Met onze NIEUWE TV VERHUUR SERVICE RADIO BAKKER HeÜOO Creatieve Denk eerst even na voordat u een huisdier neemt. BLACK De nieuwe betrouwbare prive-huur methode voor zorgeloos en voordelig k!euren-TV kij ken. Morgen al kunt u het zien in briljante kleu ren. Geeft*- koof). Geen -a-anb'ëtaliftg*-~Maar wel volledig privé kijkplezier met volle garantie en splinternieuwe apparatuur Kom kijken en laat u vrijblijvend informeren Foto en Fik i beeldbuis U krijgt een splinternieuwe kleuren-TV naar keuze in huis. U heeft nooit onderhouds- of reparatiekosten. U betaalt slechts een voorde- ig huurbedrag (zonder huur verhoging). U krijgt na 3 jaar weer een geheel nieuw toestel. Apparaat kan tussentijds gekocht worden. "IS w m m Kennemerstraatweg 255 - Heiloo - Tel. 072 - 330262 Alleen met Revlon's nieuwe najaarsmake-up 'Black Roses' mysterieus als zwarte rozen. Kodak Nederland b.v. sluit een overeenkomst met Kluwer Technische hoeken ÜKiJKPC&T 17 DECEMBER 1980 Het verzorgen van huisdieren heeft zijn leuke en lastige kanten. Voor inlichtingen: bel de Dierenbescherming. In elk telefoonboek vindt u het nummer. Vrydaj Spreke Plaats: Aanvar Nadere Zeè. T( doka r <-or a soc f let verzorgen van huisdieren h^3frisWtte e& tastigeVwfafrt. Wctóriftfith tingen bet de Dierenbescherming. In elk telefoonboek vindt li het nummer. „Nee, papa brengt die kleine poesjes vanavond nog naar die mevrouw in Amsterdam.' Uw ogen: Eyeshadow Kit in de kleuren Wood- smoke/Glowiest Beige Uw wangen: Blush-on Duo in de kleuren Rose Mist/ Rose Pink Uw wimpers: Professional Mascara in de kleur Black Wine. Welke vrouw draagt zwarte rozen? Wat maakt uw ogen zo opwindend? Uw lippen en wangen zo stralend? Uw nagels zo schitterend? Dat weet alleen Revlon. En daarom kan alleen Revlon uw ogen, wangen en nagels net zo mysterieus maken als een zwarte roos. lippen, Revlon's opwindende najaarsmake-up 'Black Roses' is een volkomen nieuwe make-up, geïnspireerd op de terugkeer van de romantiek. 'Black Roses' geeft uw lippen een stra lend effect, wangen, nagels en ogen zijn vrouwelijker, verleidelijker en spre kender dan ooit. Drie belangrijke kleuren vormen de basis voor deze make-up. 'Black Rose' is de mooiste en wildste 'roos' in Moisture Creme Lipstick en Creme Nail Enamel. 'Burnished Ruby' geeft de nagels en lippen eer. 'fonkelend' effect in Frost Lipstick en Extra Extra Crystalline Nail Enamel. 'Midnight Rose' geeft de nagels en lip pen een' 'levendige roze glans' in Moisture Creme Lipstick en Creme Nail Enamel. De mond krijgt alle aandacht met 'Pro fessional Lip Pencil' in de kleur Black berry Wine'. Deze kleur geeft de lippen nóg meer glans, nóg meer kleur en nóg meer warmte. 'Black Roses'..... de mooiste collectie kleuren voor ogen, -lippen, nagels en wangen. Sprekende kleuren, maar be slist niet har^, precies in overeenstem ming met de herfstachtige kleuren in de natuur. Er zijn drie Dual Pan oogschaduw sets met telkens twee nieuwe frisse tinten: 'Ripe Plum/Pink Ice' en 'Wood Smoke/ Glowiest Beige' en 'Dusty Blue/Frost Silver'. Deze duo-setjes bestaan uit een mat-glanzende en een hooggianzende oogschaduw, die door ongekend lange houdbaarheid van kleur en glans perfect harmoniëren. Voor iedere vrouw die houdt van meer kleur en meer glans. Twee nouveautés: 'Professional Eye kohl' in de mysterieuze kleur 'Black Raisin' een oogpotlood waarmee u accent aanbrengt vlak langs de wim pers. En de 'Professional Eyelustre' in de koele kleur 'Crystal Ice' een oog schaduw in potloodvorm. Als finishing touch op deze 'Black Roses' Look brengt Revlon de nieuwe mascara Professional Mascara in de kleur 'Black Wine'. Voor opvallend mooie en nóg spreken der wimpers. 'Professional Mascara' is waterproof en smudgeproof, d.w.z. een mascara, die bestand is tegen water en niet uitloopt. Bovendien is deze mas cara gemaakt met een bijzonder 'apprèt', waardoor een filmpje ontstaat rond elk wimperhaartje met als resul taat: voller uitziende en sprekender wimpers, die de gehele dag zo prachtig blijven, totdat 's avonds de mascara wordt verwijderd. De wangen ^rijgen een blos met Blush-on Duo in de kleuren 'Rose Mist'/'Rose Pink'. Twee opvallend mooie tinten, die helemaal passen in het nieuwe modebeeld. En welke vrouw wil niet graag tonen, dat ze modebewust is? Aanbrengen op het jukbeen. DE DRIE COMPLETE LOOKS VAN DE 'BLACK ROSES': The Black Rose Palette: Uw lippen: Moisture Creme Lipstick in de kleur Black Rose Uw nagels: Creme Nail Enamel in de kleur Black Rose Een overeenkomst tussen Kodak Ne derland b.v. en Kluwer Technische Boeken maakt het mogelijk dat de daartoe geschikte engels-talige publica ties in het nederlands zullen worden vertaald en uitgegeven. De eerste resultaten van deze overeen komst zijn twee boeken: Creatieve Donkere kamer Technieken en Fotogra fie als Hobby. Het eerst genoemde boek behandelt een groot aantal technieken waarmee de amateur in de donkere kamer de creatie ve waarde van zijn foto's kan verkopen. Het tweede boek richt zich op de amateur die zijn opnametechniek wil verbeteren. De boeken zijn te verkrijgen via ae boekhandel en de fotohandel. Alles in één boek Wat er in deze twaalf lessen van elk een half uur aan informatie wordt gegeven, is ook met een overvloed aan foto's ver werkt in het kursusboek "Fotograferen en filmen". Bij dit losbladige boek wordt ook geleverd een praktische handleiding "Foto- en Filmwegwijs" en ander infor matief materiaal. Speels element In het kursuspakket is ook opgenomen het stripboek "fotograferen en filmen met Jan, Jans en de kinderen", waarin de kamera een belangrijke rol speelt. Dit geestige stripboek van Jan Kruis over deze familie, die in binnen- en buiten land een grote populariteit heeft verkre gen, bevat ook een aantal praktische foto- en filmtips en vormt een speels element in het kursuspakket. Fotograferen is niet moeilijk en filmen ook niet. Iedereen, die een kamera heeft, ontdekt dat. 't Is niet moeilijk, maar toch heb je soms het gevoel, dat er méér uit een kamera is te halen. Je kunt er niet alleen mee "noteren" wat er om je heen gebeurt, maar er ook iets mee "vertellen". Dan zie je foto's of een film, waarin dat laatste gebeurt en je denkt: zo'n foto of die film zou ik óók willen maken. Een kursus thuis Voor mensen, die dat denken, is er goed nieuws: op 16 februari 1981 start er een Teleac-kursus "Fotograferenen filmen". In twaalf lessen leren amateurs in woord en beeld hoe ze meer geslaagde foto's en films kunnen maken. De televisie is het ideale middel om zo'n kursus te bren gen, want het gaat vooral om de beelden, die dank zij de televisie in de huiskamer kunnen worden gebracht. De foto-kursus In de eerste zes lessen, van een half uur zal het gaan over fotograferen. Over licht en over kamera's, over fotomateri aal en kleuren. Maar vooral over wat je met een kamera kunt doen, over het fotograferen van mensen en dieren, landschappen en andere motieven. Het gebruik van kleur, de dichtbij-fotogra fie, het scherpstellen en het kiezen van de juiste achtergrond ze worden met vele voorbeelden duidelijk gemaakt. Wie deze lessen heeft gevolgd is een fotograaf die meer plezier van zijn of haar kamera zal hebben. In de donkere kamer De volgende twee lessen gaan over het werken in de donkere kamer. Allereerst wordt het maken van vergrotingen in zwart/wit stap voor stap uitgelegd. Wie ziet hoe dat in z'n werk gaat, ontdekt dat je als doka-werker veel uit je foto's kunt halen en dat er op kreatief gebied bijzondere mogelijkheden zijn. De twee de doka-les wordt besteed aan het maken van kleurenafdrukken. Wat is er voor nodig? Hoe gaat het? En: welke mogelijkheden zijn er om deze boeiende hobby zélf te gaan beoefenen? Vier filmlessen En dan zijn er voor de mensen, die zelf smalfilmen, vier boeiende lessen over alles, wat te maken heeft met het maken van een film. Dat gaat over de filmka mera en het materiaal, over het stand punt en de juiste uitsnede, over zoomen en overvloeiers. Ook het monteren van de film en het projekteren worden be handeld. Het is een komplete kursus over amateurfilmers in een notedop, die veel praktische informatie geeft. Nu al verkrijgbaar Vanaf half november 1980 zal dit kur suspakket voor 42,50 verkrijgbaar zijn bij Teleac en bij uw fotohandelaar. Mis schien een aardig kado voor Sinterklaas. Het werkboek is zo opgezet, dat het ook op zichzelf een uitstekende leergang is voor wie graag beter wil leren fotografe ren en/of filmen. Al is het natuurlijk het beste om straks, met dit boek bij de hand, de televisiekursus te volgen. Een kursus, die bedoeld is om zoveel moge lijk fatografen en filmers plezier te doen beleven aan hun kamera.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1980 | | pagina 14