Zwemmen, zwemmen, zwemmen i LEVE DE ZON, PAS OP! m MY WAY 1 TIPS EN INFORMATIE OVER BAD- EN STRANDKLEDING VOOR HET ZONNIGE SEIZOEN Een figuurvaste zomer Vijftig jaar ervaring 2 Zal het zalig zomeren in 1*982? Bij vijfde - te sombere - zomerharde akties I Haute-couture in badkleding Bijzondere kombinatie Je suis Sukses Juist gekleed, goed gekleed De zomer komt Nü is er keus Zonnekosmetika BRUISEND AVONTUUR IN BETAALBARE VAKANTIES Nu het steeds moeilijker wordt het geld voor de broodnodige, jaarlijkse vakantie bijeen te sparen, heeft My Way -de jongeren-afdeling van Arke- duidelijk gekozen voor betaalbare vakanties. Naast de razend populaire strandvakanties in het Middellandse Zeegebied, biedt My Way in haar zomerprogramma 1982 haar jonge kliënten zeil vakanties op traditionele zeilschepen naar de Wadden en Denemarken. Maar ook een Joegoslavische eilandencruise en een unieke zeiltocht op de Nijl. Avontuurlijke kampeer/trektochten voeren door Scandinavië, Rusland, IJsland, West Europa en de Verenigde Staten. Een aantal daarvan worden in samenwerking met de Engelse reisorganistie Kontiki uitgevoerd. Doordat wordt overnacht in tenten kampen en iedereen een handje helpt onderweg, kan My Way deze trips tegen zeer aantrekkelijke prijzen aanbieden. Sportief Lidmaatschap UITKIJKPOST 14 APRIL 1982 Over zon, zonnen en zonnemode rKiJKP< Veel vrouwen beseffen niet dat ook in de foundation-industrie de tijd niet heeft stilgestaan. De ontwikkeling van materiaal- en vormtoepassingen heeft de laatste jaren een geweldige vooruitgang laten zien. Onverstandig om - bij aanschaf van een nieuwe foundation - als vanzelfsprekend voor het oude, traditionele model te kiezen. Want daardoor mist u de mogelijkheid een foundation te ontdekken die beter past en komfortabeler draagt dan voorheen het geval was. Exquisite-Form is een naam die u de volgende keer dan ook eens moet noemen. Exquisite-Form presenteert namelijk een briljante serie beha's, panties en pantie-korseletten in katoen/lycra. Een foundation-serie met bijzondere eigenschappen. De kombinatie van het natuurlijke karakter van katoen (warm in de winter, koel in de zomer) en de vorm vaste spankracht van Dupont-lycra kreëert een foundation met 'ver ademende' eigenschappen en bewe- gingsvrije soepelheid. Alle reden dus, om de volgende keer niet zómaar een foundation aan te schaffen. Want Exquisite-Form is in iedere goede korsetterie-speciaalzaak verkrijgbaar. In januari 982 telde Nederland 454 overdekte- en 693 openluchtzwembaden. Zwemmen is blijkbaar populair in Nederland. Niet zo verwonderlijk want niet alleen kwamen er in ons land de laatste tien jaar veel nieuwe zwembaden bij, ook veel verouderde badinrichtingen werden drastisch gemoderniseerd. Al die zwemmers en zwemsters dragen badkleding. En juist over badkleding en zonnemode valt het een en ander te vertellen en op te merken. Haute-Couture in badkleding? Bestaat zoiets? Welzeker! Even drie namen: Farkas, de fameuze stoffendessinateur uit Florence, Rachel Pappo, de Israëlische top- ontwerpster en de 'know-how' achter de korsetterie-gigant Exquisite-Form. Deze drie vormen een 'cast' die weet wat mode-maken is. Briljant gesneden (dus perfekt passende) bikini's, badpakken, super- modieuze japonnen, rokken, ber muda's en poncho's kombineren zij tot weergaloze ensembles. Zij gaven hun kreaties de naam 'Je suis' en maakten deze bad- zonnemode tot het fraaiste van er op dat gebied te vinden is. Vanaf het moment waarop deze kollektie in Europa werd geïntrodu ceerd, bleek 'Je suis' een doorslag gevend sukses. Vooral in Nederland. En dat is opmerkelijk want de Nederlandse vrouw wordt in de mode kringen, in Milaan en Parijs, nogal eens gekenschetst als 'de-vrouw-die- niet-weet-wat-zij-wil'. Waarmee weer een praatje uit de wereld is geholpen. Sterker nog; de Nederlandse vrouw blijkt graag wat duurdere kleding aan te willen schaffen als zij dan ook maar exclusief gekleed kan gaan. Vandaar het sukses van 'Je suis' in Nederland. Terecht! Meer dan een halve ëeuw onder vinding met korsetterie, lingerie en badkleding maakt dat Berquitex meer te zeggen heeft op dit gebied dan vele anderen. Formidabele vakkennis en modebewuste feeling zorgen er telkens weer voor dat de Berquitexprodukten 'hoogvliegers' blijken te zijn in de wereld van de lingerie. Vaak is het moeilijk jezelf te zien zoals anderen je zien. Toch zijn daarover wel een aantal adviezen te geven die mogelijkerwijs kunnen leiden tot een beter inzicht in kiezen en kleden. Wellicht zijn de volgende opmer kingen ook voor u van belang. - Onbevreesde zelfkritiek zal u beter gekleed doen gaan. - Uw figuur verandert ontegenzeglijk naarmate u ouder wordt. Het is goed zoiets te beseffen bij de keuze van uw kleding. - Te jong gekleed gaan, tegen de realiteit in, geeft slechts een pot sierlijk effekt. Dat kunt u missen als kiespijn. - Bij aanschaf van een foundation of badkleding is er maar één maat de juiste! Denk er aan: te kleine bad kleding of foundation maakt striemen en rekt het materiaal te veel uit. Dit veroorzaakt een dessin-vertekening. U bereikt daarmee het tegendeel van wat u wilt: "u lijkt dikker dan u bent!" Advies van een badmodespecialiste is dan ook veel waard in dit verband. Durf daarom advies te vragen. Wie zal het zeggen? Wij niet. U kunt beter lezen wat onze bekende weerkundige Jan Pelleboer hierover te vertellen heeft. Misschien weet u dan iets meer. Hoe dan ook, de zomer komt. Daarom vindt u op deze pagina een schat aan informatie over badmode. Badkleding voor iedere vrouw. Jong en minder jong, slank en minder slank. Voor (aanstaande) moeders, voor spring levende dochters. Maar ook bijvoor beeld voor vrouwen die een borst- amputatie ondergingen. Want ook voor hen bestaat perfekte en modieuze bad- en zonnekleding. Mooie dingen voor elke vrouw. Stralende bikini's, watersnelle bad pakken, bijpassende strand- en boule- vardkleding. Om lekker ontspannen in te flaneren op zo'n mooie, warme zomeravond. Zo komt de zomer '82 voor u tenminste niet ongezien. U en uw badmodespecialist zijn er nü al klaar voor. Nü al, omdat straks de keus wellicht niet meer zo groot is. I Abecita - Zweden Jong om te zwemmen en in te zonnen Abecita Badmode Badgoed combinaties I Anita Badmode Bikini's en Badpakken Juist voor C en D cup Je suis Haute Couture in badmode De zon is een bron van gezondheid. Zij verwarmt ons, bruint ons, schenkt ons energie, voedsel en kracht. Alles in ons bestaan 'draait' om de zon. Maar haar straling kent naast al die positieve krachten ook een aantal minder plezierige eigenschappen. Door haar ultra violette straling bijvoorbeeld, kan de zon onze huid lelijk verbranden. Bovendien kan onze huid ook worden aangetast waardoor het verouderingsproces wordt versneld. Dergelijke dingen gebeuren vooral wanneer wij ons zonder goede voorzorgsmaatregelen aan de zonnestraling blootstellen. Dus, al zal ieders huid anders reageren, zómaar de zon in is onverantwoord. Marbert-zonnekosmetika heeft deze materie grondig onderzocht en ont dekte een speciale en pasklare oplossing voor het zonnebrand probleem: een zonnekosmetika die verbranding effektief voorkomt en gelijkertijd een fraaie, bruine tint bevordert. Een kosmetika-assortiment waarin voor ieder huidtype een passende beschermingsformule is ondergebracht. Met de beschermende Marbert-produkten kunt u met een gerust hart en met volle teugen van de zon genieten. Ter meerdere glorie van uw kwetsbare huid. Wees lief voor uw lijf en leden, vraag uw parfumerie specialist het zonnekosmetikasysteem van Marbert. Uw huid zal u dankbaar zijn. Nadelige invloeden van UV-licht worden voorkoinen Het is verleden jaar weer niet gelukt in ons land een zomer te noteren die eindelijk eens weer met meer dan normale aantal uren zonneschijn uit de bus kwam. Na een te slechte juni viel juli en augustus nog niet tegen, er waren in de top vakantieperiode tenminste nog een aantal redelijk tot goede zomerdagen en er kon ook gezwommen worden, maar toch In De Bilt, juni 79 uren zon te weinig, in juli 17 en in augustus 9 uren totaal in de zomer 1981 een tekort van 105 uren zon ten opzichte van het 'normale' aantal uren. Nu zou dat geen bijzonderheid zijn wanneer niet ook at de vier daaraan voorafgaande zomers onder de maat bleven. Ik heb al enige keren hel gevoel gehad dat de zomer na de topprestatie in 1976, geleverd met 835 uren zon, van zichzelf is geschrokken. Vijf zomers achtereen met een zo groot tekort aan zon is deze eeuw niet eerder gepresteerd. En als je te weinig zon hebt, ontbreekt het als regel aan echte, warme zomerse dagen meteen maximum boven 25 graden. In 1976 waren dat er in De Bilt nog even 46, daarna was het mis. In 1977 6, 1978 en 1979 niet meer dan 13, 1980 II, verleden jaar 14, tegen normaal 18 van zulke dagen. Ik begin langzamerhand harde akties voor te stellen wanneer hel met de zomer van 1982 nog eens en dan voor de zesde keer, zou mislukken. Ook kunnen wij het voor onze vakbond van "Weer en Wind" gaan gooien, in ieder geval, van onze kant zal er alles aan gedaan worden om van de zomer van 1982 eens weer een 'echte' te maken. Als ons dat lukt, dan zal u zeker dit jaar een goed badpak nodig hebben, wat mij betreft, ook al kom ikzelf nauwelijks meer-onder water, wordt het een kleine herhaling van 1976, met wel enkele nachten regen, anders krijg ik weer moeilijkheden met de land- en tuinbouw. Aan de hierbij geplaatste grafiekjes van uren zon en aantal zomerse dagen boven 25 graden ziet u duidelijk dat beide lijnen na 1976 beneden de normaallijn zijn gebleven. Jan H. Pelleboer, Paterswolde. Uren zon 1972-1982 800 700 600 t, orma. ;l 500 400 '73 '74 '75 '76 '77 '78 '79 '80 '81 50 1972-1982 40 30 20 ormaa I 10 0 '73 '74 '75 '76 '77 '78 '79 '80 '81 Voor hen die liever kiezen voor een sportieve, aktieve vakantie, heeft My Way ook het een en ander in petto. Windsurfspecials op Guernsey, de Bahama's en in Nethanya. Weer iets andefs is duiken en paardrijden in Eilat of wildwatervaren, drachen- fliegen, tennissen en zomerskiën in Oostenrijk. Kortom, My Way heeft zich blijkbaar in korte tijd ontwikkeld tot een 'volwassen' reisprogramma met een eigen, herkenbaar gezicht. Het is niet overdreven te beweren dat My Way zo ongeveer alles te bieden heeft op het gebied van jongeren reizen. Je hoort hier ongetwijfeld nog meer van. Aan My Way is ook nog een klub verbonden waarvan het (gratis) lid maatschap nogal wat voordelen biedt. j .ui I Anita Badmode Gemaakt voor dames die een borstamputatie hebben ondergaan 1 r-, Anita Badmode Speciaal voor aanstaande moeders Slix - een tikkeltje ondeugend Nadere informatie: Berquitex Badkleding Telefoon 02513-19109 Marbert Zonnecosmetica Telefoon 020-5882221 Arke Reizen Telefoon 053-353535 s

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1982 | | pagina 10