Icri|iienterg relcix Exposities Nieuws van de Gemeente Heiloo i! PREDIKBEURTEN EN ANDERE DIENSTEN Unieke aanbieding: f5,- Geen Uitkijkpost gehad? W Met Pirelax kunt u uzelf elke morgen gelukwensen. Kapsalon Wim de Boer krijgt vestiging in Heiloo voor het komplete woongebeuren i I I DE WET A.R.O.B. EN HEILOO 2000 25 vel Postpapier enveloppen in diverse kleuren en dessins van f 12,50 nu voor Heiloo - Heerenweg 140 - Tel. 334955 Daar vindt U ook DE DRUKWINKEL POLITIEBERICHTEN DIERENBESCHERMING HEIL00-LIMMEN-CASTRICUM GEVONDEN VOORWERPEN UITVAARTVERZORGING TE HEILOO (begrafenis of crematie) J.TH. H00GENB00M Stationsweg 39 Tel. 072-331579 AFWEZIG: vrijdag 23 april H.H.DEN ENGELSEN, huisarts ^/LO° RECYCLING BURGERLIJKE STAND ROVER BOEBAS EN DE BOSGEEST OP DE NIC0LAAS EEETSSCH00L Bel donderdag: 072-330175 UITKIJKPOS1 21 APRIL 1982 l Bij het naderen van de gemeenteraads verkiezingen nemen de activiteiten van de partijen welke op 2 juni a.s. zullen dingen naar de gunst van de kiezer toe. Dat is alleszins begrijpelijk en het vormt een stuk verkiezingsfolklore in ons dorp. Deze activiteiten mogen er naar de mening van het gemeentebestuur echter niet toe leiden dat via publicaties in de pgrs onjuiste en verwarrende voorlich ting wordt gegeven, waardoor de inwoners op een dwaalspoor kunnen worden gebracht. Zo werd in de „Uitkijkpost" van vorige week (14 april) onder het hoofd „Politieke partijen Heiloo" een artikel opgenomen over de belangengroepering „Heiloo 2000". In dat artikel wordt onder meer gesproken over de Wet A.R.O.B., waarmede bedoeld wordt de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen. Wij halen uit het artikel de volgende zinsnede aan: "Alle A.R.O.B.-zaken die de afgelopen jaren in de gemeente hebben gespeeld, zijn begeleid en in de 'Raad begeleid door Heiloo 2000 en niet door één van de politieke partijen. Nu waren het aantal A.R.O.B. zaken op de vingers van één hand te tellen, hetgeen voornamelijk te wijten is aan onwetend heid binnen de bevolking betreffende deze procedure". Naar aanleiding van het bovenstaande willen wij vaststellen, dat tot nu toe in een A.R.O.B. zaak nimmer begeleiding in de Raad door Heiloo 2000 heeft plaats gevonden. Voorts is de bewering dat het aantal A.R.O.B. zaken in de afgelopen jaren op de vingers van één hand te tellen is totaal onjuist. Sinds 1978 werden door het gemeente bestuur nl. meer dan 40 gevallen in het kader van de Wet A.R.O.B. in behandeling genomen. Wat tenslotte de onwetendheid van de bevolking met de A.R.O.B. procedure betreft diene het volgende: In elke brief welke het gemeentebestuur aan een inwoner schrijft en waarin sprake is van een besluit waartegen instelling van beroep ingevolge de Wet A.R.O.B. mogelijk is, wordt onderaan diezelfde brief een zinsnede opgeno men, welke de geadresseerde nadrukke lijk wijst op de mogelijkheid om (binnen 30 dagen) beroep in te stellen en bij wie dat beroep moet worden ingesteld. Van onwetendheid van de bevolking met de A.R.O.B. procedure is in al die gevallen derhalve geen sprake. Bovendien is er door het Ministerie van Justitie een brochure uitgegeven onder de titel „Beroep tegen overheidsbe schikkingen", waarin de procedure van de Wet A.R.O.B. is beschreven. Deze brochure is op het gemeentehuis gratis verkrijgbaar. Het Gemeente Bestuur van Heiloo. Maandagavond 26 april zal Kapsalon Wim de Boer v.d. Boterstraat uit Alkmaar, een vestiging in Heiloo, aan de Aostastraat 4, openen. De salon aan de Boterstraat bestaat al 50 jaar. Wim de Boer nam deze zaak 15 jaar geleden van zijn vader over. Er stonden toen 5 stoelen en er was 3 k 4 man personeel. Toen het pand er naast vrij kwam, kocht Wim de Boer dit en maakte er een mooie moderne kapsalon van. Sinds 5 jaar is er ook een damessalon, o.l.v. Tine de Boer, gevestigd en er staan nu 7 dames- en 7 herenstoelen. Wim de Boer was trouwens de eerste die in de herensalon met damespersoneel ging werken. Was het misschien in het begin even wennen, nu vindt iedereen het de gewoonste zaak van de wereld. „Alkmaar is een goed lopende zaak", aldus Wim de Boer, „maar, daar ik veel klanten in Heiloo heb en de parkeerge legenheid in Alkmaar steeds slechter wordt, heb ik besloten zelf naar de klanteiitoe te komen." Hoewel De Boer eerst een pand aan de Raadhuisweg had gekocht, maar hierin van de gemeente geen toestemming kreeg z'n eigen ideeën te verwezenlij ken, lijkt nu het pand aan de Aostastraat geknipt te zijn voor een kapsalon. Zelfs de stopkontakten zaten op de juiste plaats. Het wordt een moderne salon, helemaal in wit en zwart, er staan 4 stoelen waarvan één voor struktuurverandering (permanent) voor heren. Simone Kuyper uit Schoorl zal hier de scepter zwaaien. Zij is een geroutineerde kracht en is gediplomeerd dames- en herenkapster. De salon van Wim de Boer is trouwens niet alleen een herenkapsalon, want vrouwen die bij een bezoek aan de kapper met wassen, knippen en föhnen kunnen volstaan, zullen hier een goed adres vinden. Óm het kontakt met Alkmaar goed te onderhouden zal er elke dag iemand van de zaak in Alkmaar staan. Er wordt in de zaak in Heiloo gedeeltelijk op afspraak gewerkt. Eén stoel zal echter gereserveerd worden voor de komende en gaande man. Er wordt in de salon met de beste produkten van Gold-Well gewerkt, de computer wijst uit wat voor uw haar het beste geschikt is. Bovendien zullen er in de salon verschillende produkten verkocht wor den. O.a. is er een grote keuze in haarshampoo's en van scheermes tot aftershave kunt U hier terecht. De zaak is ingericht door Wella en voldoet aan de modernste eisen. De eerste week is er voor elke klant, ook voor kinderen, een leuke attentie. De zaak is maandags gesloten en de rest van de week geopend van 8.00 tot±7.30 uur en ook tussen de middag is de zaak geopend. Maandagavond vanaf 19.00 uur is er open huis. KROMMENIE CASTRICUM HEEMSKERK SANTPOORT INGEZONDEN ALARM INSTALLATIES EN POLITIE Nee nou wordt ie mooi! Deze uitroep van ome Joop is hier zeker op zijn plaats. Wat geschied; Door diverse oorzaken, maar zeker ook door de tolerante houding van onze overheden en justitie ten opzichte van misdadigers en criminelen, neemt 'de criminaliteit toe. Op straat is men genoodzaakt goed op te letten, niet 's avonds laat in stille straten, tassen goed vasthouden, auto's goed af sluiten, stuurslot enz. Fietsen aan zware kettingen. Onze huizen dienen we goed af te sluiten. Poort dicht dieven klauwen op de ramen, buiten licht aan, waakhond en alarminstallatie zijn geen uitzondering meer. Het lijkt soms wel of de criminelen in bescher ming worden genomen i.p.v. de bur gers en er worden geen of lichte straffen uitgedeeld. Psychiaters, Psychologen en Sociaal werkers be leven hoogtijden. De politie die tussen twee vuren zit van enerzijds actie groepen, politieke partijen, demon stranten, krakers enz. en anderzijds de burgerbevolking (lees: zwijgende meerderheid) weet ook af en toe zijn houding niet meer te bepalen. In deze situatie waren wij dan ook besloten ons huis en daarmede onze inboedel tegen inbraak te beveiligen door middel van een alarminstallatie. Wie schetst mijn verbazing en ver ontwaardiging, toen ik deze week een officieel schrijven van de Gemeente Heiloo ontving, waarin staat dat de Gemeente Raad besloten heeft het be zitten van een alarminstallatie voortaan te verbinden aan een ontheffing van de politie. Het formulier dat aan diverse alarminst. houders is verzonden be vat maar liefst 9 punten waarvan punt 7 wel de kroon spant. De houder van de ontheffing dient toe testaan dat deskundigen die door of van wege de burgemeester zijn aange- Als je uitgerust wakker wordt ziet het leven er een stuk vrolijker uit. Je krijgt zin om eruit te vliegen Uitgerust opstaan verandert de dag. Met frisse moed en een helder hoofd kunt u desnoods bergen verzetten. Rust is de basis voor een aktief leven. En echte rust begint met een goede lattenvering. Pirelax, het bed van Pirelli, laat zien dat zelfs het beste idee nog verbeterd kan worden. Het lattenbed met groene balans- steunen is geboren. De nieuwste ontwikkeling voor 'n optimale ondersteuning van uw lichaam tijdens uw slaap Groene Balanssteun houdt telkens twee latten vast Door Pirelli gemaakt uit 100% rubber. Kan "heen en weer" en "op en neer" bewegen. Is indrukbaar en draaibaar. Zorgt voor volledige en perfekte ondersteuning van alle lichaamsdelen en voor totale ontspanning van elke spier Anti-slip stroken aan de bovenzijde maken bevestiging van de matras overbodig A PRODUCT OF Vrijdag koopavond Westerweg 261, Heiloo,Tel. 072-331738 Alweer zijn een aantal schapen de dupe geworden van loslopende honden. In totaal kwamen drie beesten om het leven die, na te zijn opgejaagd, in een sloot verdronken. Het verve lende is datje hetide hond niet kwalijk kan nemen. 00000 Nu we toch over dieren bezig zijn. Aan het Maalwater heeft men erge overlast van eksters. De beesten ver jagen broedende zwaluwen, eten de jongen op en verwonden kalveren. Een man die met een buks het recht in eigen handen wilde nemen kon nog net van zijn voornemen afgebracht worden. 00000 En over een buks gesproken: Een 17-jarige jongen die in de fietsen berging met een windbuks aan het spe len was, was er vast van overtuigd dat het ding niet geladen was. Hij keek dan ook gek op toen hij de trekker over haalde en een fietser in de kaak trof. De kogel bleef achter in de kauwspier. 000000 UITNODIGING! Vrijdag 23 april a.s. vindt weer de we kelijkse speelavond plaats. We beginnen om 19.30 uur. Het programma, dat ongeveer 45 mi nuten duurt, wordt verzorgd door leer lingen van: Peter Brouwer - klarinet/saxofoon Peter Duinmeijer - gitaar(-ensemble) Wim Madderom - piano elektronisch orgel. Na afloop is er gelegenheid nog wat na te praten. Koffie en frisdranken zijn verkrijgbaar aan onze gezellige bar. Iedereen is welkom. De toegang is gratis. Graag willen we u nu al attent maken op de speelavond van 14 mei a.s. Deze vindt plaats in de muziektent op het Stationsplein. Zaterdag 15 mei is de Muziekschooldag. De gemeentelijke overheid heeft voor die dag toestem ming gegeven voor vrij-musiceren op de openbare weg. Verder vinden in de Muziekschool optredens plaats van Heilooër Amateurorkesten en van ensembles van de school. wezen, een onderzoek instellen naar de deugdelijkheid van de installatie. Dit onderzoek geschiedt op kosten van de houder van de ontheffing - einde citaat -. Inplaats van enige voldoening over het feit dat particulieren een deel van de taak van de politie, n.l. het bescher men van "have en goed" belonen komt onze gemeente met een kosten ver hogende maatregel. Wanneer men deze lijn zou doortrekken zouden met enige fantasie, de gebruikers van beveiligde overwegen drukknoplichten, verkeerslichten en andere technische en niet onfeilbare installaties, een ontheffing moeten aanvragen. Omdat de gemeente raad hiervoor een po litie verordening aanneemt voor gebruikers hiervan. Hier wordt werkelijk ue zotheid ge kroond. Naam en adres bij de redactie bekend. GEVONDENiZwarte portemonnee met inhoud, rode autostep, rode bril- etui, wit/goude sjaal, geel kinderzit je, ring met 8 sleutels, bril met bruin montuur, sleutel, sleutel met zilveren ketting, blauw geldkistje, blauw/ grijze sportschoen, sleutel, sleutel bos, zilverkleurige parker-pen, blauwe gymbroek-zwembroek en handdoek, groen kinderjasje, beige speelgoed hond, zwart konijntje, rode emmer, sleutel aan ring. Afhalen: woensdag- en zaterdagmid dag van 14.00-16.00 uur. KIJKDAG VAN GEVONDEN FIETSEN Op zaterdag van 11.00-12.00 uur. Inbraken Er waren een aantal pogingen tot in braak. Dit was het geval aan de Zes kant, aan de Laan van Zeeman en aan het Swandael. In alle drie gevallen wordt niet vermist. Bij een inbraak in het opberghok van de Terriers gingen de bezoekers er met maar liefst 7 doelnetten er van door Een man die in zijn eigen woning inbrak is er door de politie weer uit gehaald. Hij had de woning verhuurd, hetgeen hem nu niet zo goed meer uit kwam. Hem is huisvredebreuk en ver nieling ten laste gelegd. Gestolen Zes jongens kregen een proces-verbaal aan hun broek in verband met een vorig jaar uit Heemskerk gestolen brom fiets. Twee van hen worden ver dacht van diefstal, de vier anderen van heling van onderdelen. Blazen Een 21-jarige jongen die zijn auto tegen een lantaarnpaal aan de Kennemer- straatweg tot stilstand bracht moest blazen. Hieruit bleek dat ook een bloed proef nodig was. Ditzelfde gebeurde met een uit Egmond aan Zee afkomsti ge jongen wiens rijgedrag opviel. Spookrijder Zondag haalde de politie een spook rijder van de A9. De 71-jarige auto mobilist was er bij Akersloot opgeko men en reed richting Alkmaar. Snelheidscontrole Bij een snelheidscontrole op de Kenne- merstraatweg werden maar liefst 20 bestuurders geverbaliseerd. De snelheden lagen tussen de 70 en 85 km per uur. Oponthoud Op de kruising Stationsweg/Ken- nemerstraatweg/Kanaalweg moet men rekening houden met oponthoud. Men is daar bezig met rekonstruktie van de verkeerslichten. Brand De 35-jarige C. J. S„ zonder vaste woon- of verblijfplaats, stichtte verle den week woensdag brand in een lin nenkamer van de Stichting. De man wilde hiermee bewerkstelligen dat hij in de Stichting werd opgenomen. Hij had al eerder een verzoek tot op name ingediend. Er ontstond door de brand flink wat schade. - Lachduif GEVONDEN: Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk 10 uur ds. Ph. Ouwendijk. Crèche en kinderdienst in De Rank. Kruiskerk 10 uur ds. Heikoop uit IJmuiden. Crèche in de achterzaal. Zondagsschool in de Rehobothschool. 19 uur ds. Van der Meer. Geref. Kerk Noordergeeststraat 9.30 uur ds. A. Boelhouwer; 19.00 uur: J. D. Gort, Amsterdam. Parochie-zondagsdienst Moeder Godsparochie, Holleweg 111, Heiloo, tel. 072-331453. Evangelie- Centrum Zondagmorgen 10 u. Dienst en donder- dagav. 8 u. Bijbelstudie. Westerweg 294 Hervormde Gemeente Limmen 10 uur: ds. P. de Geeter, Castricum. Ned. Herv. Gemeente Egmonden 10 uur Egm.-Binnen, kand. A. Vizee. Evang. Luth. Gemeente Alkmaar 9.30 uur ds. J. Mostert. Remonstrantse Gemeente Alkmaar geen opgave Doopsgez. Gem. Koningsweg Alkmaar ds. A. G. Hoekema. Oud-Katholieke Kerk Emmastraat 9, Alkmaar 10 uur Hoogmis. Charismatische Bijbelkring Hoogegeest 37 - Akersloot Samenkomst: dinsdagavond 20.00 u tel. 02513-12205. R.K. KERKDIENSTEN Willibrorduskerk, Westerweg 265 Zaterdag 19 uur. Zondag 9 uur -11 uur. In de week: maandag-, dinsdag- en vrij dagavond 19.30 uur. Woensdag en donderdag 'smorg. 8 uur. Spreekuur biechthoren: zaterdag 16- 17.30 uur. H. Moeder Gods, Holleweg 111 Zaterdag 19 uur. Zondag 9.30-11 In de week: ma.-, do.- en vrijdagavond 19.30 uur; dinsdag en woensdag 8.15 u. Biechthoren: zaterdag 16.30 - 17.30 uur. R.K. Kerkdiensten O.L.Vr. ter Nood Kapeliaan H.Missen: zaterdag 19 uur, zondag 7.30 uur (bij de Julianazusters), 9 uur, 11 u. In de week: maandagavond 19 uur, ove rige dagen: 's morgens 8 uur in de Gena dekapel. Avondmis: le vrijdag v.d. maand 19 u. Lof: zondagavond 18.30 uur. Biechthoren: zaterdag in beide kapellen vanaf 16 uur. Kapel Psych. Centrum St. Willibrord H. Missen: zaterdagavond 18.45 uur. Zondag (Hoogmis) 9.30 uur. DOKTERSDIENSTEN (uitsluitend voor spoedgevallen) Dr. H. D. Gransbergen, Breedelaan 59, Heiloo, tel. 072-330400. Weekenddienst Apotheek Apotheek Kruisinga, Koorstraat 59, Alkmaar, tel. 072-112684. Weekenddienst Wijkverpleging Egmond - Heiloo - Limmen Mevr. J. van Leeuwen, tel. 072-331021. Verloskundige Heiloo (vlgs. afspraak) E. Engeringh, Slimpad 4, Heiloo, tel. 072-332719, b.g.g. boodschappendienst: 020-123123. Verloskundige Limmen Mevr. E. Wiegerink, tel. 02513-12895. Dienst Tandarts Alkmaar - Heiloo Dr. N. A. Meyering, Muiderwaard 17, Alkmaar, tel. 072-610973. Organisatie van Nederlandse Tandprothetici Weekenddienst in de kop van Noord- Holland, tel 02240-7939. DIERENARTSEN Dr. Eberson en Dr. Schaap zijn altijd te bereiken op tel.nr. 072-331606. Zaterdags spreekuur van 11-12 uur. Consulenten Dierenbescherming Heiloo en omstreken Honden: tel. 124480 - mw. A. H. Ruigrok Katten: Tel. 334810 - mw. H. W. de Waart Watervoeels: Tel. 072-333073 hr. C.^Lange. Knaagdieren: Hr. Jacobs, tel. 331484 Jonge vogels: Mw. Duivenbode, 335065 Zieke en gewonde vogels: Mw. Ligthart, tel. 334202 Praktijken Fysiotherapie Spreekuur vlgs afspraak (ma. t/m vr.) J. J. H. Cooper, Ewisweg 34, Heiloo, tel. 072-331100; J. de Moor, Kerkelaan 69, Heiloo, tel. 072-333398; M. A. van Riel, De Wildtlaan 28, Heiloo, tel. 072- 333271; E. J. Waal, Kennemerstraatweg 452, Heiloo, tel. 072-331266. P. A. Slinger, De Hoghe Weïjdt 55, Hei loo, tel. 072-333746. Zwangerschaps/ Nabevallingsgymnastiek Mevr. E. Bakker, tel. 072-334694. Mevr. A. Vinckers, tel. 072-334398. KRUISVERENIGING „HEILOQ" Kantoor: Wijkgebouw Holleweg 94 Kantoor geopend iedere maandag- en donderdagavond van 17-18 uur. Uitleenmagazijn geopend op werkdagen van 19-19.30 uur. Tel. 072-331073. Wijkverpleegkundigen: Mevr. A. H. Kroon, tel. 072-330082, te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. J. van Leeuwen, tel. 072-331021, te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. A. van Staveren, tel. 072-334326, te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. H. Meesters, tel. 072-337465, te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. E. Jansen, Bergen, tel. 02208- 6203, te bereiken dinsdag, donderdag en vrijdag tussen 8-8.30 uur. Mevrouw L. de Waard, tel. 02518-55495 te bereiken tussen 8-8.30 uur. Spreekuur in wijkgebouw, dagelijks tus sen 12 en 13 uur, tel. 072-331073. Diëtiste Na telefonische afspraak dagelijks tus sen 12-13 uur en maandag en donderdag tussen 17-18 uur. Tel. 072-331073. verwerking van huisvuil! Het inzamelen van alle mogelijke afval, liefst in gescheiden vorm, is sinds de jaren '70 in versneld tempo op gang gekomen. De enorme aanwas van de afvallen gedurende de laatste 20 jaar maakte dit noodzakelijk. Langzamer hand was de berg niet meer te overzien. Daarbij kwam dat de industrie meer en meer belangstelling toonde voor het opnieuw verwerken van deze afvallen zowel als grondstof alswel voor het verwerken tot nieuwe eindprodukten. Reden daartoe waren de sterk gestegen prijzen van nieuwe grondstoffen. Dure olie (grondstof voor plastics), beperking in het kappen van bomen (basis voor papierindustrie), terwijl het glas in toenemende mate een onverteerbaar element vormde bij de verbrandings ovens en sortplaatsen. Bij het scheiden van afval en het hergebruik daarvan dienen twee kate- gorieën te worden aangemerkt, nl. het afval uit huisvuil en industriëel afval. Goed tehuis gezocht voor: - 3 DUIVEN. Inlmevr. Ligthart, tel. 334202. Goed tehuis gezocht voor: - ZWART/WITTE KATER, gecastr. VERMIST: - ZWARTE KATER met witte teentjes. Inl.: mevr. Bakkum, tel. 02205-1806. Goed tehuis gezocht voor: - CYPERSE POES, gèster. Inl.: mevr. de Waart, tel. 334810. elders geboren: Patrick, z.v. Ellen v. Haperen; Femke M. d.v. Anton R. Pottinga en Marjon F. Helder; Léon A., z.v. Rudy Bolweg en Helena Norder; René R.. z.v. Reinder Kuipers en Hin- ke Braakman, Raymond A., z.v. Hen drik B. Jongerie en M. J. Catharina Sengers. ONDERTROUWD: Glen A. Beamer en Catharina D.G. Erkamp. GETROUWD: Johannes G. Grootjen en Elisabeth J. M. Fraase. OVERLEDEN: Gijsbert Ekkers. ELDERS OVERLEDEN: Margaretha Mooij, w.v. P. J. de Wit. Dinsdag 6 april was hei zover: na weken oefenen (en heel veel plezier) de uitvoering van het schitterende kinder- toneelstuk „Rover Boebas en de bosgeest". Het stuk werd destijds geschreven door de heren Tempelaas en Van der Heijden, onderwijzer; aan de Vondel school en de Nicolaas Beetsschool in de eind-vijftiger jaren. Hoewel de heer Koelenay niet meer aan de Nic. Beetsschool ds onderwijzer is verbonden, is hij d< belofte bij zijn afscheid, om in het 'oorjaar van 1982 nog een keer aan 'n toneelstuk mee te werken, dubbel en cwars nagekomen. Als regisseur én als a;teur in de rol van Boer Kneus, de van :ijn ouwe sok met spaarcentjes beroofie Westfries (aan z'n aksent te horen Samen met de vier rovers (Coby Girritsen, Ed Cops, Pierre Jongeneel en knneke Kools), de bosgeest (Tiny Krach), Herbergier Fust en zijn dochter Anisttte (Dick Jager en Willeke Wardenburj), de burgemester (Luppo Leeuwerke) Aaltje Sudder de huishoudster van le rovers (Marri Vriesman), het blomenvrouwtje Bal- semie (Tiny Bais) en de schooljuffrouw Krijtjas (Nanda Nota), heeft hij voor een schitterende uitvoering gezorgd. Of Tiny Koelemay als souffleuse veel te doen heeft gehad was niet te konstate ren. Het spel was zer enthousiast! De grime van Marjan Jongeneel vervol maakte het geheel. POPPENTHEATER PEP AVER OP 28 APRIL Zoals u reeds hebt kunnen lezen in de Uitkijkpost van twee weken geleden, komt op ons verzoek Peter Vermaat naar Heiloo, met zijn Poppentheater Pepaver. "Met de voeten van tafel" is een soort Midrasj. Een Midrasj is een rabbijnse verklaring voor teksten uit het Oude Testament. Oude teksten zijn allen van belang als ze in een nieuwe tijd ook iets te zeggen hebben. "Met de voeten van tafel" is geïnspireerd door stukken Bijbeltekst en gaat over de onderdrukking en het verzet van een bedelaar, die met zijn poppenkast de wereld doortrekt. De toeschouwer slingert tussen oude fabels en legen des enerzijds en ministeriële nota's anderzijds. Voor jong en oud een unie ke kans, zó dicht bij huis! Woensdag 28 april, Kerkgebouw, Noordergeeststraat, aanvang 20.00 uur (precies). Kosten 5,—. Gegeven het feit dat deze avond ook de laatste is van ons winterseizoen, nodigen wij u uit, na afloop, nog wat gezellig na te praten. Welkom namens de Oecumenische Werkgroep. Op deze eerste avond waren alle Basseroetkleuters, de le en 2e klassers, en hun ouders uitgenodigd. De aula van de Nic. Beetsschool was zeer vol en bloedheet. Het enthousiasme van de spelers sloeg ook over op de kinderen, want zij mengden zich geregeld met allerlei goede raad en aanwijzingen in het spel. Het originele stuk en de spelprestaties van de hele groep zorgden voor zoveel gelach, dat menigeen de tranen over de wangen liepen. Het was werkelijk een kostelijke avond en als je er dan achteraf over nadenkt, is het eigenlijk jammer dat na zóveel voorbereiding en zo'n énige uitvoering alleen de Basseroeters en de Beetskinde- ren (en hun ouders) hier maar plezier van konden hebben.... Het zou in De Beun beslist niet misstaan! Andere schoolkinderen konden er dan ook van genieten. Huisvuil Bij het huisvuil geschiedt de inzameling voornamelijk onder verantwoordèlijk- heid van de gemeenten, waarbij deze taak meer en meer wordt uitbesteed aan een partikuliere inzameldienst, vooral bij kleinere gemeenten. Momenteel ge schiedt dit bij ca. 48% van de gemeenten. Huishoudelijk afval en het grof vuil wordt soms in kombinatie opgehaald en soms wordt het laatste op afroep of eens in de x aantal weken opgehaald. Landelijke eenheid in de wijze van aanbieding is nog niet geheel bereikt. Denk maar aan bv. plastic zakken, emmers, wijkkontainers, mini-kon- tainers etc. Tot voor kort waren er 4 methoden van verwerking van afval, nl.: verbranden, VAM-afvoer, gemeen-1 telijke compostbedrijven en storten. De eerste en laatste vorm namen ruim 70% voor hun rekening. De laatste jaren is de 5e methode daarbij gekomen, nl. het scheiden van afval voor hergebruik. Wij zullen deze 5 manieren van verwerking in het kort beschrijven. Afval verbrandingsinstallaties Een groot deel van het stedelijk afval wordt verwerkt in totaal 11 verbran dingsinstallaties, waarvan 3 in Noord- Holland, t.w.: Alkmaar met 2 ovens (bouwjaar 1971) voor de opvang van ca. 25 gemeenten, Amsterdam met 4 ovens (1968) en Zaanstad met 6 ovens (1976). In het kort gebeurt hier het volgende: De aangevoerde afvalstoffen worden in bunkers gestort. Van hieruit wordt het afval m.b.v. een kraan en grijper in de ovens gebracht. Het afval wordt langzaam over roosters voortbewogen, waarbij gelijktijdig de benodigde ver brandingslucht wordt toegevoegd. De temperatuur mag niet onder 800° C dalen, daar anders onvolledige ver branding kan optreden. Anderzijds mag de temperatuur niet hoger worden dan 1000°C, aangezien anders de slak gaat vloeien waardoor verstopping van de roosters kan optreden. De vaste bestanddelen uit de rookgassen worden praktisch volledig verwijderd, d.m.v. elektro-filters. In de grootste verbrandingsbedrijven wordt elektrici- Galerie Toonen Raadhuisweg 6 Van di. t/m zat. geopend van 10-17 uur, 's vrijdags van 10-21 uur; ma. gesloten. Permanente expositie: F. Goosen, Olie verf. A. van Noort, olieverf. Open Huis, foyer: C. Troostheide. Boonacker, Winkelhof 't Loo, olieverf schilderijen van Nicolaas van der Waay. Geopend tijdens winkeluren. Hans Schouten Galerie Stationsweg 111 - Heiloo Van 8 april tot 8 mei: Cor Troostheide. Theater "De Beun" Willibrordusweg 2 - Heiloo Telefoon 072-333156 PROGRAMMA-AGENDA "DE BEUN" OVER DE MAAND MAART Het lijkt ons een goede gedachte in deze rubriek wekelijks aan u door te geven welke uitvoeringen in "De Beun" zullen plaatsvinden. Door ±4 weken telkens "vooruit" te kijken krijgt u bijtijds een goed inzicht van de te houden activiteiten. 23 APRIL FILMLIGA MET DE FILM: "Kentucky Fried Movie". 20.15 uur 24 APRIL Idem 26 APRIL Idem 27 APRIL Idem 28 APRIL Idem I teit opgewekt. In Noord-Holland zijn dat de ovens in Rijnmond (Zaanstad) en Amsterdam. Tevens wordt er bij de installatie in Rijnmond gedistilleerd water geproduceerd. Een deel van de verbrandingsresten wordt gebruikt voor padverharding, afdekking van stortplaatsen, wegfunde- ringen enz. In de meeste installaties wordt uit verbrandingsresten ijzer terug gewonnen. In de volgende editie zal Setiv recycling products, waar U de palen, planken, balken, tegels, plaatmateriaal enz., voortkomende uit hergebruik, kunt verkrijgen (tel. 02205-2021), de VAM- afvoer onder de loep nemen. Het zou toch leuk zijn als de vroegere traditie om elk jaar door een andere school een toneelstuk op te voeren voor de hele schooljeugd, weer in ere zou worden hersteld. De „Rustende Jager" is weg, "Asta" ook, maar we hebben nu toch De Beun? Een mooi kultureel evenement voor de Heiloose school jeugd! Het tweetal Van der Heijden en Tempelaars heeft nog méér stukken geschreven, dus misschien.... Woensdagavond was de tweede uitvoe ring, voor de 3e t/m 6e klassers en hun ouders. Ook deze avond was een groot sukses, hoewel dit publiek duidelijk met andere ogen kijkt. Donderdag was het 't gesprek van de dag! Proficiat spelers en hopelijk tot ziens op het toneel!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1982 | | pagina 2