||:PBJtï en PE L SP m m Éj^riNfl Sport visser ij: meer dan een hengel uitwerpen Iisggü Rini van Bracht gaf demonstratie in ,,The Railway" pmr H ZWEM- EN POLOCLUB HEIL00 TERRIERS NIEUWS RIJKSPOLITIE SCHIET TEGEN DE VRIJHEID HEILOO H.A.C. NIEUWS PANNENKOEK TOERNOOI IN DE SPORTHAL S. V. VREDENBURG ZONDAG WEER TRIML00P IN HEILOO DAMESTEAM H.S.V. naar'T ZAND UITKIJKPOST 25 FEBRUARI 1981 De sportvisserij lijkt de laatste jaren wel uit te groeien tot één van de meest beoefende sporten in ons land. Wanneer het visseizoen op 28 mei wordt geopend, zullen een enorm aan tal mensen opgelucht hun vistuig uit de kast halen en zich "s morgens vroeg naar de waterkant begeven om vaak blauwbekkend hun eerste visje op het droge te halen. De vraag waarom mensen zich totaal aan deze sport geven, zullen we hier niet proberen te beantwoorden, omdat deze vraag, net als m.b.t. andere sporten en hpbby's, voor een buiten staander moeilijk te beantwoorden valt. Wat we wel aan de orde willen laten komen is de organisatie van de sport visserij in het algemeen en van de ver enigingen in het bijzonder, omdat ve len, en dan hebben we het niet alleen over buitenstaanders, er geen flauw idee van hebben wat er allemaal moet gebeuren voor een gezellig och tendje vissen. Bgdrage Iedereen die vist weet uit ervaring dat hij een rijksbijdrage moet betalen, waarmee je gerechtigd wordt met 1 hengel te vissen in alle ekonomisch belangrijke wateren. Wanneer je meer wilt ben je genoodzaakt je de kleine visakte aan te schaffen. Deze akte geeft recht op het vissen met 2 hengels en de bijzondere hengel. Er zit echter wel een addertje of liever gezegd een adder onder het gras. Het is namelijk niet toegestaan met 2 hengels in die wateren te vissen, waar je met alleen de bijdrage, dus met 1 hengel, wel mag vissen. Je bent dus genoodzaakt je naast de kleine visakte ook een lid maatschapskaart van een visvereniging aan te schaffen zodat je in diens water je gang kunt gaan. Visrechten De vereniging telt zo'n 3000 leden en deze leden Icunnen bijna al het water dat zich tussen het IJsselmeer en de Noordzee bevindt, voor hun sport ge bruiken. Omdat ze over dit enorme aan tal waters beschikt, zit de vereniging met 3000 leden nog lang niet aan zijn tax en een ledenstop zit er vooralsnog niet in. Wanneer we nagaan waaraan zo'n hengelsportvereniging z'n geïnde geld weer uitgeeft zien we allereerst de huur van de visrechten. Aan de eigenaar van het water, vaak het polderschap, moet een huursom betaald worden om het alleen-visrecht van een bepaald wa ter te verkrijgen. Eigenlijk is het fout om te spreken van een alleenvisrecht omdat men altijd zal moeten delen met de beroepsvissers waarvan Neder land er nog zo'n 170 rijk is. Dat ver eniging en beroepsvisser geen last van elkaar hebben is te danken aan het feit dat de eerste het liefst schubvis en de tweede het liefst aal of paling naar boven haalt en omdat deze regel niet helemaal opgaat, zet de vereni ging vaak aal uit ter vervanging van de door hen gevangen dieren. Een aantal van 30.000 glasalen is heel normaal. Visstandbeheersing Een tweede onkostenpost en tevens de grootste, is die van de visstandbeheer sing en de viswaterverbetering. Het beheer van het visbestand houdt in dat men er vóór zorgt dat er voldoende vis in het water aanwezig blijft en dat er een natuurlijk evenwicht bestaat tussen de verschillende^vissoor- ten. Om dit alles te kontroleren moet men één keer per jaar steekproeven nemen waarbij het aantal gevangen vissen naar soort wordt geturfd. de goede diepte blijft en dat het niet helemaal dichtgroeit met waterplanten. Vooral dit laatste is vaak een moeilijke zaak. Om de plantengroei tegen te gaan is men nu begonnen met het graskarper- projckt. Deze karper is, zoals zijn naam al doet vermoeden, een planteneter en zodoende dé oplossing voor het probleem van de dichtgroei. De 10.000,- die de vereniging voor deel name aan dit projekt moet betalen, liegen er echter niet om. Het uitzetten van deze vissei%is ook weer niet helemaal zonder gevaar. Wanneer je namelijk teveel vis in het water zou brengen, zou alle natuur lijke beschutting voor de kleinere vis soorten verwijnen en zou het natuur lijk evenwicht verstoord raken. Van wege al deze bijkomende problemen staat zo'n projekt onder leiding van de organisatie ter verbetering van de Binnenvisserij (OVB). Deze OVB doet nog meerdere projekten en houdt zich ook bezig met onder zoek naar de nadelige gevolgen die dè vissen al of niet ondervinden van bijv. een achtergebleven haak. Gaan ze dood of stagneert de groei, hoelang duurt het voor ze zo'n haak weer kwijt zijn; op dit soort vragen probeert men een ant woord te vinden. Voorlichting Ook op het gebied van de opvoeding van de visser heeft de vereniging een taak. Vaak wordt door de sport vissers schade aan de vis of het vis water toegebracht zonder dat ze daar zelf erg in hebben. Het is daarom van het grootste belang dat ze op hun fouten gewezen worden. Als voorbeeld kunnen we de hengelaar nemen die een zieke vis naar boven haalt. Hij onderkent deze ziekte niet en gooit hem terug in het water, waardoor de ziekte zich verder kan ver spreiden. Wanneer hij geweten had dat zo'n klein plekje op de vin het symptoom van een besmettelijke ziekte was, had hij het beest op de kant ge houden. Of neem nu eens degene die wil gaan vissen maar die eerst een rietkraag moet verwijderen om de dobber in het water te kunnen gooien. Wanneer hij niet weet dat het riet voor de sloot een duidelijke funktie heeft, zal hij het zonder meer weghalen. Wanneer hij dit echter wel weet zal hij een andere manier zoeken om zijn doel te bereiken. Een vereniging zal dus een budget moeten maken voor deze voorlichting omdat anders de gevolgen voor de toe komst niet te overzien zijn. Groot en klein Konkluderend kunnen we zeggen dat er meer te doen is voor een ver eniging dan alleen het innen van de kontributie en het uitgeven van een clubblad. De door ons bezochte vereniging was één van de grotere en we zijn ons er zeker van bewust dat deze vereniging dan ook geen maatstaf is voor alle verenigingen in ons land. Een kleinere heeft hele andere beslom meringen dan de in dit stukje genoem de. Wel is het zo dat kleine en grote verenigingen vaak onderling hun wa ters uitwisselen. Dit gebeurt tussen twee grote verenigingen en heeft tot doel het aantal mogelijkheden voor de leden te vergroten. Op deze manier krijgen de leden van de kleine vereni ging dus ook te maken met wat zich bij hun grote broer afspeelt. Niet zo het net wegkappen Ten derde is er sprake van de grote visakte. Deze wordt soms ten onrechte door de sportvisser aangeschaft, hinkend op de gedachte dat deze akte verschrikkelijk veel mogelijkheden biedt. Niets is echter minder waar. Deze voor de beroepsvisserij bedoelde vergunning is voor de sportvisser behalve duur ook nutteloos, zodat hij zich beter tot de kleine visakte kan be perken. Het zal je als sportvisser dus wel een paar centen kosten wanneer je op een leuke manier wilt vissen en dat ter wijl je je afvraagt wat er eigenlijk met het geld dat je aan een vereniging betaalt, gaat gebeuren. Om hier wat duidelijkheid in te krijgen zijn we eens gaan kijken bij één van de grote verenigingen die we hier in de buurt hebben, Alkmaar en Omstreken. Vissen met de zegen. Voor dit karwei wordt de hulp van een beroepsvisser ingeroepen die met zijn speciale visnet, de zegen, alle vis uit een afgebakend stuk water naar de kant haalt. Hier wordt de vis bekeken en naar soort en lengte ingedeeld en tevens worden de zieke vissen eruit gehaald. Wanneer men de zegen door een visrijk stukje water haalt, komt er wel zo'n 800 a 900 pond vis aan de kant. Wanneer de resultaten van alle steek proeven netjes in kaart zijn gebracht, wordt nagegaan waar vis moet worden uitgezet en welke vis dit moet zijn. Een vereniging die de visstandbeheer sing serieus aanpakt is hier zo'n 6000,- per jaar aan kwijt, maar be reikt er wel mee dat de leden niet voor niets de hengels uitgooien. De viswaterbeheersing is ook van groot belang en minstens zo geldverslindend. Het is erg belangrijk dat een water op Maar zó voorzichtig opzij binden. Heren 1 heeft eindelijk het goede spel te pakken. Wist het vorige week Aquafit met 8-3 te verslaan, zaterdag was het op de 4e plaats staande Watervlo bijna het twee de slachtoffer geworden van het in degradatiegevaar verkerende Heiloo. De eerste periode werd afgesloten met 1-0 in het voordeel van Watervlo. In de tweede periode wist Watervlo het twee de doelpunt te scoren door het uitscha kelen door een forse tik van een van onze verdedigers. Een man meer situatie wist Heiloo uit te buiten en Rein de Geus bracht de stand op 2-1 Watervlo wist in deze periode nog eenmaal te scoren. Ook in de derde periode scoorde Watervlo eenmaal. In de vierde periode wist Robin Boom een strafworp te benutten en het derde doelpunt van Heiloo nam hij ook voor z'n rekening. Heren 1 speelde een goede partij water polo, maar door domme pech bleef Watervlo voor een nederlaag gespaard. Heren 2 wist 't Zwet met 5-3 te bedwingen, waardoor zij thans de 2e plaats bezetten met 12 gespeelde wed strijden en 19 punten. Koploper Aqua fit is voor hen onbereikbaar. Heren 3, in dezelfde klasse spelend als heren 2 bezet de derde plaats met 15 punten uit 11 gespeelde wedstrijden. Zaterdag was D.A.W./V1. V. 4 dat met zes spelers aantrad een makkelijke tegenstander voor heren 3, met 7-2 werden ze door heren 4 geklopt. Heren 4 kon het niet bolwerken tegen 't Stern welke ploeg pas 2 wedstrijdpunten verloren heeft en de eerste plaats bezet. Heren 4 hebben de laatste wedstrijden goed gespeeld waardoor zij nu een 4e plaats bezetten met 10 punten uit 12 wedstrijden. Dames 1 kon het niet bolwerken tegen het boven hen staande Olympus en verloren met 8-3. Dames 1 staat nu op de derde plaats met 15 punten uit 13 wedstrijden maar worden ernstig bedreigd door de dames van de Reuring uit Langedijk en Nereus uit Zaandam. Dames 2 kreeg een zware nederlaag te incasseren van het op de eerste plaats staande St. Pancras. Uitslag 9-0. Dames 2 bezetten nu de 7e plaats met 9 punten uit 12 wedstrijden. Dit weekend ging het veldhockey niet door vanwege de aanhoudende vorst. Gezaalhockeyed werd er wel. Meisjes Al speelde in Zaanstad en verloren daar een wedstrijd met 3-2 van Hermes en wonnen de tweede wedstrijd met 3-0 van Alkmaar. Hierdoor werden de meisjes kampioen Van harte proficiat. Dit is na meisjes Cl het tweede zaal hockeyteam van Terriers dat dit seizoen een kampioenschap binnenhaalde. UITSLAGEN: Meisjes Al - Hermes Al 2-3 Meisjes Al - Alkmaar Al 3-0 Heren II - Haarlem II 2-8 Heren II - Pinoke III 5-6 Heren III-Hurley III 3-14 Heren III-H.B.S. IV 10-3 Veldhockeyprogramma weekend zaterdag 28 februari Kraaien Al - Jongens Al Jongens A2 - A.H.B.C. A2 Jongens BI - Magnus BI Eechtrop A2 - Jongens A3 Pinoké Cl - Jongens Cl - Alkmaar C3 - Uitgeest Cl Meisjes Al Alkmaar A3 Qui Vive BI Jongens C2 Jongens C3 Hurley Al - Meisjes A3 Meisjes BI Hoorn Cl - Meisjes C2 Meisjes A2 - Kraaien A2 Kraaien C2 - Meisjes C3 komend a.s. 14.00 13.30 13.30 13.30 14.45 12.00 12.00 11.00 13.30 12.00 12.30 12.00 11.00 Senioren bekerwedstrijden: Dames I - Haarlem IV 14.30 Rood-Wit II - Heren I 14.30 Zondag 1 maart Hoorn I - Dames I 12.00 Randwijck IV - Dames II 11.30 Heren 11 - Scheybeeck III 13.00 Strawberries VI - Heren III 11.00 Hoorn lV - Heren V 12.00 Pinoke XIV - Heren VI 14.30 H.I.C. XV-Heren V, 14.00 Veteranen A - Castricum A 14.30 S.V. DE FORESTERS Wedstrydprogramma voor zaterdag 28 februari 1981 Senioren GVO-Foresters 14.30 B-Junioren Foresters B3-Limmen B3 14.30 C-Junioren SVW C5-Foresters C3 13.15 Foresters C4-Bergen C2 14.30 Foresters C5-Berdos C2 14.30 Hugo Boys C2-Foresters C6 14.30 Zondag 1 maart 1981 Senioren le elftal inhaal Alcm. Victr. 2-Foresters 2 12.00 VZV 5-Foresters 3 14.30 Foresters 4-USVu 7 14.30 Foresters 5-Limmen 8 12.00 Foresters 6-Hugo-Boys 5 12.00 Koedijk 4-Foresters 7 12.00 Foresters 8-Hugo-Boys 9 14.30 KSV 7-Foresters 9 14.30 Foresters 10-Alcm. Victr. 12 12.00 A-Junioren USVU Al-Foresters Al 11.00 Foresters A2-Graftdijk Al 14.30 B/C-Juniorenkwartet Foresters BI-Vitesse BI 10.00 Foresters B2-Vitesse B2 10.00 Foresters Cl-Vitesse Cl 10.00 Foresters C2-Vitesse C2 10.00 LOGISCH VERLIES VOOR OPPOSITIE II BIJ KONINGSCLUB BERGEN Het tweede achttal van schaakvereni ging Oppositie uit Heiloo moest voor de kompetitie van de schaakbond naar Bergen om tegen de professionals van Pagel aan te treden. Het streven van elk team dat tegen deze vereniging uit moet komen is om niet met 8-0 de boot in te gaan. Dat is ook Oppositie gelukt. De profs hebben schaakgrootmeesters nodig aan alle borden om met het maximum te winnen. Nu moest een ex- hoofdklassespeler buigen voor Wage naar van Oppositie II. Uitslag 7-1 De uitslagen van de interne kompetitie luidt: Verv^ey-Brink 0-1 Dèkkèr-de Jong 1-0 Mantel-van Hoek V2-V2 Slob-Avis 1-0 Sauer-Spanjer 0-1 Bos-Ligthart V2-V2 Werksman-v.d. Lecq 0-1 Maaskant-Beijers 0-1 Jongkind-Manni 1-0 Kracht-Veldt V2-V2 Hopman-de Graaf 0-1 Ooyevaar-v.d.Werff 1-0 Ens-Heeringa 0-1 Hafkamp-Maas 0-1 H.S.V. VOETBAL Het eerste elftal is zondag 1 maart vrij. Het tweede elftal speelt om 11 uur een inhaalwedstrijd tegen West-Fri- sia op het sportpark Bayershoffweg. B1LJAK1LLUJÖ LA MKALIA Ron Houtenbos-Dick Nanne 0-2 G.J. Beentjes-Jozef Vermanen 0-2 Jozef Vermanen-Wil Schipper 2-0 René Nanne-Nico Timmer 2-0 Sjaak Houtzager-Theo Hoogeland 0-2 Theo Hoogeland-Peter Kroon 2-0 Ad Seelt-Peter Kroon 2-0 Piet Pilkes-Ad Klaasse 2-0 John Bijvoet-Ron Nanne 0-2 Jan Kuiper-John Bijvoet 2-0 Wil Schouten-Gerard Koopen 2-0 Jan Kuiper-Wil Schouten 2-0 Co Nanne-Ben Bakker 2-0 Ook nu weer hadden de koplopers het moeilijk. Zowel Gert-Jan als Nico verloren. Jozef Vermanen daarentegen herstelde zich van de afgelopen weken en won 2 partijen. Ook Theo Hooge land won er 2 en hij stijgt nu naar de 4e plaats. De stand: 1G.J. Beentjes 18 13-0-5 26 2. J. Vermanen 18 12-0-6 24 3. N. Timmer 17 10-1-6 21 4. Th. Hoogeland 16 9-2-5 20 DAMCLUB HEILOO Uitslagen onderlinge kofnpetitie: F. Schouten-C.v.Lieshout 0-2 R. Koch-J. Kraakman 0-2 J. Mooy-J. Groenenboom 1-1 L. Koersen-C. Bijwaard 0-2 B. Hofman-G.Dijkstra 1-1 C.Swart-R. Buwalda 2-0 A.v.d. Werf-A. Kroon 1-1 Tussenstand van de kopgroep: R. de Boer 16 28 C. v. Lieshout 15 27 J. Groenenboom 17 24 C. Bijwaard 16 23 J. Mooy 16 22 F. Schouten 17 19 HEILOOER BRIDGECLUB Uitslagen dinsdag 17 februari 1981 Rood NZ 1dames Hoff-v.d.Zijden 72.50% 2. heren Gorse-Mak 56.25% 3. heren Berkman-v.d.Vlies 51.25% OW 1heren Belleman-Souverein 53.12% 2. heren de Wit-v.d.Zijden 52.50% 3. hr./mw. Koster 51.25% Grijs NZ 1. dames Elsinga-Slemmer 60.00% 2. dames v.d. Mark/Ribberink 56.25% 3. hr. Löhr/mw. de Wit 47.50% OW 1dames v. Genabeek/de Goede 51.25% mw. Kromhout/hr. Bies 51.25% 3. hr./mw. Hardeveld/Kleuver 50.00% Uitslagen donderdag 19 februari 1981 Groen NZ 1dames Gallee/Nieuweboer 60.62% 2. mw. v.d. Goot/hr.Löhr 55.00% 3. dames de Jager/de Wilde 47.50% OW 1. heren v.Exter/v.d.Poel 63.12% 2. dames Frugte/Hoff 53.12% 3. mw. Spruyt/hr. de Git 49.38% Blauw NZ 1. dames Hart/Vreeswijk 56.67% 2. dames Visser/de Wit 54.17% 3. dames Feller/v.Swol 53.33% OW 1. hr./mw. v.d.Zijden 57.50% 2. hr./mw. Groeneveld 53.33% 3. dames v.Duin/Mercks 45.00% De ene week een overvolle zaal met 11 bezette tafels, de andere week een veel lagere bezetting: vakanties en ziekte zijn de oorzaken. Maar hoe dan ook, het begint toch langzamerhand een slechte gewoonte te worden van enkele leden om te laat af te bellen. U weet het: op maandag- en woens dagavond beginnen we om 9 uur met reserves te bellen. Op vrijdagmiddag om 2 uur. Alle afmeldingen, die later binnenkomen betekenen, dat we helemaal opnieuw moeten beginnen en in vele gevallen, dat we geen reserves meer beschikbaar hebben. En ook dit is bekend: wij krijgen graag opgaaf 'van mensen, die eens willen invallen, als een van de leden zijn partner mist. Op alle avonden komt dit voor en omdat verreweg de meesten Acol bieden ook als invallers liefst mensen, die met dit biedsysteem bekend zijn. Dinsdag spelers bellen af bij de heer Berkman tel. 33 35 76, donderdagspelers bij mevr. Klerk, tel. 33 43 68 en vrijdag spelers bij v.d. Zijden, tel. 33 16 76. Dit laatste nummer is ook beschik baar in gevallen, dat bij de andere nummers geen gehoor wordt gekregen. OUD PAPIERAKTIE STICHTING Z PC HEILOO A.s. zaterdag organiseert de Stichting Z PC Heiloo weer haar maandelijkse oud papieraktie. Zoals gebruikelijk, wordt tussen 10 en 12 uur een container geplaatst op de parkeerplaats bij het zwembad het Baafje. Vooral nu de oud papierprijs op een nieuw dieptepunt is gekomen, hoopt het bestuur op een „volle bak", zo dat toch een enigszins redelijke op brengst kan worden genoteerd. De traditionele schietwedstrijd tussen de Rijkspolitie en de schietsportvereni ging de Vrijheid Heiloo werd afgelopen maandagavond onder grote belangstel ling verschoten. De Rijkspolitie verloor deze wedstrijd slechts met enkele pun ten. Tijdens de prijsuitreiking sprak voorzit ter J. Brinkman de hoop uit, dat gezien de resultaten zich uit het politie korps nieuwe leden zouden aanmelden. Voor al als de nieuw te bouwen 25 m banen voor onder andere pistool schieten gerealiseerd zullen zijn. De prijzen gingen naar mej. (geuzen- broek, mevr. Bleeker, mevr. Otto, mevr. Wessel, mej. Schouten mevr. v.Geldrop. De heren, J. Zondervan, J. Bakker, J. Bleeker, V. Zuilen, J. Ruitenberg en H. Borgers. M. Wessel, J. Otto, H. Koster, S. Vader, J. Braam, J. Brinkman C. Th. Verschure en J. Doornbos. Zondag j.l. werden weer speedojaar- gangwedstrijden verzwommen voor de kring Noord-Holland te Schagen. De Heiloo-Aquafit Combinatie was met 10 zwemmers/sters vertegenwoordigd. 8 persoonlijke tijden werden verbeterd of gezwommen. 2 clubrecords werden gezwommen. Erwin Kijzers bereikte een derde plaats op de 100 m. vlinderslag jongens 1981 in een tijd van 1.58.4, wat tevens een clubrecord betekend. Marcel van Amstel zwom op dezelfde slag jaargang 1969 ook een clubrecord in een tijd van 1.49.6. Op de 100 m. schoolslag meisjes 1970 zwom Inge Groot een tijd van 1.55.3 en Marlies van de Graaf 1.55.8. 100 m. rugslag meisjes 1969 wist My- riam Heymerink in een snelle tijd van 1.311 af te leggen. Op de 100 m. vlinderslag jongens 1969 kwam behalve Marcel van Amstel ook nog Nils Groot en Rogier Nolta uit. Nils Groot zwom 1.57.3 op de voet gevolgd door Rogier Nolta in 1.57.7. 100 m. schoolslag meisjes 1968 werd door Kirsten de Hoop in haar beste tijd van 1.42.3 gezwommen en ook Janine Swaak wist haar tijd scherper te stellen in 1.47.5. Tenslotte kwam nieuwkomer Patrick de Glas op de 100 m. vrije slag jongens 1968 in een persoonlijke recordtijd van 1.24.1 uit. Afgelopen woensdagavond was het dan zover. Biljarter Rini van Bracht zou een demonstratie van zijn kunnen geven. Om half negen werd begonnen met een partij driebanden. Iedereen die wou, mocht tegen hem spelen, waarbij de spits werd afgebeten door Joop Jonker. De heer Jonker wist bij voorbaat een verloren wedstrijd te spelen ondanks het feit dat Joop Jonker twintig caramboles moest maken tegen Rini van Bracht zestig. Verder probeerde Peter Boerhof en Gregory Bolten de heer van Bracht te verslaan maar dat lukte niet. Na het driebandenspel werd een partij van het Libre spel gedemon streerd waarbij Riny van Bracht tegenstand kreeg van Agda Mooy. Agda moest in deze partij 12 punten maken en Rini van Bracht 500. Dit is geen eerlijke strijd zult U zeggen maar tegen iemand die dagelijks biljart, is dat helemaal niet zo gek. Toch won Agda Mooy deze partij. Na een kleine pauze werd de demonstratie voor t- gezet met een serie kunststoten. Het kunststoten is een onderdeel van het biljarten dat in Nederland pas sinds een paar jaar beoefend wordt. De stoten hebben allemaal een waarde naar moeilijkheidsgraad. De ballen worden met grote hoeveelheden effekt tegen de banden en om paaltjes ge speeld. Dit was echt een fantastisch gezicht. Hierna werd de avond afge sloten met een aantal stunts, zoals een dubbeltje op de rand van het bil jart dat, nadat het geraakt was, met een keurig boogje in een erachter staand kopje belandde. Het was al bij al een gezellige en leerzame avond. Een ongelooflijk festijn waarnaar u beslist moet gaan kijken. 2 Volle da gen t.w. maandag 2 maart en dinsdag 3 maart is er voor de jongste voet ballertjes van H.S.V. een voetbal toer nooi georganiseerd in de sporthal aan het Zevenhuizen te Heiloo. Wie dat gaat bekijken (vorig jaar zaten de tri bunes vol) zal ongetwijfeld een paar heerlijke uren beleven en u weet dan meteen waarom dit toernooi het pan- nekoekentoernooi wordt genoemd. Naast het voetballen worden deze jongens ook nóg getrakteerd op pan nenkoeken die door vele moeders van de deelnemertjes zijn gebakken. Te vens wordt tijdens dit toernooi het startschot gegeven voor de jaarlijkse H.S.V. loterij. Nee stop nu niet met het lezen van dit artikel. Natuurlijk zijn er vele loterijen en natuurlijk zijn ze allemaal belangrijk, maar toch moét u éven tot u laten doordringen hoe belangrijk, het js als de jeugd kan worden opge vangen. Zeer vele medewerkers begrijpen dit probleem en staan veel vrije uren af om deze jeugd te begeleiden. We behoéven u volwassene niet te ver tellen welke gevaren er voor de jeugd dreigen als ze hun pleziertjes langs de straat moeten gaan zoeken. Maar voor de opvang is geld nodig, van daar deze loterij waarbij de kinderen zelf bij u aan de deur komen. Stuur ze niet weg maar koop loten. Er zijn 10.000 loten, dat zou gezien ons huizenbestand betekenen dat u er slechts 2 stuks behoeft te kopen. Maar u die de situatie begrijpt koopt er na tuurlijk meer, ze kosten slechts 50 cent per stuk. Om het ook nog een beet je aantrekkelijk te maken zijn er 3 prachtige hoofdprijzen ingezet. Voor de eerste prijs mag u 'n verblijf in één van de vele en mooie bunglow- parken van Sporthuis<?entrum boeken. H.S.V. draagt daar dan 600,- aan bij. Wanneer u wilt gaan, bepaald u zelf. De 2e prijs is een draagbare televisie. De 3e prijs een dames- of herenfiets. Behoort u niet tot de hoofdprijs win naars dan is de kans op een van de ve le ander prijzen nog volop aanwe zig. Dus maak uw eigen kans groot en koop veel loten. De trekking is op zondag 12 april in het,Bruno-Gebouw tijdens de jaarlijkse fancy-fair. Voor deze fancy-fair zijn nog vele le ge flessen nodig, dus gooi niet alles in de glascontainer maar inleveren in de H.S.V. kantine, Sportpark Bayers hoffweg. Nadat de vorige week het eerste team een daverende overwinning had be haald, was het deze week de beurt aan ons 3e jeugdteam om met groot vertoon het jeugdviertal van Oppositie te ver slaan. Zo bestond het ditmaal dat én P. Alders, én H. Wentzel, én R. Levering, én O. Sauer gezamenlijk liefst 4 punten binnensleepten! Met nog vier rondes voor de boeg is het wel eens aardig om te weten hoe de Limmer spelers er het tot nu toe hebben afgebracht. Zie voor uzelf: Interne uitslagen deze week: H. Levering - M. Admiraal 0-1 M. Aafjes - M. Schonk 1-0 J. Segerius - J. Eigelaar V2-V2 E. Bakker - D. J. Aafjes 1-0 G. Hes - T. Morkus 0-1 M. Weigraven - G. de Graaf 1-0 F. Admiraal - M. Vaandrager 1-0 L. Kiebert - J. Bloedjes 1-0 O. Eigelaar - M. Pepping 1-0 J. Bult - J. v.d.Kamer V2-V2 L. v.Hoek - P. v. Buuren V2-V2 B. Kerkhof - A. Duikersloot 1-0 J. Limmen - A. Holtes 0-1 W. Bruijnse jr. - B. Rietveld 1-0 P. Boersen - G. Bruinse 1-0 J. Admiraal - B. Wentzel 1-0 J. Krijt - P. v.d.Heijdt 1-0 R. Dijkstra - O. v.Buuren 0-1 Internè stand bijgewerkt t/m de 20e ronde: I. O. v. Buuren 945 pt., 2. J. Admiraal 881,3. L. v.Hoek 839,4. M. Veldt 822, 5. P. v.Buuren 748, 6. R. Wentzel 732, 7. A Holtes 703, 8. R. Dijkstra 703, 9. J. Limmen o82, 10. P. Alders 658, 11. M. Kuijper 642, 12. J. Krijt 614, 13. P. v.d.Heijdt 588, 14. W. Bruiinse sr. 579. 15. B. Kerkhof 577, 16. G. de Graaf 568, 17. M. Weigraven 563, 18. T, Morcus 560, 19. E. Bakker 504, 20. A, Duijkersloot 460, 21. H. Wentzel 449, 22. G. Hes 445, 23. D. J. Aafjes 436, 24. M. Krijt 427, 25 C. Visser 416, 26, P. Vlaar 414, 27. F. Admiraal 402, 28, 0. Sauer 396, 29. L. Kiebert 386, 30. P. Hageman 373, 31. J. Bloedjes 366, 32. M. Vaandrager 362, 33. J. Jonk 341, 34. G. Bruijnse 338, 35. N. v. Wester hoven 322, 36. J. Snip 321, 37. P, Boersen 293, 38. H. Levering 285, 39. J. Bult 284, 40. M. Admiraal 280, 41. W, Bruijnse jr. 278, 42. B. Rietveld 277, 43, J. v.d.Kamer 274, 44. R. Levering 232, 45. M. Aafjes 212, 46. M. Pepping 205, 47. J. Segerius 162, 48. J. Eijgelaar 151, 49. O. EJÏjgelaar 117, 50. M. Schonk 98. BILJARTCLUB O.K.K. Uitslagen en standen van dinsdag 17 februari: Th. d. Waard - H. Neervoort 2-0 J. Klaasse - M. v. Zaal 2-0 W. Hink - J. Jonker 2-\)j N. Neervoort - C. v. Dooren 2-0' J. Klaasse - J, Dekker 0-2 R. Haazelager - L. v. Schooten 0-2 C. Melker - W. Groot 0-2 D. Nanne - N. Bijvoet 0-2 C. Melker - C. Snel 0-2 W. Groot - A. Hoogeland 0-2 1. G. Snel 17-35 2 N. v.d. Kamer 15-32 3 P. Bolten 15-28 4 J. Klaasse 14-27 5 R. v.d. Gulik 15-27 Voor het eerst een avond met minder dan 20 speler, door ziette waren er 9 afberichten. Voor enkelen spelers was dit de gelegenheid om een paar par tijen in te halen. J. Klaasse wist er 3 punten uit te halen wat hem van een 6de naa;:\een 4de plaats bracht. Ook J. Dekker steeg 2 plaatsen. G. Snel is opnieuw op de eerste plaats ge komen, maar N. v.d. Kamer blijft hem goed volgen. Van onze nieuwe leden is A. Hoogeland in opmars, hij steeg 3 plaatsen en staat nu op de 11de plaats. Voor de leden die niet naar het karna val gaan spelen wij op 3 maart togen het "Groene Laken". Om 19.15 uur moeten 4 spelers aanwezig zijn, de namen worden op tijd bekend ge maakt. Aanstaande zondag organiseert de atle; tiekvereniging Trias opnieuw een trim- loop voor jong en oud, welke deze keer zal gaan door het recreatiepark tussen het Baafje en het Overbos en door de polder richting Egmond. Er kan gekozen worden uit een afstand van 6 of 10 kilometer, in verband met de te verwachten grote deelname zal op verschillende plaatsen worden gestart. Men kan zich vanaf half 10 opgeven in de cantine op de sintelbaan aan het Maalwater, de kosten voor deelname zijn 2,50 tot en met 14 jaar en 3,50 voor de ouderen. De start vindt plaats om half elf, na de finish kan elke deelnemer die de loop volbrengt een fraaie herinnering in ontvangst nemen. Zoals gebruikelijk staan de kleedgele genheden van Trias weer ter beschik king van de deelnemers terwijl in de cantine de koffie klaar is! Het weer bleef ook vorig weekend een grote invloed houden op het voetbalge- beuren en de wedstrijd tegen D.V.C. 2 vond zodoende geen doorgang. We hopen dus op betere omstandighe den voor de komende week zodat de wedstrijd tegen Geel-Zwart zijn beloop kan hebben. Geel-Zwart, de club die in Heiloo bewees maar enkele kansen nodig te hebben, deze te kunnen benut ten en ondanks een geweldig aantal kansen voor H.S.V. toch de punten mee nam (2-3). Voor ons een teleurstelling omdat er meer ingezeten had. Nu zullen wij moeten aantonen dat het vizier scherper gesteld is en meer doelpunten te kunnen maken dan de thuisclub. De mogelijk heden zullen er ongetwijfeld komen dus benut ze en pak de punten mee uit 't Zand. Vertrek 12.45 uur. Voor de meisjes staat zaterdagochtend om 10.30 uur de wedstrijd tegen S.V.A. uit Assendelft op het programma. Ook op jullie rekenen wij!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1981 | | pagina 6