Gemeentel Heiloo PREDIKBEURTEN EN ANDERE DIENSTEN Ingezonden: Fa. J. de Graaff Exposities Geen Uitkijkpost gehad? CHAMPION VOORBEREIDINGSBESLUIT ODD FELLOWS 10 JAAR IN BERGEN-HEILOO THOMASSEN OP HET FNIDSEN 00K NIEUWJWAARSRECEPTIE IN HUIZE „DE LOET" ZINLOZE PUINHOOP 10E halve i>) marathon 10-1-82 egnhorid aan zee KERSTAKTIE1981 IN HEILOO NEDERLANDSE VERENIGING VAN HUISVROUWEN AFDELING HEILOO W. WAGENAAR, tandarts GEEN PRAKTIJK t/m vrijdag 29 januari. AFWEZIG: H. D. GRANSBERGEN, arts van 9 t/m 24 januari. DIERENBESCHERMING HEIL00-LIMMEN-CASTRICUM GEVONDEN VOORWERPEN 14-12-81 tot 21-12-81 Afhalen op woensdag en zaterdagmiddag van 14.00-16.00 uur Gevonden in de periode van 21-12-81 t/m 28-12-81 Gevonden voorwerpen in de periode van 28-12-81 tot 4-1-1982 FILMLIGA HEILOO BURGERLIJKE STAND GEMEENTE HEILOO ih«wiki 3 Bel donderdag: 072-330175 UITKIJKPOST 6 JANUARI 1982 De burgemeester van Heiloo maakt bekend, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 17 december 1981 heeft besloten te verklaren, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor het gedeelte der gemeente, gelegen tussen de Kanaalweg, Rijksweg 9, Oosterzijweg en gemiddeld zo'n 400 meter ten noorden van de Lagelaan, een en ander zoals op de bij het besluit behorende kaart met een dubbele arcering is aangegeven en met een zwarte onderbroken lijn is begrensd. Het besluit ligt met de daarbij behorende tekening voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken. JAARLIJKSE TENTOONSTELLING TINTORETTO TROK VEEL BELANGSTELLING In de Zevensprong werd met kerst en nieuwjaar de tentoonstelling van de teken en schilderclub Tintoretto ge houden, o.l.v. Jaap Dekker. Er was dit jaar bijzonder veel belangstelling. Het werk van de leerlingen was ook van een hoge kwaliteit, opvallend waren de vele olieverfschilderijen. Prachtig was het bosgezicht, dat helemaal met het mes was aangebracht. Ook was er een schil derij dat het putje en omgeving liet zien, zoals het er vroeger uit zag. Zo waren er onderwerpen van allerlei aard. Om al dit fraais te ondersteunen had de vereniging van Tuinbouw en Plantkunde de Zevensprong versierd met allerlei prachtige bloemstukken, die niet overheersten maar door hun rustige kleuren de juiste toon troffen. In het andere gedeelte van de Zeven sprong, waar de lessen gegeven wor den, was werk van de jongere leden van Tintoretto te zien, ook hier zat werk bij dat beloften inhield voor de toekomst. Jaap Dekker mag best een beetje trots zijn op z'n leerlingen. Gekraakt Op deze plaats heb ik eerder 'n paar keer mijn mening kenbaar gemaakt met betrekking tot het behoud van de Asta voor andere maatschappelijke doel einden. Ik deed dit aan de hand van een duidelijk bouwkundig plan. De teke ning van dit plan berust bij de gemeen te. De voorgestelde herinrichting zou m.i. het bedrag van één ton dat voor de sloop is bestemd, niet behoeven te overschrijden. Enkele schriftelijke en veel mondelinge instemming voor het behoud hebben mij bereikt. De burgerij denkt nu eenmaal anders dan de be- stuurderen van onze gemeente. Door de kraakaktie van 18 december hebben welwillende jeugdigen de ge meente uit haar welgedane dommel willen halen, maar die bleef rustig sla pen toen een andere groep, door de overheid zo geschuwde vernielzuchtige jongeren, haar te hulp kwam toen ze aan de voorgenomen sloop van de Asta een aannemelijker aanzien gaven. Niet gestoord door politie kregen zij de kans de zaak zo grondig mogelijk te vernielen. Het ingrijpen had later plaats toen het glas van de Oude Herberg in diggelen ging. Toch, als men mocht menen dat het aanzien van de Asta de sloop nu wel rechtvaardigt, dan meent ondergetekende, dat met goede wil de herinrichting niet uitge sloten behoeft te zijn. Maar ik moet de kans op de uitvoering gering achten als men weet dat de overheid het zelden nodig vindt op begane blunders terug te komen. De slopers zullen met ongebruikelijke voortvarendheid aan het werk worden gezet om de herinnering aan iets be ters met de grond gelijk te maken. Als men de halsstarrigheid van onze plaatselijke bestuurders wat het Asta- theater betreft ziet in het licht van de financiële bereidwilligheid ten aan zien van de schietsportvereniging De Vrijheid tot de bouw van een schiet baan, dan meen ik dat de kansen nogal ongelijk worden verdeeld. Ik wil niet ingaan op de gedachte dat met de wildgroei van het sport- schieten het hanteren van schiettuig onder de burgers de veiligheid nogal eenzijdig zou kunnen beïnvloeden. Wat de lichamelijke gezondheid van de schutters betreft wil ik opmerken, dat schade aan het gehoororgaan en loodvergiftiging, door het schieten met zwaar kaliber in besloten ruimten niet denkbeeldig zijn. Dit probleem is in verband met de schietbanen waar politie oefent serieus ter sprake ge komen. Maar wie ben ik dat ik mij zorgen zou maken over de gezondheid van schut ters, terwijl ik als burger mij slechts betrokken mag voelen bij een gezonde visie van de Heilooër overheid? C. Admiraal INGEZONDEN Met veel genoegen, en velen met mij, hebben de le Kerstdag de Kerst viering in de Willibrordusstichting voor ouderen gevierd. 2 Prachtige kerstbomen sierden de zaal en we wer den onthaald op al wat lekker is, en wat deed ons het oog strelen, optreden van de Waagzangertjes, nou dat was gran dioos. Ongeveer 50 kinderen zongen zo mooi, en vulden bijna de hele avond. Daarom komt* alle medewerkers, die geholpen hebben deze middag en avond te vullen onze oprechte dank toe. Mevr. Hoogschagen, Kennemer- straatweg 165, Heiloo. Op 8 januari a.s. hopen de leden van de Gemini-loge der Independent Order of Odd Fellows, thuishorend in Bergen en Heiloo, het feit te herdenken dat deze loge 10 jaar geleden werd opgericht. Bij de stichting van deze loge in 1972 waren er 15 leden. Dit aantal is lang zaam maar gestadig gegroeid tot 29 leden. In de loges van de I.O.O.F. tref fen mannen of vrouwen elkaar in regel matig gehouden loge-zittingen. Daar deze loge-zittingen een besloten karakter dragen, kunnen de leden van de loges vrij-uit met elkaar spreken over alles wat hun hart beroert. Dat is het ge heim van deze zogenaamde "geheime" broederschap. De discussies vinden plaats op basis van vriendschap en liefde voor de medemens en een streven naar waarheid. In deze tijd van teruggang en onzeker heid willen veel mensen zich her-oriën teren op de zin en het doel van het leven. Aan dit verlangen tracht de I.O.O.F. richting en inhoud te geven door mensen van diverse denkrichtingen, gelovige en zij die zich niet tot een kerkgenootschap Heiloo, 30 december 1981. De burgemeester voornoemd, drs. G. J. Glijnis. rekenen, mensen met een eenvoudige opleiding zowel afgestudeerden, stede lingen en plattelanders, ouderen en jon geren, gegoeden en minder met aardse goederen bedeelden, in loge-verband samen te brengen om zich te bezinnen op de diepere waarden in het leven. Mensen dus, die zich niet aan hun ver antwoordelijkheid voor de naaste willen onttrekken en ook waar nodig en indien mogelijk maatschappelijk aktief willen zijn. Belangstellenden kunnen zich, overigens geheel vrijblijvend voor informatie wen den tot: B. Bleker, De Spanring 1, te Heiloo, tel. 072-332253. BEROEPSRECHT BIJ BIJSTAND We zijn nog steeds niet uitgepraat over het in-hoger-beroep-gaan wanneer je het niet eens bent met een beslissing van de sociale dienst. Wanneer kan je in hoger beroep, en hoe doe je dat? zijn vragen waarover je niet uitgepraat raakt. Donderdag 7 januari gaan we ons hier in weer verdiepen, samen met dhr. Hans de Nobel van de sociale dienst. Iedereen die met een probleem zit, of die belangstelling heeft voor een onderwerp dat te maken heeft met bijstand, is welkom. Er is kinder opvang. We beginnen om 9.15 uur. Vrouwen in de Bijstand, Hof van So- noy 1 (aan de Ged. Nieuwe Sloot). VOORLICHTINGSAVOND VOORTGEZET ONDERWIJS Op dinsdag 12 jan. 1982 om 20.00 uur organiseert de R. K. Kontaktraad een voorlichtingsavond voor de ou ders van de zesde klas leerlingen van de katholieke lagere scholen. Deze bijeenkomst wordt gehouden in de Aula van de St. Jan de Evangelist MAVO aan de Dors. Op deze avond zal de heer J. P. Peijning het lager be roepsonderwijs toelichten en de heer F. P. Sandkuijl het algemeen voort gezet onderwijs. Vanzelfsprekend zijn ook ouders van zesde klassers van andere scholen die een dergelijke voor lichtingsavond hebben gemist van har te welkom. De Haagse fijnschilder Jean Thomassen zal tezamen met de uit Heiloo afkomsti ge actrice Ine Veen en Rosemary van der Pieterman uit Heerhugowaard expose ren in de Galery op het Fnidsen 72 te Alkmaar. Jean Thomassen, die in ons land bekend staat als één der meest grote detaillisten in fijnschilderkunst zal ditmaal niet al leen werk exposeren uit zijn klassieke euvre, maar tevens zal men kennis kun nen maken met surrealistische onder werpen die doen denken aan de Jeroen Bosch-achtige sfeer, waarin Thomassen zijn bizarre gedachtenwereld uit. Actrice Ine Veen zal voor het eerst, naast haar reeds befaamde bloemaqua- rellen ook werk tentoonstellen van haar veelzijdig kunnen: etsen, blokdruk, zeef druk enz. Het geheel wordt gecompenseerd door de beeldige keramiek plastieken die in fijne pasteltintjes zijn beschilderd door Rosemarie van der Pieterman. Deze uit Heerhugowaard afkomstige kunstenares heeft al meerdere malen hoge ogen ge gooid op de kunstbeurzen die Jean Tho massen de laatste jaren in Noord-Hol land organiseerde. Een rijkdom aan verschillende kunst uitingen tegen betaalbare prijzen in de nieuwe Galery van Lia Koreman, die haar zaakje onder de naam Kunst - Kitsch en Cadeaux aan het publiek pre senteert en waar men onbekommerd vrij kan rondsnuffelen tussen cadeautjes en kunstvoorwerpen. De expositie zal openen op zohdag 10 januari 15.00 uur en duurt tot eind februari. Voor de eerste keer had men in de Loet een nieuwjaarsreceptie georganiseerd, om de bewoners elkaar, en het bestuur een gelukkig 1982 toe te wensen. Een plan, dat in goede aarde viel, want op de toch wat katterige dagen zo aan het begin van een nieuw jaar heeft men best wat behoefte aan gezelligheid. En gezellig was het, de recreatiezaal was stampvol, iedereen kreeg een drankje en een hapje en dat liet iedereen zich goed smaken. Ook de wethouder mevr. A. A. M. Willemse-v.d.Ploeg met haar echtgenoot waren deze middag van de partij en ook burgemeester G. J. Glijnis kwam met z'n echtgenote nog even langs. De voorzitter, de heer Chr. Vahl, sprak hierover ook zijn waardering uit. Te vens bracht hij een woord van dank aan de aktiviteiten commissie, de dames van het U.V.V. en niet in de laatste plaats aan het personeel: „Wij danken directie en personeel voor hun grote inzet die zij het afgelopen jaar weer getoond heb ben, wij hebben hiervoor veel waarde ring, aldus de heer Vahl. De directeur van de Loet, de heer Schuur, sloot zich bij de woorden van de heer Vahl geheel aan. „De inzet van hei personeel is geweldig". Toen het officiële gedeelte achter de rug was, bleef men nog geruime tijd bij elkaar zitten om te genieten van deze gezellige, warme bijeenkomst, op een druilerige januaridag. Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk 10 uur ds. Ph. Ouwendijk. Crèche en kinderkerk in De Rank. Kruiskerk 10 uur ds. v. Teylingen uit Sprang Ca- pelle. Crèche in de achterzaal. Zondags school in de Rehobothschool. 19.00 uur ds. Van den Bovenkamp uit Alkmaar. Geref. Kerk Noordergeeststraat 9.30 uur ds. L. J. Boeyinga, Bloemen- daal; 17 uur: ds. A. C. Langedijk, Enk huizen. Parochie-zondagsdienst Psych. Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo, tel. 072-330844. Evangelie-Centrum Zondagmorgen 10 u. Dienst en donder- dagav. 8 u. Bijbelstudie. Westerweg 294. Hervormde Gemeente Limmen 10 uur ds. J. v. d. Graaff uit Heiloo. Ned. Herv. Gemeente Egmonden 10 uur Egmond-Binnen, voorganger nog onbekend. Evang. Luth. Gemeente Alkmaar 9.30 uur ds. J. Mostert. Remonstrantse Gemeente Alkmaar Geen opgave. Doopsgez. Gem. Koningsweg Alkmaar Geen opgave. Oud-Kathnlieke Kerk Emmasfraat 9, Alkmaar 10 uur Hoogmis. Charismatische Bijbelkring Hoogegeest 37 - Akersloot Samenkomst: dinsdagavond 20.00 u tel. 02513-12205. Op deze foto een klein gedeelte van de ravage dit het onderwijzend personeel van de Nicolaas Beetsschool in de vakantie in hun school aantrof. Een aantal onbekende bezoekers was systematisch de hele school doorge- gegaan onderweg alles vernielend. Kasten werden eenvoudigweg leegge haald en de inhoud werd over de grond verspreid, de administratie werd totaal ontredderd, wandkaarten gingen dwars door midden, het aquarium werd leeg gegooid en ga zo maar door, te veel om op te noemen. En waarom eigenlijk? Weegt het plezier dat deze, waarschijn lijk jonge, vandalen aan hun werk ondervinden op tegen het verdriet dat men anderen aandoet? Waarschijnlijk hebben ze zelf niet eens in de gaten wat ze aanrichtten. Uren werken om de boel weer enigzins aan kant te krijgen, boeken die opnieuw zullen moeten worden aangeschaft, werk van leerlingen en leerkrachten totaal vernield en door elkaar om nog maar niet te spreken van de schade die aan andere en vaak dure leermiddelen is aangericht. Het is werkelijk te hopen dat het verstand bij deze knapen snel de over hand krijgt en dat herhaling in de toekomst uitblijft. Het Kerstaktie-comité Heiloo had voor de eerste Kerstdag weer zijn jaarlijks kerstfeest georganiseerd. Wij konden voor dit feest weer ongeveer tachtig inwoners van Heiloo uitnodigen. Gedu rende de middag en een groot deel van de avond hebben wij getracht door muziek, zang, dans en toneel onze bezoekers op aangename wijze bezig te houden. Uiteraard werd daarbij de inwendige mens ook niet vergeten. Bovendien werden er nog talrijke kerst pakketten, bloemstukken en fruitscha len, ongeveer 450 stuks, op even zo vele adressen bezorgd. Wij zijn niet alleen verheugd, omdat wij dit jaarlijkse gebeuren ook nu weer hebben doen plaatsvinden, wij zijn bovendien zeer dankbaar, dat dit alles weer mogelijk was door de spontane wijze, waarop onze medebewoners van Heiloo hun medewerking hebben ver leend. Allereerst heeft de opbrengst van de huis-aan-huis collecte onze verwachtin gen nog overtroffen. Temeer omdat in de dagen van deze collecte ook de actie voor Polen viel. Onze collecte slaagde niet alleen door ieders royale bijdrage, maar zeker ook door de actieve mede werking van onze collectanten en collec- trices. Daarnaast zijn wij veel dank verschul digd aan al diegenen, die belangeloos bereid waren met gebruikmaking van eigen auto al deze kerstgeschenken op de juiste adressen te bezorgen en ook nog onze gasten 's middags naar de aula en 's avonds weer naar huis te brengen. Wij zijn allen, die op welke wijze dan ook aan het welslagen van onze jaarlijk se aktie hebben meegewerkt, zeer erken telijk. Het Kerstcomité. Heiloo, december 1981 In deze sombere dagen hebben wij in Heiloo niet te klagen. De wegen waren wit en glad, toch konden (wij ouderen) nog goed op pad. De werkers van het openbaar die stonden maar wat goed voor ons klaar Wij gingen (zo goed als het kon) zelf onze boodschappen doen, soms in de zon. Maar vergeet de andere mensen niet: de PTT en mensen van de krant, die moeten werken met blote hand. Wij mogen ons gelukkig prijzen en dat mogen wij wel laten blijken, daarom zeg ik u en vele anderen met mij: Veel dank, in Heiloo zijn wij nog blij. Mevr. Rosenau SCHEIDEN VOOR DE KERK [RK] Het aantal echtscheidingen is de laat ste jaren enorm gestegen. We hebben er bijna allemaal mee te maken, aan de lijve, of zijdelings. Er wordt veel gepraat en geregeld. Allerlei hulpverlening is er in het le ven geroepen. Maar hoe zit het nu met de kerk? We weten het allemaal: scheiden mag niet! Soms worden ech ter na lange onderzoeken tóch huwe lijken ontbonden. Wij zouden op een van onze discussie ochtenden graag eens het fijne willen weten over alles wat met scheiden voor de kerk te maken heeft en over wat de mogelijkheden zijn. We hebben drs. M. J. de Groot, offi- ciaal van het Bisdom Haarlem, bereid gevonden om op deze ochtend ant woord op al onze vragen te geven. De ochtend wordt gehouden op don derdag 14 jan. a.s. in het Hof van Sonoy 1 (aan de Ged. Nieuwe Sloot), aanvang 10 uur. Gratis kinderopvang is aanwe zig. Voor nadere inlichtingen: bel Vrouwen in de Bijstand, tel. 112889, tijdens kantooruren. Hierbij wenst de redaktie het bestuur en alle leden een zeer gezond en gelukkig nieuwjaar toe. Woensdag 13 januari aanvang 9.45 uur is er in het Open Huis een Nieuwjaars- instuif de bedoeling hiervan is een verkoping te organiseren t.b.v. onze jubileumpot. Hiervoor moeten allerlei voorwerpen, baksels, handwerken, schilder of teken werk en andere handarbeid resultaten ter verkoop worden aangeboden. Mocht u nog iets hebben of iets voor ons willen maken wilt u dan zo vriende lijk zijn met een van onze bestuursleden te bellen. Bij voorbaat hartelijk dank. Dinsdag 19 jan. is er een excursie naar het Muiderslot in Naarden en naar Amsterdam. 's Morgens gaan we eerst naar de grote kerk in Naarden, daarna bezichtigen we het Muiderslot. De lunch wordt ge bruikt in restaurant „De Bosrand" bij het Amsterdamse Bos. Daarna gaan we naar het Hilton hotel om een kijkje achter de schermen te nemen. De kosten bedragen 32,- p.p. Vertrek 8.30 uur bij de brandweerkazer ne of op de bekende plaatsen. Er zijn nog enkele plaatsen vrij in de bus, wilt u zich dan even met de excursieleidster in verbinding stellen, als u geïnteresseerd bent in deze afwisse lende excursie. R.K. KERKDIENSTEN Willibrorduskerk, Westerweg 265 Zaterdag 19 uur. Zondag 9 uur - 11 uur. In de week: maandag-, dinsdag- en vrij dagavond 19.30 uur. Woensdag en donderdag 's morg. 8 uur. Spreekuur biechthoren: zaterdag 16- 17.30 uur. H. Moeder Gods, Holleweg 111 Zaterdag 19 uur. Zondag 9.30 - 11 - 18.30 uur. In de week: ma.-, do.- en vrijdagavond 19.30 uur; dinsdag en woensdag 8.15 u. Biechthoren: zaterdag 16.30 - 17.30 uur. R.K. Kerkdiensten O.L.Vr. ter Nood Kapellaan H.Missen: zaterdag 19 uur, zondag 7.30 uur (bij de Julianazusters), 9 uur, 11 u. In de week: maandagavond 19 uur, ove rige dagen: 's morgens 8 uur in de Gena dekapel. Avondmis: le vrijdag v.d. maand 19 u. Lof: zondagavond 18.30 uur. Biechthoren: zaterdag in beide kapellen vanaf 16 uur. Kapel Psvch. Centrum St. Willibrord H. Missen:zaterdagavond 18.45 uur. Zondag (Hoogmis) 9.30 uur. DOKTERSDIENSTEN (uitsluitend voor spoedgevallen) Dr. A. L. Duijvestijn, Obriglaan 53, Heiloo, tel. 072-333100. Weekenddienst Apotheek Apotheek "De Bever", Emmastraat 36, Alkmaar, tel. 072-112956. Weekenddienst Wijkverpleging Egmond - Heiloo - Limmen Mevr. A. van Staveren, tel.- 072-334326. Verloskundige Heiloo (vlgs. afspraak) E. Engeringh, Slimpad 4, Heiloo, tel. 072-332719, b.g.g. boodschappendienst: 020-123123. Verloskundige Limmen Mevrouw C. Motzo, tel. 02513-12020. Dienst Tandarts Alkmaar - Heiloo Dr. A. Th. van Papendrecht, Parkstraat 18, Alkmaar, tel. 072-113687. DIERENARTSEN Dr. Eberson en Dr. Schaap zijn altijd te bereiken op tel.nr. 072-331606. Zaterdags spreekuur van 11-12 uur. Organisatie van Nederlandse Tandprothetici Weekenddienst in de kop van Noord- Holland, tel 02240-7939. Consulenten Dierenbescherming Heiloo en omstreken Honden: tel. 124480 - mw. A. H. Ruigrok Katten: Tel. 334810 - mw. H. W. de Waart Watervogels: Tel. 072-336180 - mw. H. H. Geutskens j Knaagdieren: H' 'acobs, tel. 331484 Jonge vogels; I Duivenbode, 335065 Zieke en gewonde vogels: Mw. Ligthart, tel. 3342Ó2 Praktijken Fysiotherapie Spreekuur vlgs afspraak (ma. t/m vr.) J. J. H. Cooper, Ewisweg 34, Heiloo,; tel. 072-331100; J. de Moor, Kerkelaan 69, Heiloo, tel. 072-333398; M. A. van fiiel, De Wildtlaan 28, Heiloo; tel. 072- 333271; E. J. Waal, Kennerrterstraatyveg 452, Heiloo, tel. 072-331266. P. A. Slinger, De Hoghe Weijdt 55, Hei loo, tel. 072-333746. Zwangerschaps/ Nabevallingsgymnastiek Mevr. E. Bakker, tel. 072-334694. Mevr. A. Vinckers, tel. 072-334398, KRUISVERENIGING „HEILOO" Kantoor: Wijkgebouw Holleweg 94 Kantoor geopend iedere maandag- en donderdagavond van 17-18 uur. Uitleenmagazijn geopend op werkdagen van 19-19.30 uur. Tel. 072-331073. Wijkverpleegkundigen: Mevr. A. H. Kroon, tel. 072-330082, te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. J. van Leeuwen, te* 121, te bereiken van 8-8.30 uut Mevr. A. van Staveren, tel /z-334326, te bereiken van 8-8.30 uur Mevr. H. Meesters, tel. 07 337465, te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. E. Jansen, Bergen, tel. 02208- 62.03, te bereiken dinsdag, donderdag en vrijdag tussen 8-8.30 uur. Mevrouw L. de Waard, tel. 02518-55495 te bereiken tussen 8-8.30 uur. Spreekuur in wijkgebouw, dagelijks tus sen 12 en 13 uur, tel. 072-331073. Diëtiste Na telefonische afspraak dagelijks tus sen 12-13 uur en maandag en donderdag tussen 17-18 uur. Tel. 072-331073. We zullen ons in dit overzicht van de afgelopen twee weken uitsluitend bepa len tot de belangrijkste wapenfeiten omdat we de krant anders extra dik zouden moeten maken. -0-0- Het aantal aanrijdingen viel verschrik kelijk mee. Vooral door de gladheid gebeurden er nogal wat ongelukjes maar in alle zestien gemelde gevallen bleef het beperkt tot materiële schade. Opzienbarend was een ongeval op Rijksweg 9, waarbij wonder boven wonder geen gewonden vielen. Een automobilist die een mankement aan zijn stuurinrichting vermoedde raakte op de vluchtstrook een wiel kwijt. Dit wiel belandde op de rijbaan waarna een auto die eroverheen reed in een slip raakte en iets verder heelhuids tot stilstand kwam. De schade ontstond pas toen een derde auto zich in nummer twee boorde. -0-0- Het aantal vernielingen was weer tame lijk hoog. Er werden rond de vijfen twintig gevallen gemeld, waaronder veel vernielingen van auto's en speciaal autobanden. -0-0- Het vervelendste geval van openlijke geweldpleging kwam op naam van drie knapen in de leeftijd van twintig tot drieentwintig jaar die een behoorlijk aantal vernielingen op hun lijstje zetten. Zo vernielden zij de ruiten van de Apostel, Openbare werken, garage Zan der, ze zetten een personenwagen op z'n kant en vernielden de ruiten van een volkswagenbus. Als beloning mochten ze de kerstdagen op het bureau door brengen. -0-0- Een ander geval van pure vernielzucht vond plaats in de Nicolaas Beetsschool waar elders in dit blad uitgebreid op wordt ingegaan. Ook de Radboudschool en de Ark moesten het ontgelden, zij het in minde re mate. Bij de Radboudschool werden de ruiten vernield en bij de Arkschool werden geen vernielingen aangericht maar er verdwenen waarschijnlijk wel twee radiocassetterecorders. -0-0- Het oud en nieuw verliep zowaar zonder veel moeilijkheden. Er werd af en toe geklaagd over het afsteken van vuur werk vóór het eigenlijke tijdstip, er werd een postbus met een hoeveelheid vuurwerk opgeblazen en er werden verkeerslichten beschadigd. -0-0- De dag voor kerst werden er drie jongelui uit Alkmaar aangehouden die zich op het station en in een trein nogal hadden misdragen. Voor de vernielin gen die ze hadden aangericht werden ze op het bureau ingesloten. -0-0- Er werden verder nog een aantal kleine inbraakjes gepleegd. Aan de Herenweg werd een woning doorzocht, aan de Curtiuslaan verdwe nen enkele kleine spulletjes, uit de Willibrordusstichting werd een klein geldbedrag weggehaald, in de Kruiskerk lichtte men een aantal offerblokken en in 't Trefpunt raakte men een hoeveel heid drank kwijt. -0-0- Bij sporthuis Helling lijkt een inbraak om deze tijd van het jaar een gewoonte te worden. Waarschijnlijk met de win tersport in het achterhoofd haalde men daar flink wat wintersportartikelen weg. -0-0- De brandweer heeft twee keer assisten tie moeten verlenen. Een begin van een héél klein brandje in het voormalige Asta-theater was snel geblust en ook een brand in een woonhuis aan de Korte Kapellaan was snel onder controle. Dit was vooral te danken aan de bewoonster van het huis die direkt de brand te lijf ging maar het moest opgeven doordat ze in ademnood kwam. De in de ruimte van de CV-ketel begonnen brand, richtte alleen op de bovenverdieping schade aan. -0-0- In spoedgevallen nemen de overige collega's waar. De overige huisartsen van Heiloo nemen waar. DVW Op zaterdag 9 januari wordt weer een Zeehengelwedstrijd gehouden. De ze wedstrijd wordt gehouden in IJ- muiden. Vertrek vanaf 't Loo om 7.30 uur. U kunt zich opgeven vóór donder dagavond 18.00 uur bij uw wedstrijd commissie. Goed tehuis gezocht voor: - Langharige tekkel, reu, 6 jaar oud. Inl.Mevr. Ruigrok, tel. 124480. LIMMEN: Wie mist grijze kater met wit. Aange reden op de Visweg. Goed tehuis ge zocht voor: - Cyperse kater, gecastr. Inl.: mevr. Bakkum, tel. 02205-1806. HEILOO: Wie mist: - Rode Kater - Wit/Cyperse poes - Wit/Cyperse poes Goede tehuizqn gezocht voor: - Schildpad poes 3 jaar. - Grijs katertje, halflangharig, 6 mnd. - Zwart/wit katertje, 6 mnd. Inl.: mw. de Waart, tel. 334810. Geitenwollen sok, schoenen en banden plakspullen, huissleutel, Quartshorloge, zonnebril, kinderportemonnee met in houd, lederen motorhandschoen, blau we portemonne met inhoud, 2 karton nen dozen met een pak, portefeuille met inhoud, tas met kleren, portemonne met 7 sleutels, herenhorloge, bankbil jet, plastic tas met fruit, 2 schaartjes met 2 sleutels en geld, zwarte hand schoenen en laarzen, 2 houten sleeën, handschoen, herenhorloge, bankbiljet. 2 beige herenhandschoenen, rode dames portemonnee met inhoud, witte pool- hond, Antrenylmedicijnen, rode muts en handschoenen, horloge, blauw/rode sjaal, rood/zwarte muts, granaten arm band, autosleutels aan ring, fietsensleu- tel, rood/witte sjaal, paspoort, rijbe wijs in bruine portefeuille, bruine Ter rier, rode portemonnee met geld en betaalpas. 2 achterdeursleutels aan ring, dames horloge, donkerblauw Adidas-shirt, 4 sleutels met flessenopener, 1 paar brui ne handschoenen, bruin kinderporte- monneetje met inhoud, Ierse setter, 1 bruine linker want, fietssleutel, zwarte leren dameshandschoen met witte rits, plastic tas met witte gymbroek en schoenen, lipssleutel, rozenkrans, brui ne handschoen, bruine leren herengla cés. 0 1 BW Theater "De Beun" Willibrordusweg 2 - Heiloo Telefoon 072-333156 Op 8, 9, 11, 12 en 13 januari 1982 The China Syndrome van James Bridges. Uitsluitend voor leden. ELDERS GEBOREN t/m 28 dec.: Valerie F., d.v. N. R. M. Kuijper en M.A. M. Peperkamp; Jeroen, z.v. H. Schepers en T. Slooten; Esther, d.v. C. J. Kaandorp en E. W. M. Bosman; Yvonne, d.v. C. J. Kaandorp en E. W. M. Bosman. HUWELIJKSAANGIFTEN t/m 28 dec. Hugo Korstanje en Siu Chau Wóng. HUWELIJKEN t/m 28 dec. '81 Willem de Groot en Margaretha M. Dijkzeul; Roelof Engelsman en Janny G. Wissingh; Dirk van Egmond en Ingrid de Vroome. Vrijdag 8 januari 1982 a.s. vindt weer de wekelijkse speelavond plaats. We beginnen om 19.30 uur. Het pro gramma, dat ongeveer 45 minuten duurt, wordt verzorgd door leerlingen van: Peter Duinmeijer - gitaar Na afloop is er gelegenheid nog Wat na te praten. Koffie en frisdranken zijn verkrijgbaar aan onze gezellige bar. Iedereen is welkom. De toegang is gratis. Tel. 072-331025 - Heiloo VERHUIZINGEN geheel verzorgd PIANOVERVOER BERGPLAATSEN VOOR - INBOEDELS Galerie Toonen Raadhuisweg 6 Van di. t/m zat. geopend van 10-17 uur, 's vrijdags van 10-21 uur; ma. geslotep. Hans en Marinanne Houtkamp, ■aquarellen, tekeningen en plastiekën t/m 11 januari. Permanente expositie: F. Goosen, Olie verf. A. van Noort, olieverf. Open Huis, foyer: C. Troostheide. Boonacker, Winkelhof 't Loo, olieverf schilderijen van Nicolaas van der Waay. Geopend tijdens winkeluren. 1

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1982 | | pagina 2