ALGEMEEN NIEUWS m Onze Lieve Vrouw ter Nood, een teruggevonden bedevaartsoord w Donateur- en jubileumconcert van Nieuw Leven" y/zWyTr aartje r CEy° OPBRENGST JANTJE BETON WAS GOED HANDWERKEN-VERK00P RODE KRUIS KLEUTERSCHOOL DE CROCUS EN HASEBR0EKSCH00L ONDER ÉÉN DAK CONCERT IN DE LUTHERSE KERK TE ALKMAAR DISTRIBUTIE PLANOLOGISCH ONDERZOEK N.-KENNEMERLAND De O.P.A. van de Rehobothschool Oud-papier inzameling kleuterschool 't Kieftennest OUDERAVOND W.J. HOFDIJK- SCHOOL OP 6 NOVEMBER A.S. EXPOSITIE ANS WORTEL 29 OKTOBER 1980 UITKIJKP UITKIJKPOST -- i— Feestelijke herdenking Zondag 2 november zal op kapel op enigszins feestelijke wijze het feit herdacht worden dat 75 jaar geleden het pelgrimsoord Onze Lieve Vrouw ter Nood weer terugkeerde in de be langstelling. Om 11.00 uur zal kardinaal B. Alfrink de mis opdragen. Het gemengd koor o.l.v. Jan Klerks zal de Missa in Honorum Stae Catharinae van Jos Vranken zingen. Tussen 12.30 en 13.00 uur zal kardinaal Alfrink in de ,,Oude Pastorie" een tentqonstelling openen die helemaal gewijd is aan ,,Onze Lieve Vrouw ter Nood" en de titel kreeg ,,75 jaar geleden". Van 15.00 tot 17.30 uur zal de grote versierde kapel open zijn ter bezichti ging en zullen verschillende organisten het orgel bespelen. Om 18.30 uur wordt geëindigd met de plechtige vespers gezongen door Cantorey Ecclesiae Tuae uit Alkmaar. Over de oorsprong van de Heiloose Onze Lieve Vrouw ter Nood is maar weinig bekend, maar stamt uit de peri- le van voor 1409 omdat, zo blijkt, in tijd een kapelaan verbonden was aan de Vrouwe Caepelle in de Banne van Heiligeloo. Eén van de oudste herinneringen aan het bedevaartsoord is een paneel uit 1630, dat in het Rijksmuseum te Utrecht hangt en geschilderd werd, ^^tlylsSchaal ieert é/Calp Uur ry o ttr-JPa-d, Eojmont op den. el£uiirOS oettrvOferbety 'tHaoP-h, ïond op Zee tSclnctSluysje bëscnërmneiuge beheerst op deze kleine gravure het beeld van de kapelruïne met pelgrims. ^Ahv&ar vrv aung ewe/euwerd eerv nette ttfbeeUiiuj der naafte-jvege tujjch de Stad Al kmaar ende DorperLvanlJL£moa op den HoeiïTE^naoiad »p2ee^rz,Egmoncl Binnen ende^Buurt by £~C apelnismede Dus seldorp alwcutrde .CimmerSchityte lecjgerv.als ook Lfylo' reutS^U^tUebrordsJ*uLtr. ;.//k<£ tv CDoor'tdftc Door 't. tnS^Wtlleb irtCjPttnne 18b\dehy-wége zyrvrrttutr met klytvelakjes deJfoqfdswegervSc etvwtuvr defe Ltvrukwerpig als by -yoorlcdd^^zyttde tuuifu ervgenutklykfu Weyew tysXerye Den Inhoud dy* nazut - keurig onder zogt en aangetekent en hl tJCo ger g^needen-, door zeeker Ziyhehber der Zanyireeken tot dierst 'aruuj-Bityg Sta.d"u^T>orp^3u.u^tr ^Oiére-hugl U£erbery erv ewJ^oyvrrvetvteny dn éBo ere huyec9e dyych de Groente yZVlakke Saud- wég en,,/Wég en, do or Veld en, Co orrvlaru. Q IPntten, JlLo o lens ■Xij-ujGG 57 jaar na de verwoesting van het genade-oord. Een kopie van dit schilde rij hangt in de bedevaartkerk te Heiloo. Vele legenden over Onze Lieve Vrouw' ter Nood doen de ronde. Eén er van is die van goede Nelis, die bij de Lieve Heer danig in aanzien stond. Hij ging op een dag kievitseieren zoeken op het land van boer Siemen, toen trapte hij met zijn klomp op een kantig blok onder het zand. Toen hij het op wilde rapen, zag hij dat het een houten beeldje was van Maria met het Jezus- kind. Hij bracht het naar zijn moeder, die het de volgende dag aan meneer pastoor zou brengen. Maar toen goede Nelis de volgende dag weer over het land van boer Siemen liep, vond hij bij een kuiltje met kievitseieren weer het houten beeldje van Maria met haar kind. De genadekapel heeft altijd veel mensen getrokken. In 1704 werd het befaamde reiskaartje uitgegeven om de pelgrims de weg te wijzen naar het kapelbosje. Op het kaartje staan ook vijf herbergen, aangegeven om de pelgrims een onderdak te verschaffen. Namen als 't Pannehuisje, Sint Willi- brord, 't Capelleken, 't Stalleken van Bethlehem en het Haringbuisje, kon men tot in 1960 nog terugvinden. De put voor de kapel, de Runxputte, gaat pas een rol spelen na het beleg van Alkmaar, toen de genadekapel werd verwoest, dat was in 1573. Ondanks geldboetes en straffen bleven de mensen deze heilige plek bezoeken. Toen in 1637 de laatste resten van de kapel moesten verdwijnen en de put met zand en stenen dichtgegooid werd bleven de mensen deze plek in ere houden. Dit duurde tot rond 1830, toen zag men de devotie tot O.L. Vrouw ter Nood afnemen. De bedevaarten werden verboden. i Wederopleving In 1905 zijn een aantal jonge mannen aan het werk gegaan om te zien of er nog wat te vinden was van de kapel en de put. Op 14 maart (1905) begonnen ze te graven en zes dagen later op 20 maart werd de put gevonden. Stronken moes ten weggekapt worden, wortels, tot diep in de grond en toen begon het water te vloeien. De Maria- bron was teruggevonden! Diezelfde maand werden ook de funda menten van de kapel gevonden. Te midden van de opgravingen in het kreupelbosje werd een eenvoudig kruis en een knielbank geplaatst. Wie meer en uitvoerig iets wil lezen over de Runxputte en Onze Lieve Vrouw ter Nood, zal bijzonder veel plezier beleven aan het boekje dat Drs. Bertrand schreef, verlucht met vele foto's, vanaf 3 november o.a. te verkrijgen bij de boekhandels Avis en Deutekom. Het zal U een duidelijk beeld geven van een plek waardoor Heiloo zijn bekendheid kreeg. Deken J. Keet uit Amsterdam van de Stichting Onze Lieve Vrouw ter Nood, zegt er van: gelovige mensen zoeken in dit leven naar heil, naar hun plaats in deze wereld en hun verhouding tot de eeuwige. Ze willen dit alles doen in lotsverbondenheid met vele anderen. Heiloo is in zijn lange geschiedenis nooit het oord geweest van spekta- kulaire wonderen. Je zou bijna zeggen, het is een echte Hollandse bedevaart plaats." Met al dit lief en leed zijn er in de loop der eeuwen miljoenen naar Heiloo vele mensen tot de Moeder des Heren als de vrouw die solidair is met ieders nood, gaat van haar ook de oproep uit om ons in te zetten voor de grote strukturele veranderingen die nodig zijn voor een rechtvaardige wereld. Het eerste exemplaar van het boekje ,,Dq Runxputte en Onze Lieve Vrouw ter Nood", dat ter gelegenheid van de feestelijke herdenking der wederop leving van de devotie van Maria, door «ek™.., he, o.* elf uur in de bedevaartskerk op Gods werd vereerd. Wanneer er ruimte is voor een nieuw Mariaal tijdperk, dan zal dit anders zijn dan in de 19e eeuw. In Latijns Amerika is Maria al uitgeroepen tot de profetes van de bevrijding. Zonder iets af te willen doen aan de persoonlijke devotie van zo »o^u«*o—>o om Kapel aan Z.E. Kardinaal Alfrink overhandigd worden. B.J De zangvereniging Nieuw Leven zal op dinsdag 25 noyember om 20.00 uur een concert geven in de Moeder Godskerk ter gelegenheid van hun 35-jarig bestaan. Op het programma staat het oratorium ,,Elias" van Felix Mendelssohn-Bartoldy. Het Neder lands Symphonie orkest staat o.l.v. Piet de Reuver, de dirigent van het koor Nieuw Leven. De solisten zijn: Charles van Tassel, bas; Nelly v.d. Spek, sopraan; Anton Trommelen, tenor; Ans van Dam, alt; Mirjam Krieg, sopraan; Els de Graaff, alt; Jaap Smit, tenor; Peter De toegangsprijs bedraagt 12,50 p.p. tekstboekje inbegrepen. Donateurs- kaart is 10,00 p.p., inkl. programma plus tekstboekje. Eredonateur, 12,50 p.p. met gereserveerde plaats. Omdat er niet aan te ontkomen valt, dat alles duurder wordt, is er een kleine prijsverhoging nodig voor dit mooie, maar ook dure concert. Kaarten voor de voorverkoop zijn ver krijgbaar bij; mevr. Zuiderduin, Heerenweg 120, Heiloo, tel. 33 11 72; de heer Burgering, Stationsweg 35, Heiloo, tel. 33 11 98; mevr. Zegers, de Blomhof 14, Heiloo, tel. 33 10 96. De onlangs door Scouting Heiloo, m.n. de Victoriegroep en de Kanine- faten (in het voorbericht per abuis Clemens Willibrordgroep genoemd), gehouden collecte van het Nationaal Jeugdfonds - het fonds van Jantje Be ton - heeft in totaal 3073,20 opge bracht. Op landelijk niveau geeft het Nationaal Jeugdfonds met de opbrengst steun aan tientallen concrete projecten van het jeugd- en jongerenwerk, zoals speelplaatsen, kinderboerderijen, clubhuizen, speel-o-theken e.d. Bovendien zullen een aantal initiatie ven worden gesteund ten behoeve van kinderen die in de verdrukking drei gen te komen. In het afgelopen jaar kon op deze manier het forse bedrag van ruim vier miljoen gulden worden uitgekeerd. Als dank voor hun collecte-activiteiten krijgen de deel nemende jeugdgroepen een deel van de opbrengst. Mocht men bij U niet langs zijn ge weest om te collecteren, ondanks al onze inspanningen, en mocht U toch nog uw bijdrage willen leveren aan dit doel, het gironummer van het Natio naal Jeugdfonds te Utrecht is 1247. Het plaatselijk actieteam dankt ieder een voor zijn bijdrage. Correspondentieadres: De coördina tor van de Jantje Beton actie in Heiloo: Ewisweg 38 1852 EK Heiloo. Tel. 072-332942. De Welfare van het Ned. Rode Kruis, afd. Heiloo, organiseert op dinsdag 4 november a.s. van twee tot half vijf in het D.C. ,,'t Trefpunt" aan de Wester- weg 294 een verkoop. De Welfare-deelneemsters hebben mooie handwerken vervaardigd. Er is een grote verscheidenheid in haak- en breiwerk, tafellakens, schortjes, kussens, eigenlijk te veel om op te noemen. Tevens zijn er weer attracties. Er wordt gehoopt op een grote belangstelling en uiteraard een goede verkoop. Dit is een mooie gelegenheid om alvast inkopen te doen voor de decembermaand. De dag na de herfstvakantie begon op de Hasebroekschool erg feestelijk. De kleuterschool de Crocus integreer de met de Hasebroekschool en dat was een feestelijk gebeuren. De kinderen waren allemaal prachtig verkleed en vormden een lange boog waar wethou der Mevr. A. A. M. Willemse - v.d. Ploeg als eerste door heen ging en aan het eind een lint doorknipte. De school is uiteraard wat aangepast, de vroegere eerste klas is nu. kleuter klas geworden en er zijn aangepaste toiletten gekomen. Het hoofd van de school, de heer Ter- wolde heette, de kleuters hartelijk welkom en vond dat er dankzij een slagvaardig beleid in een half jaar heel wat van de grond gekomen was. ,,Dank aan Mevr. Willemse". De kleuters voelden zich weldra op hun gemak in het gezellige lokaal, dat erg smaakvol was ingericht. OUD PAPIERAKTIE ST. ADELBERTSCHOOL Vrijdag 31 oktober is het alweer de laatste vrijdag van de maand en houden wij dus weer onze oud papieraktie. Deze keer willen wij (als de opbrengst het toelaat), wat nieuw speel-leermate- riaal aanschaffen. De container staat van 8.45 uur tot 15.45 uur bij onze school aan de Bergeonstraat. Helpt U ons weer aan een volle bak? Dank U wel! Op zondag 16 november a.s. te 14.30 uur wordt in de Lutherse Kerk, Oude gracht 187, hoek Baangracht een Ba- rokconcert gegeven door: Margreet Honig sopraan Lucienne Bouwman sopraan Barbara van Herwijnen fluit Viola de Hoog cello Cor de Jong klavecimbel Dit concert biedt vocale soli en duet ten, fluit en cello-sonates, klavecimbel en orgelsoli. Componisten: Carissimi - Cesti - Per- ti - Scarlatti - Boccherini e.a. De toegangsprijs (incl. programma) bedraagt ƒ5,-, voor scholieren, hou ders van een C.J.P. houders van een 654- nfl«s Pfi Hnna+#»nrc f 1 AKTIE VAKANTIE PLEEGDIER Nu ook in Castricum, Limmen en Heiloo De vakantie is voorbij, de kinderen naar school, de zomer afgelopen. De tijd breekt weer aan van lange, donkere, gezellige winteravonden. Tijd voor het nogeens bekijken van de va kantiefoto's of het samen met vrienden bekijken van de dia's. Met opmer kingen als "volgend jaar gaan we er weer heen" of volgend jaar gaan we daar beslist niet heen". Hoe dan ook in uw fantasie bent u alweer bezig met de volgende vakantie. Of misschien bent u van de zomer niet weggeweest, maar gaat u naar de win tersport en heeft u dus alles nog te goed. Hoe was de vakantie van uw huisdier eigenlijk? Was dat goed geregeld? en heeft hij 't daar naar z'n zin gehad? gaat hij er volgend jaar weer heen? of gaat hij er nooit meer heen? Jaarlijks verdwijnen duizenden huisdieren, honden worden uit de auto gezet, aan een boom gebonden, enz., katten worden aan hun lot overgela ten, gaan zwerven, planten zich on geremd voort, verspreiden ziekten, vormen een bron van ergernis voor vogelliefhebbers en in het ergste geval kan het gebeuren, dat ze totaal verdwaasd, ziek, vol angst en agressie,, kinderen aanvallen. Parkieten, kanaries e.d. worden ,,vrij" gelaten en gaan zonder meer dood, als ze niet door dierenvrien den gevangen of gevonden worden. Vissen worden gewoon door toilet gespoeld en zijn vaak door de kracht van het water, al dood voor ze het riool bereikt hebben. Konijnen, cavia's hamsters e.d. worden in het bos ,,vrij" gelaten. Deze gaan ook de dood tege moet, in gevangenschap geboren, kunnen zij zich niet handhaven in de natuur en vormen een gemakkelijke prooi voor roofvogels of kleine roof dieren. Om dit soort mis-toestanden te voorko men heeft afdeling Castricum, Limmen en Heiloo van de Ned. Ver. tot Bescher ming van Dieren, nu ook de Aktie Vakantie Pleegdier gestart. Zodra uw eigen vakantie bekend is, kunt u onderstaand telefoonnummer bellen. De bedoeling is dat u voor eikaars dieren gaat zorgen, de Dierenbescher ming brengt u met elkaar in kontakt en verder moet u het zelf regelen. Honden gaan het liefst uit logeren, terwijl katten en andere kleine huis dieren het beste thuis verzorgd kunnen worden. Heeft u geen huisdier, maar denkt u er over om er een aan te schaffen, dan is dit een uitstekende kans, om eens te bekijken hoe het is om een hond in huis te hebben, of hoeveel werk het nou eigenlijk met zich meebrengt, een kat of een vogel. Er moet dan ech ter wel een financiële regeling getrof fen worden. Ook scholieren, die van dieren houden en er wel voor willen zorgen, kunnen zich opgeven bij de Dierenbescher ming. Samen moet het lukken!! Belt u ook even?? Tel. 072-336180, Mevr. H. H. Geutskens-v.d.Bosch. Aan de statencommissie van onderzoek voor het streekplan Noord-Kennemer- land zijn voorlopige uitkomsten gemeld van het Distributie Planologisch On derzoek Noord-Kennemerland. Dit DPO wordt in opdracht van de provin cie en de gemeenten in dit gebied uitgevoerd door het bureau voor ruim telijke ordening. Van Heesewijk B.V. uit Vught. Het DPO zal pas over enkele maanden kun nen worden afgerond, maar gedepu teerde staten wilden de statenleden met het oog op de beraadslagingen over de Nota Ontwikkelingsmogelijk heden Noord-Kennemerland vast informeren over de belangrijkste - theoretische - uitkomsten. Bij het DPO zijn verschillende moge lijke varianten voor de bevolkingsgroei in Noord-Kennemerland gehanteerd. In deze varianten wordt voor Heerhu- gowaard uitgegaan van groei met 3500. 6500 of 9500 woningen. Ook is er een variant waarbij is uitgegaan van een grote bouwlokatie van 6000 wo ningen in Limmen/Heiloo. Voor Alk maar is een variant met een uitgroei tot en met de Daalmèer-Noordmeege- nomen. Deze varianten sluiten aan op de bevolkingsmodellen en ontwikke lingsvarianten in de Nota Ontwikke lingsmogelijkheden Noord-Kenne merland. Bij het bepalen van de ontwikkeling van het winkelapparaat is een groot aantal uitgangspunten gehanteerd. Zo is aangenomen dat het consumen tengedrag niet zal veranderen. Ook is aangenomen dat het gemiddeld per inwoner te besteden bedrag gelijk blijft. Verder is uitgegaan van twee nieuwe winkelcentra in Alkmaar-Noord (De Mare en Daalmeer). Beide centra zul len samen 17.000 tot 20.000 m2 bruto vloeroppervlak aan winkelruimte gaan tellen. Daarnaast moest rekening gehouden worden met de komst van een vestiging van Wastora in Alkmaar-Zuid. Nog geen rekening is gehouden met een eventuele vergroting van de Miromarkt in Heerhugowaard of de vestiging van een nieuw zelfbedieningswarenhuis elders in het gebied. ln het onderzoek is onderscheid ge maakt tussen de dagelijkse en niet- dagelijkse goederen. Gebleken is dat de consumenten voor al in de grotere plaatsen hun dagelijkse goederen in de eigen buurt blijven kopen. Inwoners van kleinere gemeen ten kopen een deel van de dagelijkse goederen elders. De kooporiëntatie op Alkmaar verandert weinig, welke va riant ook gekozen wordt. Wel wordt de oriëntatie op Heerhugowaard vanuit andere gemeenten duidelijk groter. Voor Heerhugowaard wordt al naar gelang de gekozen variant een omzet groei verwacht van 60 tot 125 percent in de dagelijkse goederensector. Bij Alkmaar is de groei geraamd op 12 tot 23 percent. Dit is echter geheel een gevolg van de nieuw te openen winkelcentra in Alkmaar-Noord. De gezamenlijke omzet van de overige winkelcentra van Alkmaar zou dalen volgens de modellen. Limmen/Heiloo kan een om zetgroei van 66 percent tegemoetzien als daar een bouwlokatie van 6000 woningen zou worden aangewezen. Bij de overige gemeenten is het ver schil in omzetontwikkeling tussen de varianten nooit meer dan 5 percent. Bij de niet-dagelijkse goederen is de oriëntatie op Alkmaar vanuit het hele gebied erg groot. Ook als Heerhugo waard een belangrijke opvangtaak krijgt te vervullen zal dit patroon blij ven bestaan. De positie van Alkmaar wordt zelfs nog verder versterkt in dit opzicht door de bouw van winkelcentrum De Mare en de komst van Wastora. De oriën tatie op Heerhugowaard blijft duidelijk ondergeschikt, en zal slechts licht groeien: de inwoners van Heerhugo waard blijven veel niet-dagelijkse goe deren in Alkmaar kopen. In Alkmaar was de omzet in 1978 in de dagelijkse goederensector 225 miljoen; in de niet-dagelijkse goe derensector 427 miljoen. Voor Heerhugowaard waren die cij fers respectievelijk 85 miljoen en 36 miljoen. WELFARE-WERK NIEUWS Deze maand was hqt feest bij de afde ling Welfare-werk van het Ned. Rode Kruis te Heiloo. Tien jaar geleden was het dat de dames Bakker-Eijkholt, Molendijk-PolmanMorlang-Baarslag en v.d. Voort-Polman, deze vrijwilli gers taak op zich namen. Aan hen werd, voor die tien jaar trouwe dienst, de oorkonde en de medaille uitgereikt. Het bestuur van het Rode Kruis zorgde voor een bloemenhulde. U zult misschien denken wat beoogt men toch met dat Welfare-werk? Nou, éénvoudig gezegd, medemensen helpen, met bezigheidstherapie, hen doelbewust scheppend werk te laten verrichten. In Heiloo geschiedt dit onder de bekwame leiding van het be stuurslid mevrouw Bakker-Eijkholt. Niet zo direkt gezaghebbend, doch in samenwerking met de eerder genoem de drie en nog zeventien andere dames. Vrijwillige Welfare-werksters noemen we hen. Ze zijn speciaal opgeleid om aan gehandicapten, chronische zieken en bejaarden bezigheden te geven, door middel van verantwoorde vormen Zoals elke eerste maandag van de maand zal ook deze maandag, 3 november, de container klaar staan voor onze Oud- Papier-Aktie. U kunt uw voorraad oud-papier kwijt vanaf ongeveer 12.00 uur tot dinsdag morgen ongeveer 8 uur aan de Holleweg 98. We hopen weer op een flinke op-brengst. Bij voorbaat onze hartelijke dank. Oudercomm. Rehobothschool Slimpad 16 Donderdag a.s., 30 oktober, houden wij onze oud-papier inzameling. De container staat weer de gehele dag van 8.00 tot 17.00 uur voor onze kleuter school. Alvast hartelijk bedankt voor uw hulp. Oudercommissie en leidsters. De oudercommissie van de Hofdijk- school organiseert op 6 november de jaarlijkse ouderavond. De heer Frank Stelwagen, medewerker aan de Onder wijsbegeleidingsdienst "Noord-Kenne merland" en o.m. schoolbegeleider van genoemde school en de kleuterschool "Pinkeltje" houdt een korte inleiding over het werk van deze dienst. Na de pauze, waarin u op de handar- beid-tentoonstelling het werk van de kinderen kunt bewonderen, volgt het huishoudelijk gedeelte. Mevr. Spits-Klein Obbink en dhr A. v. d. Ley treden uit de oudercommissie; mevr. E. C. Swart-Hubée en dhr. W. U. Buwalda hebben zich candidaat gesteld; ouders van kinderen die de Hofdijk- school bezoeken kunnen zich t/m maan dag 3 november candidaat stellen bij de secr. van de o.c.: Mevr. G. Bakker-Kin- neging, Het Vierkant 5. U bent hartelijk welkom op deze avond in de aula van de school, Mariënstein 17R aanvano 9H mir van kreatieve handvaardigheidstech nieken, aan ongeveer honderd deel- nemers/sters wordt door hen de hel pende hand geboden. Zonder de niet aflatende steun van deze vrijwillige Welfare-werksters, die zich „om niet" bereid hebben ver klaard, te helpen daar waar hun hulp ten behoeve van hun medemensen no dig of gewenst is, kunnen wij binnen het Rode Kruis ons werk niet verrich ten. In de Loet, Overkerck, 't Open Huis, het Trefpunt en bij deelneem sters thuis zijn ze graag geziene gas ten. Dat het Welfare-werk vooral be langrijk is voor hen die aan bed, hu\% en/of bejaardenhuis zijn gebonden, be hoeft geen betoog. Jaarlijks worden er ook vakantieweken voor invaliden en chronische zieken ge organiseerd, op de Rode Kruis boot, de J. Henry Dunant, en in de daarvoor ingerichte vakantiehuizen, doch de deelname aan zo'n vakantie is beperkt tot enkele uitverkorenen. Uit de door mevrouw Bakker voorgedragen perso nen wordt door anderen een keuze ge maakt. Doordat deze beperkingen on vermijdelijk dienen te worden geacht, is het voor haar in vele gevallen een teleurstellende bezigheid. In alle gevallen wordt door de Welfare werksters tijdens de Bloedafname- avonden ook nog assistentie verleend. Voorwaar zo tezamen hebben zij een taak die U en wij niet dienen weg te cijferen. In de Heilooër samenleving zijn ze diep genesteld, binnen het Rode Kruis is het een hechte groep. Sommi gen van hen zijn ook nog helpster bij de Speel-o-theek. U zult wel begrijpen dat de veelvuldige taken onderling zijn verdeeld, het zou te ver voeren om deze in alle details te noemen, maar weest U er van over tuigd dat er binnen het team van Welfare-werksters een serene sfeer heerst. De afgelopen tien jaar is het Welfare-werk onder leiding van me vrouw Bakker tot bloei gekomen. Via een centraal magazijn geschiedt de inkoop van de materialen. In totaal zijn voor het Welfare-werk meer dan 800 verschillende artikelen beschik baar. Door het steeds zich weer richten op het gezonde deel - in de zieke en oudere medemens - kan het Welfare- werk een verandering tot stand brengen in de omstandigheden van de deelneemsters, er is ook sprake van deelnemers. De welfare-werkster is voor hen, gedurende de kontaktperio- de, de verbinding met de buiten wereld. Om ervaringen te bespreken en om van gedachten te kunnen wisselen, ver gadert het team één maal per maand, dit alles geschiedt om hun mede-schepselen van dienst te kunnen zijn. Hun parool is dan ook, dat de mensen die zij onder hun hoede hebben, in alle gevallen op hun steun kunnen rekenen. Binnen het Rode Kruis hebben de Welfare-werksters recht op de waar dering en erkenning die hun toekomt, van harte hopen wij dat wij dit werk nog vele jaren aan hen mogen toever trouwen. Voor inlichtingen: mevrouw W. Bakker-Eijkholt, Trompenburg 25/a, tel. 33 05 04. WINTERAKTIVITEITEN OP KAPEL O.L. VROUW TER NOOD De aandacht wordt er op gevestigd dat ook in de wintermaanden elke eerste zaterdag van de maand, om 12.00 uur een Eucharistieviering in de Genade kapel wordt gehouden op Runxputte O.L. Vr. ter Nood, voor de bekende intentie ,,Voor priester- en klooster roepingen". Vooraf wordt om 11.30 uur de Rozenkrans gebeden. In de wintermaanden vervalt de kruis weg en het lof. Allen zijn van harte welkom! Op 1 november 1980 om 14.00 uur opent de heer L. J. Ruiter, voorzitter raad voor de kunst, een unieke tentoonstelling met een 40-tal nieuwe olieverven van Ans Wortel, in de expositieruimten van dhr. C. van den Hoogen, Eeuwigelaan 35, Bergen. Op die zaterdag na de opening wordt er ook andere kunst gebracht. Marijke Bongers zal voor de gasten zingen bege leid op de piano door Tilly Lexmond. Openingstijden van de expositie zijn vrij dag, zaterdag en zondag van 14-17 uur- Tevens is er een permanente expositie van de Bergense School en tijdgenoten.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1980 | | pagina 4