ALGEMEEN NIEUWS 4 816 AKERSLOOT 411 1 OVERBRUG DIE AFSTAND LUIZEN OORLOG lndien uw zoon en/of dochter 6 :aar of prto Ouderen hadden zeer fijne vakantieweek Ga met overleg parkeren Een ander wil ook graag passeren! Oude geneesmiddelen vaak gevaarlijk UITKIJKPOST of, Aiir.ustik DE INGEZONDEN 11.1 11 I 1 I,|M|I I 1 M DIERENBESCHERMING HEIL00-LIMMEN-CASTRICUN AANSTAANDE ZATERDAG „AUTOPEDRACE" OUD PAPIERAKTIE STADELBERTSCH00L POLITIEBERICHTEN Inbraken Aanrijdingen BURGERLIJKE STAND GEMEENTE HEILOO 29-30 AUGUSTUS 1981 MIVA-KOLLEKTE en GIRO-AKTIE NATIONAAL SPRINGCONCOURS EGM0ND 6 SEPTEMBER Twee gewonden bij verkeersongeval op RW9. Bij een ernstig verkeersongeval op de Rijksweg 9 zijn ter hoogte van Heiloo zaterdagmiddag twee personen gewond geraakt. Het ongeval gebeurde toen de bestuurster van een Honda werd afge leid door een andere auto waarvan de achterklep open stond. In een poging om haar auto op de weg te houden raakte de vrouw met haar auto in de vangrail waarna zij over de kop sloeg en op de rechter weghelft van de Rijksweg bleef liggen. De bestuurster en één inzittende, beiden afkomstig uit het Duitse Wuppertal en op de terugweg van een vakantie in Nederland, moesten met verwondingen naar het ziekenhuis worden overgebracht. Een derde inzittende van de auto bleef ongedeerd. Op de foto duwen politie mensen de over de kop geslagen auto van de weg. Prachtige exkursies Een groep ouderen uit Heiloo had weer een fijne vakantieweek. Met prachtig exkursies, vooral naar het noord- en zuidoostelijk deel van de provincie Gro ningen. Logerende in het Friese Appel scha. Een tweetal dag- en een drietal halve dagtochten stonden op het programma. Zowel de heen- als de terugweg waren al aantrekkelijk omdat verschillende routes werden gevolgd. Zo ging de heenreis via Enkhuizen, Lelystad, oostelijk Flevoland, de Noordoostpolder, door Giethoorn, Steenwijk en het fraaie bosgebied tus sen Vledder en Appelscha. Bezoek aan prachtige borg Op de eerste dag leidde de touring cartrip naar Uithuizen. Hier werd een bezoek gebracht aan één van de prach tigste Groningse borgen, de Menkema- borg, waarvan de geschiedenis terug gaat tot de 14de eeuw. Met bewonde ring en verwondering werd gekeken in de talrijke vertrekken, de keuken en het gedeelte waarin het lagere perso neel moest wonen. In het .Schathoes" van de borg, werd aangezeten voor een koffietafel. Interessant was het wat de deelnemers hoorden in Nieuweschans. Een verte genwoordiger van het VVV en twee van de Stichting „Vrienden van de Nieuwe Schans", vertelden over het rijke ver leden van Nieuweschans (dit was eens een vesting) en de glorieuze toekomst van de stad. Nieuweschans wordt nl. binnen enkele jaren het eerste kuur oord van Nederland. Diep in de grond zit geneeskrachtig water, goed ter bestrijding van o.a. rheuma, psoriasis en aandoeningen van de luchtwegen. De heren lieten in een informatiecen trum zien hoe groots de plannen zijn opgezet. Dit aan de hand van teke ningen. Zo komen er een brongebouw, een therapiegebouw en een rekreatie- gebouw. Met voorts natuurlijk een binnenbad maar ook een buitenhad. Naast de grote betekenis van dit cén- trum, voor hen die genezing zoeken, betekent het ook dat de werkgelegen heid etc., geweldig zal toenomen in dit gebied van Groningen, waar de werke loosheid bijzonder hoog is. Met genoemde heren werd een wande ling gemaakt langs de vele fraaie ge restaureerde geveltjes waar Nieuwe schans rijk aan is. Op de heenweg ge noot men van de omgeving van Slochte- ren, dankzij de uitvoerige informatie van één van de ambtenaren van de gemeente Slochteren, waardoor men aan het Schildmeer de koffie kon ge bruiken in het restaurant van een watersportcentrum. Het vestingstadje Bourtange De tweede dagtocht was eveneens in teressant. Gereden werd naar het ves tingstadje Bourtange. Eveneens met een rijk verleden. De informatrice van het VVV, mevrouw Koelman, vertelde over de geschiedenis van Bourtange, in de voormalige synagoge en later volgde een diaserie in het voormalige kruithuis. Bijzonder aan trekkelijk was de wandeling door dit kleine stadje met zijn wallen en fraaie, gerestaureerde huizen. Bezoek aan Drents museum In Assen werd een bezoek gebracht aan het uitgebreide Drents museum. Hier volgde men eerst een diaserie met een uitstekende toelichting van een informatrice Wat men op de dia's had gezien, aanschouwde men later in het ontvangershuis. De stijlkamers die bezocht werden, deden bij velen her inneringen oproepen. Wie Groningen bezoekt, moet natuur lijk ook de Martinikerk gezien hebben. De koster leidde de groep rond en hij deed dat op voortreffelijke wijze. De bestijging van de toren (300 treden) liet men liever aan anderen over, alhoewel er toch nog drie uit het gezel schap waren het tot 150 treden brach ten! Heerlijke boottocht in gebied van Princenhof Een heerlijke boottocht werd gemaakt in het gebied van het Princenhof, te Eernewoude. Met koffie en gebak aan boord. Een hoogepunt in deze vakantie week! Tenslotte stond een wandeling op het programma door een stukje natuurgebied van de boswachterij Appelscha. Dit onder leiding van een rekreatie-opzichter van Staatsbosbe heer.' De boswachterij Appelscha en het aansluitende Smilde, omvat niet minder dan 5000 ha natuurgebied, met bijzonder veel interesse werd ge luisterd en vele vragen werden afge vuurd. Gezellige avonden De avonden vlogen om, niet in het minst door de gemoedelijke sfeer, welke in hotel „Aan de vaart" heerste. Men bedreef het bingospel samen met een groep licht gehandicapte jongens en meisjes uit Rotterdam. Dat ouderen ook goed uit de hoek kunnen komen, bleek de laatste avond. Toen men mombakkesen voordeed en/of een pruik of hoed/muts opzette en aan de dans ging. Er waren zelfs prijsjes voor hen die het leukst voor de dag kwamen. De verzorging in het hotel was prima en het weer viel mee. Als geheel werd het een fijne vakantieweek. De laatste (48ste) georganiseerd en geleid door Majolée. Hem werd lof toegezwaaid, namens de groep, doör mevrouw Nan van der Graaf. Mevrouw Majolée werd, alhoe wel ze dit maal niet mee kon in de dank betrokken, evenals chauffeur Johan uit Frederiksoord. Gehoopt wordt dat het werk van Majolée, door de Stichting „Vakantie door en voor ouderen", waarvan hij adviseur is geworden, voortgezet kan worden. Reünie, feestelijk besluit Gebruikelijk is geworden dat er een reünie plaats vindt van deelnemers van de laatste reizen. Dit gebeurt dit jaar op vrijdag 23 oktober. Het wordt een feestelijke bijeenkomst, ondanks het afscheid als organisai reisleider, van Majolée. Daarover la meer. Misschien is het overbodig nog eens te vermelden dat op zaterdag 29 augustus, over drie dagen dus, de autopedrace van Heiloo voor de vijfde keer verreden zal worden. Om half acht is de start van dit sportieve gebeuren, maar reeds om 7 uur zal 't Loo in het teken staan van de sport, wanneer enkele parachutisten zullen proberen precies op een klein gedeelte van de parkeerplaats neer te komen. Tal van andere aktiviteiten zullen deze race omlijsten. Het is belangrijk dat de parkeerplaatsen om 't Loo vrijblijven voor de teams die er hun materiaal kwijt kunnen. Nu het nieuwe schooljaar alweer enkele weken geleden begonnen is, willen wij ook graag weer onze oud papieraktie gaan starten. Evenals het vorige schooljaar zal de container elke laatste vrijdag van de maand (uitgezonderd in de vakanties) bij onze school aan de Bergeonstraat staat. A.s. vrijdag 29 augustus is het dus weer zo ver, van 8.45 tot 15.45 uur kunt u bij ons terecht. DE ZONNEBLOEM VOOR 8E MAAL NATIONALE ZIEKENDAG Breda. In 1974, toen de welzijnsbevor- derende vereniging voor zieken „De Zonnebloem" een kwart eeuw bestond, is het initiatief geboren: Nationale Ziekendag. Het idee sloeg zo geweldig aan, dat thans tal van kerkelijke en andere organisaties, zustervereni gingen en aanverwante instellingen in gehaakt hebben op dit idee: Een dag voor iedereen, die met ziekte of handi cap te doen heeft. Ook voor verzorgers en familieleden. Het is niet primair de opzet dat men elkaar kadootjes geeft. Gewoon praten met elkaar. Kontakt hebben. Of - meer nog - vernieuwen en herstellen. Verloren gegane relaties rond ziekbed en rolstoel weer op nemen, waar dit maar even kan. En dat geldt ook voor studenten, arbeids- Enige tijd geleden heb ik geschreven dat mijn bijen dood gespoten zijn door een gif met watermenger van de koude grond. Ik heb daarop verschillende reakties gehad. Iemand bood me een nest hommels aan. Een ander wilde weten hoe hij op een alternatieve wijze de luizen van zijn rozen kon krij gen. Een mevrouw was een beetje boos omdat ik geen alternatieve recep ten had gegeven. Ik heb haar beloofd dat alsnog te doen. Het beste wat je tegen luizen en andere ziekten en plagen kunt doen is zorgen voor een gezond en stevig gewas. Op gezonde planten vind je zelden of nooit luizen of andere schadelijke insekten. Een gezonde plant is weinig gevoelig voor luis. Gezond telen begint met de bemesting. Wie wil dat de groente of andere gewassen snel groeien moet veel bemesten. Vooral stikstof, nitraat meststof stimuleert de groei van de plant. De plant wordt groot, groen en zacht. Mensen stellen erge malse groente tegenwoordig erg op prijs. Luizen ook. De malse groente heeft nog meer na delen. Door allerlei omzettingen ont staat in de groente „nitriet". Dit is een giftige stifstofverbinding. De oor zaak is een te rijke stikstofbemesting. Door de snelle groei van de planten neemt de grootte van de cellen toe. De cellen hebben bovendien erg dunne celwanden. Zulke cel len verliezen snel hun vocht zodat de groente slap wordt als we ze enige tijd willen bewaren. Ook de smaak neemt af. De snel gegroeide planten zijn wei nig aromatisch. En smakeloos. Van siertuingewassen kun je eigenlijk hetzelfde zeggen. Een mooi en stevig siergewas verkrijg je alleen door een rustige en regelmatige groei. Harde en stevige cellen zorgen er voor dat de plant niet snel stuk waait, winter en sterk droogtebestendig is. Luizen hou den ook niet van het doorboren van har de celwanden. Die gaan graag een plantje om als ze een stevige gezonde plant tegenkomen. Luizenbestrijding begint dus bij de be mesting. De moderne snelwerkende kunstmeststoffen zijn eigenlijk uit den boze. Stalmest is al beter. Het beste is compost. Hieruit komen de voedings stoffen voor de planten regelmatig en in de juiste verhoudingen vrij. De plant groeit hierdoor ook regelmatig en har monisch op. Wie stevig wil bemesten moet met ziek te en luizen rekenen. Bestrijden van luizen en andere schadelijke insekten kan zonder schadelijke gevolgen voor andere dieren of mensen. Er zijn wel enkele alternatieve middelen. kollega's etc. Dit jaar is het thema in vragende vorm: „Er mee leren leven. En achter die vraag steekt heel wat! Kan men er mee leren leven? Moet men er persé mee leren leven? Welke invloed had of heeft handicap op per sonen, gezinnen en relaties? Hoe hel pen we elkaar? Speelt religie er een rol bij? Of levensvisie? Pastor-publicist Marinus van den Berg van het Interconfessioneel Verpleeg huis „Randerode" te Apeldoorn, ver zorgde wederom de brochure. Hij deed dit aan de hand van gegevens, welke hij rechtstreeks verkreeg van zieken en verzorgenden van alle levensbeschou wingen. De Zonnebloem geeft de bro chure uit en wel in een oplage van 75.000 exemplaren. Men kan ze aan vragen bii „De Zonnebloem", Natio nale Ziekendag, Postbus 2100, 4800 CC Breda. Het bijsluiten van postzegels ter bestrijding van portokosten wordt zeer op prijs gesteld. Brandnetelgier Dit middel is het meest bekend en ook heel eenvoudig te maken! U vult een emmer losjes met brandnetels. De emmer wordt verder met water gevuld. Het mengsel laat U een week staan. Liefst in de schaduw. Als U toevallig langs komt roert U er even met een stok in. Dat versnelt het proces. Na een week zeeft U de vaste delen uit. De vloeistof kunt U met evenveel water verdunnen. Met de tuingieter giet U het over de planten. Dit middel helpt ook tegen koolrupsen en aanverwante knagers. Luizen worden voor 80% vernietigd. Wanneer U een lepel zachte zeep door de vloeistof klopt, vloeit het materiaal mooier uit over de planten- bladen. De werking is dan aanmerkelijk beter. Hoe het middel werkt is nog niet uitgezo'cht. Waarschijnlijk is het het giftige mierenzuur uit de netelharen dat de insekten doodt. De afgrijselijke stank werkt waarschijnlijk preventief. Vlierblad Een goed en snelwerkend middel is af komstig uit de Howard-Balfour land bouw. Het wordt daar speciaal aanbe volen tegen luis in de rozen. Het werkt daarop heel goed. Zelfs de zwarte luis op de vlier werd er praktisch mee uitgeroeid toen ik dit voor de aardig heid eens probeerde. In één liter water laat U een halve kilo vlierblad een half uur koken. Na het afkoelen mag er weer één liter water bij. Als uitvloeier klopt U er weer wat zachte zeep door heen. Na goed uitfilteren kunt U het over uw rozen gieten. Omdat dit middel reukloos is, is het ook bruikbaar op kamerplanten. Dit middel is, in tegen stelling tot het vorige, wel erg giftig. De giftige bestanddelen zijn blauwzuur en enkele cyaniden. Voorzichtig dus met dit middel. Niet in de buurt van voedingsgewassen gebruiken. Nooit gebruiken op planten waarop insekten die van honing leven zoals bijen en hommels, vliegen. Beide middelen zijn gemakkelijk te maken. Ze zijn goedkoop. Ze zijn ge makkelijk met een tuingieter te ver spreiden. Een andere manier is gewoon met een stoffer. U doopt de stoffer in de vloeistof en spat het stevig over de planten. Tenslotte nog een middel voor uw kamerplanten. Een eet lepel groene zeep, een half kopje brandspiritus in de plantenspuit. Op vullen met water, flink schudden. Dan gewoon over de kamerplanten nevelen. Het werkt. Sukses er mee. Ton Verplanke De Kennemerstraatweg was afgelopen week zeer in trek. In de nacht van 17 op 18 aug. werd er in een pand ingebroken, alle kasten wer den doorzocht en er werd een flink bedrag aan buitenlands geld ontvreemd. Verder checjues, rijbewijzen, paspoort en foto- en filmapparatuur. Later werden aan de Zandersloot o.a. de rijbewijzen een kentekenbewijs en 2 paspoorten terug gevonden. In een ander pand werden levensmidde len ontvreemd, koffie, suiker een pot pindakaas enz. Weer ergens anders aan de Straatweg kwamen de dieven door de achterkant binnen en namen de autosleutels en de huissleutels mee, terwijl de rest van het huis doorzocht werd. -0-0-0- Ook aan de Laghe Weijdt werd toege slagen, daar werden geld en sieraden meegenomen. In de Regenboogschool werd ook een „forse" slag geslagen, men brak in de koffiekamer in en ontvreemde het be drag van 2 kwartjes. -0-0-0- Op 17 aug. vond een aanrijding plaats bij de Boekelermeerweg en de Nijenbur- gerweg. De ene uit Heiloo, de ander uit Akersloot. De eerste verleende geen voorrang en de tweede lette niet zo goed op. Een aanrijding was onvermijdelijk; de materiële schade was aanzienlijk. -0-0-0- Bij de kruising Hofdijkweg-Hasebroek- weg sneed een vrachtwagen met opleg ger de bocht af waardoor een spatbord van een personenauto beschadigd werd. -0-0-0- Op 19 augustus stond er op de Kenne merstraatweg een flinke file. Een scoo terrijder passeerde deze file op het moment kwam er een auto uit de Nijenburgerweg, die de scooter niet had gezien, ook hier was een aanrijding niet te voorkomen. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. -0-0-0- Op de Rijksweg 9 deed zich een gecompliceerdere aanrijding voor. Een auto met duitse jongelui passeerde een auto. Op dat moment vloog de koffer van die auto los en was de aandacht van de duitse bestuurder afgeleid, deze schrok van de stuurcor- rectie die hij moest maken, kwam in de vangrail en sloeg over de kop. De jongens moesten naar het ziekenhuis worden vervoerd. -0-0-0- Een jeugdige voetgangster (6) schoot op het Groot Barlaken ineens de weg op. Een automobiliste die met een zeer matige snelheid reed kon haar niet meer ontwijken. Met een dijbeenfractuur werd ze naar het Elizabeth ziekenhuis vervoerd. -0-0-0- Op 23 aug.reden een vader en moeder met twee kinderen op de Uitgeesterweg in Limmen. Vader schoot met zijn voet van de trapper en kwam ten val, met een schedelbreuk en een geperforeerde long werd hij naar het ziekenhuis vervoerd. -0-0-0- Een snelheidscontrole op de Westerweg leverde helemaal niets op. Even kwam bij de politie de gedachte op: „Zouden ze het dan toch nog eens leren?" maar deze hoop ging weldra in rook op, want toen daarna op de Zeeweg werd gecon troleerd kon men in korte tijd acht overtreders registreren. -0-0-0- Een oplettende juwelier kreeg een hor loge met een waarde van 20.000 in handen om de band iets in te korten. Hij vond het vreemd dat de leverancier van het horloge dit niet deed en belde de politie. De oplossing was heel eenvoudig. De echtgenoot van deze mevrouw had het horloge voor haar meegebracht uit Zwitserland. -0-0-0- Met de harde wind is er op de Stations weg een Lindeboom omgewaaid, die grotendeels verrot was. De takken beschadigden een personen auto. De brandweer heeft de boom verwijderd. -0-0-0- Bravoü Twee jongens hadden een snoepauto maat in de Stationsweg opgengebroken en het geld eruit gehaald. Maar al heel gauw kregen ze spijt en hebben het geld terug gebracht. Beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald. Een moedige daad. -0-0-0- Het onderzoek van twee Amsterdam mers, die in het Hoekstuk hadden ingebroken is afgesloten. Zij biechtten nog elf inbraken in Heiloo op. -0-0-0- Bij een roodlicht controle werden maar liefst 13 mensen bekeurd. ELDERS GEBOREN t/m 24 aug. IJsbrand P., z.v. Hendrik L. Ouds hoorn en Berdina J. Adolf, Femke, d.v. Hubertus I. M. Kuijper en Guurtruida C. M. Keijzer, Ralph A. J„ z.v. Willem J. A. H. Schoeber en Mariene Otterloo, Rick W., z.v. Jan E. van den Broek en Geertruida C. M. de Boer, Jan, z.v. Ronald Nowee, en Els Harde- veld Kleuver. ONDERTROUWD; Robbert Evers en Inge M. Koelman. Alfred R. Jacobs en Maria M. Klein- hout, Johannes J. M. Sengers en Clementine M. van Loon. GETROUWD: Erwin van Versendaal en Anna Schota nus, Sijbrandus P Bruin en Dora C. Kuij- pers, Hans van Petten en Joke M. Pieters. ELDERS OVERLEDEN: Willem Muller, e.v. A. Manisterny, Pieter D. J. H. Slegtenhorst e.v. B. van Weelderen. Anton H. Lödel, Anna J. Kooij, e.v. Moorman. ouders is, dan kunnen zij al terecht bij de afdelingen voetbal en Handbal van vereniging 'De Foresters'. Voor de jongens in de leeftijd van zes tot acht jaar zijn bij het voetbal moge lijkheden gekreëerd, waardoor zij deze sport al zo jong verantwoord kun nen beoefenen. Deze leeftijdsgroep (z.g. F-pupillen) spelen in een team van zes veldspelers en een doelman op een half voetbalveld met kleinere doelen. Zelfs de spelregels zijn aangepast. Voor de meisjes in dezelfde leeftijd is er handbal. In deze tak van sport zijn door de opzet van het spel minder aan passingen noodzakelijk. Mocht uw zoon en/of dochter interesse hebben neemt u dan kontakt op met de fam. Vos, tel. 332223, die u nader kun nen informeren. Aangezien binnen enkele weken de trainingen en kompetitie gaan starten adviseren wij u hiermee niet te lang te wachten. Goed tehuis gezocht voor: -Rode kater, gecastreerd. Vermist in Limmen: -Zwarte kater, witte bef en bruine gloed over vacht. Omgeving Kerk weg. InlMw. Bakkum, 02205-1806. immer in vervoermiddelen voor missionarissen en eigenlandse krachten werkzaam voor de mensen in de derde wereld ie nu he inensta] illen dal ze ruim ikte was ellingen. la", zeg wèl v; iets valt ze wèl j ch met e jt, daar: n. En d; -wat doe genlijk in de duw te le man In hebb mjong t aar één valiteit mens >or hun Veel mensen bewaren hun genees middelen veel te lang, in de veronder stelling dat ze die nog wel eens nodig kunnen hebben. Dat is gevaarlijk. Veel geneesmiddelen zijn beperkt houd baar, veranderen in de loop van de tijd van samenstelling. Ook worden veel medicijnen verkeerd bewaard: denk aan het medicijn kastje in een vochtige warme badka mer. Veel beter is het geneesmiddelen droog en koel te bewaren. Het lange bewaren werkt ook de "le- kengeneeskunst" in de hand. Wat voor de één een geneesmiddel is, is voor de ander een vergif. Dat overgebleven geneesmiddelen door veroudering of verkeerd gebruik gevaar opleveren blijkt uit cijfers van het Nationaal-Vergiftigings infor matie centrum in Utrecht. Er worden per jaar 2000 ongevallen met geneesmiddelen gemeld, hiervan MEERVOGELS HANDBAL Hs. en 1 Meervogels 1 - Spart. 1 10-14. De start van de competitie viel voor Meervogels kennelijk nog te vroeg. Hoewel de Akersloters de eerste helft nog met een kleine voorsprong (5-4) wisten af te sluiten bleek al dat de aan val vandaag niet geheel op dreef was. De tweede helft werd door de Spar tanen furieus begonnen ook al omdat de Meervogels-defensie niet alert ge noeg reageerde.De Wognummers wis ten snel een voorsprong op te bouwen en Meervogels zakte steeds meer weg (7-12) daarna namen de Spar tanen wat gas terug en konden de Akersloters de stand nog enigzins een dragelijk aanzien geven (10-14). Reeds nu hebben vele prominente rui ters ingeschreven voor de vier te ver rijden rubrieken op die dag. In to taal zullen ruim 200 ruiters en ama zones starten, waarvan enkele beken de namen zijn: Rob Eras, Piet Ray- makers. Rob Rademakers, Jan Tops, Irma Smulders en Sven Harmsen. Dê hoofdsponsors zijn: B.V. Aldipress te d e Meern, Amsterdamse Beursbrief te Amsterdam. Grosmarkt B.V. te Alkmaar en Monarch B.V. te Diemen. Als speciale attraktie, vooral voor de voetbalminnende toeschouwers, zal er een strijd in penalty-schieten ge houden worden door de ruiters, onder begeleiding van een aantal AZ'67- spelers. Nadere informatie wordt u, door mid del van een uitgebreide persmap met foto's, verstrekt op donderdag 27 au gustus a.s. in Restaurant "De Boere- waghen" aan de Oude Schulpweg te Egmond-Binnen. Wij hopen u daar te mogen begroeten om 15.30 uur. ERE - COMITÉ: Drs. R. J. de Wit, Commissaris der Koningin in de provincie Noord- Holland. Mr. Dr. C. Berkhouwer, lid Europese Commissie, J. Kingma, burgemeester van Egmond, C. Rooze- mond, burgemeester van Alkmaar, voorzitter van de Stichting Paarden sport Totalisator Nederland; Drs. J. C. Gmelich-Meyling burgemeester van Castricum; B. J. J. M. Arts, bestuurslid Jumping Amsterdam; Generaal b.d. J. A. C. Bartels; KI. Molenaar, voorzitter Raad van Bestuur Wastora B.V., Zaanstad; T. Harm sen, President Direkteur Monarch B.V., Diemen en Th. Both, Direkteur Gemeentewerken, Egmond. J1 eorgani engelsp indagm Dor de Inzamelaktie in Akersloot Uen gr jas bovi li ;elnemi e vang tuks. Ir werd lie met is in 200 gevallen sprake van ernstii;Itgen vergiftigingen. 'angen, fit werd Omdat mensen vaak beschikken ov|£.oucie] veel ongebruike, niet goed bewaardyj g0ec verlopen en overbodig geworden gij ^en ze neesmiddelen houdt de KRUISVEk zou w ENIG1NG AKERSLOOT EEErf- hai INZAMELINGSAKTIE VAN DIE Gfó;weet NEESMIDDELEN. lejeugc Deze aktie wordt gehouden op zatei- dag 5 september a.s. Op deze dag worden oude medicijuei huis aan huis opgehaald door vrijwil*"^ ligers van de kruisvereniging. U takJC-IT ook uw oude geneesmiddelen ink veren bij uw huisarts. De ingezamelde geneesmiddelen zu| len, voor zover daartoe geschikt een vuilverbrandingsoven worden vel brand. De rest wordt op passende wij ze vernietigd. De plaatselijke apotheekhoudenf huisartsen van Akersloot dr. G. Germans en dr. H. J. Krom - bevele| deze aktie van harte aan. fwee bi meen n Lin e heer en te D.sen. 1 Meerv. l-WW/ 'Fort.l 9- Een goed sluitende verdediging vol de d e basis voor een ruime Meerv: gels overwinning. Het was voor WW dan ook moeiii om tot doelrijpe kansen te komi Zij konden via een strafworp de te redden. Meervogels bouwde aanvallen rustig op om deze vi volgens op koelbloedige wijze te bem ten. Al met al een veelbelovende sti voor de Akerslootse dames. Overige uitslagen: H. jun. 1 Meerv. 1 - Schagen 1 D.jun.l HVS 1 - Meerv. 1 J.adsp. 1 Dynamo 1 - Meerv. 1 J.pup 1 Meerv.1 - CSV 1 M.pup 1 Egmond 1 - Meerv. 1 M.welp 1 Kr/Tornado - Meerv. 1 BRIDGEKURSUSSEN Castricum. Evenals vorige jaren w0Cenieen den er weer bridggkursussen onding auspiciën van de Nederlandse Bridgt^. Bond gegeven, deze beginnen m september. Door de overweldigend^ belangstelling voor deze sport is dL^ beginnerskursus nu reeds bjjna vohiiot 1 geboekt. Er zijn nu ook groepen gerechtig( vorm van oud-kursisten, deze spele^ar y| 2X per maand, zeer geschikt als oveimgg'nte gang naar een "echte klub", of voctpoi hen die maar eens af en toe wille?11 e a meestei spelen. Inlichtingen bij mevr. M. van MaPem^s degem, Rollerusstraat 10, Castricuit, en tel.nr. 02518-53965. Ileiü va REGIO- INFORMATIE NU OOK VIA RADIO Aktiviteiten die in onze regit plaatsvinden werden tot nu toe bijnpiü uitsluitend in de regionale week- '"til dagbladen vermeld. Vanaf 3 septembe: zal deze regio-informatie ook via duo radio verspreid worden. ;v- Dit opmerkelijk initiatief werd gen(f"e °P men door het team vati Radio MoifieVwc tevideo, hiermee tegemoet komeif'&W™ nePP»1 aan hun luisteraars die veelvuldig mi Valken een dergelijk verzoek kwamen. Ij Het is de bedoeling dat de dag- en we#ze? bladen door hen worden nageplozéiUW^ waaruit ze dan de belangrijkste aU-P-V tiviteiten halen. Verder kunnen verW9rd' enigingen en organisaties hun benaeW richten ook direct naar het contact 'sober adres van Radio Montevideo sturen Tf?ke Dit adres is: Zeedistel 8, 1935 EF99r Egmond-Binnen. Momq Montevideo zendt uit op vrijdagavonc'W01 zaterdagavond, zondagochtend en zoii'W e dagavond. ^,a e Dinsdagavond en vanaf 3 sept. ook of uaei de donderdagavond en wel op de F^rme 101 meter. Het Regio- en Informatieprogramffl zal op donderdagavond tussen 19.01 y13/. 20. 30 uur worden uitgezonden. 'reemi

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1981 | | pagina 12