan zogenaamde vetdepóts, opstapelingen van vet in het lichaam, die waarneem baar zijn van buitenaf. Het lichaam is "te dik" geworden. Die vetdepöts ontstaan door te veel vetten en door te veel koolydraten (suikers) die in het lichaam worden omgezet in vet. Die koolhydraten en vetten doen het kwaad. Dit verklaart waarom veel moderne afslankproduk- ten samengesteld zijn op basis van eiwitten (helaas bevatten ze zelden de ook zo nodige vitaminen en minaralen). Wie een goede balans vindt tussen opname van energie en het verbruik daarvan, zal als regel niet te dik worden. Wie echter meer opneemt dan hij/zij verbruikt, zal dat moeten betalen met een te groot lichaamsgewicht en -volume. Hoe komt u weer op uw goede gewicht? Methodes te over. Kiest u maar. Sherry- kuur, fruitdieet, vasten, Atkinsdieet, slankclubs, dieet (zelf bedacht, door arts of diëtiste opgesteld), speciale vloeibare voeding, trimmen, kauwkuur, zelfhypnose. Elk van deze methodes is bruikbaar om die overtollige kilo's kwijt te raken. Maar let op twee dingen. Ten eerste: als u zelf niet echt wilt, zal het niet lukken. En ten tweede: niet alle methodes zijn verantwoord. Want hoe u „het ook wendt of keert, uw lichaam heeft een verantwoorde voeding nodig. Daarom moet u bij het kiezen van een methode goed opletten; die. methodes die niet voorzien in alle onderdelen van de normale voeding, t.w. vetten, koolhy draten, eiwitten, vitaminen en miner alen, zijn uit den boze, want ze geven uw lichaam niet alles wat het nodig heeft. Van het hiervoor genoemde lijstje kunt u dan al erg veel methodes Wegstrepen, zij zijn erger dan de kwaal. Verantwoordt methodes zullen u ge woonlijk worden aanbevolen door uw arts en diëtiste en door slankheidsclubs. Een zeer speciale vloeibare voeding, genaamd Equiline, is sinds kort bij de apotheek en in de drogisterij verkrijg baar. Het is in feiteeen volledige maaltijd, die u dan ook gedurende enige tijd neemt in plaats van uw normale eten. Daardoor leert u, via 3 fasen, een nieuw voedingsgedrag aan. Gezellig is dat niet en goedkoop even min, maar wie mooi èn gezond wil zijn fMM4ÊrMJÊTA I

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1980 | | pagina 6