s werkgroep 4É iscoV ALGEMEEN NIEUWS W'; Bang&Olufsen SPORTENSPEL Onze kleurplaat Wat lust jij graag? Ruim 3000 bezoekers bij ,,77-11" Jaarvergadering Vereniging voor Volkshuisvesting" Wolcentrum, verhuisd naar Abdijlaan in Egmond y, m INFORMATIE PRAATGROEPEN VROUWENHUIS ALKMAAR 3 jaar garantie Geautoriseerd B&Odealer: Eric Kippersluis b.v. BRIDGECLUB SANS AT0UT HEILOO Uitslagen van 17 november 1980 X X X X X X X X X X X X X X °'3 UITKIJKPOST 19 NOVEMBER 1980 Vrijdagavond werd de 3000-ste bezoe ker van de expositie "Ontmoeting" in het gastenboek ingeschreven. Deze 3000-ste bezoeker, de heer E. Wanders, werd blij verrast met een keramiek- vaas die toevalligerwijs prima bij zijn interieur bleek te passen. Het werkelijke aantal bezoekers had echter op dit feestelijke moment de 3000 al ver overschreden. Het verschil in aantal tussen de werkelijke en de ge telde bezoekers komt doordat men in het begin niet zo precies was op het invullen van het gastenboek en door dat er erg veel scholen met hun leer lingen op visite zijn geweest. Een vaststaand feit is echter dat de tentoonstelling een geweldige be langstelling heeft genoten en dat zo'n expositie dus kennelijk aanslaat bij de bevolking van Heiloo. Wanneer je op zaterdagmiddag langs kunstwerken liep viel het op dat er redelijk wat werken verkocht zijn, iets waar de exposerende kunstenaars gelukkig mee waren. Na afloop van de expostitie kunnen we maar een ding concluderen, name lijk dat zeer velen genoten hebben van de vele prachtige kunstwerken en dat zowel bezoekers als kunstenaars kun nen terugzien op een geslaagde ex positie. 7 S '7fl WERKGROEP 77-11 KOMT MET PLAN OM WERK UIT TE LENEN Tijdens de expositie "Ontmoeting" in de Witte Kerk te Heiloo is door ver schillende bezoekers de wens naar voren gebracht om werkstukken van de exposanten te mogen lenen. Dit in navolging van instituten in b.v. Am sterdam, Haarlem en Alkmaar. Hoewel hieraan nog heel wat voetangels en klemmen zitten, heeft de Werkgroep 77-11 besloten om hiervoor in ieder geval een plan uit te werken en een re giementje op te stellen. Als uitgangs punt wil men, dat het huurbedrag (b.v. 11,00 per maand) in z'n geheel beschikbaar blijft voor een eventuele latere aankoop van het werk. Wie geïnteresseerd is om t.z.t. het reglement te ontvangen, kan zich nu al inschrijven bij mevr. Anneke Brink horst, tel. 072-332545 of bij een der an der Werkgroepleden. Woensdagavond 19 november is er in het vrouwenhuis een informatieavond over de lesbiese praatgroepen. Iedereen die wil weten hoe zo'n praatgroep fungeert is van harte welkom. Het vrouwenhuis is open vanaf 20.00 uur. Het adres is Verdronkenoord no. 45 Alkmaar. Tel. 072-124379. JEUGDORKEST "DE COMBINATIE" Zondag 23 nov. a.s. geeft het jeugd orkest de "Combinatie" een koffie concert in het Open Huis. Het orkest bestaat uit jeugdleden van muziek verenigingen uit de Schermer, Oost woud, Venhuizen en Heiloo. Op het concert zal muziek te be luisteren zijn, die de afgelopen zomer tijdens een muziekwerkweek is in gestudeerd. Diverse melodieën zullen u bekend in de oren klinken. Overigens zal de komende muziekwerk- week naar alle waarschijnlijkheid in Engeland worden gehouden. Het kof fieconcert begint om elf uur, iedereen is van harte welkom. De toegang is gratis. In het jaarverslag van de vereniging sprak men zich lovend uit over de verhouding van de vereniging met over heidsinstanties en andere organisaties. ,,Wij prijzen ons gelukkig met de samenwerking met het gemeentebestuur en wel in het bijzonder met de wethou ders van openbare werken en huisves ting", aldus het verslag. Het totale woningbezit op 31 december 1979 bestaat uit 403 wooneenheden. In de 2e helft van 1979 heeft het bestuur achterstallig onderhoud laten uitvoeren door de firma Tervoort uit Egmond- Binnen en het werd uitgevoerd aan de Noordergeeststraat, Nic. Beetsweg, Droonecampstraat, Vossenakkers en de Hofstee. Het werk bestond uit het vervangen van verrotte kozijnen, ramen en deuren. Over het in januari 1979 gestarte spreekuur in het Open Huis wist men te melden dat dit druk werd bezocht en wel door 364 personen. Het jaarverslag werd besloten met de wens dat in de nieuwe uitbreidingsplan nen voldoende woningwetwoningen en premiehuurwoningen opgenomen zul len worden, zodat de minderdraag- krachtigen en de jongeren ook in het mooie Heiloo kunnen wonen. In de vergadering van afgelopen maan dag werd allereerst een punt gewijd aan de verkiezing van 2 bestuursleden. De aftredende bestuursleden, de heer P. Keesen en de heer N. Greeuw, stelden zich opnieuw beschikbaar en werden dan ook herkozen. Het bestuur deelde in een volgend agendapunt mede dat er aan de huizen aan de Vinkenbaan nogal het een en ander moet gebeuren. Dit zal 20Ö.000,-- gaan kosten en dit geld wordt aan de Algemene Bedrijfsre- serve onttrokken. Terwijl het Hoekstuk eind deze maand volledig bewoond zal zijn kon men ook de bouwplannen voor de naaste toe komst aan de leden voorleggen. De Boswijk zal voorlopig de laatste plaats zijn waar gebouwd gaat worden en wel: 20 flats in 2 lagen en 29 eengezinswoningen. Dit zullen woning wetwoningen zijn. Verder worden er 44 premiewoningen, 47 premiekoopwo ningen, 9 woningen voor eigen bouwers en 4 koopwoningen in de vrije sektor gebouwd. Ook zullen er ongeveer 50 kavels van 450 m2 beschikbaar zijn, waar men een woning naar vrije keuze op kan zetten. In de bijzondere ledenvergadering die aan de algemene vergadering vooraf ging, waren de nieuwe statuen goedge keurd. In deze statuten wordt onder meer gesteld dat ieder lid van de vereniging contributie moet betalen. Deze bijdrage is vastgesteld op 1,- per maand en alleen degene die dit bedrag betaalt heeft het recht om bij een vergadering aanwezig te zijn. Een van de laatste agendapunten ging over de toenemende stookkosten in de flats en wat hieraan gedaan kon wor den. Bij behandeling van dit punt kwamen direct een aantal klachten van bewoners die volgens hun zeggen te lijden hebben van kou en lekkage van de verwarmingen. Het bestuur verklaar de hierop dat er onder meer werd gewerkt aan isolatie van verwarmings-, buizen en dat men experimenteert met een regelsysteem. Ook zegde het bestuur toe dat iedere klacht serieus bekeken en behandelt zal worden. OPBRENGST UNICEF-SCHOLEN- VERKOOP De huis- aan huisverkoop van Unicef- kaarten, waaraan in de maand septem ber vele leerlingen van Alkmaarse en Heiloosescholen hebben meege holpen, heeft dit jaar tot nu toe opge bracht/ 24.771,90. Wij danken alle leerkrachten, leerlin gen en andere medewerkers, die hier aan meegeholpen hebben van harte en vooral ook al diegenen, die van de kinderen Unicefkaarten hebben ge kocht. Ook nu nog kunt u tot na Kerstmis op ortze verkoopadressen Unicefkaarten, agenda's, postmappen, minikaartjes, bouwplaten en vele andere artikelen verkrijgen. Er is bijv. een heel leuk jeugdboek met recepten uit de gehele wereld, die niet moeilijk te maken zijn voor 14,00. Misschien iets voor Sinterklaas? Met de opbrengst worden projecten gefinancierd over de gehele wereld, op al die plaatsen waar onze hulp nog steeds dringend nodig is. Ter plaatse zijn medewerkers van Unicef aan wezig, die toezicht op de projecten houden. Er wordt nooit zómaar geld gegeven. Op vrijdag 21 november staan wij de gehele dag en ook 's avonds in het Winkelcentrum 't Loo. Ook kunt u te recht tot na Kerstmis bij de volgende verkoopadressen: HEILOO: Het Open Huis (de' hr. Jacobs) Het Loo 19. Kunsthandel de Candelaer, Heerenweg 211. Mevr. v.d. Stok, Het Zevenhuizen 1. Mevr. Slavenburg, v. Merlelaan4. Mevr. Naessens, De Vang 2. Mevr. Moerbeek, Tulpencroftlaan 40. Amro-Bank, Het Hoekstuk, Male- voort. Mevr. de Wit, Heerenweg 177. LIMMEN: Mevr. v.d. Dussen, 't Kieftenland 34. AKERSLOOT: Mevr. de Haan, Kerkemeer 8. EGMOND A/D HOEF Mevr. Weeda, Pr. Beatrixlaan 37. EGMOND AAN ZEE: Hr. Janzen, Zeeweg 92. CONSULENTSCHAP VOOR RUND VEEHOUDERIJ NOORD-HOLLAND Let op de kleintjes!! De belangrijkste inkomensbronnen voor een boer zijn melk 80%) en vlees 20%). De hoeveelheid melk wordt voor 70% bepaald door het goede gras wat de boer aan zijn koeien geeft de goede verzorging. Wil een boer veel en goedkoop melken, dan zal hij altijd voor goed en voldoende gras moeten zorgen. Eén van de beste me thoden daarvoor is systematisch om- weiden, maar dat is een grote zorgl 1 Op de CR-Wayboerhoeve lijken ze al tijd wel goed gras te hebben. Hoe dóen ze dat? We hebben daarom de heer Ing. J. Visch, bedrijfsleider over de exploitatie van de CR-Wayboerhoeve in Lelystad gevraagd een inleiding voor óns te houden over: Hoe slaagt men er in om op de CR- Wayboerhoeve altijd over voldoende en prima gras te beschikken? In de praktijk is gebleken, dat veel boeren grote moeite hebben met het omweidingssysteem. De fouten, die daarmee gepaard gaan kosten heel veel geld. Men spreekt en schrijft tegenwoordig veel over Modern standweiden. Op onze excursie in Kleef hebben we daar wat van gezien. Op de CR-Wayboer hoeve zijn ook proeven gedaan met standweiden. De heer Visch zal het daarom ook hebben over: Past het standweidesysteem op het mo derne weidebedryf en wat moet men er voor doen om het goed uit te voeren? Zoals U ziet twee zeer aktuele onder werpen, die gebracht worden door een man met veel praktijkervaring. De bijeenkomst wordt gehouden op: woensdagmorgen 19 november a.s. om 10.00 uur in Hotel-Café ,,Het Rode Hert" in Egmoncf aan den Hoef. 10 10 le» te -ie ue Het Wolcentrum, dat enige jaren aan de Zevenhuizerlaan gevestigd is ge weest als een onderdeel van Jordan Textiles, is verhuisd naar de Abdij laan 33, in Egmond-Binnen. Jordan Textiles kreeg behoefte aan ruimte en dat hield in dat het wolcentrum plaats moest maken. Mevr. R. v.d. Made die van het be- ginaf aan erg nauw met het Wolcen trum verbonden is geweest evenals mevr£.Rotteveel zagen dit met lede o- gen aan. Zij hadden zich in de loop der jaren een leuke klantenkring op gebouwd en vonden het erg jammer als het Wolcentrum zou vertrekken. De heer de Jager, directeur van Jor dan Textiles, had hier alle begrip voor, maar stelde voor als de dames zelf een oplossing konden vinden hij zijn volle dige medewerking zou geven. Dit was tegen geen dovemans oren gezegd, naarstig zochten de dames naar een geschikte ruimte die zij vonden in de Abdijlaan in Egmond. Het pand werd wat opgeknapt en weer gezellig in gericht, het resultaaten gezellige winkel van zo'n 100 m2 waar u alles op wol gebied en de c(aarbij behorende assecoires en service kunt vinden. Wij wensen de dames v.d. Made en Rotteveel veel succes met hun nieuwe winkel. «ÏJfv De Deense vormgevers van beeld en geHad Dorpsstraat 54-56, Castricum TaI npfiifl-5 2Q8? A. 1fam. Daudeij 2.Nap-v. Steeg 3. fam. Schaffer 4. fam. Slob 5. de Winter - v.Zomeren 6. mw. Grootes - Punt 1. Mak 2. Rootjes - Schouten 3. fam. de Waal 4. mw. Rootjes - Kramer 5. Post -Tensen 6. fam. Weisenborn B. 1. fam. Kaashoek 2. v. Leeuwen - Nieuwendijk 3. Koersen - v. Toornburg 4. ds. Glorie - Zomerdijk 5.ds. Kuijt-Roozen 6. ds. Groeneveld - Hulskamp B. 1Haafkens - Kuijt 2. fam. Dolmans 3. Bol weg - v. Diepen 4. Lansdaal - Vendel 5. Brandenburg - de Vries 6. ds. Bolweg - v.Steeg C. 1. ds. Feller - Stolk 2. hh. Visser 3. fam. Bakker 4. ds. Meijering - Werdmuller 5. ds. Lansdaal - v.Twuijver 6. fam. Boersen N.Z. 59 51 Vi S2Vi 44 Vi 44 421/2 O.W. 54/2 53 49/2 48/2 48/2 46/2 N.Z. 64 50/2 49/2 47 44/2 44 O.W. 61/2 53/2 51/2 51/2 45/2 36/2 N.Z. 55/2 54 54 51/2 43/2 42 HET PROBLEEM VAN HET LIJDEN Op maandagavond 24 november om 8 uur komt Prof. Dr. J. Veenhof van de Vrije Universiteit te Amsterdam onder de titel ,,Gods leiding en het medelijden van God" in de Gerefor meerde Kerk in de Noordergeest straat over het probleem van het lijden spreken. Ieder, die in bijbelse geest over dit ook vaak in de persoonlijke sfeer zo moeilijke vraagstuk wil na denken, is hartelijk welkom op deze avond. NATUURMONUMENTEN VERGADERT OP ANDERE PLAATS Op 24 november a.s. vergadert het distrikt Noord-Holland van de Vereni ging tot Behoud van Natuurmonu menten. Aanvankelijk was aangekon digd dat deze vergadering in Café- Restaurant ,,De Wintertuin" te Haar lem zou worden gehouden. Daar dit bedrijf in oktober j.l. plotseling ge sloten is, komt Natuurmonumenten nu bijeen in het Kennemer Lyceum, Adriaan Stoopplein 7 te Overveen (ca. 10 min. lopen van het NS-station Haarlem). Men zal afscheid nemen van voor zitter H.W. Fischer (Texel), een be kende figuur in kringen van de partiku- liere natuurbescherming. Na de pauze zal Drs. A.C. Zwaga (Zaandam) een door hem gemaakte film vertonen over een ,,pril" stukje natuur bij Half weg onder de titel Wonderen van nieuw land". Tijdens de vergadering zal de regionale uitslag van de fotowedstrijd Groene Ruimten 1980" bekend worden ge maakt. De meer dan zestig inge zonden foto's uit het distrikt Noord- Holland worden op 24 november ten toongesteld. KRISHNAMURTI: "VERANDERING IN DE WIJZE VAN OPVOEDING NOODZAAK" In het dorpshuis De Kern in Castri cum wordt deze maand een belangrijke serie video-films vertoond over opvoe ding. Het zijn opnamen van 18 gesprekken van. een uur tussen Professor Dr. An derson en J. Krishnamurti. Deze ge sprekken werden door een televisie station in Californië uitgezonden. Dr. Anderson is hoogleraar in de gods dienstwetenschappen aan de San Diego Staatsuniversiteit en is gespeciali seerd in oude Indiase en Chinese ge schriften. Hij werd door de universi teiten van Californië onderscheiden met de prijs voor bijzondere onderwijs prestaties. Krishnamurti heeft in En geland, India, de Verenigde Staten en Canada een aantal scholen opgericht waar op een bijzondere wijze normaal onderwijs wordt gegeven. Volgens Krishnamurti is opvoeding meestal alleen maar training van het verstand om te functioneren zoals de maatschappij dat voorschrijft. Maar deze eenzijdige ontwikkeling heeft zo als wij kunnen waarnemen desastreu ze gevolgen en leidt tot spanningen, conflicten, agressie en geweld, niet alleen in de mens zelf, maar in het ge hele maatschappelijke bestel. Verande ring in onszelf, maar vooral ïn de op voeding van onze kinderen is dringend noodzakelijk. Zaterdag 22 en 29 nov. worden nog twee van de gesprekken tussen Dr. Anderson en J. Krishnamurti in het Engels op video-films vertoond. Zij zijn van groot belang voor een ieder die met opvoeding en onderwijs té maken heeft. Vertalingen, ook van de vorige gesprekken, .zijn op stencil verkrijg baar. Ter gelegenheid van deze film-cyclus heeft boekhandel Laan in de Burg. Mooystraat te Castricum een speciale etalage ingericht met de vele boeken welke reeds van Krishnamurti versche en zijn. De voorstellingen beginnen om 2 uur 's middags. Er wordt een vrijwil lige bijdrage in de kosten gevraagd. Zaal open half twee. C. 1ds. Cornelissen - Löhr 2. fam. Jac. de Vries 3. hh. Tamminga 4. ds. Garritsen - de Geus 5. fam. Schreiber 6. ds. Hommes - Schouten D. 1mw. Krab - Witting 2. ds. Krul - de Vries 3. Bonnewit Postma 4.Grootes - Roozen 5. hh v. Linden 6. fam. Broksma D. O.W. 1. fam. Nieuweboer 58/2 2. Groeneveld - v. Santen 50 3. Heideman - de Geus 50 4. Ebbinkhuijsen - Gerssen 48Vi 5. ds. Harreveld - Roest 43 E. 1.ds. Gallee - Goldsteen 2. fam. H. Toby 3. dsv. Duin-Frugte 4. mw. Dekker - Zwitselaar 5. ds. Fijma - v.Wissen 6. Kemper - Verkleij Naam Adres Plaats: Leeftijd: O.W. ZWARTE PIET heeft hier op het bord de namen van een paar lekkere dingen geschreven die jullie allemaal wel eens in je schoen hebt gekregen. Maar het zou Zwarte Piet niet zijn ge weest als hij het niet op een heel bij zondere manier gedaan had. Hij heeft van elk van de twee lekkernijen een re bus gemaakt. De eerste letter van de eerste lekkernij vind je door de eerste letter te nemen van de eerste tekening» De tweede let ter van de eerste lekkernij door de tweede letter te nemen van de tweede tekening. De derde letter, door de derde letter te nemen van de derde tekening en de vierde door de vierde letter te zoeken van de vierde teke ning. Onder de streep vind je weer vier keningetjes, en daar doe je net zo m om de letters te vinden die tezamen tweede snoeperij vormen. Veel succes en de groeten van Zwarti Piet. E. ow- 1. fam. G. Toby 60 2. mw. Kemper - Rusch 56/2 3. ds. Kemper - Potze 51/2 4. ds. Schuiling - Spruijt 46/2 5. fam. v.d.Wulp 46 6. ds. Pohleij - Post 40 F. NZ- 1mw. Mercks - Elders 60Vi 2. ds. Piersma - v.d.Pol 60 3. Krieger - Overtoom 40 4. fam. Maas 39/2 F> O.W. 1. fam. Vreeswijk 58/2 2. fam. Moscou 58/2 3. ds. Berkman - Hart 49 4. fam. Bleijs 45 5. ds. Blikslager - de Jager 39 X X X X X X X X X X «SS, ssSss

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1980 | | pagina 4