1 Trimt uw kind ook 12uur perdag? PilEDftO Kies voor kwaliteit uit het ijzersterke Rondo wasprogramma Schiesser0 Vergoedt uw ziektekosten verzekering óók orthodontia zonder maximum: f43,30 11.50 Mw. W. J. Grootendorst J. J. KOSTER B.V. RIA PIJNAPPEL Loonbedrijf F. Beukeveld T 02205- Schilder Taxi 2144 T0PSLAGER KLAAS MEEGDES 2. 0.65 0.55 Goud bekroonde Gelderse Rauwe Rookworst 1.75 2.10 2.50 11.95 TOPSLAGERIJ KLAAS MEEGDES LIMMEN Postkantoor Limmen officieel in gebruik Vakantiedorp Aquadelta te Bruinisse lanceert Jan Raas-fietstochten 8 Tuincentrum Heiloo Trimschoenen, sportschoenen, gympies... allemaal oké, maar dan wel voor 'n uurtje sporten. Veel kinderen zien we dag in, dag uit met dat soort schoenen, van 's morgens vroeg tot 's avonds laat. Een kwalijke zaak vinden wij, want juist die schoenen voldoen op geen enkele manier aan de eisen voor normaal schoeisel. Logisch, 't zijn sportschoenen. Of ze nu knellen, geen steun geven, of nat zijn van het transpireren... Uw kinderen zullen niet klagen. Ze voelen het amper. Daarom, geef kindervoeten meer aan dacht en kom 'ns met ons praten. We dienen U graag van advies. toch beter voor hun voeten V0ETKUNDIGE (pedicure) THERAPEUTISCH BANDAGISTE STEUNK0USEN ook naar maat STEUNZOLEN ELEKTRO-TECHNISCH BURO Dusseldorperweg 27 - Limmeri - Tel. 02205-2561 Perfektie is onze kwaliteit TEXTIEL EN MODE Kerkweg 44 - Tel. 1256 - Limmen Voor bron en/of pomp, tuin diepspitten met kraan, fraisen of overige grondwerkzaamheden Bel: 02206-2555 Delverspad 2 - Egmond a/d Hoef I 1 i De enige ziektekos tenverzekering voor partikulieren die alle ziektekosten vergoedt zonder maximum. Ook orthodontie, alternatieve genees wijzen (zoals acupunc tuur), preventieve ge neeskunde, bevalling, thuis of in 't zieken huis enz. Ondanks dit alles is de premie bijzonder laag. Wij vertellen u graag alles over deze unieke ziekte kosten verzekeri ng, die waarschij n- lijk beter is dan de verzekering die u nu hebt. Bel ons even. KOOLS bv DEZE WEEK: KOGELBIEFSTUK 100 gram BAKBL0EDW0RST 100 gram Uit eigen keuken: KALFSRAG0UT 100 gram Uit eigen keuken: KALFSVLEESKROKETTEN 20% 2e voor de HALVE PRIJS BOTERHAMWORST 150 gram GEGRILDE VARKENS FRICANDEAU, 100 gram PAARDEWORST 250 gram VLEESLETTER per stuk VLEESSTAAF per stuk Dusseldorperweg 57 - Limmen bij R.K. Kerk-Tel. 02205-1873 Trucs KERKEVEILING LIMMEN GROOT SUCCES DEUIJLENSPIEGHELS RAAD EN COLLEGE ZIEN ECHT NIETS IN HERINDELING Raad unaniem stank Aanbieding begroting VAKANTIEDORP AQUADELTA TE BRUINISSE LANCEERT JAN RAAS-FIETSTOCHTEN Andere evenementen JAN JONGBLOED OP AQUADELTA BRUINISSE Jan raas fietstochten op aquadelte in bruinisse Dinsdag 24 november 1981 zijn wij 25 jaren getrouwd. Iedereen die bij gelegenheid van dit heugelijke feit een borreltje wil komen drinken, is die dag van harte wel kom in het Cultureel Centrum Vredeburg, Dusseldor-j perweg 64 te Limmen, tussen 17.00 en 18.30 uur. Lies en Sake Rodenhuis j Limmen, november 1981 Kerkweg 47 Handzame STEIGO beugelzaag, zaagblad lengte 60 cm. Voor vele zaagdoelein- den geschikt. Let op deze prijs! Slechts Hoogeweg 69 - Heiloo Tel. 02205-1262 p^\ Bogerdlaan 18, Limmen, tel. 02205-1585 Ook via Ziekenfonds (90% korting) Speciaalzaak voor Limmen en omgeving. Rondo levert een compleet was programma met wasautomaten en -combinaties, centrifuges, strijk- en droogautomaten en afwasmachines. Tientallen apparaten, verschil lend in uitvoering en prijs, aan gepast aan uw wensen en uw budget. Een ding hebben ze gemeen; dezelfde onberispelijke Rondo kwaliteit. Inclusief 50 jaar ervaring en de rotsvaste zekerheid van een betrouwbare service. Kiezen voor kwaliteit is kiezen voor Rondo. KOELEN VRIEZEN Wij als officiël Rondo dealer willen U graag volledig verder informeren. Kom gauw maar eens kijken bij: en nog veel meer leuke nachtkleding bij voor HBSgp Assurantie-, Advies- en Bemiddelingsburo Na de door zo Hopen z< 'elftal aa laten zi zijn al strijd, v verd tej leden c voor de resultaa titie ho< ses. Het 2e 3 dat start mi Vorig s deze ve Het pre ziet er Zondag Limmei Zilvern S.V.A. Limme: St. Ade Dynam Limme Limme Hugo E Limme Flamin Kolpin JUNIO Limme Limme A.F.C. Zaterd JUNIO Limme Reiger lid garantie voor iiDm zekemeid Kennemerstraatweg 75, 1851 BB Telefoon 072-331878 JUNIC Berdo; Limme Meerv Heiloj, Limme 6 HALEN 4 BETALEN. mist op deze manier een goed over zicht", aldus de heer Rijs. Over de begroting op zich had hij op dit moment weinig opmerkingen. Hij wilde wel kwijt dat de verbetering van de huisvesting van het gemeentebestuur door de voorgestelde gespreide ligging wel eens duur kan worden. Ook de heer Blom ging niet verder dan het maken van een paar kanttekenin gen. Ten aanzien van de eerder genoemde huisvestingsverbetering adviseerde hij met klem het personeel bij de uitwer king ervan te laten meedenken en meebeslissen. Verder was hij blij dat de gemeente met een voorgenomen ombuiging van het huisvestingsbeleid naar de bouw van meer huurwoningen aan zijn wensen tegemoet komt. Het plaatsen van een windmolen ten behoeve van de energievoorziening van sporthal en gemeentehuis noemde hij, evenals de andere frakties, een goede zaak. De heer Rodenhuis was van mening dat de begroting welliswaar nu geen tekort vertoont maar dat bij uitvoering van dit begrotingsbeleid zeker zal blijken dat er geld te weinig is. De heer Koelemeij vroeg zich af of het niet verhogen van de belasting wel wijs is. In de toekomst kan dit wel eens negatief uitwerken. Wat betreft het onderwijs gaf hij de raad het advies om het hele onderwijs binnen Limmen eens goed te bekijken. Hij noemde het gemis van openbaar kleuteronderwijs een slechte zaak. In zijn antwoord ging burgemeester Molhoek in op een aantal van de gemaakte opmerkingen. Over de wel of niet financiële haalbaar heid van de huidige begroting gaf hij toe in 1982 een aantal trucs te zullen moeten uithalen. „Er zullen mee- en tegenval lers zijn, een exacte raming is onmoge lijk. Juist gemeenten met een meerja renraming komen door verkeerde ra mingen nu in de knoei! Over de plannen'betreffende de huisves ting van het gemeentebestuur liet hij weten dat het nog lang niet zeker is, dat de plannen doorgaan. „We willen u allen op tijd laten weten waar we aan denken". „Huurwoningen zijn momenteel nood zakelijk en daarom stellen we ojns jtqleic},... dus snel bij", aldus.zjjn antyvoqra op ds0 opmerking'van de heer .Blom. Molhoek deelde mee dat het gaat om zo'n 80 kleine wooneenheden die tot eind '82 gebouwd gaan worden. Ais herinnering aan deze dag gaf heer v.d.Goes aan burgemeester hoek een reliëf van een oude postkoi mevrouw Molhoek kreeg een zilve i kettinkje met een posthoorn eraan. Burgemeester Molhoek zei: „Na politieburo hebben we nu ook postkantoor, alles wat nodig is Astrii zelfstandigheid, of we blijven best: ,s ion g( of niet. Wat we ook zullen wor Dijks profiteer van de mogelijkheden van P;T.T. in deze groeiende informa maatschappij Burgemeester Molhoek sprak ook waardering uit voor de architect, Ir. Weertman, van architektenburo Tau uit Alkmaar. Felicitaties gingen ook naar de behe): der de heer Vok Groot, „de contains keet" was niet leuk, wij wensen u nieuwe kantoor van harte toe". Óok de architekt de heer Weertm wilde nog wat zeggen: „Wij wilder een boom aanbieden voor het nieti; postkantoor. Het puntige raam in luifel maakte het moeilijk en kostba p wat de zonwering betreft. Deze boi zal dienst doen als een natuurli i Woe: zonwering en verenigt bet- nuttige i e Hoog UI Wel BALC linge vondi (Fr.); 37, B (Fr.); 17, I Anne gevo Balti vond Groo in: H Jullii een de si KJ LIMMEN- Gevonden: zilverkleurig rashennetje. Vermist: - Cyperse kater, omg. Molenweg. - Zwarte kater, bruin vl. bandje, omge ving Oosterzijweg. TnL: mw. Bakkum 02205-1806. Goede tehuizen gezocht: - Rode kater, gecastreerd, - Cypers/witte kater, gecastreerd. Vermist: - Cyperse kater, - Zwart/witte kater. Inlmw. de Waart, 334810. De jl. vrijdagavond te Limmen gehou den veiling t.b.v. kerk en jeugd heeft een recordbedrag van 50.000 opge bracht. In een tijd van recessie, toenemende werkloosheid, dalende koopkracht, mag dit inderdaad als een groot sukses worden beschouwd. Het vele belangeloze werk dat door het organiserend komitee voorafgaande aan de veiling werd verricht is ruim schoots betaald geworden. Vanaf de eerste minuut van de veiling, welke bekwaam tverd geleid door de veilingmeesters Kees Kroone en Max Nuyens, werden er goede prijzen voor alle artikelen gemaakt. Als adspirant veilipgmeester trad op Nico Beentjes Szn„ die voor de eerste maal in deze funktie fungeerde. Uiteraard zenuwachtig bij zijn eerste nummers, maar al ras de knepen van het vak lerende, ontpopte hij zich als een goede leerling. Tot de toppers van de avond behoorden o.a. een antieke wentelploeg 600,-, een paaskaars 500,-, een bidstoel 550,-, een hardhouten voordeur kompleet met hang- en sluitwerk en afhangen 1.250,-. Als absolute topper mag genoemd worden een Statenbijbel anno 1785, gedrukt te Leiden en gesigneerd door Willem Hendrik Dozy, sekretaris en eerste klerk der stad Leiden. Deze bijbel bereikte hetrekordbedragvan1.575,-. Paling ging tot 100,- tot 13Ö,- per pond, een edammer kaas 60,- tot 75,-. Balen hooi varieerden van 8,- tot 16,- per stuk. Het totaal aantal kavels (koopjes) be droeg 376 stuks. Deze werden gekocht door plm. 150 verschillende kopers. De gehele avond had een sfeervol, gezellig en spannend karakter. Verschil lende kavels werden onder grote hilari teit aan de man gebracht. In een zeer snel tempo werd de veiling naar het hoogtepunt, dat lag tussen half elf en half een, gebracht. Het einde was te plm. 02.15 uur. De schenkers kunnen tevreden zijn, alle giften werden voor goede tot zeer goede prijzen gekocht. De kopers wisten zich verzekerd van goede kwaliteit en steun den een goed doel, daar was het tenslotte om begonnen. Het was weer een ouderwetse, heerlijke veiling, waarvan alle aanwezigen heb ben kunnen genieten. Carnavalsvereniging „de Uijlenspieg- hels", vragen weer even uw aandacht. De laatste maanden is er weer druk vergaderd om de plannen voor het komende seizoen uit te werken. En ik kan u vertellen dat er ook dit jaar weer zeer spectaculaire zaken op het programma staan. Nieuwsgierig gemaakt door de geruch ten heb ik mij door één van de leden van de raad van elf, deelgenoot laten maken van deze plannen en ik kan u verzekeren dat ik na afloop zeer onder de indruk was van de aktiviteiten. Op een aantal plaatsen in Gorteldonk was men bezig om er dit jaar weer iets moois van te maken. Maar allereerst komt de Prins verkie zing. Deze vindt plaats op zaterdag 14 november om 20.00 uur in het parochie huis „Sint Maarten", welke voor deze gelegenheid weer omgedoopt wordt in de „Leutbunker". Er werd mij gevraagd om in dit artikel ook even te vermelden dat het program ma van de verkiezing wat vroeger begint om daarna wat langer tijd te hebben om feest te vieren. Wat dit laatste betreft heb ik er het volste vertrouwen in dat het ook dit jaar weer goed zit, want feestvieren kunnen ze daar in Limmen, eh, Gorteldonk. Alaaf. De schriftelijke reaktie van B. en W. op de discussienota gemeentelijke herinde ling, waarin deze nota op tal van punten wordt gekraakt en waarin duidelijk wordt gemaakt dat Limmen nog steeds niets ziet in deze herindeling, werd door de raad volledig onderschreven. In de schriftelijke reaktie komt onder meer naar voren dat de nodige kennis over de relatie tussen omvang van gemeenten en hun kwaliteit als lokale gemeenschap niet of nauwelijks aanwe zig is. Voorts leeft bij het college de gedachte dat men slechts na een toer tocht per bus door Noord-Holland de grenzen opnieuw wil vaststellen en daarmee anderhalve eeuw ontwikkeling rond gemeentelijke herindeling opzij heeft gezet. rapport van de burgercomi lissie waarin zelfstandigheid voorop staat en zo dit niet mogelijk is de keuze voor samen voeging met Akersloot. De heer J. Rijs (C.D.A./L.G.) vroeg zich af wat er nog toe te voegen is aan de reaktie van het college. „We raken alleen meer en meer gefrus treerd door hetgeen gebeurt. De vraag is wat er met de reaktie gebeurt. De heer J. Blom (P.v.d.A.) vroeg zich af waarom het punt van samenvoeging op de onlangs gehouden hoorzitting in Akersloot achterwege is gebleven. Vol gens hem dient het volstrekt duidelijk te zijn dat men een samenvoeging van Limmen en Akersloot verkiest boven iecjer ander model. Alleen dan maakt men kans op een serieuze afweging door de Staten. Volgens C. Dekker (C.P.N.) getuigt het van slecht bestuur dat er geen rekening wordt gehouden met de wens van de bevolking. Het schrijven had volgens Dekker nog beter opgesteld moeten worden en wel op zo'n manier dat de zelfstandigheid beter naar voren komt. Burgemeester N. A. J. Molhoek voegde nog het een en ander toe aan het schrijven van B. en W. „Ik raad u aan naar uw eigen partij te gaan en te proberen daar de mening te veranderen. Het college kan alleen z'n mening er om een politiek gevraagd en geen antwoord", aldus weergeven terwijl antwoord wordt bestuursrechtelijk Molhoek. In één van de volgende agendapunten kwam het milieu ter sprake. Ten eerste vroeg de heer Rodenhuis zich af waar om iedereen verplicht is de 4% verho ging van de tarieven voor de reinigings heffingen en rioolafvoerrechten te beta len. Wie nooit iets mee te geven heeft zou volgens hem ook niets moeten betalen. Het antwoord van het college was dat degene die het mee kan geven belasting plichtig is, maar dat voor degene die deze mogelijkheid niet bezit de heffin gen ook niet bestaan. Hierop aansluitend kwam de heer Rijs met een opmerking óver de stankover last die er de laatste tijd optreedt. Deze stank wordt volgens hem veroorzaakt door afgewerkte motorolie die in het riool terecht is gekomen. De oorzaak hiervan moeten we volgens de spreker zoeken in het zelf verversen van de motorolie. De toename van dit doe- het-zelf verversen ligt aan de verkoop van olie bij groot winkelbedrijven, die echter - en dit moet volgens de heer Rijs veranderen - geen mogelijkheid bieden de oude olie terug te geven. Een aantal korte conclusies werden getrokken over de in deze raadsvergade ring aangeboden begroting. De heer Rijs begon met de opmerking dat de begroting dit jaar anders is dan de raad gewend is. „Vroeger was het een meerjarenraming terwijl het nu gaat om een planning voor één jaar. De raad Vrijdagmiddag opende burgemeester N. A. J. Molhoek het nieuwe postkantoor aan de Kerkweg in Limmen. Edith Groot, dochter van de kantoor houder, droeg een fraai droogbloem stuk waarin de sleutel lag. Door het omdraaien van het slot was de officiële opening een feit. Een mooi kantoor dat goed in de omgeving past, voorzien van 2 loketten achter veiligheids glas, een postbus ruimte en een kantine. Nadat de genodigden het nieuwe post kantoor bekeken hadden, begaf het gezelschap zich naar de Glastronoom, hier kreeg als eerste Mr. J. J. v.d.Goes, directeur van het postdistrict Haarlem het woord. "Limmen kreeg in 1852 zijn eerste postkantoor, toen noemde men dat nog een bestelhuis en de beheerder noemde men een briefvergaarder". Deze had vaak nog verschillende nevenfunkties aldus de heer v.d.Goes. In 1881 kwam de pakketpost en tevens de Telegraaf en telefoonwet en de Rijkspostspaarbank. Nu, 100 jaar later worden er per dag 40 miljoen poststukken verwerkt en het dienstverleningspakket zal nog verder worden uitgebreid. „Een postkantoor is eigenlijk een so ciaal centrum", aldus de heer v.d.Goes, „U kunt er op vele tijden terecht, velen weten nog niet dat je er b.v. een strippenkaart, een busabonnement, een museumkaart, reischeques en voor de paardentoto terecht kunt". verzt v. zoal Ook Heei De 's a r Maa het'schóne" aldüs Wéërtman. De heér-'S. Geerdes, directeur van postkantoor Castricum, sprak de v uit dat de gestage groei van de bc r. gelijke tred houdt met de groei van postkantoor". Vervolgens vroeg hij of de heer Erka een gewezen postbode bij hem wi b komen, deze was nu 94 jaar en roi nog steeds graag een sigaartje, hij hem een doos „goede sigaren" Ed Groot kreeg een kadobon aangebodc. De heer Groot, die sinds 1974 bij post in Limmen werkt, bleek dt middag ook een uitstekend ceremon meester te zijn. het naar huis gaan kregen al bezoekers een zakje bollen mee. eens - s/ Het vakantiedorp Aquadelta bij Brui nisse aan het Grevelingenmeer, dat bestaat uit een groot aantal luxe bunga lows met veel speelweiden en twee honderd appartementen, biedt haar gasten tijdens de herfstvakantie een primeur aan. Het evenementenburo van Aquadelta heeft de beroemde Zeeuwse wielrenner Jan Raas, bereid gevonden een drietal toertochten met start en aankomst plaats Aquadelta uit te zetten. Jan Raas kent het eiland op zijn duimpje, omdat hij veel op Schouwen Duiveland traint. De route loopt over goede wegen langs en door kleine, mooie dorpjes en gelegen in een schitte rend, typisch Zeeuws landschap. De routes voeren langs een paar kleine cafeetjes, zodat de benen gestrekt kun nen worden op een terras of bij een plattebuis aangeschoven kan worden. Iedereen die de route uitrijdt ontvangt een Jan Raas-herinneringsmedaille. Aquadelte heeft fietsen te huur. Er is geen betere zit dan je eigen zit, dus neem je karretje mee. Iedereen die iets meer wil weten kan een foldertje bij Aquadelta aanvragen. Het evenementenburo van Aquadelta biedt tijdens de herfstvakantie haar gasten nog een groot aantal andere aktiviteiten aan. In het Pleintheater zijn films te zien, kan bingo gespeeld worden en treden goochelaars, clowns, buiksprekers op. Worden disco's en modeshows gehou den. Voor de sportieve gasten zijn er trimlopen onder leiding van sportin- structeur, zwemmarathons, wandel speurtochten. Bovendien kan men op het Grevelingenmeer erg goed surfen. In principe zijn de aktiviteiten die voor de kinderen georganiseerd zijn gratis. Op die manier hopen de mensen van het evenementenburo de ouders, als ze dat willen, ook rust te gunnen. Verder kunnen de gasten uiteraard zwemmen in het overdekte zwembad, een zeilboot huren in de jachthaven, bowlen, squash spelen en 's avonds lekker uit eten. De bekende keeper Jan Jongbloed op donderdag 22 oktober a.s., tijde r: de herfstvakantie, de finale van Aquadèlta Penalty Bokaal in het do)K staan. Het is de eerste maal sinds zijn operai dat Jongbloed weer aktief is. Doi middel van drie voorrondes kunnen: gasten van Aquadelta proberen Amsterdammer in de finale te kloppf en uit zijn handen de bokaal te ontval gen. Inlichtingen: Afdeling Reserveringe i» tel. 01113-1940. Op woensdag 21 oktober a.s. (tijdens herfstvakantie) fietst Jan Raas zelf tocht mee. Trimmers en toertochtliefhebbers kï nen onder leiding van Jan Raas een pi 1 sprintjes onderweg trekken. Na afloop van deze tocht vertelt Raas in het Pleintheater van Aquadel over zijn wielercarrière. Inlichtingen: Afdeling reserveringt tel. 01113-1940.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1981 | | pagina 10