i P 1 I I I Denk eerst even na voordat u een huisdier neemt. i ep gr WIE HAD DE GROOTSTE POMPOEN? „Nee, papa brengt die kleine poesjes vanavond nog naar die mevrouw in Amsterdam" PBNA BRENGT CURSUS GENEALOGIE 8 OKTOBER ity UITKIJKPOST K - ■»4' t &»- w* tf >v ÏgL i BC v. ■pbhi ••'•v .-- Bij Ruud van Haneghem was het zater dagmorgen al een drukte van belang in het tuincentrum, want van de 99 ingele verde pompoenen waren de drie grootste er uit gehaald en die kregen een prijs. Elk jaar wordt in mei aan de kinderen pompoenenzaad uitgedeeld. In oktober moeten de gekweekte pompoenen bij de verschillende tuincentra ingeleverd wor den. Nu- gaat het erom wie de grootste kan kweken, en dat kan groot worden! Landelijk was de grootste 54.8 kg, de tweede 45.9 kg en de derde 45 kg. Bij Van Haneghem was de grootste 26.5 kg en de eerste prijswinnaar was dezelfde als verleden jaar nl. Iwan Bal van de Vennewatersweg 27 uit Egmond-Bin- nen. Zijn pompoen woog 26.5 kg, de tweede en derde prijs ging naar de. twee broertjes Roos 7 en 9 jaar; hun pompoen woog 24.4 en 24.2 kg. Jammer dat ze zelf niet aanwezig waren. De heer C. Kroone deelde de prijswin naars elk een beker uit en feliciteerde ze met het behaalde succes. Iedereen werd voorzien van een warm kopje koffie. Omdat het voor de zater dag toch vroeg was en bovendien koud, liet iedereen het zich goed smaken. Voor al de kinderen die geen prijs had den gewonnen was er een aardige atten tie. Een troostprijs voor het kleinste pompoentje ging naar Frekie Terluin uit Akersloot. Hopeplijk doen volgend jaar nog meer kinderen mee aan deze aardige wed strijd. H.S.V.-NIEUWS klaveijasdrive De vakanties zijn weer achter de rug, de kompetitie weer begonnen en de klok terug gezet. Daarmee is de herfst weer aangebroken, die toch ook zijn bekoring heeft met zijn gezelligheid thuis en in verenigingsverband. Het wordt dus de hoogste tijd om ook weer eens te gaan klaverjassen. Woensdag 15 oktober a.s. is het weer zover. In onze kantine aan de Bayers- hoffweg, die een metamorphose heeft ondergaan waardoor het geheel nog sfeervoller en gezelliger geworden is, beginnen we zoals gebruikelijk om 8 uur. De amusements-kommissie heeft wederom voor prachtige prijzen ge zorgd en biedt u uiteraard een heerlijk kopje koffie aan. Dus wat let U om te komen om onder het genot van een drankje weer eens gezellig te kaarten. U komt toch ook? Tot ziens dan op 15 oktober a.s. Zondag a.s. is het i.v.m. de interland Nederland-Duitsland inhaalzondag. Het le elftal is vrij maar voor het 2e elftal dat zo uitstekend startte deze competitie is er een wedstrijd ingelast. N.l. H.S.V. 2 - Vitesse 3, aanvang 11.00 uur. Op deze vrije zondag de moeite waard dit elftal, een team dat zeker hoge ogen zal gooien eens aan het werk te zien. Kom eens kijken zondagmorgen, het zal U zeker bevallen. EUROPA'S GROOTSTE AUTO MARKT VERPLAATST VAN NOVEMBER NAAR SEPTEMBER Op 26, 27 en 28 september a.s. orga niseert Lips Autotron voor de 7e maal haar grote Antieke Automobielen Ruilmarkt. Omdat een groot deel van het marktgebeuren zich buiten afspeelt wordt dit jaar de ruilmarkt in septem ber gehouden in plaats van in novem ber. De medewerkers van Autotron zijn ervan overtuigd dat de hogere tempera tuur in september voor een nog beter klimaat zorgt voor de handel en pu bliek. Hoewel het idee van een ruilmarkt voor antieke auto's en onderdelen op grote schaal is nagevolgd in- en buiten Nederland, kan rustig worden gesteld dat de najaarsmarkt in Drunen de grootsteoldtimerruilmarkt is van Euro pa. Omdat de heer Bosje, direkteur van de groente- en fruitveiling in Drunen, het veilingcomplex weer ter beschikking heeft gesteld voor de automarkt, is er, in combinatie met gebouwen en binnentuinen van Autotron, een over dekte oppervlakte van 9.000 m2 en een buiten terrein van 10.000 m2 beschik baar. In totaal is er plaats voor meer dan 400 antieke automobielen en 200 kraampjes voor onderdelen en acces soires. Naast de gebruikelijke Europese mer ken als, Citroen, MG, Rolls Royce, Mercedes en Peugeot is er een toe- KAMER VAN KOOPHANDEL BRENGT WERKBEZOEK AAN HEILOO Dinsdagmiddag werd in Motel Heiloo een werkbezoek gebracht door de Ka mer van Koophandel. Aanwezig was het college en het algemeen bestuur van de Kamer, het dagelijks bestuur van de gemeente Heiloo en verschil lende vertegenwoordigers uit het be drijfsleven van Heiloo. Het gezelschap werd welkom geheten door de heer Ir. J.W.S. Schuurman: Alhoewel velen onder U ongetwijfeld de taak en werkwijze van een Kamei van Koophandel goed kennen, lijkt het me toch goed om in een paar trekken het kamerwerk te schetsen." De heer Schuurman wees er op dat een Kamer van Koophandel niet een rijks of andere overheidsinstelling is, maar een instelling van en vóór het bedrijfs leven, het regionale bedrijfsleven. Kamers van Koophandel zijn stuk voor stuk autonome instituten, die zelf regi onaal hun eigen beleid kunnen bepa len. Samenwerking op Europees en wereldniveau wijst er op dat Kamers van Koophandel geen instituten zijn die alleen maar in ons land bestaan. Het is de taak van de Kamer de belangen van het bedrijfsleven te bevorderen op drie manieren, beleidsadviserend, voorlichtend, en uitvoering wetten ten béhoeve van het bedrijfsleven. In Heiloo zijn ruim 700 bedrijven geves tigd. Alle taken en funkties die de Kamer van Koophandel vervult, heb ben één doel: de ontwikkeling van het regionale bedrijfsleven in al zijn as- pekten. Daarvoor treedt de Kamer als pleitbezorger op. Daarvoor is de Ka mer vanmiddag naar Heiloo geko men," aldus de voorzitter. ,,A1 ligt het gebied van Heiloo slechts een kilo meter van het Kamergebouw ver wijderd, toch zijn wij niet volledig op de hoogte van de plaatselijke problema tiek. Wel weten wij dat de onderlinge relaties in uw gemeente goed zijn." Bewondering bij de Kamer over dë wijze waarop Heiloo haar eigen karak ter door de jaren heen heeft weten te bewaren. Ook de stedebouwkundige uitleg van Heiloo werd „voortreffe lijk" genoemd. Winkelcentrum 't Loo, zwembad 't Baafje en de sport accommodaties. Wat het werken betreft, neemt Heiloo in de regio een belangrijke positie in. Van de 55.000 werkzame personen bij de 12.000 bij de Kamer geregistreerde regionale bedrijven, nemen 671 Heiloo er bedrijven er bijna 2900 voor hun reke ning. Onder deze 2900 werkzame per sonen is ruim 1 op de 5 een vrouw! Bijna de helft (48%) van de geregis treerde werkzame personen in de Heilooer bedrijven werken in de bouw. De detailhandel in Heiloo telt ruim 600 arbeidsplaatsen. Naast de bouw telt de industrie 370 arbeidsplaatsen. In de dienstverlening werken ongeveer 350 en in de groothandel 225 mensen. Noord Kennemerland beleeft momen teel een belangrijke fase voor zijn toe komstige ontwikkeling: de diskussie over de ingrijpende herziening van het streekplan is volop aan de gang. De Kamer juicht het toe dat G.S. zijn voornemen heeft kenbaar gemaakt om in herziening van het streekplan ook de mogelijkheid van een nieuw bedrijfs terrein voor Heiloo te scheppen (Ka naaldijk). De Kamer benadrukte van hoeveel belang zij het acht dat de Boekelermeer als zuidelijk gesitueerd en geörienteerd bedrijfsterrein naast de reeds voorgenomen noordelijk ge situeerde terreinen wordt aangewezen. G.S. staan voorlopig afwijzend t.a.v. de Boekelermeer als bedrijfsterrein, op grond van natuur en landschaps overweging. De Kamer vindt deze over wegingen nogal overtrokken. De Boe kelermeer is reeds een vrij verbrokkeld gebied dat allang niet meer een promi nent landschap is. Vervolgens kwam het verzoek of er aan de hoofdverbindingsweg van Hei loo niet iets gedaan zou kunnen worden omdat de lange files die ont staan door de kruising met de Heilooer Tolweg, voor velen een bron van ergernis zijn. Toen kreeg burgemeester G.J. Glijnis het vrtx>rd, geassisteerd door wethou der J. Dekker. Er werd op de gestelde punten uitvoerig ingegaan. „Heiloo is bijna volgegroeid, er komen in totaal nog zo'n 1000 woningen bij, ook de rekreatiefunktie is bijna afgesloten, het verzorgingspeil nadert zijn af ronding. De nieuwe volksmuziekschool is klaar, er wordt nog gewerkt aan een klein theater en een onderkomen voor vergaderingen, aldus de burgemees ter. Het standpunt van de „overloop" wijkt totaal af van dat van Alkmaar. Zij zeggen: „we zijn straks vol, maar toch moet er overloop blijven. Als wij niets meer hebben, vragen we wel wat aan de buurman." Dit moet beter ge regeld worden. Verschillende mensen uit allerlei takken van het bedrijfs leven kregen volop de gelegenheid vra gen te stellen en dat werd gedaan ook. ONTDEK HET BOS De herfst is een prachtige jaargetijde voor een wandeling door het bos. Dat heeft het Staatsbosbeheer ook bedacht. Onder het motto "Ontdek het bos" organiseert deze rijkdienst voor bos, natuur en landschap van 18 tot en met 26 oktober op twaalf plaatsen in Ne derland z.g. "Zoek-je-weg"-wandelin gen. Dat is een nieuw type wandeling waarbij de deelnemers met behulp van een kaartje zelf hun weg langs een aantal informatiepunten kunnen kie zen. De bedoeling van de actie is aandacht te vragen voor het. bos en het functio neren ervan in de samenleving. De bedoeling is duidelijk te maken hoe bos beheerd kan worden om te zorgen dat het zo goed mogelijk voldoet aan de vele en steeds veranderde wensen van nu zonder de toekomstige generaties te kort te doen. Zo zal er informatie gegeven worden over de ontwikkeling van het bos, waarbij de nadruk wordt gelegd op het feit dat elk bos zijn eigen geschiedenis kent, die bepalend is voor hoe het er op dit mo ment uit ziet. In veel gevallen betekent dit een nog jong bos op arme groei plaatsen met een nog beperkte veelzij digheid. Het laatste wil zeggen dat het bos nog maar in beperkte mate zijn vele fun cties kan vervullen. Getoond wordt wat de gevolgen kunnen zijn van bepaalde beheermaatregelen, dat een bos zijn functies steeds beter kan vervullen naarmate het ouder en rijker wordt en dat bosuitbreiding nodig is om de druk vanuit de samenleving beter te kunnen verdelen. De wandelingen worden georganiseerd in de boswachterijen Schoorl, De Vuursche bij Baarn, Leende, Ulven- hout, Sallandse Heuvelrug, Appel scha, Vaals, Amerongen, Wester- schouwen, Grolloo, Doorwerth en Nun- speet. De deelname aan de wandelingen is gratis. De N.V. Nederlandse Spoor wegen werkt mee aan de actie door deelnemers een aantrekkelijke reduc tie te verlenen als zij met de trein naar één van de bosgebieden reizen. Met verzorgen van huisdieren heeft zijn leuke en lastige kanten. Voor inlichtingen bel de Dierenbescherming. In elk telefoonboek vindt u het nummer. Het verzorgen van huisdieren heeft zijn leuke en lastige kanten. Voor inlichtingen hel de Dierenbescherming. In elk telefoonboek vindt u het nummer VAN ROTTERDAMS GESCHEURD TOT WINSTON BOLLEN MEER DAN 200 BROODSOORTEN IN NEDERLAND Kent u dat? Zo ineen volle bakkerswin kel te staan en dan, als u aan de beurt bent, met luider stem te roepen: „Geeft u mij maar een hallje Rotter dams gescheurd en oh ja, doet u er nog maar een Winston bol bij"? Vooral dat nonchalante toontje doet het uitstekend en de kans is groot dat ie dereen u verwonderd en met iets van ontzag aanstaart, de bakkersvrouw in cluis. Want in de praktijk gaat het meestal niet zo. Wij kennen op zijn best een stuk of tien tot vijftien ver schillende namen van broodsoorten. En als we eens wat buitennissigs wil len, wijzen we dat maar aan op de plank. Toch is het opvallend hoezeer de vraag naar broodvariëteiten de laat ste jaren gestegen is. Duitse bakkers geen kampioen Duitse bakkers hebben in uitingen naar buiten wel eens gesteld dat zij het grootste assortiment broden ter wereld in hun winkels hebben liggen. Als dat ooit al waar geweest is, dan nu in elk geval niet meer. In de laatste vijf tot zes jaar is het aantal verschil lende broodsoorten in de gemiddelde Nederlandse bakkerij meer dan verdub beld. Een stuk of vijftig variëteiten heb ben de meeste bakkers in hun winkels nu wel liggen en dat is dan nog maar een kwart van het totaal aantal in Ne derland bekende broodsoorten. Waar komt die gestegen vraag naar variëtei ten vandaan? Bruine stokbroden De heer J. M. Bartelsman, voorzitter van de Commissie Broodgebruik, heeft er een aantal plausibele verkla ringen voor. Een rol speelt b.v. de groei van het aantal Nederlanders dat een bezoek aan het buitenland brengt. Daardoor kon het Franse stokbrood hier zo populair worden en dat zelfde geldt eigenlek voor de harde Duitse broodjes. Een leuk trekje is overigens dat de toegenomen belangstelling voor bruinbrood er toe leidde dat Nederland se bakkers ook bruine" stokbroden gingen bakken. Een totaal nieuwe soort brood dus. Een andere factor die be langrijk is geweest voor het toegeno men aantal variëteiten, is de wijziging van de eetgewoonten in het weekend. De klemtoon is daar sterk op samen gezellig en gemakkelijk eten komen te liggen en ook dat komt tot uitdruk king in behoefte aan andere broodsoor ten dan b.v. het geijkte knipbrood. geschoven. Door het deeg van te voren met een mesje in te snijden kunnen ver schillende soorten worden verkregen. Ook kan de bakker over de nat gemaak te deegpil een deegstrengeltje leggen. Hierdoor scheurt het brood tijdens het bakken van boven open. Door vóór het bakken de deegstukken met een papje van rijstemeel, suiker, olie, gist en water te bestijken, krijgt het brood een korst die doet denken aan het vel van een tijger. Vandaar de naam tijgerbrood. Water en melk Het verschil tussen water- en melk- brood zullen de meesten wel kennen. In melkbrood - dat kan zowel wit als bruin brood, blik- als vloerbrood zijn - wordt in plaats van water melk of water met melkpoeder gebruikt. Naast het „gewone" brood, bestaan er ook kleine broodjes, zoals koffie- broodjes, kadetjes, krentenbollen enz. Kleinbrood luidt de verzamelnaam hiervoor. Meestal gaat het om wit Brood, maar na de opmars van het brui ne brood, bestaan er nu ook bruine variëteiten. Dikwijls bevat het klein brood wat meer suiker, vet of melk poeder dan de grote soortgenoten, dat geldt ook voor de soorten waaraan geen zuidvruchten zijn toegevoegd. De laatste tijd is er een toenemende belangstelling te constateren voor broodjes waarin gehakt, ham of kaas is verwerkt. Rogge en vruchten Roggebrood behoort ook in het rijtje broodsoorten thuis, ook al is het allang geen belangrijk volksvoedsel meer zo als in vroeger dagen. Meestal is het volkoren brood, d.w.z. dat de hele roggekorrel wordt gebruikt. In de be reiding bestaan streeksgewijze ver schillen. Voor Fries, Gelders en Gro nings roggebrood wordt geen gist gebruikt. Voor het Friese roggebrood neemt men gebroken rogge dat men laat „broeien", waarbij het zetmeel wordt omgezet in suiker. De rogge voor Gelders roggebrood wordt extra fijn gemalen In steeds meer gezinnen komt tegen woordig regelmatig vruchtenbrood op tafel. Eigenlijk ten onrechte spreekt met van krentenbrood, want meestal is sprake van een mengsel van krenten, rozijnen en sukade. Ook spijsvul- lingen zijn populair. Voor de feestdagen kent men o.m. kerststollen, zwaar gevuld paasbrood en het met amandelschaafsel bestrooide pinkster brood. Naamkaartjes Om alle 200 broodsoorten hier op te noemen zóu te ver voeren. Maar op de jaarlijkse terugkerende Dag van het Brood, dit jaar op donderdag 9 oktober, kunt u bij uw bakker vragen om een boekje getiteld „Ons dagelijks brood, wat 'n variatie", waarin op veel uitvoeriger wijze op dit onderwerp wordt ingegaan. De Commissie Brood gebruik heeft de bakkers ook aanbeve lingen gedaan ten aanzien van duide lijke naamkaartjes bij de uitgestal de broden. Als u dan straks inderdaad om dat „halfje Rotterdams gescheurd" vraagt, hoeft niemand in de winkel meer verbaasd te kijken. nemende belangstelling voor Ame rikaanse auto's uit de jaren dertig. Befaamde merken als, Buick, Stude- baker, Oldsmobile, Chevrolet en Ply mouth drukken hun stempel op de na jaarsmarkt. Wat betreft de onderdelen is het ver heugend te constateren dat er bij de handel meer en meer een spe cialisatie optreedt naar merk en type onderdeel. Hierdoor wordt het vinden van een onderdeel, wat vaak neerkomt op de bekende speld in de hooiberg, een stuk eenvoudiger. Naast onderdelenstands voor bijna alle bekende automerken zijn er kraampjes die alles bieden op het ge bied van pakkingen, banden, lampen, carburateurs, etc.. In het veilinggebouw zorgt een bandje voor achtergrond muziek. Er rijden gra tis busdiensten tussen het veiling complex en het Autotron. Iedere bezoeker krijgt een brochure waar alle aangeboden auto's op alfabetische volgorde zijn gerangschikt met vermel ding van eigenaar en marktplaats. Bij de stands voor onderdelen staan bijzonderheden over merk en type on derdeel. Als speciale bezienswaardigheid is er de auto van Veldmaarschalk Rommel uit de film De Langste Dag. Bruin en wit De ruim 200 broodsoorten zijn weer te verdelen in een aantal hoofdsoorten. Een bekend onderscheid is b.v. dat tussen bruinbrood en witbrood. Eens gold witbrood als bijzonder luxe, het was een soort die alleen door de rij ken werd gegeten. Na de oorlog was het bij een veel groter volksdeel in trek. Van de tien verkochte broden waren er zeven wit en drie bruin. Nu is de verhouding precies andersom geworden, omdat men meent dat bruin brood gezonder is dan zijn blanke broe der. Het kleurverschil wordt veroor zaakt door het al dan niet aanwezig zijn van zemelen, het buitenste deel van de tarwekorrel, in het witte meel Merkwaardig is dat dit type witbrood vroeger alleen maar voorkwam in Groot-Brittannië en Noord-Amerika en sinds kort ook in opmars is in Frankrijk en Duitsland. Blik en vloer Een ander onderscheid kan men maken in de wijze van bereiding. Brood dat in een blik wordt gebakken, wordt bus-, blik-, pan- of plaatbrood genoemd. Als het deeg voor het bakken met een schaar geknipt wordt, spreekt men van knipbrood. Het bekende casino brood wordt gebakken in gesloten broodblik- ken van geribbeld plaat. Over vloer brood spreekt men als de deegstukken met tussenruimte op planken, die tevoren met rijstemeel zijn bestrooid, worden geplaatst en in de oven worden EEN ALLES-IN-EEN VLOEISTOF VOOR HARDE KONTAKTLENZEN Naast ICN UNICARE voor zachte len zen, brengt ICN nu ook UNICARE voor harde lenzen. Beide vloeistoffen worden onder ste riele omstandigheden gefabriceerd in het Nederlandse laboratorium, dat in het bezit is van de geneesmiddelen - vergunning 63 A en onder controle staat van het Ministerie van Volksge zondheid. ICN UNICARE is een kontaktlensvloei- stof, die de functies van de gebrui kelijke verschillende vloeistoffen in zich verenigt en daardoor gebruiksgemak aan zekerheid omtrent een juist gebruik koppelt. Met deze vloeistof, ICN UNICARE voor harde lenzen, kunnën de harde kontakt- lenzen worden gereinigd, gedesinfec teerd, in het oog geplaatst en bewaard. Juist in de tegenwoordige tijd bestaat er toenemende behoefte naar een der gelijke betrouwbare combinatievloei stof. De prijs bedraagt 12,50 inkl. B.T.W. uitsluitend verkrijgbaar bij de opticien. Foto: Auto van Veldmaarschalk Rom mel uit de film "De Langste Dag". Merk: F{orch 1932. Koninklijke PBNA introduceert onder het marktlabel Eigen Tijd een schrifte lijke cursus "Genealogie" (geslacht- kunde), bestemd voor ca. 40.000 Ne derlanders die uit liefhebberij op zoek zijn naar hun voorouders en hun ge schiedenis. Auteur is Nico Plomp, Conservator van het Centraal Bureau voor Genealogie te Den Haag. EERSTE ECHTE OPLEIDING Bij genealogie is het naspeuren van bronnen als archieven, registers en doopcel en erg belangrijk. Het is een activiteit die zich soms tot over onze landsgrenzen uitstrekt eri bezoeken met zich meebrengt aan rijks- en ge meente-instellingen. Het gaat erom de juiste bronnen aan te boren en deze op een goede manier te hanteren. Er is een grote behoefte aan kennis hierom trent. Een echte opleiding was er nog niet. PBNA meent met dit initiatief baanbrekend werk te doen. MEER DAN EEN STAMBOOM Het maken van een stamboom is maar een onderdeel van de genealogie, wie het goed wil doen streeft ernaar een stuk familiegeschiedenis in kaart en tot leven te brengen. Er moet tot in de middeleeuwen "gegraven" worden om werkelijk interessante antwoorden te vinden. Wie waren mijn voorouders? Waar komen ze vandaan? Wat deden ze voor de kost? Wat voor rol speelden ze in het openbare leven? Waren er hoogwaardigheidsbekleders bij? Zwarte schapen? Amateur-genea logen willen die antwoorden stukje voor stukje gaan invullen. Ze zijn er vaak jaren mee bezig en zullen nu zeker baat vinden bij de wegwijzer- functie van de nieuwe cursus. GEDEGEN OPZET Dat PBNA niet over één nacht ijs is gegaan bewijst de degelijke opzet van het lesmateriaal, dat bijv. ook kwar tierstaten en gezinsbladen bevat, en de volledigheid van de leerstof. Achtereenvolgens worden ondermeer behandeld: Wat is een genealogie? De verwerking van de gegevens en genealogiebeoefening in Nederland. Het begin van het archiefonderzoek, de registers van de bürgerlijkestand en andere bronnen uit de negentiende en twintgste eeuw. Doop-, trouw- en begraafregisters. De rechterlijke archieven alsmede de archieven van notarissen en van de weeskamers. Administaties van grondbezit en bevolkingsoverzichten uit vroeger tijd, zoals belastingkohieren en weer bare mannen. Migratie, immigratie, emigratie en verblijf in de koloniën. Het beroep, de familieleden en het portret. Het familiewapen, adel en patri ciaat. De leerstof wordt afgesloten met antwoorden op de vraag wat we doen met de resultaten van ons werk. Dankzij een alfabetisch trefwoorden register is het ook mogelijk de cursus als permanent naslagwerk te gebrui ken. Dit wordt bevorderd door het mee leveren van een zeer fraaie opberg- band. Tenslotte is een zeer uitgebreid over zicht van genealogische bronnen in de Nederlandse archieven opgenomen, dat werkelijk uniek mag worden ge noemd. GEEN BIJZONDERE EISEN De cursus bestaat uit 24 lessen en duurt ca. 8 maanden. Cursisten zijn meteen al bezig met hun eigen familie geschiedenis of die van iemand anders. Bij goed resultaat wordt door PBNA op verzoek een Verklaring afgegeven. Er worden geen bijzondere eisen ge steld aan de vooropleiding of aan de ge nealogische kennis van de cursisten. Eigenlijk kan iedereen met enkele ja ren voortgezet onderwijs deze cursus met het beoogde resultaat volgen. Inrichtingen: Koninklijke PBNA, Velperbuitensingel 6, 6828 CT Arn hem, tel. 085- 716151. ONDERSCHRIFT FOTO Een gaaf voorbeeld van een stamboom: "Door Godes zegen, uyt deeze Stam, Dit Willings geslacht haar oor sprong nam".

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1980 | | pagina 4