KUNSTBEURS STEPPEN EN BEKENDE NEDERLANDERS 1 SPORT en SPEL f lil 4, B.S.C. HEILOO VERSTOORT KAMPIOENSFEEST A.B.C. OVERTUIGENDE OVERWINNING VAN B.S.C. HEILOO VOETBALLIEFHEBBERS OPGELET! H.S.V. 3e KLASSERennu... GROOT WATERP0L0T0ERN00I INHETBAAFJE LTTKIJKPOS I 26 AUGUSTUS Jan Braam, organisator Ellen van Hemert, schilderes Cor Troostheide, secretaris van Tintoretto, olieverf en aquarel Ciska Peters, zangeres uit Laren, olieverf Dat zijn de ingrediënten voor de evenementen a.s. vrijdag en zaterdag in de Winkelhof 't Loo en is wel de "hoofdschotel" van dit seizoen te noemen. Koks, Jan Braam en Jean Thomassen. Het belooft wel wat te worden de 28ste en de 29ste, wordt er om de Winkelhof 't Loo fanatiek geautoped; binnen zal op de pleinen een unieke kunstbeurs gehouden worden waaraan vele bekende Nederlan ders deelnemen zoals Coen Flinck met zijn opvallende schilderijen, zangeres Ciska Peters met haar laatste creaties (alleen op vrijdag). Verder Ellen van Hemert en actrice Ine Veen, die de laatste tijd grote faam geniet om haar merkwaardige bloemstillevens. De bekende TV- presentator IJf Blokker met pentekeningen en strips. Het totaal aantal deelnemers ligt zo rond de veertig. Voor de eerste maal wordt deze Noordhollandse Kunstbeurs gehouden en mag een unieke manifestatie worden genoemd die veel bekijks zal gaan trekken, want vele bekende schilders en beeldhouwers zullen hier hun artistieke produkten laten zien, artisten die in het dagelijks leven hun brood verdienen met zingen en acteren. Insiders spreken nu al over de grootste kunsthappening in West-Fries land. Jan Braam, de haarkunstenaar, is de geestelijke vader van dit alles, de realisatie ervan berust bij Jean Thomassen. Deze zegt ervan: ,,De Noordhollandse kunstbeurs is voor iedereen interessant. Niet alleen kan rnen er olieverfschilderijen zien, (ook lino's, etsen, beelden, kera miek, wandkleden, strips, volksschilderkunst, je kunt het zo gek niet bedenken of het is aanwezig, om nog maar te zwijgen over de stijlen die er zijn te zien, zoals abstracte werken, landschappen, portretten, surrealistische fantasieën, naakten, bloemstillevens enz." Het bijzondere van deze groots opgezette manifestatie is wel dat er naast tientallen kunstenaars ook zoveel bekende artiesten aanwezig zijn. Ze komen uit Gelderland, Amsterdam, Den Haag, Oostvoorne enz. Gezien de grote afstand is het voor sommige mensen wat moeilijk om beide dagen aanwezig te zijn. Dit is voor het publiek echter bijzonder aantrekkelijk daar er op vrijdag niet dezelfde deelnemers als op op zaterdag te zien zijn. Er doen onder de schilders bekende namen mee als Adrian Stahlecker, Axel Kreber, Hugo Vermeulen e.v.a. Uit de regio Heiloo vinden we namen als Bram Brouwer, Piet Veen en Cor Troostheide. Het duo Braam-Thomassen heeft toegezegd dit evenement jaarlijks te zullen gaan herhalen en ieder jaar te streven naar nog sensationelere dingen. Voor deze bijzondere gelegenheiid zal de Winkelhof 't Loo op zaterdag avond open zijn tot 22.00 uur. De beurs is te bekijken 28 augustus (vrijdag) van 10-00-21.00 uur en zaterdag 29 augustus van 10.00-22.00 uur. Wie doen er allemaal mee? Coen Flinck, acteur, sinds de laatste jaren aktief als schilder. Hij woont en werkt in Laren Gld. Ellen van Hemert, destijds actrice, getrouwd met Coen Flinck en zeer aktief als schilderes. Adrian Stahlecker, Haagsch sociëtyschilder, kreeg bekendheid door zijn portret van Prinses Irene, en vele tentoonstellingen. Had een stormachtige verhouding met Mathilde Willink. Won in Spanje een zilveren medaille. Cor Troostheide, secretaris van Tintoretto, woont en werkt te Heiloo, schildert veel met olieverf en aquarel. Anneke Brinkhorst, uit Heiloo, keramiste, had les van Klaas de Boer. Jaap Dekker, uit Heiloo, is vertegenwoordigd met een grote verschei denheid aan werk. Jaap beheerst veel technieken, een prima vak man. Henk Hilterman, één der begaafdste fotografen die ons land'rijk is, blijkt ook met het penseel een groot vakman. Zijn naaktschilderin- gen genieten grote bewondering van collega's. Hella van Os, beeldhouwster uit Limmen. Recentelijk was van haar werk een tentoonstelling te zien in de Vest. IJf Blokker, TV-presentator die jarenlang in diverse creaties op de buis was te zien, maakt verdienstelijke pentekeningen en strips, woont en werkt in Maassenbroek. Jean Thomassen, Haagsch schilder, kreeg bekendheid door twee TV- films over zijn werk, schildert veel portretten. Ine Veen, actrice, momenteel druk bezig met haar werk aan een nieuwe rol in de TV-serie "De Weg". Ze vond toch nog de tijd om mee te doen met haar inmiddels befaamde waterverf bloemstukken. Ciska Peters, woonachtig te Laren, in het dagelijks leven zangeres, de laatste tijd zeer verdienstelijk aan het schilderen geslagen. Hugo Vermeulen, realistisch schilder uit Leidschendam. Maakt van zijn voorstellingen vaak mytische taferelen. Zijn werk kreeg in 1980 in Parijs een eervolle vermelding bij de Parijse voorjaarssalon Piet Veen, grafisch ontwerper uit Heiloo, stuwende kracht achter de kunstenaarsvereniging 7711, bekend om zijn fraaie lino's in meer kleurendruk. Jan Hollenberg, graficus uit Ursem, wiens opvallende werk al vele keren de aandacht trok. Recentelijk werd werk van hem bekroond. Hilke Lugthart, abstract schilder uit Amsterdam. Recentelijk was zijn werk te zien in het Amsterdamse Hilton, zijn fraaie werk wordt vaak ten onrechte vergeleken met Karei Appel. Verder doen mee Jan van Erkelens, Bram Brouwer, Ineke en Watze Watzema, Catharina Olgers, Dirk Nap, Axel Kreher, Marijke Karsten, Rosemary van de Pieterman, Valentine Hobson. Liesbeth de Vries en Jan Hoek. Jean Thomassen uit Den Haag. Fijnschilder in olieverf, exposeert absurde schilderijtjes, miniaturen en landschappen na Adrian Stahlecken, geb. 1937, Haagse sociët schilder, acrylschilderijen IJf Blokker, TV-presentator, enz. Maarssen- broek. Pentekeningen en strips Coen Flinck, acteur uit Laren Gld,, olieverf schilderijen Henk Hilterman, fotograaf uit Haarlem, water- en olieverfschilderijen Nella van Os, beeldhouwster uit Limmen Actrice Ine Veen, schildert veel bloemstukk'i met waterverf, van haar hand zijn ook kaarti met droogbloemen Een tot in de kleine tenen gemotiveerd B.S.C. Heiloo heeft A.B.C. voorlopig van het kampioenschap afgehouden. In een spectaculaire wedstrijd, waarin schitterende staaltjes honkbal afgewis seld werden met domme fouten, behaal de B.S.C. Heiloo een verdiende 8-5 overwinning. Bij A.B.C. stond niet de door een blessure geplaagde oud-international Nol Beenders op de heuvel, maar een andere oud international, Doby Peters. B.S.C. Heiloo had het volste vertrou wen in Benno Dijkstra die, vooral de laatste weken, in blakende vorm ver keerd. De bloemen die aanvankelijk voor A.B.C. bestemd waren, mocht hij dan ook na de wedstrijd terecht in ontvangst nemen. A.B.C. kreeg in de eerste inning meteen al het eerste honk bezet, maar Ton Klaver zorgde met een prima dubbelspel voor twee nullen. Benno Dijkstra zette zelf de derde oud-international van A.B.C., Wim Crouwel, met drie-slag aan de kant. B.S.C. Heiloo opende met een daveren de driehonkslag van Donald Liefheb ber, die vervolgens kon scoren op een opofferingsslag van Ton Klaver. Tot de vierde inning kwamen beide ploegen niet aan scoren toe. Toen trok de uitblinker van A.B.C., de als tweede honkman opererende Nol Beenders, de stand gelijk middels een geweldige homerun over 125 meter. B.S.C. Heiloo kwam in de gelijkmaken de inning geweldig terug. Honkslagen van Martin Hendriksen, Wil van Hecke en Ton Klaver, Tweehonkslagen van Roy Tilburg en Henk Jan van der Horst en een daverende driehonkslag van Leander Doef brachten de stand op 6-1, hetgeen tevens het einde betekende van pitcher Boby Peters, die de tand des tijds toch wel begint te voelen. Zijn opvolger Henk Clemens deed het heel wat beter. B.S.C. Heiloo kon in de zevende inning de stand wel op 8-1 brengen middels Roy Tilburg en Martin Hendriksen, maar voor het overige hield hij goed stand. B.S.C. Heiloo hield verdedigend uitste kend stand, met als hoogtepunten een aktie tussen Martin Hendriksen en Donald Liefhebber, die Nol Beenders op de thuisplaat deed sneuvelen, en de excellerende derde honkman Roy Til burg. In de laatste inning verslapte de concen tratie bij B.S.C. Heiloo, Vier veldfou- ten en tweemaal vierwijd deden A.B.C. terugkomen tot 8-5. Verder liet B.S.C. Heiloo het echter niet komen en behaal de daarmee een meer dan verdiende overwinning. A.B.C. 0-0-0-1-0-0-0-0-4 5 B.S.C. Heiloo 1-0-0-5-0-0-2-0 x 8 Pitchersresultaten- Doby Peters en Henk Clemens (A.B.C.) 2-1-13-4 Benno Dijkstra B.S.C. Heiloo 12-3-6-9 Slagprestaties- Nol Beenders en Edwin Geluk A.B.C. 0.400 Roy Tilburg B.S.C. Heiloo 0.600 Ton Klaver, Henk Jan van der Horst, Martin Hendriksen en Leander Doef, (allen B.S.C. Heiloo) 0.500. Opnieuw hebben de dames van B.S.C. Heiloo een tegenstander aan de zegekar gebonden. Ditmaal moest het reeds gedegradeerde Unique Giants er aan geloven. Erg inspirerend werkte het spel van Unique Giants niet op B.S.C. Heiloo, hetgeen de vier tegenpunten verklaard. Aanvallend kwam bijna de gehele slagploeg van B.S.C. Heiloo tot een slaggemiddelde. B.S.C. Heiloo kwam in de tweede inning op een 0-2 voorsprong door Inge van Poecke, die kon scoren op een hit van Birgitte Ranzijn', die op haar beurt weer scoorde op een tik van de aan slag uitblinkende Katja Bais. lil de derde inning werd de wedstrijd reeds beslist. B.S.C. Heiloo liep toen uit tot 0-7 onder meer door een driehonk slag van Katja Bais met alle honken bezet. Unique Giants kon iets terug doen middels uitblinkster Elma van der Worm. B.S.C. Heiloo liep in de vijfde inning uit tot 1-10 door Marian Wildschut en Monique Sanches die scoorden op een driehonkslag van Lot Bunte, die daarna zelf nog scoorde op een doorgeschoten bal. Unique Giants krabbelde terug tot 2-10, waarna Katja Bais door wederom een driehonkslag te plaatsen kon scoren op een tik van Ted Koopen. Unique Giants kon in de laatste slag beurt nog terug komen tot 4-11, maar verder liet B.S.C. Heiloo het niet komen. De spanning in de tweede klasse neemt steeds meer toe. D.S.C. '74 viel als kandidaat om het kampioenschap deze week af door een afgetekende nederlaag tegen Spaarnwoude, zodat deze vereni ging samen met B.S.C. Heiloo als kampioenskandidaat overblijft. B.S.C. Heiloo ontvangt aanstaande zaterdag Thamen, terwijl Spaarnwoude het Bilt- hovense'F.A.K. ontvangt. Winnen beide verenigingen deze wed strijd dan zal een beslissingswedstrijd uit moeten maken wie zich kampioen mag noemen met de daaraan verbonden promotie. Gezien het spel van Spaarn woude de laatste weken moeten zij als de grootste kanshebbers gezien worden. B.S.C. Heiloo 0-2-5-0-3-0-1 =11 Unique Giants 0-0-0-1-0-1-2 =4 WERPPRESTATIES Monique Sanches B.S.C. Heiloo 3-3-3-3 Linda de Groot Unique giants 0-2-10-6 Slagprestaties Katja Bais B.S.C. Heiloo 0.750 Inge van Poecke B.S.C. Heiloo 0.500 Jacqueline Blank, Lian Ranzijn en Lot Bunte alles B.S.C. Heiloo333.0.333 Elma van der Worm Unique Giants Het programma voor de komende dagen op het Vennewater ziet er als volgt uit: woensdag 26-8 19.00 uur: B.S.C. Hei loo 2 - Foresters 1. damessoftball zaterdag 29-8 10.00 uur: B.S.C. Heiloo - Cromtigers A pupillen softball 10.00 uur: The Herons - Cromtigers junioren honkbal beslissingswedstrijd om het kampioenschap, van Noord-Hol land. 12.00 uur: B.S.C. Heiloo - Flying Petrels pupillen honkbal 18.00 uur: B.S.C. Heiloo 1 - Thamen 1 senioren softball Zondag 30.-8 14.00 uur: B.S.C. Heiloo 2 - Cromtigers 2 senioren honkbal. Gelukkig kan H.S.V. ieder jaar rekenen op een groep trouwe financiële onder steuners. Dat zijn de donateurs die begrijpen dat zij met deze daad een belangrijke bijdrage leveren in de taak die de vereniging zich heeft gesteld, d.w.z. rekreatie bieden aan honderden jongeren. Als u dan ook nog geen donateur bent pak dan de telefoon en draai 332071 de Hr. Bolten Ewisweg 7 zal dan graag uw Naam noteren of gaat u even langs bij bovengenoemd adres. Ook de reeds genoteerde donateurs kunnen eerdaags een bezoekje van de 'hr. Bolten weer verwachten. Als donateur heeft u dan tevens gratis toegang tot alle H.S.V. wedstrijden en dat het een spannend seizoen gaat worden daarvan kunt u op aan. Ongetwijfeld zullen er nog trouwe aanhangers Van H.S.V. zijn die het betreuren dat hun klub het 2e klasser- schap niet heeft kunnen behouden. Anderen zullen weer zeggen „dat jaar lijks vechten tegen de degradatie en maar verliezen ook niet alles is. Een ding voor beide partijen staat vast, er gaat in de komende kompetitie-strijd weer een nieuwe frisse wind door heen waaien. Nieuwe tegenstanders, nieuwe gezichten in het elftal en een nieuwe inzet waaraan spelers, bestuur en toe schouwer hopelijk weer veel plezier beleven. Men heeft er weer zin in, voorbereidingen worden weer getrof fen, zoals het oefenprogramma ver meld. 26 aug. uit tegen Zeeburgia. 30 aug. thuis tegen U.S.V.U. aanvang 14.30 uur. 2 sept. thuis tegen S.V.W. aanvang 19.30 uur. 6 sept. uit toernooi in Limmen. 9 sept. thuis Z.C.F.C. aanvang 19.00 uur. Ook de eerste thuiskompetitie wedstrijd tegen Limmen zorgt voor een aantrek kelijke start. Maar ook naast het voetballen treft H.S.V. alweer veel voorbereidingen om te komen tot andere aktiviteiten, zoals b.v. het klaverjassen. Al met al ziet het H.S.V. bestuur het nieuwe seizoen vol optimisme tegemoet en zij zal u middels de afd. Publiek kontakt en de vaste rubriek in de UITKIJKPOST op de hoogte houden van alle H.S.V.-aktiviteiten HANDSOME EIGHT-NIEUWS Het Heiloose Handsome Eight bleef afgelopen seizoen eindelijk eens zonder blessures en andere tegen slag. Bevrijd van dergelijke zorgen, behaalde de ploeg van coach Peter Koch de titel in de eerste klasse, het geen de begeerde promotie naar de hoofdklasse betekende. Het debuut van Handsome Eight in dit hogere milieu vond vrijdag in sporthal 't Vennewater plaats en werd een groot succes voor de blauwhem- den. De Heiloose debutanten versloe gen namelijk in deze eerste wed strijd het gerenommeerde Hink Sport, vorig jaar als tweede geëindigd, met 3-1. Van grootse kwaliteit was dit eerste duel niet, maar spanning was er volop. Het duidelijk meer ervaren Hink Sport nam de leiding en behield deze tot de wisseling. Handsome Eight, mentaal veel sterker geworden, bleef onver biddelijk volhouden en zette de gas ten uit de Langedijk onder zware druk. Peter Strabbing zorgde met een van zijn onverwachte afstandsschoten voor de gelijkmaker, Henk Deen schonk met een virtuoze actie zijn ploeg een voorsprong en de nieuwe aanwinst Theo Vonk (ex-AZ) bracht met een ef fectvolle knal de eindcijfers 3-1 op het bord. Handsome Eight speelt de tweede competitiewedstrijd komende vrijdag 28 aug., weer in 't Vennewater, Tegen stander is Derp United uit Egmond aan Zee. Aanvang 20.30 uur. POSTDUIVENVERENIGING "LUCHTPOST HEILOO" 20 Van onze leden korfden j.l. vrijdag! samen 274 duiven in voor een wed-: vlucht van Essen op 127 km. afstand.; Daar werden de duiven zaterdagmor-; gen om 9 uur gelost bij westenwind.! De vlucht had een vrij snel verloop,' waardoor het concours sléchts 11 mi nuten openstond. De snelste duif was van N. dei; Haan. Hij klokte om 10 uur 43 min.1 Gemiddelde snelheid van de duif was 1231 meter 69 cm. per minuut of 73 km. 900 meter per uur. De 55e en dus laatste prijsvliegende duif werd geklokt om 10 uur 54 min. 17 sec. i POSTDUIVENVERENIGING GOUDEN WIEKEN LIMMEN Wedvlucht van Essen, 124 km De uitblinker van vorige Piet de Graaf, gooit er nu werkelijk de beuk in met 1-2-4-65-7-9-12-14-15-16-17-18-19 (geweldig Piet), 28-32-33-34-35. Jaap Kaandorp zit ook met handen vol troef, 3-5-10-13-29-36-38-51. J.C. Bakkum kreeg de zegen van de Heer mee en klokt er dan ook niet naast, 5-25-30 (sorry nog van vorige week, de Heer). Spoor houdt de wagen rollende Arie Bakkum, 8-21-26-48-49 (prima). Ben Meuleman steeds op post, 11-27- 42-43-44. Jantje Bakkum laat zijn kollega's lachen, 20. Bij Nico Baltus hangen ze weer aan elkaar, 21-23-41-45. Theo Schut, dit is spelen met volle bak, 22-31-39-40-52. Arie Hageman, de man van elke zater dag, 24-2.7-46-47. Sjaak Schoorl roept nog even Olé en zit 37. TOTAAL-UITSLAG N. de Haan (31) 1-2-5-7-11-14-16-1 17-23-24-28-34-36-42-45 1000 pnt.. N. Adrichem (21) 3-6-8-20-46-55; 986 pnt.i Th. v.d. Berg (18) 4-15-38-41-48 984 pnt; D. Koomen (8) 9-18 974 pnt.J H. Lases (18) 10-19-25-32-37-39;50j 961 pnt.J A. Sonnevelt (10) 12-31-51 955 pnt.', D. Keppel (6) 21 928 pnt.j J. Pepping (4) 22 925 pnt.J Kaandorp/Keppel (21) 26-30-31-43-44; 915 pnt.J H. Houtenbos (18) 27-47-53 914 pnt.; P. Bakker 612) 29 912 pnt.; J. Molenaar (17) 33-52 906 pnt. A. Breed (11) 35-49 900 pnt.J J. Ooms (10) 40 895 pnt.j J. de Best (20) 54 885 pnt.: A.s. zondag organiseert de Stichting Z en PC Heiloo voor de 4e keer in successie een groots opgezet waterpolo- toernooi. Verdeeld over 9 poules zullen ruim 30-zeventallen om de hoogste eer strij den. De jeugdige teams bijten om 10.15 uur de spits af, terwijl de laatste match om 17.15 begint. Bij het KNMI te De Bilt is een schriftelijk verzoek om goed weer inge-1 diend en de krachtsverschillen in dej verschillende poules zijn niet groot. Het belooft dus een prachtige sportdag; te worden. Een poging om op het laatste moment, nog nood-tribunes bij te zetten ia mislukt, maar als u vroeg bent zal ei| vast nog wel een plaatsje te vinden zijnr

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1981 | | pagina 4