SPORT en SPEL DE HEILOOËR VERS VLEESWINKEL Ons assortiment RUNDVLEES 21.75 16.75 16.75 12.95 9.75 15.75 11.75 10.75 12.75 9.75 6.75 Ons assortiment VARKENSVLEES 13.00 11.00 8.00 8.00 9.50 10.50 7.00 6.00 3.50 4.00 8.50 6.00 Dierenvoedsel 5.70 DEZE WEEK EXTRA VOORDELIG Voor uw huisdier: Succesvol weekeinde Terriërs vieren zesde lustrum Trias-lopathon hoopt op 700 deelnemers Jasperina de Jong by Promconcert Geschiedenis B.S.C. Heiloo CONCOURS HIPPIQUE GOED GESLAAGD VOORKOMING MISDRIJVEN Muziek voor iedereen Jasperina de Jong Noordhollands Philharmonisch orkest Kaartverkoop Concertdatum RAADHUISWEG10 - HEILOO - TELEFOON 072-336980 normale prijs BIEFSTUK kg31.00 R0SBEEF kg22.00 LENDELAP kg22.00 MAGERE RUNDERLAPPEN kg...19.60 D00RR.RUNDERLAPPEN kg13.50 BIEFLAPPEN kg22.00 P0ULETVLEES kg16.00 BIEFSTUK TARTAAR kg17.00 RIBLAPPEN kg18.50 RUNDERGEHAKT kg14.50 GEHAKT h.o.h. kg9.80 onze prijs normale prijs FRICAND0 kg- 18.50 HAMLAPPEN kg16.00 MAGERE VARKENSLAPPEN kg.....13.20 SCHOUDERKARBONADES kg11.00 RIBKARBONADES kg13.50 HAASKARBONADES kg14.50 MAGERE SPEKLAPJES kg8.75 SAUCIJZEN kg9.50 KRABBETJES kg5.00 HAMSCHIJF kg6.50 METWORST kg12.50 LEVERWORST kg..... 9.50 onze prijs MAGER PAARDEVLEES, normale prijs 8.00 onze prijs RUNDERHART kg PENS kg RUNDERKOPVLEES kg RUNDERLEVER kg HAMLAPPENnormaal 16.00 per kg Ï1U 1IJ«5tJ DOORREGEN RUNDERLAPPENnormaal 13.50 per kg HU 9.25 SCHNITZELSnormaal 19.50 per kg I1U 16.00 PENSnormaal 2.80 per kg Ml l.ïJU RUNDERHARTnormaal 8.50 per kg Ml 5.70 Grote bestellingen leggen wij graag van te voren klaar, zodat U niet behoeft te wacnien. Volop parkeergelegenheid achter de zaak. Wij zijn geopend DONDERDAG en VRIJDAG van 10.00 tot 17.00 uur. Uitsluitend verpakkingen per 500 en 1000 gram. un KiJKPOSi 19 AUGUSTUS 1981. ,^pns Heren vroeger Het komende weekend wordt het feest bij de Terriers, met de oud-leden en de tegenwoordige leden, zal op feestelijke wijze herdacht worden dat de R.K. Hockeyclub „De Terriers" dertig jaar geleden van start ging. Vrijdagavond wordt begonnen met een feestavond op zaterdag en zondag gevolgd door allerlei evenementen. In negentienhonderdvijftig is de hockeyclub ontstaan. Na een jaar van vele zorgen kreeg zij toen een goede naam. Jongens laat die bal maar rollen 'n 'terrier laat niet met zich sollen. Jongens laat die bal maar rollen, geef dat ding een reuze mep. Als een ieder zich steeds inspant, tijdens elk nieuw seizoen. Laat de zege zich niet wachten, worden wij vast kampioen. Goede geest moet altijd blijven, daardoor blijven wij bestaan. Laten wij toch niet gaan kijven, anders gaan wij naar de maan. 'zo luidt het allereerste Terrierslied en uit dit zesde lustrum mag blijken dat menigeen zich aan dit devies gehouden heeft. Omdat de Terriers tijdens hun eerste jaar dat zij bestonden nog geen lid waren van de bond en derhalve ook niet konden uitkomen in de kompetitie, werd er alleen maar getraind en af en toe eens een oefenwedstrijd gespeeld. Toen echter de hockeyclub in 1951 werd toegelaten als kandidaat lid, werd er direkt ingeschreven voor de competitie. Zowel de dames als de heren hadden er zin in, want tegenstander na tegenstan der moest het onderspit delven. Het seizoen 1951/52 werd dan ook besloten met twee kampioenschappen. Beide elftallen promoveerden naar de vierde klasse. Door dit geweldige succes wisten de Terriers veel good-will te kweken en werden bij verschillende hockeyclubs uit de omgeving uitgenodigd om op hun toernooien te spelen. Ook het daarop volgende seizoen werd succesvol afgesloten. De Terriers wisten door deze successen vele nieuwe leden aan te trekken. In het seizen '55-'56 leed de club een beetje aan vormverlies en moest de eer aan de tegenstander laten en het jaar daarop met een vierde plaats genoegen nemen. Maar het enthousiasme in de club bleef. De jaren hierop konden de Terriers zich tot de goede ,middenmoter's' rekenen. Het succes in de competitie kwam weer in 1963/1964, toen een overwinning op de Kraaien werd behaald en zij daarmee het kampioenschap behaalden. Promotie naar de tweede klasse werd een feit toen ook de promotiewedstrij den werden gewonnen. Ter afsluting van dit seizoen organiseer den de Terriers hun eerste Internatio naal Kenneltoernooi. Daar het de gewoonte was geworden om ieder seizoen feestelijk af te sluiten, hetzij door zelf een toernooi te organi seren, hetzij door een buitenlandse trip, werd er besloten om ter afsluiting van het seizoen 65/66 in te gaan op de uitnodiging uit Engeland om daar tij dens de paasdagen te komen hockeyen. Dit werd een groot succes en was voor herhaling vatbaar en dat gebeurde in het seizoen '67-'68. Intussen hadden de Engelsen ook een bezoek aan de Terriers gebracht. Na deze Engeland trips braken er voor de Terriers roerige tijden aan, omdat het toenmalige bestuur de mening was toegedaan dat een voortbestaan van de Terriers niet haalbaar was. Dat niet iedereen het daarmee eens was zult u wel begrijpen. Aan het eind van het seizoen 1967/68 zag het toenmalige bestuur het echter zeer somber in en stond een fusie met A.M.H.C. (Alkmaar) voor. Een komitee van Terriersvrienden werd opgericht om de leden ervan te door dringen dat een fusie niet mocht plaats vinden. „Weg met de fusie. Blijf Terrier" was hun devies. Het bestuur had ondertussen een nieu we ledenvergaderinguitgeschrevenop 21 juni, die druk werd bezocht. Na een avond vol spanning besloot het bestuur af te treden. Diezelfde avond nog werd een commis sie van goede diensten gevormd met zowel voor als tegenstanders van de fusie, resultaat.... De Terriers bleven bestaan!!! 18 Jaar nadat de Terriers voor het laatst in Heiloo hadden gespeeld, tot die tijd werd gebruik gemaakt van verschillende velden, zoals aan het Zeglis, een voet balveld van een personeelsvereniging, het terrein van de Willibrordusstichting, enz, werd er wederom geprobeerd om een plekje in Heiloo te bemachtigen. Tn december 1970 werd er door de gemeente besloten om de Terriers op het veld aan het Maalwater toe te laten. Tevens werd de aanleg van een nieuw sportcomplex aan het Vennewater goed gekeurd. Het seizoen '71-'72 werd er nog wel in Alkmaar gespeeld, maar de trainingen vonden in Heiloo plaats. Ondertussen was er voor een nieuw clubhuis gezorgd. Een oud kantoorge bouw van de K.L.M. was precies wat de Terries nodig hadden. Alle werkzaamheden hieraan werden in eigen beheer gedaan. Door het strijken van de clubvlag met ■het Alkmaarse wapen en het hijsen van de vlag met het Heilooër wapen opende wethouder Bolten in 1973 het nieuwe sportcomplex. Maar de Terriers groeiden en werden een van de „grotere" in de kop van Noord-Holland, het clubhuis werd te klein. Een aanvraag voor een nieuw clubhuis, werd, na, enige meningsver schillen, in 1977 een feit. Eindelijk zaten de Terries op de plaats van bestemming. Begonnen de Terriers 30 jaar geleden met maar 2 elftallen, thans telt deze club 425 leden en is er nog plaats voor adspirant-leden, jongens, geboren in de jaren 1970-71 en 73 en meisjes van 1973 kunnen zich nog aanmelden voor het z.g. minihockey. Dit kan gedaan wor den bij mevr. N. Schalks, Groenelaan 40, tel. 331175. Maar dit weekeinde gaan de Terriers feestvieren het programma ziet er als volgt uit: Vrijdagavond: ontvangst, aanbieden lustrumkado en van de lustrumkennel en vanaf 22.00 uur koud buffet met muziek. Zaterdag van 10.00-16.00 uur toernooi met alle junioren, senioren en oud-leden elftallen, 'a Avonds, juniorenfeest. Zondagmorgen 11.00 uur: Levensgroot ganzenbordspel op de velden voor alle adspiranten. 13.30 uur: adspiranten wedstrijd, 14.30 uur: demonstratiewedstrijd van twee gerenomeerde clubs, 16.00 uur: Thé dansant in het clubhuis. B.S.C. Heiloo heeft een zeer succesvol weekeinde achter de rug. Het eerste honkbalteam trok de broederstrijd met plaatsgenoot Foresters naar zich toe, het eerste softballteam bleef aan de leiding door een 6-1 overwinning op Felix II Hilversum, en de honkbal- adspiranten behaalden het kampioen schap in hun poule. De overwinningen van de beide standaardteams kwam voor een groot gedeelte op naam van de beide pitchers. Benno Dijkstra hield de ge vaarlijke Forestersslagploeg op slechts drie honkslagen, Monique Sanches stond slechts één honkslag toe. Slechts drie speelsters van Felix II Hilversum, en de honkbaladspiranten behaalden het kampioenschap in hun poule. De overwinningen van de beide stan daardteams kwam voor een groot ge deelte op naam van de beide pitchers. Benno Dijkstr5a hield de gevaarlijke Forestersslagploeg op slechts drie honkslagen, Monique Sanches stond slechts één honkslag toe. Slechts drie speelsters van Felix II Hilversum kon den de honken bereiken, ook al omdat B.S.C. Heiloo foutloos veldwerk af leverde. Voor de softballsters breken spannen de weken aan. Met nog twee wedstrij den te gaan staan D.S.C. '74, Spaarn- woude en B.S.C. Heiloo samen aan de leiding. D.S.C. '74 en Spaarnwoude ontmoeten elkaar het komend week end, B.S.C. Heiloo moet naar het Am sterdamse Unique Giants. Het eerste honkbalteam ontvangt zaterdag op het Vennewater het op de titel azende A.B.C. Het volledige programma vanaf woens dag 19 augustus op het Vennewater ziet er als volgt uit: woensdag, 19.30 u, BSC Heiloo 1 - Vitesse 1, herensoftball; vrijdag, 19.30 u, BSC Fleiloo 3 - The Herons 3, damessoftball; 19.30 u. BSC Heiloo 4 - Foresters 2, damessoftball; zaterdag, 10.00 u, BSC Heiloo B - Foresters A, honkbal junioren; 10.00 u, BSC Heiloo - Foresters B, pupillen softball; 14.00 u, BSC Heiloo 1 - ABC senioren honkbal; zondag, 10.00 u, BSC Heiloo C - Fo resters C, honkbal pupillen; 10.00 u, BSC Heiloo - Cromtigers, peanutbal; 10.45 u, Flying Petrels 1 - Cromtigers, peanutbal. 11.30 u, BSC Heiloo - Flying Petrels, peanutbal. 14.00 u, BSC Heiloo 2 - Vikingen 2, senioren honkbal maandag, 19.00 u, BSC Heiloo 2- Cromtigers 1, herensoftball. igliCfejgfi* Dames I nu Voor supersnel fotograferen Fotocamera's worden steeds verfijnder en veelzijdiger. Iets van de laatste jaren is de ontwikkeling van de winder en motor-drive, een op moderne kleinbeeld- camera's aan te sluiten motortje, dat het filmtransport regelt nadat de ontspan knop is ingedrukt. Daardoor kan de fotograaf het oog aan de camera houden om elke fotokans te benutten. Wie een beweging op het juiste moment wil vangen, kan de knop ingedrukt houden. De motor zorgt dan voor sneltransport van de film, waardoor van zo'n beweging twee tot vijf opnamen per seconde worden gemaakt. Daaruit Om geld bijeen te krijgen voor de bouw van een kracht- en conditiecentrum organiseert atletiekvereniging Trias op zondag 13 september een lopathon waarbij behalve doorsnee-trimmers ook beter bekende lopers aan de start zullen verschijnen. Sponsors Wat gaat er nu eigenlijk precies ge- beurènop deze "hardloop-zondag"? Om elf uur beginnende wordt er ieder uur een startschot gegeven waardoor grote groepen trimmers in beweging worden gezet die ieder voor zich gaan proberen in 55 minuten zoveel mogelijk rondjes van 400 meter af te lopen, leder van deze deelnemers heeft en kele weken van te voren bij Trias een zg. sponsorformulier opgehaald waarop door hem of haar de namen van de sponsors genoteerd worden met daar achter het bedrag dat per rondje zal worden uitbetaald. Laten we als voorbeeld Jan nemen die altijd z'n rondje door het duin loopt en nu voor het goede doel ook wel met de Lopathon wil mee doen. Hij haalt een sponsorformulier en gaat hiermee ooms en tantes, bekenden en buren af om te vragen of ze hem willen sponsoren. Al snel heeft hij een lijstje van twintig namen die hem voor ieder rondje dat hij loopt een bedrag uitbetalen, dit kan 25 cent zijn maar ook vijf gulden of meer. Na afloop van zijn 55 minuten duren de loop blijkt dat ér maar liefst 25 ron den zijn afgelegd en met deze weten schap gaat hij bij zijn sponsors het ver schuldigde bedrag innen Van het totaalbedrag mag hij dan 5% zelf houden en de rest komt ten goede aan het te bouwen krachtcentrum. Prominenten De eerste 4 uur zijn gereserveerd voor Er waren afgelopen weekend voor de ponyclub Heiloo voldoende deelnemers en er was voldoende zon om het door hen georgapiseerde Concours Hippique te doen slagen. Voldoende zon die een massa toeschou wers naar het terrein trok, waar ze op zaterdag konden genieten van de ver richtingen van de pony's en waar op zondag de paarden hun kunnen lieten zien. Alle onderdelen van de paardensport werden afgewerkt en de deelnemers bekampten elkaar met zeer grote inzet, maar zoals altijd kunnen alleen de besten winnen, zodat na afloop van de twee dagen paardensport de volgende uitslag kon worden bekend gemaakt: Rijbaan 1B; 1. Mej. G. Jongeneel, Rijbaan 2B: 1. J. Prins, Rijbaan 3B: 1. mej. J. Boeree, Rijbaan 4L: 1. Mej. W. Molenaar, Rijbaan 5L L-2: 1. F. Seignette, Rijbaan 6 L-2: 1. mej. L. d. Jager, Rijbaan 7 M-l: 1. R. Niebuurt, Rijbaan 8 M-2 Z: 1. P. v. Veen, Rijbaan 8: 1. mw. T. Groot, Rijbaan 9: 1. R. Kennemer. B. spr.: 1. mej. M. Bakkum, L spr.: 1. mej. A. Bolten, M spr.: 1. A< Zuurbier. kan later de beste worden gekozen. De winder gaat iets langzamer dan de motor-drive. Geluid opnemen met windkap Wie filmt en ook buitenopnamen maakt, zal veel plezier hebben van een schuim- plastic windkap, die op de microfoon kan worden gemonteerd. Het geluid van de wind wordt hierdoor niet opgenomen. Ook bij binnenopnamen is zo'n kapje nuttig, ómdat bij het wat nadrukkelijk inspreken van commentaar de vaak hinderlijke "plops" bij het wat nadruk kelijker uitspreken van de letter P er door wordt voorkomen. x,.v:-x,v.w" v POSTDUIVENVERENIGING "LUCHTPOST HEILOO" Onze eerste wedvlucht van de na- vluchten had een vlot verloop. De 287 duiven van 20 leden werden za terdagmorgen om 10 uur in vrijheid ge steld. Th. v.d. Berg klokte de vlugste duif om 12 uur 31 min. en 3 sec.; zijn duif bereikte een snelheid van 1317 meter en 72 c.m. per minuut of 79 km. en 62 meter per uur. De laatste, of 57e, prijsvliegende duif werd geklokt om 12 uur 41 min. 34 sec. Totaal-uitslag Th. v.d. Berg (18) 1-23-26-36-37-41- 55 1000 pnt. A. Sonnevelt (10)2-9-11-24-27 1000 pn N. de Haan (31) 3-4-7-14-15-18-32-44 53 993 pnt. R. Middelburg (12) 5-45 976 pnt. J. Pepping (5) 6-42 975 pnt. J. Molenaar (17) 8 969 pnt. Sj. Bakker (12) 10-55-57 949 pnt. H. Lases (18) 12-38-46-56 942 pnt. Comb. Kaandorp/Keppel(19) 31-21- 35 938 pnt. N. Adrichem (21) 16-17-20-31 -34-40- 50 930 pnt. D. Keppel (7) 19-22 930 pnt. H. Houtenbos (17)25-28-30-39 920 pnt J. de Best (27) 29-48-49-51 509 pnt. A. Breed (12) 33 901 pnt. J. Ooms (11) 43 885 pnt. P. Vijzelaar (7) 47 880 pnt. P. Bakker (14) 52 865 pnt. C. Mienis (13) 54 859 pnt. Niemand minder dan de bekende caba retière en zangeres Jasperina de Jong is door het Noordhollands philharmo nisch orkest gecontracteerd voor een populair ,Music-Hall'-concert, dat bin nenkort in een viertal plaatsen in Noordholland en in Utrecht wordt gegeven. Naast het bekende repertoire met liedjes van Joop Stokkermans en Guus Vleugel zal Jasperina ook een aantal musical vertolkingen uit ,wat een planeet', ,De Stunt', .Foxtrot' en .Heerlijk duurt het langst' van Annie M. G: Schmidt en Harry Bannink/Ruud Bos, ten gehore brengen. Op het programma staat verder muziek van Offenbach, Vaughan Williams, Gershwin, Stanley Black en anderen. Het concert staat onder leiding van Roelof van Driesten. Ook dit jaar wordt in een viertal plaatsen in Noordholland, het inmid dels een begrip geworden promconcert georganiseerd. Een evenement dat ieder jaar weer zo'n kleine vijfduizend muziekliefhebbers trekt. Een goede zaak voor het Rode Kruis, want van ieder verkocht toegangsbewijs gaat twee gulden vijftig naar deze instelling, die de gelden best kan ge bruiken. De organisatie is weer in handen van het Noordhollands Philharmonisch Orkest en de Rabobank met steun van de plaatselijke/regionale pers. KAMPIOENSVERMELDINGEN Voor oude en jonge duiven samen: 1. N. de Haan 20.970 pnt. 2. Comb. Kaandorp/Keppel 18.912 pnt 3. H. Lases 18.890 pnt. 4. N. Adrichem 18.563 pnt. 5. Th. v.d. Berg 17.209 pnt. m de belangstellende trimmers, maar vanaf 's middags 3 uur wordt er een bijzonder programma afgedraaid. Van drie tot vier wordt de re cordrace gelopen. Voor deze race wil men proberen ongeveer 15 van de bes te lopers bij elkaar te krijgen die tij dens het uur dat ze lopen door toe schouwers kunnen worden gesponsord. Van vier tot vijf volgt de prominenten- race. Cornelis Berkhouwer, spelers van AZ-67 en andere bekende Nederlan ders zullen dan hopenlijk aan de start verschijnen. In deze race zullen tevens mensen mee lopen die op alternatieve wijze, achteruit lopend of touwtje springend, de loop zullen volbrengen. Hard nodig Het is té hopen dat de lopers zich in grote getalen zullen aanmelden want het geld dat ze bij elkaar zullen bren gen zal zeker niet over de balk worden gegooid. Op het ogenblik wordt de zo nood zakelijke krachttraining in de Trias kantine beoefend, maar de beschik bare ruimte is net groot genoeg voor twee toestellen. Het is dus hard nodig dat het nieuwe centrum er komt maar daarvoor is wel de medewerking no dig van honderden enthousiaste deel nemers. Mocht u zelf niet zo dol zijn op lopen, komt dan evengoed kijken. Naast de baan worden ook allerlei aktiviteiten georganiseerd zoals pijltjes gooien, balgooien etc. Ook een rad van avontuur zal niet ontbreken, zodat er op het terrein naast inspanning ook ontspanning mogelijk zal zijn. Degene die met de Lopathon mee wil doen kan iedere avond in de Trias kantine terecht om een sponsorformu lier op te halen. Een zaak van de politie en u. Het promconcert kan worden gezien als de „warming up" voor het nieuwe concertseizoen en wordt bezocht door jong en oud. Met de keuze van solisten en program ma wordt beoogd muziek voor iedereen te brengen en.'..zoveel mogelijk mensen op een plezierige manier te laten ken nismaken met wat het Noordhollands Philharmonisch Orkest is en presteert. De Rabobank sponsort de concerten omdat zij vindt dat het orkest een brede belangstelling verdient. Bij de concerten in Noordholland en in Utrecht is Jasperina duidelijk de grote trekker. Het Noordhollands Philhar monisch Orkest verdient al bij voorbaat een compliment, dat het deze topzange- res en cabaretière heeft weten aan te trekken. In haar shows zijn haar veelzijdige theaterperoonlijkheid en haar kwalitei ten als zangeres nog vollediger naar voren gekomen. Jasperina de Jong ontving tot driemaal toe een Edison. Bij het komende promconcert zullen we Jasperina in haar bekende repertoire met liedjes van Joop Stokkermans en Guus Vleugel, maar ook in een aantal musicalvertolkingen uit „Wat een pla neet", de Stunt", „Foxtrot" en „Heer lijk duurt het langst" van Annie M. G. Schmidt en Harry Bannink/Ruud Bos kunnen beluisteren. Het promconcert wordt door het Noord-Hollands Philharmonisch Or kest geopend met de ouverture „Orp heus in de onderwereld" van Jacques Offenbach, gevolgd door Fantasie over „Greensleeves" uit de opera „Sir John in love" van Ralph Vaughan Williams. Voorts staan van Jacques Ibert „Diver tissement" en Gershwin de ouverture „Of Thee I sing" op het programma. Na een selectie uit „Anny get your gun" wordt het concert besloten met Stanley Black's „Strike up the band. Het geheel zal onder leiding staan van de bekende dirigent Roelof van Dries ten. Voor het verkrijgen van toegangsbewij zen kan men terecht bij de kantoren van de Rabobank aan de Kennemer- straatweg en Westerweg. De toegangsprijs bedraagt 10,- per persoon, waarvan een bedrag van 2,50 ten goede komt aan het Rode Kruis. Het toegangsbewijs is tevens program ma. Indien niet uitverkocht ook kaart verkoop aan de zaal. Het promconcert van het Noordhol lands Philharmonisch Orkest met mede werking van Jasperina de Jong vindt plaats vrijdag 4 september in het Cultureel Centrum „De Vest" te Alkmaar. Aanvang: 20.15 uur. Zaal open: 19.30 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1981 | | pagina 10