de 1,00 paul ïswi sengers a; SPORT on SPEL 1 0.59 1.35 IW1 15.45 SRV kakaodrank 1.98 9.40 Wegens vakantie zijn wij GESLOTEN bar- Qrill - snacks ALGEMEEN NIEUWS i? li WEE«TOPPEf1 Café-Restaurant-Dancing „DE VRIENDSCHAP" Jeugdherberg Klein Rinnegoin" ontvangt 20.000 bezoekers 27 September Nationale Kampioen schappen Trekker Trek op Flevohof krop Sla 2 pakjes Leeuwezegel margarine 20 beugel flessen Grolsch literfles Seven Up of suikervrij literpak SRV sinaasappelsap of appelsap kilo peren Beurre Hardy literfles SRV cassis kilo Rosaki druiven Henk Kaandorp Paul Morsch Paul Roelands Niek van Santé Wim Stoop Wim van Wijk kilo jong belegen Goudse koffer SRV witte was lux toiletzeep van 29/9 t/m 12/10-'80. Winkelcentrum Zuid-West - Heiloo Het adres voor een goed verzorgde bruiloft, receptie, diner of buffet. it^ËgiÉlg llipit■- -• "tv T* JONGE MODE IN WERELDMERKEN! heren- en juniorkleding UITKIJKPOST /2 liter frambozenvla 24 SEPTEMBER 1980 Kerklaan 18 - Akersloot - Tel.02513-12866 GRATIS gebruik van een versierde bruidsauto met chauffeur. Tot ziens in Akersloot. HET POSTKANTOOR Nu binnenkort het nieuwe postkantoor zal worden geopend en ook een hulp postkantoor aan de Raadhuisweg wordt gecreëerd, gaan onwillekeurig de ge dachte van vele oud Heilooers uit naar het postkantoortje wat voorheen was gevestigd in het huis met de naam „Mariënstein" waar thans Makelaar van Steeg zijn pand heeft. Het huis „Mariënstein" heeft niets te maken met het buiten „Mariënstein" wat iets meer zuidelijk heeft gestaan en in 1868 is gesloopt. Het postkantoor was gevestigd in het zuidelijke gedeelte van het pand, terwijl het noordelijke gedeelte werd bewoond door de kan toorhouder de heer Brouwer. Het was maar een kleine ruimte van ongeveer een grote kamer. De ruimte voor de 2 loketten was niet groter dan onge veer 3x5 meter. Als het druk was dan moest men wel eens buiten wachten. Kwam er dan iemand uit dan kon er weer een in. Met enige laveerkunst kwam men dan naar binnen, want de deur draaide precies de verkeerde kant op. Was men binnen dan viel direkt het oog op een bordje met het opschrift ,,In rustig afwachten en vertrouwen, zal Uw kracht bestaan". Inderdaad moest men rustig afwachten, want het tempo lag nu niet direkt op een hoog peil.Dit werd echter ook veroorzaakt door het vele extra werk waarmede de ambtenaren werden opgezadeld. De Heilooers waren makkelijk en Brouwer of Tinus knapte dat wel ,,effies" op. De service in die tijd ken de geen grenzen. De naam Tinus of Teun stond voor de naam van Steeg. Deze heeft tot zijn pensioen in dienst geweest van de P.T.T. voornamelijk in Heiloo. Had je het ongeluk dat telefonisch telegrammen binnen kwamen, dan werden die uitvoerig door de loketbe diende opgenomen en herhaald, wat zeer veel tijd kostte. Maar ja in die tijd had men de tijd. t Telegrammen werden in die tijd door particulieren bezorgd. Meestal waren! dat neringdoenden die altijd thuis waren. Voor 15 of 20 cent (afhan kelijk van de afstand) werden die tele grammen dan door de neringdoende of een van zijn huisgenoten bezorgd. Was er b.v. een bruiloft in de Boekeler- meer dan was de heer Brouwer zo wel willend om dat telegram (wat dan een felicitatie inhield) even vast te houden in de veronderstelling dat er wel meer der zouden volgen. Dan werden ze lat^- in één keer weggebracht. Hieronder enkele namen van post boden uit die tijd: Spaans-Groot- Houtebos-Meyer en Nicolai. Later Duinmeier-Vasbinder-Abbenes. Voor het postkantoor op foto staaf Hein Meyer. Wanneer straks het postkantoor zal worden geopend zal de genoemde spreuk ,,In rustig afwachten en ver trouwen zal Uw kracht bestaan" niet meer van toepassing zijn, want de efficiency bij de P.T.T. is er zeer veel op vooruit gegaan, wat we niet van de landelijke service kunnen zeggen. HET SCHOOLORKEST VAN DE V.M.S. Er waren afgelopen zaterdag in de nieuwe muziekschool veel mensen die kwamen luisteren naar het laatste optreden van het grote schoolorkest. Zo'n 90 instrumentalisten en een 40 jeugdige koorleden lieten o.m. het Muziekschoollied horen, dat speciaal voor deze gelegenheid was gecompo neerd door Cas Himmelreich. Een pittig en niet bepaald gemakkelijk stukje muziek, dat door de kinderen voorbeeldig werd uitgevoerd. Vooral het beëindigen van de canon, die in het muziekschoollied zat, was zeer goed. Hoe krijg je het voor elkaar om 40 vrolijk zingende kinderen en 90 enthousiaste orkestleden midden in de canon te laten stoppen? Het was een meesterstukje van de dirigent, Dick Sijs. Het was ook opvallend hoe goed de inzetten waren. Voor volwassen amateurs is het al moeilijk om allen gelijk te beginnen en te eindigen. Om dat met kinderen voor elkaar te krijgen, is veel moeilijker. En dan zitten er speelse jongens van 10-12 jaar tussen, die op het cruciale moment stil zijn en goed invallen. Het pleit voor de muzikaliteit van de kinderen en voor het vakmanschap van de diri gent. We vroegen Dick Sijs naar zijn ervarin gen betreffende het werken met jeug dige leerlingen. ,,Ik doe het met veel plezier", vertelde hij ons. ,,De muziek school Heiloo is in januari 1962 gestart en een paar maanden daarna werd ik hier aangesteld als docent. De om standigheden waaronder ik moest werken wat betreft de huisvesting wa ren niet altijd ideaal. Maar het werken met kinderen heeft me nooit moeite gekost. Het is geen verdienste dat ik goed met kinderen kan omgaan; je hebt het of je hebt het niet. Ik probeer de kinderen met een geintje tot pres taties te brengen. Bij de repetities van het groot schoolorkest kenden de ho boïsten een bepaalde passage niet goed. Ik zeg: jongens, de komende dagen is het toch slecht weer, dan oe fenen jullie eens goed en volgende week kén je het. De volgende week ging het inderdaad goed, dus toen heb ik ze een complimentje gegeven. Dat moetje natuurlijk niet vergeten". We vroegen hem of hij ook wel eens minder prettige ervaringen had. ,,Dat gebeurt gelukkig zelden. De koperbla zers werden een beetje erg rumoerig en vielen steeds maar verkeerd in. Toen heb ik ze hard toegesproken en gezegd dat slecht spelen en kabaal schoppen hier niet kunnen. Daarna speelden ze veel beter, wat ik ze dan ook laat weten". ,,De meeste kinderen hier zullen niet het vak ingaan. Maar persoon lijk voel ik het meest voor opleiding van amateurs. Die hebben een bepaalde eer. Die jongens werken er nog voor. Kijk maar naar voetbal: zodra het om geld gaat, wordt het knokken, naijver. Je moet amateurs wat meer achter de broek zitten dan bij de vakopleiding. Maar het is leuk als je ze tot bepaalde prestaties brengt", aldus Dick Sijs. En dat hij dat kan, heeft hij nu weer bewezen. Zonder de andere docenten tekort te doen, kunnen we vaststel len dat Dick Sijs de beste is als dirigent. Het is te hopen dat hij nog vele jaren bij onze volksmuziekschool blijft. Het aantal overnachtingen die per jaar in Klein Rinnegom" plaatsvinden heeft de 20.000 bereikt. Afgelopen vrij dagavond kon burgemeester Kingman een boek overhandigen aan Anouk de Graaf, lid van de muziekvereniging St. Michael uit Heemstede die ervoor zorgde dat deze mijlpaal bereikt werd. De groep die dit weekend in de Jeugd herberg verbleef was samengesteld uit 4 muziekorganisaties die ieder jaar van deze jeugdweekends organiseren. De bedoeling van zo'n weekend is, dat de jeugd buiten de eigen vereni ging musiceert en kennis maakt met andere muziek en andere muzikale leiding. Reeds meer dan 10 jaar wor den deze weekends in "Klein Rinne gom" gehouden, dit jaar onder lei ding van de heer van Lijnschooten die als dirigent en komponist bekend heid geniet. De heer Kingman zei in zijn toespraak dat het hem een groot genoegen deed dat deze 4 muziekkorpsen hier aanwe zig waren en waarschijnlijk doelde hij op het feit dat de feestelijkheden nu muzikaal konden worden opgeluisterd. Verder haalde hij aan dat de bezoekers aantallen, de laatste jaren gestaag blij ven stijgen, van 1978 t/m 1980 respek- tievelijk 15000, 18000 en nu dan 20.000 bezoekers per jaar. Nadat aan Anouk de Graaf het boek was overhandigd werden ook mevr. de Koning en de heer v. Lijnschooten blij verrast met een fles met inhoud. Mevr. do Koning was hier al voor het achtste jaar. Hierna kreeg de beheerder, het woord. Allereerst wilde hij de leve ranciers bedanken die soms bij nacht en ontij klaar stonden nog even iets te brengen. "We hopen op dezelfde voet door te gaan en ik hoop dat de subsiediëring voor de Jeugdherberg nog zal verbete ren, zodat we nog meer voor de mensen kunnen doen. Verder aan de Burge meester de vraag of er dit jaar rio lering kan worden aangelegd", zo be sloot hij zijn toespraak. Nadat hem namens de muziekvereni ging een bos bloemen was aangebo den kon er worden nagepraat onder het genot van koffie met gebak en een heerlijk drankje. In 1976 werden op Flevohof de trekker trek wedstrijden georganiseerd. Deze spectaculaire sport, die in Amerika al een grote bekendheid genoot, vond in dat jaar voor het eerst in Europa plaats. Sindsdien heeft dit spectakel een zeer snel groeiende belangstelling gekend. Zwaar opgevoerde tractoren tot 1200 PK gaan tegen elkaar in de strijd om de slieepwagen over een zo groot mogelijke afstand over de speciaal daarvoor aange legde baan te verslepen. Jaarlijks worden er in den lande een groot aantal regionale voorwedstrijden gehouden. De nationale kampioen schappen vinden altijd op Flevohof plaats; dit jaar op zaterdag 27 septem ber. De aanvang is om 10.00 uur 's och tends. Men verwacht, dat de wedstrijden omstreeks 17.00 uur beëindigd zullen zijn. Gezien de ervaring in voorgaande jaren worden er voor het evenement on geveer 20.000 bezoekers verwacht. De organisatie van de wedstrijden is in handen van de NTTO (Nederlandse Trekker Trek Organisatie). In totaal zullen er ongeveer 80 traktoren in verschillende klassen aan de start verschijnen. Het zal op 27 september een non-stop spektakel worden, want er wordt de hele dag gesleept met twee sleep wagens. Het wedstrijdterrein met de speciale baan (of arena, zoals de enthousiaste deelnemers het noemen) en de totale akkommodatie voor de bezoe kers is geheel vernieuwd. De permanen te tribunes kunnen een veel groter aantal bezoekers herbergen dan in voorgaande jaren. Dit was noodzakelijk vanwege de geweldig toegenomen belangstelling voor deze sport. In iedere klasse is een groot aantal boka len en geld te verdelen. Maar misschien nog belangrijker is, dat de eerste twee geklasseerde vrije klasse traktoren op 18 oktober naar de Europese kampioen schappen in Manchester (Engeland) afgevaardigd worden. Voor de jongeren wordt er weer een mini-trekker bouwwedstrijd gehouden, waarvoor leuke prijzen beschikbaar wor den gesteld. Deze bouwwerkjes worden ook op 27 september op Flevohof ten toongesteld. KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ TUINBOUW EN PLANTKUNDE Zaterdag 11 oktober gaat onze excur sie naar het Muiderslot en het Singer Museum te Laren. Na een kopje koffie in Muiden, brengen we een bezoek aan het imposante Mui derslot - in 1280 gesticht door graaf Floris V - Bij de laatste restauratie in 1955 werd ook de kruidentuin be trokken, er staan 400 gewassen die men vroeger in de Kruidhof" aantrof. Tussen de middag gebruiken we een broodmaaltijd in de Anna's Hoeve, 's Middags staat de Herfstflora expo sitie in het Singer Museum op het pro gramma. De Herfstflora belooft dit jaar extra boeiend te worden: Zalen in verschillende tinten met kunstwerken die hierbij aansluiten - schikkingen in biedermeiervormen - ontelbare rozen in romantische arrangementen kleuren in schitterende variaties en combinaties - wie van bloemen houdt komt ogen tekort al met al zéér de moeite waard. Kosten voor deze excursie, inclusief busreis, koffie, broodmaaltijd en en trees: voor leden en huisgenoten 35,-, per persoon. Niet-leden betalen 42,-. Heeft U een bejaardenpas? Deze graag meenemen Teneinde ieder een gelijke kans te geven is de aanmelding opengesteld vanaf maandag 29 september, 8.30 uur. Aanmelden - ook als U per giro betaalt (nr. 4018152 t.n.v. S. J. Knip te Ber gen) bij onderstaande adressen: Mevr. Tolk, Saturnusstraat 76, Alk maar, tel. 072-112315 (na 3 uur.) S. J. Knip, Middengeestweg 2 Bergen, tel. 02208-2824. G. Stam, Wilhelminastraat 18, Egmond aan Zee, tel. 02206-2330. Mevr. Diemer, Kostverlorenstraat 29, N. Niedorp, tel. 02261 - 1535. C. Kamer, Heerenweg 108, Heiloo, tel. 072-333523. Vertrektijden: Alkmaar Molenbuurt 8.00 uur. Alkmaar Heilooërdijk 8.05 uur Heiloo Witte Kerk 8.15 uur Castricum station NS 8.30 uur Alkmaar Bergerweg t/o huish.sch. 7.55 uur. Bergen Plein 8.00 uur. Egmond ad Hoef Raadhuisplein 8.10 uur. Egmond aan Zee, V.V.V. kantoor 8.15 uur. levis en lois broeken, spijker, gro ve en fijne rib in wél 20 kleuren, velours en canvas v.a. 72.50 Lois en Melka Overhemden de prachtigste ruiten, kleine werkjes, effen kleuren en strepen in flannel v.a. ƒ49.90 Sweaters en Sweatshirts (molton) van Nicky, lois en levis 39.90 t/m/ 59.90 Verder modieuze pullovers, slip overs en vesten van Sir Edwin en Mode Monte Carlo. Sportieve jacks in tweed, suède en gewatteerd, in vele lengtes en mo dellen van Melka, Busch en andere v-a- ƒ92.50 Stationsweg 61 - Heiloo Telefoon 072-330068 Maandag gesloten. Vrydag koopavond 19-21 uur. Zaterdag 9-17 uur. UITSLAG BEDRIJVEN VISWEDSTRIJD Onder ideale weersomstandigheden werd zondag jCdebedrijvenviswedstrijd gevist. 55 Deelnemers(sters) aan de waterkant die alle hun best hebben ge daan om 'n visje te verschalken. Ge vist werd er in één van de mooiste vij vers van Heiloo n.l. de Recreatievijver in West. Na 21/* uur vissen gingen alle deelnemers op naar de Sporthal 't Vennewater waar Kees de Wit en zijn mannen de koffie klaar hadden. Na e- nig rekenwerk kwam 't korp soc.werk plaats Heiloo als eerste uit de bus. 't Korpsonder leiding van Jan v. Willi gen wist met 109 cm. meer vis het or ganiserende korps DVW I voor te blij ven. Proficiat. Nadat de heer Dijkman alle teams bedankt had voor hun deelname, ging de heer Schouten over tot de prijsuit reiking. Alle deelnemers kregen 'n herinnerings-medaille, aan deze ge zellige visdag. De prijs voor de meeste vis was voor de heer S. Blokker met 573 cm. vis. De prijs voor de grootste vis voor de heer Dijkmanmet 'n brasem van 33 cm. De prijs die beschikbaar gesteld werd door de heer T. van der nagel ging naar 't Korps van Adm.-Bureau Harry Franse, dit Korps heeft menigeen laten lachen deze dag. 'n Woord van dank namens 't organiserende Korps van DVW I voor Harry en zijn mannen. Ook 'n woord van dank aan alle be drijven die de verloting tot n daverend succes hebben gemaakt. Uitslag Korpsen 1 Soc. Werkplaats 2 DVW I 3 Taxi 'Zwart 4 DVW II 5 Uitkijkpost 6 adm. bur. franse 7 Gemeente 8 Koepel II 9 Koepel I Teerenstra I Teerenstra II Uitslag Individueel S. Blokker F. Schouten J. v. Willigen N. Mooij Bas Schultz J. Scholten H P. Scholten H 8 M. Groefsema 9 S. Verwer 1150 cm. 1041 cm. 861 cm. 671 cm. 440 cm. 369 cm. 345 cm. 330 cm. 208 cm. 194 cm. 170 cm. 573 cm. 525 cm. 400 cm. 266 cm. 202 cm. 158 cm. 152 cm. 128 cm. 115 cm. D.V.W. NIEUWS Woensdag 17 sept. a.s. is de jaarlijkse koppelwedstrijd gevist in de recrea tievijver. Alhoewel het een korte wed strijd was, was het toch erg gezel lig. na afloop was de prijsuitreiking in de Sporthal. Het koppel dat als eerste uit de bus kwam was het koppel Scholten uit Cast ricum met 4 vissen. Op de 2de plaats kwam mevr. Dijkman met Nico Mooy ook met 4 vissen. En op de 3de plaats kwam mevr. v. Willi gen met Bert Schouten eveneens met 4 vissen. Voor de heren is er zondag 28 sept. weer een baarswedstrijd. deze wordt gevist in het N.H. Kanaal nabij Koe dijk. Verzamelen om 6.30 uur, dus niet om 6.00 uur zoals in uw wedstrij droos- ter staat. Denkwel om de wisseling van zomer tijd naar wintertijd, anders staat u een uur voor niets. S.V. FORESTERS Wedstrijdprogramma voor zaterdag 27 september 1980: SENIOREN: Foresters - Egmonida 14.30 B-JUNIOREN: Vitesse B3 - Foresters B3 14.30 C-JUNIOREN: Foresters C3 - L.S.V.V. C3 13.15 Foresters C4 - H.S.V. C6 13.15 Egmondia C3 - Foresters C5 13.15 Foresters C6 - Waard C2 13.15 Zondag 28 september: SENIOREN: Foresters 1 - W.G.W. 1 14.30 Foresters 2 - Alcm. Victr. 2 10.00 Foresters 3 - V.Z.V. 5 12.00 U.S.V.U. 7 - Foresters 4 14.30 Limmen 8 - Foresters 5 11.30 Hugo Boys 5 - Foresters 6 11.30 Foresters 7 - Koedijk 4 12.00 Hugo Boys 9 - Foresters 8 11.00 Foresters 9 - K.S.V. 7 10.00 Alcm. Victr. - Foresters 10 10.00 A-JUNIOREN: Foresters Al - U.S.V.U. Al 12.00 Graftdijk Al - Foresters A2 12.00 B/C-JUNIORENKWARTET Vitesse BI - Foresters BI 10.00 Vitesse B2 - Foresters B2 10.00 Vitesse Cl - Foresters Cl 10.00 Vitesse C2 - Foresters C2 10.00 VERLIES VOOR FORESTERS IN EERSTE PROMOTIEWEDSTRIJD Heiloo. De Forestershonkballers zijn er niet in geslaagd de eerste promotie wedstrijd in winst om te zetten. Zij kwamen voor te staan, doo slordig veldwerk van VUC maar later in de wedstrijd veranderde het wedstrijd beeld en liet de anders zo sterke verde diging van de Egels het afweten waar de VUC-slagploeg goed van wist te profiteren. Het begon allemaal zo hoopvol voor de Foresters. Hein van Vreden kwam op het eerste honk dankzij een doorge schoten derde slagbal, stal het tweede honk, kreeg het derde na schijn van de VUC-werper en kwam thuis op een tik van Jaques Esser die foutief door de VUC-korte stop verwerkt werd: 1-0. Maar het kwam anders uit, VUC maak te in de resterende acht inningen geen enkele fout meer. In de derde inning gaf Foresters de kleine voorsprong prijs. VUC-slagman van Ginkel kon toen moeiteloos de hon ken aflopen door vierwijd, een honk- slag, een veldfout van de thuisclub en een stootslag van een ploegmaat: 1-1. Werper Ron Houtenbos wist toen erger te voorkomen door een dubbele nul op een vangbal, maar het bleek uit stel van een executie want in de volgen de inning kwam VUC voor na een over haaste aangooi vanuit het Foresters- veld op het eerste honk en na nog een foute aangooi liepen zij zelfs uit naar 1-3. Hierna kwam de rust in de Foresters- ploeg, ze gingen beter slaan en kre gen weer hoop maar in de zesde inning kwamen er opnieuw problemen toen werper Ron Houtenbos geïrriteerd raakte door een paar miscalls van de scheidsrechter en zijn controle verloor. Toen VUC al leunend uitgelopen was tot 1-5 door Vierwijd nam Frank Vink de heuvel over en deed het ondanks zijn dwarse knie perfect. Aan slag moest manke Frank zich echter overge ven, en dat was jammer want juist op dat moment hadden Ron Houtenbos en Arjen Kweldam zich op de honken ge slagen. In de laatste slagbeurt probeerde Fo resters door de alles of niets slag man Wil Schipper - koud uit het gips - in te zetten alsnog een paar punten te maken maar Wil kreeg de bal niet op het hout. Werpcijfers R. Houtenbos, for. 5-6-4-5 en F. Vink, for. 6-0-0-0. VUC-werper: 11-1-4-1.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1980 | | pagina 15