MALLEVOORT VERHUUR Nieuws van de Gemeente Heiloo PREDIKBEURTEN EN ANDERE DIENSTEN glas-servies tafels stoelen etc. Concept-begroting aan raad aangeboden J. Bolten staat voorzittershamer NKV af aan Gerard van Velzen A BURGERLIJKE STAND GEVONDEN VOORWERPEN DIERENBESCHERMING HEIL00-LIMMEN-CASTRICUM. GOEDE TEHUIZEN GEZOCHT VOOR: POLITIEBERICHTEN Slijterij - Wijnhandel GREEUW UITKIJKPOST 17 SEPTEMBER 1980 Het college van B. en W. van de ge meente Heiloo heeft de begroting voor het dienstjaar 1981 aan de raad kun nen aanbieden. De aanpassing van rechten en tarieven, die volgens een eerder genomen raads besluit 5% gaan bedragen, zijn in deze concept-begroting verwerkt. De begroting sluit met een post voor onvoorziene uitgaven van 280.448,93, hetgeen vorig jaar 397.885,93 be droeg. Dat deze post minder is dan het vorig jaar komt doordat post voor post kri tisch is bezien en een aantal uitgaven •zijn geschrapt of naar de toekomst ver schoven. De gelden voor de gemeentelijke huis houding komen voor 80% bij het Rijk vandaan en omdat i.v.m. Bestek '81 wederom een korting zal worden toe gepast zullen de algemene uitkeringen uit het gemeentefonds 233.000,- minder zijn. Voor 1981 zal het Rijk een begin maken met de integratie van het uitkerings onderdeel sociale zorg. In plaats van een rechtstreekse vergoe ding van 80% van de kosten van socia le zorg zal men nu een vergoeding ge ven op basis van het landelijk gemid delde in de uitkering per inwoner en het uitkeringspercentage. Omdat de kosten van sociale zorg in Heiloo bene den het landelijk gemiddelde liggen zal de gemeente een voordeel hebben van 5,72 per inwoner. In de Tweede Kamer wordt thans een wetswijziging voorbereid waardoor de groeiende leegstand van schoollo kalen zoveel mogelijk zal worden be perkt. Dit houdt voor onze gemeente in dat er voor 28 lokalen extra, een ver goeding zal worden gegeven. De 247.701,41 die dit zal opleveren» is in de ontwerp-begroting verwerkt. Ruimtelijke ordening Het globale bestemmingsplan „Zuid- West", is bijna klaar. Het laatste uit werkingsplan „Boswijk" is in ontwerp gereed en de vaststelling door het col lege zal waarschijnlijk eind 1980 kun nen plaatsvinden. Hierna moet de woningbouw worden voortgezet in het bestemmingsplan „Zuid-Oost" waarvan het wettelijk overleg in de tweede helft van 1980 kan starten, zodat de raad het plan waarschijnlijk in de loop van 1981 zal kunnen vaststellen. Ook met andere bestemmingsplannen is goede voortgang gemaakt. Na voltooing van het geluidsonderzoek kan nu begonnen worden met het plan „Zuidelijke Wijkontsluitingsweg" af te ronden. Ook het ontwerp-bestemmingsplan „Industrieterrein Oosterzij-Zuid be vindt zich in de eindfase. Het kan naar men verwacht in de loop van 1981 voorgesteld worden. Omdat men eerst de besprekingen met het Hoogheemraadschap Uitwa- terende sluizen in Kennemerland moet afronden kan het ontwerp voor een be stemmingsplan „Bedrijfsterrein Kanaaldijk" nog niet geheel gereed gemaakt worden. Deze bespre kingen gaan over de afvoer van het ri oolwater. Medio 1978 werd gestart met de her ziening van de (oude) bestemmings plannen De plannen „Zuid" en „Omgeving Gemeentebos" zijn afgelopen maand juni behandeld en de plannen zullen via hoorzittingen ter kennis van de bevol king worden gebracht. Wanneer het plan „Omgeving 't Loo" in de subcommissie behandeld is, zal het dezelfde procedure ondergaan. De herziening van de plannen „West 1" en „West 2" is in ontwerp gereed en het vooroverleg is gestart. Politie en Brandweer Er wordt gewezen op de goede samen werking tussen het korps Rijkspoli tie en de gemeentelijke functionarissen voor zover sprake is van de handhaving van gemeentelijke voorschriften en/of de openbare orde. Het beleid m.b.t. de vrijwillige brand weer dient gericht te worden op een vergroting van het korps. De huidige sterkte van het korps be draagt 28 man terwijl de norm voor een gemeente als Heiloo 40 man is. Omdat de uit 1968 daterende materieel- trekker en manschappenwagen niet meer aan de eisen voldoet zal deze op niet al te lange termijn vervangen moe ten worden. In de loop van 1981 zal vermoedelijk de alarmcentrale voor deze regio wor den gerealiseerd, uitgaande van de Regionale brandweer Noord-Kenne- merland. In ditzelfde jaar hoopt het korps zijn 40-jarig bestaan te vieren waarbij de relatie burgerij/bestuur en brandweer de aandacht zal krijgen. Openbare Werken Voor uitbreiding van het dienstgebouw aan de Kanaalweg is een bedrag opge nomen onder het hoofdstuk „nieuwe investeringen". Dit houdt in de uit breiding van de stallingscapaciteit voor auto's. Hetzelfde geldt voor de mon teurswerkplaats. Een eerste aanzet zal worden gemaakt met de uitvoering van het regionaal fietsenplan. Hiervoor is 50.000 geraamd. Op het gebied van de bouw zal worden begonnen met de realise ring van het nieuwe theater en met de bebouwing in het laatste deelplan van Zuid-West: „Boswijk". Beplantingen Nu het nieuwe onderkomen aan de Holleweg gereed is, evenals die van het onderkomen aan Het Mallevoort", zal het personeel voor de winter 80/81 over een behoorlijke schaftruim- te beschikken waar ook voldoende ber ging is. Sport en recreatie Onze gemeente beschikt over meer dan 20 sportvelden tot een gezamelijke oppervlakte van 60 ha. terwijl er tussen 1971 en 1979 ongeveer 100 ha. recre- atiegroen is aangelegd. Het onderhoud gebeurt hoofdzakelijk door personeel van het werk-voorzie- ningsschap Noord-Kennemerland. Het komt echter voor dat de hoofd opzichter zelf maaiwerkzaamheden moet verrichten zodat men nu wil over gaan tot het aanstellen van een mede werker die dit maaiwerk op zich zal nemen. De Commissies Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening hebben zich in principe akkoord verklaard met de plannen van de plaatselijke badminton vereniging om samen met de schiet vereniging „De Vrijheid" een eigen hal te stichten. Deze hal zou dan bij de gemeentelijke sporthal komen, is noodzakelijk omdat de belangstelling voor de badminstonsport enorm groot is Maatschappelijke zorg Er is een rapport verschenen van het instituut voor sociaal-wetenschappelijk onderzoek van de Kath. Hogeschool te Tilburg waarin men zich richt op de vraag of de afdelingen sociale zaken zich kunnen blijven beperken tot finan ciële dienstverlening. Misschien dat zij zich ook moeten gaan richten op immateriële hulpverlening. In onze gemeente wordt ook hulp op andere terreinen gegeven en dit wordt aangeduid als bijstandsmaatschap- pelijk werk. De gemeente wil zijn beleid erop rich ten zoveel mogelijk immateriële hulp te verlenen maar ziet op dit moment nog geen noodzaak gespecialiseerde medewerkers aan te trekken, hetgeen in het rapport wel wordt voorgesteld. Onderwys Bij het kleuteronderwijs zijn 2 scholen van een twee- naar een eenklassige kleuterschool teruggebracht, te weten de openbare school De Crocus en de katholieke Sint Maartenschool. De Crocus zal in december samengaan met de openbare lagere school J. P. Hasebroekschool Ook de St. Christoffelkleuterschool zal gaan intfcrgreren en wel met de St. Benedictusschool In het lager onderwijs heeft de dalende tendens in het leerlingenaantal zich voortgezet en er waren begin dit schooljaar 113 kinderen minder. Aan het eind van het schooljaar '80/'81 zal het leerlingenaantal- naar schatting verder dalen met 200 kinderen. De personele bezetting van de onder- wijs-begeleidingsdiensten breidt zich steeds verder uit. Er zijn nu 17 mensen in dienst, waarvan 1 op part-time basis. Voor de logopedische hulp is een nieu we regeling opgesteld waarbij per school 45 minuten voor deze hulp wordt uitgetrokken. De dagschool voor volwassenen- start te dit jaar met 2 leerjaren met in totaal 350 leerlingen. Van deze leerlingen wa ren er 200 die vorig jaar ook meede den. Zaterdagmiddag vierde het NKV haar 60-jarig jubileum in de sporthal van het Vennewater. Tijdens deze receptie overhandigde de oud-voorzitter J. Bolten na ruim 30 jaar zijn hamer aan de nieuwe voorzitter Gerard v. Velzen. Op de druk bezochte receptie van het jarige NKV gaven vele mensen blijk van hun belangstelling. Onder de belangstellenden waren burgemeester Drs. G.J. Glijnis en de pastores Harte en v.d. Berg en vele anderen. De heer P. Molenaar fungeerde deze middag als gastheer. Na zijn welkomst woord refereerde hij aan de begintijd: „De weg die we toen ingeslagen zijn, wordt nog steeds met dezelfde inzet voortgezet. Grote mannen als J. Upe- )aan en G. Franse zijn ons helaas ont vallen, maar er gebeurt nog veel in Heiloo, nu worden we FNV, maar de leermeester was het NKV", aldus de heer Molenaar. GEBOREN t/m 15 sept. 1980. Sophie, d.v. Theodorus G. Louter en Monica C. M. M. Cedee, Fredericus P. J. z.v. Petrus J. M. Duijn en Cornelia M. C. VelSeboer, Mattheus L. J. z.v. Hendrikus Kort- houwer en Afra D. M: Slaman. ELDERS GEBOREN: Antoine A. z.v. Pedro H. de Klerk en Anne M. H. van der Plan, Johannes T. z.v. Cornelis W. Hink en Margaretha G. M. Morsch, Tim, z.v. Pieter Pieterse en Nelly M. E. Donkersloot, Angelique, d.v. Reinder Kuipers en Hinke Braakman, Robert P. z.v. Peter T. Klamer en Ger- rietta J. Bloemendal. ONDERTROUWD: Herman R. Hoogeveen en Mathilda C. Vegt, Tonnis Belkom en Yvonne Webeling, Jacobus G. - Blank en Petronella M. Bakker, Jan A. Poelman en Lourentia C. Rug- genberg. GETROUWD: Anthonius J. Ruiter en Eduarda C. C. de Winter, Gerardus M E. H. Engelen en Elisa beth G. M. Sengers, Michael C. A. Bastihansen en Ce cilia D. Hoogland. OVERLEDEN: Guurtruida Zonneveld, geboren op 1 juni 1895 w.v. G. Heijne, Jan Springer, geboren op 24 aug. 1920 e.v.R.H. Groot. ELDERS OVERLEDEN: Geertje J. Oudejans, geboren op 11 jan. 1906 w.v. H. van den Brink, Sientje Wit, geboren op 9 feb. 1909 e.v. L. M. Wesseling. Cornelia A. van Schie, geboren op 29 dec 1903, w.v. A. Sengers. Maria M. Klaver, geboren op 25 mei 1906, w.v. W. N. C. Zomerdijk. Prisma dameshorloge met rode band; blauw zijden shawl met bloemetjes; LP van Mark Murphy; zakmes; kleine portemonnee met geldsinhoud; heren- bril in zwarte koker; 4 sleutels w.o. 2 Daf-sleutels; oranje/rode bromfiets helm; gouden "kinderkopje"; horloge; blauwe etui en 3 sleutels en een geldsbedrag bromfietsverzekerings- plaatje LHT-450 1980; paar bowling schoenen merk Santa; bruine boxer, kruising; bromfietsverzekerings- plaatje PBB-972. Afhalen op woensdag- en zaterdagmid dag van 14.00-16.00 uur. - wit/zwart KATERTJE» 4 mnd. - zwart POESJE, 4 mnd. Inl.: mevr. Kater, tel. 02206-4455 Cypers KATERTJE, 4 mnd. - mooie rode KATER, ±1 jr. AANKOMEN LOPEN - rood KATERTJE ±6 mnd., omg. Rookamer. WEGGELOPEN - grijs/witte POES met lichtbruin bandje om. Inl.: mevr. de Waart, tel. 334810. Degene die al enige tijd hun fiets kwijt zijn kunnen a.s. zaterdag even op het Politieburo gaan kijken. Aan de Stationsweg is van de winkel van mevr. G.M.B. een kauwgomauto maat van de wand gerukt, later is deze in het Heilooerbos teruggevonden. Op vrijdag 5 sept. is op de begraaf plaats aan de Holleweg, ten nadele van de gemeente, een Mosorkettingzaag ontvreemd. De 14 jarige dochter van de fam. P. deed aangifte, dat aan de Ooster zijweg een ponyzadel en hoofd stel en deken ontvreemd waren. Bij een mevr. in Heiloo werden maar liefst 3 BH's en enig ander goed van de waslijn weggehaald. Een controle van de politie op de Ken- nemerstraatweg 14 mensen bleken geen rij- en kentekenbewijs te hebben, velen droegen geen autogordels en er werd een clandestiene zendbak in beslag genomen. Een grote trekker met oplegger was zo slecht geladen dat hij bijna onbe stuurbaar was, de voorwielen raakten nog maar nauwelijks de grond, de achteras was maar liefst 22Vi% over- beladen. Namens het distriktsbestuur sprak de heer Kerkhof. Deze overhandigde het jarige bestuur een boek met de titel „Wat groeide uit de daad". Hierin stond nog een stukje over het NKV. De heer Kerkhof zei: „welvaart en welzijn gaan niet altijd samen. Mensen moeten zich inzetten voor elkaar en een betere maatschappij, vaak op een bescheiden plaats." Het NKV Heiloo heeft er veel aange daan en was een van de eerste die o.a. het WAO-probleem aanpakte. Ook de heer Claes, voorzitter van Herwon nen Levenskracht was het NKV veel dank verschuldigd en hoopte in de toekomst op dezelfde voet verder te gaan. Namens de FNV Alkmaar was er de heer Machielse, die buiten zijn felici tatie meedeelde dat er 22 september een introduktie-avond is van de Vak bondavondschool in Alkmaar. De heer Lammers bracht felicitaties over namens de R.K. Bond voof be jaarden, de heer M. Walda deed dit namens de ANBO (Algemene Bond). Oud-lid van de KAB, de heer Pel, vond dat er bij vroeger erg veel ver anderd was in Heiloo, toen konden de mensen de kontributie van 12 cent soms niet betalen. (Vervolg van pagina 1) Wat de Nierstichting allemaal doet met uw persoonlijke bijdrage? Uitbreiding niertransplantatie-moge lijkheden door: donorwerving subsidiëring transplantatie-koördina- toren financiering transplantatie-faciliteiten Uitbreiding dialyse-mogelijkheden door: financiering opleidingscentra voor thuisdialyse voorfinanciering thuisdialyse-appara- tuur financiering opleidings- en behande lingscentra voor zelfdialyse (Diatels) Bevordering wetenschappelijk onder zoek op het terrein van: niertransplantatie haemodialyse preventie nierziekten nieuwe behandelingsmethoden Sociaal-maatschappely'ke begeleiding van de chronische nierpatiënt en het gezin door: individuele financiële hulpverlening organisatie vakanties met dialyse faciliteiten uitgifte dieet-kookboek aktivering sociale aktiviteiten dialyse- en transplantatie-centra Voorlichting publiek door middel van: foldermateriaal films en dia-serie bulletin DIA stands op beurzen, braderieën etc. informatie aan scholieren van middel baar- en beroepsonderwijs. Al met al dus een nogal omvangrijk programma. Werk waarvoor de Nier Stichting Ne derland zich volledig inzet, maar dat uiteindelijk helemaal afhangt van de beslissing die tijdens de Nationale Kollekte zult nemen: „GEEF! OM 'N ANDER. DOEN!" Bewaar en vul het zakje dat U in deze Uitkijkpost vindt! ATTENTIE! Er worden nog kollektan- ten gevraagd Dit jaar heeft de kollekte-leiding meer afberichten gehad dan ooit tevoren, door ziekte e.d. Er worden daarom dringend kollektan- ten gevraagd voor de volgende wijken: - Maas Geesteranusweg Frederika's Hof (oost) - Kleyne Olven Poortweydt (oost) - Laghe Weydt, Karremel, Spijker boor (oost) - Boomweydt, Sluysweydt, Paapenhof (oost) - Font. Verschuirlaan, V. Vladeracken- laan, v. Merlenlaan, Baafjeslaan (west) - Achtkant, Op de Wieken (Baafje) - Kistemaker, Patrijsakkers, Goodes- laan (zuid-west) - Wilgenlaan, Molenweg, Slimpad (centrum) ^^"fieswijk - Termijen - Kennemerstraatweg, van Kanaalweg tot Raadhuisweg - Pastoor v. Muyenweg. AI wilt U maar éénmalig helpen: meldt U zich by: fam. Affourtit, Torenlaan 37, tel. 33 28 15. DOEN! VROUWENTELEFOON ALKMAAR Vanaf 1 september is de vrouwen telefoon 072-124379 weer te bereiken. Hier volgen de gewijzigde tijden: Maandag-, woensdag- en vrijdagmor gen van 9.00-11.30 uur en alleen op de vrijdagavond van 21.00-23.00 uur.(de woensdagavond is komen te vervallen). OPENDAG VOOR OUDEREN IN HET OPEN HUIS Op donderdag 25 sept. is er in het Open Huis een open dag voor ouderen om te laten zien wat er alzo voor aktivi teiten voor de komende winter te doen zijn. Dit is georganiseerd door de Stichting Dienstverlening in samen werking met de Kath. Bond en de Al gemene Bond voor Ouderen. Er zal van alles te beleven zijn zoals: zang, volksdansen, balspel, to neel. Op de pleinen zullen oude am bachten te zien zijn. Voor degene die absoluut geen vervoer kunnen krijgen, die mogen tel. nr. 331297 even bellen, maar alleen als het ECHT nodig is. tot ziens donderdag 25 september 9.15 uur in het Open Huis. Hierna kreeg voorzitter J. Bolten voor de laatste keer het woord, namens het bestuur: „Ik ben dankbaar dat wij heb ben mogen helpen een puntje van de ijsberg boven water te krijgen, maar het meeste zit nog onder water. Wij hebben veel mogen doen voor mensen die onze zorg behoeven. We zullen er weer zwaar aan moeten trekken want we gaan een zorgelijke tijd tegemoet." De heef Bolten ging er nog even op in dat vanaf dit moment het NKV, FNV is geworden.„Men denkt door het op heffen van kleine groepen groter en sterker te worden, naar mijn idee is het de zaak verarmen. Ik hoop dat de FNV Heiloo zijn naam eer aan zal doen." Toen was na ruim 30 jaar het moment daar dat J. Bolten zijn voorzitters hamer over moest dragen aan de nieuwe voorzitter Gerard van Velzen. Deze zei: „Ik ben de scheidende voor zitter veel dank verschuldigd. Ik hoop uw voorbeeld te Volgen en als dat nodig is bij U om hulp te vragen." Ook mevrouw Bolten werd bedankt voor wat zij al die jaren had gedaan en werd daarvoor in de bloemetjes gezet. Ook de heer Molenaar wilde nog wat kwijt aan mevrouw Bolten. „U was voor ons de gouden roos van Montreux en dat meen ik van harte." Hij liet dit vergezeld gaan van een bloemstukje uiteraard opgemaakt met rozen, opdat de heer Bolten kan blijven zien waar de bui hangt, kreeg hij een barometer. Een gezellige geanimeerde receptie besloot deze middag. voor het komende weekend Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk Gezinsdienst o.l.v. dhr. Kool. S. met Mogojoko koor. Crèche in De Rank. Kinderdienst in de Vondelschool. Kruiskerk 10 uur ds. v. Dieren uit Br. op Lange- dijk. Crèche in bijgebouw. Zondagssch. in Rehobothschool. 19 uur ds. Spruyt. Geref. Kerk Noordergeeststraat 9.30 uur drs. J. A. Montsma, Amster dam. 19 uur ds. C. B. Roos. Parochie-zondagsdienst Psych. Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo, tel. 072-330844. Evangelie-Centrum Zondagmorgen 10 uur Bijbelstudie en donderdagavond 8 uur, Westerweg 294. Hervormde Gemeente Limmen 10 uur ds. Ph. Ouwendijk, van Heiloo. Ned. Herv. Gemeente Egmonden Egm.-Binnen, 10 uur ds. Moonen. Evang. Luth. Gemeente Alkmaar 9.30 uur ds. J. Mostert. Remonstrantse Gemeente Alkmaar 10.15 uur dhr. A. van Rijn, van Bergen. Doopsgez. Gem. Koningsweg Alkmaar 10 uur Zr. A. J. Luikinga, van Haarlem. Oud-Katholieke Kerk Emmastraat 9, Alkmaar 10 uur: Hoogmis. Charismatische Bijbelkring Hoogegeest 37 - Akersloot Samenkomst: dinsdagavond 20.00 uur, tel. 02513-12205. R.K. KERKDIENSTEN Willibrorduskerk, Westerweg 265 Zaterdag 19 uur. Zondag 9 uur - 11 uur. In de week: maandag-, dinsdag- en vrij dagavond 19.30 uur. Woensdag en donderdag 's morg. 8 uur. Spreekuur biechthoren: zaterdag 16- 17.30 uur. H. Moeder Gods, Holleweg 111 Zaterdag 19 uur. Zóndag 9.30 - 11 - 18.30 uur. In de week: ma.-, wo.- en vrijdagavond om 19.30 uur. Dinsdag- en donderdagmorgen 8 uur. Biechthoren: zaterdag 16.30 - 17.30 uur. R.K. Kerkdiensten O.L.Vr. ter Nood Kapellaan H.Missen: zaterdag 19 uur, zondag 7.30 uur (bij de Julianazusters), 9 uur, 11 u. In de week: maandagavond 19 uur, ove rige dagen: 's morgens 8 uur in de Gena dekapel. Avondmis: le vrijdag v.d. maand 19 u. Lof: zondagavond 18.30 uur. Biechthoren zaterdag in beide kapellen vanaf 16 uur. Kapel Psych. Centrum St. Willibrord H. Mislèn: zaterdagavond 18.45 uur, zondag (Hoogmis) 9.30 uur. Youth for Christ Alkmaar: koffiebar: zaterdagavond 20 uur Laat, naast de Kapelkerk. DOKTERSDIENSTEN [uitsluitend voor spoedgevallen] Dr. M. R. Koelman, M. Geesteranus weg 17-19, Heiloo, tel. 072-330530. Geslachtsziektenbestryding Noord Holland-Noord Spreekuren Sociëteit Verpleegkundige: M. v. d. Heuvel, ma., wo. en vr. van 9-10.30 uur en vlgs. afspr., tel. 072- 119676; na 5 uur: tel. bandinformatie, eveneens 072-119676. Ned. Ver. tot integr. van homo seksualiteit COC Werkgr. Alkmaar. Inl. Jan de Fost, tel. 072-612855. Weekenddienst Apotheek Apotheek Sibilo, Past. v. Muijenweg 17, Heiloo, tel. 072-330200. Weekenddienst Wijkverpleging Egmond - Heiloo - Limmen Zr. A. Kroon, Goodeslaan 53, Heiloo, tel. 072-330082. Verloskundige (vlgs. afspraak) Mevr. Hardijzer-Verwoerd, tel 02208- 3042, b.g.g. boodschappendienst: 020- 123123. Verloskundige Limmen Mevrouw C. Motzo, tel. 02513-12020. Dienst Tandarts Alkmaar - Heiloo Dr. L. C. Snel, Scharloo 49, Alkmaar, tel. 072-129770. Organisatie van Nederlamdse Tandprothëtici Weekenddienst in de kop van Noord- Holland, tel. 02240-7939. DIERENARTSEN Dr. Eberson en Dr. Schaap zijn altijd te bereiken op tel.nr. 072-331606. Zaterdags spreekuur van 11-12 uur. Consulenten Dierenbescherming Heiloo en omstreken Honden: tel. 124480 - mw. A. H. Ruigrok Katten: Tel. 334810 - Mw. H. W. de Waart Watervogels: Tel. 072-336180 - Mw. H. H. Geutsk^ns Vogels en knaagdieren: Tel. 331484 - Dhr. R. M. Jacobs Inspectiedienst: Tel. 02510-37750 - Dhr. P. C. Schuit Limmen: Tel. 02205-1806 - Mw. M. Bakkum. AKTIE „MOEDERS VOOR MOEDERS" Uitsluitend voor Heiloo, Alkmaar en Limmen Mevrouw Lutgerink, Ilpenwaard 53, Alkmaar, tel. 072-611962. Bureau voor a.s. alleenstaande ouders v.d. Meystraat 2, Alkmaar tel. 072-114911 Afspraken kunnen dagelijks tussen 9.30 en 10.30 u. telefonisch worden gemaakt. Werkgroep „Burenhulp Plan Oost" p.a. Tjeerd Menger, Groot Barlaken 32, tel. 072-334512, 's ochtends tussen 8.30 en '9.30 uur. NED. RODE KRUIS Afd. Welfare Begeleiding thuis van langdurig zieken, invaliden en bejaarden bij het handwer ken en verrichten van handenarbeid. Bovendien op maandagmiddag in huize „Overkerck" van 2.30-4 uur. Het Open Huis, 't Loo 19, van 2-4 uur. Dinsdagmiddag in D.C. Westerweg 294, van 2-4 uur. Donderdagmiddag huize „De Loet" van 2.30 tot 4 uur. Inl.; Mevrouw Bakker, tel. 072-330504. Telefooncirkels Inl.: Mevr. Hart, Vredenoord 68, tel. 072-335149. Ver. v. Volkshuisvesting „Heiloo" Inl.: alléén de le en 3e dinsdag van de maand van 19.30-20.30 uur in het Open Huis te Heiloo, kamer Dienstencentrum. DIENST SOCIALE ZAKEN Aanvragen ingevolge de Algemene Bij standswet: 's dinsdags en 's vrijdags van 8.30-12.00 uur; aanvragen ingevolge de werkloosheidsvoorziening: dinsdag t/m vrijdag 8.30-12 uur. SPREEKUUR MAATSCH. WERKER VAN DE GEMEENTE HEILOO Dinsdagmorgen 8.30-11 uur; dinsdag avond 7-8 uur; vrijdagmorgen 8.30-11 u. Tel. 331144, kantoor v. Aostastraat 5. SPREEKUUR ALG. MAATSCH. WERK HEILOO/LIMMEN Heiloo: woensdag en vrijdag van 9-10 u„ Westerweg 263, tel. 072-330984. Limmen: donderdag van 14-15 uur, Wijkgebouw, Kerkweg 1, tel. 1250. Voor afspraken buiten de spreekuren: de gehele week: tel. 072-110804. (Bureau Alg. Maatschappelijk Werk, Nassaulaan 5, Alkmaar). KRUISVERENIGING „HEILOO" Kantoor: Wijkgebouw Holleweg 94 Kantoor geopend iedere maandag en donderdagavond van 17-18 uur. Uitleenmagazijn geopend op werk dagen van 19-19.30 uur. Wy k verpleegkundigen Zr. A. H. Kroon, Goodeslaan 53, tel. 072-330082, te bereiken van 8-8.30 uur. Zr. G. J. de Wit, Goodeslaan 53, tel. 072-330082, te bereiken van 8.30-9.00 uur. Zr. J. v.Leeuwen, De Kandelaar 22, Heiloo, tel. 072-331021, te bereiken van 8-8.30 uur. PV Zr. A. v. Staveren, Mariënsteiiy9, Hei loo, tel. 072-334326, te bereiken van 8-8.30 uur. Zr. H. Meesters, Baetenburg 171, Hei loo, tel. 337465, te bereiken 8-8.30 uur. Zr. C. A. M. Jansen, Buerweg 12, Bergen, tel. 02208-2933, te bereiken op di. en vrij. tussen 8-8.30 uur. Spreekuur in wijkgebouw, dagelijks tussen 12 en 13 uur. Diëtiste Na telefonische afspraak dagelijks tus sen 12-13 uur en maandag en donder dag tussen 17-18 uur. Tel. 072-331073. Zwangerschaps Nabevallingsgymnastiek Mevr. E. Bakker, tel. 072-334694. Mevr. A. Vinckers, tel. 072-334398. Speel-o-theek Uitleencentrum van speelgoed voor li chamelijk-, geestelijk- of zintuigelijk ge handicapte en langdurig zieke kinderen, doch ook aan ouders geestelijk gehandi capten. Wijkgebouw Kruisvereniging, Holleweg 94, Heiloo. Openingstij dèn: Vrijdagavonds van 7- 9 uur Zaterdagochtends van 10-12 uur Inl. bij de voorz. dhr. D. Visser, tel. 072-330078. OPPASDIENST Uitsluitend telefonisch tussen half 1 en half 2 bij mevr. Meertens-Wiltens, Rec tor Frederiklaan 5, tel. 072-116377 en mevr. v. 't Veen-Paarlberg, Baetenburg 17, tel. 072-330127. Algemene Ned. Invalidenbond Soosmiddagen: elke 2e en laatste dins dag van de maand in de HSV-kantine Bayershoffweg. Contact-adres: J. Th. Bakker, Zevenhui- zerlaan 10, 1851 MV Heiloo, 072-335398 Algemeen: Afd. Alkmaar. Secr.: Melis Stokelaan 267, tel. 072-125449. Bergen: Kruisweg 62, tel. 02208-3549. Heiloo: Kennemerstraatweg 324, tel. 072-333797. Praktijken Fysiotherapie Spreekuur vlgs afspraak (ma. t/m vr.) J. J. H. Cooper, Ewisweg 34, Heiloo, tel. 072-331100; J. de Moor, Kerkelaan 69, Heiloo, tel. 072-333398; M. A. van Riel, De Wildtlaan 28, Heiloo, tel. 072- 333271; E. J. Waal, Kennemerstraatweg 452, Heiloo, tel. 072-331266. Soc. Alleenstaanden Iedere eerste maandag van de maand 20 uur in het Open Huis, zaal 5; iedere der de vrijdag van de maand vanaf 20 uur, ook in zaal 5. DE ZONNEBLOEM Vereniging tot bevordering van het wel- zijn der zieken, van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of verpleeghuis, Secr.: Werkendelslaan 98, Heiloo, tel 072-332829. GEZINSVERZORGING EN BEJAARDENHULP STICHTING „NOORD-KENNEMERLAND" werkzaam in de gemeenten Alkmaar Akersloot, De Egmonden, Heiloo en Limmen. Spreekuur dagelijks (maandag tot en met vrijdag) 's morgens van 8.30 tot 9.30 uur; mid dags van 13.00-14.00 uur op de onder staande adressen: Alkmaar: Nassauplein 8. tel. 127066- Muiderwaard 396, tel. 612922 (Ontmoetingscentrum „De Rekere"). Akersloot: Kerklaan 61, tel. 12048 Egmonden: Wilhelminastraat 14, Egm aan Zee, tel. 1671 Heiloo en Limmem: Westerweg 294 Hei loo, tel. 072-335544. Directie en administratie: hoofdkantoor Nassauplein 8 Alkmaar, tel. 072-127066, gehele dag bereikbaar. geen middagspreekuur. Heilooër Stichting voor Bejaardenzorg Spreekuur opnamebeleid van de Heibo er Stichting voor Bejaardenzorg, Huize „De Loet", De Loet 1, Heiloo, spreek uur iedere eerste maandag van de maand van 10-11.30 uur. STICHTING DIENSTVERLENING ALKMAAR - HEILOO Stichting voor ouderen Spreekuren: Open Huis, dagelijks van 9.00-10.00 uur, tel. 331297. Het Trefpunt, Westerw. 294, maandag- woensdag - vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 335296. Aktiviteiten in het Trefpunt, Westerweg 294: Maandag 9-12 W.A.O.-soos, dinsdag 10-12 u. zangkoor, 14-16 u. handwer ken, woensdag 9-12 u. engelse les, 13.30-17 u. Ouderensoos, donderdag 9- 12 u. engelse les, 16-17 u. gymnastiek, vrijdag 9-12 u. W.A.O.-soos, biljarten, 13.30-17 u. Ouderen-soos, zondag 13.30 -17 u. Ouderensoos. Aktiviteiten in het Open Huis: Maandag 14-16 u. handwerken, dinsdag 13.30-16.30 u. Ouderen-soos, donder dag 9.30-11.30 u. gespreksgroep, 13.30- 16.30 u. Ouderen-soos, 14-16 u. gym nastiek, vrijdag 11-12 u. volksdansen. Voorziening warme maaltijden Ouderen die gedurende bepaalde tijd niet in staat zijn zelf hun warme maal tijd te verzorgen kunnen een beroep doen op bovenvermelde stichting, tele foon 331297 of 335296. Indicatiecommissie Heiloo Aanvragen van bejaarden-opneming in een bejaardenoord dienen te worden ge richt aan het secretariaat van de com missie, 't Loo 19 te Heiloo, tel. 072- 3,31297. Wet Werkloosheidsvoorziening f Maandag t/m vrijdag met uitzonden^ van woensdag vafi 8.30-12 uur. Bureau voor Rechtshulp Scharloo 41, Alkmaar, tel. 072-127303 waar het bureau tijdens de kantooruren telefonisch bereikbaar is. Daarnaast worden spreekuren gehouden maandagmorgen van 10-12 u., dinsdag avond 19-21 u„ do.morgen 10-12 u. en vrijdagmorgen 10-12 uur. Bystandsbond afd. Alkmaar Informatie en hulp bij problemen met sociale uitkeringen. Spreekuur in de Vest, R.-k. Woningbouwver. St. Willibrordus Heiloo Secr. Maas Geesteranusweg 28, 1851 BP Heiloo, tel. 072-333252. Onderhoud: tel. 072-332746 Adm. huren: tel. 072-334772. Spreekuur: le en 3e woensdag van de maand in de R.K. Pastorie, Westerweg 267, van 19-20 uur. OPENINGSUREN OPENBARE BIBL. EN LEESZAAL Kennemerstraatweg 382 - Heiloo Dag Volwassenen Jeugd Maandag 19.00-21.00 19.00-21.00 Dinsdag 10.00-12.00 15.30-17.00 14.00-17.00 Woensdag 14.00-17.00 14.00-17.00 Woensdagavond gesloten. Vrijdag 14.00-17.00 15.30-17.00 19.00-21.00 Zaterdag 10.00-12.00 De kranten- en tijdschriftenafdeling is bovendien elke werkdag van 10-12 uur geopend (ook voor niet-leden). Bibliotheek Het Malevoort 13 Jeugd, volwassenen en fonotheek Openingstijden 'Dinsdag 10-12 14-17 19-21 Woensdag 10-12 14-17 Vrijdag 14-17 19-21 Zaterdag 10-12 De openingstijden van de Oudheids kamer zijn: Dinsdagavonds van 7 tot 9 uur; zaterdagmiddag van 2 tot 5 uur. Galery Emily Slimpad/hoek Heerenweg Openingstijden: d.-wo-do-vr. van 13.30- 18.00 uur en vrijd. koopavond 19-21 u. Zaterdag 10.00-17.00 uur. Keramiek van Yvonne Cornegge en etsen van Franc van Oort. SPEEL-O-THEEK Uitleencentrum van speelgoed voor lichamelijk-, geestelijk-, of zintuigelijk gehandicapte en langdurig zieke kin deren, ook voor ouders geestelijk ge handicapten: Wijkgebouw Kruisvereniging, Holle weg 94, Heiloo. Openingstijden: vrijdagavonds van 19.00 - 21.00 uur; zaterdagochtends van 10.00 -12.00 uur. Inlichtingen: de heer D. Visser, voorz., tel. 072-330078. Voor Wijnen en Gedistilleerd TELEFOON 331535 HOLLEWEG 55 WIJ BEZORGEN AAN HUIS Winkelcentrum Mallevoort Hoekstuk9 Heiloo Tel. 072 33 51 63 ,begrafenisvereniging, "DE LAATSTE EER,7 heerenweg 193 heiloo tel, 332252 - 331009 MAANDELIJKSE OUDPAPIER- AKTIE RADBOUDSCHOOL Zaterdag 20 sept. a.s. wederom oud papier inzameling aan de school. Tussen 9.00-11.00 uur bent u weer har telijk welkom. Alleen als u beslist niet zelf instaat bent het papier zelf te bren gen even bellen. Tel. 331025 (tot vrijdagavond 19.00 uur).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1980 | | pagina 2