UIT HEILOO SPORTENSPEL VW FIETSTOCHT FIETSMOLENDAG OP 8 MEI OUD PLAATSGENOOT HOOGLERAAR IN DE BEDEVAARTKAPEL TE HEILOO VIERING MET GREGORIAANS OPBRENGST COLLECTE ASTMA FONDS POLITIEBERICHTEN PIET VEEN EN BRAM BROUWER EXPOSEREN IN DRIEHUIZEN KRACHTTRAINING NU 00K MOGELIJK IN HEILOO Mogelijkheden Niet Commercieel BRIDGECLUB SANS AT0UT HEILOO Uitslagen van 3 mei 1982 WIJKVERENIGING TERMIJEN Koninginnedag 1982 KONINGINNEDAG PLAN OOST ■■^êêkkêêêm B.S.C. Heiloo UITKIJKPOST 5 MEI 1982 P1'x,Jlxt Heiloo - Tot hoogleraar in de veeteelt wetenschappen is benoemd Dr. Ir. H. Bakker (38) te Zetten (Gld.) afkomstig uit Heiloo. Ambtsaanvaarding geschiedde op 29 april jl. met het uitspreken van een rede, getiteld: „De plaats van de tropische veehouderij", in de aula van de Landbouwhogeschool te Wageningen. Prof. Dr. Ir. H. Bakker ontving in 1961 het einddiploma H.B.S.-B aan de Rijks Hogere Burger School te Alkmaar en begon in dat zelfde jaar zijn studie aan de Landbouwhogeschool te Wagenin gen. In 1968 behaalde hij het inge nieursdiploma in de richting veeteelt. Daarna trad hij in dienst bij de afdeling Veeteelt van de Landbouwhogeschool waar hij werkzaam was in het onder zoek in de veefokkerij. In 1974 promoveerde hij tot doctor in de landbouwwetenschappen op het proefschrift „Effect of selection for relative growth rate and bodyweight of mice on rate, composition and efficien cy of growth". Het onderhavige onderzoek betrof in hoofdzaak selektie- proeven met laboratorium proefdieren. Aanstaande zaterdag om 19.00 uur tijdens de zondagviering van de vijfde zondag van Pasen zingt de Dekanale Schola Cantorum van Beverwijk. Op het Koorprogramma staan de vaste gezangen uit de eerste mis alsmede de eerste Credo. De wisselende gezangen van de vijfde zondag van Pasen. De Schola zingt onder leiding van Ko Ariëns, organist tijdens deze viering Jaap Leek. De collecte voor het Astma Fonds welke is gehouden in de week van 19 tot 25 april jl. heeft 6481,97 opgebracht. Aan allen die hiertoe hebben bijgedra gen, heel hartelijk dank. Een woord van dank aan alle collectan ten die zich weer hebben ingezet om de collecte te doen slagen. Mocht er bij u niet gecollecteerd zijn, u kunt uw bijdrage alsnog overmaken op gironr. 55055 t.n.v. Astma Fonds te Leusden. Inbraken In de week die achter ons ligt waren er een paar kleine inbraakjes en dief stallen. Bij een inbraak aan de Stationsweg ging men er met flink wat geld en pa pieren vandoor. Een groot deel van de buit werd later weer teruggevonden, het geld en een aantal cheques bleken echter per manent van eigenaar verwisseld. Bij een inbraak aan de van Doorn straat werd een camera en een geld» bedrag gestolen, terwijl bij een inbraak aan de Laarmanstraat de bezoeker(s) voortijdig gestoord werd(en). Diefstallen Bij 't Loo werden een stel nieuwe kle ren en wat andere boodschappen uit een fietstas gestolen. De fiets stond buiten terwijl de eigenares in het Winkelcentrum een boodschap deed. Thuisgekomen bleken de tassen leeg. De Nederlandse driekleuren, die op Koninginnedag overal vrolijk wapper de, blijkt een gewild object te zijn. Twee keer werd hij in zijn geheel gestolen terwijl in een derde geval een deel van de vlag werd afgesneden. Aanrijdingen In het verkeer vonden slechts een paar kleine aanrijdingen plaats. In geen van de gevallen was er sprake van lichame lijk letsel. Zo werd er een lichtmast op de Dors aangereden en vonden er twee aanrijdingen plaats waarbij ge parkeerde auto's het moesten ont gelden. In een geval wilde de dader liever onbekend blijven. Verder vonden er nog twee aanrij dingen plaats waarbij door een van de partijen geen voorrang werd verleend. "Drie drankrijders" Drie "drankrijders" moesten eraan geloven. Een van de drie had geen rijbewijs, voerde geen verlichting en was boven dien nog geen achttien. Vyf koeien op het terrein van de Terriërs Op het terrein van de Terriërs keek men raar op toen vijf koeien zich daar aanmelden. De beesten zagen in het hockeyveld een sappige wei, maar kwa men bedrogen uit. Ze werden door de politie naar hun eigen stukje grond teruggejaagd. TONEEL VOOR DE JEUGD Op maandag 3 mei j.l. zijn er 2 voor stellingen gegeven in "De Beun" voor de schooljeugd van alle R.K. scho len van Heiloo in de leeftijd van 4 tot 8 jaar. Waren op 8 maart j.l. de 8 tot 12- jarigen in de gelegenheid om een voor stelling bij te wonen, maandag Varen dus de jongsten aan de beurt. Vaak wordt gedacht, dat de kleintjes een toneelvoorstelling niet aankunnen. Het tegendeel is nu weer bewezen. De kinderen genoten volop van de kleurrijke uitvoering "Pim, pluis win kelhuis" van de groep "Mevrouw Smit". Deze theatergroep, die een ruime er varing heeft met kinderprodukties, bracht een boeiend en zeer afwis selend kijkspel voor het voetlicht. Alle hierboven genoemde voorstellingen hebben plaatsgevonden onder school tijd, zodat na afloop het gebodene in de klas kon worden nabesproken met de meneer of met de juf. Het is voor de eerste maal, dat een dergelijk initiatief van de grond komt in Heiloo. Ouders en leerkrachten zijn zeer enthousiast: de jeugd maakt op deze wijze kennis met culturele evenementen zoals theatervoorstel lingen en er wordt een bezoek gebracht aan het eigen theater "De Beun". Een en ander is mogelijk geworden dankzij subsidies van de provincie Noord-Holland, de gemeente Heiloo en de Stichting R. K. Scholen te Hei loo. De oudercommissie van de Radboud- school die met het initiatief is gekomen en de organisatie op zich heeft geno men mag van ganser harte hopen, dat hiermee een aanzet is gegeven voor een lange traditie. De eerste keer hebben ruim 1000 kinderen de vruchten ervan kunnen plukken! Twee vertrouwde namen in Heiloo gaan samen exposeren in het kleinste dorpje van Noord Holland, „Driehuizen". Piet Veen en Bram Brouwer zullen in het kerkje exposeren en hebben als thema gekozen „Kunst in de Kerk". Vraag je dan waar die kerk staat, dan zeggen ze „dat weet toch iedereen, het kan niet missen, zo klein is Driehuizen. Zowel Piet Veen als Bram Brouwer zijn allang geen onbekenden meer, beiden exposeerden al eens eerder in de kerk, het Witte Kerkje, van Heiloo want beiden zijn lid van de kunstenaarsgroep 77-11. Van Piet Veen ziet u in Driehuizen, linoleumsneden en gouaches, van Bram Brouwer aquarellen en gouaches. U kunt gaan kijken woensdag 5 mei, zaterdag 8 mei en zondag 9 mei van 10.00 tot 17.00 uur. NED. CHR. VROUWENBOND N.C.V.B. HEILOO Weerberichten van het K.N.M.I. De heer Langerveld van het K.N.M.I. in De Bilt vertelde ons de afgelopen verènigingsavond, aan de hand van een uitgebreide diaserie, het een en ander over het weerbericht, cyclonen en windhozen. Het K.N.M.I. bestaat al ruim 125 jaar en werd in 1854 opgericht door Prof. Buys Ballot. In 1897 verhuisde men - met een personeelsbestand van 16 personen - naar een villa in De Bilt, waar het instituut - nu met 600 mede werkers - nog zetelt, zij het dan met de toevoeging van een aantal nieuw- bouwvleugels. Men beschikt over di verse stations in het land die verschil lende metingen doorgeven. Daarnaast worden per dag zo'n 30 a 40.000 weerrapporten uit de gehele wereld ontvangen, die afkomstig zijn van weerballonnen, vliegtuigen, koopvaar dijschepen, communicatie- en weer- satellieten, enz. Het K.N.M.I. beschikt over verschillende afdelingen, o.a. oceanografie, metafysica, een tech nische dienst en laboratoria. Ook wor den over de hele aardbol alle wolken soorten bekeken, waarvan de bevin dingen in cijfercode worden door gegeven, waardoor taalmoeilijkheden worden voorkomen. In Nederland ge beurt dit op 25 plaatsen. Als bijv. de wolken langer dan hoog zijn blijft het mooi weer. Voor het signaleren van regen wordt o.a. ook met buienradar gewerkt. De heer Langerveld schetste eveneens het onstaan en verloop van een cycloon en een windhoos. Cyclonen komen hier gelukkig nauwelijks voor maar in Ame rika veroorzaken zij jaarlijks een schade van 3 a 4 miljoen dollar. In Miami heeft men dan ook een speciale cyclonen- dienst. Door tijdige waarschuwing worden duizenden mensenlevens ge spaard. Evacüatieschema's en route aanwijzingen worden per distrikt door gegeven, teneinde filevormingen te voorkomen. Uiteindelijk werd het ons wel duide lijk dat voor het verschijnen van het weerbericht op ons TV-scherm zeer veel werk over de gehele wereld is verzet. Een wel heel grote tegenstel ling met vroegere tijden toen de men sen alleen maar konden afgaan op re- akties van dieren en planten vooraf gaande aan een weersverslechtering. TAMBOER- EN MAJORETTEKORPS NIJENBURG OP HET MUZIEK FESTIVAL IN CASTRICUM Op Koninginnedag werd in de Sport hal De Bloemen in Castricum een groot muziekfestival georganiseerd door Muziekvereniging, "De Molenwiek". Voor "NIJENBURG" was dit het eer ste evenement buiten Heiloo, waar aan werd deelgenomen. Miss Annemiek en Maitre Fred pre senteerden op stijlvolle wijze hun korps aan publiek en jury. Eerst brachten de majoretten een leuke vlotte show en lieten hun nieuwe jurkjes en hoedjes bewonderen. De tamboers lieten op hun beurt met een paar strakke marsen horen en z+ waartoe ze in staat waren. A.s. zondag, 9 mei zal "Nijenburg" 's middags de moeders even alleen moeten laten. Voor die middag is het korps in ON dam uitgenodigd om mee te wer ken aan een muzikale show van "The Motions". FALKLAND BRENGT BLIJSPEL Vrijdag 14 en zaterdag 15 mei a.s. brengt toneelvereniging Falkland in Theater De Beun te Heiloo "De man, de vrouw, en de moord", een Frans blijspel van Andre Roussin in een vertaling van Mary Dresselhuis. Het stuk speelt zich af even buiten Parijs, waar Arlette, een knappe Parisienne, en Sebastiaan, een Franse boer, in hun bescheiden buiten huisje "genieten" van een rustig be staan. Al gauw blijkt dat in hun huwelijk niet alles koek en ei is. Arlette is niet bepaald uit liefde met Sebastiaan ge trouwd. Samen met broer Kiki heeft zij dit huwelijk op poten gezet met maar een doel: erven. Als alles mis dreigt te lopen, besluit Arlette de natuur een handje te helpen. Datum: 14 en 15 mei. Plaats: De Beun te Heiloo. Aanvang. 20.15 uur. Kaarten a 6,50 (donateurs 2,50/ CJP- en 65+ 4,--) verkrijgbaar Boekhandel Avis. Stationsplein 1, Heiloo, Poisburo Holl. International. Raadhuisweg 9, Heiloo, Het Open Huis (boven 't Loo), Heiloo, Martinus Ar~ V'uikclccntrum de Hoef, Alkmaar, Kapsalon, parfumeriezaak Stuifbergen, Limmen. HETTY BRINK EXPOSEERT BIJ GALERIE TOONEN Bij Galerie Toonen aan de Raadhuis- weg is op het moment een expositie van Hetty Brink te zien. Hetty Brink is 32 jaar en studeerde aan de Riet veldacademie in Amsterdam. Haar onderwerpen hebben allemaal met mensen te maken, menselijke verhou dingen, hoe mensen doen en waar ze mee bezig zijn. De titels van haar werk verraden dit al Relaxen in het park, Strandvertier, Familieportret, Treinreizigers (zie fo to), Vakantiegangers, allemaal onder werpen waar de mens centraal staat. Het uitgelezen kleurgevoel van Hetty Brink draagt bij aan de atmosfeer van haar etsen. KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ TUINBOUW EN PLANTKUNDE AFD. HEILOO Lezing over Australië Omdat de meesten van ons er wel nooit zelf kunnen komen, hebben wij als onderwerp voor onze laatste avond van dit seizoen het verre Australië uit gekozen. De heer G. D. van der Heide uit An- dijk heeft in verband met de neder- landse scheepswrakken van de Ver enigde Oostindische Compagnie - VOC - uit de 17e en 18e eeuw acht maal Australië bezocht. Hij had daar bij de gelegenheid om Jteel veel van dit werelddeel te bekijken, vooral West-Australië, maar ook het Zuiden en Oosten: Sydney, Camberra, Ade laide en het kustgebied. Van vorige lezingen weten wij dat de heer v.d. Heide een vlot causeur is en de kunst verstaat om van velerlei onderwerpen prachtige dia's te maken. Met ge noegen nodigen wij u dan ook uit voor de dia-lezing op dinsdag 11 mei 1982 in de grote zaal van de Geref. Kerk, aan de Noordergeeststraat 9 te Hei loo, met als onderwerp: Australië, Woestijnen en koraaleilanden. Aan vang 20 uur. Spreker is als scheepsarcheoloog ver bonden aan het Rijksmuseum Zuider zeemuseum te Enkhuizen en heeft grote belangstelling voor geologie en archeologie. Over dit laatste heeft hij een Teleac-cursus samengesteld. De heer J. C. T. van Blommestein zal weer leiding geven aan de wed strijd in het herkennen. De heer Kra mer is verhinderd zijn praatje te hou den, want hij zit met de K.M.T.P.-bus dan in Italië. Kampioenschap bloemschikken ama teurs werd gehouden op 22 april j.l. in Winkelhof 't Loo. Er waren 31 deel nemers met nog 5 ere-klassers. In de A-klasse voor het verplichte stukje wonnen Nel van Dam-van Wij nen (1), Mw. J. J. Kempers-Verhoeff (2) en Dolly Langenberg (3). Voor het vrije stukje in deze A-klasse werden de prijzen behaald door El len Houtenbos-Perk (1), Mw. M. Perk (2) en Mw. J. J. Kempers-Verhoeff (3), die tevens totaal-winnares of te wel kampioen werd. Edwin van Amerongen kreeg als jongste een ex- tra-prijs, omdat hij net buiten de prij zen was gevallen. Prima gedaan! In de ere-klasse behaalde Gerard Wa genaar de le prijs voor het verplichte stuk. terwijl Magda Bakker le werd mef het vrije stukje. Gitty Lounian ont ving een eervolle vermelding. De ex positie op 23/4 en 24/4 werd druk bezocht. INGEZONDEN Ingezonden stuk betreffende artikel van de heer Vreeker, Uitkijkpost d.d. 28 april j.l. Beste Kees, Wie had dat kunnen denken, dat er op een stukje van mij in de krant nog eens een ingezonden brief zou komen. Ik voel mij zeer vereerd. Al wist ik niet, dat het nog zoveel frustaties bij jou zou kunnen opwekken. O.k. Wat de nota betreft heb je gelijk, dus in het vervolg zal ik me daar be ter Van de op op hoogte stellen, ook al is het een futuliteit en totaal niet ter zake doende. Over data gesproken, de F. C. Dompvloet is opnieuw opge richt op 31 oktober 1979, nadat deze vereniging ter ziele was gegaan, dus toch ook jij beter de data in het oog houden Kees! Over de gezelligheid bij de F.C. D'Oud Inn kun jij niet oordelen, omdat je er totaal geen gemoeienis mee hebt. Ik denk echter dat wij ieder een andere mening over gezelligheid hebben. Jij valt in jouw stukje de prestatie drang van ons aan. Dit vind ik hatelijk van je nu wij net vorig seizoen naar de laagste klasse van de zomeravond- voetbalkompetitie zijn gedegradeerd. Inmiddels zijn de oudere spelers zich gaan vermaken met zaalvoetbal, iedere zaterdagmiddag van 2 tot 3 uur in de Sporthal in Egmond. Dit na een gezamenlijk besluit, waar jij niets van afweet. Jij schrijft ook dat wij met andermans veren lopen te pronken. Deze opmer king raakt kant noch wal, aangezien de vereniging half 1979 werd ont bonden in zijn toenmalige vorm en met het toenmalige bestuur. Jouw veren waren toen reeds vergeeld en uitge vallen. Zaterdag 8 mei aanstaande opent het Trainings Centrum Heiloo zijn nieuwe verenigingsruimte aan de Zevenhuizer- laan 116. In dit pand, waarin voorheen het Wolcentrum en nog verder terug sportschool Groefsema gehuisvest wa ren, is een volledig krachtsportcentrum ingericht. Initiatiefnemers zijn, Peter Guit en Jan Neles. Beiden doen al enkele jaren aan krachttraining en zijn er razend ent housiast over. „Naast een goede conditie, een beter figuur en een betere houding kan men met krachttraining ook allerlei kwaal tjes aanpakken. Zo is het bijvoorbeeld voor mensen met een zwakke rug zeer goed de rugspieren wat te verstevigen", aldus Jan Neles die van beroep fysiotherapeut is. Ook kan men in de zaal terecht voor de noodzakelijke ondersteuning van een sport die reeds beoefend wordt, een ondersteuning die vaak ten onrecht achterwege blijft. Het is niet de bedoeling rijk te worden met de opbrengsten en dat kan ook niet gezien het feit dat men maar 35,- in de maand vraagt. Voor dit bedrag kan in principe iedere avond van vijf tot tien uur en op zaterdag van tien uur 's morgens tot vier uur 's middags getraind worden. In de praktijk zal het er op. neerkomen dat er ongeveer twee keer in de week zo'n l'/2 tot 2 uur getraind wordt. Wanneer in de toekomst zal blijken dat er ook voor overdag belangstelling bestaat zal men eventueel een trainer/- steF^gaptrekken die dan overdag de zaken behartigt, 's Avonds zullen Peter en Jan aanwezig zijn om de leden te begeleiden en om, indien gewenst, sportmassage toe te passen. Wie de toestellen en verdere outillage, waaronder zonnebank en douches, eens wil zien is van harte welkom op zaterdag 8 mei van 11 tot 16 uur. Wat jij vergeten bent te schrijven is dat wij, enkele spelers (we noemen geen namen) hebben moeten royeren wegens een grote kontributie-achter- stand welke zij weigerden te betalen, maar dat kun je een bestuur toch niet kwalijk nemen, of wel soms? N. Meijer, sekretaris F.C. D'Oud Inn Dompvloetlaan 10, 1851 NP Heiloo. A. N.Z. 1. Nap - v.Steeg 58 Vi, 2. mw. Feller - de Vries 52+2, 3. Koersen - v.Toorn- bueg 5U/2, 4. mw. Rootjes - Kramer 47, 5. Bolweg - v.Diepen 49+2, 6. hr. mw. Schaffer 41 Zi. A. O.W. 1. Post - Brandenburg 55+2, 2. hr. mw. Mak 53 +2, 3. v.Leeuwen - Nieu- wendijk 52+2, 4. de Winter - v.Zome ren 48+2, 5. hr. mw. Weisenborn 44, 6. Kaashoek - witting (50) 46+2. B. N.Z. 1. hr. mw. Deolmans 59, 2. hr. mw. de Waal 55+2, 3. Rootjes - Schouten 52+2, 4. hr. mw. v.Twuijver 47, 5. ds. eijering - Werdmuller46+2, 6. ds. Kuijt - Roozen 39+2. B. O.W. 1. hr. mw. Daudeij 66+2, 2. Haafkens -Sandham 54, 3. hr. mw. Bakker 47+2, 4. Kuijt - Limmen 47, 5. Koster - Tamminga (50) 43, 6. ds. Grootes - Dekker (50) 42. C. N.Z. 1. ds. Piersma - v.d.Pol 54, 2. Lans- daal - Vendel 50, 3. ds. Broksma - Hulskamp (50) 49+2, 4. ds. Fijma - Janssen 48+2, 5. ds. Glorie - Kaashoek 48. C. O. w. 1. hr. mw. H. Toby 57+2, 2. ds. Krul - de Vries 52+2, 3. ds. Hommes - Schouten 52+2, 4. ds. Bolweg - v.Steeg 44+2, 5. hh Visser 43. D. NiZ. 1. Grootes - Schmidt 71+2, 2. ds. Cornelissen - de Wild 51+2, 3. hr. mw. G. Toby 48+2, 4. ds. de Jager - de Wilde (50) 40, 5. ds Harreveld - Roest 38+2. D. O.W. 1. hr. mw. Slob 65+2, 2. ds. Gallee - Goldsteen 52+2, 3. hr. mw. Boersen 47+2,4. hr. mw. de Vries 44+2, 5. mw. Lansdaal - v.Linden (50) 40. E. N.Z. 1. ds. de Geus - Vegten (55) 56+2, 2. ds. Schuiling - Spruijt 52+2, 3. Kern- per - Verkleij 51,4. hr. mw. v.d.Wulp 46+2, 5. mw. Kemper - Rusch 43+2. E. O.W. 1. hr. mw. Moscou 55+2, 2. v.Santen- Vegten (55) 55+2, 3. ds. v.Duin - Frugte 50+2, 4. Elders - de Geus 44+2, 5. hr. mw. Vreeswijk 44. F. 1. Krieger - Overtoom 58+2, 2. Bonne- wit - Postma 55, 3. hr. mw. Maas 50, 4. hr. mw. Huiberts 49, 5. ds. Hart - Roos 49, 6. ds. Post - Pohleij 48+2, 7. mw. v.Buitenen - Heideman 45, 8. ds. v.d.Goot - Löhr 44+2. Tegen de 300 kinderen hebben, ondanks het wederom slechte weer jl. vrijdag Koninginnedag gevierd. De feestelijkheden vonden plaats op een van de binnenterreinen in de wijk dat daartoe versierd was. Tal van kraampjes (vervaardigd door een enthousiaste wijkbewoner) stonden opgesteld, waar de kinderen aan de hand van de z.g. pretkaart de diverse traktaties kregen uitgereikt en spelletjes konden doen als ringwerpen, blik- gooien, spijkerslaan e.d.. Daarnaast konden zij meedoen aan kegelen en behendigheidsspelletjes zoals zaklopen, lattenrace e.d. Ook de Nutsspaarbank West-Nederland was vertegenwoordigd met een bal werpspel, waarbij elk kind een attentie ontving. Nieuw was dit jaar een doorlopende filmvoorstelling, waarvoor grote be langstelling bestond. Een succes was ook de ponywagen waarmee de kinderen op vertoon van de pretkaart een rit door de wijk konden maken. Hoewel de muziektent ook stond opgesteld, kon een optreden van het Heilooër Harmonie-orkest Caecilia in deze tent vanwege de regen niet doorgaan, doch werd gespeeld in een van de garages. Wel draaide vanuit de muziektent het Rad van Avontuur. Geen last van de regen had in ieder geval het draaiorgel dat voor het overige deel van het feest voor vrolijke muziek zorgde, een feest, dat als bijzonder goed geslaagd kan worden beschouwd. Werkgroep Jeugd t/m 12 jaar. We kunnen wel stellen, dat de belang stelling voor onze aktiviteiten bijzonder groot was. Vanaf vóór 11 uur tot ver na 1 uur was het Oosthonk konstant gewoonweg vol! In de kleine zaal hebben zo'n 140 kinderen aan de spelletjes meegedaan. Bij beter weer had het allemaal buiten gekund, maar ook binnen lukte het best. In de grote zaal werd de rommelmarkt goed bezocht, er werd voor 766,60 verkocht! Ook kocht men grif loten voor het Rad van Avontuur. De opbrengst was 370,75, waarbij inbegrepen de losse verkoop van door jongens zelfgebakken wafels. Weer een aardige bijdrage voor het nieuwe dag! Verder werden er ook goede zaken gedaan aan de bar. Buiten waren vele liefhebbers, zowel kinderen als volwas senen voor het touwtrekken. Ook 's avonds was het Oosthonk open. In een zeer gezellige sfeer kon men sjoelen, dart spelen en tafeltennissen. Tot slot een woord van dank aan: iedereen die spulletjes gaf voor de rommelmarkt, iedereen die ze kocht, iedereen die op welke wijze dan ook heeft meegeholpen, en iedereen die prijzen beschikbaar stelde! Op zaterdag 8 mei u.s. vindt de lande lijke Fietsmolendag plaats. Het VVV in Heiloo heeft, in samenwerking met TC Alcmaria Victrix, op deze dag een eigen 40- en 60-km tocht uitgezet, die men vanaf 10.00 uur kan gaan rijden. De tocht zal de wielrijders door een ge bied rond Alkmaar leiden. Een prachtig polderlandschap, afgewisseld met de zo karakteristieke molens zal hen ten deel vallen. Wanneer het weer mee werkt een dag om eens heerlijk van te genieten. De inschrijfprijs bedraagt 1,75 zon der herinnering, 3,50 met herinne ring. Button Bij de aktiviteiten rond deze dag zijn ook 2 plaatselijke middenstanders be trokken, Hans Oudejans van de Oud Inn en Bakker Hemmer. Café-bar d'Oud-Inn geldt als inschrijf- punt en als start- en finishplaats. Voor inschrijving dient men op de dag zelf in de nieuw ingerichte bovenzaal van het café te zijn. Het ïnscnrijven kan vanaf negen uur, de start vindt plaats om 10.00 uur. De deelnemers kunnen tot drie uur 's middags finishen, hierna zal de finish worden opgeheven. Wie begint aan de 40- of 60-km moet eerst Bakker Hemmer aandoen. Hier wordt een button en een molenbroodje uitgereikt, waarna de pedalen pas goed rond kunnen gaan. Helaas werd door het slechte weer in Haarlem de honkbalwedstrijd afgelast van vrijdag 30 april Geel Wit - B.S.C. Heiloo, senioren 1. Daarentegen waren de weergoden het thuisspelende eerste dames-softbalteam bijzonder gunstig gezind. Zaterdag 1 mei werd het als sterk geachte team van Wassenaar ontvangen op het terrein aan het Vennewater. In de 4e inning werd het aan het bezoekende team duidelijk gemaakt dat een aanvankelijk opge bouwde voorsprong van 0-3 nog geen garantie inhoudt voor een gewonnen wedstrijd, integendeel: B.S.C. Heiloo wist de eindstand te bepalen op 11-5. Het was de eerste thuiswedstrijd van het seizoen voor één van de selectieteams van B.S.C. Heiloo. Daarom had de vereniging een leuke happening georga niseerd rondom het gooien van de eerste bal, die door de Heer Bregman als een vaardig pitcher werd geworpen. Des te plezieriger dat de dames hun coach en het geestdriftige publiek trakteerden op een gewonnen wedstrijd. Het programma van de selectieteams voor de komende week: Softbal dames 1, za. 8 mei 17.00 uur, thuis tegen Birds (Zoetermeer). Honkbal heren 1, za. 8 mei 14.30 uur, uit tegen D.V.H. (in Amstelveen). Softbal heren 1, vr. 7 mei 19.00 uur, thuis tegen Vitesse 1. Overige wedstrijden die aan het Venne water worden gespeeld: Vrijdag 7 mei 19.00 uur: hsb. sen. 1 - Vitesse 1, 19.00 uur sb. sen. 4 - Foresters 2. Zaterdag 8 mei 10.00 uur: hb. asp. - Alcmaria Victrix, 10.00 uur sb. pup. - Foresters A, 17.00 uur: sb. sen. 1 - Birds. Zondag 9 mei 10.00 uur: hb. jun. B - Rangers b, 10.00 uur: hb. pup. B - Urbanus, 12.00 uur: hb. pup. C - flying Petrels C, 14.00 uur: hb. sen. 2 - Cromtigers 2, 14.00 uur sb. jun. - Odiz Frogs maandag 10 mei 19.00 uur: hsb. sen. 2 - Foresters 3, dinsdag 11 mei 19.00 uur: sb. sen. 3 - Heiloo sen. 4. woensdag 12 mei 19.00 uur: sb. sen. 3 - Herons 2 (beker). WOGDIKNIEUWS Het kinderfeest dat op Koninginne dag in de Domvloetlaan werd geor ganiseerd, is ondanks het slechte weer een groot succes geworden. Om half één vertrok een stoet van onge veer 70 kinderen die met hun versier de fietsjes en autopeds een kleurige optocht vormden. Zij werden vooraf gegaan door de drumband met Ma jorettes. Bij terugkomst kregen alle kinderen hun deelnemerskaart, waarmee ze alle kraampjes langs konden. Dit wa ren er heel wat, waaronder pony rijden, ballen gooien en touwtrekken. Ook de inwendige mens werd niet ver geten. Er was een kraam met koffie, fris en limonade, en een kraam met poffertjes en worst. Zelfs het ijs smaak te ondanks het koude weer prima. De straat werd opgeluisterd door een leuk stukje muziek. Dankzij de 'hulp van vele buurtbewoners, die we hier mee nog ééns willen bedanken, kun nen we weer terugzien op een geslaag de Koninginnedag. Het Wogdikbestuur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1982 | | pagina 4