i PREDIKBEURTEN EN ANDERE DIENSTEN B Fa. J. de Graaff ERKHDE UIZERS Geen Uitkijkpost gehad? Exposities Sn»- "-•'fgggwk- Ingezonden: mm Aquarellen van Caroline van Straten in de Zevensprong BURGERLIJKE STAND GEMEENTE HEILOO Van de Dieren bescherming: GEVONDEN VOORWERPEN LIJST VAN GEVONDEN VOORWERPEN IN DE PERIODE VAN 3-5-'82-10-5-'82 Afhalen op woensdag- en zaterdag middag van 14.00-16.00 uur. Kijkdag van gevonden fietsen op zaterdag van 11.00 tot 12.00 uur DIPLOMAZWEMMEN ZWEMBAD LOOS 1 mei 1982 Diploma A Diploma B Zwemvaardigheidsdiploma I J. I. VOS, tandarts ADRESWIJZIGING De Spanring 16 1852 BH Heiloo Zwemvaardigheidsdiploma IV MEDAILLEZWEMMEN VOOR DE GOUDEN PLOEGEN 8 mei 1982 10 Gouden medailles voor 10 perfekt uitgevoerde slagen 3 zilveren medailles voor 7 zwemslagen 10 bronzen medailles voor 4 zwemslagen POLITIEBERICHTEN Bel donderdag: 072-330175, DIERENBESCHERMING HEIL00-LIMMEN-CASTRICUM GOEDE TEHUIZEN GEZOCHT VOOB AUTORIJSCHOOL „DE WAAG" UITKIJKPOST 12 MEI 1982 Heiloo, 10 mei 1982. Open brief aan alle bewoners van "Plan Oost" en verder aan al diegenen die de bibliotheek aan de Kennemer- straatweg een warm hart toedragen. In het laatste stukje van "Carla van de bibliotheek" las ik over de inkrimping van de bibliotheek van de Straatweg. Bij nadere informatie blijkt dit echter veel erger te zijn, dan zij daarin be schrijft. Dit heeft mij als bewoner van "Plan Oost" erg gegrepen, omdat deze bibliotheek zo centraal ligt, voor Oost zowel als voor het Centrum. Er zou nl. volgens de laatste berichten slechts on geveer 30 m2 overblijven en dat is dan bedoeld voor ouderen en kleine kinde ren. 30 m2 dat is een aardige huis kamer. Kijkt u eens in uw woonkamer rond, ziet u er een bibliotheek in zitten???? Natuurlijk is dat veel te klein en ik neem aan dat de bibliotheek daar ook niet erg gelukkig mee is. MAAR WAT IS NOG ERGER???? "Plan Oost" wordt dan aangewezen op het Malevoort. Zomers misschien een aardig fiets tochtje, met kleintjes iets minder - maar in de herfst en winter een ramp. Laten we over de gevolgen maar niet spreken. Wat u en ik moeten doen is onze stem laten horen voor het behoud van een ruimere bibliotheek aan de Kennemer- straatweg. MIJN STEM IS HIER AL - - -LUID EN DUIDELIJK. WIE VOLGT?????? Naam en adres bfj de Uitkijkpost bekend. Ingezonden: Betreft: OPENBARE BIBLIOTHEEK Met verontwaardiging vernam ik dat de "bieb" aan de Straatweg drastisch moet inkrimpen wegens geldgebrek. Het is de bedoeling dat er een uitleenpost komt voor bejaarden en voor de kleinste jeugd en dat het ledental inkrimpt tot zo'n 500 leden. Wat dat betekent laat zich raden. Weinig keus, dus vermindering van leden, dus weer minder keus en ga zo maar door. Ik denk dat het de bedoeling is dat de bieb aan de Straatweg helemaal verdwijnt en wordt opgeofferd aan één onzer prestige-objecten, de bieb daar bij Egmond. Onze bestuurderen geven zo hoog op over de welzijnszorg. Waar kun nen de bejaarden nog even' heen? De bieb is nog maar enkele uren per week open en naar het Malevoort is te ver. De leeszaal verdwijnt, dus voor de AOW'ers, de WAO'ers, de WW'ers enz. geen gericht doel meer voor een loopje, dus maar thuisblijven. Het bestuur van de bieb heeft een enquête-formulier opgesteld en hoopt op veel respons. Of het wat op zal leveren is nog maar de vraag. Ik ben bang dat de technocraten hun plannen rond hebben en het gemeentebestuur to-blocks heb ben gezet. HEILOO 2000, is dit iets voor u? LINKS HEILOO, laat U de bejaarden in de steek? CDA en VVD, laat U Uw achterban in de kou staan? J. S. Mensinga. INGEZONDEN Vorige week heb ik tot mijn verbijste ring moeten konstateren, dat onze gemeente is overgegaan tot een ware holocaust van de mollen, middels het uitleggen in hun gangen van met een blauw gif bepoederde regenwor men. Een gemeentewerker, met deze macabere klus belast, vertelde mij des gevraagd zeer vriendelijk dat de mol len enkele jaren met rust werden ge laten (hoewel ze in het zwembad, in tuintjes, op de sportterreinen perti nent en op alle manieren worden ver moord, nog te zwijgen van de wei landen), maar dat hun wordt verweten, het gras te vernielen en een ongelijk aanzien te geven. Het laatste kan niemand ontkennen, maar het eerste is géén argument: 1. Mollen houden de bodem luchtig, en brengen de diepere, door uitspoeling vruchtbaarder aardlagen naar boven, zodat daar waar molshopen verpreid worden, het gras hoger groeit dan el ders, iets wat iedereen kan zien. 2. Mollen eten onnoemelijke hoeveel heden, nl. per dag de helft van hun lichaamsgewicht, aan insekten, wor men, etc., waaronder ook schadelijke, zoals de beruchte emelten (larven van de langpootmug of glazenwasser) en vormen dus een onmisbare schakel in de kringloop van het natuurlijk even wicht. Het vernielen van die schakel kan bv. tot een emeltenplaag leiden, en dat kost zeker gras! 3. Een hoge mollenstand wijst op een grote insektenrijkdom. Dit is gunstig, maar niet als wij hun natuurlijke vij anden (bv. mollen) meedogenloos uit roeien, want dan volgen er natuurlijke represailles. Een ander argument, ter plaatse en posthuum ontwikkeld, was dat de mols- hoopaarde de messen der grasmaaiers kan vernielen. Dit kan nauwelijks ont kend worden, maar de hopen zijn net voor het maaien te verspreiden, waar de mollen geen last van hebben, en ver der moet ik eerlijk zeggen, dat de ste nen die de gemeente zelf in zo'n over vloed in en rond vele vijvers heeft gedeponeerd, ook niet bevorderlijk voor de scherpte der messen moeten worden genoemd! Bijna het hele voor malige Asta-Theater is in de middelste vijver aan het Swaenendaal verzonken, hier en daar in indrukwekkende afme tingen! Ik ben van mening, dat ieder wild dier in onze gemeente en daarbuiten, het onvervreemdbaar recht op leven heeft, of dat nu om eksters bij het Maalwater gaat, kraaien bij de Runxputte of mol len rond de vijvers. Het uitroeien van mollen of andere dieren, alleen maar omdat hun honen de liefhebbers van een biljartlaken-achtig grastapijt door nen in de ogen zijn (hoewel dat laken dankbaar wordt misbruikt als parkeer plaats door ouderen (om mollen te verpletteren?) of cross-terrein door jongeren), of omdat ze zo krijsen, hun natuurlijke roeping vervullen (kraaien t.o.v. jonge vogels), etc. is nooit goed te praten, nog afgezien van de manier waarop dit nu gebeurt, d.w.z. met een zeer sterk gif, dat ook gemakkelijk de vaak mollenetende reigers, uilen, torenvalkjes, katten etc. ten grave kan slepen, of een vogel, als die zo'n worm treft. En dan is het nu mei. Vrouwtjesmollen, dié op dit moment vergiftigd worden en een gruwelijke dood sterven, laten ook nog eens 3 a 5 jongen achter. Mollen zijn interessante, nuttige dieren, waarvan de meeste mensen maar weinig weten. Heeft men b.v. wel eens een molletje over de Driehoekvijver in Plan Oost zien zwem men? Ik wel. Hij/zij had slechts hulp nodig bij het aan land komen, waarna die in no-time in de bodem verdween. Hun uitroeiing staat m.i. niet apart. Neem bv. de bespuitingen te gen de onkruiden, die steeds rigoureu zer plaatsvinden. Hoewel zeker niet nieuw, meen ik te kunnen zeggen, dat die operaties een nieuw stadium zijn ingegaan. De be kende busjes komen bijna overal, óók bij de bosjes bij het zwembad. Eén gemeentewerker in het busje (hij zit hoog en droog), de ander met de spuitgrage slang midden in de nevel, zonder enige bescherming tegen in ademen. En enkele weken later voltrekt zich een mirakel: de ,,vergeler" heeft zijn werk gedaan, overaal zien de vo gels potentiële nestplaatsen en schuil- gelegenheid de koppen buigen, brand netels, fluitekruid, look-zonder-look,etc kleine kinderen vinden hun boterham wat vreemd smaken. Had het geregend in de straat? En dan krijg je prompt één dag na de bespuiting een meeuw met krampverscljijnselen binnen, die na weer een dag dood is. Duidelijk ongevaarlijk voor mens en dier. dit spul dat bij misschien wel honderden liters verspoten wordt. Wie dient zich aan als vrijwilliger om enkele slokken te proberen? Serieus: wanneer wordt het schoffelen in rozenperken in ere hersteld, en leren we te leven met voornoemde interes sante planten en dieren in en onder Heiloo's mooie bosschages, rekreatie- gedeelten, vijveroevers. Wanneer wordt de natuur eens niet meer gezien als stoffering, maar als leven, dat het recht heeft om te leven? naam en adres bij redaktie bekend INGEZONDEN Zondag 2 mei j.l. vierde ik, met de familie en vele bekenden, het 55- jarig huwelijksfeest van mijn opa en oma, de heer en mevrouw Onderwater uit Heiloo. Met dit, zeker niet alledaags jubileum waren zij ook nog maar liefst 55 jaar donateur van het plaatselijke fanfarekorps en dat van Egmond- Binnen. Dat we nou juist van hun niets gehoord hebben, vind ik toch zeker te betreuren. Of is 55 jaar lang twee fanfarekorpsen steunen niet lang genoeg om ook eens iets terug te mogen ontvangen? Eén van de kleinkinderen: Marjan Onderwater, Holleweg 159, 1851 KG Heiloo. GEBOREN t/m 10 mei 1982: Linda J., d.v. Alphonsus S. Morsch en Trijntje Postma. ELDERS GEBOREN: Paul J., z.v. Jacobus A. C. Neijens en Johanna C. Heynis. ONDERTROUWD: Johannes F. Eickhof en Anna M. Sombroek. Cornelis G. van Leeuwen, Maria E. G. Baltus. GETROUWD: Nicolaas Quast, en Josta G. Hofman. Theodorus J. de Winter en Catharina Brouwer. ZONDAGMIDDAG, 2 UUR FEESTELIJKE BIJEENKOMST IN DE BEUN Wie wordt de Ronde - Miss tijdens Miss Heiloo verkiezing? Op de vele reakties die binnengekomen zijn hebben de kandidaten die zondag middag om de titel gaan strijden in theater de Beun allemaal persoon lijk bericht ontvangen. Het beloofd een vrolijke middag te worden met veel muziek en veel leuke spelletjes. De Alkmaarse Big Band zorgt voor het instrumentale gedeelte, het duo Gea en Jan Barth voor het vocale ge deelte. De Miss verkiezing of, zo u wilt, wie wordt de Ronde-Miss bij de wieler ronde en gastvrouw bij het 75-jarig bestaan van de V.V.V., bestaat uit allerlei leuke spelletjes en een quiz. De dames worden gekleed door Tally Ho, gekapt door kapsalon Kroon en op gemaakt door schoonheidssalon Mar- greet. Het belooft dus een vrolijke mid dag te worden vol spanning en ont spanning. Want wie wint de 5-daagse reis geheel verzorgd voor 2 personen naar Parijs die Holland International beschikbaar heeft gesteld? Kaarten: voor deze middag kosten slechts 3,- (kinderen onder de twaalf, mits onder geleide gratis) zijn verkrijgbaar bij Tally-Ho, Raad- huisweg, Kapsalon Kroon Stations weg, Schoonheidssalon Margreet, Westerweg en Holland International, Raadhuisweg. In sloten en vijvers daar zie je ze gaan. De jonge eendekuikens met de moeder vooraan. Achter vliegjes zwemmen ze van links naar rechts. De moedereend waakt zij doet haar best. Het is eén mooi en vertederend gezicht en menig mensenblik is er op gericht. Maar...al de eendjes zijn geen blijvers. Daar zijn de kat, de snoek en de rei gers. De natuur eist nu eenmaal zijn tol. Het moet zo zijn, anders worden de vijvers te vol. Is een jong eendje echt gewond dan mag je het diertje altijd bij de Dieren bescherming brengen. Je zou de Dierenbescherming wel op een enorme manier kunnen helpen, met het maken van trappen met daaraan een vlonder. Zo kunnen de kleintjes gemakkelijker op de kant komen. Helaas zijn de schoeiingen van de vijvers te hoog, waardoor er veel eendjes verdrinken. Help je ons mee dit te voorkomen? Nu een paar tips van de Dierenbe scherming aan de kinderen: Wat er in de natuur gebeurt met de eendjes, daar kunnen we weinig aan doen. Wij mogen ons daar zelfs niet te veel mee bemoeien. Wel kunnen wij de kinderen vragen zich bij de vijvers een peetje rustig te houden. Blijf vooral met jullie bootjes uit de buurt van de eendenfamilies. Jullie poes moet maar een beetje meer thuis blijven en de hond niet los langs de vijvers uitlaten. Probeer niet de jonge eéndjes die alieen zwemmen te pakken, de moeder is heus in de buurt. De jonge roept ze met een lokroep weer naar haar toe. Denk eraan niet ieder eendje is een weesje. INGEZONDEN Vrijdagavond, 10 over half negen. Ik moet mezelf haasten, om even een boek te kopen voor Moederdag. Ik ga naar het winkelcentrum toe, naar Deutekom. Daar aangekomen val ik bijna van mijn fiets. Even' overweeg ik uit kwaadheid niet naar binnen te gaan, maar ja veel keus heb ik niet, morgen moet ik wer ken, dan heb ik niets voor Moeder dag. Eerst maar even gauw een plaat kopen. Dan ren ik gauw naar Deute kom, ik vraag om een paar boeken, be kijk ze vlug en koop er een. Ik had me zelf voorgenomen wat van de etalage te zeggen. Er ligt namelijk een lijk in met een laken erover, vol bloed, en een laken naast het hoofd ook vol bloed. Goed het is allemaal nep, toch vind ik zoiets walgelijk, op t.v. en raoio, en in de krant, we horen er genoeg over. Maar dit is gewoon reclame, maar wel een heel lugubere. Ik zeg tegen een verkoopster, wat een afschuwelijke etalage, ze begrijpt met totaal niet. Lachend en enthousiast begint ze te vertellen. Ze eindigt, dat ze het wel een beetje eng vond toen de pop achter lag te drogen. Ik wil geen verkoopster aanvallen, of klachten maken over de winkel zelf. Ze verkopen er goéde boeken en je wordt er netjes geholpen. Alleen zo'n etalage is een doorn in mijn oog. Moeders met kinderen doen er toch boodschappen? Wat voor reactie geeft het op kinderen van 2 tot 6 jaar? Ik weet zeker dat een hele boel kinderen zoiets niet begrijpen, dat ze het eng vinden. Daar moet je toch rekening mee hou den? Ik hoop dat de etalage snel ver dwijnt, dit is de mensen doelbewust te laten schrikken in negatieve zin. Het zal de verkoop van zulk soort boeken misschien iets verhogen, maar ik zie liever etalages met b.v. ski's erin of ouderwets paardetuig. Zoals dat eerst het geval was, want straks zien we misschien een pop met een touw om zijn nek, of een mes er in. Want het begint klein, zoiets. Nog maals ik hoop dat er liefst volgende week al een ouderwets gezellige eta lage is, en zulke idiote dingen nooit meer te zien zijn. Gonny Houtenbos, Herenweg 248, 1851 KZ Heiloo. Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk 10 uur ds. C. Lebbing. Crèche en kin- derdienst in De Rank. Kruiskerk 10 uur dhr. Drijver uit Voorschoten. Crèche in de achterzaal. Zondagsschool in de Rehobothschool. 19 uur ds. J. Kila uit Alkmaar. Geref. Kerk Noordergeeststraat 9.30 uur ds. A. Boelhouwer. 19.00 uur ds. J. Verschoof uit Dirkshorn. Parochie-zondagsdienst Kapel O.L.Vr. ter Nood, Kapellaan 13, Heiloo, tel. 02205-1288. Evangelie-centrum Zondagmorgen 10 u. dienst en donder- dagav. 8 u. bijbelstudie. Westerweg 294. Hervormde Gemeente Limmen Ds. Ph. Ouwendijk van Heiloo. Gezins- dienst. Ned. Herv. Gemeente Egmonden 10 uur Egm. a/d Hoef, kand. N. A. Vi- zee, Alphen a/d Rijn. Evang. Luth. Gemeente Alkmaar 9.30 uur ds. J. Mostert, Avondmaal. Remonstrantse Gemeente Alkmaar 10.15 uur ds. H. J. J. van Waveren, va^ Haarlem. Doopsgez. Gem. Koningsweg Alkmaar lOuurds. G. Soutendijk uit Bennekom. Oud-Katholieke Kerk Emmastraat 9, Alkmaar 10 uur Hoogmis. Charismatische Bijbelkring Hoogegeest 37 - Akersloot Samenkomst: dinsdagavond 20.00 u tel. 02513-12205. R.K. KERKDIENSTEN Willibrorduskerk, Westerweg 265 Zaterdag 19 uur. Zondag 9 uur - 11 uur. In de week: maandag-, dinsdag- en vrij dagavond 19.30 uur. Woensdag en donderdag 's morg. 8 uur. Spreekuur biechthoren: zaterdag 16- 17.30 uur. H. Moeder Gods, Holleweg 111 Zaterdag 19 uur. Zondag 9.30- 11 In de week: ma.-, do.- en vrijdagavond 19.30 uur; dinsdag en woensdag 8.15 u. Biechthoren: zaterdag 16.30 - 17.30 uur. R.K. Kerkdiensten O.L.Vr. ter Nood Kapellaan H.Missen: zaterdag 19 uur, zondag 7.30 uur (bij de Julianazusters), 9 uur, 11 u. In de week: maandagavond 19 uur, ove rige dagen: 's morgens 8 uur in de Gena dekapel. Avondmis: le vrijdag v.d. maand 19 u. Lof: zondagavond 18.30 uur. Biechthoren: zaterdag in beide kapellen vanaf 16 uur. Kapel Psvch. Centrum St. Willibrord H. Missen: zaterdagavond 18.45 qiur. Zondag (Hoogmis) 9.30 uur. DOKTERSDIENSTEN (uitsluitend voor spoedgevallen) Dr. A. L. Duijvestijn, Obriglaan 53, Heiloo, tel. 072-333100. Weekenddienst Apotheek Apotheek "De Eenhoorn", Voordam 3, Alkmaar, tel. 072-113107. Weekenddienst Wijkverpleging Egmond - Heiloo - Limmen Mevr. A. de Klerk. tel. 02206-1444. Verloskundige Heiloo (vlgs. afspraak) E. Engeringh, Slimpad 4, Heiloo, tel. 072-331927, b.g.g. boodschappendienst: 020-123123. Verloskundige Limmen Mevrouw C. Motzo, tel. 02513-12020. Dienst Tandarts Alkmaar - Heiloo Dr. P. H. Ditmars, Costerstraat 13, Alk maar, tel. 072-119406. Organisatie van Nederlandse Tandprothetici Weekenddienst in de kop van Noord- Holland, tel 02240-7939. DIERENARTSEN Dr. Eberson en Dr. Schaap zijn altijd te bereiken op tel.nr. 072-331606. Zaterdags spreekuur van 11-12 uur. Consulenten Dierenbescherming Heiloo en omstreken Honden: tel. 124480 - mw. A. H. Ruigrok Katten: Tel. 334810 - mw. H. W. de Waart Watervogels: Tel. 072-333073 hr. C. de Lange. Knaagdieren: Hr. Jacobs, tel. 331484 Jonge vogels: Mw. Duivenbode, 335065 5 Zieke en gewonde vogels: 3J Mw. Ligthart, tel. 334202 Praktijken Fysiotherapie Spreekuur vlgs afspraak (ma. t/m vr.) 3 J. J. H. Cooper, Ewisweg 34, Heiloo, tel. 3. 072-331100; J. de Moor, Kerkelaan 69, 3 Heiloo, tel. 072-333398; M. A. van Riel, 1 De Wildtlaan 28, Heiloo, tel. 072- 333271;'E. J. Waal, Kennemerstraatweg 452, Heiloo, tel. 072-331266. P. A. Slinger, De Hoghe Weijdt 55, Hei- loo, tel. 072-333746. Zwangerschaps/ Nabevallingsgvmnastiek Mevr. E. Bakker, tel. 072-334694. Mevr. A. Vinckers, tel. 072-334398. KRUISVERENIGING „HEILOO" Kantoor: Wijkgebouw Holleweg 94 Kantoor geopend iedere maandag; en 3| donderdagavond van 17-18 uur. Uitleenmagazijn geopend op werkdagen van 19-19.30 uur. Tel. 072-331073. Wijkverpleegkundigen: Mevr. A. H. Kroon, tel. 072-330082, te «I bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. J. van Leeuwen, tel. 072-331021, 5 te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. A. van Staveren, tel. 072-334326, 2 te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. H. Meesters, tel. 072-337465, te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. E. Jansen, Bergen, tel. 02208- 6203., te bereiken dinsdag, donderdag en vrijdag tussen 8-8.30 uur. Mevr. L. de Waard, tel. 02518-55495, te bereiken tussen 8-8.30 uur. Spreekuur in wijkgebouw, dagelijks tus sen 12 en 13 uur, tel. 072-331073. Diëtiste Na telefonische afspraak dagelijks tus sen 12-13 uur en maandagen donderdag tussen 17-18 uur. Tel. 072-331073. 3 Bankbiljetten, 5 sleutels, 4 sleutels aan ring, gouden ringetje, bruine heren handschoen, ring met 12 sleutels, zwart/wit konijntje, bruine portemon nee met inhoud, 3 sleutels, 2 sleutels, 3 bankbiljetten, sjaal, weegschaaltje, bruine leren dameshandschoen, zwarr konijn, kinderbril, bril met bruin montuur, 4 sleutels, autosleutel met groen label, grijze poedel, autosleutels, zwarte leren handschoen, lipsleutel met rood label. Debbie van Schie, Bart van Schooten, Ad van der Steen, Gaby Swaag, Marcel Terluin, Ronald Ullers, A. E. van Veen, Mike van der Velden, Anja Verhoeff, Merel de Vries, Ellen ten Wolde, Marcel Wijstma, Sophie Zoon, Bas Zijlstra, Reineke Ackema, Jacqueline Alemer, Pauline Bakker, Marieke Brammer, Frank Buitenhuis, Bas van Duivenboo- den, Thijs Geerling, A. W. Glorie-Lan- gedijk, Arno de Graaf, Carel Hes, Tamara Hiemstra, Marco Hink, Natalie Jans, Yvonne Kool, Wendy Koopman, Martine Kuijper, Erik Lammers, Rene Letschért, Daphne Louter, Machteld Meijer, Gitte Molenaar, Barbara Nat zijl, Laurens Nielen, Simone Nieuwe- boer Yvonne Nijmeijer. Jeroen van Arkel, Ineke Baltus, Jeroen Bisschop, Linda Brouwer, Sander van Doorn, Susanne de Groot, Ronald de Jong, Vincent Koppes, Christa Kuijper, Annemarie Purmer, Jeff Riesebosch, Eugenie Schomaker, Annemarieke Schoonderwaldt, Arvid Swartsenburg, Christiaan Sijnen, Sharon van Veen, Sylvia Zum vorde sive Vording, Ingrid zum vorde sive Vording. Angelique Apeldoorn, Arjan Bakker, Jeroen Oeloff, Bas Swuste. De wekelijkse speelavond van vrijdag 14 mei a.s. wordt gehouden in de muziek tent by het Loo. 's Avonds om 19.30 uur treden daar voor u op de Big Band van de school o.l.v. Jack Kat en Popgroep van Peter Brou wer. Zaterdag 15 mei bent u van harte wel kom op school, bij ons "Open Huis", (zie de grote advertentie op pag. 5). Tot ziens. Met ingang van 17 mei: Telefoon ongewijzigd. Tel. 072-331025 - Heiloo VERHUIZINGEN geheel verzorgd PIANO VER VOER BERGPLAATSEN VOOR INBOEDELS Ina Edens, Rene Morsink, Dennis Poland. Uitgevoerde zwemslagen: schoolslag, borstcrawl, rugslag, rugcrawl, samenge stelde rugslag spaanse slag, zeemanslag, balzwemmen, zijsiag, vlinderslag. Helene Meuleman, Mirjam van der Laan, Thomas de Bree, Bert Veldman, Sjoukje Leemburg, Antoinnette Bak ker, Esther van der Laan, Henriette Hepkema, Helma Oost, Marianne Kareis. Martijn Veldman, Evelien Admiraal, Herman Jager. Ellen de Wit, Paul Dekker, Robert Groeneveld, Andre Pladet, Yorika Heijnis, Esther Schrieken, Rob Lo- mans, Jolanda Schoonhoven, Paulette Out, Anita Klaver. Er zijn in de afgelopen periode maar liefst vier snelheidscontroles gehouden. Aan de Kennemerstraatweg, waar twee controles plaatsvonden, werden in totaal vierentwintig overtreders betrapt. De snelheden lagen tussen 63 en 99 km. per uur. Bij een controle aan de Kerkelaan was het negen keer raak en op de Belislaan achttien keer. De hoogste snelheid bedroeg respektievelijk 68 en 78 km. per uur. -0-0- Een personenauto die met een manke ment op de parkeerplaats aan de Dors gestald stond, werd door de jeugd tot sloopauto gebombardeerd. Al snel was er van de auto weinig meer dan een wrak over. -0-0- Bij vijf inbraken verdween voor een flink bedrag aan geld. Aan 't Vierkant haalde men een geldkist en telefoonpot je weg, aan de Boekelermeerweg verdwenen twee spaarpotten en aan de Rechte Hondsbosschelaan en aan de Burenweg was men gezien het resultaat ook op geld uit. Bij een tweede inbraak aan de Boekeler meerweg kon een 17-jarige jongen op heterdaad betrapt worden. Ook hij had zich voordien wat geld eigen gemaakt. Galerie Toonen, Raadhuisweg 6 v.a. l-5-'82 geopend: ma. t/m zaterdag van 13-18 uur. Van 27-4 t/m 29/5 expositie van Hetty Brink, kleurenrtsen. Permanente expositie: F. Goosen, Olie verf. A. van Noort, olieverf. Hans Schouten Galerie Stationsweg 111 - Heiloo Van 8 april tot 8 mei: Cor Troostheide. Theater "De Beun" Willibrordusweg 2 - Heiloo Telefoon 072-333156 AFSLUITDIJK 50 JAAR: GROOTSE FESTIVITEITEN IN DEN OEVER Het is inmiddels 50 jaar geleden dat de verbinding tussen Noord-Holland en Friesland een feit werd. Dit 50-jarig bestaan zal zeker niet ongemerkt voorbij gaan, tal van festiviteiten staan er de komende maanden op het pro gramma. Truck Power Festival Zaterdag 15 mei a.s. zal Den Oever in het teken staan van de Truckers. Op de Havenweg en op het Haventerrein zal een festival worden gehouden dat de hele dag en avond gaat duren. - Allereerst rijdt een convooi van Zu rich naar Den Oever. Ongeveer vijftig trucks, waaronder een aantal oldtimers zullen rond twaalf uur in Den Oever arriveren. - Op het haventerrein wordt de hele dag een Truck-car show gehouden. Aanvang 10.00 uur. - Een dertigtal Trucks zullen in ver schillende categoriën gaan sprinten over een afstand van 400 meter. Het is pas de tweede keer dat zo'n spek takel in ons land plaatsvindt. De snel heden zullen rond de 100 km liggen. Training van 10.00-12.00 uur. Aanvang wedstrijd 13.00 uur. - Verder zal er een Non-stop country- music Show zijn. Tal van artiesten zullen vanaf 14.00 uur voor het publiek optreden. 'Van 15 t/m 29 mei zal Caroline van Straten exposeren in de Zevensprong aan de Ewisweg 5. Caroline van Straten woont in Castri- cum en is een leerling van Cor Heeck geweest. In het begin werkte ze hoofdzakelijk met potlood, hiervoor volgde ze lessen bij o.a. Pfeiffer. Maar de laatste jaren houdt ze zich alleen nog bezig met aquarelleren en wel op een zeer verdienstelijke wijze. Ton Albers is de man die haar hierin begeleid heeft. Caroline van Straten heeft een grote voorliefde voor oude poppen, het kon dan ook niet uitblijven dat deze menigmaal als onderwerp voor haar aquarellen dienden. Het feit dat zij hiermee veel succes oogstte, beangstigd haar ook een beetje: „Je wordt zo gauw in een vakje geduwd en voordat je het weet noemen ze je de poppenschilde- res" zegt Caroline van Straten. Dat ze echter nog veel meer in haar mars heeft blijkt dan ook uit het werk dat u in de Zevensrpong zult zien. Bloemstillevens en landschappen in prachtige kleurcomposities zult u op deze expositie aantreffen. Caroline van Straten exposeerde al eerder o.a. bij de firma Masée aan het Ritsevoort in Alkmaar en in de hal van het Centraal Ziekenhuis. De expositie is van 15 t/m 29 mei in de Zevensprong en is dagelijks open van 10.00-12.00 uur en van 14.00-17.00 uur en woensdag donderdag en vrijdag avond van 19.00-21.00 uur. Een expositie die alleszins de moeite waard is. -0-0- Bij radio Bakker bleef het bij een poging tot inbraak. Hoewel men de ruiten er al uit had is men toch de winkel niet binnengegaan. -0-0- Van de 'parkeerplaats bij het station is tussen 7 en 8 mei een rode Lancia ontvreemd. Het kenteken van de auto is DB-68-ZP. -0-0- Op 8 mei, 's morgens vroeg, heeft men in 't Hoekstuk een flinke hoeveelheid dozen in de fik gestoken. Voordat de brand zich kon uitbreiden werd hij geblust door een bewoner. De schade bleef gelukkig beperkt tot een kozijn, twee ramen, twee reclame lichtbakken en een geluidsbox. -0-0- THEATER DE BEUN programma voor de maand mei 14 mei Toneelvereniging „Falkland", met de spannende thriller „De man, de vrouw, de moord". Avondprogram ma, aanvang 20.15 uur. Voor kaart verkoop zie raambiljetten. 15 mei Idem. 16 mei Wie wordt MISS HEILOO? T.g.v. he 75-jarig bestaan van onze plaatselijk V.V.V. wordt de eindronde van dez verkiezing gehouden, samen met een muzikaal optreden van de Alkmaar se Big Band en Middagprogram ma, aanvang 14.00 uur. Voor kaarten, zie de Uitkijkpost. 27 mei toneelclub Ned. Ver. v. Huisvrouwe afd. Heiloo, met de thriller "De appel van Eva". Aanvang 20 uur. Toegang voor leden en introduce(e) Kaarten aan de kassa verkrijgbaar. - Wit/Cyperse Kater 5 jaar gecastreerd. Inl.: Mevr. Kater, tel. 02206-4455. A 9 - Schildpadpoesje, 6 mnd. - Zwart/witte kater, gecastreerd; ±2 jaar. Inl.:mev Bakkum, tel. 02205-1806. j - Zwarte Poes, gesteriliseerd, 1 jaar. 3 - Herder, lichtbeige, 5 jaar, teef. VERMIST - Zwart/witte kater, dikke staa 1 jaar. Omg. Spijkerboor vermist. Inl.: mevr. de Waart, tel. 334810. TON LEURS HET ZEVENHUIZEN 15A HEILOO - TEL. 072-330294

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1982 | | pagina 2