fipmcentel Heiloo v PREDIKBEURTEN EN ANDERE DIENSTEN Geen Uitkijkpost gehad? De cursus "OUDERWIJS - ONDERWDS" Heiloo (2e jaar) Receptie Gemeentelijke Studietoelagen Gemeentelijke studietoelage voor het volgen van een studie aan de VOLKSMUZIEKSCHOOL Slijterij - Wijnhandel GREEUW 1 POLITIEBERICHTEN ZAAIEN IS NIET MOEILIJK MAAR LEUK Zaaitips OPSTELWEDSTRIJD P.T.T. DE ZONNEBLOEM ORGELCONCERTEN GROTE KERK ALKMAAR GRAAFF UITNODIGING FA. J. DE Bel donderdag: 072-330175 AUTORIJSCHOOL „DE WAAG" 10 JUNI 1981 UITKIJKPOST Hier volgt nu een overzicht Wat er de 2de cursus is verricht. Tot volle tevredenheid van allemaal Beschikken we nu over een eigen klaslokaal. We gingen er weer flink tegenaan De Nederlandse taal, wel te verstaan. Er werd begonnen met de interpunctie, In onze taal een voorname functie. De spelling van de w.w.vorming werd herhaald, Want daarin werd nog wel eens gefaald. Zo ook het diktee, want zie Hiermee krijg je de taal goed onder de knie! Onze uitspraak laat soms te wensen. Er is nog wel eens wat slordigheid, mensen! De woorden: kennen-kunnen, liggen-leggen Zijn verwarrend; denk na wat te zeggen. Brieven schrijven, verslagen maken, solliciteren, Het viel allemaal in de cursus te leren. Zelfs een schadeformulier invullen, is niet vergeten. Want ja, daar moet men ook iets van weten. Verder, boeken lezen; o.a. "De moeder van David S" We luisterden naar de schrijfster, een groot succes! Een spreekbeurt houden, gedichten lezen. Dit alles hoort bij de Nederlandse taal in wezen. Nu de algemene vorming die was niet mis! Het is ons duidelijk geworden wat politiek is. De regering werd onder de loupe genomen. Bestek '81 wat is er van gekomen??? Men wil bezuinigen op de groei, Want een lege schatkist, o foei! Coalitie, in regeringskringen veel genoemd Men is wel tot samenwerking gedoemd. Ja zeker en dat niet alleen Geheel links of rechts is er geen. Zijn het de socialisten of de liberalen Ze kunnen de wet niet alleen bepalen. Het stemrecht hebben we in eigen hand, Want we leven in een democratisch land. Hoe is het met onze dag- en weekbladen gesteld, Wordt het nieuws wel objectief vermeld? Wie dat gelooft heeft zich vergist, Vraag het maar aan de "eerlijke" journalist! De heer Mars vertelde over de "Uitkijkpost" Kopij's verzamelen, selecteren, wat voor tijd het kost. Hopenlijk blijft ons gezellig krantje bestaan. Of zal zij ook eens een fusie aangaan? Vervolgens het onderwerp: wat is kreativiteit? Dit kan zijn een gevoelsuiting der menselijkheid. Hierna zijn we tot de voeding overgegaan. Biologisch of chemisch, verpakt in cellofaan. Een complete chaos wat betreft de kwaliteit! Wat onze voorouders aten, dat zijn we kwijt. Worden we weer verstandig misschien? Het is te merken, ja soms te zien. Volwaardige granen vormen een ideale maaltijd, Zoals: tarwe, rogge, haver, gerst en boekweit. De mooie leuzen op verpakking of etiket, Is vaak een misleiding, dus opgelet! We spraken over abortus, medicijnen, verslaving. Velen hebben hiermee te maken in onze beschaving. Discriminatie, een alledaags verschijnsel, waarom en hoe. We vragen ons af, waar gaan we naar toe. Het opkomende neo-fascisme moet worden bestreden. Ze vormt een bedreiging voor vrede en rechtvaardigheid. Een toepasselijke excursie sloten we hierbij aan, Om samen naar Anne Frankhuis te gaan. Als afsluiting werd de natuur opgezocht, Door het groen der bossen, een heerlijke tocht. De vogels observeren in hun kleur en gedrag. Dat ook jij mens daarvan genieten mag. U ziet, het was een leerzame cursus dit jaar: - Met Riet als leidster kregen we dit voor elkaar. OUDERWIJS - ONDERWIJS, door het NIVON geörgdniséerd, Wordt dan ook zeker door ons gewaardeerd. Beitske van Duin-Roorda Voor eventuele inlichtingen betreffende deze 3-jarige cursus: Secretariaat: Het Veld 12, Heiloo. Tel. 072-333127. Na een 40-jarig dienstverband zal de heer N. Mul wegens pensionering zijn functie als chef van de afdeling sociale zaken ter secretarie van de gemeente Heiloo beëindigen. In verband hiermede wordt hem een receptie aangeboden, welke gehouden zal worden op vrijdag, 19 juni 1981 van 16.45 tot 17.45 uur in de raadzaal van het gemeentehuis. Een ieder is van harte welkom. (Volksmuziekschool) Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat gelegenheid bestaat tot het aanvragen voor het studiejaar 1981-1982 van een: Om voor een studietoelage in aanmerking te komen moet belanghebbende voldoen aan de volgende voorwaarden: 1. Wettige woonplaats hebben in Heiloo. 2. Niet bij machte zijn om zonder toekenning van een toelage de studie te bekostigen of te doen bekostigen. SLUITINGSDATUM van het inzenden van aanvraagformulieren is: 15 september 1981. Elke aanvraag die niet voldoet aan de onder 1 en 2 vermelde voorwaarden of die binnenkomt na de sluitingsdatum moet helaas worden afgewezen. Op deze regel kan geen uitzondering worden gemaakt. Aanvraagformulieren zijn gratis verkrijgbaar bij de afdeling onderwijs ter gemeentesecretarie en bij de administratie van de Volksmuziekschool. Burgemeester en wethouders van Heiloo, G. J. GLIJNIS, burgemeester. E. DE BOER, secretaris. FANCY FAIR BIJ ZESKANT Vrijdagavond 12'juni is er in de open bare kleuterschool en lagere school De Zeskant weer een fancy-fair, voorname lijk ten bate van Aleppey in Zuid- India. Evenals vorig jaar is het grootste deel van de opbrengst van deze bazaar voor de armste kinderen in een wijk van de stad Aleppey in Zuid-India. I Van dit geld wordt voedsel gekocht, leermiddelen, medicijnen, kleding, kortom allerlei essentiele dingen die het een aantal kinderen van broodarme ouders een beetje meer mogelijk maakt om in leven te blijven, hun maagjes te vullen en naar school te gaan. Omdat we weten dat het geld, dat via een spe ciale kontaktpersoon naar India gaat, tot op de laatste cent voor deze kinde ren wordt besteed, hopen we op een zelfde sukses komende vrijdag, als vorig jaar. Er zal weer van alles te doen zijn, een reeks van spelen voor kleine en grote kinderen, een markt van boe ken, speelgoed, noem maar op, plan ten, stekjes enz., een gezellig zitje om te eten en te drinken. En nog veel meer! We raden U aan a.s. vrijdag tussen 18.30 en 21.00 uur in onze school aan het Malevoort (vlak bij de bibliotheek) een kijkje te komen nemen. oudercommissies en leerkrachten De Zeskant voor het komende weekend Hervormde Gemeehte Heiloo Witte Kerk 10 uur naar de Geref. Kerk. Crèche al daar. Kruiskerk 10 uur naar de Geref. Kerk. Crèche al daar. 19 uur da. Th. Barnard. Geref. Kerk Noordergeeststraat 10 uur gez. dienst N.H. Kerk, ds. G. J. van Kamp; 19 uur kand. G. Karssen- berg, Amsterdam. Parochie-zondagsdienst Kapel O.L.Vr. ter Nood, Kapellaan 13, Heiloo, tel. 02205-1288. Evangelie-Centrum Zondagmorgen 10 u. Dienst en donder- dagav. 8 uur Bijbelstudie, Westerw. 294. Hervormde Gemeente Limmen 10 uur ds. Ph. Ouwendijk, Heiloo. Ned. Herv. Gemeente Egmonden 10 uur Egm.-Binnen, ds. Moonen. Evang. Luth. Gemeente Alkmaar 9.30 uur dhr. J. K. Schendelaar, Den Helder. Remonstrantse Gemeente Alkmaar 10.15 uur D. P. van Wigcheren, Bergen. Doopsgez. Gem. Koningsweg Alkmaar 10 uur ds. A. G. Hoekema, gezinsdienst. Oud-Katholieke Kerk Emmastraat 9, Alkmaar 10 uur Hoogmis. Charismatische Bijbelkring Hoogegeest 37 - Akersloot Samenkomst: dinsdagavond 20.00 u tel. 02513-12205. R.K. KERKDIENSTEN WillibrorduskerkWesterweg 265 Zaterdag 19 uur. Zondag 9 uur -11 uur. In de week: maandag-, dinsdag- en vrij dagavond 19.30 uur. Woensdag en donderdag 'smorg. 8 uur. Spreekuur biechthoren: zaterdag 16- 17.30 uur. H, Moeder Gods, Holleweg 111 Zaterdag 19 uur. Zondag 9.30- 11 - 18.30 uur. In de week: ma- en wo-avond 19.30 uur;; vrijdagavond 19.15 uur. Dinsdag- en donderdagmorgen 8 uur. Biechthoren: zaterdag 16.30 - 17.30 uur. R.K. Kerkdiensten O.L.Vr. ter Nood Kapellaan H.Missen: zaterdag 19 uur, zondag 7.30 uur (bij de Julianazusters), 9 uur, 11 u. In de week: maandagavond 19 uur, ove- De politie bestempelde de luilakviering rige dagen: 's morgens 8 uur in de Gena- als een van vele vernielingen. Om alles dekapel. VROUWENCAFÉ HEILOO Vanavond sluiten we het seizoen af met een beetje feestelijke avond in het Vrouwencafé, Pastoor v. Muijen- weg 12. Wij zijn open vanaf 20.00 uur. Avondmis: le vrijdag v.d. maand 19 u. Lof: zondagavond 18.30 uur. Biechthoren: zaterdag in beide kapellen vanaf 16 uur. Kapel Psych. Centrum St. Willibrord H. Missen: zaterdagavond 18.45 uur. Zondag (Hoogmis) 9.30 uur. Youth for Christ Alkmaar: koffiebar: zaterdagavond uur Laat, naast de Kapelkerk. DOKTERSDIENSTEN (uitsluitend voor spoedgevallen) 20 Dr. A, L. Duijvestijn, Obriglaan Heiloo, tel. 072-333100. 53, Zelf zaaien is geen probleem. Als u maar uitgaat van een goede kwaliteit zaad en als u zich houdt aan de gebruiksaanwijzing op het zakje is resultaat gewaarborgd. U kunt dan mooie gezonde planten verwachten, een lust voor het oog en, in geval van groente, voortreffelijk van smaak. Die gebruiksaanwijzing is er niet voor niets. Experts hebben er veel tijd aan 'besteed de juiste opkweekmethode per soort op te sporen. Niet alleen ter voorkoming van teleurstellingen, maar vooral om een zekere mate van garantie voor succes te kunnen geven. Zaaien en vooral het volgen van de resultaten ervan is een plezierig tijdver drijf. Het geeft voldoening om uw „eigen zaadjes" te zien opgroeien tot volwassen planten. Wat is er gezonder dan zelfgekweekte groente? En welke bloemen zijn mooier dan die u zelf opgekweekt hebt? Om u alvast een eindje op weg te helpen zullen wij u enkele zaaitips geven. Zaaien kunt u binnen en buiten doen. Binnen in een zaaibakje dat liefst boven de verwarming en voor het raam staat. De zaden die u moet voorzaaien in een bakje kunnen meestal op een later tijdstip in de vollegrond gezaaid wor den. En alles wat buiten gezaaid kan worden bespaart u werk en het resultaat is er beslist niet minder om. Natuurlijk zijn er ook heel wat soorten die al op een vroeg tijdstip in de volle grond gezaaid kunnen worden. Radijs kunt u bijvoor beeld in het vroege voorjaar zaaien, zoals elk levend wezen heeft ook zaad behoefte aan een aantal zaken als voeding, warmte, lucht en licht. Geef deze dan ook in voldoende mate. Maar nooit te overvloedig. Teveel zon geeft verbranding, teveel water verzuipt en verschimmelt, teveel lucht in de bodem geeft te weinig contact met de voedings bodem en teveel voeding veroorzaakt een te welige groei en, bij bloemen, te weinig bloei. Natuurlijk is te weinig ook niet goed. Als u zich aan het zaaien zet en de resultaten volgt (en dat is natuurlijk één van de spannendste- dingen) zult u al snel de gulden middenweg vinden. Begin in ieder geval met een luchtige grond, zowel in zaaibakjes als in de tuin. In een zaaibak kunt u het beste een goede zaaigrond gebruiken die voor weinig geld in de goede tuinwinkel/ zaadhandel te koop is. In de tuin moet u de grond goed omwerken en losmaken. Als de grond door teveel vocht of door de samenstel ling is dichtgeslagen, krijgen de wortels niet voldoende lucht. Matthijs Beentjes, Ewislaan 30, en leerling klas 5 van de Mariaschool te Heiloo, heeft één van de eerste vijf prijzen gewonnen in het kader van de door de P.T.T. uitgeschreven opstel wedstrijd, met als thema: Uit het leven van iemand bij de Post". Deze opstelwedstrijd was landelijk. Er waren 8000 inzendingen. Op zaterdag 20 juni a.s. zal Matthijs uit handen van Mw. Drs. N. Smit-Kroes, staatssecretaris van Verkeer en Water staat, een prijs in ontvangst nemen. Deze officiële bijeenkomst in het Neder lands Postmuseum te 's Gravenhage wordt met een lunch besloten. De ledenwervingsaktie in zuid-oost Hei loo is een succes geworden. Van de ruim 1100 aangeschreven gezin nen zijn er 200 lid geworden. Ook kwam er nog een mooi bedrag aan giften binnen. De Zonnebloem kan haar werk voor de zieken onbelemmerd voortzetten. Dank aan allen die blijk gaven, dat ze de Zonnebloem een warm hart toedra- afzonderlijk op te noemen zou te ver gaan maar een korte indeling kunnen we wel maken. - een aantal scholen werden van binnen en buiten grondig vernield. - met viltstiften werden deuren en ramen bewerkt. - auto's werden vernield. - er werd een ruit ingegooid bij de Trias-kantine. - een telefooncel aan de Pastoor van Muijenweg werd vernield. - een papiercontainer werd in brand gestoken. Het was al met al weer een geslaagd „feest" waarbij men door allewerk- zaamheden hopenlijk niet vergeten is de c#o.C. Ned. Ver. tot Integr. van „langslapers -Te wekken. Homoseksualiteit, afd. Alkmaar Dan vervolgens de verkeersperikelen. Hulptel. dinsdag- en vrijdagavond: An- Op de kruising Blinkenlaan-Spokenbos- neke jurriëns, tel. 072-129296 of 020- laantje vergat de 16-jarige bromfietser 863565, Jan de Fost, tel. 072-612855, J.N.M. een automobilist uit Alkmaar Edwin de Groot, tel. 072-155387. voorrang te verlenen. Hij werd gewond Geslachtsziektenbestryding afgevoerd naar het Elizabeth. Noord-Holland-Noord Daar waar Boekensteyn het toeristisch spreekuren Sociaal verpleegkundige M fietspad kruist raakten eveneens een v>cj. Heuvel: ma.-wo.-vrijdag van 9-10, bromfietser en een automobilist met di.-do. van 13-14 en vlgs. afspraak, tel. 072-119676; na 5 uur: tel. bandinform. eveneens 072-119676. Bureau voor a.s. alleenstaande ouders v. d. Meystraat 2, Alkmaar tel. 072-114911 Afspraken kunnen dagelijks tussen 9.30 en 10.30 u. telefonisch worden gemaakt. Fiom, Buro voor (a.s.) alleenstaande ouders v. d. Meijstraat 6, Alkmaar, 072-118812 Van maandag tot en met vrijdag bereik baar van 9 tot 5 uur. Werkgroep Burenhulp Plan Oost" Mieke de Jonge, Papenhof 15, Heiloo, tel. 072-336793, 's midd. tussen 2-3 uur. NED. RODE KRUIS Afd. Welfare Begeleiding thuis van langdurig zieken, invaliden en bejaarden bij het handwer ken en verrichten van handenarbeid. Bovendien op maandagmiddag in huize „Overkerck" van 2.30-4 uur. Het Open Huis, 't Loo 19, van 2-4 uur. Dinsdagmiddag in D.C. Westerweg 294, van 2-4 uur. Donderdagmiddag huize ,,De Loet" van 2.30 tot 4 uur. Inl.: Mevrouw Bakker, tel. 072-330504. Telefooncirkels Inl. Mevrouw Hart, Vredenoord 68, tel. 072-335149. Speel-o-theek Uitleencentrum van speelgoed voor li chamelijk-, geestelijk-of zintuigelijk ge handicapte en langdurig zieke kinderen, maar ook aan oudere geestelijk gehandi capten. Wijkgebouw Kruisvereniging, Holleweg 94, Heiloo. Openingstijden: 's Vrijdagavonds van 7- 9 uur 's Zaterdagochtends van 10-12 uur Inl. bij de voorzitter, dhr. D. Visser, tel. 072-330078. DIENST SOCIALE ZAKEN Aanvragen ingevolge de Algemene Bij standswet: 's dinsdags en 's vrijdags van 8.30-12.00 uur; aanvragen ingevolge de werkloosheidsvoorziening: dinsdag t/m vrijdag 8.30-12.00 uur. SPREEKUUR MAATSCH. WERKER VAN DE GEMEENTE HEILOO Dinsdagmorgen 8.30-11 uur; dinsdag avond 7-8 uur; vrijdagmorgen 8.30-11 u. Tel. 331144, kantoor v. Aostastraat 5. SPREEKUUR ALG. MAATSCH. WERK HEILOO/LIMMEN Heiloo: woensdag en vrijdag van 9-10 u., Westerweg 263, tel. 072-330984. Limmen: donderdag van 14-15 uur, Middenweg 26Atel. 1250. Voor afspraken buiten de spreekuren: de gehele week: tel. 072-110804. (Bureau Alg. Maatschappelijk Werk, Nassaulaan 5, Alkmaar). Ver. v. Volkshuisvesting Heiloo" Inl.: alléén de le en 3e dinsdag van de maand van 19.30-20.30 uur in het Open Huis te Heiloo, kamer Dienstencentrum. GEZINSVERZORGING EN BEJAARDENHULP STICHTING „NOORD-KENNEMERLAND" werkzaam in de gemeenten Alkmaar, Akersloot, De Egmonden, Heiloo en Limmen. Spreekuur dagelijks (maandag tot en met vrijdag) 's morgens van 8.30-9.30 en 's middags van 13-14 uur op de onder staande adressen: Alkmaar: Nassauplein 8, tel. 127066; Muiderwaard 396, tel. 612922 (Ontmoetingscentrum „De Rekere"). Akersloot: Kerklaan 61, tel. 12048 Egmonden: Wilhelminastraat 14, Egm. aan Zee, tel. 1671 Heiloo en Limmen: Westerweg 294 Hei loo, tel. 072-335544. Directie en administratie: hoofdkantoor Nassauplein 8 Alkmaar, tel. 072-127066, gehele dag bereikbaar. geen middagspreekuur. Heilooër Stichting Bejaardenzorg Spreekuur opnamebeleid van de Heiloo- er Stichting voor Bejaardenzorg, Huize „De Loet", De Loet 1, Heiloo. Spreek uur iedere le maandag v.d. maand van 10-11.30 uur. Kath. Bond van Ouderen en Gepens. Aanvang van de Soos van onze afdeling: 's Dinsdags en 's donderdags van 1-5 u. Uitsluitend biljarten ma. en vr. v. 1-5 u. STICHTING DIENSTVERLENING ALKMAAR - HEILOO Stichting voor ouderen Spreekuren: Open Huis, dagelijks van 9.00-10.00 uur, tel. 331297. Het Trefpunt, Westerw. 294, maandag - woensdag - vrijdag van 13.30-14.30 >uur, tel. 335296. Aktiviteiten in het Trefpunt, Westerweg 294: Maandag 9-12 W.A.O.-soos, dinsdag 10-12 u. zangkoor, 14-16 u. handwer ken, woensdag 9J2 u. engelse les, 13.30-17 u. Ouderensoos, donderdag 9- 12 u. engelse les, 16-17 u. gymnastiek, vrijdag 9-12 u. W.A.O.-soos, biljarten, 13.30-17 u. Ouderen-soos, zondag 13.30 -17 u. Ouderensoos. Aktiviteiten in het Open Huis: Maandag 14-16 u. handwerken, dinsdag 13.30-16.30 u. Ouderen-soos, donder dag 9.30-11.30 u. gespreksgroep, 13.30- 16.30 u. Ouderen-soos, 14-16 u. gym nastiek, vrijdag 11-12 u. volksdansen. Voorziening warme maaltijden Ouderen die gedurende bepaalde tijd niet in staat zijn zelf hun warme maal tijd te verzorgen kunnen een beroep- doen op bovenvermelde stichting, foon 331297 of 335296. tele- KRUISVERENIGING „HEILOO" Kantoor: Wijkgebouw Holleweg 94 Kantoor geopend iedere maandag- en donderdagavond van 17-18 uur. Üitleenmagazijn geopend op werkdagen ..van 19-19.30 uür:,TèL 072-331073. elkaar verstrengeld. De 16-jarige J.L.S. die de bromfiets bestuurde liep hierbij een gebroken pols op. Op de Kennemerstraatweg sloeg op 5 juni om 8 uur 's ochtends een auto over de kop die door een inhaalmanouvre onbestuurbaar was geworden. De bestuurder kon ongedeerd uit de later total-loss verklaarde auto worden gehaald. De 38-jarige J.Z. uit Heiloo miste 4 juni zijn B.M.W., die dan ook gestolen bleek. De wagen werd zwaar vernield op de Weekenddienst Apotheek Apotheek Sibilo, Past. v. Muijenweg 17, Heiloo, tel. 072-330200. Weekenddienst Wijkverpleging Egmond - Heiloo - Limmen Zr. H. Kroon, Goodeslaan 53, Heiloo, tel. 072-330082. Verloskundige Heiloo (vlgs. afspraak) Mevrouw F. S. L. Hardijzer, tel. 02208- 3042, b.g.g. boodschappendienst: 020- 123123. Verloskundige Limmen Kanaalweg teruggevonden en bij nader Mevrouw C. Motzo, tel. 02513-12020. Dienst Tandarts Alkmaar - Heiloo Dr. D. Ph. Sopar, Costerstraat 6, Alk maar, tel. 072-114155. Organisatie van Nederlandse Tandprothetici Weekenddienst in de-kop van Noord- Heiloo. Op initiatief van de vereniging delen van het land. Ook uit het brand- Oud-Heiloo zal op 13 juni a.s. in de weermuseum te Hellevoetsluis heett Oudheidskamer een tentoonstelling men een prachtige collectie in bruikleen, worden geopend die geheel gewijd zal Tevens een prive-verzamehng van een zijn aan de plaatselijke vrijwillige Egmondse brandweerman, brandweer, die einde van dit jaar 40 Een oude motorspuit uit 1914, oude iaar bestaat. uniformen, leren brandhelmen en De officiële opening zal worden verricht water emmertjes, kortom een prachtver door burgemeester drs. G. J. Glijnis, zameling. Zeker voor een rechtgeaarde om 14.00 uur. Direct na de opening zal brandweerman om van te watertanden er een demonstratie worden gegeven De expositie is onderverdeeld in ver met een snoes van een stoombrandspuit schillende perioden, zo zal er veel bezit van de brandweer te aandacht worden besteed aan de ge- Rond 14.30 uur is de schiedenis van de brandweer in het cauv«x^ u,v,, voor belangstellenden, algemeen, maar een groot deel is ook De vrijwillige brandweer uit Heiloo zal gewijd aan de lokale brandweer sinds eveneens present zijn met haar allermo- 1941. dernste materiaal. Een goede vergelij king „oud-nieuw" dus. En dit alles ter ere van onze eigen De bestuursleden van de vereniging vrijwillige brandweer die dag en nacht Oud-Heiloo hebben een schat van oud paraat staan om de „rooie haan" te materiaal kunnen verzamelen, uit alle vlug af te zijn. er een eei uit 1901, Wormerveer. expositie open gen. Onder auspiciën van de Stichting Orgel centrum zullen in de Grote- of St. Laurenskerk te Alkmaar in de komende maanden weer enkele orgelconcerten worden gegeven door Feike Asma. Deze zullen plaats vinden op de donder dagen 18 juni, 2 juli en 25 augustus. Gedurende de afgelopen jaren bestaat voor deze concerten een zeer goede belangstelling. Immers, naast een kern van vaste bezoekers, zijn er de talrijke toeristen uit binnen- en buitenland, waaronder er weer velen zijn die tot de regelmatige concertgangers behoren. Elk concert op dit schitterende, nu reeds 336 jaar oude orgel, is voor hen een weerkerende belevenis. In het kader van de „Holland Culture Card", een project van het Nationaal Bureau van Toerisme om de culturele rijkdom van ons land wereldwijd be kend te maken is, onder anderen, een selectie gemaakt uit het enorme aanbod van orgelconcerten. Daartoe zijn, op basis van architectuur en orgels, een 15-tal kerken, verspreid over het gehele land, uitgekozen. Hieronder bevindt zich vanzelfsprekend de Grote Kerk van Alkmaar. De Stichting Orgelcentrum verleent gaarne haar medewerking aan dit pro- jekt en zal de houders van genoemde „Card", die bedoeld is voor belangstel lenden die niet op het Europese Conti nent wonen, gratis toegang verlenen. Het programma van het concert op 18 juni luidt als volgt: Concerto in D majeur, G.F. Handel; Choral vorspiel „Aus der Tiefe rufe tich" en Fantasia in G, J. S. Bach; Fantaisie in C, C. Saint-Sans; Choral II, Hendrik An- driessen; Caprice, A. Guilmant. Feike Asma besluit met Finale over Gezang 138. Aanvang der concerten 20.15 uur. onderzoek bleek dat de beschadiging was ontstaan bij een aanrijding in Egmond. Van de dader(s) ontbreekt elk spoor. Uit een aan de Willibrordusweg gepar keerde auto werd vrijdag 5 juni een leren tasje met bescheiden gevonden. Iemand zag een ongeveer 15-jarige dooao 7Q1Q jongen in een blauwe broek en rood Holland, tel 02240-7939. T-shirt met het wit omcirkelde cijfer 66, DIERENARTSEN het tasje wegnemen en er als een haas Dr Eberson en Dr. Schaap zijn altijd te vandoor gaan. bereiken op tel.nr. 072-331606. De politie verzoekt deze getuige en Zaterdags spreekuur van 11-12 uur. mensen die andere inlichtingen kunnen ,enten Dierenbeschermi„g geven ach bij hen te melden. Heiloo en omstreken In Limmen werd vorige week donder- Hon(jen: dag bij 5 bedrijven ingebroken, te weten tel 124480 - mw. A. H. Ruigrok bij de Valkeyhallen, Winder B.V., Katten. Zandbergen, Hooij en Seignette. 3348io - mw. H. W. de Waart Er werd niets gestolen maar wel veel Watervogels: vernield. jel. 072-336180 - fhw. H. H. Geutskens Twee dames die een reis hadden geboekt Vogels en knaagdieren: bij een reisbureau in Maassluis kwamen Tel. 331484 - dhr. R. M. Jacobs bedrogen uit. Limmen: Toen eenmaal alles voor elkaar was en Tel. 02205-1806 - mw. M. Bakkum. het geld betaald hoorden ze verder niets meer van het betreffende bedrijf. Van de politie in Maassluis kregen ze te horen dat er al een onderzoek vanwege oplichting lopende was. Heiloo Tot het bijwonen van onze wekelijkse speelavond op vrijdag 12 juni in de aula van de Volksmuziekschool aan het V«ld 1, van 19.30 uur tot 20.15 uur. Het programma wordt verzorgd dcor leerlingen van: Peter Brouwer - klarinet, Riet de Graaf - dwarsfluit, Bert van Laer - piano - el. orgel, Peter Onnes - ensemble, Marijke van Veldhuizen - blokfluit. Na afloop is er gelegenheid wat na te praten. Koffie en frisdranken zijn verkrijgbiar aan onze gezellige bar. Jong en oud iedereen is welkom. De toegang is gratis. Tel. 331025 VERHUIZINGEN geheel verzorgd PIANO VERVOER BERGPLAATSEN VOOR INBOEDELS Voor de „doe-het-zelver" is nu ook een verhuiswagen ver huizer/chauffeur beschikbaar. Wijkverpleegkundigen: Zr. A. H. Kroon, tel. 072-330082, te bereiken van 8-8.30 uur. Zr. G. J. de Wit, tel. 072-330082, te be reiken van 8.30-9 uur. Zr. J. van Leeuwen, tel. 072-331021, te bereiken van 8-8.30 uur. Zr. A. van Staveren, tel. 072-334326, te bereiken van 8-8.30 uur. Zr. H. Meesters, tel. 072-337465, te be reiken 8-8.30 uur. Zr. E. Jansen, Bergen, tel. 02208-6203, te bereiken dinsdag, donderdag en vrij dag tussen 8-8.30 uur. Spreekuur in wijkgebouw, dagelijks tus sen 12 en 13 uur, tel. 072-331073. Diëtiste Na telefonische afspraak dagelijks tus sen 12-13 uur en maandag en donderdag tussen 17-18 uur. Tel. 072-331073. Zwangerschaps/ Nabevallingsgymnastiek Mevr. E. Bakker, tel. 072-334694. Mevr. A. Vinckers, tel. 072-334398. OPPASDIENST Uitsluitend telefonisch tussen half 1 en half 2 bij mevr. Meertens-Wiltens, Rec tor Frederiklaan 5, tel. 072-116377 en mevr. v. 't Veen-Paarlberg, Baetenburg 17, tel. 072-330127. Praktijken Fysiotherapie Spreekuur vlgs afspraak (ma. t/m vr.) J. J. H. Cooper, Ewisweg 34, Heiloo, tel. 072-331100; J. de Moor, Kerkelaan 69, Heiloo, tel. 072-333398; M. A. van Riel, De Wildtlaan 28, Heiloo, tel. 072- 333271; E. J. Waal, Kennemerstraatweg 452, Heiloo, tel. 072-331266. P. A. Slinger, De Hoghe Weijdt 55, Hei loo, tel. 072-333746. Stichting Onderdak Alkmaar Koelmalaan 196, tel. 072-122326. Opvangcentrum voor acuut dakloze mensen. Soc. alleenstaanden Iedere eerste maandag van de maand, 20 uur in het Open Huis, zaal 5. DË ZONNEBLOEM Vereniging tot bevordering van het wel zijn der zieken, van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of verpleeghuis. Secr.: Werkendelslaan 98, Heiloo, tel. 072-332829. Stichting Telefonische Hulpdienst Noord-Holland Noord Het telefoonnummer voor geestelijke en sociale nood moet zijn 02290-18222. VVV Heiloo, Hk Stat. weg/Heerenweg Tel. 072-331969 b.g.g. 072-333719 Openingstij den informatiekantoor: 25 mei t/m 5 juni 14.00-18.00 uur 6 juni t/m 31 juli 10.00-18.00 uur 1 augustus t/m 22 aug. 14.00-18.00 uur Indicatiecommissie Heiloo Aanvragen van bejaarden-opneming in een bejaardenoord dienen te worden ge richt aan het secretariaat van de com missie, 't Loo 19, Heiloo, tel.072-331297 Wet Werkloosheidsvoorziening Maandag t/m vrijdag met uitzondering van woensdag van 8.30-12 uur. Bystandsbond afd. Alkmaar Informatie en hulp bij problemen met sociale uitkeringen. Spreekuur in de Vest, Alkmaar. Alg. Ned. Invaliden Bond £A.N.I.B.) Secretariaat: J. Th. Bakker, Zevenhui- zerlaan 10, 1852 MV Heilop, tel. 072- 335398. h. Advieszaken en verhuur van rolstoelen: - Blanckershofweg 12, 1816 HG Alkmaar, tel. 072-113783. Soos: elke 2e woensdag van de maand in de HSV-kantine, Bayershoffweg. Inl.: Hr. Bellekom, Kennemerstraatweg 324, 1851 BH Heiloo, tel. 072-333797. Gehandicapten-overleg: Elke woensdag morgen gezamenlijk spreekuur van 10- 12 uur in Buurthuis Overdie, Ruys- broeckhof 97 te Alkmaar. Elke zaterdagmiddag zwemmen van 16- 17 uur in Egmond. Kosten 1,75 p.p. Inl.: 02206-1722.- R.-k. Woningbouw ver. St. Willibrordus Heiloo Secr. Maas Geesteranusweg 28, 1851 BP Heiloo, tel. 072-333252. Onderhoud: tel. 072-332746 Adm. huren: tel. 072-334772. Spreekuur: le en 3e woensdag van de maand in de R.K. Pastorie, Westerweg 267, van 19-20 uur. Fed. Bouw- en Houtbond afd. Heiloo Spreekuur elke maandag van 20-21 uur in de R.K. Pastorie, Westerweg 267. Corr. S.F.B. pl.vert. 072-336431. OPENINGSUREN OPENBARE BIBL. EN LEESZAAL Kennemerstraatweg 382 - Heiloo Dag Volwassenen Jeugd Maandag 19.00-21.00 19.00-21.00 dinsdag 10.00-12.00 15.30-17.00 14.00-17.00 Woensdag 14.00-17.00 14.00-17.00 Woensdagavond gesloten. Vrijdag 14.00-17.00 15.30-17.00 19.00-21.00 Zaterdag 10.00-12.00 De kranten- en tijdschriftenafdeling is -bcMSfldteïrelke werkdag van 10-12 uur geopend (ook voor niet-leden). Bibliotheek Het Malevoort 13 Jeugd, volwassenen en fonotheek Openingstijden: 19-21 19-21 19-21 Voor Wijnen en Gedistilleerd TELEFOON 331535 HOLLEWEG 55 WIJ BEZORGEN AAN HUIS Dinsdag 10-12 14-17 Woensdag 10-12 14-17 Donderdag Vrijdag 14-17 Zaterdag 10-12 Openingstijden Oudheidskamer: Dinsdagavond van 7 tot 9 uur Zaterdagmiddag 2 tot 5 uur Galerie Emily Slimpad/hoek Heerenweg Openingstijden: Wo. t/m vrijdag Vrijdagavond Zaterdag Zondag F* Materie Schilderijen van Kees Tijm expositie van 16 mei t/m 6 juni. Geopend van woensdag t/m vrijdag. After Care groep Alkmaar Hulpverlening na een borstamputatie, p/a Metiusgracht 30, Alkmaar, tel. 072 145454 toestel 2226. Wij zijn aanwezig 's woensdagmorgen* van 10-11.30 uur. van 13.30-18.00 uur van 19.00-21.00 uiir van 11.00-17.00 uur van 14.00-17.00 uur TON LEURS HET ZEVENHUIZEN 15A HEILOO - TEL. 072-330294

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1981 | | pagina 2