SP0R11 en SPEL RBFUX i De Foresters met 19 honkslagen trekt tegan De Meteoor aan het kortste end Squash, een snelgroeiende sport DeVroegte Wint ALGEMEEN NIEUWS SPORT HEIL00 MET FOTO FORESTERSMEISJES KAMPIOEN re rinser Heete«<" -^793 Ui l KIJKI'OS l 26 AUGUSTUS 198 Al enige tijd speelt het honkbalteam van De Foresters met grote aanvals drift en als gevolg daarvan werden ook enkele sprekende resultaten bereikt. Gelijktijdig is het verdedigend spel van de Heilooenaren sterk teruggevallen en ook dit heeft geleid tot verrassen de uitslagen. Zo kon het gebeuren, dat de mannen van coach Bergkamp in de strijd tegeni De Meteoor uit Amsterdam 19 honk slagen - waaronder 2 homeruns van Patrick Gumbs - wisten te plaatsen en in een 10 innings durende strijd toch de winst met 9-8 aan de Amsterdam mers moesten laten. Foresters-pitcher Frank Vink, die tegen de slaggrage Meteorieten rede lijke cijfers liet aantekenen, moest al in de eerste inning een 4-1 achterstand aksepteren. In een wat trage start met wat ongelukkige veldsituaties en een dubbele honkbezetting liet hij die ene ongelukkige bal los, waarop een hitter als Delanoi direct raad mee weet. De Foresters leek een geslagen ploeg en de angst voor een 6'/j innings-ge- beuren doemde op. Het wachtwoord van coach Bergkamp bleek echter wonderen te doen. Frank Vink herstel de zich voortreffelijk. De tegenaanval werd in de tweede inning ingezet met een honkslag van Will Schipper, die dankzij de eerste homerun van Patrick Gumbs ongehinderd de honken kon afronden. Een 4-3 stand was dragelij ker en overbrugbaar. Zo dacht kenne lijk ook Frank Vink, die de derde slag beurt met een tweehonkslag opende. Opnieuw kwam daarna Will Schipper op de honken en als gevolg waar van Vink de stand op 4-4 kon brengen. Opnieuw moest de slimme veteraan pitcher Rafaela van De Meteoor zich meten met de tengere Patrick Gumbs. Opnieuw verloor Rafaela en voor de tweede keer homerde Gumbs zich over de thuisplaat met Will Schipper aan boord. Het tij leek te keren - een 4-6 voorsprong bood perspektief. In de gelijkmakende slagbeurt werden de 2 Meteoornullen snel gemaakt en toen toen kwamen de onbarmharti ge tegenstoten. Mede als gevolg van een wijfelend optreden van de Fores- terS-verdediging werden 3 runs prijs gegeven: 7-6. Daarentegen bleef de Foresters-aanval beuken op de pitcherstroon van Rafa ela. Vanaf de vierde inning zag het tal rijke publiek deze troon konstant wan kelen, maar Rafaela hield dapper stand. Na negen innings bleek een 8-8 stand een nieuw uitgangspunt voor beide slagploegen. Opnieuw kwam Will Schipper op het eerste honk en wist de slagzekere Gumbs achter zich. Gumbs kwam deze middag voor de 6e keer aan slag en zou zijn 6e honkslag plaatsen (formidabel) en door een oss van Ron Houtenbos konden het 3e en 2e honk bezet worden. De daarop volgende hit ters Jaques Esser en Dolf Treurniet sloegen wel ver maar werden beiden even voor de hekken uitgevangen. In de 10e en gelijkmakende slagbeurt van De Meteoor kwam de ontknoping. Door een op dat moment niet noodzake lijk maar wel grandioos mislukt dubbel spel van De Foresters kwam de 9e en winnende run van De Meteoor over de thuisplaat. Wedstrijdverloop: De Meteoor, 4030000101 9 De Foresters, 1230000200 8 Werpresultaten: H. Rafela, 7 0 19 met 3 fouten FrankVink.il 4 10 met 2 fouten Slagprestaties: Patrick Gumbs, 1000 (6 uit 6) Frank Vink Will Schipper, 600 (3 uit 5) Dolf Treurniet, 600 (3 uit 5) Ron Houtenbos, 400 (2 uit 4) De meeste mensen zullen wel eens over squash hebben horen praten, en weten misschien ook nog wel dat het een sport is maar wanneer ge vraagd wordt hoe deze sport precies ge speeld wordt zullen de schouders worden opgehaald. Toch bestaat squash al tientallen jaren en in de laatste 5 a 6 jaar is het zelfs de snelst groeiende sport van Ne derland geworden. Snelle groei Voor de oprichting van de Nederland se Squash Rackets Bond moeten we meer dan 40 jaar terug in de tijd. In 1938 werd de N.S.R.B. opgericht en hiermee deed de Squash zijn in trede in Nederland, maar wel zeer voor zichtig. In Engeland en Scandinavië werd de sport toen al volop bedreven maar in ons land is de groei tot 1974 na genoeg nihil geweest. Het uitblijven van deze groei is voor namelijk te wijten aan het elitaire eti ket die men deze sport opplakte, alleen in Den Haag en Amsterdam werden banen gebouwd. In 1974 vvaren er in heel Nederland nog maar 19 banen ver spreid over 7 komplexen. Ongeveer 5 jaar geleden kwam de grote ommekeer. Alles wat maar met be wegen te maken had kwam toen in de belangstelling en het zeer bewe- genlijke Squash ging gouden tijden te gemoet. Eind 1978 was het aantal banen al gestegen tot 160 en op het moment kan men al op ruim 250 ba nen terecht. Fitheidssport Wat is Squash nu eigenlijk precies en wat maakt het zo razend populair? Om op deze vragen een goed antwoord te kunnen geven zijn we op bezoek ge gaan bij Squashclub "Reflex" in Cast- ricum. Deze 255 leden tellende vereniging is pas enkele jaren geleden opgericht en heeft zijn onderkomen in een deel van het eveneens nog jonge Tennis- komplex "de Bloemenbaan". Men heeft hier de beschikking over 2 ba nen die iedere dag van 8 uur 's ochtends tot 11 uur 's avonds in gebruik zijn en waar mensen van aller lei klassen en leeftijden hun partijtje spelen. "Squash heeft zijn populariteit te dan ken aan de vele mogelijkheden die het biedt. Je kan het uitsluitend als recreatiesport spelen maar je kan ook in de wedstrijdsport gaan. De leeftijd speelt absoluut geen rol, of je nu 10 jaar of 65 jaar oud bent, spelen kun je", aldus de secretaris van de vereniging, de heer M. Wilson. "Het is dus een echte fitheidssport". Spelregels Squash is duidelijk een familielid van het tennis maar leeft net als het bad minton een geheel eigen leven. Het wordt gespeeld door 2 spelers in een ruimte die door 3 muren en een glaswand is omgeven. De spelers slaan de bal om de beurt tegen de voorwand en net als bij tennis mag de bal slechts 1 keer stuiteren voordat de andere speler de bal slaat. Het op merkelijke is dat de bal via zij- en achtermuur naar de voormuur mag worden gespeeld en ook via deze om weg weer terug kan komen. Dit en de kleine ruimte (6.40 x 9.75) waarin gespeeld wordt maakt de sport zeer afwisselend en 'op hoog niveau' zeer snel. Of er snel of "langzaam" gespeeld wordt is ook een kwestie van balkeuze. Een stevige bal zal als hij warm is geworden sneller gaan dan een relatief zachte bal. Iedere wedstrijd wordt gewoonlijk gespeeld om "the best of five". Wan neer een speler dus 3 games gewon nen heeft is hij de winnaar. Iedere game gaat tot 9 punten en bij uitzondering wordt er tot 10 punten gespeeld. Men kan alleen punten scoren wanneer men aan service is en een verloren rally betekent dan dat de service naar de tegenstander gaat. Nog plaats Voor wie na de uiteenzetting denkt dat deze sport wel mogelijkheden biedt heeft "Reflex" nog plaats in zijn le denstand. Men kan nog groeien tot 300 leden, zodat een snelle rekensom ons leert dat na 45 nieuwe aanmeldingen de inschrijving stopt. Het lidmaatschap kost 270,-- (ju nioren 205,-) en de bijkomende kos ten voor kleding en racket vallen ook wel mee, voor zo'n 75,- is men een flink eind op weg. Voor het lidmaatschapsgeld kan men dan gebruik maken van de banen en de andere accomodaties in het ten- niskomplex "de Bloemenbaan". waarbij ook een prachtig clubhuis an nex bar. Voor inlichtingen kan men terecht bij M. Wilson, Molenweide 33, 1902 CH Castricum. Ook telefonisch is hij bereikbaar onder nummer: 02518- 56518. TENNISCLUB HOGEDIJK {Clubkampioenen junioren 1981: Enkelspelen: meisjes t/m 12 jaar, 1. Berit de Groot, 2. Jeanet v.d. Ploeg. Meisjes t/m 14 jr., 1. Judith Heddes, 2. Gertruud de Waard. Meisjes t/m 17 jr., 1. Claudia Spit, 2. Mechteld van Els. Jongens t/m 12 jr., 1. Martijn Bart, 2. Arjan Lont. Jongens t/m 14 jr., 1. Richard Spit, 2. Erik-Jan Kingma. Jongens t/m 17 jr., 1. Henk-Jan Bart, 2. Erwin Halmans. Dubbelspelen: Meisjes t/m 12 jr., 1. Jeanette v.d. Ploeg/Berit de Groot, 2. Myrna Kaay/ Babette Oerlemans. Meisjes t/m 14 jr., 1. Judith Heddes/ Angelique Apeldoorn, 2. Gertruud de Waard/Sandra Broersen. Meisjes t/m 17 jr., 1. Irene de Vries/ Marit Veltkamp, 2. Marieke Ver- steegh/Claudia Spit. Jongens t/m 12 jr., 1. Martijn Bart/ Patrick van Nimwegen, 2. Dennis Maas/Steven-Paul Schrijver. Jongens t/m 14 jr., 1. Eric Buur/Alex- ander de Groot, 2. Richard Spit/Rob Apeldoorn. Jongens t/m 17 hr., 1. Robert Konings- veld/Erwin Halmans, 2. Mikel van Nimwegen/Henk-Jan Bart. Gemengd dubbel: T/m 12 jaar, 1. Myrna Kaay/Edo Kaay, 2. Jeanet v.d. Ploeg/Jochem Apeldoorn. T/m 14 jr., 1. Patrick van Nimwegen/ Kirstin Firch, 2. Angelique Apeldoorn/ Rob Apeldoorn. T/m 17 jr., 1.'Claudia Spit/Henk-Jan Bart, 2. Irene de Vries/Ronnie Bakker. Hengelsportvereniging HEILOOER BRIDGECLUB Uitslagen donderdag 20 augustus 1981 Groen NZ 1dames Hardeveld-v.Swol 56.25 2. dames Hoff-Koster 53.75 3. heren Bader-Roelofs 51.25 OW 1dames v.d.Dool-Neyens 62.50 2..dames Kuiper-Roos 61.25 3. dames Vreeswijk-v.d.Zijden 51.87 Blauw NZ 1heren v. Exter-Knegt 71.87 2. hr. Löhr-mw. de Wit 61.87 3. mw. de Jager-hr. Vendel 55.00 OW 1heren Koster-Tamminga 64.37 2. heren l^oersen-v.Toornburg 55.63 3. hr./mw. Groeneveld 45.00 Grijs NZ 1dames Klerk-Stark 51.67 2. hr./mw. v. Halem 50.83 3. dames Imeson-Worp 50.00 OW 1heren de Wit-v.d.Zijden 67.50 2. hr./mw. Bies 63.33 3. dames v. Oorschot-Huiberts 38.33 Agenda voor de komende weken in zaal 4 van het Open Huis. Bridgen op donderdag 27 augustus, dinsdag 1 sep tember, donderdag 3 september, le denvergadering vrijdag 5 september, daarna bridgen. In "de weken daarna bridgen op dinsdag, donderdag en vrij dag. Aan de hand van de bedankjes heeft het bestuur in de afgelopen week bekeken, welke mogelijkheden er zijn voor leden om naar een andere speelavond te gaan en voor kandidaat leden om lid te worden. Dit is intussen met iedereen geregeld, zodat we in gaande de maand september iedereen weer op de hem of haar bekende avond elke week verwachten. Bij verhindering afmelden: voor dinsdag aan de heer Berkman, tel. 33 35 76, voor donderdag aan mevr. Klerk, tel. 33 43 68, voor vrij dag aan v.d. Zijden, tel. 33 16 76, tot dat hiervoor iemand anders is gevon den. Bij geen gehoor kan altijd 33 16 76 gebeld worden. Op de ledenvergade ring van vrijdag 5 september verwach ten we natuurlijk alle leden, want iedereen zal mee willen beslissen, hoe het bestuur, en de kommissies worden samengesteld, iedereen zal mee willen denken en praten over het voorstel tot verhoging van kontributie, noodzakelijk geworden, doordat wij aan het Open Huis belangrijk meer huur moeten gaan betalen dan in vorige jaren: ongeveer 75% meer. Hierover zullen we praten, maar er zullen vast bij de leden nog wel goede ideeën zijn die we ook gaan behandelen. Tot 28 augustus kunnen kandidaten voor be stuur en kommissies worden gesteld, kunnen voorstellen worden ingediend, zoals op de konvokatie, die iedereen intussen ontvangen moet hebben, is te lezen. Over enkele weken zullen we op vrijdagavond ook weer starten met lessen voor beginnende bridgers. Met het verstrijken van de zomer loopt ook het softbalseizoen weer af en worden de kampioenen bekend. De titel ging bij de allerjongsten traditioneel weer naar de meisjespupillen van Fores ters die kampioen werden in een recht streeks duel tegen nr. 2 Herons A. Verdedigend waren onze plaatsgenoot- jes ongenaakbaar dank zij werptalent Flory van Haaster die met 18 maal drieslag voor alle nullen zorgde. Maar ook aan slag waren zij superieur door tienmaal te scoren tegen deze allesbehal ve zwakke veldploeg van de Heerhugo- waardse meisjes. D.V.W. F. SCHOUTEN WINT 3de COMPETITIE-WEDSTRIJD Zondag j.l. vertrokken 37 hengelaars naar het kanaal H.H. Waard voor hun 3de competitiewedstrijd. Winnaar werd dit maal F. Schouten met 756 cm. No.2. J.H.v. Willigen 591 cm. No. 3. M. Nap 541 cm. B, Klasse: 1. W. Geerts 535 cm. No.2. N. Beentjes 299 cm. No. 3. G. Mooij sr. 286 cm. C. Klasse: no. 1A. Kouwen 120 cm. No.2. P. Scholten 77 cm. No. 3. H.v. Willigen 70 cm. Op 19 sept. a.s. wordt het jaarlijkse "Claerijn" vis-concours gehouden. Opgave vóór vrijdag 28 aug. bij G. Mooij jr. bij gelijktijdige betaling a 7,50 p.p. Viswater is Ringvaart door Haarlemmermeer. Vertrekpunt en tijd worden later bekend gemaakt. D.V.W. - GEMEENTE Zaterdagmorgen j.l. was het tweede treffen tussen D.V.W. en de Gemeen te. Er werd eerst gevist in de Karre- mel waar de vangsten goed waren te noemen. De tweede helft werd gevist in de Drie hoek waar de vangsten heel slecht waren. Ondanks dat de gemeente versterkt was met gastvisser P. Schol ten was ook nu de visclub weer de meerdere van de gemeente, hoewel het verschil klein was. De Gemeente ving 1668 cm en D.V.W. 1779 cm. De eerste vijf waren: 1. P. Scholten gem. 491 cm. 2. N. Mooij D.V.W. 456 cm. 3. G. Mooij sr. D.V.W. 302 cm. 4. A. v.d. Nagel D.V.W. 290 cm. 5. S. de Haan gem. 275 cm. D.V.W. JEUGD a.s. Zaterdag 29 augustus is er voor jullie nog een viswedstrijd. En wel de laatste van dit seizoen. Dus dac hten we: zet hem op deze laatste wedstrijd, en zie er nog wat van te maken. Jullie we ten uit de vorige keren hoe de prijzen- tafel er altijd uitziet. We verzamelen op het parkeerterrein de Loet om 8 uur. En gaan dan met z'n allen weer lek ker vissen. Inschrijfgel 1,--. En tot za terdag dan, veel succes. D.V.W - JUNIOREN Zaterdagmorgen j.l. verzamelden zich 16 junioren om onder goede weers omstandigheden te gaan vissen in de Oterleker-vaart. Voor de jongens onbekend water, maar daarvan waren ze niet onder de indruk: liefst 297 stuks haalden zij boven water. Uitslag: 1Hermiel Boersen 357 cm. 2. RoberfvaSttsseveld 316 cm. 3. Dennis Barretti 310 cm. 4. Erwin de Boer 254 cm. De grootste vis (30 cm) werd gevangen door Arjan de Groot. Vanaf deze plaats graag nog een woord van dank aan de particuliere chauf feurs, die onze jongens naar de stek wilden rijden. De volgende wedstrijd wordt gevist in de recreatievijver in Heiloo-West op zaterdag 5 september a.s. We ver zamelen bij het Maalwater om 9.00 uur. Onderschrift foto Terriers Het afgelopen weekend vierden de Terriers hun zesde lustrum. Hier een foto van het ganzebordspel. GROEIMOGELIJKHEDEN VOOR ZWEM- EN POLOCLUB De vermindering van het aantal ge boortes heeft niet alleen zijn weerslag op het schoolonderwijs, ook het zwem onderwijs en hiermee de zwembaden hebben te kampen met een verminder de belangstelling. Enkele uren per week minder zwemles betekent echter wel dat voor de zwemclub de mogelijk heid bestaat meer trainingen te ver zorgen, waardoor tegelijkertijd een vermeerdering van het aantal leden mogelijk wordt. Wintersport De Zwem- en Poloclub Heiloo is 11 jaar geleden opgericht, gelijk met de ingebruikneming van ,,'t Baafje". Ook hier was alle begin moeilijk en pas na het tweede jaar begon de club onder leiding van Piet Meinema goed te draaien. Zomers in het Baafje en 's winters naar Beverwijk, totdat in 1975 het overdekte ^wembad in Eg- mond aan Zee voor de winter beschik baar kwam. Door de toename van het aantal over dekte baden heeft de zwëmsport zich ontwikkeld tot een zuivere wintersport, de polokompetitie loopt bijv. van sep tember tot april. Deze ontwikkeling is vooral voor klubs die niet de beschik king hebben over een „eigen" over dekt zwembad, financieel zeer ongun stig. Trainingen De Zwem- en Poloclub Heiloo telt momenteel 260 leden, waarvan 235 aktieve zwemmers en 25 leden die niet of weinig zwemmen maar zich wel op allerlei manieren inzetten voor de club. De trainingen vinden plaats op vier avonden en drie ochtenden. De avon den worden gebruikt voor de pologroe- pen, de trimgroepen en de kinderen (rekreatief zwemmen). De wedstrijd zwemmers trainen van oudsher op de onmogelijkste tijden en zij moeten dan ook 's ochtends om kwart voor zes het bed uit om op tijd op de trainingen aanwezig te kunnen zijn. Deze ochtend trainingen vinden echter niet alleen plaats in het zwembad van Egmond aan Zee. Vanwege het geringe aantal wedstrijdzwemmers heeft men samen met de zwemclub Aquavit uit Castri cum een wedstrijdploeg samengesteld en vandaar dat er ook in Castricum ge traind wordt. Deze gekombineerde ploeg, die uitkomt onder de naam HAC (Heiloo Aquavit Combinatie) draait vrij suksesvol, gezien de promo tie vorig jaar van de F- naar de E-klas- se. Het op de been brengen van polo teams brengt helemaal geen moeilijk heden met zich mee. Met 9 teams in de kompetitie staat Heiloo bovenaan in de regio. Hoge kosten Veel leden, goede prestaties, dus geen vuiltje aan de lucht, zult U denken. Mis! De hoge kosten die verbonden zijn aan zwembadhuur en het vervoer gaan de financiële mogelijkheden ver te boven. Wanneer we de huur die de club betaalt voor het zwembad vergelijken met de huur die een andere vereniging neer moet leggen voor de sporthal, konstateren we dat dit bijna het dubbe le bedraagt. Hierbij komen dan nog de bedragen die moeten worden neerge teld voor het busvervoer naar en van het zwembad. „Gelukkig ontmoeten we begrip bij de gemeenteraad en we hopen dan ook op een goede oplossing", aldus de heer de Hoop. Naast de subsidie die door de gemeente verstrekt wordt, doet de club zélf ook al het mogelijke om geld bijeen te krijgen. De loterij, de oud papier- aktie, de zeepaktie en de kaasaktie om maar eens wat te noemen, en zo komt men er met de hakken over de sloot ieder jaar weer uit. Ledenwerfaktie Omdat de club binnenkort meer uren ter beschikking krijgt is er een aktie gestart om meer leden te werven. Op allerlei opvallende plaatsen in Heiloo worden aanplakbiljetten opgehangen en op de zwemvierdaagse zullen folders worden uitgedeeld waarop de nodige informatie staat. Gegadigden moeten zich zeker niet laten afschrikken door het idee dat ze direkt in de wedstrijdsport terecht komen, want niets is minder waar. Het beste is om lekker voor de ont spanning te beginnen in een trimgroep en misschien dat later op de wedstrijd sport kan worden overgestapt. Ga eerst eens een avondje meedraaien om een mening te vormen en besluit dan pas of U lid wilt worden of niet. Voor alle informatie kunt U terecht bij J. Visser, de Vlei 26, tel. 33 45 58. ZWEM- EN POLOCLUB HEILOO NIEUW ZWEMSEIZOEN STAAT VOOR DE DEUR Langzaam maar zeker komt de zwem en poloclub weer uit haar zomerse rust. De waterpolotrainingen zijn begin au gustus weer gestart. De zwemselek- tiegroep heeft ook alweer de eerste tainingen achter de rug. Maandag 31 augustus starten de re creatieve zwemmers weer de akti- viteiten in Egmond aan Zee. Ook het trimzwemmen voor ouderen start dan weer. Het vervoer van de jongere leden ge schiedt per bus naar Egmond aan Zee. Op de maandagavond en woensdag avond wordt een pendeldienst geor- geniseerd. Wie ook 's winters regel matig wil zwemmen kan terecht bij Z. en P.C. Heiloo. Voor nadere infor matie over lidmaatschap kunt u terecht bij de heer J. de Visser, de Vlei 26, tel. 334558. Op de foto ziet u staand van links naar rechts: Coach mevr. van Haaster, Flory van Haaster, Judith Grefelt, Carolien Komen, Lydia de Wit, Sylvia Avis, Anneke Beekhuis, en Dilia Jones, zittend Anet Kops, Monique Schmidt, Arwen Kleingeld, en Bettina de Graaf CONCERT LUTHERSE KERK ALKMAAR Op zondag 20 september a.s. te 14.30 uur wordt in de Lutherse kerk, Oude gracht 187, hoek Baangracht een con cert gegeven door het Dubbelkwartet "INTERMEZZO", o.l.v. Wijnand P. van Rees m.m.v. Annelies Paan akker - orgel, Frans Visser - orgel, Ciska van der Wilk - fluit. Uitgevoerd worden werken o.a. van Orl. di Lasso, W. A. Mozart, Cor Kee, Flor Peeters en Hans Micheel- sen. De toegangsprijs incl. programma bedraagt 6.00, voor scholieren, hou ders van een C.J.P. paspoort en 65 4.00. Kaartverkoop aan de kerk van af 14.00 uur. GESPREKSGROEPEN VOOR GE SCHEIDEN MENSEN, WEDUWEN EN WEDUWNAARS Als je alleen komt te staan door schei ding of overlijden van je partner, er vaar je veelal grote veranderingen in je leven. Je wordt met vele nieuwe situaties gekonfronteerd, waarin het vaak moeilijk is om juiste antwoorden te vinden. Je denkt dat je de enige bent met je problemen. Je weet dat er ande re mensen in dezelfde situatie zijn. Hoe doen die het allemaal? Bijvoorbeeld: - Hoe ervaar je het om nu alleen voor de opvoeding van de kinderen te staan? - Hoe verwerk je je verdrieg? Kan je dit met andere mensen delen? - Welke momenten van de dag/week zijn het moeilijkst? - Hoe ga ik verder met mijn leven? - Vaak merk je dat familie, vrienden en kennissen anders reageren. Wat doe je dan? Deelnemers aan een gespreksgroep kunnen ook zelf nog andere onder werpen aan de orde stellen en erva ringen uitwisselen. Het deelnemen aan VRIJWERK HULPDIENST De werklozen belangen vereniging werkt vóór (en met) vrijwilligers. Vele vrijwilligers vinden vrijwerk bij allerlei idieële instellingen. Daar naast zijn er heel wat mensen die hulp willen geven aan: bejaarden, zieken en anderen die wel hulp nodig hebben, maar deze niet zelf kunnen bekostigen. De hulp die onze vrijwilligers kunnen bieden is, b.v.: hulp in huishouding, klusjes, boodschappendienst en enige aanspraak. Het is duidelijk dat alleen gebruik van deze hulpdienst kan worden gemaakt als: - hulp niet zelf betaald kan worden - hulp niet via een andere hulpverle ningsorganisatie mogelijk is. Tevens hopen we, dat u bereid bent alles te doen om de helper op uw beurt ook te helpen, dit kan b.v. door lid te worden van de W.B.V.A., voor 1 of 2 gulden per maand. Om in aanmerking te komen voor de diensten van één van onze vrij willigers, gelieve u schriftelijk of mondeling uw vraag aan ons voor te leggen. W. B. V. A. Hof van So- noy 5, Alkmaar, tel. 072 - 114121. Als blijkt, dat er veel hulpvragen bij ons binnenkomen, hopen we genoeg vrijwilligers te hebben. Natuurlijk kan ieder die als vrij williger mee wil doen aan deze aktie ook kontakt met de W.B.V.A. op nemen vragen naar: Loes Bart - Mar tijn Thorbecke (alle werkdagen van 9.00 tot 16.00 uur). DERDE WERELD-WINKEL IN WINKELHOF 'T LOO De komende vier maanden zal er op iedere laatste vrijdagavond van de maand een Derde Wereld-winkel zijn in Winkelhof 't Loo, georganiseerd door de kommissies voor werelddiako- naat van de Gereformeerde Kerk en de Hervormde Gemeente. A.s. vrijdag avond 28 augustus kunt U voor de eer ste keer terecht, van 18.00 tot 21.00 uur op het plein tegenover Albert Heyn. U kunt daar produkten kopen van de SOS- wereldhandel. Naast bekende produk ten als Guaterbala-koffie zullen er ook ,kunstnijverheidsprodukten uit Mexico te koop zijn. Bij de produkten wordt ook informatie verschaft. De Stichting Ontwikkelingssamenwer king (SOS) bestaat sinds 1959 en werkt in Nederland, Duitsland, Belgie, Zwit serland en Oostenrijk. Zij importeert produkten van basisgroepen in de Der de Wereld, direkt van de mensen die de goederen produceren. De ekono- mische ongelijkheid in de Derde We reld wordt namelijk mede in stand ge houden door de bestaande handels- strukturen in de ontwikkelingslanden, waar opkopers en tussenhandelaren een monopoliepositie innemen. Zij zijn opkoper en leverancier tegelijk en be palen in beide gevallen de prijs. Door de direkte handelslijn tussen SOS-wereldhandel en producenten- groepen kan er aan dè laatsten nu een eerlijke prijs betaald worden. Zij zijn dan in staat hun ontwikkeling in eigen hand te nemen. Solidariteit kan begin nen met het kopen van hun produkten. Waslagen verwijderen Sikkens heeft het aloude probleem van een ondergrond die met was be handeld is, nog eens opnieuw beke ken. Resultaat: de nieuwe vloeibare Rinser voor oude verflagen. Ook voor een dergelijke groep geeft vaak bijzon der veel steun, omdat je met mensen praat die allemaal hetzelfde hebben meegemaakt. Ook kan het prettig zijn om op dezelfde manier weer anderen te helpen, omdat je misschien een stap je verder bent. Dit jaar bieden de Algemeen Maat schappelijke Instellingen van de Kop van Noord Holland, Westelijke West- Friesland, Alkmaar en het buro voor (a.s.) alleenstaande ouders „FIOM" weer gespreksgroepen aan voor ge scheiden mensen, weduwen en weduw naars. Deze groepen worden georgani seerd in Den Helder, Schagen, Wie- ringerwerf, Heerhugowaard en Alk maar. Alleen het FIOM heeft een aparte groep voor weduwen en weduwnaars. Voor alle groepen van het FIOM geldt dat de deelnemers de zorg van de kin deren hebben. De grdepen gaan van start in sep tember 1981 en februari 1982 en wor den' wekelijks gehouden. Het aantal deelnemers per groep bedraagt 8 tot 10 groepsleden. Van de deelnemers wordt verwacht dat zij op alle bijeenkomsten aanwezig zijn. Dit is erg belangrijk voor de voort gang van de gespreksgroep. Kandidaat-groepsleden kunnen zich zowel schriftelijk als telefonisch aan melden bij één van de instellingen bij U in de buurt op werkdagen tussen 9.00 en 10.00 uur. Er zal dan een af spraak worden gemaakt voor een ken nismakingsgesprek. In dit gesprek zal verdere informatie gegeven worden over de groep. Instellingen: A.M.W. Alkmaar, Nas- saulaan 5, tel. 072 - 110804 (Meike Kalsbeek, André Moelaert). FIOM Alkmaar en de gehele regio, v.d. Meystraat 6, tel. 072 - 118812 (Trees Kloeg en Gerrit Snijders). verfhechter adhérence de peinture i het meer in algemene zin reinigen van oude lagen alvorens over te schilderen is het produkt geschikt. Als voorbehandeling voor het schil deren gebruikt men Flexa vloeibare Rinser in een verdunning van 1 deel Rinser op 5 delen water Bij een ver dunning van 1 op 10 wordt het ge schikt als normaal huishoudelijk rei nigingsmiddel, bijv. voor keukens en sanitaire ruimten. Int. Sikkens b.v., Postbus 3, Sassen- heim, tel.,01711-86944. Helioo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1981 | | pagina 14