i! SPORT enSPS L I Algemeen nieuws jj£| Zwemvierdaagse wederom groot succes Viering 5-jarig bestaan M.C. Heiloo een prachtig festijn mmmwÊ UITKIJKPOST 3 SEPTEMBER S:V. DE FORESTERS Wedstrydprogramma zaterdag 6 sept. SENIOREN Saenden - Foresters 14.30 B—JUNIOREN Foresters B3 - Kolp. Boys B3 14.30 fJuiswaard B3 - Fores.B4% 14.30 C-JUNIOREN HSV C3 - For. C3 SVW C7 - For. C4 For. C5 - SVW C8 For. C6 - Flamingo's C3 ZONDAG 7 sept. SENIOREN GVO 1 - For. 1 LSVV 3 For. 2 CSV 3 - For. 3 For. 4 - SVW 9 For. 5 vrij For. 6-Vit. 12 For. 7 For. 8-LSVV 11 CSV 10 - For. 9 A-JUNIOREN CSV A1 - For. A1 For. A2 - P. Steyn A3 Westzaan A1 - For. A3 B-JUNIOREN For. Bl-Fl. B1 For. B2 - Fl, B2 C-JUNIOREN For. CI - Fl. CI For. C2 - Fl. C2 14.30 13.15 14.30 14.30 14.30 11.00 14.00 14.30 14.30 vrij 12.00 11.00 14.00 14.30 15.45 11.15 11.15 10.00 10.00 MARC KOK NEDERLANDS KAMPIOEN Jaarlijks komen in Amsterdam de beste C-jongens en meisjes (14 en 15 jaar) aan de start voor de nationale C-spelen, de nog officieuze Nederlandse kam pioenschappen voor deze leeftijds groep. TRIAS had dit jaar een be langrijk ijzer in het vuur in de persoon van Mare Kok die een uitstekend sei zoen doormaakt en persoonlijke en clubrecords aan de lopende band verbetert Mare behoorde op zijn beste nummer, het hoogspringen, tot de favorieten en hij maakte dat helemaal waar door de titel in de wacht te slepen met 1.85 meter! Er was nog een medaille voor hem weggelegd n.l. een bronzen voor zijn derde plaats op de 100 meter hor den die hij in de nieuwe clubrecord tijd van 14.53 sec. aflegde. Net niet in de prijzen viel hij op het verspringen vma^r zijn sprong van 6.04 mëter was wef een nieuw clubrecord. Door zijn prestaties werd Mare geselec teerd voor een wedstrijd tegen Duit se leeftijdsgenoten. Trias kan aan deze jeugdige atleet, die de technische kneepjes leert van trainer Freek Stam, nog veel plezier beleven! BRIDGEN LEREN Als u bridgen wilt leren, dan is er ook dit jaar weer een mogeiykheid in Hei- loo. De Heilooer Bridge Club zal na- melyk op een aantal vrijdagavonden in het Open Huis de eerste beginselen van het bridgen uitleggen en bespreken en daarna de deelnemers de gelegen heid geven om te gaan spelen. U kunt deelnemen, als u tenminste iets van kaartspelen weet. Voor opgave of nadere inlichtingen kunt u bellen naar de heren P. A. v.d. Vlies, tel. 333141 of J. J. v.d. Zyden, tel. 331676. De lessen zullen doorgaan, als u zich hiervoor voldoende deelnemers hebben opgegeven, wy zullen dan starten eind september of begin oktober VRIENDSCHAPSTOERNOOI1980 Op 6 september wordt weer het jaar lijkse Vriendschapstoernooi gespeeld. Plaats van handeling de sportvelden nabij Sporthal 't Vennewater aan het Zevenhuizen. Om 10.30 uur treden Stabilitas, Domp- vloet Boys, Grasrockers, Horna, Gemeente Heiloo, HBV en Motor club Heiloo aan, voor een halve kom petitie. Als alles meezit, ook het weer, hoopt de heer J.J. Dekker, wethouder sportzaken, om 17.00 uur de prijzen uit te reiken. De liefhebber van een hele dag voetbal is van harte welkom als toeschouwer. D.V.W. NIEUWS De dames van D.V.W. hebben afgelo pen woensdag alweer hun laatste competitiewedstrijd gevist. Deze wed strijd waarin zeer weinig is gevangen werd gehouden in de vijver bij de sport hal. De uitslag van deze wedstrijd luidde: 1. Carla Dijkman 19 stuks 2. Ingrid Blokker 16 stuks 3. Mevr. Ranzijn 12 stuks Op 17 sept. a.s. houden we weer de jaarlijkse koppelwedstrijd. Degene die aan deze wedstrijd wil deelnemen dient zich voor 15 sept. op te geven. De heren van D.V.W. vertrokken zon dagochtend in alle vroegte naar de Wieringermeer om te strijden om de W. Mooy beker. Deze werd uiteindelijk gewonnen door de heer D. Sanches met 145 cm. baars. Het was echter nog een spannende strijd, want hij werd op de voet gevolgd door de heer W. Wiesehahn met een lengte van 142 cm. Derde was F. Mooy met 136 cm. De derde karperwedstrijd wordt gehou den op 3 Sept. in de vijvers in Plan- West. Verzamelen om 18.45 uur bij de sporthal. De volgende witviswedstrijd wordt gehouden op 14 sept. in het N.H. Ka naal bij Koedijk. Opgeven voor alle wedstrijden bij G. Mooy, tel. 331686. ZWEM EN POLOCLUB HEILOO Maandag 25 augustus zijn de zwem en polotrainingen weer begonnen in het zwembad te Egmond aan Zee. Voor hen die daaraan mee willen doen vertrekt een autobus om 17.40 uur, vanaf de parkeerplaats aan de Wester- weg t.o. de Willibrorduskerk. Voor nadere inlichtingen: de heer J. de Visser, de Vlei 26 Heiloo. Tel.: 072-334558. HEELOOËR BRIDGE CLUB Uitslagen van donderdag 28 augustus 1980: Groen NZ 1 dames Koens-Lohr 65.63 pt 2. ds. Gallee-Goldsteen 57.81 pt 3. mw. v. Swol-hr. de Git 51.04 pt Groen OW 1 ds. Koster-Visser 56.77 pt 2. mw. v.d. Goot-hr. Lohr 54.69 pt 3. hr/mw Berkman 53.65 pt Grijs NZ 1. ds. v. Duin-Frugte 54.17 pt 2. hr. Groeneveld-mw. de Jager 52.08 p ds. Imeson-worp 52.08 Grijs OW 1. ds. Hardeveld Kleuver- Hoff 58.85 pt 2. heren Koster-Tamminga 58.33 pt 3. dames v.d. Dool-Neyens 53.13 pt Als u dit leest, hebben we de eerste dinsdagavond van het winterseizoen alweer -achter de rug en voor de eerste donderdag (4 sept.) herinneren we nog even aan de ledenvergadering, die we zullen houden vóór we gaan bridgen, we beginnen dus om half acht precies. Jammer genoeg ontbreekt ons de ruimte om voor dinsdag en donderdag nog nieuwe leden aan te nepien, maar zijn er mensen, die in clubverband bridge- wedstrijden willen gaan spelen, dan willen we daarvoor graag de gelegen heid bieden op vrijdag in het Open Huis. Wij gaan dit alleen doen, als er voldoende belangstelling voor bestaat. Om dit te weten te komen vragen we de liefhebbers zich op te geven bij de her en v.d. Vlies (tel. 333141) of v.d. Zij den (tel. 331676) en dat kunnen dan zijn leden van onze of van een andere vereniging, die een tweede speel avond in de week willen of huiskamer bridgers, die kennis willen maken met het wedstrijdbridgen, het spelen dus tegen meerdere andere paren. Zodra wij weten, dat er voldoende mensen meedoen, zullen wij de startdatum op geven, Ditzelfde geldt ook voor onze lesa- vonden, zoals u elders kunt lezen, zul len wij ook deze bij voldoende deel nemers weer organiseren, ook deze zullen gehouden worden op vrijdag en voor opgaven- en inlichtingen kunt u dezelfde heren bellen. Wat de dinsdag- en donderdagavond betreft: we rekenen weer op aanwezig heid van alle leden, maar verzoeken bij verhindering, indien enigszins moge lijk, hiervan uiterlijk op de avond vóór de speelavond 9 uur kennis te geven aan de heer Berkman, tel. 333576 (voor dinsdag) of mevr. Klerk, tel. 334368 (voor donderdag) en uit sluitend bij geen gehoor op deze nummers aan v.d. Zijden, tel. 331676. En, voorzover u dit nog niet weet, dinsdag 9 sept. en donderdag 11 sept. starten onze onderlinge kompetities weer. POSTDUIVENVERENIGING LUCHTPOST HEILOO Voor de voorlaatste wedvlucht van dit seizoen gingen van 13 leden in totaal 156 duiven naar Vilvoorde op 186 km. De duiven werden daar met westen wind gelost om 8 uur 30 min. N. de Haan had weer eens de snelste. Hij klokte deze duif om 10 uur 32 min en 53 sec. Gemiddelde snelheid 1508 meter en 20 cm per minuut of 90 km 492 meter per uur. De laatste of 32e concoursduif werd geklokt om 10 uur 43 min 51 sec. Duur van het concours dus slechts 11 minuten. Totaal-uitslag: N. de Haan (20) 1-4-14-16-19-20- 25-32, 1000 punten. S. Meijssen (8), 2-15, 754 punten. Comb. Kaandorp/Keppel (17), 3-6- 17-24-26-28, 642 punten. Th. v.d. Berg (12), 5-7-9-11-21, 579 punten. H. Lases (12;, 8-22-29-31, 460 punten. C. Mienis (8), 10, 323 punten. N. Adrichem (12), 12-18, 262 punten. .H. Houtenbos (21), 13-30, 241 punten. H. Nowee (23), 23-27, 144 punten. Deze week geen verdere vermel dingen van de kampioenschappen. Volgende week volgen de laatste, nl. navlucht- en generaal-kampioenschap- pen. VISWEDSTRIJD VOOR BEDRIJVEN Eindelijk is er dan weer de grote jaarlijkse bedrijven viswedstrijd van Heiloo. Deze vindt plaats op zondag 21 septem ber a.s. De diverse bedrijven zijn reeds voor zien van een uitnodiging en het team van D.V.W.I die de organisatie heeft .van dit grootse treffen hoopt dat de 'toezeggingen spoedig binnen komen. Aan deze wedstrijd zijn prachtige •prijzen verbonden. •Er zijn diverse bedrijven die niet mee vissen maar toch een prijs beschikbaar hebben gesteld. ;Er is natuurlijk; de wisselbeker en een beker voor de grootste vis. Een pech- prijs is ook beschikbaar. Voor het winnende korps (5 vissers (sters) zijn er ook bekers te winnen, verder voor diegene die de meeste vis (in cm.) vangt. Dus het wordt weer strijd aan de water kant. BLIKSEM-AKTIE STICHTING Z EN PC HEILOO Öp zaterdag 6 september a.s. organi seert de Stichting Z PC weer haar jaarlijkse bliksem-aktie. Die dag zullen, tussen 10 en 12 uur in de morgen, de jeugdleden van de zwem- en poloclub trachten zoveel mogelijk van de vermaarde toilet zeep aan de man/vrouw te brengen. De opbrengst van deze aktie is bestemd Voor het trainingsfonds van de Stich ting. Een fonds, dat, nu duidelijk is geworden dat een overdekt zwembad er in Heiloo (voorlopig niet zal komen, duidelijk aan belang heeft gewonnen. Het bestuur hoopt dan ook, dat alle inwoners van Heiloo, die de zwemsport een warm hart toedragen, zich de luxe zullen permiteren één of meerdere pak jes Lux aan té schaffen. Vrijdagavond gingen de deelnemers van de zwemvierdaagse voor de vierde dag te water om na afloop hun medaille in ontvangst te kunnen nemen. Terwijl de motregen z'n uiterste best deed dit feestelijke gebeuren te bederven gaf onze burgemeester dhr. Glijnis het startschot. De jeugd, die het eerst aan de beurt was, ging hierna massaal te water en na gemiddeld 20 minuten zwemmen hadden zij de zwemvier daagse tot een goed einde gebracht. Om erop toe te zien dat sommigen, die te overmoedig werden, snel uit het wa ter konden worden gehaald waren er 2 leden van de Egmondse duikclub aanwezig. Deze 2 behulpzame heren hoefden gelukkig niet in actie te ko men. Om deze laatste avond een extra feestelijk tintje te geven waren er tal van attracties. De brandweer van Hei loo zorgde ervoor dat de kinderen er flink op los konden spuiten. Ze moesten proberen een grote skippy-bal. die op een draad heen en weer kon schuiven, naar de andere kant te spuiten. Wan neer dit vanaf 2 kanten wordt gepro beerd is dat een leuk schouwspel. Nadat de jeugd t/m 10 jaar, uit het wa ter was, gaven Arnoud v. Delden en Eric Reun een demonstratie met hun radiografisch bestuurbare miniatuur speedboten. Meteen hierna was de prijsuitreiking voor de jongste deel nemers. Dhr. Glijnis overhandigde aan de 5-jarige Kitty Veldt haar zo verdien de medaille en een voetbal. Vervolgens werd er opnieuw een start schot gegeven, maar nu voor iedereen ouder dan 10 jaar. De oudste deel neemster was mevr. Anema die met haar 81 jaar al voor de vijfde keer mee deed. Terwijl de deelnemers hun baan tjes trokken gaven de minirettes, ondanks de regen, een prachtige show waarvan de toeschouwers met volle teugen genoten, Nadat alle zwemmers uit het water waren en de vereniging "Odysseus"uit Alkmaar een kajak-de monstratie had gegeven kon het uitrei ken van de medailles beginnen, waar na voor dit jaar de zwemvierdaagse ten einde was. Afgelopen zaterdag was het feest in Heiloo. Motorclub Heiloo vierde deze dag zijn 5-jarig bestaan en ze deden dit op een fantastische manier. Van 19.00- 20.00 uur was er een motortrail die werd uitgevoerd door het team van de heer Hooiberg uit Heemskerk. Het publiek, dat in grote getalen was ko men kijken, kon genieten van de rij kunst die de vaak nog jonge coureurs ten toon spreiden. Om 20.30 uur was de start van de lang zamerhand bekende, autopedrace. De 27 teams die aan de start verschenen zouden het dit jaar extra zwaar krijgen omdat de regen met bakken uit de lucht viel. Nadat het startschot was gevallen gin gen de coureurs er vol goede moed vandoor, waarbij sommigen nogal moeite hadden met het gladde wegdek. Tal van steppers kwamen' dan ook teti val en moesten zich door vakkundige E.H.B.O-handen laten verbinden. Na een uur steppen begon de strijd zich af te tekenen. Térwijl de steppers het steeds moeilijker kregen omdat hun spieren door de kou stram en stijf wer den, hadden een aantal teams er toch nog flink de gang in. Zij liepen dan ook zo'n 4 - 5 ronden uit op de concur rentie die het soms bewust wat rustiger aan was gaan doen. Toen de 2 uur voorbij waren kon het team van La Strada feest gaan vieren, want zij had den de eerste prijs in de wacht ge sleept. Terwijl het vele publiek zich een weg naar huis zocht werd er door alle teams nog even nagepraat over de verrichtte prestaties, waarna ook zij zich naar huis begaven. Op zondagavond vond in La Strada de prijsuitreiking plaats waarna het evenement met een gezellige avond werd afgesloten. Vermeldens waard is het feit dat na afloop van de race de Boerenkapel uit Beverwijk voor wat vrolijke muziek zorgde omdat onze Heiloose Kapel vanwege een sterfgeval verhinderd was. Dan volgen hieronder alle gegevens o- ver deze avond. De uiteindelijke uitslag van de auto pedrace was als volgt: 1. La Strada met 121 ronden (48,4 km) 2. Scouting Heiloo 119 ronden 3. Een gedeelde 3e plaats voor de White Stars en Sporthuis Jansen, beide met 118 ronden Door alle teams tezamen waren er 2^772 ronden afgelegd, wat neerkomt op 1109 km. Ook de sponsors van deze avond mogen wel even genoemd worden, zonder hun medewerking zou zo'n avond niet mo gelijk zijn. Onze dank aan: Isotherm Heiloo, Woninginrichting de Groot, Steffers verzekeringen, Waren huis Finkensieper, firma Dontje, bar de Apostel, rijwielzaak Bosman, de Oud Inn, de Heerenslager, Folo Kino, Flandria en Radio Bakker. Ook waren er nog een aantal bedrijven die apperatuur en mankracht leverden, te weten: firma Hartog, Winder Lim- men, firma Northys, firma Ranzijn, Ton Hink en Sporthuis Jansen. Ook de gemeente Heiloo, de politie de E.H.B.O. en de bewoners van de Holleweg zijn zo vriendelijk geweest hun medewerking te verlenen. Zonder omroeper is dit evenement on denkbaar. We dachten dat de heer Knebel uit Castricum zich prima van deze taak heeft gekweten. Misschien zult u gezien hebben dat de letters die op,,'t Loo" gekalkt wa ren, daar nu van verdwenen zijn. We hebben dit te danken aan 2 leden van Scouting Heiloo die dit tot ieders ge noegen spontaan hebben uitgevoerd. PONY-DRESSUURWEDSTRIJDEN BIJ STAL „DE VIER HOEVEN" aan de dusseldorperweg te limmen Afgelopen zondag, 31 augustus werden er weer onderlinge dressuur- wedstrijden gehouden voor pony- ruiters. Er waren in totaal 43 deelne mers. Begonnen werd met de stap- proef, dit is een proef, die gereden wordt door beginnelingen. Als eerste eindigde Sanny Hageman, 2e werd Tamar Verhoeven en 3e werd Mar- tine Bakkum. Vervolgens werd de makkelijke rij proef gereden. Als eerste eindigde hierbij Misja Hardonck, 2e werd Ma rion Kuipers en de 3e prijs ging naar Dennis Pepping. Na de prijsuitreiking van deze twee onderdelen kwam de moeilijke rijproef aan bod. Van de 13 deelnemers ging de le prijs naar Monique Klop, de 2^ naar Natasja Jacobs en de 3e prijs kreeg Judith Vink. Ook voor de Bi- proef deden 13 ruiters mee. De eerste prijs voor deze proef ging naar Jaap Koot, de 2e prijs ging naar Nathalie Ilario en de 3e prijs was voor Jacintha Kerssens. Ook na deze twee onderde len werden er prijzen uitgereikt. Als laatste kwam de BlI-proef aan de beurt. Deze aanmerkelijk moeilijker proef werd gewonnen door Inez del prado, 2e werd Ilse de Light en de 3e prijs ging naar Corine Kooij, en 4e werd Nienke Croesse. Onze dank gaat uit naar de heer Fr. Glorie, die deze dag van 9.30 uur tot 17.30 uur als jury optrad. PROMOTIEKANSEN FORESTER-HONKBAL FLINK GESTEGEN Heiloo. Na de dubbele zege op Mete oor zijn de kansen van de Foresters op de tweede plaats plotseling levens groot geworden. Mocht dit lukken dan mag Foresters proberen via pro motiewedstrijden de landelijke tweede klas binnen te stappen. Gezien de ma nier waarop de Foresters tweemaal de Meteoor op de knieën kreeg moet de ploeg van Paul Kaart allesbehalve kansloos geacht worden. Flying Pe trels dat aanstaande zaterdag bij Foresters kampioen kan worden krijgt ongetwijfeld nog een zware pijp te roken. SCOUTING STEPT MEE Met het doel de naam Scouting beter bekend te maken omdat vele mensen de naam Scouting niet eens kennen, hadden de drie Scoutinggroepen uit Heiloo, St. Theresia, de Victorie, de Kanninefaten en de Limmense groep St. Maarten besloten mee te doen aan de Steppenrace in Heiloo onder de naam Scouting Heiloo'. Dit is een groot succes geworden voor de Scouting en enkele nieuwe leden aanmeldingen zijn alweer binnen. Het stepteam wil daarom alle suppor ters en vooral onze financieelsteunende supporters, Jan van der Steen, Jan Duys, Van Wijngaarden en Herman Boersen hartelijk danken voor hun steun die het stepteam naar de 2e plaats heeft gebracht. SJOELCLUB „DE STREBERS" Sjoelclub ,,De Strebers" gaat a.s. donderdag zijn 3e seizoen in. Wij sjoelen in het ,,Open Huis" in het Loo, zaal 3 elke donderdagavond om 20.00 uur. Er wordt gesjoeld in 4 categoriën, zodat ook voor de minder goede en on geoefende sjoelers het wedstrijdele ment aanwezig is, ieder in zijn eigen klasse. Wij kunnen nog enkele leden inschrij ven, en zij die voelen voor een avond je prettig sjoelen, kunnen zich opgeven tijdens de clubavonden in het Open Huis of tel. 330837 b.g.g. 335960. H.S.V.-NIEUWS Programma voor zaterdag 6 september SENIOREN: Purmerend 1 - H.S.V. 1 14.30 OUDEREN UIT HEILOO HADDEN WEER FIJNE VAKANTIE Een groep van 53 ouderen heeft weer een fijne vakantieweek gehad. In en rond Twente en weer logerende in het zo fraai gelegen hotel ,,Het nije Husse" in De Lutte. Het weer werkte wel uitzonderlijk mee. Veelal kon tot zelfs in de avond, op terrasjes worden gezeten. De verzorging in ,,Het nije Huss" was weer prima en velen zullen dan ook met pondjes zwaarder huiswaarts zijn gegaan. Niet alleen was die verzorging goed in het hotel maar ook in de restaurants welke werden bezocht, zoals die in Stroe, Havelte, Borculo en in het Duitse Tecklenburg. Genoten van kastelentocht, In Vorden Een zeer gevarieerd programma werd in deze vakantieweek uitge voerd. In het Gelderse Vorden werd in bijzondere mate genoten van de kaste lentocht. De leiding beruste bij de oud-burgemeester van Naaldwijk, de heer Hordijk. Gezeten in onze touringcars maar ook tijdens een korte wandeling vertelde hij over de 8 kaste len in de omgeving van Vorden. In één er van is het raadhuis ge vestigd. Bij kasteel ,,de Bramel" liet de heer Hordijk de ongeveer 400 jaar oude beuk zien, met een ge weldige omvang zodat er 10 man nodig waren om de omvang van de reus te JUNIOREN-B: H.S.V. B3-Vitesse B3 C.S.V. B2 - H.S.V. B4 H.S.V. B5 - Egmondia B3 Vitesse B7-H.S.V. B6 JUNIOREN-C: H.S.V. C3-Foresters C3 Limmen C2 - H.S.V. C4 H.S.V. C5 - Meervogels C3 Kolp. Boys C6- H.S.V. C6 H.S.V. C7-S.V.W. C12 14.30 14.30 14.30 14.30 14.30 14.30 14.30 13.00 14.30 Programma voor zondag SENIOREN: H.S.V. 1 - Stormvogels 1 H.S.V. 2 - L.S.V.V. 2 H.S.V. 3 - Alkm. Boys 3 H.S.V. 4 - Uitgeest 2 H.S.V. 5 - S.S.V. 2 Assendelft3-H.S.V. 6 H.S.V. 7-S.V.W. 10 C.S.V. 6-H.S.V. 8 H.S.V. 9 - Apollo'68 5 Meervogels 9 - H.S.V. 10 VETERANEN: Holl.T. 6-H.S. V. 11 Dames 7 september 14.30 11.00 11.00 11.00 14.00 14.30 11.00 11.00 14.00 12.00 11.00 JUNIOREN-: H.S.V. Al-L.S.V.V. Al H.S.V. A2 - Meervogels Al Limmen A2 - H.S.V. A3 Vict. O. A2 - H.S.V. A4 JUNIOREN-B: Alkm. Victrix BI - H.S.V. BI Alcm. Victrix B2 - H.S.V. B2 JUNIOREN-C: Alcm. Victrix Cl - H.S.V. Cl Alcm. Victrix C2 - H.S.V. C2 vrij 11.00 14.00 11.30 12.45 10.00 10.00 10.00 10.00 Foresters moest zaterdag de uitwed strijd tegen de Meteoor overspelen om dat de Amsterdammers een ongerech tigde speler hadden opgesteld, wat de competitiecontroleur niet was ontgaan. De gastheren raakten geïrriteerd over de minimale slagzone die hun werpers toegewezen kregen waardoor de wed strijd ontaardde in een romme lige partij, met veel veldfouten van de Amsterdammers. Foresters bleef bij dit tumult goed overeind. Alleen bij het honklopen was men te graag: tekens werden niet gezien, een honk werd overgeslagen, men stond zelfs een keer met twee man op een honk, maar daar stond voldoende goed slagwerk te genover, zoals twee gave stootslagen van Hans de Vries langs de lijn en twee homeruns van Dolf Treurniet. Ook de werpers deden het ondanks al het gekrakeel om hen heen erg knap. Uit slag 7-10. De tweede wedstrijd zondag op de E- gelshoek twee geheel andere ploegen, Meteoor zo mak als lammetjes en met twee honkslagen geen enkel probleem voor de Foresters die met 5 runs maar matig beloond werden voor de 14 honk slagen die zij neerlegden. Uitslag 5-1. Werpcijfers over de double: R. Houten- bos For. 7-2-7-3. Fr. Vink, For. 12-4-4-2, werpers Meteoor 7-12-28-9. Beste slagmensen over beide wedstrij den: R. Houtenbos .715, D. Treurniet .666, en W. Asberg allen For. .600. De stand met 16 wedstrijden te gaan, aan de kop: Fl. Petrels 13-26, Fores ters 14-22, ABC 15-22. KLAVERJASSEN Iedere eerste vrijdag van de maand, beginnend 5 september, is er weer een klaverjasavond. Ook als u nog niet eerder kennis maak te met deze avonden, maar wél zin hebt in een avondje klaverjassen in een gezellige, ontspannen sfeer, komt u dan eens meedoen. We beginnen om 20.00 uur en eindi gen na drie rondes van twaalf spellen om ongeveer 23.00 uur. Plaats: Benedictusschool! Prijs: leden ƒ2,-, niet-leden 3,-. (incl: koffie). Werkgroep aktiviteiten voor volwassenen. omspannen TENNISVERENIGING HET VENNEWATER Het slechte weer met regelmatig regen en steeds harde wind heeft de technische kommissie bij de organi satie van de klubkampioenschappen de afgelopen twee weekends voor gro te problemen geplaatst. Toch heeft zij het voor elkaar weten te krijgen, dat praktisch het gehele gepjande programma verwerkt is kunnen worden. Derhalve kan thans reeds gesteld worden, dat het komend weekend op zaterdag de halve finales en op zondag de finales gespeeld zul len worden. Hopelijk werken deze keer de weergoden mee. In dat geval kunt u vanaf het terras van aantrekkelijke wedstrijden genie ten. Noteert u ook nog even, dat op 13 sep tember het slotfeest voor de senioren is? Lees voor bijzonderheden even in het klubblad. H.B.V. KAMPIOEN NOORD HOLLAND Afgelopen zaterdag werd in Kromme nie, op de velden van GVO, het kam pioenschap van Noord-Holland voor het zomeravondvoetval verspeeld. Door de toelating van de amateur is het zomer avondvoetbal qua niveau enorm ge stegen. Het gehele toernooi werd dan ook een boeiend schouwspel. In de eerste wedstrijd ontmoette HBV, als kampioen van distrikt Alkmaar, FC. Pellor uit Den Helder, welke uit eindelijk als tweede zou eindigen, HBV had diverse kansen maar het was uiteindelijk Alex Kosters die kort voor tijd de overwinning veilig stelde. De tweede wedstrijd tegen de kampioen van Enkhuizen 'Hollandia' werd ook met 1-0 gewonnen door een doel punt van Siem Tijm. De derde wed strijd tegen 'De Zouaven', kampioen van Hoorn werd met grotere cijfers gewonnen nl. 4-0, waarna tegen FC Overtoom, kampioen van Wieringen, onnodig gelijk werd gespeeld 0-0. Vijf maal stond de paal of lat een over winning van HBV in de weg. Door dit gelijke spel moest de laatste wedstrijd tegen FC: Bakker uit de Zaanstreek gewonnen worden, daar een gelijk spel een derde plaats zou betekenen i.v.m. het betere doelgemiddelde van Den Helder en Zaanstreek. Deze laat ste op goed niveau staande wedstrijd werd kort voor de rust beslist met een prachtige aanval die werd afge rond door Frank de Waard. Na zeven jaar is het HBV wederom ge lukt op de hoogste plaats te komen die voorl een zomeravondvoetbalver eniging mogelijk is nl. Kampioen van Noord-Holland. Een proficiat van deze plaats is zeker op zijn plaats. Stcppelhaenefeest In Raalte werd het Sallandse oogst feest, Stöppelhaene, voor de 30ste keer gevierd, bijgewoond. Gezeten op een tribune tussen duizenden anderen, kon men de optocht bewonderen. Voor velen was het zien van de prachti ge wagens en de groepen een applaus waard. De ambassadeur van het Afrikaanse Kameroen was ook aan wezig en sprak de aanwezigen toe. Salland helpt Kameroen vandaar dat een grote delegatie aanwezig was. Muziekverenigingen en veel paarden/ pony's zorgden verder voor een zeer aantrekkelijke optocht. Tecklenburg Een dagtocht leidde naar het oude stadje Tecklenburg met zijn smalle straatjes en vakwerkhuizen. In Ibben- büren bezocht men het attraktiecen- trum en op het programma stond ook Münster. Velen maakten hier gebruik van om gezellig te winkelen, anderen bezochten de prachtige Dom. De tweede dagtocht ging naar Drente. Men zag het uitlaten van ongeveer 4tf schapen uit de schaapskooi in Ruinen. Een bijzonder leuk gezicht, het uitzwermen van de schapen over de Dwingelose heide. Later op de dag werd een bezoek ge bracht aan het Klokkenmuseum in Frederiksoord. De heer Tasma ver telde over de ontwikkeling van de klok, zowel in het binnen- als het buiten land. Een pracht van een kollektie klokken is in het museum samenge bracht. Oude handspuiten Tijdens een halve dagtrip trok het ge zelschap naar Borculo. In een grote oude school zijn zo'n 40 oude brand spuiten bijeengebracht. Kostelijk om die te bekijken vooral als daar door deskundigen bij verteld wordt. Wat een verschil met vroeger en nu! Als men ziet wat voor grote ontwikkeling bijv. het brandweermateriaal heeft doorge maakt tussen 1932 en 1980! Er waren brandspuiten te zien van zo'n honderd jaar geleden (als men die nog wel brandspuiten noemen mag). Ook werd een bezoek gebracht aan het stormrampmuseum. In 1925 trof Borculo deze katastrofale ramp. Via honderden foto's en andere gegevens kreeg men een indrukwekkend beeld van wat toen 's avonds omstreeks 7 uur op 10 augustus gebeurde, en zich in slechts 3 minuten voltrok! Terwijl de deelnemers zich in en op het terrein happy" voelden, trokken velen er individueel of in groepjes op uit. Te voet of op de fiets, want ,,Het nije Huss" beschikt over een groot aantal prachtige fietsen. Zo werd getrokken naar het arboretum te De Lutte, waar zo'n 2500 binnen- en buitenlandse bomen en heesters zijn samengebracht. Bezocht men het museum Nature docet" in Denen kamp, waar veel „fossielen zijn te be wonderen of ging men winkelen in Oldenzaal. Volgend jaar weer? 's Avonds waren er nog ontspannings bijeenkomsten. Interessant waren de dia's over de mogelijkheden van wan del- en fietstochten van uit „Het nije Huss". Zo we het nog niet wisten, het zijn er velen. De bingo- en dansavond droegen ook bij tot het slagen van deze zoveelste vakantie week. Mevr. v.d. Graaf-Biersteker, welke ook nu weer chauffeur John van Bentem (uit Ootmarsum) en organisator reisleider, Majolée, toesprak, stelde de vraag of ook volgend jaar weer een reis naar de Lutte gemaakt kon worden. Dan ook, evenals in 1979 in juni, als de 700 meter lange laan welke naar het hotel voert, weer zo prachtig kan zijn van de bloeiende Rhododendron. Zij overhandigde de heren een enveloppe met een rijkelijke inhoud, en ook mevr. Majolée werd niet vergeten. De dames de Vries en van Tricht hebben tijdens deze vakantieweek veel gefilmd en zullen de resultaten zeker laten zien tijdens de eerstkomende reünie.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1980 | | pagina 14