r~ GEZONDHEIDSFEUILLETON AKERSLOOT SCHERMEN DE VRIENDSCHAP" Grote klaverjas-drive BLUE STAR' "URBAN HEROES" LIMMEN SPORT en SPEL Antiek "De Lantaarn" "Carrousel '82 ■d GRANDIOOS POPWEEKEND IN AKERSLOOT een dynamische sport! CAFÉ BAR DANCING AKERSLOOT Vrijdag 16 april- HOOFDPRIJS' EEN FIETS Aanvang 21.00 uur. Aanvang 16.00 uur. HENK EN RIET GROTE SUPER KLAVERJAS DRIVE IN AKERSLOOT KLAVERJASCLUB E.H.K. VIERDE „OPEN HUIS" EXPOSITIE VAN BERTJONK Vakmanschap AMSTERDAMSE SPECIALISTEN VERENIGING Het kind dat met een hond op groeit heeft veel vóór op andere kinderen; het leert al vroeg rekening houden met een kameraadje, het krijgt verantwoordelij kheidsgevoel en gaat begrijpen wat 'zorgen voor' kan inhouden. Om over de gezel ligheid van een hond om je heen nog niet eens te praten; een kind met een hond is nooit 'alleen'. Ze kunnen samen wandelen, spelen, knuffelen, letterlijk lief en leed delen. Het is bekend dat een hond, net zoals broertjes en zusjes, gewoon last kan krijgen van jaloezie als er een baby komt die ineens alle aandacht krijgt. De eerste fout die dan door de nieuwe ouders gemaakt wordt, is de hond verwaarlozen. Terwijl het zo'n kleine moeite is, zelfs met een baby op schoot, toch de hond lief toe te Bezichtigen HERVERTONING "EGYPTEFILM" KEES DRUYVEN wmm EENVOUDIGER ZAAIEN MET BETER RESULTAAT spreken en hem een hartelijk klopje te geven en een aai over zijn kop. Een aanzienlijk misverstand is daar bij dat een hond bij een baby niet hygiënisch zou zijn. Erger nog: hij zou de baby kunnen likken! Mis schien zelfs wel bijten! Over het algemeen kan worden aangenomen dat een normale hond normaal op een baby reageren zal, dat wil zeggen hem nieuwsgierig besnuffelen, vriendelijk likken en vervolgens voorgoed in zijn honde- hart sluiten. Voor dat besnuffelen en likken hoeft men helemaal niet in paniek te raken: een hondetong, mits de hond gevaccineerd is en goed wordt schoongehouden, is beslist geen broeinest van bacteriën. Een baby heeft voldoende afweerstoffen om eventuele bacteriën af te stoten. Desalniettemin is het verstandig om een week of vijf vóór de bevalling met de hond naar de dierenarts te gaan en hem te laten onderzoeken op parasieten, waarbij dan vooral gelet wordt op eventuele spoelworm. Wat betreft de angst voor bijten: het is gemakkelijk uit te vinden of de hond bijt-neigingen zou kunnen ver tonen. Neem hem eens mee naar een adres waar puppies zijn en laat hem er een vóórhouden. Uiteraard goed beschermd en met de hond stevig aan de lijn. Komt hij vriendelijk dichter bij, gaat hij kwispelen en probeert hij te likken, dan is hij een normale hond die rustig op de baby kan worden 'losgelaten'Trekt hij echter uit alle macht aan de lijn en laat hij zijn tanden zien, gaat hij kwaad aardig grommen, ja dan, zo treurig als het kan zijn, zal de hond moeten verhuizen naar een kinderloos adres. In het omgekeerde geval, waar in een gezin met een of meer kinderen tot de aanschaf van een hond wordt overgegaan, kan dat het allerbeste eenjonge hond zijn, diedan normaal met kinderen opgroeit en daar geheel aanwent. Van nature zal de hond de kin deren geen kwaad doen. Maar wel is het de taak van de volwassenen om goed op te letten of de kinderen al spelend de hond niet plagen of zelfs pijn doen, want daar zal hij instinct matig op reageren, soms inderdaad door van zich af te bijten. Laat daar om kleine kinderen die nog niet pre cies weten wat wél en niet kan met hun levend speelgoed, nooit met de hond alleen. ia 7:1 JITKIJKPOST 14 APRIL 1982 Comend weekend kunnen de liefheb- >ers van goede popmuziek weer hun ïart ophalen in De Vriendschap te \kersloot. Zaterdag treedt daar de ormatie Blue Star voor het voetlicht, ;n wie deze formatie kent die zal noeten beamen dat hier een van de teste Noord-Hollandse formaties op de tlanken staat met een repertoire dat op lit moment bestaat uit nummers van ).a. Uriah-Heep, Deep-Purple, Super Tramp, Bee Gee's en Moody Blue's, erwijl op dit moment ook een deel ïummer van Thin Lizzy op het trogramma staan. Blue Star is tevens ;en band die avondvullend speelt en todoende begint de band al op tijd te .pelen De tweede topper dit weekend is de tanwezigheid van de Haagse topforma- ie Urban Heroes! Zondagmiddag zal leze topper te horen en te zien zijn, de aanvang is vier uur en het duurt allemaal tot half tien. En van de Haagse Heroes valt heel wat te vertellen, "Urban Heroes" stadshelden. Een opmerkelijke groep in een nieuw tijdsbeeld, muziek uit de jaren tachtig, ontstaan zoals zoveel vaderlandse pop groepen in de popstad van Nederland, Den Haag. De stad van Urban Heroes, The Motions, Q65, Shocking Blue, Golden Earring en Sandy Coast, geboren in de omgeving waarin bijna elke groep ontstond de kroeg. In de kroeg kregen zij de gelegenheid om te repeteren, voor publiek op te treden, de basis te leggen voor een muzikale ontwikkeling, die voor de Urban Heroes tot nu toe resulteerde in diverse grote hitsingles zoals „Get it", „Not antoher worldwar", „The Hu- man race", en de laatste met de ongelovelijk lange naam, „Ha ba da ba ri wi ki di" en op dit moment is de laatste elpee van de groep in Duitsland opgenomen en nu klaar, dit album „The age of Urban Heroes" is een album dat tot een der beste op dit gebied kan worden gerekend. Maar „Urban Heroes" moet je zien en horen om te weten te komen dat zij tot de beste behoren, dus zondag a.s. om vier uur 's middags in De Vriendschap te Akersloot. MEERVOGELS VOETBAL Zondag 1 werd dit weekend verrast door een ontketend Texel dat ons eerste elftal al na 10 minuten spelen op een 2-0 achterstand zette. De ge hele eerste helft domineerde de thuis club. Na rust zakte het vertoonde spel af naar een bedenkelijk peil. Beide teams wisten in deze matige tweede helft het doel niet meer te vinden. Overige uitslagen eerste teams: Bergen Al - Jun. A 1 4-1 Sporting S cl - Jun. Cl 0-9 Meerv. ds. - Bergen ds. 1-4 Programma voor zaterdag 10 april luidt als volgt: CSV Al - jun. Al 18.00 Jun. Cl -LSVVC1 13.15 Programma voor maandag 12 april: Reiger Boys Al - jun. Al 12.00 LSVVB1-jun. BI 11.00 Meerv. ds.-H.O.S.V. ds. 12.00 TAFELTENNISKAMPIOENSCHAP VAN KENNEMERLAND VOOR BASISSCHOLEN Na vele voorrondes in de diverse af delingen moesten de zes overgeble ven scholen op woensdag 31 maart in een zeskamp uitmaken welke teams aan de Nederlandse kampioenschappen mogen deelnemen. Deze wedstrijden vonden plaats in de Rembrandtschool te Akersloot. De deelnemende scholen waren: Flamingoschool uit Hoofddorp Jozefschool uit Beverwijk Julianaschool uit Hoofddorp Molenhoek uit Uitgeest Petrusschool uit Beverwijk Rembrandtschool uit Akersloot Na een zeer spannende strijd zag de eindslag er als volgt uit: le Rembrandtschool Akersloot en 2e Petrusschool Beverwijk. Deze twee scholen mogen deelne men aan de Nederlandse Kampioen schappen die in Culemborg zullen plaats hebben. Voor de Rembrandt school is dit nu reeds de vierde maal dat men kampioen van Kennemerland is geworden. De verwachting rond het team van de Rembrandtschool zijn ook dit jaar weer hoog gespannen aangezien men iedere keer nog voor een goede klassering zorgde. Het winnende team van 31 maart be stond uit de volgende spelers: 12 jaar. Onno Willemse, 11 jaar: Al- win v. Esveld, 10 jaar: Roeland v. Es- veld, 9 jaar: Marieke Prinsen. ZWEMLESSEN TE UITGEEST SEIZOEN 1982 Tot uiterlijk 25 april 1982 kunt u uw kinderen opgeven voor het A-diploma in het zwembad "De Zien" te Uit geest. Aanvraagformulieren zijn reeds via de scholen verspreid en zijn te vens verkrijgbaar op de volgende adressen: Mevr. I. Both, Raadhuisweg 27, tel. 13001 en mevr. M. Tomann, Johan Ver meerstraat 15, tel. 13208. Op bovengenoemde adressen kunt u uw vraagformulieren voor de zwemlessen inleveren. Tevens kunt u op deze adressen for mulieren krijgen voor een zwem abonnement. Deze abonnementen kunnen uitsluitend bij het zwembad "De Zien" besteld worden op de daarvoor bestemde dagen. Bij voldoende deelname zal evenals voorgaande jaren het vervoer met de bus geschieden, waarbij de ouders in toerbeurt als begeleider meegaan. NORMEN WOONVERGUNNING De normen voor het verlenen van woon vergunningen zijn per 1 jan. 1982 als volgt gewijzigd: Huurprijsgrens 620,- (was 600,--). Voor alle woningen onder deze prijs is een woonvergunning nodig. Daarvoor gelden dan de regels van de gemeente lijke Woonruimteverordening. Koopprijsgrens 211,000,- (was 234.000,-). Wie een woning in Aker sloot beneden het bedrag van 211,000,- koopt, moet rekening houden met de regels die gelden voor het verkrijgen van een woon vergunning. Dit houdt in dat burge meester en wethouders slechts woon vergunning voor deze woningen zullen verlenen indien de koper een als zo danig ingeschreven woningzoekende, ingezetene van of economisch ge- bondene aan deze gemeente is. On der bepaalde voorwaarden kunnen bur gemeester en wethouders van deze regel afwijken. Voor nadere inlichtin gen kunt u zich wenden tot de gemeen tesecretarie. Wilt u het leren? J Informeer dan 's woensdags 19.30 I uur gymnastiekzaal achterkant I Lidwinaschool, Past. v. Muijen- weg 19, Heiloo of tel.: 331185. II ZATERDAG 17 APRIL1 DE GRANDIOZE FORMATIE "I i" ZONDAG 18 APRIL DE HAAGSE T0PF0RMATIE Vrijdag 16 april zal de Vriendschap haar deuren weer open zetten voor de klaverjasliefhebbers, en zij kunnen op deze avond wederom in het bezit komen van een schitterende dames of herenrij wiel. Ja, een prachtige eerste prijs, met daarnaast nog tal van andere mooie prijzen zoals de bekende mooie Delfts blauwe borden, fruitmanden, drank en horloges. Het is een opendrive, wat zeggen wil dat iedereen er aan mee kan doen, en de aanvang van deze drive is acht uurdoch het is aan te bevelen om op tijd aanwezig te zijn, gezien de opkomst van de eerder gehouden klaverjas drives. Deze drive telt ook nog mee voor de seizoenhoofdprijs: een prachtige kleurentelevisie! Dus mensen, voor een gezellig klaverjasavondje, vrijdag 16 april in De Vriendschap te Akersloot. De uitslag van de laatste open drive voor de kompetitie van de afgelopen winter van maandag 5 april was als volgt: mw. Jansonius - hr. Groenewoud 5903, hr. v.d.Leij - hr. Leuririk 5084, mevr. Hardwijk - mevr. Leering 5015, mevr. Klugt - mevr. Stam 4994, mevr. Giesberts - mevr. Jongkind 4865, hr. Wassing - hr. Knegt 4860, hr. v. Laarschot - hr. Jurjens 4823, mevr. Min - mevr. Kaandorp 4790, mevr. Wassing - hr. v.Duivenboden 4749, hr. Hageman - hr. Steen 4696, hr. Molenaar - hr. Stam 4691, mevr. Kaandorp - mevr. Kok 4584, mevr. v.Leeuwen - mevr. Koppes 4575, mevr. Sijm - mevr. Beemster 4570, mevr. Best - mevr. Oostra 4498, mevr. Hink - mevr. Veen 4358, mevr. Olbers - hr. Zentveld 4282, mevr. Berkhout - mevr. Lendering 4237, he. Bax - hr. de Lange 4157, mevr. v.Weert - hr. Drescher 4147, mevr. Leurink - mevr. Knegt 4080, fam. v.d. Molen 4066, mevr. Hoogland - hr. Koolwijk 3945, mevr. Bontekoning - mlevr. v.Duivenboden 3928, mevr. Hoogeboom - mevr. v.d.Blom 3836, mevr. Malefijt - mevr. Stroet 3450. De laatste open drive van dit seizoen is op 3 mei. Op die avond worden de prijzen van de afgelopen competitie uitgereikt. We hopen dan weer op uw aller opkomst. Als u de Uitkijkpost goed leest, ziet u onze oproep wel weer in de week van 26 april - 2 mei in dit blad. Voor de vierde keer heeft Bert Jonk-een huistentoonstelling ingericht van het door hem vervaardigde werk. Zijn aquarellen, tekeningen en bronsplastie ken met veelal de natuur als onderwerp, staan tentoongesteld in zijn eigen woning aan de CLUSIUSLAAN TE Limmen. Zaterdagmiddag was de tentoonstel- lingsruime volgestroomd met genodig den die na de officiële opening van grafisch kunstenaar Theo Ros als eersten een blik op het nieuwe werk konden werpen. Theo Ros prees in zijn openingswoord het vakmanschap van Bert Jonk. „Hij put zijn inspiratie uit de natuur en blijft zichzelf in een wereld waar tumulteus met kunst wordt omgespron gen", aldus Ros. Met dit laatste doelde hij op een kunstbeleid dat, zoals hij zelf zegt, in handen is van galeriehouders, museum- direkteuren en flessentrekkers. KOMPETITIEPROGRAMMA IN SPORTHAL 'dENTERIJ ZAALVOETBAL vrijdag 16 april Tel. Stars 2 - Krocht Kusch 2 D2 18.45 Rabo Alkmaar - Tuwo 3B 19.25 MCA - Tapijtvoordeel IA 20.15 B en W't Pontje - Hes Boys 3C 21.05 de Linde - Stet'81 3B 21.55 ZAALVOETBAL maandag 19 april Tel. Stars - AV Jan III Vet.B 18.45 Alkm. Boys - Berkc Party 2B 19.25 Smorenb. -Reyne's GLP IA 20.15 Verduin - Le pont 4D 21.05 MCA 2 - Rolff 3 R2A 21.55 Raadhuisweg 12 - Heiloo Telefoon 072-336352 Theo Ros had gelijk toen hij zei dat Jonk zijn inspiratie putte uit de natuur. Of je nu kijkt naar de koeien die in veel van zijn werkstukken te vinden zijn of naar de landschappen, steeds spreekt weer die duidelijke verbondenheid met de natuur. Wie wat meer van het werk van Bert Jonk wil zien kan tot en met 18 april van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur terecht op Clusiuslaan 12 te Limmen. De cineast Kees Druyven uit Limmen zal zijn documentaire film "Egypte" en zijn natuurfilm "De Koggenroute" nogmaals vertonen, ditmaal in het Ont moetingscentrum Conquista, Visweg 63a te Limmen en wel donderdag 15 april a.s. om 20.15 uur. Aanleiding voor deze hervertoning is de enorme opkomst bij de première van deze beide films in februari j.l. in het cultureel Centrum "De Vrede- burg". Een aantal mensen kwam toen aan een gesloten deur van het vol gepropte centrum. De anderhalf uur durende documentaire "Egypte" is voorzien van op de band opgenomen muziek en commentaar. De film om vat drie delen: "Cairo", "De oase El Fayum" en "De pyramiden en de Grote Sfinx". De onderwerpen zijn de straatjes, de pleinen, de tempels, de bevolking, middelen van bestaan en het landschap, die bovendien wor den toegelicht met gegevens uit de Egyptische geschiedenis. In het hiervoor reeds genoemde der de deel van deze film zal diep worden ingegaan op de mystiek-religieuze betekenis van de pyramiden. De natuurfilm "De Koggenroute", die een half uur duurt, is een impressie van het Noord-Hollandse landschap in de vier jaargetijden. De toegang is vrij. Kinderspecialisme "Kinderurologie", vertelt hij verder, "is zo'n apart deel van de urologie, dat het zeker een deelspecialisme zal worden. Er is in Rotterdam al een hoogleraar in de kinderurologie. Het wordt gewenst geacht, dat ook in de urologische centra deze problematiek een eigen plaats krijgt. Er bestaat namelijk een grote groep aangeboren afwijkingen van de waterwegen, die later stoornissen kan gaan opleve ren. Men heeft dan te maken met een foute aanleg, die normaal functioneren in de weg staat. Zo kan bijvoorbeeld infectie van de urinewegen oorzaak zijn dat de baby in de eerste dagen slecht drinkt, en dat zou dan meteen al te controleren zijn. Het deelspecialisme is nodig, omdat de behandeling van kleine kinderen totaal anders is dan die van volwassenen. Het onderzoek van kleintjes is tijdrovend en eist een bepaalde vaardigheid. Een kind kan zelf weinig of niets aangeven omtrent zijn welzijn. Röntgenonderzoek doen bij een kind is ook zeer moeilijk. Het opereren van een kind, de narcosetoediening en de nabehandeling (in samenwerking met een team of zeker de kinderarts), dat alles is specialistisch werk. En wij kunnen niet genoeg aandacht besteden aan het welzijn van kinderen: Zij worden kostbaarder dan ooit, wij hebben er immers steeds minder". Transplantatie Niertransplantatie valt in Nederland niet uitsluitend onder de urologie, meestal voeren vaatchirurgen deze moderne operatie uit. Dat gebeurt in enkele grote zieken huizen en in nierbehandelingscentra. De vraag naar transplantatie neemt toe, maar er kan nog altijd niet direct aan worden voldaan omdat niet steeds geschikte nieren voorradig zijn. Voor West-Europa bestaat bij ons in Leiden het computercentrum voor vraag en aanbod. In ons land moet het beschikbaar stellen van lichaamsdelen na de dood, bij codicil gebeuren. Men moet daartoe een formulier invullen, ondertekenen en altijd bij zich dragen. Toch blijkt dit systeem niet altijd goed te werken. Het is maar de vraag of zo'n codicil (bijvoorbeeld bij een verkeersongeluk) wel direct wordt gevonden, zodat de donordelen op tijd uit het lichaam kunnen worden weggenomen, en gekoeld voor korte bewaring en transport. De uroloog die weet welk een dringende behoefte er bestaat aan donornieren, wil er wel graag op aandringen, dat gezonde jonge mensen toch zo'n codicil bij zich dragen. Misschien is het even een moeilijke gedachte, bij leven zo'n beschikking te maken, maar menslievend is het bovenal. Men zou er na zijn eigen dood een ander mensenleven mee kunnen redden. Nieren zijn namelijk niet op andere wijze te vervangen. Kunstnieren zijn er (nog?) niet. Met één nier kan een mens goed leven, maar zonder nieren niet. Daarom kan er ook niet genoeg aandacht worden gevestigd op de prachtige, maar zo kostbare medische hulp die kan worden gegeven door nierdialyse. Hieraan wordt terecht, vooral ook via de televisie, veel publiciteit gegeven. Wij behoeven U hierover nu niet meer te vertellen. "Iedere Nederlander", besluit de uroloog, "weet daarvan voldoen de af. Gelukkig maar, want wij kunnen de veelgevraagde geldelijke hulp van ons volk daarvoor niet missen". Dat hoognodige geld wordt, zoals U weet, bij bemiddeling van de Nierstichting wél besteed voor onschatbare urologische hulp, die mensenlevens kan behouden. Hond of kind of ollebei? V v; i - De lente brengt bij iedereen wel een verandering teweeg. Voorjaarsmoeheid voor de een, grote schoonmaak-woede voor de ander. Van een grote groep mensen gaan de gedachten weer uit naar de tuin. Er wordt geschoffeld, gewied en gezaaid om binnenkort van de pracht van een bloeiende tuin te genieten. Dat juist het zaaien voor een groot deel bepalend is voor het slagen van de tuin wordt jaarlijks weer ervaren. Zaaien is een secuur en geduldig werkje. De voornaamste vuistregel is, dat er nooit teveel zaadjes vlak bij elkaar mogen staan. Er komen dan immers teveel plantjes op dezelfde plek. Met het gevolg dat u straks alleen zwakke exemplaren hebt. Ook de hoeveelheid aarde waarmee u de zaadjes moet bedekken is van groot belang. Door gaans is dat een laagje van slechts een halve centimeter. Na het opkomen van de plantjes moet u meteen gaan uitdunnen: de zwakke exemplaren verwijderen zodat u het sterkste een optimale groeikans kunt geven. Zo u ziet, een nauwlettend werkje. Voor wie niet zoveel tijd heeft, maar toch een mooie tuin wil hebben, biedt Turkenburg een doordachte oplossing. De seedstick. Zoals de naam al zegt is de Seedstick een handig staafje met zaadjes erop. Eenmaal tot de aandui ding op de stick in de grond gestoken, zitten de zaadjes vanzelf op de juiste afstand en diepte. De voordelen zijn duidelijk. Een beter resultaat met minder moeite. Succes is verzekerd. De Seedsticks zijn er voor Leeuwebek ken, violen, ijskruid, alyssum en droogbloemen. Kn voor de groenten verbouwers onder u ook sla en peterselie. De Seedsticks zijn verkrijgbaar in veel warenhuizen en supermarkten en uiter aard bij de tuin- en plantencentra. Onder het motto "CARROUSEL '82" wordt op Hemelvaartsdag, donderdag 20 mei, in de Beverwijkse veilinghallen een groot kijk- en doefeest voor het hele gezin gehouden, waarvan de opbrengst is bestemd voor de bouw van ëën school voor blinde kinderen in Lima in de Zuid- amerikaanse staat Peru. De organisatie hiervan is in handen van de samenwerkende Lionsclubs uit Bever wijk, Castricum/Heemskerk, Lands meer, Schagen, Amsterdam-Host, Zaan streek en Heerhugowaard. Deze clubs zijn al ruim een jaar bezig met het inza melen van gelden voor de bouw van die school, waarvan 1 vleugel al sinds 1 april 1981 in gebruik is. In die vleugel krijgen 70 blinde kinderen op een geheel aange paste en vrije manier onderricht en wor den ze begeleid naar een zelfstandig be staan in de maatschappij. Maar die ene vleugel is nog lang niet ge noeg om alle ca. 6000 blinde kinderen in Lima voor te bereiden op een eigen plaats in de maatschappij. Geld voor de verdere bouw van meerdere vleugels is er echter niet in het arme Peru. a—i Mg m '7 Het initiatief tot deze Nederlandse steun werd genomen door de KLM-vlieger Arie Garstman. Al vrij snel kon door de Lionsclubs 36.500 gulden - verkregen door aktiviteiten - worden overgemaakt voor het afbouwen van de eerste en tot nu toe enige vleugel van het complex. Maar voor de volledige afbouw is echter minimaal nog 150.000,nodig. Dat willen de samenwerkende Lionsclubs, gesteund door een aantal sponsors, bij elkaar zien te krijgen. CARROUSEL '82 zal veel gratis attrak- ties omvatten, maar ook enkele waar voor betaald moet worden, zoals bijvoor beeld een rad van avontuur en bepaalde te koop aangeboden produkten. Zoals bekend hebben Lionsclubs zelf geen middelen om dergelijke projekten elders in de wereld te bekostigen. Daar om worden regelmatig aktiviteiten ont wikkeld ter verkrijging van fondsen. De gelden gaan rechtstreeks van de Lionsclub in Nederland naar de Lions- club La Molina in Lima, zodat men er van verzekerd is, dat er absoluut geen geld aan de strijkstok blijft hangen. Voor CARROUSEL '82 is een aparte stichting in het leven geroepen. sisV rins!) i nJ ui srnsa ■Zoo V .v.d Jhoq noH Deze kinderen volgen reeds onderwijs aan de blindenschool. Wanneer kunnen de andere 6000 blinde kinderen in Peru hetzelfde voorrecht genieten?

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1982 | | pagina 8