NIEUWS Anfintvililli V.A.R.A. HIELD JAARVERGADERING Ellen Blazer en Sonja Barend aanwezig Verschillende moties P.V.D.A.-LEDEN TEGEN SAMENWERKING MET P.P.R./P.S.P./C.P.N. Discussie met twee T.V. maaksters 527.521 Leden Kandidatenlijst Onderwijsnota KATHOLIEKE BOND VAN OUDEREN JAARVERGADERING NIVON OP 19 MAART COMMUNICATIE VERENIGING HEILOO ACTIE IN EUROPEES PARLEMENT TEGEN INVOER ZEEHONDEBONT gebl Ibi: •bol ooc. sfc>J tel 'T UITKIJKPOST 10 MAART 1982 i AGENDA OPEN HUIS TEL. 333368 WEEK VAN 15 T/m 22 MAART 1982 D '66 Won.Bouwver. St. Will. Rotary 20.00-22.00 20.00-22.00 18.30-20.30 MAANDAG 15 MAART PI.landsvrouwen, yoga 9.30- Pl.landsvrouwen, cursus 13.30- Pl.landsvrouwen, zang 13.30- N.v.vH.,zang 13.30- St. Dienstver., handwerken 13.30- Yoga 13.30- Sans Atout 20.00- Soc. alleenstaanden 20.00- V.V.V. Heiloo 20.00- E.H.K. 20.00- Falkland 20.00- Yoga 19.30- DINSDAG 16 MAART Doves 9.00- Fed.Vrouwen Raad 9.30- St. Dienstver., soos 13.30- Nieuw Leven 20.00- Oppositie 20.00 Heilooër Bridge club 20.00- Oppositie, jr. 19.00 Oppositie, sr. 20.00- HAF 20.00- 11.30 15.30 15.30 15.30 16.30 15.30 23.00 22.00 22.00 22.00 23.00 21.30 12.00 11.30 16.30 22.00 23.00 23.00 20.00 24.00 22.00 WOENSDAG 17 MAART Tennisbond 9.00-12.00 Oudadj.R.P. 13.30-15.30 Postzegelclub 20.00-22.00 Nivon 20.00-22.00 DONDERDAG 18 MAART St. Dienstver., gesprekgr. 9.30-l'1.30 St. Dienstver., soos 13.30-16.30 St. Dienstver., gym 13.30-16.30 St. Dienstver., verg. 13.30-15.30 Yoga 13.30-15.30 H.O.V. 20.00-22.00 Nivon 20.00-22.00 Sjoelclub 20.00-22.00 Heilooër Bridgeclub 20.00-23.00 D.C.H. 20.00-23.00 Engelse Les, Boerhave 19.00-21.00 VRIJDAG 19 MAART St. Dienstverl., volksd. 11.00-12.00 Nivon 9.30-11.30 N.v.v.H. ds. bridge 9.30-11.30 PI.landsvrouwen, volksd. 13.30-15.30 Tennisbond 14.00-17.00 Heilooër Bridgeclub 20.00-23.00 Nivon verg. 20.00-22.00 Evangelisch Centrum 20.00-22.00 ZATERDAG 20 MAART Maatschap.Tuinb. Plantk. 10.00-12.00 Big Band 15.30-17.30 Tennisbond 14.00-17.00 Dansschool Ranzijn 19.45-22.00 ZONDAG 21 MAART Dansschool Ranzijn 19.00-23.00 De Vara-afdeling Noord-Kennemer land waaronder de laatste jaren ook Heiloo resorteert, hield dinsdagavond haar jaarvergadering. Bijna alle aanwe zigen namen deel aan de bespreking van de zeer lange agenda. Talrijke jaarver slagen behoorden daartoe: van de afde ling Noord-Kennemerland; Noord Hol land Noord en van het hoofdbestuur. Tal van verkiezingen moesten plaatsvin den en daar waren geen problemen mee. De heer Knol, voorzitter van Noord Kennemerland, was niet herkiesbaar. In zijn plaats werd gekozen de secretaresse mevr. H. E. van Gent-Terol, secretares se werd mevr. W. Pascha-Winkel. „Ik zit voortaan tussen twee vrouwen in", zo reageerde penningmeester J. J. Riet horst. Zoals al gezegd, er namen vele van de aanwezigen aan de besprekingen deel. Het monde ook uit in een aantal aangenomen moties. Men heeft zich in bijzondere mate gestoten aan het optreden van heren, in politie uniform, die het ME loflied zongen, in het T.V. programma „Ar tiestencafé". Het T.V. programma „Love boat", dient te verdwijnen. „Het is rolbevesti- gend en in strijd met het beleid", aldus de indiener van de motie. De voorplaat van de Vara gids bleek een doorn in 't oog te zijn van één der aanwezigen. „Het bestuur dient er op toe te zien, dat de in de verenigingsraad van de Vara aangenomen motie wordt uitgevoerd". Gedoeld werd op de gewenstheid strijd bare voorplaten af te drukken op de gids, met daarin het jaarverslag en het 1-mei nummer. Over het nieuwe T.V.-programma „Pisa", kan men verschillend denken, maar waarom dit niet uitgezonden na „Sonja op maandag", wat al op een late aanvangstijd wordt uitgezonden, zo redeneerde een ander. Tussen haakjes: ondanks het late uur groeit het aantal kijkers nog steeds en nadert de 4 miljoen! In de verleden week dinsdag gehouden ledenvergadering van de P.v.d.A., af deling Heiloo, heeft het merendeel van de aanwezige leden zich uitgesproken tegen het vormen van een gezamenlijke fraktie met de P.S.P./P.P.R./C.P.N. combinatie. Het gevolg hiervan is dat de P.v.d.A. zelfstandig de komende ge meenteraadsverkiezingen zal ingaan. Aan de beslissing om niet met de drie andere partijen in zee te gaan ging wel de nodige discussie vooraf. Voor enkele van de aanwezigen woog het erg zwaar dat de P.P.R./P.S.P./ C.P.N. combinatie bij een samengaan een tweede of derde plaats op de verkiezingslijst zal claimen. Men vrees de dat dit een aantal P.v.d.A.-stemmers zal weerhouden deze verkiezingen we derom op de partij te stemmen. De heer M. Walda was van mening dat men als een grote partij zelfstandig met een lijst moet uitkomen. Toch gingen er ook stemmen op vóór samenwerking. De heer Guus Rood kwam na een rekensom tot de conclusie dat een samenwerking wel eens voorde lig zou kunnen ziin. „Wanneer de verkiezingen tegenvallen krijgen we maar twee zetels, wanneer ze heel erg tegenvallen slechts eentje maar zeker geen drie. De P.P.R./P.S.P.- combinatie kon iedere verkiezing reke nen op evenveel stemmen en met C.P.N. en P.v.d.A. samen zal dit misschien net een derde zetel opleveren. Gaan we niet samen dan kunnen we wel eens beiden als verliezer uit de bus komen", aldus Guus Rood. De voorzitter Jan Michielsen, viel hem bij met de opmerking dat men het ten opzichte van de kiezers niet kan maken om gaan coalitie te vormen. Ook Ellen Blazer en Sonja Barend, maak sters in niet geringe mate van „Sonja op maandag", dus werd een belangrijk deel van de tweede helft van de vergade ring daaraan gewijd. Men begreep de problemen welke kun nen ontstaan zoals in één der uitzendin gen, toen tijdens de hooglopende dis cussies, deze uit de hand liepen. „Ik schrok me dood", zei Sonja Barend openhartig. „Dat zijn nu eenmaal de consequenties van directe uitzendingen, vooral ook omdat ook anderen, niet uitgenodigden, deel nemen aan het gesprek", aldus één der aanwezigen. Uit reacties blijkt dat er kijkers zijn die op Sonja Barend kritiek hebben omdat deze niet voldoende objectief, de discussies leidt. „Dit is misschien wel waar maar omdat ik me bij vele onderwerpen zo nauw betrokken voel, kan dat wel eens gebeuren", aldus Sonja Barend. Ellen Blazer, met een rijke en uitsteken de ervaring bij de Vara-televisie lichtte de totstandkoming van programma's toe en wees daarbij op de uitstekende samenwerking van alle medewerkers! Sters) aan Sonja op maandag. „Wij doen het heus niet alleen!" was haar reactie op waarderende woorden. Het was een bijzonder prettig gesprek met deze twee, belangrijke, omroep medewerksters. Hun komst werd be loond met fraaie boeketten, rode, ro zen. De Vara herstelde zich over 1981 schrijft het jaarverslag. „De ontwikke ling van het ledental was hoopvol. De deuk, die de Vara door gebeurtenissen rondom de dertigste april 1980 had opgelopen, was wat het ledental betreft, niet alleen opgeheven, maar er was zelfs tot december 1981 een nettowinst ge maakt van 4000 leden. De Vara telde eind '81 527.521 leden". Een groot aantal T.V. programma's halen de 2 tot ongeveer 4 miljoen kijkers. Zo bijvoorbeeld zeg 'ns AAA en „De Lemmings" 4 miljoen, Koning Klant, de ombudsman en „Love Boat", 3 miljoen en Malu een vrouw en de Late Lien Show", 2Vi miljoen. Wat de radio betreft zijn toppers, Vara's zoekplaatje en Popkrant (op Hilversum 3 op dinsdag) met ongeveer 2 miljoen luisteraars en „Het zondagse gezicht van de Vara" en „Holland ze zeggen", (op Hilversum 3, op dinsdag) met ongeveer 1.400.000 luisteraars. Wie interesse heeft voor meerdere gege vens betreffende de Vara hij wende zich tot Josta de Graaf-Gieltjes, van Vlader- ackenlaan 6 Heiloo, tel. 334185. N.M. hij was van mening dat een gescheiden optreden van twee kanten reststemmen zal opleveren, reststemmen die dan vervolgens naar het rechtse blok gaan. Uiteindelijk bleek bij de stemming dat verreweg de meerderheid van de leden tegen samenwerking was. Vier mensen die vóór stemden en twaalf die tegen stemden. Ook op de agenda stond de vastelling van de kandidatenlijst voor de komende gemeenteraadsverkiezingen. De verga dering kon echter niet akkoord gaan met de volgorde van de nummers een en twee. Het bestuur stelde voor Jan Borsjes als lijsttrekker en Tjeerd Ade- ma, mede op eigen verzoek, als tweede op de lijst te plaatsen. Op initiatief van Guus Rood werd door de vergadering besloten de volg orde om te draaien, daar men Tjeerd beter geschikt vond als lijsttrekker op te treden. De lijst ziet er daarom als volgt uit: 1. Tjeerd Adema, 2. Jan Borsjes, 3. Guus ten Berge, 4. Guus Rood, 5. Ma rijke Mol, 6. Rinus Walda, 7. Wim Kat, 8. Wim Buwalda, 9. Joanv.Baar- le, 10. Jan Linnekamp, 11. Ed van Dantzig, 12. Ron Elte. De onderwijswerkgroep van de P.v.d.A heeft een onderwijsnota vervaardigd waarin de ideeën worden weergegeven die zijn ontstaan gedurende de periode '80-'81 betreffende allerlei zaken op onderwijsgebied, zoals intergratie, me dezeggenschap en het schoolwerkplan. De nota is ontstaan in overleg met mensen uit de onderwijswereld en het is de bedoeling dat op maandag 15 maart met deze onderwijsmensen en met ande re belangstellenden over de ontstane nota wordt gepraat. De plaats van dit gebeuren zal nog bekend worden ge maakt. CDA-VROUWENBERAAD HEILOO Door de voorzitter, mevr. Willemse- v.d.Ploeg, wethouder voor het CDA, werden de aanwezige dames welkom geheten, speciaal de inleidster mevr. A. Verhoog-Bokma, die in verband met de komende verkiezing van leden voor Provinciale Staten aandacht zou schen ken aan de plaats van het provinciaal bestuur tussen het Rijk en de gemeen ten. In haar openingswoord stelde de voor zitter, dat men zich dikwijls niet aan de indruk kon onttrekken dat er in de sa menleving sprake is van een gebrek aan menselijke warmte en ontroering en alles te maken heeft met materi ele zaken alleen. Het lijkt er op, aldus de voorzitter, dat ook alles afhangt van politieke stelsels. Ook in de politiek moeten we in de eerste plaats de mens zélf zien en het menselijke daaraan niet ondergeschikt maken. In haar inleiding wees mevrouw Ver hoog-Bokma er op, dat voor velen de provincie zo'n onbekend bestuur blijkt te zijn. In de belangstelling bij ver kiezingen heeft de provincie een ach terstand bij het Rijk èn bij de Gemeen ten. Is de provincie misschien niet zo spektakulair, essentieel is zij wel. Als oudste taak van de provincie geldt die van de waterhuishouding (provinciale waterstaat). Als belangrijkste taak mag nu worden genoemd het vaststellen van streekplannen, waarbij voor de komen dejaren door de provincie wordt aange geven waar en in welke mate gemeen ten woningen kunnen bouwen, indus trieterreinen kunnen aanleggen. De provincie heeft ook te maken met onze gezondheidszorg, met de zorg voor on ze monumenten (in Noord-Holland staan de meeste monumenten in ver gelijking met andere provincies), milieuzaken waarvoor onlangs een pro vinciaal plan is vastgesteld, openlucht rekreatie, eeni provinciaal rijwiel padenplan is inmiddels verschenen, voorts heeft de provincie een belang rijke taak bij de waterschappen en land- bouwbeheer. Daarnaast heeft de pro vincie de zogenaamde planningstaken zoals voor bejaardenoorden, déconcen- tratie Van woonwagenkampen. En voor al die taken worden niet alleen de bur gers maar ook de gemeenten met het provinciaal bestuur gekonfronteerd. Het CDA wil voor de komende periode in dat bestuur een positieve bijdrage leveren. Het heeft daarvoor een zeer goed programma opgesteld dat elke toets van kritiek kan doorstaan. In dat programma staat duidelijk aan gegeven welke problemen er in de pro- vincie zijn en op welke wijze die naar de mening van het CDA kunnen wor den aangepakt. Samengevat komt het daarbij neer op vier kernpunten: (a) gerechtigheid: rechtvaardigheid bij het verdelen van woonruimte, van werk en werkgelegenheid, waarbij niet alleen de nadruk dient te worden gelegd op het zuidelijk deel van de pro vincie maar ook bijzondere aandacht wordt gevraagd voor het noordelijk deel; huisvesting voor jongeren. (b) solidariteit met de zwakkeren tus sen ons, waarbij niet kan worden vol staan met „eeji jaar voor het kind" of een moederdag. Die solidariteit dient steeds aanwezig te zijn. (c) gespreide verantwoordelijkheid: niet alleen de overheid maar ook het partikulier initiatief dient een eigen verantwoordelijkheid te worden ge laten op haar eigen terrein. Overheid en partikulier initiatief dienen samen naast elkaar op te trekken ter bevorde ring van het welzijn van de inwoners van de provincie. (d) het rentmeesterschap: verantwoor delijkheid voor het milieu, verontreini ging van water, lucht en bodem te be strijden en waar verbeteringen zijn aangebracht die verbeteringen te be waren, niet alleen voor onszelf maar vooral ook in het belang van hen die na ons dit land zullen, bewonen en be werken. Na de inleiding was er gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan in ruime mate gebruik werd gemaakt. Zo ontstond er een zeer geanimeerde diskussie en kon door de voorzitter met een bijzonder woord van dank aan de inleidster deze avond worden afgeslo ten. In haar slotwoord riep de voor zitter allen op om toch ook vooral op 24 maart bij de provinciale statenver kiezing van het stemrecht gebruik te maken. Voorts werd nog gewezen op de ledenvergadering van de CDA-af- deling Heiloo die gehouden zal worden op dinsdag 16 maart a.s. in een zaal van de sporthal „Het Vennewater". DOUBLE USE IN L'AMORCE Vrijdag, 12 maart a.s. zal sociëteit „L'Amorce", de IJmondse band Double Use ontvangen. Double Use is niet geheel onbekend in de regio; in november speelde de band in Buk-Buk als support-act van Kayak en vorige maand deed Double Use een life optre den bij de NCRV-radio. Sinds het debuut van de groep bij de VARA, is het repertoire met een groot aantal nieuwe nummers uitgebreid, en zo kun je naast oudere bekenden als „Ali" en „Schuilkelder" een flink aantal nieuwe songs verwachten. Hét Mersey-beatachtige ,Do-you-know" „F-C-P", met russisch gitaar-intro, en het in up-tempo gespeelde „Zenuwach tig". Voor de rest van al die nieuwe num mers verwijzen we naar a.s. vrijdag avond, wanneer je de vier enthousiaste musici van Double Use mag onder steunen met klappen, stampen, springen en dansen. Zaterdag 13 maart speelt in jongeren Centrum Buk Buk de formatie Basic Needs, een band die bestaat uit 5 man en komt uit Amsterdam. In afwisse lend snelle en langzame nummers wordt er o.a. gezongen over Cleo patra, de metro en de vredesmars van het afgelopen jaar. De teksten van deze zeer jonge band zijn in het engels. De naam van de band slaat op het recht van ieder mens op voedsel, kle ding, en een menswaardig onderdak. Wel reden om a.s. zaterdag om half 10 effe te komen kijken. De entree is 2,50 om 1,--. En om het even voltallig te vermelden hier nog even de bezetting: Nico Rozemeijer - Bas Rob Thuis - Piano Joeb Bremmers - Gitaar Paul Roodenburg - Gitaar en zang Peter Visser - Slagwerk. Ook moet ik er even bij vermelden dat in het voor- programma IJsband speelt de laatste troubadoer in Ne derland. Tot dan. Groetjes Paul. In memoriam mevr. van Noort Ten gevolge van een ernstig ongeluk, is zondagavond in het Centraal Zieken huis overleden mevr. C. van Noort. Zij was voor onze afdeling waarvan zij deel uitmaakt in het bestuur een zeer Pappod draait weer een film voor de jeugd Op zaterdag 13 maart is er in de oude volksmuziekschool in Heiloo weer een fijne film te zien. Deze film gaat over een zeehond, die allerlei leuke avonturen beleeft. Wij hopen dat jul lie allemaal a.s. zaterdag weer komen. De film begint om 2 uur en het kost 1,- om er naar te kijken. Tot zaterdag allemaal, groetjes Pappod CDA-NIEUWS Het CDA-Heiloo houdt op dinsdag 16 maart a.s. haar algemene leden vergadering in de sporthal "Het Ven newater' Aanvang 20.00 uur. Gezien de belangrijke punten die op de agenda staan, verzoekt het be stuur haar leden vriendelijk doch wel dringend op deze avond aanwezig te zijn. Het eerste gedeelte van deze avond tot aan de pauze is openbaar en is iedere belangstellende van harte wel kom. Na de pauze geldt gelet de agenda de ze bijeenkomst uitsluitend voor le den. De agenda is als volgt uit: Inleiding van de heer Mr. Drs. H. W. Korte, lid Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, met als thema: "De bestuurstaken van de Provincie in relatie tot de Gemeente". WIJKVERENIGING TERMIJEN Op zaterdag 13 maart a.s. is een mid dag georganiseerd in samenwerking met de Dierenbescherming Heiloo. De middag zal weer gehouden worden in de aula van de Hofdijkschool en begint om 14.00 uur. Het zou aardig zijn als alle kinderen die middag een leuke dierentekening mee brachten! Ook mag een klein huisdier, b.v. een cavia, konijntje o.i.d. worden meegenomen. Vergeten jullie in ieder geval niet het "doemeekaartje" in te leveren vóór 12 maart??? Werkgroep Jeugd. In tegenstelling tot andere berichten, delen wij mee, dat de jaarvergadering van het Nederlands Instituut voor Volksontwikkeling en Natuurvrienden- werk (NIVON), niet op 12 maart, maar op vrijdag 19 maart wordt gehouden, in het Open Huis. Volgende week zullen wij uitvoerig berichten over de agenda. KRITISCHE HUISVROUWEN KEUREN KOFFIE IN DE KONKELBOET Wie in zijn zaak eens een ander soort koffie wil gaan schenken, moet natuur lijk uiterst kritisch te werk gaan. Daar om nodigde de heer Veldt van de Kon- kelboet een aantal vrouwen van de Ned. Vereniging van Huisvrouwen uit, eens een ochtend bij hem op de koffie te komen, om een eerlijk oordeel over deze nieuwe koffie te geven. De koffie die geproefd kon worden is afkomstig uit Zuid-Amerika en wordt volgens een geheim procédé op Itali aanse wijze gebrand en heeft een laag coffeine gehalte. Dit is natuurlijk be langrijk voor de gezondheid, mensen met een zwakke maag zullen van de ze koffie geen last hebben. Goedkope koffie heeft n.l. altijd een hoog cof feine gehalte. De koffie die u gewend bent in de Konkelboet te drinken word gebrand op 190 graden Celsius. De koffie, die nu ter keuring aan de huisvrouwen werd geschonken is die per gebrand, n.l. op 210 graden C Hierdoor wordt de smaak iets pittiger en krijgt een nog betere koffie smaak. Ze werd gekeurd op: kleur, reuk, smaak en nasmaak. Tussen de twee kopjes koffie door werd gespoeld met water om een zo zuiver mogelijk oordeel te kunnen geven. Een koekje werd in dit stadium ook niet geser veerd daar dit de smaak kan beïnvloe den, maar dit werd later goed gemaakt Van de zestien aanwezige dames wa ren de meningen nog al verdeeld zeven kozen voor de nieuwe koffie (die per gebrand) de negen anderen hiél den het liever bij de oude vertrouwde koffie. De komende week zal er aan de ver schillende koffiesoorten nog meer aan dacht worden besteed. U ziet, de Konkelboet in 't Loo gaat niet over één nacht iis en wil ziin klanten alleen het aller beste geven. Een speciaal woord van dank aan de Ned. Ver. v Huisvrouwen. Deze vier hulpbehoevenden zijn: Jan- Paul van der Mey op splinternieuwe piano en zang, Paul Freid op splinter nieuwe gitaar-versterker en zang, Ruud van der Klooster met splinternieuwe drumstokjes en zang, Wout Folmer op splinternieuwe bassnaren, Ed Vink, techniek, als vanouds. Het optreden in L'Amorce valt samen met de presentatie van een langspeel plaat van 7 IJmondse bands, waaronder Double Use. En nu wat over de plaats van het op treden van Double Use, nl. L'Amorce! Ze timmert aardig aan de weg. Eens per maand verzorgt L'Amorce live muziek (Nightshift, DD Tits, etc.). Ze is te vinden in het gebouw van de wijkvereniging Plan Oost, hoewel zij volledig onafhankelijk is van deze vereniging, aan de Laan van Zeeman 14 in Heilbo. De zaal is om 21.30 uur open. De toegang (boven de 18 jaar) zal 4,- bedragen, ook de leden beta len deze keer. Leden, allereerst een goedenmiddag of goedenavond van deze kant. Zoals jullie ongetwijfeld wel weten, hebben we de tweede aktiviteit achter de rug. Dit betrof een zaalvoetbal wedstrijd op 6 maart in de sporthal het Vennewa ter. Hoewel ons team zijn beste krach ten gegeven heeft, lukte het ons niet om wederom een overwinning in de wacht te slepen. De einduitslag was 5-3 in het voordeel van onze tegenstander, de Westerstorm. Deze storm was ons dus toch te krachtig, maar dit mocht de pret op die avond niet drukken. Iedereen vond het een zeer gezellige avond en dat was ook de bedoeling. De volgende wedstrijd zal zijn op 3 april. Ook zal ons team in mei zijn kunsten vertonen op een echt voetbalveld, maar daar horen jullie nog wel van. Supporters, in ieder geval bedankt voor de aanmoedigingen en tot de volgende wedstrirtf. w- as.- u .ate i UIT KI Di ar V€ m (v df er H te B zi er w rit 0| P< 1' B' Ve m G d< JAMSESSION OP DE BUKZOLDER A.s. zondag is het weer zover. In sa menwerking met Buk-Buk organiseert de Heilooër Jamessionklub weer een sessionmiddag. De vorige keer zijn we er in geslaagd om verschillende soorten muziek ten gehore te bren gen. Blues, ryt'm blues, jazz en moder ne rock zijn aan bod gekomen. Heel op vallend was het stukje "ultra" mu ziek van de Heilooër Wouter Folmer. Met een zelfopgenomen tape op de achtergrond, zorgde hij zelf voor het ritme met zijn Custombasgitaar. Zowel voor publiek, als musici was het swingen geblazen, hetgeen juist tot zijn recht kwam door blaasmusici van de jazzworkshop uit Alkmaar. Hopelijk wordt het a.s. zondag weer net zo ge zellig. Kom gerust maar weer op tijd. want we beginnen om half drie! MUSICAL „DE ELLENDIGEN" IN DE BEUN, HEILOO Vrijdagavond 19 maart gaat in de Beun de musical „De Ellendigen" door Theatergroep Horizon in première, waarna nog 3 voorstellingen volgen. „De Ellendigen" is een eigen bewer king van Victor Hugo's beroemde boek „Les Misérables" op muziek van de franse komponist Claude Michel Schönberg, in ons land vooral als zang-gitarist bekend. Begeleid door het 17-man sterke Horizon-orkest spelen 40 amateurs de belevenissen van de rechtvaardige avonturier Jean Val- jean in het Frankrijk van de vorige eeeuw. Het spannende verhaal is al vele malen door beroemde regisseurs verfilmd en in 1980 werd de eerste musical versie in Parijs een groot succes. Horizon is bijzonder blij vier voorstel lingen in de Beun te kunnen spe len, waardoor het publiek uit Heiloo en omgeving vlakbij huis dit echt theater spektakel kan zien. Evenals bij de vorige musicals die Horizon speelde, hebben kinderen een belangrijk aandeel in de Ellendigen, zowel met zang als toneelrollen. Het is echter geen kinderstuk. Het is min der geschikt voor kinderen' beneden 12 jaar. Dat Horizon over veel talent beschikt, ook wat kostuums, belichting en decor betreft, kunt U binnenkort met eigen ogen in De Beun zien. Kaarten voor de voorstellingen op vrij dag 19, zaterdag 20, zondag 21 en zon dag 28 maart zijn a 10,- verkrijgbaar bij: - reisburo Holland International, Raad- huisweg 9, tel. 332414, Heiloo. boekhandel Avis, Stationsplein, tel. 332834. Heiloo en bij - A. Hikke, Slotweg 9, Egmond a/d Hoef, tel. 02206-1383. Mensen, ik wil toch nog een keer jullie aandacht vestigen op de krantenaktie op 13 maart a.s. Laat het geen onge luksdag worden en kom ons helpen. Het wordt misschien saai, maar het kan niet genoeg keer gezegd worden, dat het ook in jullie eigen belang is. Hoe sterker we financieel staan, des te meer kunnen we organiseren. Zoals ik jullie vorige week beloofd heb, ,d is er ook deze maand weer een meeting De datum zal zijn de 26e maart. Deze meeting zal echter, zoals jullie mis schien gewend zijn, niet in het Open Huis zijn, maar bij snackbar Hel Hoekstuk oftewel Papa Sierra. Wij hopen op veel aanloop. Dit was het dan weer van deze kant. Mensen, tot 13 maart, hou hem hoog en droog. Groetjes oei Kleintje, VROUWENCAFÉ HEILOO Vanavond 10 maart komt Jophine van Vaalen, lid van de emancipatieraad, praten over de doelstellingen en het werk hiervan. Aanvang 20.15 uur aan de pastoor v. Müijehwèg (oude Volksmuziekschool) Entfee gratis Het ziet er naar uit, dat de gruwelijke jacht op jonge zeehonden binnenkort tot het verleden gaat behoren. Er is een voorstel aan de Europese Commissie in de maak om een algemene invoerstop al te kondigen op de invoer van zeehonden in Europa. En aangezien ca. 75% van al het zeehondebont bestemd is voor de E.E.G., kan het aannemen van dit voor stel het einde betekenen van de jacht op grote schaal. Een motie van de Nederlandse Europar lementariër Mevrouw May-Weggen (CDA) in die richting maakt goede kans aangenomen te worden in de maartzit ting van het Europees Parlement, waar na een voorstel aan de commissie zal vol gen. In het dezer dagen bekend gewor- ie den rapport van Mevrouw May-Weggen worden als voornaamste argumenten voor het voorstel genoemd, dat een aan tal soorten zeehonden zelfs met uitster ven bedreigd wordt en dat de onmense lijk wrede wijze van jagen op jonge 3g' zeehonden niet geaccepteerd wordt dooi de publieke opinie in de lidstaten. 'Deze politieke initiatieven betekenen een succes voor de Europese Vereniging gn J van Dierenbeschermingsorganisaties, de sb i zogenaamde Eurogroup, waarvan ook icq de Nederlandse Vereniging tot Bescher- -re. ming van Dieren deel uitmaakt Samen met andere internationale die renbeschermingsorganisaties oefent Eu- rogroup zowel in Brussel als in Straats- -itc burg al jaren druk uit om tot een Euro pese regeling van dit probleem te komen Di lii 1. 2. P V, ai hi 8. actieve vrouw. Niets was haar te veel. Zij stond voor een ieder altijd klaar. Zieken leden van onze bond bezocht zij steeds. Met haar opgewektheid wist zij steeds de zieken op te beuren. Moge mevrouw van Noort voor al haar goede werken die zij verricht heeft haar loon bij de Heer ontvangen. Zij rustte in vrede. OPEN AVOND ALLEENSTAANDE OUDERS Woensdag 17 maart a.s. houdt het Fiom. Buro voor (a.s.) alleenstaande ouders, v.d. Meijstraat 6 te Alkmaar, tel. 072-118812 weer haar OPEN AVOND. Het onderwerp voor deze avond is: alleen met je kinderen - hoe maak ik weer nieuwe kontakten". De bedoeling van deze avond is dat alleenstaande ouders, gescheiden vaders en moeders, weduwnaren en weduwen met kinderen en ongehuw de vaders en moeders met elkaar ervaringen en gedachten hierover uit wisselen. De avond begint om kwart voor acht in de v.d. Meijstraat 6 te Alkmaar. CONCERT Op zondag 14 maart a.s. te 14.30 uur wordt in de Lutherse kerk, Oude gracht 187, hoek Baangracht een con cert gegeven door: Radko Berka - trompet Gerrit van Slooten- trombone Hans van Nieuwkoop - orgel Uitgevoerd worden werken o.a. van Sweelinck, Vivaldi, Scheidemann, C. Ph. E. Bach, A. v.d. Kerckhoven en C. Kolb. De toegangsprijs incl. programma bedraagt 6,-, voor scholieren, houders van een C.J.P. en 65+ pas 4,--. Kaartverkoop aan de kerk van af 14.00 uur. Toegankelijk voor inva liden en gratis toegang voor donateurs. Radko Berka (geboren Tsjech) is eerste trompettist van het Noord-Hollands Philharmonisch Orkest, van welk orkest Gerrit van Slooten eerste trom bonist is. Hans van Nieuwkoop behaalde de Prix d'Excellence in 1974. Hij is hoofd leraar orgel aan de Muziekpedago- gische Academie te Alkmaar en aan het Arnhems Conservatorium. VEEL ENTHOUSIASME VOOR ALKMAARSE GEZINSBEURS De eerste Alkmaarse Gezinsbeurs, die van zaterdag 3 april t/m maandag 12 april 1982,, dus inclusief de beidt Paasdagen, wordt gehouden wordt met enthousiasme begroet in Alkmaar Dit is wel gebleken uit de vele posi tieve reacties vanuit het bedrijfs leven. Tegenover het Station Noort zal een tentencomplex van zo'n 6.OW m2 worden opgezet waarin het evene ment wordt gehouden. Tien jaar geleden werd voor het laatst in Alkmaar een grote consumen tenbeurs gehouden en uit de vele reac ties blijkt dat er een grote behoefte bestaat aan een dergelijk evenement De Alkmaarse Gezinsbeurs wordt eet evenement waarbij allerlei zaken, die het moderne gezin tegenwoordig be zighouden naar voren worden gebracht Zo wordt er vooral voorlichting gege ven op het gebied van wonen, isolatie in verband met de energiebesparing vrije tijdsbesteding - in deze tijd, waarin men steeds méér tijd ovet heeft -, doe-hetzelf-activiteiten enz. De Alkmaarse Gezinsbeurs wordt ge organiseerd door Interlaan BV, organisatie die reeds jarenlang! ervaring heeft in het organiseren val beurzen. Voor alle inlichtingen kal men zich tot dit bureau wenden, tel 02207-19 484. eet a: ic Cl III JSfni [)T(>< I Ibf •non 'OS O nsf? I •9d Mos 3'gfis |bv .bt

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1982 | | pagina 4