ALGEMEEN NIEUWS Feestelijke heropening café/bar La Strada Mascotte showt wintermode in Motel Heiloo Th. Groot en M. Groot-Bakker 55 jaar getrouwd Pasar Malam Alkmaar wordt weer feestelijk weekend Mevrouw M. Oosterhuis, 50 jaar lid van Ned. Vereniging van Huisvrouwen Burgemeester Glijnis opent expositie Jean Thomassen ROTARY CLUB HEILOO DOORWERKEN IN STEDELIJK MUSEUM IN ALKMAAR UITKIJKPOST 24 SEPTEMBER igjj' Na 6 weken van hard werken kan La Strada de deuren weer wijd open zetten. Het interieur van de bar heeft in deze 6 weken een ware metamorfose ondergaan. Aan de achterzijde is een grote ruimte bijgebouwd en de oppervlakte van het café is nu zo groot geworden dat er met gemak 3 biljarts kunnen staan. Het werd hoog tijd dat er een biljart bijkwam want iemand die zomaar bin nenkwam kon vaak niet spelen omdat een van de biljartclubs de tafels in gebruik had, zo vertelde ons dhr. Nanne. Hij gaf een rondleiding en liet zo goed en zo kwaad als het ging alle verbeteringen zien. Wanneer een van de biljarts wordt weggezet komt er een prachtig parket vloertje te voorschijn, waar de bezoe kers met b.v. de kermis een dansje op kunnen maken. Ook liet hij zien waar de grote schuifwand zou komen die het nieuw aangebouwde gedeel te zal afsluiten. In dit gedeelte kan dan b.v. een vergadering plaatsvinden. Een hele verbetering is de ruimte die om de biljarts heen vrij blijft zodat er permanent tafels en stoelen kunnen staan. Bij een klaverjasavond kunnen de grote biljarttafels nu rustig blijven staan zonder dat de klaverjassers in het gedrang komen. Omdat de klanten af en toe het opgeno men vocht kwijt moeten zijn ook de toiletten vernieuwd. Het geheel is met tegels afgewerkt en geeft een fris se en nette aanblik. Bij zo'n verbouwing heeft de gemeen telijke brandweer ook altijd een vinger in de pap. Daarom moest er o.a. een nooddeur, noodverlichting en een afzuiginstal latie komen. De laatste zuigt de muffe lucht uit het lokaal en zorgt er samen met een luchtzuiveringsinstallatie voor dat de lucht en temperatuur aange naam blijven. Op het ogenblik wordt er nog hard gewerkt om alles op tijd af te hebben, zodat u op 1 oktober het geheel kunt komen bewonderen. Vanaf 20.30 uur is iedereen welkom om onder het genot van een koel drankje de vernieuwing in ogenschouw te komen nemen. GEZINSVIERING Zondag 28 september is er om 11 uur in de Sint Willibrorduskerk 'n gezinsviering met als thema: IK HEB ER GEEN VREDE MEE. U bent van harte welkom in deze vie ring. De gezinsvieringgroep. WEET U WAT EEN TELEFOONCIRKEL IS??? Nu de herfst is aangebroken en de va kanties achter de rug, zijn de meeste mensen weer meer thuis en wordt het tijd Uw aandacht te vestigen op de in Heiloo draaiende Rode Kruis telefoon cirkels. Deze cirkels zijn een succes en voldoen aan de verwachtingen. De deelnamers zijn er zeer over tevre den en er werd waar nodig hulp gebo den. Wanneer U alleen woont of zich eenzaam voelt, kan deelname aan de tel. cirkel een aangename en nuttige oplossing zijn en een veilig gevoel geven. U wordt elke dag gebeld en kan zonodig uw moeilijkheden met de begeleidster bespreken, natuurlijk in vertrouwen. Wilt U meer weten over telefoon cir kels in Heiloo komt U dan naar het O- pen Huis op 25 september a.s. In de hal staan kraampjes, één ervan is voor inlichtingen over de cirkels en U kunt daar dan ook van i 1.00 uur tot 12.30 uur van alles te weten komen en U eventueel opgeven als deelnemer. Zoals U reeds hebt gelezen is het 25/9 Open Dag in het Open Huis en is er van alles voor ouderen te beleven. Om 9.15 uur kunt U er al terecht en U mag op z'n ouderwets Uw lunchpakketje meenemen. Voor het uitgebreide pro gramma zie elders in de Uitkijkpost. Op naar het Open Huis 25 september. OOK IN DEZE VREDESWEEK Doen wij een beroep op iedereen zich tot het uiterste in te spannen de kern wapens uit de wereld te helpen. Omdat deze wapens ons en onze kin deren en kleinkinderen tot in vele geslachten onherstelbaar kunnen beschadigen, hele bevolkingen en we relddelen in één keer kunnen weg vagen, en wij ons geen onstandigheden en doelen kunnen voorstellen, waarin het gebruik van zulk een geweld, ge rechtvaardigd kan worden. Omdat steeds meer landen en groepen over deze wapens de beschikking krij gen en er in 30 jaar onderhandelen over wapenbeheersing en ontwapening practisch niets is bereikt. Omdat de veronderstelling dat wij veilig met deze wapens zouden kunnen omgaan ge tuigt van een grenzeloze hoogmoed en overschatting van onszelf. Omdat een goede afloop van de uitzichtsloze be wapeningsrace uiterst onwaarschijnlijk is. Omdat het bezitten van zulke vreselijke wapens de omgang van men sen met elkaar zo volstrekt ontaard, dat wij ons er diep over moeten scha men. Om al deze redenen roept de interker kelijke vredes werkgroep te Heiloo u op: Help de Kernwapens de wereld uit. En begin daar dan maar mee dichtbij huis in eigen land. De Interkerkelijke Vredesweek groep te Heiloo, tel. 334804. OUD PAPIERAKTIE ST. ADELBERTSCHOOL A.s. vrijdag 26 september van 8.30 tot 15.45 uur hopen wij weer stapels oude kranten van U te krijgen. De con tainer staat daarvoor op ons school plein aan de Bergeonstraat. Wilt U ons helpen om ook deze keer de bak weer tot de rand gevuld te krijgen? Hartelijk bedankt voor Uw medewer king. Exotische markt, eten en drinken en showprogramma Op zaterdag 27 en zondag 28 september a.s. wordt in de Veilinghallen te Alk maar voor de dertiende maal de jaarlijk se Pasar Malam gehouden. Deze exoti sche en feestelijke manifestatie, die urenlang recreatie biedt aan een breed publiek, zal dit iaar naast de gezellige markt en de vele Indonesische restau rantjes weer een amusementsprogram ma vertonen, dat de voorgaande over treft! Niet voor niets wordt de Pasar Malam Alkmaar "de gezelligste én drukst-bezochte Pasar van Nederland genoemd. De Pasar Malam Alkmaar, die wordt georganiseerd door de Stichting Tropen- vrienden Alkmaar, wordt zaterdagmid dag officieel geopend door de heer A. F. Steenmeijer, wethouder van Economi sche Zaken van deze stad. Eten en drinken Eten en drinken zijn belangrijke bezig heden op een Pasar Malam. In de res taurantjes worden allerlei Indonesische snacks gemaakt, waarvan vele niet in een normaal restaurant zijn te krijgen, maar de specialiteit ^ijn van de familie, die het restaurantje exploiteert. Men kan er als het ware een culinaire ontdek kingsreis maken. En wat natuurlijk erg plezierig is: men hoeft voor het eten niet naar huis want er is zovéél te beleven op de Pasar. Groot programma Het programma op het podium is groter dan ooit en gaat vrijwel non stop voort. Zoals te verwachten op een Indonesisch feest heeft het een sterke culturele in slag. Zaterdag kan men o.a. kennis ma ken met een tweetal Molukse groepen. Esperanza brengt een uitgebreid reper toire van krontjong- en andere Indonesi sche muziek. De groep Bunga Tandjung brengt niet alleen boeiende Molukse dansen op het podium, maar voert ook een klederdrachtenshow op, die een streling is voor het oog; de show wordt begeleid door een deskundige uitleg en ondersteund door meeslepende muziek. Daarnaast zijn er op die dag twee top attracties: de uit Noord-Holland stam mende en inmiddels hoog in de popwe reld aangekomen meisjes The Dolly Dots en het internationaal populaire orkest Massada. Op zondag kan men genieten van een sprookjesachtige show van de Hawaiian- hula-tamureegroep The Kaulana Hila's en het prachtige keronconorkest Ber- jumpa Diri met de zangeres Farida. Tra ditiegetrouw treedt aan het eind van de middag Rob de Nijs op. De avond wordt een spectaculair exotisch feest met de Zuidamerikaanse Fiesta Tropical Show, die o.m. bestaat uit het showorkest Sonora Antilliana, het trio Los Alegres, de limbodanser en vuurvreter Ricardo Aziz, de calypsozanger Placido Hazel, de Fiësta danseressen en een gastoptre den van Donald Jones. De Pasar Malam Alkmaar is op zater dag en zondag geopend van twaalf uur 's middags tot twaalf uur 's nachts. De toegangsprijs bedraagt zes gulden, maar 65-pilussers en kinderen tot 12 jaar beta len de helft. Op 26 september zullen de heer Thijs Groot (77) en mevrouw Maartje Groot- Bakker (74) in huiselijke kring met de kinderen en kleinkinderen feest vieren, omdat zij 55 jaar geleden elkaar hun jawoord gaven. Ze mogen dan wel 55 jaar getrouwd zijn, maar ze kennen elkaar al meer dan 60 jaar. Het begon allemaal op de Woude, de heer Groot was daar boe renknecht en mevr. Groot werkte op een boerderij en als je dan met de pont over gezet wordt om naar huis te gaan, raak je al gauw aan de praat. In die tijd woonde mevr. Groot in Krommenie en ging dan lopend naar de Woude, dat was wel drie uur gaans, daar bleef ze dan de hele week en zaterdags ging ze weer naar huis.Maar een ver zetje op z'n tijd hoort er ook bij en toen het kermis was in Zaandam kwamen de heer en mevr. Groot elkaar daar tegen. „We zijn toen wat gaan drinken in het Geheelonthoudershuis en daar raakte de verkering aan", zegt mevr. Groot. Na hun huwelijk vestigde het echt paar zich in West-Knollendam, de heer Groot ging daar op een oliefabriek werken (dat betaalde meer), toch langer dan vier jaar hield hij het daar niet uit, hij had behoefte aan frisse lucht. Samen met een vriend huurde hij 3 bunder land om daar groente op te verbouwen, maar dat was geen vet pot, want een bos wortelen bracht 1 cent op en 10 krop andijvie 3 cent, gespoeld en wel, zelfs voor die tijd was dat bitter weinig, maar mevrouw Groot sprong bij en ging erbij werken. De familie Groot woonde intussen in Purmerend, in een huis dat aan huur 2,75 per week deed, ,,maar het was een nare buurt", zegt mevr. Groot ,,en ik kon daar niet wennen. Toen ont dekte ik een huis dat me wel aanstond, maar dat deed 5,50 per week, ik kon aan de overkant de bakkerij schoon houden twee keer per week en ik kreeg nog een washuis op maandag, daarvoor kreeg ik 2,75 per dag, dus de huur kon ik al terug verdienen". In zeven jaar tijd verhuisde het echt paar zes keer. Ondanks de moeilijke tijd hebben ze beiden altijd goed de moed er in gehouden, want muziek heeft in beider leven altijd centraal gestaan. Vanaf zes jarige leeftijd zat mevrouw Groot al op de zangvereni ging en op dezelfde leeftijd begon de heer Groot op de viool die later werd ingeruild voor verschillende andere instrumenten, harmonica, banjo, gitaarIn West-Knollendam was hij in (1925) al bij de oost-Knollendam- merkapel begonnen te blazen. Het echtpaar kreeg zes kinderen en verhuisde in 1945 naar Heiloo naar de Zevenhuizerlaan waar ze tot op de dag van vandaag nog wonen. Samen hebben ze lange dagen gemaakt, want ondanks de zes kinderen ging mevr. Groot toch uit werken en namen ze ook wel pensiongasten op. Maar het zingen bleef haar grote hobby, dus hielp ze de Heilooer operette vereniging op richten, haar man is hiervan nog een tijdje voorzitter geweest, maar was zelf naar Eensgezindheid gegaan om daar z'n partij mee te blazen en dat doet hij tot op de dag van vandaag nog en speelt nog regelmatig solo Bugel. In maart is hij nog onderscheiden met een gouden speld met diamant omdat hij 30 jaar lid van Eensgezindheid was. Ook het tuinieren kon Thijs Groot niet laten, toen ze na de oorlog in Heiloo kwamen leende hij 75,-. ,,Dat was nodig om een maaimachine te kopen, een schop en een hark had ik nog. Later heb ik alle papieren gehaald om hovenier te worden". Vol trots laat hij z'n prachtige tuin zien, waar de vele fruitbomen duidelijk de hand van de vakman verraden. Beiden hebben een bewogen leven vol ups en downs achter de rug, maar een rustig" leven is er nog niet bij. Mevr. Groot breit veel en is dol op lekker koken. Zelfs.de Franse keuken is haar niet vreemd, en de heer Groot heeft nog volop werk aan de tuin en de mu ziek. 26 September kookt mevr. Groot zelf het diner voor de kinderen en klein kinderen om met elkaar feest te vieren ter gelegenheid van hun 55-jarig huwe lijk. Wij wensen het bruidspaar een heel gezellige dag toe. Vrijdagmorgen werd er aan de bijeen komst een feestelijk tintje gegeven, door dat mevrouw Oosterhuis 50 jaar lid van de Ned. Ver. v, Huisvrouwen was. Mevr. B. Zemel-Lucassen overhandigde haar ter ere van dit feit een bloemstukje en een lepeltje. Mevr. Oosterhuis komt oorspronkelijk uit Zaandam, waar zij 32 jaar lid van de Huisvrouwen was. „Toendertijd waren de bijeenkomsten meer om de vrouwen te informeren. Mevr. Oosterhuis herin nert zich nog een verhaal over ,,waspoe- der", toen was dat iets totaal nieuws want men waste alles met zachte zeep. In 1955 kwam mevr. Oosterhuis naar Heiloo, daar bestond toen nog geen af deling van de Ver", v. Huisvrouwen en samen met een stel andere vrouwen heeft zij er toen voor gezorgd dat die er wel kwam. Mevr. De Vries werd toen voor zitter, dat was in 1962, er waren toen 13 leden en men betaalde 0,35 contribu tie. Mevr. Oosterhuis heeft zelf in de vereniging nooit een functie verricht, maar was wel een aktief lid. Dat iemand zo lang lid is komt echter maar zelden voor. Op zaterdag 27 september zal in het Witte Kerkje van Heiloo officieel het charter worden uitgereikt aan de nieuwe Rotary Club Heiloo. De plechtige uitrei king zal worden geleid door de gouver neur van het 158-ste district waartoe de nieuwe loot aan de nationale en inter nationale Rotary-stam behoort, mr. C. Colenbrander. Rotary-voorzitter van dè club Heiloo, drs. Jan de Wit, zal de oorkonde in ont vangst nemen waarvan onder meer de inkomend gouverneur, dr. E. Herzber- ger, oud-districtsgouverneur dr. A. A. Thiadens, en de burgemeester van Hei loo, drs. G. J. Glijnis, getuigen zullen zijn. Het officiële gedeelte zal direkt worden gevolgd dooreen feestelijke boottocht op het Alkmaardermeer waarbij alle nieuwe Heilooer Rotarians en vrienden uit an dere clubs acte de presence zullen geven. In besloten kring zal de dag worden be sloten met een diner-dansant. INFORMATIE BOEKBESPREKING In het boek: Jeugdsekten in Nederland van Kai Kollen, dat iedereen met op groeiende kinderen zou moeten lezen, evenals ook het boek: Knappen" van de Amerikaanse Psychologen Con way en Siegelman in het boek Jeugd sekten in Nederland nu vindt men ook enige informatie over de Bond van Oudstrijders (blz. 48). Deze groep mensen onderhouden door middel van de heer Prosper Ego te Berkel en Rodenrijs van het blaad je Stavast' nauwe banden met de W.A.CL. De World Anti-Communist League - dewelke gesteund wordt door de Verenigings Kerk of tewel de ons uit Bergen-Bio Vakantieoord - zo wel bekende sekte van Moon. Het is dunkt mij, altijd goed om de ach tergronden te kennen niet alleen van het I.K.V. (zoals de naam al zegt zijn dat: de gezamenlij ke Kerken) maar ook die van allerlei groeperingen die soms zonder dat wij dat weten relaties onderhouden met minder prettige buiten Europese stro mingen. Mevr. Verplanke Bestevaerslaan 11. Zondag 28 september gaat in het Stede lijk Museum in Alkmaar, om 16.00 uur, een tentoonstelling van start van de werkgroep "Doorwerken" die zich be zighoudt met olieverf, aquarel, tekenin gen, enz. Deze expositie is in het kader van de 8 oktober-feesten. Ook Heiloo levert hier zijn aandeel, er is werk te zien van P. Gihaux en Mieps Reitsma en C. Broersen uit Egmond a/d Hoef. OUD-PAPIER INZAMELING PINKELTJE EN W.J. HOFDIJK- SCHOOL Vrijdag 26 september staat de oud papier container weer bij onze school. Ook nu van 8.15 uur tot ongeveer 14.00 uur. Mogen wij weer op Uw voorraad(je) oud papier rekenen? Bij voorbaat onze dank. De leerkrachten van Pinkeltje en de W.J.Hofdijkschool. Vorige week dinsdagavond liet mode huis Mascotte, uit het Stationscentrum aan vele vrouwen maar ook enkele mannen zien, hoe zijn wintercollec tie er uit ziet. Een team van goed op elkaar ingespeel de mannequins lieten, dansend, mar cherend en huppelend de wintermode op ongedwongen wijze aan het publiek zien. DolfLuteyn zong enkele aardige liedjes. De show opende met alle mannequins in het wit, witte japonnen, korte jasjes op een wollen maillot, lange ves ten op lange broek, korte witte laarsjes van de firma Hanraads, ook uit het Stationscentrum, lieten zien dat we het de komende winter niet koud zullen hebben. De gehele mode is gericht op combine ren, veel fantasie en schotse ruiten, japonnen, rokken jumpsuits en blou ses, in de mooiste kleur combinatie's. Ook een zeer ingetogen mode, een voudige japonnen met een klein koket wit kraagje en manchetten, hierbij schoenen in de kleur en een klein mutsje. Bij elke rok, glad of geplooid, is wel een mooie pullover of bijpassende trui, hetzij met V-hals of met coll, in de kleur te vinden. De jongeren kun nen onder de plooirokken wollen knie kousen met platte college" schoenen dragen. De Amerikanen hebben voor dit soort kleding het woord ,,prappy" bedacht. Bij de blackwatch ruiten combineerden de zachte gele pullo vers érg mooi, maar er is nog veel meer dan alleen deze ,,prappy" kleding, mooie pakjes en pantalons in velours ook weer met truien in de kleur, ook de flanel lange broek met bijpassend jasje of de flanel rok zullen velen met plezier dragen. De kleine tasjes en byoux stonden erg leuk evenals de shawls mutsjes en handschoenen. Buiten de lange vesten en spencers zijn er ook prachtige wintermantels, sommige met ruiten stof gevoerd maar ook het trench-coat model en het eenvoudige gladde model stonden erg goed. In de show ontbrak ook het komische element niet, op een gek liedje hup pelden de mannequins op een manier, zoals een mannequin juist niet moet lopen, deze act werd door het publiek erg gewaardeerd en werd beloond met een enthousiast applaus. Voor wat gekledere" mode waren de wollenpakjes met nopjes of met goud draad afgezet erg mooi, ook was er een collectie japonnnen van zachte soepele stof. De schoenen van Haanfaads met dunne hoge hakken complêteer- den het geheel. Aan het einde van deze leuke, ontspan nen show was er voor alle mannequins een schattig biedemeier boeketje. Mascotte mag best een beetje trots zijn o^ deze mooie, complete winter collectie. In de Zevensprong aan de Ewislaan is zaterdagmiddag de expositie van de fijnkunstschilder Jean Thomassen geopend. Burgemeester Glijnis zei het een eer te vinden deze expositie te openen, omdat het een van de aktiviteiten is waaraan onze samenleving zo rijk is. De heer Glijnis verdeelde zijn toe spraak in drieën: 1. Het soort werk: ,,U noemt U zelf een fijnschilder, dat is het karakter van het werk, kenmerkend is dat er veel aan dacht aan het detail en de kleur wordt besteed. Er zijn niet veel fijnschilders daarom is het fijn U na twee jaar weer hier te ontvangen, zoiets als goede bekenden die elkaar lang niet gezien hebben. 2.Voorstellingen zelf noemde de heer Glijnis kortweg indrukwekkend". 3. De man achter het werk. ,,U bent nooit tevreden, over Uw werk, maar als we een vergelijking met de sport maken alleen de fanatici en de doorzet ters bereiken de top". Tot slot sprak de burgemeester de hoop uit dat expositie's van Jean Tho massen een traditie voor Heiloo zullen worden. Er is deze keer veel nieuw werk te zien en ook meer grote doeken, de tentoon stelling mag zich in een ruime belang stelling verheugen precies 48 uur na de opening hadden reeds 560 mensen de expositie gezien. De droogboeketten en het meubilair dat in de Zevensprong staat is van Guus v.d.Linden en de firma Beem- ster. U kunt nog gaan kijken t/m 28 sep tember dagelijks van 10.00 - 21.00 uur in de Zevensprong, Jean thomas- sen en Ine Veen zijn daar zelf aanwezig om zonodig enige toelichting te geven. START OECUMENISCHE GESPREKSKRINGEN WEDEROM EEN SUCCES Op zaterdagmiddag vond er op het plein voor de Moeder Godskerk een marktgebeuren plaats dat, mede door het prachtige nazomerweer, druk be zocht werd. Dit gebeuren werd geor ganiseerd door de Werkgroep Oecu menische Gesprekskringen Heiloo en diende als startsein voor het winter seizoen en als afsluiting van de plaat selijke Kerken-conferentie. Op het marktgebeuren waren een aan tal verenigingen aanwezig, waaronder Nationale vereniging de Zonnebloem, Amnesty International, Katholieke Bond van Bejaarden en het Neder lands Bijbelgenootschap. Verder kon men intekenen voor een van de gesprekskringen die over enkele weken van start gaan. - werk, werkgelegenheid, werkeloos heid: - pensioen in zicht; - aktiviteitengroep; - meditatie; - jongerenkring; - gevoelens en gevoeligheden in en om het gezin; - het evangelie van Marcus; - ouders van opgroeiende kinderen; - Joods denken; Terwijl hun ouders deze kraampjes bezochten en de, in de kerk aanwezige, liturgische expositie bekeken konden de kinderen zich met allerlei spelle- tjesvermaken die voor hen waren geor ganiseerd. Voor een ieder die geïnteresseerd is in een van de gesprekskringen, maar zaterdag niet de tijd heeft gehad een kijkje te komen nemen, op het secre tariaat zal men u zeker van dienst willen zijn. Dit secretariaat is gelegen aan de Zui dergeeststraat 6, tel. 334798. FIETSCONCERTEN 1980 oude muziek in kerken en kastelen Het Quink Vocaal Ensemble is een jon» kwintet dat zich bezighoudt met de a cappella zangkunst door de eeuwen Het repertoire omvat madrigalen, kerk muziek, volksliedjes en close-harmony waartoe ook enkele eigen arrangemen ten behoren. Een aantal van deze wer- ken wordt door Quinkvoor het eerst Nederland uitgevoerd. Het ensemble streeft er naar door afwisseling in het repertoire een a- vondlang voor haar publiek boeiend te blijven. Naast de ingetogen sfeer van de kerkmuziek staat de speelsheid van de madrigalen, naast komische dierenliedjes de melancholie van een spiritual. Quink Vocaal Ensemble oogstte veel succes met een optreden in het kader van het Holland Festival 1978 en stu deerde als groep in de zomer van dat jaar aan de Deller Academy in Lacoste (Frankrijk). Naast talrijke concerten in het gehele land werkte Quink in het seizoen 1979/'80 o.m. mee aan een televisie uitzending van het programma Jonge mensen op weg naar het concertpo dium". PROGRAMMA: Thomas Weell^es (1543-1623) Hark, all Ye lovely saihts; William Byrd (1543-1623) Come, woeful Orpheus. John Dowland (1562-1626), The lowest trees have tops. John Farmer (±1565-±1628) Fair Phyliis; 13e eeuwse Carol bew. Benjamin Brittin; Adriano Banchieri (±1565-1634) Contrapunto bestiale alle mente; Jacob Arcadelt (±1505-1576) II bianco e dolce cigno; Thoinot Arbeau (1519-1595) Belle qui tiens ma vie; Claude le Jeune (1528-1600) Une puce Aanvangstijd: 15.30 uur; toegang 2,50, kinderen tot 12 jaar: gratis toegang. UW LAATSTE KANS Tijdens onze Open Hof, zaterdag j.L, op het plein van de Moeder Godskerk hebben wij vele bekende, en gelukkig ook nieuwe gezichten gezien. We kunnen ons voorstellen dat heel wat mensen enorm veel indrukken te verwerken kregen. Daardoor is mis schien ook een van de aanleidingen tot het organiseren van deze happe ning u door het hoofd geschoten: U op te geven voor één of meerdere ge sprekskringen. Daarom is er deze week nog de gelegenheid dat te doen. Nog evenonze thema's: - Werk, werkgelegenheid, werkloos heid. - Pensioen in zicht, (ochtendgroep) - Aktiviteitengroep. - Mediatatie. - Jongerenkring. - Gevoelens en gevoeligheden in en om het gezin. - Het Evangelie van Marcus (Ochtend- groep). - Ouders van opgroeiende kinderen. Voor deelname kunt u kontakt opnemen met iemand van de werkgroep Oecu menische Gesprekskringen: Lies Sluis- Sluis, Bert van Engen, Joke van Zij- derveld-Tenkink, Fons Morsch en Se cretariaat Maggie Zijlmans-van Schaik, Zuidergeeststraat 6, tel. 334798. KINDERPOSTZEGELS 1980 400.000 scholieren dag eerder op stap Dit j&ar zullen ruim 400.000 scholieren niet op de eerste woensdag van okto ber, maar op dinsdag 30 september aan de slag gaan om hun motto "DÓÓR HET KIND - VÓÓR HET KIND" andermaal waar te maken. Omdat een deel van de bij de kinderpostzegel actie betrokken leerkrachten op 1 okt. op een andere wijze actie voert, nemen de kinderen een dag eerder huis aan huis bestellingen op voor mapjes kaar ten (3 soorten a 2,-) en velletjes kinderpostzegels (ƒ4,- incl. 1.30 toeslag 'voor het kind'). Hun klanten dienen de bestellingen af te rekenen. Het thema van de nieuwe kinderzegels, 'KIND EN BOEK' heeft vier bekende kinderboek-illustratoren geïnspireerd tot evenveel kleurige, sprookjesachtige ontwerpen. Het zijn Annet Kossen, Lidia Postma, Tom Eyzenbach en Pe ter vos. Het onderwerp van de zegels heeft ook geleid tot gezamenlijk optreden van het Nederlands Comité voor Kinder postzegels en de Commissie Collectie ve Propaganda van het Nederlandse Boek. Derhalve geeft bijv. het Kinder- zegelcomité acte de présence bij de opening van de Kinderboekenweek (1 okt., Middelburg) en zijn grote zeef drukken naar de originale zegelont- werpen bij de boekhandel te zien en te koop. De opbrengst van de vorige actie be droeg 12.8 miljoen gulden, die ten goe de komen aan lichamelijk, geestelijk en sociaal gehandicapte kinderen. Op grote schaal zullen er posters met de verantwoording van de besteding wor den verspreid. (De poster is op aan vraag verkrijgbaar bij de Stichting Voor Het Kind, Emmastraat 38, 1075 HW Amsterdam, tel. 020-733911).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1980 | | pagina 4