VERENIGINGS MALLEVOORT VERHUUR PREDIKBEURTEN EN ANDERE DIENSTEN qlas-servies tafels stoelen etc. Radio City 17 augustus weer in de lucht Middenstandsavondschool Nieuw bij Decorette Het Rode Kruis helpt helpen. Met daden, jmmm Doe eens .m* iets terug. BURGERLIJKE STAND GEVONDEN VOORWERPEN POLITIEBERICHTEN Slijterij - Wijnhandel GREEUW MIDDENSTANDSAVONDSCHOOL HEILOO DIERENBESCHERMING HEIL00-LIMMEN-CASTRICUM. "DE LAATSTE EER,, Tandarts G. J. de Groot AFWEZIG van 7 aug. t/m 15 augustus. DE DORS 2 HEILOO Tel. 072 - 332780 Rijksgesubsidieerde opleiding Een- en tweejarige cursus Inlichtingen en opgave: Th. Kaandorp Zeeweg 2 Heiloo 072-332086 J. te Boekhorst Westerweg 339 Heiloo 072-334715 A. Boerhave Kelderkroftlaan 3 Heiloo 072-332768 J. Out Kapelweg 5 Limmen 02205-1724 P. Schouten Wiekenlaan 76 Uitgeest 02513-13129 Aanvang cursus 21 augustus UITKIJKPOST 6 AUGUSTUS 198C UITKIJ Vele inwoners van Heiloo zullen de afgelopen winter zondags naar Radio City op 103 m op de FM-band geluisterd hebben. Wij hebben goed nieuws voor U want dat kunt U de ko mende winter weer gaan doen. Wij vroegen ons af hoe zo'n piratenzender nou eigenlijk werkt en hadden een in terview met de huidige- medewerkers van Radio City. Het is eigenlijk allemaal al twee jaar geleden begonnen. Toen begon Hans van der Ven (die er inmiddels mee gestopt is), voor het eerst met Radio City. Na enige tijd moest Hans van der Ven met collega Wil van der Voort van lokatie veranderen en kwa men zo in kontakt met Flits, die voelde er wel wat voor om mee te gaan doen. Nadat eerst Wil van der Voort er mee ophield en later Hans van der Ven te kennen gaf er mee te willen stoppen, moesten er andere medewerkers ge zocht worden. Zodoende vroeg Flits aan Teun van Puffelen of die er geen zin in had en later aan Willem Bever of deze niet eens een proef- uurtje wilde draaien. Willem stemde toe en het viel in zulke goede aarde dat hij zijn vaste koffie-uurtje bij Radio City kreeg. Dit team werd later nog uitgebreid met Dries Draaitafel, die zijn kadettenshow heeft. Uit deze vier mensen bestond Radio City vorig jaar en met drie van de vier gaan ze dit jaar door, te weten Teun van Puffelen, Willem Bever en Dries Draai tafel. Flits moest er wegens te drukke werkzaamheden mee stoppen. De apparatuur van Radio City bestaat uit 2 draaitafels, 2 cassetterecorders, 1 mixer en een zender van 15 watt en een discotheek van 3000 platen. Deze discotheek wordt nog wekelijks uitgebreid met de nieuwe platen uit de top-40, die iedere week door Radio City wordt uitgezonden. Ook worden regelmatig platen geschonken door luisteraars. De zender is gebouwd door jongens uit Heiloo. Toen we Teun van Puffelen (deze namen zijn natuurlijk niet de echte namen van de City-medewerkers), vroegen of het geen opgave is om elke zondag van 11 tot 6 uur in touw te zijn, antwoordde hij: ,,Nee hoor, helemaal niet. Kijk, het is eigenlijk een soort ziekte waar je mee besmet raakt en als je eenmaal besmet bent, genees je er ook niet meer van U als luisteraar kunt ook uw aandeel leveren in de programma's van Radio City. Weet U een leuke mop, dan kunt U deze insturen, want er is een vaste rubriek mop van de week in het' koffie-uurtje van Willem Bever. In de Flashback show van Teun van Puffelen is er een favoriete top-tien van een luisteraar. En natuurlijk kan een verzoekplatenprogramma niet ge maakt worden zonder de aanvragen van U, de luisteraar. U schrijft dan ge woon een kaartje met uw naam, de naam van degene voor wie U een plaat je wilt horen en de reden waarom op een briefkaart en stuurt U die dan naar Radio City Postbus 8036 Huiswaard Naar dit adres kunt U ook uw mop en favoriete top-10 sturen. De aanvra gen \$©or het verzoekplatenprogramma kunt U ook nog iedere zondag tele fonisch aanvragen, maar dit nummer verandert iedere week1 zodat wij U dit niet kunnen geven. Hieronder volgt het zendscttema: 11 tot 12 uur, koffie-uurtje van Willem Bever met de mop van de week; 12 tot 13 uur, Kadettenshow van Dries Draaitafel; 13 tot 15 uur, Top-40 met Willem Bever; 15 tot 16 uur, Flash-back show van Teun van Puffelen met favoriete top-10; 16 ,tot 18 uur, verzoekplaten program ma van Teun van Puffelen en Dries Draaitafel. Als U een plaat wilt schenken aan Radio City kunt U dat doen op het volgende adres: De Kandelaer 80, Heiloo (na 4 uur). De mop van de week, favoriete top-10 en aanvragen voor het verzoek platenprogramma kunt U sturen naar: Radio City, Postbus 8036, Huiswaard. Radio City kunt U ontvangen van Aker sloot tot Anna Paulowna, op 103 m op de FM-band. Wij wensen Radio City en zijn medewerkers veel succes in het komende seizoen. De Dors 2 Heiloo Heeft het middenstandsdiploma nog waarde? Bij vele mensen heeft de mening post gevat dat het middenstandsdiploma, behaald na 1 augustus 1980, geen waarde meer zou hebben, omdat er het recht niet meer aan is verbonden om zich als zelfstandig ondernemer te vestigen. Dit is niet juist. Ook na 1 augustus a.s. heeft dit diploma niets aan waarde ingeboet. Er is echter wel iets veranderd. De volgende, beknopte informatie is bedoeld om enige duidelijkheid in deze materie te verschaffen. Er bestaan twee Vestigingswetten. a. De vestigingswet Detailhandel voor de sector winkelbedrijven. b. De Vestigingswet Bedrijven voor de sectoren ambacht, dienstverlening, horeca en vervoer. Wilde men zich vroeger als zelfstandig ondernemer vestigen, dan had men no dig: een vakdiploma en een midden standsdiploma. Hoe liggen de zaken nu? Vestigingswet Bedrijven. Ten aanzien van de Vestigingsweg Bedrijven is er niets veranderd. Wil men zich b.v. als zelfstandig schil der vestigen dan behaalt men in 3 jaar een middenstandsdiploma (cur susduur 1 a 2 jaar) en een vakdiploma (cursusduur 1 jaar). Men mag echter uitsluitend een be drijf uitoefenen in de branche, waarvoor het vakdiploma is behaald. Voornoemde schilder kan dus geen loodgieterswerk gaan verrichten. Wel is het zo, dat, indien men naast het ambachtelijk bedrijf, ook als detail handelaar wil optreden, dit mogelijk is als minstens 25 van de totale om zet door het ambacht wordt verkregen in minstens 25 van de totale arbeids uren. Het komt er op neer dat bovenvermel de schilder dus ook een winkel kan op zetten met de verkoop van behang, verfsoorten, kwasten en aanverwan te artikelen. Vestigingswet Detailhandel Zij die voor 1 augustus 1980 in het be zit waren van het middenstands diploma en een vakdiploma behouden hun oude rechten. Na 1 augustus 1980 kan men zich alleen als zelfstandig winkelier vesti gen als men een ondernemersdiploma in een bepaalde branche heeft behaald, welke opleiding 3 jaar duurt en be staat uit een vaktechnisch, een bedrijfs economisch en een management ge deelte. Met dit diploma kan de ondernemer ook een winkelbedrijf uitoefenen in een andere branche dan waarvoor hij het diploma heeft behaald. Hij kan zich dus vestigén in elke bran che. Enkele branche-opleidingen geven aan bezitters van het middenstands diploma vrijstelling voor het algemeen bedrijfseconomisch gedeelte van de opleiding. Dat betekent dus dat alleen nog in het vaktechnisch en manage ment gedeelte proeven van bekwaam heid moeten worden afgelegd. Goed beschouwd kan iemand dus langs twee wegen zich als zelfstandig detail handelaar vestigen. •a. Men kan een geïntegreerde branche opleiding volgen in de detailhandels sector, welke 3 jaar duurt, b. Men kan in 1 a 2 jaar zijn midden standsdiploma halen en daarna in 1 jaar de geïntegreerde branche-oplei ding voltooien. De tweede weg biedt het voordel dat men via het middenstandsdiploma be drijfseconomisch een gedegen oplei ding krijgt. Deze opleiding is sinds 1978 grondig gewijzigd. De leerstof is beter aangepast aan de nieuwe situatie in het bedrijfsleven. Het onder nemersschap is er immers in de hui dige economische omstandigheden niet eenvoudig op geworden. Bovendien kunnen mensen die in vroe ger jaren hun middenstandsdiploma hebben behaald nu in 1 jaar het onder nemersexamen afleggen. Vergeleken met de periode vóór 1 augustus 1980 is er alleen qua opzet en indeling van de cursussen tot voldoening aan de vestigingseisen iets veranderd, niet aan de tijd die men er voor vrij moet maken. De middenstandsavondscholen zijn verspreid over het hele land en binnen niet al te lange tijd zal ieder die zich als zelfstandig ondernemer wil vestigen niet ver bij hem uit de buurt een cursus vinden, waar hij een geïnte greerde opleiding kan volgen. De gehele problematiek van de ves tigingseisen is niet voor alle soorten bedrijven even duidelijk. De hierboven verstrekte informatie is juist, maar niet helemaal volle dig. Voor verdere gegevens kan men zich wenden tot de heer Th. Kaandorp di- rekteur van de middenstandsavond school De Dors 2 Heiloo, telefoon 072-332086. ïiliiEüws HARMONIE NIEUWS De vacantie zit er weer bijna op. Ook voor ons en daarom wil ik even uw aandacht vragen voor het volgende: Wij kunnen nog steeds leden gebrui ken, zowel ervaren als beginnende. De mensen die willen beginnen (van 9 tot 80 jaar) worden opgeleid volgens de Hafa-methode. Deze Hafa-opleiding wordt gegeven op de Volksmuziekschool tegen geredu ceerde prijzen omdat deze opleiding wordt gesubsidieerd. Als u geïnteresseerd bent, heeft u wat ons betreft de keuze uit de volgen de instrumenten: klarinet, hoorn, tuba, trombone en de es-bas. Wanneer u dénkt, dit is iets voor mij of voor mijn kind(eren) wilt u zich dan vóór 15 augustus aanmelden bij: Kees Eijkel, Haesackerlaan 63, Heiloo, tel. 331788. Wilt u eerst komen kijken, dan kan dat ook, want wij hebben onze eerste repe titie weer op 12 augustus om 8 uur in het Bruno-gebouw aan de Pastoor van Muyenweg. Hopelijk tot ziens, Harmonie Caecilia. KIES WAAR VOOR JE GELD Dit is één van de ruim 40 verschil lende cursussen, die in het nieuwe programmaboekje van de HVP staan. Het boekje is te bestellen bij de onder staande adressen. HVP, zo heet kort weg de Stichting, die Huishoudkundige Voorlichting geeft aan groepen. Er zijn ook spreekuren voor consumentenvoor lichting aan personen o.a. in Alkmaar, Hilversum, Zöetermeer en Krimpen aan de IJssel. In Noord- en Zuid Holland zijn 18 le raressen en leraren als vaste medewer kers in dienst bij de HVP. Daarnaast werken nog een aantal mensen in los verband. Enkele veel gestelde vragen en het antwoord daarop -Wie kan een cursus of inleiding aan vragen? Iedereen, die voldoende deel nemers van 18 jaar en ouder kan op geven. (In verband met haar subsidie werkt de HVP nog niet in grotere ste den). -Wat kost een cursus! Per persoon per les van 2Vi uur 4,- -F aandeel in de zaalhuur -F cursusbenodigdheden. -Waar vinden de lessen plaats? Meest al in de woonplaats van de deelnemers; de groep zorgt zelf voor een ge schikte lesruimte. -Komt iedere groep aan bod? Meest al wel, mits tijdig aangevraagd. Maar voorrang hebben groepen, die het nogal eens moeilijk hebben met de huishouding: mannen, jonge mensen, gehandicapte mensen, ouderen en mensen uit andere landen. -Zijn het praat- of doelessen? Het zijn altijd praat- en doelessen, maar per cursus en per groep ligt het accent verschillend. -Kan iedereen zo'n programmaboekje aanvragen? In principe wel; maar het is vooral van nut voor mensen, die aan de slag willen om alleen of samen met anderen een cursus op touw te zetten. De Stichting HVP werkt met overheids subsidie en richt zich in haar voor lichting op de belangen van deel nemers en ad vies vragers; de HVP heeft géén commerciële bindingen. -Aanvraagadres voor Noord-Holland: HVP Voorlichtingscentrum ,,De Vraag baak", Emmastraat 13, 1814 DL Alk maar, tel: 072-110130 (maandag t/m donderdag van 14.00 uur tot 16.00 uur). -Aanvraagadres voor Zuid-Holland: Secretariaat HVP regio west, Ameron- genstraat 5, 2546 VV Den Haagy tel: 070-210709. INSTITUUT VOOR NATUURBESCHERMINGS EDUCATIE IVN NOORD KENNEMERLAND In de publikaties rond het verschijnen van het boekje Natuurwandeling Nijenburgh" (Heilooër Bos), is een foutje geslopen in het gironummer van de IVN-afdeling Noord-Kennemerland. Het boekje is namelijk (behalve te koop in de boekhandel en bij de VVV in de regio) door overmaking van 4,50 t.n.v. afd. Noord-Kennemerland te Bergen-NH onder vermelding van Nijenburgh" ook giraal te bestellen. Het juiste gironummer is echter 1667413. HEILOOER STRIJKORKEST De repetities van het Heilooër Strijk orkest beginnen weer a.s. 12 augus tus in het ,Open Huis', onder leiding van onze dirigente Joke Cortie. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Geplaatst kunnen worden 1ste en 2e violisten, altviool, cello en bas. Voorzitster: Mw. Horjus, tel. 330351; secretaris: Dhr. H. Lijfering, Sch. Hondsb. laan 14, tel. 332611. GEBOREN t/m 4 augustus 1980: Wendy, dochter van Antonius P.Boer hof en Anna T. J. Mokry; ELDERS GEBOREN: Edith, dochter van: Cornelis A. Kuiper en Margaretha M. de Boer; Luitze M., zoon van: Dick J. Perk en Pieternella J. Buis; Timothëus J. C., zoon van: Johannes J. R. Petri en Lena F. T. Timm; Hubertus J., zoon van Wilhelmus M. Rotteveel en Wilhelmina M. Apel doorn. Dave, zoon van Pieter J. van der Meer en Olga Woudstra. ONDERTROUWD: Allardus J. M. Pepping en Johanna M. Appelman, Olaf Jansen en Karin E. Otte. OVERLEDEN t/m 4 aug. 1980. Pieter C. van Drosthagen, geb. 6 feb. 1898. ELDERS OVERLEDEN: Dirk de Groot, geboren op 19 januari 1900. IN DE PERIODE VAN 28 JULI TOT EN MET 3 AUGUSTUS 1980 Af te halen woensdag- en zaterdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur. Twee bankbiljetten; een schildpad; een licht bruine rondvormige por- temonnaie met inhoud; een lipssleu- tel (ZH 1123), een zwarte heren porte- monnaie; 2 bankbiljetten; een rossige bastaard hond met gele halsband (reu); een geel groene parkiet; een Honda" sleutel nr. 815; een sleutel bos met drie sleutels, mesje en nagel knipper; een groene papagaai. Bij Texaco werd uit een te koop staan de auto van G. P. J. S. een autoradio ontvreemd. Op 1 augustus reed G. B. (44) uit Am sterdam in zwaar beschonken toestand hiér in de omgeving. Van vele kanten waren aL telefoontjes gekomen dat er iemand rond reed die niet helemaal nuchter meer was. Na een zoekaktie werd de man gevon den bij de Westdijk nabij de Leegh- waterbrug. Een blaas en bloedproef waren nood zakelijk maar tevens kwam men tot de ontdekking dat aan G. B. diezelfde morgen in Amsterdam een rijverbod was opgelegd, bovendien was hem ook de rijbevoegdheid ontzegd. Bij de kruising Omloop, Zeeweg reed M. K. (15) op de fiets naast C. v.'t. V., zij reden in westelijke richting op het fietspad naast de Zeeweg. M. K. zag dat het stoplicht groen werd en sloeg meteen links af, hier had C. v.'t. V. niet op gerekend en reed tegen de stoeprand aan kwam ten val en moest met een hoofdwond naar het Centraal ziekenhuis worden overgebracht. Een snelheidscontrole op de Kenne- merstraatweg leverde bij de Warmoe- zierslaan 15 personen op die het gas pedaal iets te ver indrukten. De snelste kwam op 93 km. (50 km. toegestaan). Wie mist: -Lapjespoes met witte bef en witte poten. Gevonden omg. Woonheuvel. -Grijze kat met witte buik. Zwerft omg. Ewisweg. Goede tehuizen gezocht voor: -schildpadpoesje; -zwart/wit katertje; -Cypers katertje; -Cypers poesje. Alle vier katjes zijn 3 mnd. oud. Inl.: Mw. H. de Waart, tel. 334810. Voor Wijnen en Gedistilleerd TELEFOON 331535 HOLLEWEG 55 WIJ BEZORGEN AAN HUIS voor het komende weekend Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk 10 uur Mevr. De Groot uit Oudorp. Crèche in De Rank. Kruiskerk lOuurds. Ewoldt. Crèche in bijgebouw. 19 uur ds. Van Doorn. Geref. Kerk Noordergeeststraat 9.30 uur en 19.00 uur ds. G. J. v. Kamp, Heiloo. Parochie-zondagsdienst Kapel O.L.Vr. ter Nood, Kapellaan 13, Heiloo, tel. 02205-1288. Evangelie-Centrum Zondagmorgen 10 uur Bijbelstudie en donderdagavond 8 uur, Westerweg 294. Hervormde Gemeente Limmen 10 uur ds. Ouwendijk, Heiloo. - Ned. Herv. Gemeente Egmonden 10 uur Egm.-Binnen, voorganger ds. W. M. M. Moonen. Evang. Luth. Gemeente Alkmaar 9.30 uur ds. Cramer, Avondmaal. Remonstrantse Gemeente Alkmaar 10.15 uur C. v. d. Velden, Heiloo. Doopsgez. Gem. Koningsweg Alkmaar 10 uur ds. A. G. Hoekema. Oud-Katholieke Kerk Emmastraat 9, Alkmaar 10 uur: Hoogmis. Charismatische Bybelkring Hoogegeest 37 - Akersloot Samenkomst: dinsdagavond 20.00 uur, tel. 02513-12205. R.K. KERKDIENSTEN Willibrorduskerk, Westerweg 265 Zaterdag 19 uur. Zondag 9 uur - 11 uur. In de week: maandag-, dinsdag- en vrij dagavond 19.30 uur. Woensdagen donderdag 's morg. 8 uur. Spreekuur biechthoren: zaterdag 16- 17.30 uur. H. Moeder Gods, Holleweg 111 Zaterdag 19 uur. Zondag 9.30 - 11 - 18.30 uur. In de week: ma.-, wo.- en vrijdagavond om 19.30 uur. Dinsdag- en donderdagmorgen 8 uur. Biechthoren: zaterdag 16.30 - 17.30 uur. R.K. Kerkdiensten O.L.Vr. ter Nood Kapellaan H.Missen: zaterdag 19 uur, zondag 7.30 uur (bij de Julianazusters), 9 uur, 11 u. In de week: maandagavond 19 uur, ove rige dagen: 's morgens 8 uur in de Gena dekapel. Avondmis: le vrijdag v.d. maand 19 u. Lof: zondagavond 18.30 uur. Biechthoren zaterdag in beide kapellen vanaf 16 uur. Kapel Psych. Centrum St. Willibrord H. Missen: zaterdagavond 18.45 uur, zondag (Hoogmis) 9.30 uur. Youth for Christ Alkmaar: koffiebar: zaterdagavond 20 uur Laat, naast de Kapelkerk. DOKTERSDIENSTEN [uitsluitend voor spoedgevallen] Dr. M. R. Koelman, Maas Geesteranus- weg 17, Heiloo, tel. 072-330530. Geslachtsziektenbestrvjding Noord Holland-Noord Spreekuren Sociëteit Verpleegkun digen: M.v.d.Heuvel, ma., wo. en vr. van 9-10.30 uur en volgens afspr. telefoon 072-119676; na 5 uur: telef. bandinformatie, eveneens: 072-119676. Weekenddienst Apotheek Apotheek Heyloo, Stationsweg 53, Hei loo, tel. 072-331070. Weekenddienst Wijkverpleging Egmond - Heiloo - Limmen Zr. A. van Staveren, Mariënstein 9, Hei loo, tel. 072-334326. Verloskundige (vlgs. afspraak) Mevr. Hardijzer-Verwoerd, tel. 02208- 3042. b.g.g. boodschappendienst, tel. 020-123123. Verloskundige Limmen Mevr. C. Motzo, tel. 02513-12020. Dienst Tandarts Alkmaar - Heiloo Dr. J. I. Vos, Kennemerstraatweg 300, Heiloo, tel. 072-332016. jbegrafenisverenigingi Stijlvolle badkameraccessoires in de modekleur blauw. Inhakend op de modetrend, introdu ceert Decorette een exklusief assor timent stijlvolle badkameracces soires van kunststof in de kleur blauw t.w.: toiletrolhouder ƒ14,75 Bekertandenborstelhouder (met ruimte voor 6 tandenborstels) 19,95 Handdoekring 14,75 Spiegelplank 31,60 Zeepbakje 14,75 Closetborstel houder 37,90 Spiegel 77,50 Een serie die zich uitstekend laat kombineren met het speciaal voor De corette ontwikkeld assortiment bad- textiel (baddoeken, gastendoeken en washandjes) in blauw rastermotief, alsmede een uitgebreid bijpassend assortiment bodysponsen, uitgevoerd met of zonder steel, in dezelfde blau we kunststofkwaliteit. Voorts biedt Decorette ter komple- tering diverse accessoires in de kleur blauw (bijv. douchegordijnen in blauw rastermotief, badmatten, badkamer haakjes, rubber noppentegels en na tuurlijk diverse tinten Flexa verf) die het mogelijk maken om op een voudige wijze uw badkamer of douche te veranderen in een sfeervolle, modieuze ruimte. Verkrijgbaar bij Decorette... heerenweg 193 heiloo tel, 332252 - 331009 Voor spoedeisende gevallen nemen de overige collega's waar. Organisatie van Nederlamdse Tandprothëtici Weekenddienst in de kop van Noord- Holland, tel. 02240-7939. DIERENARTSEN Dr. Eberson en Dr. Schaap zijn altijd te bereiken op tel.nr. 072-331606. Zaterdags spreekuur van 11-12 uur. AKTIE „MOEDERS VOOR MOEDERS" Uitsluitend voor Heiloo, Alkmaar en Limmen Mevrouw Lutgerink, Ilpenwaard 53, Alkmaar, tel. 072-611962. Bureau voor a.s. alleenstaande ouders v.d. Meystraat 2, Alkmaar tel. 072-114911 Afspraken kunnen dagelijks tussen 9.30 en 10.30 u. telefonisch worden gemaakt. Werkgroep „Burenhulp Plan Oost" p.a. Tjeerd Menger, Groot Barlaken 32, tel. 072-334512, 's ochtends tussen 8.30 en 9.30 uur. NED. RODE KRUIS Afd. Welfare Begeleiding thuis van langdurig zieken, invaliden en bejaarden bij het handwer ken en verrichten van handenarbeid. Bovendien op maandagmiddag in huize ,,Overkerck" van 2.30-4 uur. Het Open Huis, 't Loo 19, van 2-4 uur. Dinsdagmiddag in D.C. Westerweg 294, van 2-4 uur. Donderdagmiddag huize ,,De Loet" van 2.30 tot 4 uur. Inl.; Mevrouw Bakker, tel. 072-330504. Speel-o-theek Gedurende de maanden juli en augus tus is de Speel-o-theek uitsluitend de vrijdag-avonden geopend van 19-21 uur. Telefooncirkels Inl.: Mevr. Hart, Vredenoord 68, tel. 072-335149. Ver. v. Volkshuisvesting „Heiloo" Inl.: alléén de le en 3e dinsdag van de maand van 19.30-20.30 uur in het Open Huis te Heiloo, kamer Dienstencentrum. DIENST SOCIALE ZAKEN Aanvragen ingevolge de Algemene Bij standswet: 's dinsdags en 's vrijdags van 8.30-12.00 uur; aanvragen ingevolge de werkloosheidsvoorziening: dinsdag t/m vrijdag 8.30-12 uur. SPREEKUUR MAATSCH. WERKER VAN DE GEMEENTE HEILOO Dinsdagmorgen 8.30-11 uur; dinsdag avond 7-8 uur; vrijdagmorgen 8.30-11 u. 'Tel. 331144, kantQor v. Aostastraat 5. SPREEKUUR ALG. MAATSCH. WERK HEILOO/LIMMEN Heiloo: woensdag en vrijdag van 9-10 u., Westerweg 263, tel. 072-330984. Limmen: donderdag van 14-15 uur, Wijkgebouw, Kerkweg 1, tel. 1250. Voor afspraken buiteh de spreekuren: de gehele week: tel. 072-110804. (Bureau Alg. Maatschappelijk Werk, Nassaulaan5, Alkmaar). KRUISVERENIGING „HEILOO" Kantoor: Wykgebouw Holleweg 94 Kantoor geopend iedere maandag en donderdagavond van 17-18 uur. Uitleenmagazijn geopend op werk dagen van 19-19.30 uur. Wijkverpleegkundigen: Zr. A. H. Kroon, Goodeslaan 53, tel. 072-330082, te bereiken van 8-8.30 uur. Zr. G. J. de Wit, Goodeslaan 53, tel. 072-330082, te bereiken van 8.3Q-9.00 uur. Zr. J. v.Leeuwen, De Kandelaar 22, Heiloo, tel. 072-331021, te bereiken van 8-8.30 uur. Zr. A. v. Staveren, Mariënstein 9, Hei loo, tel. 072-334326, te bereiken van 8-8.30 uur. Spreekuur in wijkgebouw, dagelijks tussen 12 en 13 uur. Diëtiste Na telefonische afspraak dagelijks tus sen 12-13 uur en maandag en donder dag tussen 17-18 uur. Tel. 072-331073. Zwangerschaps Nabevallingsgymnastiek Mevr. E. Bakker, tel. 072-334694. Mevr. A. Vinckers, tel. 072-334398. OPPASDIENST Uitsluitend telefonisch tussen half 1 en half 2 bij mevr. Meertens-Wiltens, Rec tor Frederiklaan 5, tel. 072-116377 en mevr. v. 't Veen-Paarlberg, Baetenburg 17, tel. 072-330127. Algemene Ned. Invalidenbond Soosmiddagen: elke 2e en laatste dins dag van de maand in de HSV-kantine Bayershoffweg. Contact-adres: J. Th. Bakker, Zevenhui- zerlaan 10, 1851 MV Heiloo, 072-335398 Algemeen: Afd. Alkmaar. Secr.: Melis Stokelaan 267, tel. 072-125449. Bergen: Kruisweg 62, tel. 02208-3549. Heiloo: Kennemerstraatweg 324, tel. 072-333797. Praktyken Fysiotherapie Spreekuur vlgs afspraak (ma. t/m vr.) J. J. H. Cooper, Ewisweg 34, Heiloo, tel. 072-331100; J. de Moor, Kerkelaan 69, Heiloo, tel. 072-333398; M. A. van Riel, De Wildtlaan 28, Heiloo, tel. 072- 333271; E. J. Waal, Kennemerstraatweg 452, Heiloo, tel. 072-331266. Soc. alleenstaanden Iedere eerste maandag van de maand, 20 uur in !t Open Huis, zaal 5. Consulenten Dierenbescherming Heiloo en omstreken Honden: tel. 124480 - mw. A. H. Ruigrok Katten: Tel. 334810 - Mw. H. W. de Waart Watervogels: Tel. 072-336180 - Mw. H. H. Geutskens Vogels en knaagdieren: Tel. 331484 - Dhr. R. M. Jacobs Inspectiedienst: Tel. 02510-37750 - Dhr. P. C. Schuit Limmen: Tel. 02205-1806 - Mw. M. Bakkum. DE ZONNEBLOEM Vereniging tot bevordering van het wel zijn der zieken, van alle gezindten, vooi bezoek thuis, ziekenhuis of verpleeghuis, Secr.: Werkendelslaan 98, Heiloo, tel 072-332829. GEZINSVERZORGING EN BEJAARDENHULP STICHTING „NOORD-KENNEMERLAND" werkzaam in de gemeenten Alkmaar, Akersloot, De Egmonden, Heiloo er Limmen. Spreekuur dagelijks (maandag tot er, met Vrijdag) 's morgens van 8.30 tot 9.30 uur; 's mid dags van 13.00-14.00 uur op de onder staande adressen: Alkmaar: Nassauplein 8. tel. 127066 Muiderwaard 396, tel. 612922 (Ontmoetingscentrum ,,De Rekere"), Akersloot: Kerklaan 61, tel. 12048 Egmonden: Wilhelminastraat 14, Egm aan Zee, tel. 1671 Heiloo en Limmem: Westerweg 294 Hei loo, tel. 072-335544. Directie en administratie: hoofdkantoor Nassauplein 8 Alkmaar, tel. 072-127066, gehele dag bereikbaar. geen middagspreekuur. Heilooër Stichting voor Bejaardenzorg Spreekuur opnamebeleid van de Heiloo- er Stichting voor Bejaardenzorg, Huize! ,,De Loet", De Loet 1, Heiloo, spreek uur iedere eerste maandag van de maand van 10-11.30 uur. VOORZIENING WARME MAALTIJDEN Stichting Dienstverlening Alkmaar/Hei- loo, telefoon 072-331297. Stichting Dienstverlening Alkmaar-Heiloo Spreekuur in het Open Huis dagelijks van 9-10 uur, tel. 072-331297. Spreekuur in het Dienstencentrum Zuid- West, Westerweg 394, op maandag, woensdag en vrijdag van half 2 tot hali 3, telefoon 072-335296. Aktiviteiten in het Open Huis: Maandag 14.00-16.00 uur handwerken Dinsdag 13.30-17.00 u. soosaktiviteiten Donderdag 13.30-17.00 uur soosaktivP teiten; 14.00-16.00 uur gymnastiek Vrijdag 11.00-12.00 uür volksdansen, Aktiviteiten Dienstencentrum Westerweg 294 Maandag 9-12 uur W.A.O. soos, biljar ten en kaarten. Dinsdag 10-12 uur zangkoor voor oude ren; 14-16 uur handwerken. Woensdag 9-12 uur Engelse les; 14-171 uur Bejaarden voor biljarten, bridgen en klaveij assen. Donderdag 9-12 uur Engelse les; 4-5 uur Bejaardengymnastiek. Vrijdag 2-5 uur Bejaarden voor biljar ten, bridgen en klaverjassen. Zondag 2-5 uur Open huis voor ouderen en alleenstaanden, praten, biljarten, bridgen en klaverjassen. Indicatiecommissie Heiloo Aanvragen van bejaarden-opneming in een bejaardenoord dienen te worden ge richt aan het secretariaat van de com missie, 't Loo 19 te Heiloo, tel. 072- 331297. Wet Werkloosheidsvoorziening Maandag t/m vrijdag met uitzondering van woensdag van 8.30-12 uur. Bureau voor Rechtshulp Scharloo 41, Alkmaar, tel. 072-1273$ waar het bureau tijdens de kantooruren telefonisch bereikbaar is. Daarnaast worden spreekuren gehouden maandagmorgen van 10-12 u., dinsdag avond 19-21 u., do.morgen 10-12 u. en vrijdagmorgen 10-12 uur. Bystandsbond afd. Alkmaar Informatie en hulp bij problemen met sociale uitkeringen. Spreekuur in de Vest, R.-k. Woningbouwver. St. Willibrordus Heiloo Secr. Maas Geesteranusweg 28, 1851 BP Heiloo, R.-k Pastorie Westerweg 267. Spreekuur: le en 3e woensdag van de maand van 19 tot 20 Uur. OPENINGSUREN OPENBARE BIBL. EN LEESZAAL Kennemerstraatweg 382 - Heiloo Dag Volwassenen Jeugd Maandag 19.00-21.00 19.00-21.06 Dinsdag 10.00-12.00 15.30-17.00 14.00-17.00 Woensdag 14.00-17.00 14.00-17.00 Woensdagavond gesloten. Vrijdag 14.00-17.00 15.30-17.00 19.00-21.00 Zaterdag 10.00-12.00 De kranten- en tijdschriftenafdeling is bovendien elke werkdag van 10-12 uur geopend (ook voor niet-leden). Bibliotheek Het Malevoort 13 Jeugd, volwassenen en fonotheek Openingstyden Dinsdag 10-12 14-17 19-21 Woensdag 10-12 14-17 Vrijdag 14-17 19-21 Zaterdag 10-12 De openingstijden van de Oudheids- 'kamer zijn: Dinsdagavonds van 7 tot 9 uur; zaterdagmiddag van 2 tot 5 uur. VVV Heiloo, hk Heerenw. Stationsweg geopend: ma. t/m za. van 10-18 uur, tel, 072-331969, na 18 u.: tel. 072-333719. Galery Emily Slimpad/hoek Heerenweg Openingstijden: d.-wo-do-vr. van 13.30- 18.00 uur en vrijd. koopavond 19-21 u. Zaterdag 10.00-17.00 uur. GEEF! Winkelcentrum Mallevoort Hoekstuk 9 Heiloo Tel 072 33 51 63

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1980 | | pagina 2