VERENICINGS AJNIEüWSlfe SPORT en SPEL Koninklijke maatschappij tuinbouw en plantkunde Plaatsgenoot Fred Veenman, motorcross-kampioen afdeling heiloo Van Tubergen Tuincursus Engeland Leden in Gastricum Droogbloemen-AVOND Cursus bloemschikken voor gevorderden zelf meenemen Gevaar Conditie onkosten Hoe word je j|i kampioen? DE VRIJHEID SCHOOT HET NIEUWJAAR IN PONYCLUB HEILOO OMSTREKEN ZONDAG TRIML00P VOOR JONGEN OUD BRIDGECLUB SANS AT0UT Uitslagen van 5 jan. 1981 ZWEM EN POLOCLUB HEILOO TERRIERS NIEUWS Programma zaalhockey a.s. weekend »-• HANDSOME EIGHT TOERNOOI UITKIJKPOST 7 JANUARI 1981 Aan het begin van het nieuwe jaar wenst het bestuur u een gelukkig en voorspoe dig 1981 toe... met veel plezier in uw tuin., en in de natuur! De Vereniging tot Behoud van Natuur monumenten in Nederland bestaat 75 jaar. De eerste aankoop betrof het Naardermeer, dat volgens Dr. Jac. P. Thijsse toen reeds het beroemdste me- renmoeras van ons land en van heel West-Europa was, want er leven dier soorten die je haast nergens elders in deze streken aantreft. Over dat unieke Naardermeer zal de heer Jo van Dijk uit Oostzaan een kleurenfilm vertonen waarbij we door de vele sloten en plassen varen, door het metershoge riet zwoegen op zoek naar lepelaar, purper reiger en baardmees. Na de pauze gaan we ons eigen duinge bied bekijken door de ogen van de cineast en zullen dan in het zeer afwisselende landschap van duin, strand, bos en akkerland een zeer gevarieerde vogelbevolking aantreffen, zoals wulp, fazant, uil, merel, hegge- mus, nachtegaal, fitus, scholekster etc. etc. Wij nodigen u vriendelijk uit voor deze prachtige films op: DINSDAG 13 januari 1981 in de grote zaal van de Geref. kerk aan de Noordergeeststr. 9 te Heiloo, met als onderwerp:NAAR- DERMEER EN VOGELS VAN HET DUIN. Aanvang 20.00 uur. -Het dit seizoen ingestelde „vragenkwar- tiertje" voorziet duidelijk in een be hoefte. Ingediende vragen worden door een panel beantwoord. Vanwege het daaraan verbonden zeer tijdrovende werk, heeft het bestuur besloten niet meer als bemiddelaar op te tifeden voor het gezamenlijk bestellen v&n zaden bij Van Tubergen BV. ffij voldoende animo geven wij een tuincursus 27 jan. 3-17-18 febr. en 3 rriaart. Aanvang: 20.00 uur. In de Kennedy-Mavo aan de Laan van Muys ï'te Heiloo. Docent is de heer E. J. Stoffels van de Rijksmiddelbare Tuin bouwschool in Hoorn. Dit is geen herhaling van de vorige reeks maar een vervolg met de nadruk op herkennen v$n planten en bomen in de tuinen. Elk door u gewenst onderwerp betreffende dê siertuin kan behandeld worden. Cjursusgeld: leden 25,- en voor mee gaande huisgenoot 12,50; niet-leden bétalen 30';-- en hun meegaande huisj gehoot 17,50. Cursusgeld-graag* ge pist op le avond voldoen. Ajanriiëldeh: spoedigst bij de heer C. Kimer, Heerenweg 108 Heiloo: 072- 3?3523. Gezien de grote belangstelling van de laktste jaren, maken we ook dit jaar op v<Jer verzoek een excursie naar Zuid- Engeland, om daar weer diverse tuinen eii parken te bezoeken in het prachtige landschap van Kent, Surrey en Sussex. Djbze 8-daagse reis hopen we te starten o£ 23 mei. Ondanks een hogere valuta v?[n het pond en een kostenstijging van mjnstens 20% in Engeland, is de prijs voor deze reis 975,-. Als u belang stelling hebt of eerst nog wat nadere informatie wilt hebben, belt u dan even de heer C. Kamer: 072-333523. Wie van u is bereid om in de eigen wijk wat brieven te bezorgen? Gaarne op gaaf aan de heer P. Sasburg, Prof. Winklerlaan 21 Castricum, tel. 02518- 51016 of bij de heer C. Kamer 072- 333523. Woensdag. 14 januari a.s. organiseren wij de laatste droogbloernenavond van dit seizoen, o.l.v. mevr. Ria Driessen in de aula van de Kennedy-MAVO, Laan van Muys 3 te Heiloo. Aanvang 20.00 uur. De collectie droogbloemen is traditiege trouw ,,omgebost,, in handige porties van (meestal) 1,50 en enkele soorten van 1,-per bosje. Cursusgeld voor leden 3,50. Niet-le den betalen 5,-. Hiervoor krijgt U oasis (voor 1 of 2 stukjes), binddraad, hulp en advies voor zover U daar behoefte aan hebt en natuurlijk een kopje koffie. ZELF MEENEMEN: mesje, schaar, draadtangetje, evt een doosje om uw werkstuk in te vervoeren. Natuurlijk staat ons assortiment aarde werk uitgestald, aangevuld met mand jes, matjes, waaiers, voor het geval U thuis geen geschikt voorwerp kunt vinden. Schitterende resultaten zijn te bereiken als u iets opscharrelt van een koperen ketel, tinnen vaas, oude koffie molen of strijkbout, sigarenplank etc. AANMELDEN: vanaf maandagmor gen 12 jan. om 9 uur bij de commissie bloemschikken tel. 072-333523 en 333530 (zie boven). Volgens programma beginnen we het nieuwe jaar direct na de droogbloemen avond met een cursus bloemschikken voor gevorderden, o.l.v. de heer Guus van der Linden op woensdagavond: 21 en 28 januari, 4 en 11 februari. Aan vang steeds om 20.00 uur. Plaats: Kennedy MAVO, Laan van Muys 3 te Heiloo. Het cursusgeld bedraagt: 40,- voor leden, niet-leden betalen 50,-. Voor dit bedrag ontvangt U: bloemen voor het maken van 2 arrangementen per avond, ook plantaardig hulpmate riaal (U mag overigens best zelf eens een bjaa,dje of een takje uit de tuin meene men voor een feoonlijl^^^J^^: draad en oasis, een kop^e, koffie en natuurlijk.... de gezelligheid. Mesje, schaar, draadtangetje en voor de eerste avond enkele bakjes en vaasjes, zodat u iets geschikts kunt kiezen. Overigens zijn bakjes, schaaltjes, vaas jes en aardewerk bij ons verkrijgbaar tegen verenigingsprijzen. Wilt u het cursusgeld op de le avond - liefst gepast - voldoen? AANMELDEN: eveneens op maandag morgen 12 januari om 9 uur bij de heer C. Kamer tel. 072-333523 of Heieen Groot tel. 333530. Elk jaar wel een nieuwe motor. Heiloo herbergt weer een kampioen, Fred Veenman (28) uit Vrieswijk, die bij de K.N.M.V. (Kon. Ned. Motorrijtui gen Vereniging) kampioen werd in de 500 cc klasse. Fred Veenman is een crosser in hart en nieren en doet dit al zo'n 15 jaar. Het begon allemaal toen hij indertijd met zijn zwager uit Amsterdam mee mocht om te kijken, hij was op slag verkocht en dacht dit wil ik ook". Zijn eerste wedstrijd reed Fred in Meerkerk bij Utrecht. ,,Dat was wel een tegenvaller, want ik dacht „dat doe ik wel even", maar dat viel bitter tegen, want hij werd letterlijk van de baan geveegd." Vervoer naar de crossterreinen moet je zelf verzorgen, bovendien gaat er ook nog een monteur mee in dit geval is dat John van Veen (15) die zelf ook helemaal motorgek is" aldus Veenman. Zo'n crossmotor kost zo'n 10.000 voeg daarbij de outfit, pakken onderde len etc., dan mag er nog eens eenzelfde bedrag bijgeteld worden. „Daarbij moet je elk jaar een nieuwe motor hebben want in het tweede jaar beginnen de problemen te komen" zegt Fred Veenman. Zo'n motor koop je helemaal compleet, maar je sleutelt er net zolang aan tot hij je „lekker zit", vooral de vering is erg belangrijk, want als dit niet in orde is, is dat een zware belasting voor de polsen. De motoren worden helemaal met de hand gemaakt en het materiaal is vandaag de dag zo goed dat er niet meer ingereden hoeft te worden. Toch gaan er naar elke wedstrijd veel reserve onderdelen mee. Een ieder zal begrijpen dat motorcrossen een dure sport is op een kleine onkosten vergoe ding na van „Fa$e 1" heeft Fred Veenman altijd allés zelf bekostigd, maar mocht een sponsor zich aandienen dan zal hij daar niet onwelwillend tegenover staan. Wie onder de vijftig is en de medische keuring goed doorstaat krijgt een start bewijs om te gaan crossen. „De K.N.M.V. moët: beter bekijken of je wel of niet kan motorcrossen 't wordt op deze manier steeds gevaarlijker, je bent n.l. erg afhankelijk van je mederij- WIJKVERENIGING "PLAN OOST" organiseert talentenjacht Dit wordt een tweede poging om weer eên talentenjacht te organiseren. Vo rig jaar waren we dit ook van plan, zcjals sommigen van jullie je misschien nog herinneren, maar helaas, door te weinig aanmeldingen viel het irf*het water, om het zo maar te zeggen. Nju willen wij het nogmaals proberen! Kóm op jong en oud, steek de koppen bij elkaar en doe mee! Mjet een stel of alleen kun je voorbeeld eén stukje opvoeren, een lied zingen, wat laten zien, etc. Kortom het geeft niét wat, maar geef je op! Dit kun je van nu af doen bij: Annemarie Zuur bier, Groote Olven 12, Heiloo, tel. 332058. Het zal ongeveer plaatsvinden in mei 1981 en je kan je opgeven tot 1 febr. 1981. Tot ziens! Werkgroep Oudere Jeugd. NIEUWE CURSUSSEN VOOR DE KOMENDE MAANDEN VAN DE NEDERLANDSE VERENIGING VOOR HUISVROUWEN ANDERS ETEN Déze cursus omvat 6 lessen van elk 2% uur, te beginnen op woensdag 14 jaji. om 13.30 uur in de St. Agnes- huishoudschool aan de Pastoor van Mjiijenweg. Lèrares: mw. G. Sprenkeling. Kosten ƒ142,-, plus 2,-- a 3,-- per les voor gébruik ingrediënten. REPARATIES IN HUIS Onderwerpen zoals veilig met elec- triciteit en gas, problemen met sani tair en afvoer, tips op het gebied van schilderen. Ook deze cursus bestaat uit 6 lessen van elk 2Vi uur. De eerste les is op donderdag 26 febr. om 13.30 uur in het "Open Huis". Docent: de hr. G. Kemperman, kosten ƒ30,-. STOELEN BEKLEDEN EN MATTEN Een voorbereidende les van 2Vi uur zal op donderdagmiddag 9 april plaats vinden, met enkele weken later daar opvolgend 2 dagen van elk 2 x 2/2 uur. Hiervoor zijn de donderdagen 7 en 14 mei gereserveerd. Kosten 28,--. REANIMATIE In samenwerking met de Vrienden van de Hartstichting afd. Alkmaar wordt een reanimatiecursus georganiseerd. Deze cursus wordt gegeven door men sen die hiervoor speciaal zijn opgeleid. Voor de cursist is geen vooropleiding (bijv. E.H.B.O.) vereist. De duur van de cursus is twee avonden, waar van één avond theorie en de andere avond oefenen op een pop. Ieder half jaar een herhalingsoefe ning van één avond. De reeds eerder vermelde data zullen waarschijnlijk veranderd moeten worden. Nadere informaties hierover en tevens opgave voor bovenstaande cursussen bij de cursusleidsters mw. N. van der Maas-Dubois, Groot Barlaken 1, tel. 330311 en mw. A. Bikker-Zwijnen- burg, Op de Wieken 4, tel. 330867 Om goed te kunnen motorcrossen heb je een enorme conditie nodig, dit vereist een „brede" training die gelijk staat aan een bokstraining. Zo'n 3 4 uur per week wordt! er hard gelopen, zo'n 20 'Ion;, verder1, gewicht heffeb en interval en duurtraining. Je moet z.g. „snelle" spieren krijgen. Ook het voedsel is aangepast. Veel müesli, roggebrood, verse groenten, niet roken, niet drinken en op tijd naar bed. De sterkste jaren van een crosser liggen rond de dertig, je lichaam is dan helemaal doorgetraind en je beschikt over een ruime ervaring", zegt Fred Veenman. Fred Veenman traint bij de Motorclub Amsterdam, en doet het hele jaar, uitgezonder de maand december, mee aan Nationale wedstrijden, individueel, half oktober worden er clubwedstrijden gehouden elke motorclub mag 4 man uitzenden naar de nationale wedstrijden en Fred Veenman doet dit al zo'n 12 jaar, men noemt dit „teamcross", hij komt dan uit voor de Motorclub Am sterdam. Voor elke wedstrijd krijgt men startgeld en indien je bij de eerste 10 eindigt ook nog prijzengeld. Nr. 36 Fred Veenman in actie. ders. Je kan zelf ten val komen door onervaren rijders, er zou veel meer geselecteerd moeten worden" zegt Fred Veenman. u De K.N.M.V. had drie wedstrijden uitgeschreven een in Venray een in Valkenswaard en de laatste bij de Motorclub Amsterdam. Elke gewonnen wedstrijd levert 30 punten op en van de twee beste wedstrijden worden de pun ten bij elkaar opgeteld. Daar Fred Veenman de eerste wedstrijd niet mee kon doen omdat hij op vakantie was, moest hij zijn punten in twee wedstrij den scoren, want de twee beste resulta ten worden bij elkaar opgeteld. Als je nu maar zorgt da} je in die twee wedstrijden als eersté eindigt dan wordt je best kampioen. „De eerste klap is altijd een daalder waard", zegt Fred Veenman, „mijn start is ook mijn sterkste kant en wordt ook vaak door anderen bestudeerd, want als je op kop ligt heb je ook weinig last van de andere crossers en dat is een enorm winstpunt". Zo werd Veenman ook tweemaal tweede in de Nederlandse kampioenschappen. Hij formuleert crossen als een samenspel van krachten met je zelf. KLAVERJASSEN Af£. maandag 12 januari houdt de Kla- vërjasclub EHK in het Open Huis te Heiloo weer haar maandelijkse open di$ve. Liefheb^-s die van sportief en eerlijk klaverjassen houden, zijn weer vah harte welkom. Er zijn weer mooie prjjzen te winnen. Wij vangen precies om acht uur aan zodat u weer op tijd thuis bent. Odok op onze wekelijkse clubavond kujmen zich nog enige klaverjas- liefhebbers aanmelden. Dit kunnen ze do£n elke maandagavond tussen half acht en acht uur in het Open Huis te' Heiloo of tel. bij: mevr. v. Duiven- boSen, tel. 335065; de hr. Knegt, tel. 334056; hr. Leurink, tel. 334366. NIEUWJAARSRECEPTIE BIJ T.V. HEILOO Tennisvereniging "Heiloo" houdt zon dag 11 jan. a.s. 's middags nieuwjaars receptie. Tevens staat deze gelegen heid in het teken van de kennismaking met de nieuwe leden. Tennisleraar Henk Stroes zal eveneens aanwezig zijn, bij wie reeds lessen besproken kunnen worden. Dit alles in het club gebouw aan De Dors. D.V.W. NIEUWS Op 9 januari a.s. gaan we weer ge zellig samen klaverjassen. Dat doen we in café-bar La Strada aan de Ken- nemerstraatweg. Als U mee wilt doen, bent U om 20.00 uur van harte welkom. Heiloo. Door de schietsport vereniging de Vrijheid uit Heiloo werd j.l. maan dagavond de traditionele Nieuwjaars wedstrijd verschoten. De belangstelling voor deze wedstrijd leek, gezien het aantal deelnemende schutters wel iets tegen te vallen. Maar tot aan de sluiting werd om de begeerlijke prijzen gevoch ten! De voorzitter sprak in zijn nieuwjaars wens de hoop uit, dat de schietresulta- ten en de activiteiten van de leden verder zouden toenemen, dit mede in verband met de hopelijk dit jaar nog te realiseren bouw van de eigen schietacco- modatie, welke door z'n 25m lengte uniek zal zijn in deze regio. Hierna werden de prijzen uitgereikt. In de scherpschutters klasse gingen de prijzen naar H. Koster 93, M. Wessel 91, C. Th. Verschure 89, in de Ere klasse J. Koopmans 85, E. Koopmans 80* in de A klasse J. v.d.Pal 88, L. Brinkman 85, in de B. klasse J. Braam 77, N. Quant 74, W. Fischer 73, S. Vader 73, A. v. Zeist 68, A. Stet 65, P. Gauw 65 en B. Keuris 64. JEUGDSCHAATSEN OP KUNSTIJSBAAN Begin januari start er weer een groep voor het jeugdschaatsen op de Alk- maarse kunstijsbaan. Liefhebbers in de leeftijd van 8 tot 12 jaar (Lagere Schooljeugd) kunnen zich opgeven bij de Limmer IJsclub, sekretariaat Bogerdlaan 6 te Limmen (tel. 02205- 1556). De eerste les start op zaterdag ochtend 3 januari om 11.00 uur. De kosten bedragen 20,-- voor ca. 9 lessen, en dienen gelijk voldaan te worden bij aanmelding. Aan het einde van het seizoen worden vaardigheids- proeven afgenomen, waarvoor de deelnemers aan de hand van de ge leverde prestatie een diploma uitge reikt krijgen. Voor de goede orde wordt nog vermeld dat er op zaterdag 10 januari géén lessen zijn i.v.m. ijs- speedway wedstrijden die in dat weekend worden gehouden. Aan alle leden die dit jaar voor het eerst aan federatie-wedstrijden willen deel nemen, wordt verzocht zich vóór 12 januari a.s. op te geven aan 't secreta riaat. Tevens 2 foto's van de pony, zowel links als rechts gefotografeerd. Ook veranderingen kunnen worden doorge ven. Zondag 11 januari a.s. is er 'n gezellige nieuwjaarsbijeenkomst voor ponyclub leden om 11 uur in de kantine. Zegt het voort! Na Egmond is Heiloo aanstaande zon dag weer aan de beurt om de trimmers in de gelegenheid te stellen aan een loop deel te nemen, de atletiekvereniging TRIAS staat weer garant voor een goede organisatie. Het parcours voert door het recreatiepark en er kan geko zen worden voor een afstand van 5 of 10 kilometer. Vooral de kortste afstand leent zich uitstekend voor degenen die eigenlijk nooit aan een dergelijke loop meedoen, maar toch wel eens wat willen bewegen. Het is géén wedstrijdloop en u kunt uw tempo zelf kiezen, zelfs af en toe een stukje wandelen kan zonder meer omdat de loop niet binnen een bepaalde tijd behoeft te worden vol bracht. Iedereen die de gekozen afstand uitloopt ontvangt aan de finish een fraaie herin nering. Vanaf half 10 kan worden ingeschreven in de kantine op de sintelbaan aan het Maalwater, tot en met 14 jaar bedragen de kosten 2,50, de ouderen betalen 3,50. De start vindt plaats om half 11, na afloop staan de douches en de kantine van Trias ter beschikking van de deelne mers. Uw kopje koffie op zondagmorgen smaakt nog beter met het voldane gevoel even lekker te hebben getrimd. Dus begin de dag goed en kom met het gehele gezin naar het Maalwater! A. N-Z 1mw. Rootjes - Kramer 60/2 2. Fam.Mak 511/2 3. fam. Daudeij 50/2 4. fam. Weisenborn 49 5. fam. Schaffer 49Vi 6. fam. Dolmans 39/2 A. O.W 1. fam. de Waal 55/2 2. Nap - v.Steeg 52 3de Winter - vZomeren 51 Vi 4. fam. Kaashoek 50 5. Rootjes - Schouten 46 6. Brandenburg - de Vries 45 Vi B. N-Z 1mw. Grootes - Punt 57 2. ds. Glorie - Zomerdijk 54 3. v.Leeuwen - Nieuwendijk 53 4. ds. Feller - de Geus 51 Vi 5. Bol weg - v. Diepen 49/2 6. Lansdaal - Vendel 35 Vi b. O.W. 1. hh. Tamminga 57 2. ds. Kuijt - Roozen 56 3. fam. Bakker 54 4. Koersen - van Toornburg 47 5. Post - Tensen 45 6. fam. Slob 41/2 C. N.Z. 1hh. Visser 69 2. ds. Meijering - Werdmuller 55 3. fam. Boersen 49/2 4. Haafkens - Kuijt 44/2 5. Groene veld - v. Santen 41 Vi 6. fam. Jac. de Vries 40/2 C. O.W. 1. fam. C. Toby 61 Vi 2. fam. Schreiber 51 Vi 3. ds. Groeneveld - Hulskamp 51 Vi 4. dsBol weg - vSteeg 48 Vi 5. mw. Krab - Witting 46/2 6. fam. Nieuweboer 41 D. N.Z. 1Grootes - Gerssen 65 2. ds. Hommes - Schouten 57 3. mw. LOhr - Postma (45) 44/2 4. ds. Krul - de Vries 43 5. mw. v.Buitenen - Heideman (59)40/2 D O.W. 1ds. Lansdaal - v. Twuijver 55 Vi 2. hh. v.Linden 55 3. ds. Kemper - Potze 53 Vi 4. ds. Gallee - Goldsteen 46 5. ds. Cornelissen - de Wild 40 E. N.Z. 1mw. Mercks - Elders 62/2 2. fam. Schneider 52/2 3. fam. zh. Toby 52 4. Kemper - Verkleij 42 5. fam. v.d.Wulp 41 E. O.W. 1ds. v.Duin - Frugte 62/2 2. ds. Fijma - v.Wissen 48/2 3. fam. Broksma 48/2 4. ds. Harreveld - Roest 48 5. mw. Dekker - Zwitselaar 42/2 F. N.Z. 1mw. Kemper - Rusch 67 2. ds. Pohleij - Post 52 3. mw. Bleijs - Israels 52 4. mw. de Jager - de Geus 50 5. ds. Schuiling - Spruijt 40 F. O.W. 1. fam. Vreeswijk 58/2 2. ds. Piersma - v.d.Pol 53/2 3. fam. Moscou 51 4. fam. Krieger 45 5. fam. Maas 49 Zaterdag 3 januari startte de 2e helft van de Waterpolocompetitie. Vijf ploe gen moesten thuis spelen in Castricum. De jongste meisjes ploeg moest het opnemen tegen K.Z.C. uit Beverwijk. Met 0-10 ging K.Z.C. met de 2 wed- strijdpunten op zak weer naar Bever wijk. De meisjes aspiranten 0-16 jaar wisten V.Z.V. met 8-2 te verslaan. Voor de rust nam Willy Klamer 4 doelpunten voor haar rekening en Martine Brink huis een, terwijl V.Z.V. slechts eenmaal tot scoren kwam. Na de rus} wist Willy Klamer nog 2x te scoren en Martine Brinkhuis een, en V.Z.V. wist in deze ook maar eenmaal te scoren. Veel werk werd er van uit de achterhoe de verzet om de bal voor het doel van V.Z.V. te krijgen door Trinette van Vliet, Areke de Hoop, Alette Rozing en Karin Borst. Heren 2 wist West-Friesland te verslaan met 7-2. Na een rommelig begin waarbij West- Friesland het eerste scoorde wist Luc Sterkman de stand gelijk te trekken, en Hein Verver tekende voor het 2e doel punt, terwijl Frank Brinkhuis het 3e doelpunt scoorde. West-Friesland wist de stand op 3-2 te brengen doordat Heiloo de verdediging te veel verwaarloosde. Nadat dit beter georganiseerd werd kwam er meer rust in de ploeg en wist men de score op te voeren tot 7-2, door het scoren van 3x Hein Verver en het laatste doelpunt door het uitgekiend nemen van een vrije bal door Luc Sterkman. Heren 3 had de moeilijke opgave om de precies boven hun staande ploeg D.A.W./V1. Vissen te verslaan. In de eerste periode werd in een gelijk opgaande wedstrijd de stand door Hei loo gebracht op 3-0. Jan van Mourik scoorde het eerste en derde doelpunt terwijl Hans Peter van Wilsem een zeer goede uitbraak liet verzilveren door de beter liggende Ric Soeurt die dit uitstekend deed. Na de rust ging het minder goed doordat de verdediging niet goed sloot en men te veel in de aanval ging. Doortastend optreden van de keeper, Mare Bik, was wel nodig maar had wel gevolgen voor hem. Voor 35 sec. mocht Mare de kant op welke tijd D. A.W./V1. Vissen gebruikte om te scoren. Daarne moest Heiloo nog een doelpunt incas seren, voordat Ton Kuil in de laatste minuut de stand op 4-2 kon brengen. Heren 4 moest het opnemen tegen de Ham 5. Ondanks zijn jeugdige leeftijd en kleine postuur verdedigde invaller Edwin Brinkhuis een zeer goede partij. Er werd door heren 4 goed vrij ge zwommen en zat er veel beweging in de ploeg maar jammer genoeg werd er slecht geplaatst, zodat er veel balverlies ontstond met doelpunten tot gevolg. NIEUWE START HSV DAMES NA WINTERSTOP Voor het damesteam begint zondag het kompetitiegebeuren weer met de uit wedstrijd tegen Geel-Zwart. De thuis wedstrijd staat ons nog helder voor de ogen daar wij met 2-3 verloren, ook al hadden wij veel meer kansen en ook een groot veldoverwicht. Maar scoren hoort er ook bij en daarin waren de be zoekers toen veel slagvaardiger. Zon dag zullen er zeker kansen zijn voor ons en hopelijk zullen wij die ook benut ten. J.l. zondag liep het grootste gedeelte van ons de 3 km in Egmond, wat een leuke training was. Deze woensdag vangen de trainingen weer aan en a.s. zondag vertrekken wij om 10.30 uur naar 't Zand waar om 12.00 u de wedstrijd tegen Geel-Zwart aanvangt. VIJFDE PANNEKOEKEN-TOER- NOOI BSC HEILOO ZEER GESLAAGD Voor de vijfde maal organiseerde Ba se- and Softbal Club Heiloo op dins dag 30 december het Pannekoeken- toernooi in Sporthal Het Vennewater. Ondanks het feit dat peanutbal ei genlijk een zomersport is, bleek het ook dit jaar voor de allerjonsten geen enkel probleem om het groene veld in te ruilen voor een sporthal. Het was aan de teams van The Herons uit Heerhugowaard, Cromtigers uit Krommenie, Falcons uit Lelystad, plaatsgenoot Foresters en het organi serende BSC Heiloo om te strijden voor de Braam-wisselbeker. Na een gezellige dag, met als abso luut hoogtepunt het eten van panne koeken tussen de middag, bleek het team van BSC Heiloo de sterk ste. De fraaie beker werd uitgereikt door Ruud van Haneghem, door wiens steun het Pannekoeken-toernooi ook dit jaar weer plaats kon vinden. In de lunchpauze van de toekomstige 'honk- en softbal sterren' was er de mogelijkheid voor niet-peanutballen- de kinderen om nader kennis te maken met deze sport. Ook voor hen was er een pannekoek en een herinnerings vaantje. Volledigheidshalve de uitslagen: BSC Heiloo - Foresters 14-6 Herons - Cromtigers 11-11 Falcons - Cromtigers 11-11 Herons -H BSC Heiloo 8-12 Cromtigers - Falcons 13-10 Foresters - Herons 12-11 Cromtigers - BSC Heiloo 10-12 Foresters - Cromtigers 10-10 Falcons - Herons 12-12 BSC Heiloo - Falcons 14-7 De eindstand: 1 - BSC Heiloo 2 - Cromtigers 3 - Foresters 4 - Herons 5 - Falcons NIEUWJAARSFEEST Op vrijdag 9 jan. a.s. is er vanaf 20.00 uur in de kantine van BSC Heiloo aan Het Vennewater voor alle senior- en junior-leden van de vereniging de ge legenheid om elkaar een voorspoedig 1981 toe te wensen. Op deze avond zal tevens het yer- nieiiw<ïèr!cl uSbl ad% -'Bihnenhodgr'^-gë prgs^nteerd worden, de"dag niërna, op zaterdag '10 jan. wordt het nieuwe jaar voor alle overi ge jeugd ingeluid met een film. De aan vang is om 14.00 uur. S.V. DE FORESTERS Wedstrydprogramma voor zaterdag 10 januari 1981 Senioren Egmondia-Foresters 14.30 B-junioren Foresters B3-Limmen B2 13.15 C-junioren SVW C5-Foresters C3 13.15 Foresters C4-Bergen C2 13.15 Foresters C5-Berdos C2 13.15 Hugo Boys C2-Foresters C6 14.30 Zondag 11 januari 1981 Senioren WGW 1 (l)-Foresters 1 (9) 14.30 Alcm. Victr. 2-Foresters 2 12.00 VZV 5-Foresters 3 14.30 Foresters 4-USVU 7 14.30 Foresters 5-Limmen 8 12.00 Foresters 6-Hugo Boys 5 12.00 Koedijk 4-Foresters 7 12.00 Foresters 8-Hugo Boys 9 14.30 KSV 7 - Foresters 9 14.30 Foresters 10-Alcm.Victr. 12 12.00 A-junioren USVU Al-Foresters Al 11.00 Foresters A2-Graftdijk Al 14.30 B/ C-juniorenk wartet Foresters BI-Vitesse BI 10.00 Foresters B2-Vitesse B2 10.00 Foresters Cl-Vitesse Cl 10.00 Foresters C2-Vitesse C2 10.00 KNVB, REGIO ALKMAAR De voetbalbond van de afd. Noord Holland, van de KNVB, regio Alkmaar, heeft een tekort aan scheidsrechters. Tot aan dit jaar kon het nog altijd aanwezige tekort op enigszins redelijke wijze worden opgevangen. Voor het volgende seizoen zal het scheidsrech terkorps stevig aangesterkt worden. Als de ontwikkeling zich namelijk op deze voet voortzet dan zal er het komende voetbaljaar weer een aantal wedstrijden zonder een scheidsrechter ook scheidsrechtsters moeten stellen. De voetbalsport in Noord Holland ge niet een zo grote belangstelling dat het aantal elftallen jaarlijks toeneemt, terwijl het aantal scheidsrechters de laatste jaren het zelfde is gebleven. Door die aanwas van elftallen worden de kompetities ook groter. In het seizoen 1980-1981 werden er bij een vol programma ieder weekend wed strijden gespeeld waarvan in Alkmaar en omstreken ca. 400. Tot nu toe had de regio Alkmaar de be schikking over 200 scheidsrechters en 7 vrouwelijke scheidsrechters. Doordat bij vele wedstrijden geen officiële bondsscheidsrechters aan wezig zijn, is men wel gedwongen toevallig aanwezige personen als flui tist te gebruiken. Als er dan moeilijk heden zouden ontstaan, waar bij ge brekkige leiding natuurlijk een grote kans op is, dan wordt de behandeling van een strafzaak zeer moeilijk, zo niet onmogelijk. Bovendien is het voor de spelers ook niet zo prettig zon der scheidsrechter, hetzij mannelijk of vrouwelijk, te spelen. Het is dus dui delijk dat er om aan alle voetbalvreug de tegemoet te komen, er scheids rechters en ook scheidsrechtsters bij moeten komen. Daarom geeft de scheidsrechters-commissié Alkmaar en omstreken op 8 jan. een scheidsrech ters cursus voor A B en vrouwelijke scheidsrechters. De kur- sus duurt zeven avonden benevens een spelregel-dia avond en examenavond, aanvang 8 uur in het bondsbureau, Olympiaweg 1 te Alkmaar en is uiteraard gratis. Als U zich geroepen voelt de regio Alkmaar e.o. uit haar moeilijkheden te helpen, geeft U zich dan op bij L.P. Rood, Korteweide 158, Zuid-Scharwoude, tel. 02260-4774. Of bij de K.N.V.B., afd. Noord-Holland Olympiaweg 1, Alkmaar, tel. 072- 29044. Eventueel kunt U zich ook nog melden op de eerste kursusavond aan de zaal. Eerst het sociale gebeuren ditmaal zondag 4 januari hield H.V. ,,De Terriërs" een bijzonder geanimeerde Nieuwjaarsreceptie. Dit gaf de in rede lijke getalen opgekomen leden de gele genheid elkaar een voorspoedig 1981 te wensen. Langs deze weg wenst H.V. „De Terriërs" alle lezers van de Uitkijkpost een bijzonder gelukkig Nieuwjaar. Heren I won en verloor een wedstrijd Heren II speelde beide wedstrijden gelijk en ook Dames II kwam niet verdervdan^een winst- en een verliespar* U, t I .UI i Oofc .de «jongste jeugd, de E-jeugd, kwam in de zaal aan de ]bak. Jongens en meisjes E speelden een zaalhockey-toer nooi in Haarlem, waarbij de jongens de beker mee naar huis namen. Uitslagen: Reigers - Heren I 3-9 Strawberries - Heren I 4-3 Heren II - Randwijck V 5-5 Haarlem II - Heren II 4-4 Heren III - Hurley III 3-13 Scheybeeck III - Heren III 9-3 Heren IV - Alkmaar III 9-6 Scheybeekc IV - Heren IV 4-4 Dames II - H.B.S. IV 1-0 Dames II - Strawberries III 3-4 Eechtrop A1 - Jongens Al 5-1 Kraaien Al - Jongens Al 2-1 Eechtro pBl-JongensBl 6-2 Scheybeeck BI - Jongens BI 4-3 Meisjes Al - Alkmaar Al 4-3 Meisj es A1 - Kraaien A1 4-0 Zaterdag 10-1-1980 Beyneshal, Haarlem Haarlem I - Dames I 18.30 Sarto I - Dames I 19.15 V.U. hal Amstelveen Zandvoort BI - Meisjes BI 16.15 H.I.C. BI-MeisjesBI 16.45 Zondag 11-1-1980 Hoornsevaarthal Alkmaar. Heren IV - Alkmaar III 18.15 Uitgeest II - Heren IV 21.15 Hoornsevaarthal Alkmaar Magnus Al - Jongens Al 14.30 Eechtrop A1 - Jongens Al 16.45 Hoornsevaarthal Alkmaar J ongens C1 - Castricum C1 10.00 Jongens C1 - Scheybeeck Cl 11.00 Hal IJ muiden-Oost IJ muiden. Meisjes Cl - Castricum Cl 15.30 Eechtrop Cl - Meisjes Cl 17.00 Ook het zesde Handsome Eight-zaal- voetbaltoernooi, op Tweede Kerstdag in een uitverkochte sporthal 't Vennewater gehouden, is weer heel succeslvol ge weest. Bij de traditionele pauzewed strijd, ditmaal tussen een ploeg van FC Volendam-profs en een team van „all stars" puilde de Heiloose sportveste werkelijk uit van de toeschouwers. Beroemde gastspelers traden voor ge noemde pauzewedstrijd aan. Bij de Volendammers maakte de grote technicus Gerrie Muhren furore, bij de „all stars" snelde een andere befaamde international over de vloer, namelijk Rota Rensenbrink van Anderlecht. De formatie van de „all stars" had als coach de Az-ster Kristen Nygaard. Uitslag: 8-7 voor Volendam. Zes goals van Mühren. De grote trofee van het toernooi, beschikbaar gesteld door Jan Rus, werd gewonnen door het sterke AV Jan III uit Alkmaar, dat in de finale met 5-2 won van het Amsterdamse Ellerman. Ceverbo uit Dordrecht palmde de derde plaats in. Het organiserende Handsome Eight legde beslag op de vierde plaats, een uitstekende prestatie in dit sterke deel nemersveld, dat louter koplopers uit de westelijke districten telde.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1981 | | pagina 6