ïilj YERENIGIN6S NIEUWS ?1 ALGEMEEN NIEUWS li Geen Uitkijkpost ontvangen? Zaterdag, 20 september, Volksmuziekschool in gebruik mm Pasar Malam Alkmaar de gezelligste pasar N.K.V. gaat 60-jarig bestaan vieren Bel 072-330175 Donderdag/vrijdag bezorgd BELEIDSINFORMATIE YOUTH FOR CHRIST UITKIJKPOST 10 SEPTEMBER 198q Zoals u ongetwijfeld al zult hebben ge hoord is de nieuwbouw van de muziek school Heiloo voltooid. Over enkele dagen, t.w. 20 september a.s. Zal dit letterlijk en figuurlijk luisterrijke pand aan Het Veld 1 officieel geopend en in gebruik genomen worden. Een door het bestuur van de Stichting Volksmuziekschool benoemde ope ningscommissie is reeds vanaf 1 jan uari j.l. werkzaam aan een veelom vattend programma van evenemen ten voor zowel de openingsdag zelf, als het daaraanvolgende seizoen 80/81 Hoofddoelstelling daarbij was en is de nieuwe muziekschool meer dan ooit tevoren open te stellen voor de gehele gemeenschap van Heiloo. Zaterdag 20 september zal burg- gemeester G. J. Glijnis de dirigent van 'heiloo, de officiële opening verrichten in het bijzijn van een aantal genodig den. Van 14.00-17.00 is er ,,Open Huis" met muzikale omlijsting. De V.M.S. stelt iedereen in de gelegenheid het nieuwe gebouw te bezich tigen.Tevens hoopt de muziekschool tijdens dit Open Huis een groot aantal mensen te kunnen inlichten over wel ke mogelijkheden voor muziekonder wijs er bestaan. Dankzij de medewerking van de Open bare Bibliotheek is er tevens een stand waar voor liefhebbers alle mogelijke muziekliteratuur ter inzage is. Om ruchtbaarheid te geven aan dit Open Huis worden er verschillende aktiviteiten ontplooid. Volgende week zult u in deze krant een speciale mu- ziekkrant aantreffen, met veel informa tie over de muziekschool. Op 20 september zal een heraut vergezeld van trompetters en majo rettes, in de winkelcentra van Heiloo iedereen oproepen het Open Huis bij te wonen. Alle muziekkorpsen van Heiloo ver lenen hun medewerking en zullen rond het nieuwe gebouw en in het dorp van zich laten horen. Naast bovengenoemde aktiviteiten, mogen deze dag alle ingezetenen van Heiloo die een NIET mechanisch in strument bespelen, zich als straatmuzi kant manifesteren. Geschiedenis van de bouw Enige jaren geleden bleek, dat in het gebouw aan de Pastoor van Muyenweg, de muziekschool niet zonder nadere voorzieningen gehuisvest kon blijven. Zowel kwalitatief als kwantitatief was dit gebouw duidelijk onvoldoende, bovendien bleek na onderzoekingen dit gebouw voor het gewenste doel niet meer op te knappen. Daarom is men van nieuw&ouw uitgegaan. Om tot realisatie van dit gebouw te komen, heeft het Stichtingsbestuur Mevr. A. Neervoort-Zeijlstra bereid gevonden namens het bestuur de bouw te begeleiden. Zij trad hierbij tevens op als intermediair tussen staf van de school en de uitvoerende instanties. Al met al een niet geringe opdracht. Over de indeling van de school zijn wij in een vorig artikel reeds uitvoe rig ingegaan. De muziekschool Zoveel mogelijk mensen moeten be trokken worden in de actieve en pas sieve muziekbeoefening. Het kind moet een goede muzikale opvoeding krijgen op de lagere school en ver derop, opdat de barrière tussen kunst en publiek verdwijnen. De Amerikaanse socioloog M. Kap lan heeft veel waardering voor de mu ziek en kunst in het algemeen: ,,We leven in een periode gekenmerkt door welvaart en vrije tijd. De kunst kan een belangrijke taak vervullen bij het zin vol besteden van al die vrije tijd. Kunst is, en individueel, en in groepen bruikbaar, zeer variabel in kosten en verder negeert ze klassebarrières. De Volksmuziekschool Heiloo stelt zich ten doel dienstencentrum te zijn voor elke aktiviteit die bijdraagt tot muzikale ontwikkeling binnen de grenzen van de gemeente Heiloo, voor zover dat tot de mogelijkheden van de muziekschool behoort. ,,De Volksmuziekschool zal in Heiloo aansluiting zoeken bij al wat leeft op muzikaal gebied, en zo mogelijk bij andere uitingsvormen. 19 jaar Volksmuziekschool Heiloo Op 7 december 1961 stelt het bestuur de eerste begroting vast, ter grootte Kennemerstraat weg 382, bijgenaamd Het Witte Huis". Eerste Volksmuziek school van 1963-1969. Gestart werd met 237 leerlingen en 13 leerkrachten. Pastoor van Muijenweg 14, het tweede onderkomen van de Volksmuziekschool van 1969-1980. Het aantal leerlingen in 1969 was 400, thans 780. Het Veld 1, de nieuwe Volksmuziekschool. In het schooljaar 1980% 1981 zullen 780 leerlingen les krijgen van 23 leerkrachten. van 4.500,--. De gemeente subsi dieert 1.000,--. De eerste lessen beginnen in de twee de week van januari, die gegeven wor den in drie lokaliteiten, men hoopt spoedig over een eigen ruimte te be schikken, gedacht is aan ,,Het Rode Huis", aan de Kennemerstraatweg, waarop ook de Algemene Openbare» Leeszaal en Bibliotheek het oog heeft laten vallen. De beide besturen achten het beiden mogelijk, de twee instel lingen in het gebouw onder te brengen. Het gebouw wordt dan omgedoopt in ,,Het Witte Huis". Bij de opening in 1962 geeft burgemeester J. A. Pesman de bibliotheek een boekenbon en de muziekschool een platenbon. Directeur is dan Piet Groot en bleef dat tien jaar, en wordt opgevolgd door Jan de Pijper uit Edam. In 1969 verhuist de school naar de Pastoor van Muijenweg. Op 6 januari 1976 komt de heer de Pij per plotseling op 40-jarige leeftijd te overlijden. Op korte termijn is vervan ging ondenkbaar. De sollicitatiepro- decure eindigt met de benoeming in mei 1976 van de heer Rein Bakker te Amersfoort. In juni 1977 richt het bestuur zich tot het gemeentebestuur met het voorstel om tot aankoop en verbouw van het gebouw Pastoor van Muijenweg te komen, dit blijkt met zoveel kosten gepaard te gaan, dat besloten wordt tot nieuwbouw elders in de gemeente over te gaan. Inmiddels is de bouw van de nieuwe school zo snel gevorderd, dat meerdere maanden op het schema i^ ingelopen. In mei 1980 was het zeker, dat het nieu we gebouw bij de aanvang van het nieuwe schooljaar in gebruik kon wor den genomen. Op 20 september' wordt de school feestelijk ingewijd en van 14.00-17.00 uur is iedereen van harte welkom, om deze trots van Heiloo" te bezich tigen. Op zaterdag 27 en zondag 28 septem ber a.s. wordt voor het dertiende ach tereenvolgende jaar de Pasar Malam in de Veilinghallen te Alkmaar gehou den. Deze regionale Pasar Malam heeft al vanaf het begin, dertien jaar zelligste pasar van Nederland is. Ieder jaar weer komen Indische Ne derlanders, maar ook de mensen die nog nooit in Indonesië zijn geweest, uit heel Noord-Holland naar Alkmaar om dit evenement mee te maken. Voor de organisator v.an dit evene ment, de Stichting Tropenceiitrum Alkmaar, die belangenloos ieder jaar bergen werk verzet om dit unieke evenement mogelijk te maken is het een enorme voldoening te zien dat hier zo'n belangstelling voor is. De uitbundige, feestelijke sfeer, die menigeen doet denken aan die van de vroegere Pasar Malam in Jakarta, wordt nog verhoogd door het artiesten programma, waarin onder andere optreden: de bekende Molukse popgroep Mas- sada, de bij Indonesiërs zeer geliefde zanger Rudy Wairata and his Nusantara Serenaders, Rob de Nijs, The Fiësta Tropicalshow, een flitsende Zuid-Amerikaanse show met zang en dans, waarin trio Los Alegres, limbo-danser Ricardo Aziz, showorkëst Sonora Antilliana, de Fiës- ta-danseressen en als speciale gast Donald Jones. De groep Bunga Tand- jung brengt een programma met Mo lukse liedjes en dansen en daarna een klederdrachtenshow. Verder treden op de Muziekgroep Esperanza, de char- mai dames van de groep The Dolly -diaan^e showgroep The Kauiaua ii.ua ei vu, .a k tjor muziek wordt gezorgd door het orkest Berjumpa Diri met zangeres Farida. Natuurlijk staan de Veilinghallen weer vol met stands en restaurantjes. Er is weer van alles te zien en te koop: fcofik- taurantjes kan men zich te goed doen aan een lekkere portie saté of andere Indonesische gerechten. De Pasar Malam Alkmaar is zaterdag en zondag geopend van 12 uur 's middags tot 12 uur 's nachts en de en treeprijs is 6,--; kinderen tot 12 jaar en 65-plussers betalen 3,--. PRINSES BEATRIXFONDS Wi|willen vooruit! Het Prinses Beatrix Fonds hoopt in 1981 het 25-jarig jubileum te vieren, dat wil zeggen dat het dit jaar 24 jaar bezig is geweest om de onder haar doelstelling vallende gehandicap ten en alles wat daarmee samenhangt te helpen. U weet dat dit multiple sclerose-, spina bifida-, spierdystrofie-Chorea t: gton tie»«ten be treffen. In 1980 wero wcueiom e^n groep gehandicapten onder de doel stelling van het Prinses Beatrix Fonds opgenomen, t.w. de Parkinson pa tienten. Het Fonds geeft niet alleen c+"nn moar werkt ook sti- bik om een oplossing te zoeken voor die zicktcbeel^p v/aar medicijnen nog niet helpen. Vierentwintig jaar heeft U het Prinses Beatrix Fonds in staat gesteld dit alles te kunnen doen, maar wij willen vooruit. Wij willen nog meer de helpen de hand bieden bij individuele en groepsvakanties voor gehandicapten alsmede bij aanpassingen en voor zieningen waar elders geen middelen te vinden zijn. Laat ook in het 24ste jaar van het be staan van het Prinses Beatrix Fonds ons niet in de kou staan. Gaat U de kollektebus dus niet uit de weg en mocht U die bewuste oranje bus niet tegenkomen, U kunt ook gireren op rekening 9 6 9 t.n.v. het Prinses Beatrix Fonds te 's-Gravenhage. Help ons anderen helpen. Wilt U meer inlichtingen? Het adres is Prinses Beatrix Fonds, p/a Lia Apeldoorn, Vredenoord 64, Heiloo, tel. 072-33 44 77. DE POLITIE WAARSCHUWT U VOOR Door de afdeling VOORKOMING MISDAAD van de Rijkspolitie te Heiloo wordt de aandacht op de volgende on derwerpen gevestigd. 1. Door middel van advertenties in dag- en andere bladen wordt door het bedrijf Multy Holland Group te Hil versum thuiswerk aangeboden, be staande uit het uitvoeren van type werkzaamheden Om voor een "proefpakket" in aan merking te komen, dient men eerst een bedrag van 150,-- aangenoemd be drijf over te maken. Daarna laat men NIETS meer van zich horen 2. Vorige week werd een inwoonster uit de gemeente telefonisch benaderd door en persoon, die zich uitgaf als zijnde de "onderhoudsmonteur" van haar huisbaas. Door toeval ontdekte zij echter dat haar huisbaas zeker, niet op een dergelijke manier te werk ging. Ook bleek haar dat zij "toevallig" de enige was, die in de rij woninkjes (allemaal van de zelfde huisbaas) was "uitgezocht". Tot haar verbazing stond er na enkele dagen echter toch een man op de stoep die, gekleed in werkoverall en com pleet met metalen gereedschapskist, zich voorstelde als "de onderhouds monteur". Toen de man kordaat werd verzocht om zich te legitimeren zag hij zich ont maskerd en koos het hazepad! 3. Tenslotte een waarschuwing voor de Middenstanders. In de afgelopen weken werden diverse malen uit in winkels onbeheerde da mestasjes en portefeuilles voor aan zienlijke bedragen aan geld wegge nomen. (Soms de hele dagopbrengst!) Deze goederen waren meestal eigen dom van de winkelier of diens perso neel. Veelal lagen deze goederen zo voor het grijpen in de nabijheid van de kassa of toonbank. Men sloeg toe op tijden dat het druk was in de winkel en het personeel druk bezig was. Geadviseerd wordt om waardevolle goederen ten minste op te bergen in een metalen kast of bureau, welke AFDOENDE kan worden afgesloten (en de sleutel er natuurlijk uit, doch dat wist u al). Mocht u constateren dat een onbe voegde in uw tas snuffelt of zich óp- houdt op een plaats, waar hij of zij niets te zoeken heeft, schroom niet, neemt het signalement van de onbe voegde op en meldt dit DIRECT aan de politie, (tel. 333144). VOORKOMEN MISDRIJVEN, EEN ZAAK VAN DE POLITIE ÈN U. OUD-PAPIER WORDT ONMISBAAR Deze aanhef is voor iedere trouwe le zer van de Uitkijkpost niets nieuws. Iedere week roept er wel een school of vereniging van PAPIERHIER. Vele geven gehoor aan deze oproep. Immers ieder jaar wordt weer meer oud-papier en karton opgehaald. Dit is niet alleen landelijk doch ook in ons mooie Heiloo merkbaar. Heeft u er wel eens bij nagedacht hoe beperkt in hun activiteiten de scho len en verenigingen zouden zijn zon der deze "vaste" inkomsten???? Momenteel wordt op de diverse begro tingen al een vaste post voor de te ver wachten opbrengst OUD-PAPIER aangehouden. Is de gemeente Heiloo reeds een groot voorstander van deze inzamelingen (subsidies). Momenteel wordt er in Den-Haag ook hardop gedacht om éen ieder hiervoor aan te sporen. Men denkt (fluisterd) aan het plaatsen van apartecontainers, zoals dat reeds bij de inzameling van glas geschiedt. Wat roepen wij dan uit "Maar Minister Ginjaar komt u eens in Heiloo kijken daar staat .al jaren een permanente container naast de K-MARKT aan de Westerweg 316". Misschien hoort of leest hij het wel. Mocht hij ons met een bezoek komen vereren dan merkt u het wel. Wist u, beste mensen, dat er vorig jaar 950.000 ton (negenhonderdvijftig MILJOEN kilo) oud Papier en karton in Nederland werd ingezameld? En nog komen er grote hoeveelheden in de vuilnisbak terecht. Zo zie je maar dat het gezegde "Het geld ligt op straat" iedere keer weer waar is. Wat zegt u. Gaan we er samen wat aan doen? Accoord! u weet het. De contai ner van de Clemens-Willibrordschool staat dag en nacht, dus zeven dagen per week naast de K-MARKT, Wes terweg 316. Wij besluiten altijd trouw met: Mocht u het ECHT zelf niet kunnen brengen bel dan even tel. 334481 Nu besluiten wij met: HEEFT U EEN KEER PER MAAND EEN UUR over om wat oud papier, bij voorname lijk oudere mensen op te halen? Bel dan ook tel. 334481 BURGERLIJKE STAND GEMEENTE HEILOO GEBOREN t/m 8 sept. 1980: Johanna M. d.v. Petrus C. D. Kraak man en Hendrica M. Reuling. ELDERS GEBOREN: Menno J. z.v. Johannes G. Oudhoff en Catharina M. Kops. Dennis B. M. z.v. Johannes H. M. Nan- ne en Gerharda R. M. Kempers. ONDERTROUWD: Gerardus J. Kool en Theodora Buijs. GETROUWD: Hendricus J. Wolven en Annemarie Kemmere, Bernard J. Gerritse en Yvonne M. Klooster, Adrianus R. M. Kosters en Paulina E. M. Arens, Johannes P. Ruiter en Adriana H. Giel- tje, Kare J. Wenberg en Heieen P. Baars, Nanne Mooy en Margaretha C. M. Sprenkeling. Martinus G. M. Nanne en Geertruida P. M. de Waard. OVERLEDEN: Bote Schrage, geboren op 14 febr. 1918. NIET 40 MAAR 400 SCHAPEN! Vanuit de schaapskooi de heide op In ons verslag over de vakantieweek voor ouderen, stond o.a.: ,,de tweede dagtocht ging naar Drente. Men zag het uitlaten van ongeveer 40 schapen uit de schaapskooi in Ruinen". Het zijn echter geen 40 schapen maar 400 welke elke dag door de schaaps herder worden losgelaten". Mede door dit grote aantal, is het iedere dag een grote attraktie voor de talrijke toeristen welke het bijzonder aan trekkelijke gebied in en rond Ruinen bezoeken. GESLAAGDEN MIDDENSTANDS EXAMEN Bij de onlangs gehouden Midden standsexamens zijn de volgende kandi daten geslaagd: J. Bloothoofd, C. Borst, C. Brouwer, W. van Dijk, P. de Haan, F. Hemmer, J. Houtenbos, M. Karsten, F. Klamer, G. de Koning, N. Lenting, W. Nanne- Gibbels, C. Nieuwpoort, L. van Raalte, H. de Rooij-Baltus, J. Schmersal, P. Slippens, J. Spierings, J. de Winter, N. de Wit uit Heiloo. F. Blokker, E. Dekker, H. Hoebe, F. Krom, J. Krom, P. Krom, A. Post, C. Sander, A. Schoon-Smedinga, C. Schoon uit Akersloot. J. Imming, C. Klijbroek uit Eg- mond a/d Hoef. M. Imming-de Graaf, A. Wijker uit Egmond aan Zee. C. Baltus, M. Bijnsdorp-Nijman, B. Melker, A. Swart, C. Wilms-Castri- cum uit Egmond-Binnen. J. Baltus, R. Mantel J van Stijn uit Alkmaar. J. Groot, S. Jak, J. Min uit Limmen. A, Berkhout-Doesburg uit Castricum. J. Brakenhof uit Bergen. J. Tijdeman uit Stompetoren en G. Berghout-Tessel uit Uitgeest. Afgewezen vier kandidaten. Zij hebben hun opleiding genoten aan de Midden standsavondschool De Dors 2, Heiloo. Inlichtingen en opgave: Th. Kaandorp, Zeeweg 2, Heiloo, tel. 072-332086. MEVR. S. WESSELING-WIT GING HEEN Oud-leidster van handwerkclub Woensdag 3 september vond de krematie plaats van mevrouw S. Wes- seling-de Wit, de overledene werd 71 jaar. Mevrouw Wesseling was al enige tijd ernstig ziek en toch kwam voor velen het overlijden nog onver wachts. Wij mogen op deze plaats enige aandacht wijden aan deze vrouw. Omdat zij wat betekend heeft voor diegene welke het handwerken als een prettige maar ook goede vrije tijdbesteding gebruiken. Mevr. Wes seling leidde, als zeer deskundige, een handwerkgroep in het verzorgings huis ,,De Loet". Later leidde zij een handwerkclub waar ook anderen aan deel konden nemen. Jaarlijks werd een middag georganiseerd en dan kon de verkoop plaatsvinden. Dikwijls wa^s men binnen een paar uur bijna allés kwijt. Dit pleitte wel voor het resul taat van deze handwerkclub. Wat wij bijzonder waardeerden van mevr. Wesseling en haar handwerkclub was, dat een zeer groot deel van de op brengst van de verkoop aan ver schillende sbciale/maatschappelijke instellingen werd gegeven. INMUGRO HEILOO AKTIEF IN MUZIEKBEOEFENING Al zo'n jaar of acht doet een groep jongeren en volwassenen samen aan aktieve muziekbeoefening onder de naam INMUGRO. Elke week zijn zij .een uurtje te vinden in het Witte Kerkje in Heiloo vanaf kwart voor zeven. Zij bespelen verschillende blaas- en snaarinstrumenten en ook de piano ontbreekt niet. Het plezier in het samen muziek maken staat voorop, waar dé fijne acoustiek van het oude kerkje sterk toe bijdraagt. Maar af en toe treedt men ook naar buiten, b.v. in oktober a.s., wanneer tijdens een uitgaansdag gespeeld zal worden voor bewoners van de inrich ting Zon en Schild in Amersfoort. Wat het repertoir betreft, dat loopt uiteen van licht klassiek tot meer moderne stukken. De groep is behoor lijk konstant van samenstelling, maar momenteel zijn er weer enkele plaatsen beschikbaar voor geoefende amateur speelsters en -spelers. Men wordt hartelijk uitgenodigd eens langs te ko men op een repetitie-avond, zoals ge zegd, op dinsdag rond zeven uur in het Witte Kerkje in Heiloo. Voor telefonische informatie kan men terecht bij mevrouw Smith onder tel. no. 33 00 81. Op zaterdag 13 september introduceert de Stichting Youth for Christ Nederland haar beleidsplannen voor de 80-er jaren. Een en ander zal plaatsvinden tijdens een open middagbijeenkomst in gebouw de Flint in Amersfoort. Het programma duurt van 14.00 tot 16.30 uur en geeft o.a. de gelegenheid tot het stellen van vragen. Deze bijeenkomst is bedoeld voor vrienden van het Youth for Christ- werk, geïnteresseerden en afvaardiging van alle plaatselijke koffiebarwerkgroe pen. Deze bijeenkomst betekent tevens het startschot voor een nieuwe vriendenwerf- aktie van Your for Christ. In het kader van deze aktie zullen in ongeveer hon derd plaatsen in ons land zgn. 'vrienden diensten' georganiseerd worden. Youth for Christ is als evangelisatiebeweging namelijk vrijwel volledig afhankelijk van de steun van mensen en kerken die achter deze vorm van evangelisatie en hulpverlening staan. In het programma van 13 september zal dan ook al iets te zien zijn van de stijl waarin die diensten gegoten zullen wor den. Ter omlijsting treedt o.a. het YfC-kleinthèater Op Vrije Voeten op. Voor inlichtingen kunt u bellen met Youth for Christ Nederland in Drieber gen, tel. 03438-15744. Verenigingsnieuws. Vanaf 25 september t/m 1 november a.s. zal de Oudheidskamer gesloten zijn. Dit in verband met het veranderen van de expositie. Met ingang van 2 no vember zal n.l. een expositie worden gehouden Heropleving Kapel sinds 1905". Deze expositie is ook wederom voor de leden gratis toegankelijk. 23 september is voor het laatst gele genheid de exposities Heiloo in prent en plaat" en Heiloo in de oorlogsja ren" te bezichtigen. GROEJ LEDENTAL. Met zeef veel genoegen kun nen we nog regelmatig nieuwe leden inschrijven. Wanneer er nog lezers zijn die zich door welke omstandigheden nog niet hebben opgegeven, kunnen zij dit als nog doen bij één van onder staande adressen. U weet wat het lidmaatschap u biedt: Gratis toegang met Uw gezin tot de Oudheidskamer. 2 maal per jaar de ,,Heijlooer Cro- nyck" in de bus en een prachtige prent van een van de prachtige oudheden van Heiloo. Lidmaatschap ƒ15,-- per jaar. Bestuursleden: Admiraal, Stationsweg 28, tel: 330179; Rector Bertrand, Kapellaan 13, Tel: 02205-1288. v.dKommer, Kerkelaan 63, tel. 331491. v.Tiel, Holleweg 37, tel. 331251. v.Wieringen, Noordergeeststraat 7, tel. 331270. mevr. Vennik, Westerweg 98, tel. 330152. Wijn, Dokterslaan 22, tel. 334426. 1 oktober zal de jaarlijkse ledenverga dering worden gehouden in ,,Het Open Huis". Na de pauze zal een diaserie worden vertoond met als titel met stoom van Heiloo naar Alkmaar V.V. Leden ontvangen binnenkort de uit nodiging. Het is maar dat u het nu al weet. U kunt dan deze avond vrij hou den. NKV GAAT ZESTIGJARIG BESTAAN VIEREN Op zaterdag 13 september zal er in de sporthal aan het Vennewater een re ceptie gehouden worden ter gelegen heid van het 60-jarig jubileum van het N.K.V. (Nederlands Katholiek Vak verbond). Tevens zal deze middag de voorzitter, de heer J. Bolten, na bijna 34 jaar, zijn hamer overdragen aan de heer Gerard van Velzen. Iedereen is tussen 15.00 en 17.00 uur van harte_ welkom om het feest met het NKV mee te vieren. Voor de oorlog, 1920, was er de Rooms- katholieke Volksbond. Hieruit kwam de Katholieke Arbeidersvereniging (1948) en hieruit is weer het NKV voortgeko men (1963). In die tijd was het ook mogelijk dat kleine zelfstandigen lid konden worden van een vakbond. In de periode 1940-45 mócht er nie mand lid zijn van een yafbond, watv tot gevolg had dat men na de oorlog met dubbele energie aan het werk ging. Jan Bolten werd tot voorzitter gekozen en is dat tot op dit moment nog. In Heiloo werden vele afdelingen opge richt, zoals Herwonnen Levenskracht, Bouwbond St. Jozef, Transportarbei dersbond, Vertegenwoordigersbond, overheidspersoneelkantoorpersoneel v. Schaikfonds, Metaalbew. bond, WIJKVERENIGING PLAN OOST Koffieochtend Woensdagmorgen 17 september (derde woensdag van de maand) komen we weer bij elkaar ten huize van Mevrouw Corrie Groot, Hofdijkweg 34, tel. 331065. v Mevrouw H. Lint komt ons de mogelijk heden van het zelf Müsli samenstellen leren kennen en vertelt over gezond eten". Bij de koffie laat zij ons al iets proe ven en wij weten, van een eerdere keer, dat dat erg lekker kan zijn! We beginnen om 10 uur tot ongeveer 11.30 uur. Iedereen is welkom! Kosten: 1,50 voor leden, niet-leden 2,50. (mét koffie). Werkgroep aktiviteiten voor Volwassenen. WIJKVERENIGING PLAN OOST KAMPVUUR De vakantie is weer voorbij en dat betekent dat het seizoen van de wijk- vereniging ook weer begonnen is. We willen het nieuwe seizoen al met een met een knaller beginnen en daar om hebben we voor de lagere school jeugd van Plan Oost een groot kamp vuur op het programma staan! Dit zal gehouden worden op vrijdag 19 sep tember, 's avonds op het speelterrein bij de Karremel. We vertrekken om 20.00 uur, vanaf het parkeerterrein bij de Spar en gaan dan met z'n allen op weg. Waarschijnlijk komen er ook wat fakkels bij We hopen dat we met een heleboel kinderen om het kampvuur zullen zit ten en om het nog gezelliger te maken komt er ook muziek bij. Als je een instrument bespeelt neem dat dan mee deze avond. Natuurlijk ontbreekt de warme chocolademelk ook niet. We proberen om 21.30 uur weer terug te zijn bij de Spar zodat iedereen-vanaf dat punt weer op de fiets of lopend naar huis kan gaan. Als de ouders hun kinderen al bij het kampvuur komen af halen is dat ook best. Nog even een paar dingen die jullie moeten meenemen. Omdat het 's a- vonds alweer wat kouder wordt moeten jullie zorgen voor iets om op de grond te zitten b.v. een kussen, jute zak of een oude jas (geen stoelen). Verder is het beter om wat warme kleren aan te trekken. Ook kun je een zaklantaarn meenemen en natuurlijk niet te ver geten je muziekinstrument. Jongens en meisjes, laten we hopen dat het niet regent en dat we met z'n allen een heel gezellige kampvuura vond zullen hebben. Tot ziens op 19 september. Werkgroep jeugd. Handarbeidersbond, fabrieksarbei- dersbond en textielarbeidersbond, maar ook de Kath. Arbeiders vrouwen beweging, gezinshulp en -zorg, wo- ningbouwver., bejaardenbond, be schutte werkplaats, vrije tijdsbouw, engelse lessen, WAO groep, gehandi capt zwemmen en de speel-o-theek. Waren deze groepen in staat op eigen kracht verder te gaan, dan trok het NKV zich terug om het nog weer op iets anders te richten. Ook de naam NKV zal binnenkort weer veranderen en wordt dan FNV (Federatieve Nederlandse Vakvereni gingen), maar de aard van de werk zaamheden blijft precies hetzelfde. Intussen zijn veel van deze bonden samen gegaan en op dit moment zijn er de Bouwbond, de Industriebond, KABO en de Dienstenbond. Zaterdag gaat men feestelijk herden ken dat deze bond zestig jaar bestaat. Komende zondag om 11 uur zal zowel de mis in de Willibrorduskerk als de mis in de Móeder Godskerk aan het jubileum van het NKV zijn gewijd. Op de receptie van 13 september zullen er ongetwijfeld veel bloemen en ge schenken aangeboden worden, maar het bestuur ziet liever een bedrag gedeponeerd in een bus tijdens de receptie. De opbrengst zal worden ge deeld voor het gehandicapte kind en de missie. BELANGSTELLING VOOR STENEN EN FOSSIELEN De eerste aktiviteit van het NIVON in het nieuwe seizoen was vrijdagavond gewijd aan stenen en fossielen. Zowel jongeren als ouderen waren aanwezig in het Open Huis. De heren Jan Visser en Joop Muller hadden wat stenen en fossielen meege nomen én de heer Visser hield daar een praatje bij. De heer Muller vulde dit praatje nog aan. Vragen werden be antwoord. Afgesproken werd weer bijeen te komen en daarvoor een geo loog te laten komen. Een deel van de bijeenkomst zou ge wijd kunnen worden aan het slijpen van stenen. Zij die gekomen waren naar het Open Huis bleken bijzonder geïnteresseerd te zijn. De heer Fred Mulder sprak een wel komstwoord en dankte voor de mede werking. WIJKVERENIGING PLAN OOST bustocht zaterdag 13 SEPTEMBER Dagtocht per bus naar het Nationaal Museum van Speeldoos tot Pierement en Het Nederlands Openlucht Museum of Burgers Dierenpark. Vanuit Heiloo rijden we via binnenwegen naar Vleuten, waar we koffie drinken. We vervolgen onze tocht richting Utrecht naar het Museum waar muziek in zit! Daarna gaan we naar Rijnterras de Westerbouwing" in Ooster beek 019 met elkaar een warme lunch te gebruiken, alvorens naar het Ne derlands Openlucht Museum te ver trekken. Hier aangekomen kunt U, als U dat liever doet, i.p.v. het museum het ernaast liggende Burgers Dieren park bezoeken, (tegen bijbetaling van ƒ4.--. Via een onderbreking van onze tocht, waar we gelegenheid hebben om nog iets te drinken, rijden we terug naar Heiloo. De kosten van deze bustocht: zijn 40,- per persoon voor leden. 45,- per persoon voor niet-leden. Waarbij inbegrepen: koffie met gebak, speeldoos museum, warme lunch én openl. mus. Vertrek 8.30 uur. van het parkeerter rein t.o. ,,De Spar". Terug ongeveer 18.30 uur. Er zijn nog enkele plaatsen vrij, U kunt zicht opgeven bij: Familie Bies: tel. 333914. De Laghe Weijdt 50. Ans Leijenaar: tel. 333905. Groot Bar- laken 2. Werkgroep aktiviteiten voor Volwassenen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1980 | | pagina 16