Wat wie is Danscentrum Ranzijn Danslessen vveekt p y IB IB u um Lh.Enmcp.anE nic. ursem zn. schilders glas en wand-i afwerking I Elke les is een festijn bij Danscentrum Ranzijn! Ook voor alleenstaande dames en heren straatje in uw 1.79 13.98 i 1.79 6.98 literfles SRV-sinas 2.59 1.09 P[ Antwoordnummer 63, 1850 WB Heiloo (f| Danscentrum Ranzijn staat o.l.v. de heer en mevr. Ranzijn (zelf aktief dansend) en bestaan in Heerhugowaard \2Vi jaar. In welke dansen wordt er les gegeven Moderne dansen: E.W., Tango, SI. Foxtrot, Q Stef> en Ronde Wals. L.A. Amerikaanse Dansen Cha cha, Rumba, Jive, Paso Doble, Samba Laatste gelegenheid tot inschrijving van de danscursussen op zaterdag en zondag voor jeugd, ouderen en gehuwden! Aanmelden tijdens de eerste les of tele fonisch in Heerhugowaard: 02207-14539. HEERHUGOWAARD Café Kaandorp over in andere handen uitkijkpost Éi» JjÊÊ Engelse kampioenschappen f te London in de Royal Albert Hall. 1079. ouderen en gehuwden: op zaterdag- en zondagavond of van maandag t/m vrijdag in Heerhugowaard. Jeugd: op zaterdag- en zondagavond. pak SRV speculaas krat Heineken bier 24 flesjes 500 gram Bona pak gevulde speculaas literfles SRV koffiemelk literfles Hero cassis 500 gram KG koffie 5 kilo aardappelen SR V-limonade siroop Henk Kaandorp Paul Morsch Paul Roelands Niek van Santé Wim Stoop Wim van Wijk Unox rookworst 250 gram 1 liter magere yoghurt Bij 2 flessen Fruxano jus d'orange een glas gratis. DJ van bestel het NU voor de komende winter. koma keur en 10 jaar garantie subsidie 30% tot max. f 1.200 verzorging van de subsidie-aanvraag plaatsing door eigen specialisten Heerenweg 144 1851 KW Heiloo Graag informatie over de voordelen van THERMOPANE en/of prijsopgave. Adres: Woonplaats: Naam: Tel: Datum: Deze bon in open enveloppe (zonder postzegel) zenden aan FA. URSEM Of bel even: 072-331799 - 337159 17 SEPTEMBER 1980 cSMW -i V x De heer en mevrouw Ranzijn m j in a kt ie tijdens de pMf ONDERWIJSGEVENDEN VAN KLEUTERSCHOLEN EN LAGERE SCHOLEN VERGADEREN SAMEN De Onderwijsbegeleidingsdienst Noord-Kennemerland en de ,0ntwik- kelingsprojekten Basisschool' ,,De Ark" en de ,,De Ruyterschool" te Egmond aan Zee organiseren voor de leerkrachten van alle kleuterscholen eft lagere scholen in de genoemde ge meenten een informatieve dag. De bijeenkomst voor Heiloo vindt plaats op 19 september a.s. in het gebouw van de Chr. Basisschool ,,De Ark" en in Egmond vergadert men op 26 septem ber a.s. in de ,,De Ruyterschool". De kinderen zullen de dag, dat hun juf, meneer of meester misschien met de gedachten bij ,de school van mor gen' is, vrijaf hebben. De inspecteur van het kleuter- en lager onderwijs in de inspectie Heiloo de heer A. H. N. Coster heeft deze infor matiebijeenkomsten hartelijk bij het onderwijzend personeel aanbevolen. Dat ook de gemeentebesturen achter le info-dagen staan, blijkt uit het feit dat zij de kosten, die met het organise ren zijn gemoeid, voor hun rekening willen nemen. Waarom deze vergaderingen? Wel licht weet u allen dat er al jaren aan het kleuter- en lager onderwijs wordt 'gesleuteld'. Pas de laatste jaren komt er echter wat lijn in allerlei vernieu- wingsaktiviteiten overal in het land en op allerlei niveau's. Dat moet ook wel, want met enige vasthoudendheid noemt de overheid nog steeds 1983 als het jaar waarin de Wet op het Ba sis onderwijs moet worden aangeno men. Wanneer die wet er is dan zal in de plaats van de huidige kleuter school en lagere school een nieuw schooltype ontstaan: de Basisschool voor 4- tot 12 jarigen. De scholen zullen er vanaf 1983 nog ruimschoots de tijd voor krijgen om deze veranderingen gestalte te geven. Belangrijkste taken van de nieuwe Ba sisschool zullen zijn: 1. de bevordering van de ontplooiing van een breed scala van kwaliteiten van de leerlingen ter ondersteuning van hun persoonlijkheidsvorming en hun ontwikkeling naar volwassenheid. 2. Cultuuroverdracht en voorberei ding op een toekomstig maatschap pelijk funktioneren van de leerlingen, (uit: Innovatieplan Basisonderwijs van de I.C.B.. pag. 42 Staatsuitg. Den Haag, december 1977). Alle scholen komen in de toekomst voor de opgave te staan van het maken van een schoolwerkplan, dat uit te voeren en regelmatig bij te stellen. Vanuit deze nieuwe taak komen aller lei vragen en problemen naar voren. Bij het zoeken naar antwoorden op vragen en het oplossen van prakti sche problemen kunnen de scholen een beroep doen op de onderwijsbege leidingsdienst. De ontwikkelingsprojekten Basisschool hebben van het ministerie van Onder wijs en Wetenschappen, op grond van een door hen ingediend projekt- plan, goedkeuring gekregen om onder de mantel van de Experimenten Wet Onderwijs, inhoud te geven aan het onderwijs in de nieuwe basisschool. De projektscholen kregen daarvoor extra faciliteiten en hebben ook tot taak hun ervaringen en plannen aan scholen in hun omgeving kenbaar te maken. In het ochtendprogramma van beide dagen staat de Schoolwerkplan- ontwikkeling' centraal. Hiervoor is een beroep gedaan op de heer P. Tim mermans van de projektgroep 'Leer planontwikkeling Basisschool' van de S.L.O. te Enschede, 's Middags wordt in groepen gesproken over allerlei praktische oplossingen, die bij het ver nieuwen van het onderwijs hun dienst en funktie kunnen hebben. Hopelijk zullen deze dagen ook een bij drage kunnen leveren aan een vrucht bare samenwerking tussen de scholen onderling, zodat niet ieder alleen in zijn eigen winkeltje werkzaam is. Door overleg kan men elkaar helpen, zodat 'dubbel werk' tot een minimum kan worden teruggebracht. Hopelijk zal de bestede tijd door ieder als zinvol, in dienst van het onder wijs aan onze scholen, kunnen worden beschouwd. In 1906, toen de Kapel nog niet bestond en de wegen nog slechts zandpaden waren, legde de heer Kaandorp het fundament voor wat 74 jaar lang Café Kaandorp zou heten. Nu, in 1980 zal de naam Kaandorp ver dwijnen omdat het pand is verkocht en wel aan de eigenaar van Café/Bar 't Putje. Hiermee verdwijnt dan het oudste Café van Heiloo. Het pand blijft wel bestaan en het blijft ook een Café, maar Café Kaandorp had iets aparts. In 1906 werd het pandje er voor 900,-- neergezet en het stond daar op een ei genlijk wel goed gekozen punt. Het stond namelijk mooi centraal zodat de reizigers en handelaren die van de Egmonden naar Limmen of Heiloo lie pen hier even konden opsteken. Toen het Kapelletje was gebouwd en de mensen in grote getalen te bede vaart kwamen, kon ook daar het een en ander aan verdient worden. "Wanneer de bewoners uit de omgeving iets te vieren hadden was het vaak onmogelijk dit thuis te doen omdat de huisjes in die tijd veel te klein waren. Dan kwa men ze zo'n feest bij ons vieren", vertelt ons de heer Kaandorp. Hij heeft het Café in 1940 van z'n vader overge nomen en heeft in het begin gepro beerd z'n brood ermee te verdienen. "Dat is me jammer genoeg niet ge lukt, zoals het ook mijn vader niet luk te. Dit kwam voornamelijk omdat we geen vergunning voor sterke drank kre gen en daar vragen de mensen toch wel om wanneer ze een feestje hebben. De verbouwing is op dit moment in volle gang en men wil in ieder geval het aanzicht buiten zoveel mogelijk- behouden. In de week werkte ik bij een baas, en 's avonds en in het weekend hielp ik mijn vrouw in het Café. Het is een mooie tijd geweest waarin we wel erg hard moesten werken, zodat we slechts 1 middagje in de maand vrijaf konden nemen om eens lekker iets voor onszelf te doen". Hoe het er binnen uit komt te zien? Dat kunt u binnenkort zelf eens gaan bekijken wanneer het weer heropend wordt.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1980 | | pagina 19