Trimt uw kind. ook 12 uur per dag? HEILOO PiEDAO Grote sortering Geraniums WÊÈm u ^Mozaïeken in Limmen van hoge kwaliteit MEVR. W. J. GR00TEND0RST 10 stuks 25.- Gezellige Zomermode Textiel en Mode iilTKIJKPOS r THEO METSELAAR Steunzolen Ook via Ziekenfonds (90% korting) Speciaalzaak voor Limmen en omgeving. A.V.0. COLLECTE LIMMEN GEHANDICAPTEN ..TUSSEN WALEN SCHIP? Uw gift is de brug tussen wal en schip! Tuincentrum Hoogeweg 69, Heiloo Telefoon: 02205-1262 LIMMER GEMEENSCHAP RIA PIJNAPPEL wmmmmwk C0NQUISTA NIEUWS KAAS UIT LIMMEN VOOR POOLSE GEZINNEN GRÉ KROM Trimschoenen, sportschoenen, gympies... allemaal oké, maar dan wel voor 'n uurtje sporten. Veel kinderen zien we dag in, dag uit met dat soort schoenen, van 's morgens vroeg tot 's avonds laat. Een kwalijke zaak vinden wij, want juist die schoenen voldoen op geen enkele manier aan de eisen voor normaal schoeisel. Logisch, 't zijn sportschoenen. Of ze nu knellen, geen steun geven, of nat zijn van het transpireren... Uw kinderen zullen niet klagen. Ze voelen het amper. Daarom, geef kindervoeten meer aan dacht en kom 'ns met ons praten. We dienen U graag van advies. toch beter voor hun voeten (hang en staan) per stuk3i™ y«f bij: LIMMEN "Een dorp ontrukt zich aan de vergetelheid" Afgelopen weekend was het weer zo ver, dat een klein dorp liet zien waarin het groot kan zijn. Maar liefst 138 mo- zaïken (en dat is een stuk meer dan verleden jaar) ontlokten de kijkers veel uitspraken van bewondering. Limmen, april 1982 Westerweg 50 - Rijksweg 142 Wij gaan wonen: Hyacinthenlaan 21, 1906 XP Limmen 5 MEI 1982 U bent van harte welkom op de receptie van 17.30-19.00 uur in Parochiehuis St.Maarten, Dusseldorperweg 61 te Limmen. Eindelijk is het zover wij gaan trouwen Het motto waaronder het korps rijks politie in Limmen afgelopen week end mee deed aan het evenement rond de bloemenmozalken, bleek he laas maar al te actueel. De politie had volgens traditie weer een onderwerp gekozen wat betrekking had op "De politie". Dit jaar was het motto- "Vandalisme". Ontheffing Wethouder Boon zegde in zijn ant woord toe gesprekken te voeren met de bedrijven en rekening met hen te houden. Ook gaf hij toe in theorie ontheffing te kunnen verlenen. Dit zou mogelijk zijn via het bestemmings plan of via de raad. Hij schatte het plan over 1 -1 Vi jaar gereed Zelfstandigheid De brief van de gemeente Limmen aan het provinciebestuur over de ge meentelijke herindeling kon in de ogen van de heer Dekker geen genade vin den. Hij noemde het verraad aan de bevolking van Limmen dat er in de brief niets wordt gezegd over de eventuele samenvoeging van Limmen en Aker sloot. Hij verweet het college et achter de schermen aan te werken de zelfstandigheid van Limmen om zeep te helpen. Op de opmerking van wethouder P. van der Steen dat de CPN-statenlid Frans Aarts zich heeft uitgesproken voor opheffing van kleine gemeenten, antwoordde Dekker dat de CPN voor zelfstandigheid van Limmen is. Spannend waren de wedstrijden van ons vierde team tegen mede kop loper Marquette. Na lange partijen en vier drie sets wedstrijden werd uit- éindelijk een gelijl -pel behaaldr In deze afdeling zal de beslissing om het kampioenschap derhalve waarschijn lijk pas op de laatste speeldag vallen. Het vijfde team verloor kansloos ook zijn derde wedstrijd en zal heel andere resultaten moeten gaan be halen om hun vijfde klasseschap waar te kunnen maken. Lex Kiebert, Enrico Bakker en Lies- beth Blom zorgden met hun zeges in de enkelspelen voor een 3-0 voor sprong in de wedstrijd van het zesde team. Uiteindelijk behaalde dit team ruim zijn eerste overwinning. Van de districtteams werd wederom een goed resultaat genoteerd van ons derde herenteam. Meindert Bakkum, Piet Zuurbier en Harrie Zandbergen wonnen hun enkelspel terwijl ook bei de dubbels werden gewonnen. Nr. 7 V.V.D. lijst Mijn naam is Joop van IJzendoorn, 44 jaar, en van beroep verkeersvlieger. Waarom ik voor de V.V.D. kies? In de ze liberale partij is een van de pijlers de vrijheid van de burger. Een vrij heid die beleefd wordt met een eigen verantwoordelijkheid. In mijn beroep zie ik ook nog wel eens andere delen van de wereld en misschien spreekt daarom die vrijheid mij nog meer aan. Ook de demokratie staat hoog in het vaandel geschreven, wat natuurlijk in direkt verband staat met die vrij heid. Daarom is het op 2 juni a'.s. voor mij niet moeilijk om mijn stem uit te brengen. 2. Edgar del Prado. N6 V.V.D. lijst. Mijn naam is Edgar del Prado, geboren op Java in 1928. Mijn gezin dat gesticht werd in 1956, bestaat uit een lieve vrouw en drie dochters. Voor het verdienen van ons dagelijks brood ben ik aktief in de verkoop van komputer- systemen voor kleine bedrijven. Als sinds het verkrijgen van mijn stemrecht, stem ik V.V.D., omdat de liberale en demokratische principes mij bijzonder aanspreken. Ik ben mede oprichter geweest van de afdeling Lim men. Als voorzitter heb ik mogen mee maken hoe deze afdeling is gegroeid naar ca. 60 leden. Dit betekent een or ganisatie graad van 10%, wat landelijk gemeten hoog is. Het lijkt mij interessant om als ge meenteraadslid op te kunnen komen voor de belangen van de Limmers in het algemeen, daarbij waar nodig gebruik makend van onze goede re latie met partijgenoten in het bestuur van de Provincie Noord-Holland. Natuurlijk verwacht ik, dat u weer op de V.V.D. stemt. Maar mag ik u ad viseren in ieder geval te stem men. U heeft niet alleen het recht om te stemmen, maar ook de plicht. 3. Cees Roos Nr. 5 V.V.D. lijst. Mijn naam is Cees Roos, oud 38 jaar. genuwd, 1 dochter, beroep interieur adviseur. Ik stem V.V.D. omdat het een partij is van positief denkende mensen. Daarom reken ik 2 juni ook op uw stem. Voor de gemeenteraad hebben vooral sportzaken mijn bijzondere belang stelling. Bogerdlaan 18, Limmen, tel. 02205-1585 Voetkundige (pedicure) Therapeutische-Bandagiste Steunkousen ook naar maat U staat er niet bij stil dat het ook kan overkomen. Dat u niet weet waar u terecht kunt. Van 't kastje naar de muur wordt gestuurd. Dit alles en nog veel meer kan gebeuren, wanneer u gehandicapt raakt. Het is niet gemakkelijk als gehandicapte te functioneren in een samenleving, die daar nog steeds niet op ingesteld is. Maar ruim één miljoen Nederlanders worden daardoor in hun dagelijkse doen en laten wél beperkt. En de samenleving laat nog te vaak gehandi capten aan hun lot over. Geeft ze niet waar ze recht op hebben. Laat ze afhankelijk zijn van anderen. Laat ze tussen wal en schip vallen! AVO Nederland streeft sinds 1927 naar een samenleving waarin gehandicapten en niet-gehandicapten gelijke kansen krijgen bij arbeid, bij huisvesting, bij vervoer, bij sport en recreatie kortom bij alles wat voor niet-gehandicapten zo normaal is. AVO Nederland kan dit niet alléén bereiken. Daarom vragen wij u ons één keer per jaar te helpen. Met üw bijdrage kunnen vele gehandicapten geholpen worden. In de periode 10 t/m 16 mei a.s. houden wij onze jaarlijkse collecte. Steun ons daarbij Op woensdag 12 mei a.s. zal om 20.25 uur op Ned. II, in het kader van de Socutera-zendtijd, een 5-minuten filmpje over het werk van AVO-Neder- land worden uitgezonden. Contactpersonen: Mevr, R. Admiraal Du Peyroulaan 1, mevr. L. Vrind 't Kieftenland 35. TUINCENTRUM j HEILOO i ■BOHA MOTEL HEILÏ +rooc,EWE.c. z alkmaar Kort geleden is in het Cultureel Centrum „Vredeburg" de Groslijst stemming gehouden. De kandidaten waren in alfabetische volgorde op het stembiljet geplaatst. Het aantal behaalde stemmen bepaalde hun plaats op de definitieve kandidaten lijst voor de Gemeenteraad. De uitslag is als volgt: 1. dhr. P. A. v.d.Steen. 2. dhr Th. C. Glorie. 3. dhr. R. Koelemey, 4. dhr. A. A. E. Min. 5. dhr. N. Neelen. 6. dhr. H. P. v.d.Eem 7. mevr.lDingerdis - de Vries. 8. mevr. Kuijper - Coden. 9. mevr. Wentzel - Paalman. Door het Centraal Stemburo is aan de Limmer Gemeenschap lijst no. 1 toegekend. RODE KRUIS BLOEDAFNAME- AVOND - PAROCHIEHUIS 12 mei 18.30-21 uur Limmen - Volgende week woensdag avond 12 mei van half zeven tot negen uur vindt de jaarlijkse bloedafname van het Nederlandse Rode Kruis plaats in het Parochiehuis. Alle donors, die in de laatste jaren in Limmen bloed gegeven hebben, krij gen een dezer dagen een persoonlijke oproep en wij hopen van harte, dat iedereen hieraan gehoor kan geven. Zoals u zult zien, krijgt u bij uw oproep een formuliertje toegestuurd, dat wij op de bloedafname-avond graag inge vuld van u terugontvangen. Aan de hand van deze vragenlijst over uw gezondheidstoestand en na een onderzoek naar bloedarmoede (Haemoglobine bepaling), waarvoor enkele verpleegkundigen en analis tes aanwezig zullen zijn, wordt be paald of u geschikt bent als donor. OPROEP NIEUWE DONORS Nieuwe donors (gezonde mensen tus sen 18 en 65 jaar) zijn van harte wel kom. UW BLOED KAN EEN LEVEN REDDEN. Vanaf heden kunnen nieuwe donors zich opgeven bij ons secretariaat, Meidoornlaan^ 21, tel. 1772 (H. Segerius). U kunt zich ook melden in het Parochiehuis tijdens de afname-avond, dus woensdagavond 12 mei van 18.30-20.30 uur. Wü rekenen weer graag op uw aller komt! Het Nederlandse Rode Kruis, afd. Limmen. INGEZONDEN Proficiat orapje-Komitee Limmen Langs deze weg wil ik en met mij velen het Oranje-komitee bedanken voor de voortreffelijke wijze waarop dit jaar Koninginnedag werd gevierd, jammer dat het weer zo slecht was. Vooral bij de fietspuzzeltocht werd aan alles gedacht, koffie, koek enz., kon je volop krijgen, terwijl zelfs de politie aanwezig was bij de oversteekplaatsen. Een dorp als Limmen kan trots zijn op zo'n Oranje-komitee. Een inwoonster. TEXTIEL EN MODE KERKWEG14 -LIMMEN TELEFOON 1256 i p|É| En dan volgt hier weer het weekend- nieuws van ons vertrouwde ontmoe tingscentrum Conquista. Vrijdag 7 mei weer de hele avond muziek om van te smullen en verhalen aan de bar om van te brullen. Zaterdag 8 mei de z.g.n. pargeravond, waarin diverse pargers elkaar zullen ontmoeten, maar kom wel vroeg, want vol is vol. Zondag 9 mei is het moederdag en zijn we ook nog dicht. Tot kiik. Als sluitstuk van de aktie „Een kaasje uit Limmen voor Poolse gezinnen" overhandigden mevr. A. D. Bremmers en de heer G. J. Rietveld vorige week symbolisch aan de chauffeur de op brengst van de Limmer aktie. Het totaal resultaat is nog niet helemaal precies bekend. Zeker is dat bij de eerste zending 850 kazen uit Limmen hun weg zullen vinden naar de Poolse stad Wroclaw. Naar schatting komen er nog wel zo'n 150 kazen bij, zodat de Limmer bevolking zo'n 1000 kazen zal schenken. De chauffeur die al enkele malen voor de Stichting Noord-Kennemerland helpt Polen, naar Polen reed, verzekerde dat de zendingen aldaar door een comité op de meest eerlijke wijze onder de bevolking worden verdeeld. MOTTO RIJKSPOLITIE TE ACTUEEL "OPEN BINNENGEBIED" DOOR RAAD GOEDGEKEURD De vaststelling van het bestemmings plan "Open Binnengebied" was het heetste hangijzer in de verleden week donderdag gehouden raadsvergade ring. Hoewel door sommige partijen de nadelen onderkend werden stem de men toch voor het bestemmings plan. Alleen de heren Pepping en Punt stemden tegen. Al vanaf woensdagmiddag zijn een aan tal korpsleden bezig geweest met het opbouwen van hun kunstwerk wat achteraf werd beloond met een eervolle vermelding. Lang niet zo eer vol zijn de opvattingen die vandalen er in de nacht van zaterdag op zondag op nahielden. De daad bij het woord voegend werd de inzending van de politie vakkundig gesloopt. Het enige wat de wachtmeesters nog konden doen was het motto middels een bord in de voortuin nogmaals onderstrepen. "VANDALISME HOEZO ACTUEEL?" De heren Blom, Rodenhuis en Dekker noemden het een goed plan. Ze kon den wel begrip opbrengen voor de bollen-firma's maar de heer Dekker vond dat het algemeen belang in dit geval terecht preveleert boven het be lang van de bedrijven. De heer Blom noemde de door Punt ge spuide kritiek "mosterd na de maal tijd". en Vrijdag 14 mei 1982 om 14.00 uur in Cultureel Centrum Vredeburg, Dusseldorperweg 64, Limmen. De kerkelijke inzegening is om 14.30 uur in de H.Corneliuskerk te Limmen. sfoe heer C. Kroone, voorzitter van het iozalkencommitee heette de genodig den welkom in Cultureel Centrum Vredeburgh. In het bijzonder de heer tvan Dis van Gedeputeerdestaten van jNoord-Holland en Burgemeester iiMolhoek. heer Kroone zei o.a.: "We staan aan het begin van de 30e keer, dat de bloemendagen gehouden worden, het waren 30 blije dagen". Uit een kran tenknipsel van 1952 citeerde de heer Kroone de fraaie tekst: "Een dorp ontrukt zich aan de vergetelheid". I'öorzitter in die tijd was de heer A. J Valkering. "Het leuke van deze da- jgen is, dat iedereen alles samen doet, 'langen en standen vallen weg" aldus jfle heer Kroone. Burgemeester Mol- khoek ging in op de tachtiger jaren, die -leel uitmaken van de strijd om de ruim- 4e. "Toch hangt het van Limmen zelf als we genoeg initiatief tonen en j Limmen de bereidheid hebben samen ('Burgemeester Molhoek ging in op l'de tachtiger jaren, die deel uitmaken 'nmi de strijd om de ruimte. "Toch hangt het van Limmeft zelf af, als we [genoeg initiatief tonen en de bereid heid hebben samen iets te doen zal Limmen bij een reorganisatie zijn idorpskarakter behouden. Zoiets in [stand houden gaat over de grenzen [heen. In feesten vindt men elkaar, [dan hoeven we de grenzen niet te [vrezen en kan het dorp Limmen ge woon blijven bestaan". v)(0ok de heer v. Dis wilde nog even in- aan op de gemeentelijke herindeling. 'Als er meer taken voor een ge- «ineen te komen, eist dat een groter 1 (draagvlak en ontkomt men er niet aan '-Mat men samen met een andere ge- leente, één grote gemeente moet wor- Iden. De plannen liggen klaar om Lim- jJrtien en Akersloot samen te voegen, imaar Limmen moet zijn eigen inzicht jbehouden. Aktiviteiten naar buiten zijn [belangrijk en daar behoren uw [.'Jmozaikdagen zeker bij sa™ (Omdat mevrouw W. Kroone-Roos na S§§ v. 13 jaar afscheid nam als secreta- jresse van het Mozaïkencomite, bedank- fte de heer Tuin, als oudste lid, haar. UITSLAGEN 1982 MOZAÏKEN j le Prjjs met lof van de jury: A Prikploeg Castricum, Dusseldorper- weg 118. Dat was er eerder, 111% pnt.; le prijs: Castricum, Dekker, Dek ker, Koningsdam 25, Terugkeer ver loren zoon 111 pnt.; J. W. Kaandorp, Dusseldorperweg 142, Huis ten Bosch; llliripnt.; Bruschke, Kaandorp, Rijksw. 176, Broekerveiling llOpnt.; T. Tebbens, Meidoornlaan 19, Lech Walesa 110 pnt. 2e Prijs: A. Beentjes, Vijverlaan 8, Walt Disney-figuren 109Vi ont.; J. Swart, Oosterzijweg, 2. W.N.F. 108% pnt.; F. Scheepmakers, Meidoorn laan 23, Michiel de Ruyter 375 jaar 108 pnt. 3e Prijs: J. Koppes, Kerkweg 48, iS Het geeft gas 102 pnt.; N. en P. Kaan- 5 dorp, Burg. Bosmalaan 20, Kinder- verdriet 102 pnt.; Winder, Dekker, Westerweg 24a, b,c,d, Herinnerings- ,j tegel 30 jaar 101 pnt.; Hageman, J Winder, Westerweg 13, Spoorbomen- ij aktie 100 pnt. ,J 4e Prjjs: Min Glorie, Min, Hogeweg 59, ij De volgende werkloze 98 pnt.; De Ca- J meren, Vredeburglaan 1, 90 Jaar Dick Trom 97% pnt.; A. Lakeman, van Al- ,J kemadelaan 21, In een groen, j groen, groen knolleland 96% pnt.; Plattelandsvrouwen, Hogeweg 16, j Limmen gratis gas 96 pnt. ÏN Eervolle vermeldingen: Rijkspolitie, Rijksweg 136 b, Vanda lisme 95 pnt.; F. Groot, Meidoorn laan 35, Monumentenzorg 95 pnt.; L. Beemsterboer, Dampegheestlaan 27 Surfplank 95 pnt.; Min, Snel, Bogerd laan 44, 46, Nar met luit 95 pnt.; H. Marchel, van Alkemadelaan 29, 2 emmertjes water halen 94 pnt.; C. de Goede, van Alkemadelaan 25, Slaap kindje, slaap 94 pnt, C. T. L. Noordermeer, Brugstraat 4, Reanima tie 94 pnt.; T. Elzinga, Vaandrager, Brugstraat 14, Westerweg, Weest er weg 93 pnt.; B. J. Meijer, van Alke madelaan 23, klein, klein kleutertje 93 pnt.; A. W. J. Lieferink, van Aleke- madelaan 17, 3 Kleine kleutertjes 93 pnt. BLOEMSIERKUNST 1982 le Prijs: van der Meer, Hyachinten- laan 2, 101 pnt. 2e Prjjs: S. Kuiper, Bogerdlaan 14 92 pnt.; R. Koelemey, Bogerdlaan 6 92 pnt. 3e Prjjs: W. Min, Hogeweg 94 86 pnt. Eervolle vermeldingen: J. Duin, Burg. Bosmalaan 6, 83 pnt.; C. J. Kaandorp, Hyachinthenlaan 11 81 pnt.; W. Grootendorst, Bogerd laan 18, 81 pnt.; C. Levering, Hoge weg 120 81 pnt. "Je was een goede gastvrouw en een uitstekende secretaresse, je was het visitekaartje voor de bloemendagen", mevrouw Kroone zal opgevolgd wor den door Joke Schaft. Mozaiken De kwaliteit van de mozaiken is dit jaar wel bijzonder hoog. Aardig is te vermelden dat sommige nieuwe bewoners in Limmen, dapper mee wer ken en ook mozaiken in hun tuin plaatsen, bravo! De aktualiteit was natuurlijk in veel mozaiken verwerkt, de spoorbomen bij de Westerweg, windmolens, een schit terend portret van Walenza. De van Alkemadelaan bood een bijzonder vriendelijk aanzien. Allerlei oude kin derliedjes waren op bijzonder fraaie wijze weegegeven met elkaar weet men hier, ieder jaar weer iets bij zonders tot stand te brengen. Ook de kinderspelen leverden hier het bewijs van. Ook de scholen hadden zich weer niet onbetuigd gelaten. Ook de Cameron sloeg mét hét;- mozaïek van Dik I roin en de fraaie tuin een Zeer goed figuur. Het is ondoenlijk van alle mozaiken iets te zeggen, daar om tot slot alleen nog de Broeker veiling aan de Rijksweg een stukje vakmanschap van de bovenste plank. Buiten de mozaiken mag Limmen trots zijn op het grote aantal zeer fraaie tuinen wat de tocht extra ple zierig maakt. PRIJSUITREIKING BLOEMEN DAGEN Reeds a.s. zaterdagavond vindt de prijsuitreiking van de mozaïkenwed- strijden en de tuinkeuring plaats. De avond wordt gehouden in het Parochiehuis en begint te 20.30 uur. Zaal open 20.00 uur. Niet alleen de prijswinnaars, maar iedereen die op welke wijze dan ook heeft medegewerkt aan het welslagen van de Bloemen dagen 1982 wordt hierbij van harte uitgenodigd. Na de prijsuitreiking is er een gezellig samenzijn met een prima band die borg staat voor dansmuziek. Iedereen is van harte welkom! Onvolledig De heer J. Rijs (CDA/LG) noemde het een moeilijk punt dat veel weerstand oproept bij de agrariërs. Hij steunde de agrariërs in hun standpunt dat de nota nog niet af is. "Er is nog inventarisatie nodig maar door tijdgebrek kunnen we niets an ders doen dan het plan vaststellen. Wij zijn per slot van rekening ver antwoordelijk voor de Ruimtelijke Ordening", aldus Rijs. Hij pleitte ver volgens voor het optimaal benutten van de grond, door na vaststelling van het volledige plan een discussie op gang te brengen. De heer Punt had grote kritiek op het bestemmingsplan. Hij had jaren ge leden al aangedrongen op een goed beleid maar zag dit door wethouder Boon niet verwezenlijkt. Hij trok fel van leer tegen het weigeren van een bouwvergunning die volgens het college te laat was maar die volgens Punt in werkelijkheid niet gewenst was- Het verhuizen van bedrijven naar elders moet volgens hem niet serieus worden genomen. TENNISVERENIGING LIMMEN Voor,de meeste teams is het afgelopen weekend de derde wedstrijd gespeeld en is de helft van de competitie weer voorbij. Het eerste team werd duidelijk door de Gouw I geklopt. Gehandicapt door een blessure van Henk Boontje konden een paar partijen niet worden gespeeld. Ad Hopman en Thea Stroethoff wis ten elk hun enkelspel te winnen. Het tweede team verloor zeer teleurstel lend ruim van Twiske, slechts het damesdubbel van Truus Lute en Pien Stroethoff werd gewonnen. Door deze nederlaag is de situatie voor dit team zeer precair. Het derde zondag team won ver dienstelijk van Uitgeest. Marck Lim men, Jan Reymers en Lida Slees- wijk legden met hun enkelspel over winningen de basis voor de ruime zege. V.V.D. LIMMEN

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1982 | | pagina 9