SPORT en SPEL Groefsema zoekt oplossing voor eigen onderkomen Rini van Bracht geeft demonstratie in The Railway" DAMESTEAM H.S.V. SUPER! z.w.v. BRIDGECLUB SANS AT0UT NZ. TERRIERS - NIEUWS O.W. 55 52 48/2 48 46/2 N.Z. 57/2 57 47 45 43/2 O.W. 62 53 52 42 41 WmmÊm. '3' - BILJARTCLUB LA STRADA Uitslagen van 5 februari: G.JBeentjes-Ron Nanne 0-2 Ad Seelt-Gerard Koopen 0-2 Ad Seelt-Sjaak Houtzager 2-0 Jozef Vermanen-Wil Schouten 2-0 Co Nanne-Wil Schouten 0-2 Jan Kuiper-René Nanne 2-0 Jan Kuiper-Ad Klaasse 0-2 Ad Klaasse-Wil Schipper 2-0 Wil Schipper-Piet Bijvoet 0-2 Nico Timmer-Ben Bakker 0-2 Piet Pilkes-Ben Bakker 2-0 Piet Pilkes-Theo Hoogeland 2-0 Theo Hoogeland-Dick Nanne 2-0 Ron Houtenbos-Theo Hoogeland 1-1 99 Woensdag .18 februari a.s. staat café/ Bar ,,The Railway" meer dan ooit in het teken van de biljartsport. Rini van Bracht 2 weken geleden nog een derde plaats bij de Nederlandse kampioen schappen 3-banden en ooit kampioen in deze klasse, komt op het biljart van dit café zijn kunnen laten zien. De ongetwijfeld vele belangstellende^, die zich deze unieke kans niet zullen laten ontgaan, kunnen hem aan het werk zien bij een demonstratie kunst stoten en een wedstrijd 3-banden. Voor dit laatste zal hij iemand uit het publiek nemen die als tegenstander mag fungeren. Het belooft een vooral voor biljartlief hebbers, geweldig fijne avond te wor den Om ongeveer 8 uur zal de demonstratie beginnen dus zorg dat u ruim voor deze tijd aanwezig bent zodat u alles nabij kunt volgen. van Heiloo. - Sportvereniging Groefsema, in Heiloo een sterke en groeiende vereniging, dreigt uit het haar toebe deelde jasje te groeien. De sportzaal aan het Slimpad, waar de vereniging al geruime tijd haar aktiviteiten heeft, is niet toereikend meer omdat de ver eniging deze door de gemeente ter beschikking gestelde faciliteit moet délen met het lager onderwijs. De sportvereniging kijkt nu al geruime tijd uit naar een ander onderkomen en heeft daarvoor ook besprekingen ge opend met de gemeente, maar ook de laatste kan niet zómaar de fa ciliteiten 'uit de grond' halen. Sportvereniging Groefsema bestaat nu vijfjaar en heeft een kleine 500 leden, die de judosport, jiu-jitsu en daarnaast damesgym en herenconditie training beoefenen. Het niet hebben van een eigen onderkomen stelt de vereni ging voor nogal wat problemen. Bij iedere training moeten de matten wor den neergelegd en weggehaald, dat afgezien van veel moeite, ook veel slij tage bij deze (kostbare) attributen ver oorzaakt. Door het ontbreken van een eigen onderkomen kan de vereniging ook geen nieuwe aktiviteiten ontwik kelen die meer in de rekreatieve spor tieve sektor liggen en is de eenheid van de vereniging niet zo erg groot. Penningmeester P. Veldt: "Nu hebben wij ook een onevenwichtig opgebouwd ledenbestand, want het merendeel van dé leden is jonger dan 12 jaar. Daarom willen wij aktiviteiten gaan ontplooien die ook voor ouderen interessant zijn. Maar daarvoor hebben we tóch een eigen ruimte nodig, waar wé altijd, en niet slechts op bepaalde tijden, o- ver kunnen beschikken. Dan kun je daarin ook je eigen sfeer scheppen.." En de voorzitter Wim Steens vult aan: "Wij hebben een individuele sport en de waarde van de sport in het al gemeen wordt ook door iedereen wel ingezien. Maar we zoeken als vereniging ook naar continuïteit. En we willen als vereniging een grotere bijdrage leve ren aan de gemeenschap in Heiloo. Nu is het zó, dat de bevolking van deze plaats gemiddeld wat ouder wordt, dus dat betekent ook dat we ons aan bod moeten afstemmen. Zodanig dat het ook voor bijv. de dertigers en veertigers plezierig wordt in onze vereniging te komen. Gezien het aan bod dat er nu is in Heiloo, zijn er nog legio mogelijkheden voor ons. Daarbij willen we geen enkele bestaande ver eniging concurrentie aandoen". Piet Pilkes won 2 partijen en stijgt daardoor 5 plaatsen. Ben Bakker won z n partij tegen Nico Timmer met het fabelachtige moyenne van 2.89 (9 beur ten) en hij verbeterde tevens z'n hoog ste serie tot 7. Piet Bijvoet maakte korte metten met Wil Schirm^r jn 15 beurten (moy. 2.13). Ad Klaasse tim merde ook flink aan de weg. In de ene partij verbeterde hij z'n hoogste moyenne tot 2.05, en in de andere par tij verbeterde hij z'n hoogste serie tot 10. Tevens voor Ad 4 punten er bij en hij stijgt nu van 18 naar 12. De nummers 1 en 2 verloren beiden, zodat de subtop weer 2 punten inloopt. Jan Molenaar stopt met biljarten. Tot nu toe had Jan 8 partijen gespeeld; Slijtage aan kostbare mattendeze partijen komen te vervallen. Ron Nanne, Jozef Vermanen en Benno Bak ker hadden van Jan gewonnen, dus bij deze 3 mensen gaan er 2 punten af. Door deze maatregel en ook door bovenstaande uitslagen, ziet de stand aan kop er als volgt uit: De heer Veldt weer: We willen een mix eigenlijk, tussen sport en recrea tie. Kijk, zoals ouderen vroeger naar de soos gingen, kunnen ze nu mee doen aan aktiviteiten van de ver eniging". Waar volgens het bestuur zeker be hoefte aan is, dat is periodiek tege moet komen aan behoeften: In winter tijd bijv. doen aan ski-gymnastiek. Andere kort-lopende aktiviteiten kun nen bijv. zijn: boogschieten of lichte krachttraining. In ieder geval zaken die conditieverbeterend zijn, zonder een grote prestatiedwang en mét het be houd van recreatieve, gezellige ideeën. "Wij moeten als vereniging dus niet alleen sport-gebonden, maar ook als belangstelling-gericht werken", aldus Veldt. Maar alle aardige voornemens ten spijt, hoezeer de gemeenschap in Hei loo er ook bij gebaat moge zijn, zolang er geen eigen akkommodatie is, blijft het bij iedeeën. De gemeente denkt de sportzaal voor het gymnastiek onder wijs nog niet te kunnen missen. Zou de school bovendien alleen aan de ver eniging ten goede komen, dan zal de rijkssubsidie voor het onderhoud ko men te vervallen. Aan de andere kant is nieuwbouw voor de vereniging ook geen haalbare kaart. "Wethouder Dekker, met wie wij ge sproken hebben, staat heel welwillend tegenover ons probeleem en hij heeft ook medewerking toegezegd voor zo ver dat in zijn vermogen ligt", zo zegt secretaris J. van Schaik. "We zullen dan ook alles blijven probe ren om ons eigen gebouw te krijgen. Pas dan zijn wij werkelijk in staat op een breder gebied een zinnige bij drage te leveren aan de gemeen schap...." In haar huidige samenstelling bestaat het bestuur van sportvereniging Groef- dema uit C. Groefsema (technische leiding), J. v. Schaik (secretaris), W. Steens (voorzitter), P. Veldt (penning meester). Leerkrachten zijn C. Groefsema, J. Vos en J. Zoon. Mevrouw A. Maas behartigt de ledenadministratie en contributies, terwijl B. Roelofs en C. Winterink de verantwoordelijkheid dragen voor het wedstrijdsecretari aat. Het vervoer wordt probleemloos geregeld door de ouders. In de nabije toekomst wordt een beroep gedaan op de leden voor het vervullen van nieuwe taken. Reeds nu maken vele jongeren zich nuttig voor de vereni ging, waarvoor een goede toekomst is weggelegd. 1G.J.Beentjes 15 2. Nico Timmer 15 3. Jozef Vermanen 15 4. Gerard Koopen 14 5. Ron Houtenbos 15 12-0-3 10-1-4 10-0-5 8-1-5 8-1-6 24 21 20 17 17 februari Deel" in Vanavond, woensdag 11 biljarten de dames in ,,de Akersloot. Heren, U bent hierbij uit genodigd als supporter c.q. chauffeur. Vertrek 19.30 uur bij La Strada. Morgenavond gewoon kompetitie avond. Vrijdag a.s. 13 februari gaan we met z'n allen biljarten in ,,de Rekere" tegen B.C. Huiswaard. Vertrek 19.30 uur. Z.V.V.SCHOT-SUBARU NIEUWS De zaalvoetballiefhebbers onder de lezers zullen ongetwijfeld weieens gehoord hebben van deze nog zeer jonge zaalvoetbalvereniging. Voor de genen voor wie de club nog onbekend is, is het misschien leuk om te weten waar de naam vandaan komt. De naam Schot wordt meestal geasso cieerd met schieten. Toch heeft dit er niets mee te maken. Schot is de naam van de sponsor. Schot is de garage houder en Subaru is het automerk. Uniek van deze club is het feit dat de spelers voor het grootste deel familie van elkaar zijn en de niet-familie- leden zijn goede vrienden. Dit jaar speelt Schot Subaru voor het eerst kompetitie en heeft hierinXU- overwinningen op rij behaald, wat zeer opmerkelijk genoemd mag wor den. Ook in vriendschappelijke wedstrij den in 't Vennewater heeft menig ge renommeerd tegenstander zich verslikt in Schot Subaru. Afgelopen zaterdag speelden de Suba- ru-boys tegen plaatsgenoot Blana. Dit bleek een tegenstander van formaat te zijn. Na een sportieve wedstrijd waarin Bla na terecht met 3-0 voor heeft gestaan kon Schot Subaru zeer moeizaam een 4-4 gelijk spel behalen. Voor diegenen die Schot Subaru eens willen zien voetballen, Saterdag a.s. speelt dit team van 3 tot 4 in sporthal 't Vennewater. De overeenkomst met de thuiswedstrijd tegen Vrone was duidelijk aanwezig, daar ook voor deze wedstrijd enkele verdedigsters niet beschikbaar waren. H.S.V. werd toen kansloos ingemaakt: zonder een echte doelrijpe kans wég te geven bedwong Vrone met 2-0 de thuisclub. Nu reisde de Heiloër dames af zonder Ilse en Nel, waardoor Moni que Mast het doel zou gaan verdedigen. Het grote verschil met die vorige wed strijd was de aanwezigheid van Atie, die op schitterende wijze de H.S.V.-dames leidde. Haar spel in de achterste linie inspireerde de overige dames tot grootse prestaties. Wat vorige keer onmogelijk was tegen Vrone leek nu een routine zaak. H.S.V. viel aan, zette zich in alle gelederen optimaal in en bracht Vrone in grote moeilijkheden. Het collectief sterk zijn, wat Vrone in Heiloo de winst bracht, leidde nu nauwelijks tot kansen en was duidelijk onvoldoende om de wilskrachtige mei den van H.S.V. van het doel te houden. Dat het voor rust bleef bij een schot op de paal en enkele gemiste of afgeketste schoten, lag vooral aan de harde wind, die woei in het gezicht van de H.S.V.- ploeg. De aanvalslinie met de herstelde Erica, Prisca en aanvoerdster Monique sneed met de regelmaat van de klok door de Vrone verdediging, maar strandde vooralsnog. De inzet van het middenveld was opvallend, daar het niet alleen bleef bij verdedigen. Mart, Carola en Marja vochten voor elke bal, om deze richting .voorste lijn te sturen. Hun aanvallende aspiraties werden mo gelijk gemaakt door het consequente opruimwerk van de achterhoede met Jaqueline, Ingrid en Els maar bovenal Atie, die handelde alsof er geen wind stond. Alle reden dus om positief te zijn omtrent het verloop. In de rust werd Els ingebracht voor Carola en moest het kunnen lukken, met het windvoordeel. En wat een kansen kwamen er, al was het alleen de vraag waarom de bal nog niet in het net lag. Net naast, gestopt door de keepster maar nog altijd die 0-0 stand. De verrassing was dan ook compleet toen Vrone hun enige echte kans in de wedstrijd meteen afronde, door Moni que kansloos te passeren: 1-O/Een forse tegenvaller die evenwel uitstekend opge vangen werd. Het was aanvoerdster Monique die persoonlijk orde op zaken stelde en na een korte solo de keepster kansloos passeerde: 1-1. Ook na deze gelijkmaker waren er nog enkele zeer goede mogelijkheden voor H.S.V. en een ieder verwachtte dat Erica zou gaan scoren toen zij, vlak voor tijd, alleen op de doelvrouwe afstormde. Haar schot werd echter gered door de keepster, die daarmee een punt vasthield voor de thuisclub. Vrone mocht de handen dichtknijpen dat H.S.V. niet een beetje meer geluk had met betrekking tot het afronden. Een uitstekende wedstrijd dus van onze meiden. Komende zaterdag speelt het meisjesteam om 11.00 uur tegen WFC, wat hun eerste thuisoptreden zal gaan betekenen. Voor het dameselftal wordt de komende zondag een vrije dag, zodat het verslag van volgende week over het meisjesteam zal gaan. Succes! FIETSCROSS-CLUB! Dat de fietscross-sport 10 jaar geleden in Amerika is ontstaan en niet in Nederland, het fietsersland bij uitstek, is wel opvallend. Maar sinds het een paar jaar geleden naar Nederland is overgewaaid, is het bezig ook hier een enorm populaire sport te worden. Vooral voor jongens van 7 tot 17 is de fietscross-sport een geweldige uitda ging, maar er zullen net zo goed meisjes zijn die zich tot deze sport voelen aangetrokken. Het vraagt om kracht, behendigheid, een goed reak- tievermogen en het is snel en opwin dend. Er is wel een speciale crossfiets voor deze terreinsport nodig en ook een aangepaste helm is voor de veilig heid van de crosser onontbeerlijk. En dan moet je nog een plek vinden waar je kunt crossen en dat is in Neder land iets minder eenvoudig. Maar er zijn zeker goede mogelijkheden, wan neer alle fietscrossers zich verenigen en zich samen sterk maken om hun be langen te behartigen. Dat wil zeggen het zorgen voor een crossterrein, het geven van voorlichting en training en het organiseren van wedstrijden, demonstraties e.d. Denk je dat een fietscrossclub iets voor je kan betekenen of wil je nog iets meer over deze sport weten? Dan ben je nu uitgenodigd op onze oprichtings- en voorlichtingsbijeenkomst in het Open Huis, Winkelhof 't Loo 19, te Hei loo, op zaterdag 14 februari, aanvang half drie. Voor eventuele inlichtingen of opgave, tel. 072- 11 24 78. ZWEM- EN POLOCLUB HEILOO Pupillen jongens speelden een thuis wedstrijd in Castricum tegen Njord-59. werd in de uitwedstrijd een gelijkspel bereikt nu moest men de punten aan Njord laten, uitslag 2-3. Dames 2 speelden tegen het sterke Aquafit 2, uitslag 3-6 in het voordeel van Aquafit. Dames 1 wist het onder hen staande Kroosduikers te verslaan met 1-4. De meisjes aspiranten 0-14 jr. konden deze keer geen gelijk spel afdwingen zoals in de thuiswedstrijd van Nereus maar verloren met 2-1 Aspiranten jongen 0-16 jr. werden met 11-1 verslagen door D.A.W./Vliegende Vissen. Heren 2 wist D.A.W./V.L.V. 4 met 3-1 te bedwingen. Heren 1 werd met 12-2 verslagen door S.V. DE FORESTERS Haarlem steken bij een 0-0 gelijkspel. Dames I won bij A.H.B.C. in Amster dam met 8-0 in een van Terriërszijde uitstekend gespeelde wedstrijd, waarbij de doelpunten op naam kwamen van Astrid van der Vorm (lx), Wendy Vosman (3x) en invalster Marijke Ha vik, die met 4 doelpunten zelfs top- scoorster werd. De veteranen bleven met 5-1 de baas over de Hurley-veteranen. Uitslagen: Haarlem I - Heren I Amsterdam VI - Dames I Veteranen - Hurley Eechtrop V - Heren II Eechtrop VII - Heren III Heren V - Eechtrop VIII Dames II-Eechtrop III Eechtrop IV - Dames III Alkmaar C2 - Jongens Cl Jongens C3 - Rood-Wit C2 Meisjes Cl - Alkmaar Cl Meisjes Al - Alkmaar Al Jongens Al - Jongens BI Meisjes A3 - Rood-Wit A4 0-0 0-8 5-1 4-5 1-8 7-1 2-1 I 2-2 I 4-8 4-3 1-5 1-2 2-0 0-3 Veldprogramma komend weekend: Zaterdag 14 februari: Meisjes C3 - Strawberries C3 13.30 Meisjes C2 - Castricum C2 13.30 Meisjes Cl - Strawberries Cl 13.30 Jongens BI - Hoorn BI 13.30 Meisjes Al - Kraaien Al 15.00 Meisjes A2 - Kraaien A2 15.00 Jongens A3 - Strawberries A2 15.00 Kraaien Al - Jongens Al 12.30 Kraaien A2 - Jongens A2 12.30 Zondag 15 februari: Dames I - Haarlem IV 12.30 Rood-Wit II - Heren I 14.00 Hoorn - Veteranen 12.30 Randwijck IX - Heren III 14.00 Alkmaar X - Heren V 12.30 Bloemendaal VIII - Dames III 11.00 Alliance III - Dames II 14.00 Alkmaar V - Heren VI 12.30 Zaalhockey: Enkele teams zijn nog actief in de zaalhockey-competitie. U kunt het komende weekend her en der nog leuke zaalhockeywedstrijden aanschouwen. Uitslagen: Heren III - Rood-Wit VI Heren IV - Eechtrop III Heren III - Haarlem III Heren IV - Scheybeeck IV M.B. 1 - Zandvoort BI M.B. 1 - Castricum BI 0-9 2-8 8-2 4-2 2-1 Trias-atleten lopen marathon van Apeldoorn. Joop Smit (de zwarte bijl) uit Egmond liep een uitstekende tijd van 2.38 min. De Heilooënaar Jan Bakker zette een tijd neer van 2.35 min. (Foto: Ineke Admiraal). GROEFSEMA VOORAAN Heiloo. Onlangs organiseerde Hikari uit Zaandam een groots opgezet ju dotoernooi, waaraan 700 judoka's meededen. Temidden van dit lande lijke spektakelstuk, bijgewoond door elfhonderd toeschouwers, wist Sport vereniging Groefsema uit Heiloo zich goed staande te houden. Mare Twuy- ver (leeftijd 8-9 jaar, tot 35 kg) en Tim Winterink (leeftijd 13-14 jaar, tot 70 kg) knokten zich naar een 2e plaats, terwijl Jeroen van Schik (leeftijd 8-9 jaar, tot 24 kg) en Mark Zwaan (leeftijd 10-11 jaar, tot 41 kg) eervol op de 3e plaats eindigden. De jongens mochten een fraaie beker mee naar huis nemen. BILJARTCLUB O.K.K.. Uitslagen en standen van dinsdag 3 februari: N. v.d. Kamer - H. Neervoort 2-0 R. Haazelager - Th. Baltus 2-0 J. Klaasse - H. Neervoort 2-0 M. v. Zaal - C. Melker 2-0 R. Haazelager - J. Dekker 2-0 C. v. Dooren - C. Melker 2-0 P. Bolten - R. v.d. Gulik 2-0 Th. de Waard - N. v.d. Kamer 0-2 Th. Molenaar - A. Hoogeland 0-2 D. Nanne - J. Jonker 0-2 L. v. Schooten - G. Snel 0-2 Th. Molenaar - W. Hink 0-2 W. Groot - N. Bijvoet 0-2 15-32 16-32 15-28 15-27 15-25 12-24 14-24 14-24 17-24 15-23 Stand aan kop is, N. v.d. Kamer G. Snel P. Bolten R. v.d. Gulik J. Baltus J. Klaasse C. v. Dooren J. Dekker Th. d. Waard P. Haanraads Voor Roel Haazelager en Nico van de Kamér was het dit keer een zeer goede avond daar zij allebei 2 partijen wisten te winnen incl. een bonuspunt. Ook Jaap Klaasse weet zijn partijen re gelmatig in 20 beurten uit te maken, wat hem nu op een 6de plaats heeft gebracht. Dan willen wij van af deze plaats onze leden D. Pepping en J. Baltus veel sterkte toe wensen en een spoedig weerzien op onnze clubavond. D.V .W. NIEUWS Zondag 8 sept. j.l. hebben de vissers van D.V. W. de laatste strijd gestre den in de wintercompetitie. De wedstrijd werd gehouden in de Kar- remel-vijver. Gelukkig waren de vang sten dit keer goed. De uitslag luidde: v- Willigen 751 cm z. H. Scholten 693 cm 3. N. Mooy 537cm Hierdoor kwam de einduitslag er als volgt uit te zien: 1. H. Scholten, 2. N. Mooy en 3. G. v. Roode. De volgende zeewedstrijd wordt ge houden op zaterdag 14 febr. Er wordt dan verzameled om 7 uur bij het Open Huis. Opgeven voor donderdag 19.00 uur bijG. Mooy, tel. 331686. VERLIES OPPOSITIE III TEGEN OBDAM Het derde achttal van de Heilooër Schaakvereniging Oppositie ontving in het Open Huis het eerste team van schaakvereniging Obdam. We wisten dat deze tamelijk belangrijke wedstrijd moeilijk zou worden. Obdam is één van de drie koplopers uit de derde klasse C van de Noordhollandse Schaakbond, op een punt gevolgd door Oppositie. Nou, het mocht niet lukken. Een zeer snelle nederlaag van Mantel werd dan nog wel gekompenseerd door een vrij wel even snelle overwinning van voor zitter Kracht, maar vervolgens ging het mis. Kompetitieleider Maas en Yvonne Ooyevaar konden het niet houden en verloren. Bos won wel, maar van der Lecq en Moeyes kwamen niet verder dan remise. De laatste partij van Avis moest dan de laatste punt brengen voor een gelijk spel. Even leek het er wel op, maar de Oppositieleider tastte in betere stand mis. Uitslag 3-5, winst voor Obdam. In de interne kompetitie kunnen de volgende uitslagen genoteerd worden: EXTRA SPORTNIEUWS DE NIEUWSTE SPORT IN HEILOO Heeft u weieens gehoord van Koers- bal? Zo niet. Komt dan vrijdagmorgen eens kijken in het Trefpunt aan de Wes- terweg vanaf 10 uur tot 12 uur zijn daar zo'n 12 tot 16 mensen aan het rollen met 8 ballen, zowel dames als heren. Het is geweldig vermakelijk u behoeft hiervoor niet gekeurd te worden, want je kunt het zelfs doen op je knieën. U bent welkom want wij hebben nog enige spelers nodig. Dus 55-plussers, wij verwachten "u vrijdag, het kost weinig en het is heel goed voor hart- en bloedvaten. Hartelijk welkom, de koffie staat klaar. DAMCLUB HEILOO In de onderlinge kompetitie zijn de volgende partijen gespeeld: R. Koch-R. de Boer 0-2 A. Kroon-C.v.Lieshout 0-2 R. Euwalda-B. Hofman 1-1 J. Mooy-J. Kraakman 1-1 C. Swart-G. Dijkstra 2-0 Naar aanleiding van bovenstaande uit slagen is de stand in de kopgroep als volgt: R. de Boer 16 13 2 1 28 C.v.Lieshout 14 11 3 0 25 C. Bijwaard 15 9 3 3 21 J. Groenenboom 15 9 3 3 21 F.Schouten 16 8 5 3 21 J. Mooy 14 8 3 3 19 A. Voogt 14 6 6 2 18 L. Koersen 16 8 2 6 18 J. Kraakman 14 5 4 5 14 N. Ursem 14 4 3 7 11 A.v.d.Werf 10 2 4 4 8 Veldt-Landzaat Beijers-Hopman v.d.Veen-v.d.Pol Heeringa-Niehaus Jongkind-d.Jong Spanjer-Zeeman Ligthart-Alleman Maaskant-Dekker v.Hoek-Kemper Ens-H. Reus v.Etten-V.Reus de Graaff-Werksman v.d.Werff-v.Bentum 1-0 1-0 afgebr. 1-0 1-0 1-0 Va-1/* afgebr. v 1-0 1-0 afgebr. 0-1 afgebr. H.S.V. NIEUWS Met een volle zaal, een best stuk mu ziek, een goede begeleiding, en een fijn sfeertje, kan men spreken van een voortreffelijk geslaagde feestavond voor de medewerkers van H.S.V. Hierna kon men zich weer fris stor ten in de wekelijkse werkzaamheden en in de belangstelling voor het wel en wee van de vereniging. Belang stelling vooral ook voor de verrich tingen van het eerste elftal dat in 'n zeer moeilijke situatie de strijd moest aanbinden tegen Z.V.V. Toch zag H.S.V. kans een puntje mee terug te nemen naar Heiloo en hierbij geldt zeker, beter 'n half ei, dan een lege dop. Ook het tweede elftal moest genoe gen nemen met een gelijk spel en voor beide was de uitslag 1-1. Zoals reeds vermeld speelt H.S.V. zondag a.s. weereen uitwedstrijd n.l. tegen Storm vogels. Ook weer moeilijk maar elk puntje zal bij trainer Tijm en zijn mannen welkom zijn. Het 2e gaat naar L.S.V.V. PETRA HOETJES, KITTY NAP, MARK HOMMES EN PETER SCHOUTEN, JEUGDKAMPIOENEN BOWLEN HEILOO IN 1981 Op zaterdag 24 januari 1981 werd in het Böwling Centrum Heiloo om het plaatselijk kampioenschap jeugd- bowlen gestreden. Er werd gespeeld in vier klassen, t.w. aspiranten jongens en meisjes en junioren jongens en meisjes. Begonnen werd met de .singles" aspiranten jongens. Nieuwkomers als René Admiraal, Arnout Buitenhuis en Ronald Waagmeester toonden direkt al hun strijdlust door gemiddeld 15-20 pins hoger te gooien dan hun ge middelden in de huiskompetitie. Ook Luc Glaser liet zien dat hij er dit keer bij wilde horen, door na een magere game van 138 via 140, 162 en 174 op een totaal van 614 en de tweede plaats uit te komen. Winnaar werd hier Mark Hommes, die als lid van het Nederlandse team een nogal wisselvallige serie van 187, 143 170 en 147 gooide. Bij de aspiranten meisjes ging de strijd tussen Monique Hijsterborg en Liesbeth Appel. Na een gelijkopgaande eerste game, nam Liesbeth in de twee de game met een 180 score de leiding en stond deze niet meer af. Zij werd met een totaal van 583 pins eerste, hetgeen neerkomt op een gemiddelde dat 52 pins hoger is dan het in de huis kompetitie behaalde gemiddelde. De hierop volgende junioren .singles" brachten het grote geweld. Marko Appel begon goed met een 202 game. Anderen als Danny Koning, Rik Hom mes en Peter Schouten bouwden hun serie langzaam op. In de derde game gooide Danny 210 en Peter besloot zijn serie met een vijfde game van 203. De winnaar werd hier tenslotte Peter Schouten met een totaal van 881 ge volgd door Rik Hommes als goede tweede met 855. Bij de meisjes ging de strijd tussen Kitty Nap en Karin Kokkelkoren in de eerste twee games gelijk op. Daarna zakte Karin wat terug en werd Kitty tenslotte winnares met een serie van 867. Nadat de doubles" waren gespeeld moesten de finales uitwijzen wie zich in de diverse klassen kampioen van Heiloo mocht noemen. De finale aspiranten jongens telde 8 deelnemers. Mark Hommes was» als eerste de finale ingegaan en wist deze positie te handhaven. Onbedreigd werd hij kampioen. De strijd om de tweede en derde plaats gaf meer span ning te zien. Luc Glaser en Ger Schultz waren hier de kanshebbers. Luc was als tweede de finale ingegaan maar Ger wist hem te passeren door o.a. een game van 191 te scoren. Om de vierde en vijfde plaats werd gestreden door Jacco Pladet en Frank Handgraaf. Jacco won uiteindelijk met een verschil van 6 pins. Bij de as piranten meisjes ging de strijd voor namelijk tussen Liesbeth Appel en Petra Hoetjes. Na twee games ging de wedstrijd nog gelijk op. In de derde en vierde game boekte Petra echter voldoende winst om kampioen van Hei loo te worden. Tijdens de finale junioren meisjes stond Kitty Nap de door haar in de voor ronde behaalde voorsprong niet meer af en werd onbedreigd kampioen in haar klasse. Het sluitstuk van de kampioenschap pen was de finale junioren jongens. Het had er alle schijn van dat Peter Schouten zich had voorgenomen zijn laatste jaar als jeugdspeler gedenk waardig af te'sluiten. In de voorronde had hij al met 223 de hoogste game op zijn naam gebracht. Hij ging dan ook de finale in met 84 pins voorsprong op nummer twee. Tijdens deze finale werd hij niet een maal bedreigd en werd ten volle ver diend kampioen der junioren jongens van Heiloo. Om de overige plaatsen werd gestreden door Rik Hommes, Danny de Koning en Marko Appel. Hier was Marko de grote pechvogel door als tweede de finale in te gaan en als vierde te eindigen. Rik Hommes veroverde echter zeer verdiend de tweede plaats door in deze finale een gemiddelde van 173 te gooien. Na afloop van dit 7 uur durende, en mede door de goede service van het Bowling Centrum Heiloo geslaagde toernooi, konden de diverse winnaars hun prijzen in ontvangst nemen. De uitslagen waren als volgt: Aspiranten jongens: 1. M. Hommes, 647; 2. L. Glaser, 614; 3. G. Schultz, 605. Finale: 1. M. Hommes, 1816; 2. G. Schultz, 1667; 3. L. Glaser, 1642; 4. J. Pladet, 1497; 5. F. Handgraaf, 1491; 6. J. Eskes, 1412; 7. R. Admi raal, 1368; 8. R. Groot, 1336. Hoogste game: M. Hommes, 218. Aspiranten meisjes: Singles": 1. L. Appel, 583; 2. M. Hijsterborg, 533; 3. P. Hoetjes, 511. Finale: 1. P. Hoetjes, 1476; 2. L. Appel, 1452; 3. M. Hijsterborg, 1347; 4. C. de Leeuw, 1285. Hoogste game: L. Appel, 180. Junioren jongens: Singles": 1. P. Schouten, 881; 2. R. Hommes, 855; 3. D. de Koning, 854. Finale: 1. P. Schouten, 2282; 2. R. Hommes, 2225; 3. D. Koning, 2164; 4. M. Appel, 2146. Hoogste game: P. Schouten, 223. Junioren meisjes: Singles": 1. K. Nap, 867; 2. K. Kokkelkoren, 789. Finale: 1. K. Nap, 2246; 2. K. Kokkel koren, 2079. Hoogste game: K. Nap, 181. W eds try dprogramma 14 februari 1981. Senioren Foresters-Saenden B-Junioren SVW B4-Foresters B3 C-junioren Foresters C3-Alcm.Victr. C3 Foresters C4-LSVV C5 CSV C2-Foresters C5 Foresters C6-SVW Cll Zondag 15 februari. Senioren Foresters 1 (09)-GVO 1 (04) Foresters 2-LSVV 3 Foresters 3-CSV 3 LSVV 8-Foresters 4 Foresters 5 vrij Vitesse 12-Foresters 6 Foresters 7 vrij LSYV 11-Foresters 8 Foresters 9-GSV 10 Go-Ahead 8-Foresters 10 A-junioren Foresters Al-CSV Al P.steijn A3-Foresters A2 B/C-Juniorenkwartet Flamingo's BI-Foresters BI Flamingo's B2-Foresters B2 Flamingo's Cl-Foresters Cl Flamingo's C2-Foresters C2 HEILOOER BRIDGECLUB Uitslagen dinsdag 3 februari 1981: Rood NZ 1. mw. Hoff-hr.Tamminga 2. heren Berkman-v.d.Vlies 3. dames Koster-Visser OW 1. heren Belleman-Spuverein 2. heren Gorse-Mak v 3. heren de Wit-v.d.Zijden Grijs NZ 1. mw. Admiraal-hr. Vendel 2. heren v.Genabeek-de Goede 53.12% 3. dames v. Ravenzwaay-Haafkens 50.00% OW 1. dames Belleman-Souverein 2. dames v.d.Bijl-v.Swol 3. dames Kreyger-de Vries Uitslagen donderdag 5 februari 1981 Groen NZ 1. heren Berkman-v.d.Vlies 2. mw.v.d.Goot-hr.Löhr 3. dames Koens-Löhr OW 1 .hr./mw.Groeneveld 2. dames Feller-v.Swol 3. dames Klerk-Starjc Blauw NZ 1. dames de Jager-de Wilde 2. dames Imeson-Worp 3. dames v.d.Dool-Neyens OW 1. heren Kostër-Tamminga 2. hr.-mw. Bies 3. dames Kuiper-Roos voor zaterdag 14.30 14.30 13.15 13.15 13.15 13.15 14.30 10.00 12.00 12.45 12.00 14.30 10.00 14.30 12.00 14.30 10.00 10.00 10.00 10.00 63.12% 53.13% 47.50% 65.00% 59.37% 57.50% 53.12% 68.12% 52.50% 46.25% 57.50% 53.75% 48.75% 63.75% 53.75% 45.62% 58.75% 50.62% 47.50% Zaalhockeyprögramma zat. 14 febr. Spaarnehal, Haarlem: Heren I - Allicance 19.30 Heren I - Sarto 21.00 Beyneshal, Haarlem: Dames I - Bennebroek 20.00 Dames I - Qui Vive 21.30 Vennewaterhal, Heiloo: Heren III - Randwijck VI 18.45 Heren III-H.B.S. IV 21.45 A. 1. fam. Mak 55/2 2. de Winter - v.Zomeren 55/2 3. fam. Dolmans 49 4. fam. Weisenborn 48 5. Nap - v.Steeg 44 A. O.W. 1. Bol weg - v. Diepen 58/2 2. fam. de Waal 53/2 3. mw. Rootjes - Kramer 50 4. fam. Kaashoek 48/2 5. ds. Kuijt - Roozen 41/2 B. N.Z. 1. fam. Daudeij 56 2. ds. Glorie - Zomerdijk 55 3. Rootjes - Schouten 51 4. Koersen - v.Toornburg 49 5. fam. Grootes 46 6. fam. Bakker 43/2 B. O.W. 1. fam. Schaffer 64/2 2. Haafkens - Kuijt 56/2 3. ds. Feller - Stolk 50/2 4. fam. Schreiber 48/2 5. v.Leeuwen - Nieuwendijk 44 6. fam. Jac. de Vries 36/2 C. N.Z. 1. ds. Kemper - Potze 55 2. fam. Nieuweboer 55 3. ds. Gallee - Goldsteen 52 4. Lansdaal - Vendel 48/2 5. ds. Bol weg - v. Steeg 47/2 6. fam. Boersen 42 C. O.W. 1. fam. Slob 57 2. Post - Tensen 56 3. Bonnewit - Postma 54/2 4. ds. Groeneveld - Hulskamp 49 5. hh. Visser 44 6. ds. Meijering - Werdmuller 40 58.75% 56.25% 53.12% Hebben we vorige week gevraagd om reserves voor de vrijdagavond - we heb ben hierop nog geen reakties gehad - deze week kunnen we de vraag uitbrei den tot donderdagavond. In beide ge vallen gaat het om mensen, die Acol bicden en die we kunnen inschakelen, als bij één van de vaste paren de part ner ontbreekt. In verband met de zaal ruimte kunnen we op dinsdag en don derdag geen vaste spelers meer aan nemen. Op vrijdagavond is er nog plaats voor enkele paren. Inlichtingen of opgaven aan v.d. Zijden, tel. 33 16 76. De telefoonnummers voor afschrijven bij verhindering zijn: voor dinsdag 33 35 76 (hr. Berkman), voor donderdag 33 43 68 (mw. Klerk), voor vrijdag 33 16 76 (v.d. Zijden). Wacht U niet tot het laatste moment. Wij maken de indelingen klaar op maandag- en woensdagavond na 9 uur en op vrijdagmiddag na 2 uur. D- N.Z. 1.fam.G. Toby 551/2 2. Ebbinkhuijsen - Gerssen 51 Vi 3. Groeneveld - v.Santen 50/2 4. mw. Krul - Elders 47 Vi 5. ds v. Duin - Frugte 45 D. O.W. 1. ds. Hommes - Schouten 591/2 2. hhv. Linden 53 3. mw. Krab - v.Twuijver 50/2 4. fam. H. Toby 451/2 5. ds. Garritsen - de Geus 41 Vi E. 1. ds. Cornelissen 2. ds. Piersma - v.d.Pol 3. ds. Harreveld - Roest 4. mw. v. Buitenen - Heideman 5. ds. Pohleij - Post N.Z. v. Twuijver (55) 61 57/2 481/2 42/2 40/2 Veldhockey: De drie standaard-teams, te weten Dames I, Heren I en Veteranen A, traden dit weekend weer aan voor de beker-competitie. De overige elftallen oefenden vriend schappelijk tegen Eechtrop. Heren I bleef in Haarlem tegen H.C. E. 1. fam. Broksma 2. mw. Kemper - Rusch 3. mw. Dekker - Zwitselaar 4. ds. Fijma - v.Wissen 5. ds. v.d.Goot - Löhr F. 1. ds. Schuiling - Spruijt 2. mw. de Jager - de Geus 3. fam. Moscou 4. ds. Hart - Coebergh 5. fam. v.d.Wulp F. 1. fam. Vreeswijk 2. Dijkstra - Jansen 3. fam. Maas 4. Krieger - Overtoom 5. Israels - Kemper (45)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1981 | | pagina 8