o Van Os mode juwelier Strego v >3* l D 5 5 STERN KTV Oude reuzen moeten geveld worden Jantje Beton-actie in Heiloo Tijdens de herfstvakantie veel aktiviteiten op Flevohof simon peek Trimsalon Het Dierenhuis VELOURS STRETCH PANTALON in bordeaux, grtfs, zwart en marine 149.- Damesafdeling le etage. Scouting is meer dan verkennen IEUWSBLAD VOOR HEILOO briljant intra woonkunst eigentijdse meubelkunst op steenworp afstand intra woonkunst alkmaar ii som .1 in ulier, :ijkje ïn. et SOCIËTEIT ALLEENSTAANDEN FEESTMIDDAG VOOR GEESTELIJK GEHANDICAPTEN TNDEimUSRORD VOORTREFFELIJK ENSEMBLE-MUZIEK IN HET WITTE KERKJE OUDERCOMMISSIE VONDELSCHOOL HEILOO K0MART K0NSUMENT LET STERK OP AANBIEDINGEN INSTITUUT VOOR NATUUR BESCHERMINGSEDUCATIE Winkelhof 't Loo 37 Heiloo Tel. 072-334386 Administratiekantoor A. W. WINNIPS 51 cm aanb. 998.- ■555 -cï6» tf ~\e\ 'ALTERNATIEVE GENEESKUNST IN FONDSPAKKET' if OKTOBER 1980 45e JAARGANG Nr. Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - Heiloo Telefoon 072-330175 b.g.g. 072-334531 Redaktie- adressen Laarmanstraat 7, Heiloo - Telefoon 072-330525 Baafjeslaan 1, Heiloo - Telefoon 072-331081 Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 12.000 exemplaren in de gemeenten Heiloo, Limmen, Egmond-Binnen Rinnegom, Egmond a/d Hoef en Akersloot. Advertenties moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 45 cent (excl. BTW) Bij regelmatig adverteren aanzienlijke reduktie. Wie langs het Heilooërbos komt zal het niet zijn ontgaan dat er heel wat ,,oude reuzen" geveld zijn. Sommigen onder u zullen misschien denken: "Is dat nou echt nodig?" Nou, het is echt nodig, want er wordt geen boom gekapt zonder dat daar een grondige reden voor is. Maar de bo men, waarvan sommigen zo'n 180 jaat oud, zijn ziek en wie goed op let zal zien dat verschillende hol zijn van binnen, daar een beukenboom ook nog kort geworteld is het natuurlijk levensgevaarlijk d eze bomen te laten staan. Maar er wordt meteen weer nieuw geplant zodat het bomen be stand op peil blijft. Men herkent een zieke beuk in de eer ste plaats aan de bast die verkleurd is, meestal grijs-zilver van kleur, ook de kruin begint blad te verliezen. Zodoende kan de zon makkelijk bij de stam komen en dat is iets waar een beuk een gruwelijke hekel aan heeft, het einde is dat de boom gekapt moet worden. voor in Heiloo 7 huisje 00 uur. IN ZET- r. Verver, Limmen, Donderdag 9 oktober was het de dag van het brood. Aan deze dag was een kleurwedstrijd voor kinderen van 5-8 jaar en van 9-12 jaar verbonden hier volgen de namen van de prijs winnaars. Bij Bakker Borst van 't Hoekstuk (zie foto): Saskia Schouten; Esther A- bel; Simone Metz; Danielle Bohncke; Joost Witteborg; Evelien Rijnberg en een troostprijs voor Erik Wernsen. Bij Bakker Hemmer waren dat: Claudia van Veen; Edith Corts; Dave Adrichem; Ilona Zoon; Onno v. Roo- men; Tamara Zonneveld. En bij Bakker Kaandorp: Petra Tervoort; Mark Zwaan; Heieen Bakker; Robert IJpelaan; Ivanka Kos ters; Annechiene Feike. Alle winnaars kregen een leuke atten tie en doen automatisch mee met de landelijke kleurwedstrijd. Ook dit jaar organiseert Scouting Hei loo, m.n. de Victoriegroep en de Cle mens Willibrordgroep, van 20 tot 26 oktober weer de nationale jeugd collecte van het Nationaal Jeugd Fonds, beter bekend onder de naam: Jantje Beton. De opbrengst hiervan is bestemd voor de jeugd, b.v. in de grote steden waar ze geen speelruim te hebben. Spelen is, zoals u weet, zeer belangrijk voor de vorming van het kind. Het ontbreken van jpiste speelgelegenheden kan rampzalige gevolgen hebben voor de vorming van de kindergeest. Het Jaar van het Kind is dan wel weer NA-INENTINGEN Op woensdag 29 oktober 1980 zal er een na-inenting worden gehouden. De kin deren, geboren in 1971 en 1976 zullen worden ingeent tegen DTP en maze len. De meisjes, geboren in 1969, worden tegen Rubella (Rode Hond) ingeënt. De inenting wordt gehouden in het ge bouw van de Kruisvereniging aan de Holleweg no. 94. De betreffende oproepen worden 22 ok tober 1980 verzonden. Men wordt ver zocht zich strikt aan de op de kaart ver melde oproepingstijd te houden. Bij verhindering en/of wanneer u meent geen oproepkaart te hebben ontvangen wordt u verzocht de ge meente-secretarie, afdeling bevolking, tel. 331144, toestel 14, hiervan in ken nis te stellen. Tenslotte verzoeken wij u met nadruk alle INENTINGSBESCHEIDEN mee te nemen. Vrijdag 17 okt. a.s. kunt u weer vanaf 20.00 uur binnenlopen in zaal 5 van het ,,Open Huis". Wat praten, koffie drinken, sjoelen, een kaartje leggen of een ander spel doen. Er is een prik bord met aankondigingen,, waarop U zelf ook iets kunt ophangen en we hopen dat er op deze manier afspraken gemaakt kunnen worden. Ook staat een ideeënbus voor eventuele op- of aanmerkingen. Toegang gratis, consumpties voor eigen rekening, een bijdrage van 1,-, wordt erg op prijs gesteld, dan kunnen we weer wat nieuwe spellen aanschaf fen, zo zoeken we ook nog steeds een goed gebruikt voetbalspel, wie heeft er één over? Op verzoek van enkele mensen is er besloten dat U, als U dat wilt, uw kin deren mee kunt nemen. We rekenen op U allen, en hopen ook weer heel wat nieuwe mensen te ontmoeten. Tot ziens in het Open Huis. De Werkgroep. Inlichtingen tel: 333052, 332136 of 332917. Op zaterdag 4 okt. j.l. werd door de ouderverenigingen Philadelphia en V.O.G.G. een feestmiddag georgani seerd voor hun gehandicapte kinderen (jong en oud), in de aula van de Willibrord in Heiloo, die daarvoor door de directie welwillend ter beschikking was gesteld. Ieder kon deelnemen aan diverse spe len (sjoelen, kegelen, puzzelen enz.) onder toezicht van leden van de carna valsvereniging "De Groene Kakatoes" uit Alkmaar. Intussen was er voor de ouders zelf volop gelegenheid om in ongedwongen sfeer contact met elkaar te hebben, wat een tweede doel van deze middag al bijna een jaar voorbij, maar dat is natuurlijk geen reden om minder te geven; het zou eigenlijk ieder jaar Jaar van het Kind moeten zijn. En het zal niet snel gebeuren dat het Natio naal Jeugd Fonds geld over houdt. Als er dus een welpje of verkenner met een collectebus aanbelt, helpt hen dan bij hun steun aan de kinderen in de grote steden, die veel minder speel- gelegenheid hebben dan zij, en stuurt hen niet met lege handen weg. Bij voorbaat dank, De cordinator van de Jantje Beton- actie in Heiloo, Ewisweg 38, 1852 Ek Heiloo, tel. 072-332942. was. In de pauze tussen de spelen werd een marionettenvoorstelling gegeven door Alice Bakkenes uit Heerhugowaard, die een en ander op voortreffelijke wij ze aanpaste aan haar dankbare publiek. Het organisatiecomité onder leiding van de heer Veerkamp en de vele hel pers hebben er een zeer geslaagde middag van gemaakt. Zwitserse musici concerteerden Woensdagavond concerteerde in het Witte Kerkje het kamermuziek ensem ble ,,E Musicae Goudio" uit Bern. Het ensemble bestaat uit een vijftal jonge musici, waarvan één beroeps, welke op herfstvacantie een tournee maken door Nederland. De samenstel ling is; Renate Kaser (viool), Katha- rina Müller (viool), Rudolf Tschanz (alt-viool), Nele Müller (cello) en Ernst Müller (hobo), voortreffelijk wat dit ensemble de grote groep van belangstellenden 100) liet horen. Het begon al met het adagio voor alt hobo, 2 violen en cello van W. A. Mozart. Wat klonk dat mooi, vooral door het prachtige spel van de hoboïst en de uitstekende akoestiek van het Kerkje. Voortreffelijk was de uitvoering van het hobo-kwintet, van B. H. Cru- sell en niet minder het hobo kwartet Van C. Stamitz. van J. Haydn stond een strijkkwartet en een strijktrio van L. van Beethoven op het programma. Hierin lieten de strijkers ons ook volop genieten. Opvallend was, het gehele concert, het goede samenspel en de goede voordracht. De aanwezigen waren zo enthousiast over het gebodenen dat zij de Zwitserse musici een langdurig staand applausbrachtenwat weer geho noreerd werd met een extra werkje. De heer C. Hoogvorst was de tolk van de bezoekers om het ensemble dank te brengen. Zijn dankwoord liet hij vergezeld gaan van een kaasje aan elk lid van ,,E Musicae Goudio". ,,Het is misschien wel water naar de zee sjouwen" Zwitserland staat immers ook bekend om z'n kaas. Spontaan reageerde één der musici op deze geste. Het is te hopen, dat de commissie wel ke dit soort concerten organiseert gesteund door het slagen van dit mu ziekevenement, door zal gaan. APOSTEL NIEUWS U weet het toch? Vanavond, 15 oktober dixielandmuziek in Bar-bodega de A- postel in Heiloo. De ,,Cathill Jazzmen" speelt voor U de kalk uit heè plafond en dat allemaal voor een toegangsprijs van nul komma nul centjes. Jazz- en gezelligheidsliefhebbers kun nen vanavond hun hart ophalen bij de pittige tonen van Jan Visser, Mint Winkel, Folkert Berghuis, Henk Bou- lonois, Ger Kranenburg, Luc Ringel- berg en Peter Klipp. Tezamen vormen zij de Cathill Jazzmen. Man - achter - de - bar, Sjarrel nodigt U graag uit om een paar leuke uurtjes in zijn bar - bodega door te brengen. De Apostel is te vinden aan de Kenne- merstraatweg 107 te Heiloo. Tot straks. Hierbij nodigen wij u uit tot het bij wonen van de jaarlijkse ouderavond, welke gehouden zal worden op woensdag 15 okt. a.s. te 20.00 uur in de Aula van onze school, Breede- laan 6. Er wordt een Musical opgevoerd door oud-leerlingen van de Vondelschool. Na de pauze huishoudelijk gedeelte. Amsterdam - De konsumenten die regelmatig bij de Komart hun bood schappen doen, letten over het alge meen goed op de aanbiedingen, want 86% van hen neemt ze regelmatig mee naar huis. Doorgaans haalt 82% er droge kw, 70% vers en 82% non food. Deze gegevens leverde onder meer Dis- trifoods 23ste konsumentenenquête op welke bij een Kijkgrijpvestiging (zelfde als Komart) in Amersfoort onder vijftig klanten gehouden werd. De bruto-verkoopoppervlakte van de Kijkrijp op het Neptunusplein in Amersfoort beslaat 350 vierkante me ter. Er zijn 13 mensen werkzaam in vas te dienst en het aantal check outs bedraagt vier. De formule die gehan teerd wordt is die van de soft- discount. Er wordt een volledig breed en diep assortiment gevoerd. In deze discount is een slijterij, poelier en een slagerij gevestigd. Bezoekers Van alle ondervraagden bezoekt 26% de Kijkrijp 1 keer per dag, 28% een keer per week, 24% twee keer, en 22% komt drie keer per week bood schappen halen bij de Kijkgrijp. Ruim 70% van de medewerkenden aan dit konsumentenonderzoek komt bood schappen doen met de auto en legt ge middeld 8,1 kilometers af. Van hen let 61% op benzinekosten. Dit houdt in dat veel klanten van buiten de direkte omgeving van het Neptunusplein komen. Assortiment Zestig,procent van de ondervraagden doet boodschappen bij de Komart omdat 'deze goedkoop is, 26% omdat het dichtbij is, 6 procent winkelt er om de service en 8% om het assorti ment. Lage prijzen Van de geënquêteerden vindt 54% de prijzen laag, 32% tamelijk laag en 14% gewoon. Door 56% wordt regel matig prijzen vergeleken met die van andere supermarkten, 32% vergelijkt nooit prijzen en 12% soms. Van hen die prijzen vergelijken let metterdaad 57,2% op de kwaliteit van het aange boden artikel. Service Door 62% van de vijftig geïnterviewden wordt de service als goed ervaren, der tig procent vindt die redelijk en maar acht procent matig; Dit is gezien eer- dergehouden enquêtes een zeer posi tief resultaat. Marktaandeel De gezinnen van de ondervraagden bestaan gemiddeld uit 4,1 personen. Per week geeft de konsument onge veer 108,20 uit aan levensmidde len bij de Komart, tegen een totale be steding aan levensmiddelen over de zelfde periode van 170,90. Een een voudig rekensommetje leert dan dat het marktaandeel van Kijkgrijp Amersfoort bij haar konsumenten 63,31% be draagt. De Flevohof, het Kijk, Speel en Doe Park in Oostelijk Flevoland, is het ge hele jaar geopend. Tijdens de herfst vakantie van 18 tot en met 26 oktober worden er veel aktiviteiten georgani seerd, zodat de bezoekers van de Flevohof hier voor de winter nog een gezellige dag uit kunnen beleven. De volgende aktiviteiten zullen plaats vinden: - iedere bezoeker ontvangt gratis een appel. De appels worden beschikbaar gesteld door het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen in Neder land. - Voor jong en oud worden er op alle dagen ringsteekwedstrijden georgani seerd. - In het kinderdorp kan in de rekreatie- huisjes gratis worden deelgenomen aan het schilderen en knutselen. - Door de medewerkers van de Stich ting Kreatieve Rekreatie worden er, eveneens in het kinderdorp, dagelijks dansen, poppenkast en toneelspelen georganiseerd. - Ook zal deze Stichting dagelijks een extra programma voor de kleintjes samenstellen, zoals het spijker poepen". Naast de permanente tentoonstellingen over de land- en tuinbouw en de uiter aard dagelijks geopende agrarische bedrijven, is er in deze periode in het hoofdpaviljoen van Flevohof de stenen en mineralen-kollektie van Hein Sleiffer. Een bijzondere verzameling, die na 20 jaar zoekwerk kon worden samengesteld. Robijn, diamant, honderden halfedelstenen en minera len maken deel uit van de kollektie. In de prachtig aangelegde parken van de Flevohof staan de Dahlia's nog in volle bloei, totdat de eerste nachtvorst spelbreker wordt. Het NIVAA in Den Haag organi seert ook deze week nog op de Flevohof de grote aardappelprijsvraag, waarvoor 100 electronische zakreken- machines als prijs beschikbaar zijn gesteld. N.B. Op dinsdag 14 en woensdag 15 oktober zal op de Flevohof het 50-jarig jubileum plaatsvinden van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen. Voor dit jubileum zullen 19.000 leden van de bond, verdeeld over beide dagen, te gast zijn op de Flevohof. In verband hiermee zal de Flevohof deze dagen niet toegankelijk zijn voor individuele bezoekers en voor groepen. AAN ALLE OUDERS Aan alle ouders van kinderen, die dit jaar in de Willibrordusparochie hun eerste H. Communie willen doen. Beste Ouders, De gezinskatechese gaat weer van start. Ter voorbereiding hierop zijn er 27 en 30 oktober orientatieavonden. De plaats is Mariaschool, de Biender 2. De tijd is van 8 tot 10 uur. U bent van harte welkom op een van deze avon den. De Werkgroep Heiloo. De I.V.N. afdeling Noord Kennemerland organiseert op zondag 19 okt. haar gratis maandelijkste rond leiding door het Heilooerbos en omge ving. Men vertrekt om 11 uur vanaf "De Kattenberg" aan de Kennemerstraat in Heiloo. Voor eventuele inlichtingen kunt u bellen tel. 072-613015. Het I.V.N. Informatiecentrum in Ber gen aan Zee is iedere zondagmiddag van 1 tot 5 uur geopend. horloger juwelier stationsweg 85a heiloo Interieurarchitektuur op hoog nivo. Een ekspositie over hoe modern wonen artistiek kan zijn. Binnenhuisvormen met technische detailperfektie. Intrawoonkunst laat u zien dat eksklusiviteit betaalbaar dichtbij kan zijn. binnenhuisarchitektuur co ritsevoort 23/27 tel. 072-111366 WINKELHOF 'T LOO HEILOO TEL. 330138 Voor Uw ADMINISTRATIE, BELASTINGZAKEN EN BEDRIJFSADVIEZEN: De Ronge 46, Heiloo, telefoon 330503 UW VERTROUWEN WAARD Winkelhof 't Loo 6 HEILOO 16 Strego-zaken mmmmm srsö jmh Kamer eensgezind in wensen De grootste frakties in de Tweede Kamer vinden dat de ziekenfondsen zo snel mogelijk ook de alternatieve ge neeskunst in hun pakket moeten op nemen. Dit zou betekenen dat zieken fondsverzekerden alternatieve behan delingen niet meer zelf hoeven te be talen. De P.v.d.A., CDA, PPR, VVD, D'66 en SGP maakten hun standpunt zater dag in Amsterdam bekend op de lande lijke manifestatie voor voorlopige erkenning van alternatieve genees wijzen. De bijeenkomst was georgani seerd door de Ekologische Beweging Anders denken, anders doen". Erkenning De voorlopige erkenning van de alter natieve geneeskunst komt eind novem ber ter sprake in de Tweede Kamer tijdens de begrotingsbehande ling van Volksgezondheid. Het is nu al zeker dat de grote partijen met kracht zullen aandringen op een snelle beslissing van staatssekretaris Veder- Smit. ,,Als wordt aangevoerd dat dit een ver hoging van de toch al hoge zieken fondspremies moet inhouden, ont kennen we dat. Partikuliere verzeke raars hebben de alternatieve genees wijzen wél willen opnemen, omdat zij er voordeel bij hebben", aldus de voor zitter van de Ekologische Beweging, mevrouw E. Vleer. Behandeling Zij vindt dat voorlopig alleen behande lingen door artsen in het ziekenfonds pakket moeten worden opgenomen. ,,De niet-artsen moeten zo snel mogelijk normen en vormen depo neren bij het ministerie. Het is voor ons onmogelijk nu al te eisen dat ook deze behandelingen worden vergoed." Afgelopen zaterdag gonsde het van de bedrijvigheid achter de Willibrordus- kerk. Scoutinggroep de Kannine- faten" hield een open dag en daarom waren ze 's morgens vroeg al bezig alles in gereedheid te brengen voor de ontvangst van de vele belangstellen den. De verkenners waren druk bezig met het opzetten van een aantal pio- nierwerken uit hun laatste zomerkamp. In de Blokhut werd een informatie stand ingericht waar d.m.v. foto's en ander informatiemateriaal een ieder zich op de hoogte kon stellen van de aktiviteiten van Scouting Nederland in het algemeen en van de scoutinggroep ,,de Kanninefaten" in het bijzonder. In een op het terrein opgestelde tent werden dia's vertoond. Deze dia's wa ren gemaakt op het laatste zomerkamp, welk in Aerdenhout plaatsvond. Met zo'n kamp wordt van de kinderen veel inzet en inventiviteit ge vraagd omdat alles op een vrij primi tieve manier moet gebeuren. Bij het opzetten van de pionierwerken mag b.v. geen gebruik worden gemaakt van spijkers, maar moet alles met natuur lijke materialen (touw, takken, etc.) in elkaar worden gezet. Een ding is zeker, wanneer je op deze manier te werk gaat, ga je de natuur en je mede verkenners steeds meer waarderen, omdat je van beide elementen zo af hankelijk bent. Deze groep, die zoals al eerder opgemerkt, onder de naam ,,De Kanninefaten" door de scouting- wereld gaat, bestaat momenteel een goede 4 jaar. Omdat kinderen die 4 jaar geleden als welp begonnen, vanzelf tot de verkenners gaan behoren en omdat er steeds weer nieuwe welpen bijko men, zit er een natuurlijke" groei in de groep. Door het steeds toenemend aantal welpen en verkenners (resp. 21 en 28) en door de aanwezigheid van voldoende enthousiaste leiding, kan de groep steeds leuker gaan draaien, en kan er steeds meer worden georgani seerd. Dat hierbij de hulp van ouders zeker niet ongewenst is, spreekt van zelf en men was ook wat blij dat zich op de open dag weer een aantal ouders hadden aangemeld om hun en andere kinderen bij te staan. Het enthousias me waarmee de kinderen aan het werk waren, maakte wel duidelijk dat scou ting niet alleen een edukatieve maar zeer zeker ook een leuke bezigheid is.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1980 | | pagina 1