POLITIEKE PARTIJEN HEILOO Milieu en Energie LINKS HEILOO EEN NIEUW POLITIEK GEZICHT V.V.U. KANDIUAIEN GEMEENTERAAD AU SCHUURMAN IS NUMMER 1 op de D'66-KANDIDATENLIJST VOOR 2 JUNI a.s. D'66 PRESENTEERT OP 18 MEI DE NOTA OPENBAARHEID Openheid en Openbaarheid Voorlichting Inspraak D'66 verkiezingsprogramma en affiches zijn voor iedereen verkrijgbaar Moeilijk ter been en tóch stemmen? valkering beveiliging UITKIJKPOST 12 MEI 198Z 1. J. J. Dekker (1925) Bij iemand die ruim 50 jaar geleden in Heiloo kwam wonen, sinds 1966 zitting heeft in de Raad en de laatste 4 jaar het wethouderschap (Huisvesting, openba re werken, beplantingen) bekleedt zijn de belangen van Heiloo in goede handen. De V.V.D. prijst zich dan ook gelukkig te kunnen beschikken over iemand met de bestuurlijke ervaring en de deskundigheid van onze lijsttrekker, want de komende 4 jaar zullen zeker geen gemakkelijke jaren worden voor de gemeente. 2. J. Wuijster-Schuddeboom (1939) Met een aktieve vrouw hoog op de lijst zet de V.V.D. een goede traditie voort. Mevrouw Wuijster is de afgelopen 10 jaar als onderwijzeres werkzaam ge weest bij het openbaar lager onderwijs in Heiloo. Hoewel er ingrijpende ontwikkelingen in het onderwijs gaande zijn, blijft, volgens haar, goed onderwijs in Ned. taal, lezen, rekenen enz. van onvermin derd groot belang, ook met het oog op een goede aansluiting op het voortgezet onderwijs". De school moet voor de kinderen een rustpunt zijn in de woelige wereld, waarin zij leven. Men dient dan ook voorzichtig te zijn met vernieuwings-experimenten", aldus mevr. Wuijster. 3. Drs. J. Roelofs (1925). Afd. direc- teur van een Bankinstelling. Gemeente raadslid sinds 1974. De Heer Roelofs, financieel deskundige van de fractie zet zich in voor een sober, maar geïnspi reerd financieel beleid. 4. H. M. Post (1939) Sen. Commercieel medewerker. Raadslid. Met zijn ervaring als landelijk bestuurs lid van de V.V.D. zorgt hij o.a. voor goede kontakten met „Den Haag". 5. C. Knijnenberg (1938) Directeur van een grafisch bedrijf. Voorzitter dis trictsrechtspraak Grafische Industrie. 6. Dr. A. C. de Visser (1938) Weten schappelijk Hoofdmedewerker Medi sche Faculteit V. U. te Amsterdam, lid Oudercommissie Murmellius Gymna sium, voorzitter T.V. Vennewater. 7. A. J. Schalkwijk (1938) Beleggings adviseur. Bestuurslid V.V.D. afd. Hei loo. 8. J. M. Cahn-Vogel (1938) Huis vrouw. Bestuurslid V.V.D. afd. Heiloo. Bestuurslid „Vrouwen in de V.V.D." 9. J. J. Muler (1948) Commercieel medewerker 10. R. A. A. Kool (1960) Student. Regionaal vertegenwoordiger landelijke H.E.A.O.-Unie. Bestuurslid J.O.V.D. Heiloo. 11. W. A. Scholte (1931) Lid Prov. Staten N. H. Voorzitter V.V.D. afd. Heiloo. 12. R. D. de Jager (1929) 13. J. W. Brinkhuis (1937) 14. F. J. Japenga (1957) 15. J. G. A. Gorter (1929) 16. J. v.d.Kommer (1910) 17. A. M. Grondhout (1922) Raadslid. 18. C. G. Stikkel-Sigling (1926) Raads lid. 19. Mr. A. M. E. v.d.Zee-Mandersloot (1918) Raadslid - exwethouder. 20. mr. Dr. C. Berkhouwer (1919) CDA-NIEUWS De CDA-ploeg Zittend van links naar rechts: W. Mast, A.A.M. Willemse-van der Ploeg, J. Pieters, en H.J. Settels-Dekker. Staand van links naar rechts: J. Breu- ker, J. Visser en W.M. Swart. CDA Verkiezingsprogramma Het CDA steunt een beleid, dat een ieder de ruimte geeft volwaardig deel te nemen aan de opbouw van de samenleving. Het CDA steunt een beleid, dat ge richt is op behoud van het voorzie- ningenpeil dat mede door het CDA op een aanvaardbaar niveau is ge bracht. Het CDA steunt een volkshuisvestings beleid, dat op basis van een jaarlijks te houden .enquête, huisvesting voor jongeren, alleenstanden en ouderen bevordert. Het CDA steunt een beleid, dat in rui me mate rekening houdt met het mili eu en het leefklimaat in de gemeen te. Het CDA steunt een Onderwijsbeleid, waarin het voorzieningenpeil in de direkte onderwijssfeer wordt gehand haafd voor zowel het bijzonder- als het openbaar onderwijs. Het CDA steunt een Welzijnsbeleid, waarin prioriteiten worden gegeven aan aanvaardbare huisvesting voor aktiviteiten van ouderen op kortste termijn, bevordering van tweede kans onderwijs en aandacht voor jongeren die geen aansluiting vinden bij be staande aktiviteiten. Grote waarde wordt mede gehecht aan de rol die de kerken in de gemeente vervullen. Het CDA steunt een beleid van Open bare orde en Veiligheid, waarbij de gemeenteraad nauw betrokken wordt. Het CDA wenst oplossingen aan te dragen na onderzoek van oorzaken en motieven die leiden tot agressie en vernielingen. J. VISSER „Heiloo is mooi...Hou'en zo" Als derde op de CDA-kandidatenlijst is geplaatst de heer J. Visser, vanaf 1977 lid van de CDA-fraktie in de Raad. „Op grond van het feit, dat ik voor het CDA de eerste man ben voor zaken van ruimtelijke ordening, verkeer èn mili eu-aangelegenheden, ben ik erg blij, dat de kerngroep die bouwstenen heeft aangedragen voor het nieuwe CDA- gemeenteprogram, aan deze zaken te recht zoveel aandacht heeft besteed. Willen wij in Heiloo een goed woon- en leefklimaat behouden, dan zullen wij met elkaar bijzonder verantwoordelijk moeten handelen. Individueel èn kol- Mooie GERANIUMS, fuchsias, lobelias, calse- donias, petunias, alysem, bellis enz. haalt u bij HENK SCHOLTEN, PLAN MALLEVOORT, HOEK- stuk 14, HEILOO, TEL. 072-335129. HORTENSIA'S mooie rose, slechts 5,50, natuurlijk bij HENK'SCHOLTEN, PLAN MALLEVOORT, HOEK STUK 14. HEILOO, TEL. 072-335129. CONIFEERTJES en struik jes slechts ƒ5,--, natuurlijk bij: HENK SCHOLTEN, PLAN MALLEVOORT, HOEKSTUK 14, HEILOO, TEL. 072-335129. lektief. Namens het CDA heb ik er met sukses op aangedrongen, dat aah het storten van vliegas op de stortplaats in Heiloo een einde werd gemaakt. Vliegas is nl. bijzonder schadelijk voor het grondwater. Met de Boekelermeer- polder in direkte omgeving van de stortplaats was het verder storten van .vliegas een absoluut onverantwoorde zaak. Op initiatief van het CDA zijn toen verder strenge regels gesteld aan het storten van ander vuil en is dit aan een streng toezicht onderworpen. Re sultaat is, dat de stortplaats in Heiloo nu de toets van elke kritiek kan door staan. Er wordt daar zeer goed ge werkt. Willen we onze groenvoor zieningen behouden en ontwikkelingen van verstedelijking tegen gaan, dan zullen wij daaraan samen moeten wer ken. In de raad maar ook raad en bevol king samen. Samen dragen we die ver antwoordelijkheid. waarvoor het CDA zich heeft ingezet en dat zal blijven doen. Ik reken er op dat de inwoners van Heiloo die gezamenlijke ver antwoordelijkheid ook niet uit de weg zullen willen gaan. Ook de vraagstuk ken op het gebied van de verkeers veiligheid, met name in de woonwijken, eist een voortdurende oplettendheid. Maatregelen om die veiligheid te be vorderen zullen onze steun krijgen. Bijdragen van de bevolking daarbij zul len voor ons van groot belang zijn bij het nemen van definitieve beslissingen. Zoals gezegd, wij kunnen dat niet alleen. Daarvoor hebben wij de steun van de bevolking nodig. Ik vertrouw er op dat wij die steun ook zullen krij gen en dat zeer veel kiezers opnieuw in de gemeente hun stem en vertrou wen zullen geven aan de kandidaten van het CDA. Heiloo is mooi, laten wij het zo houden! De verantwoordelijk heid om dat te verwezenlijken durven wij aan als kandidaten voor de nieuwe Raad. Ik hoop dat velen die verant woordelijkheid met ons zullen dragen en daarvan op 2 juni blijk geven Mevrouw Schuurman heeft er al bijna een raadsperiode opzetten. De afgelo pen jaren heeft zij zich in het bijzonder beziggehouden met milieu, onderwijs en ruimtelijke ordening. Als echte democrate meent zij dat de gemeentelijke overheid de inwoners meer bij het beleid moet betrekken. „De afgelopen jaren heb ik teveel voorbeelden van het tegendeel gezien". Mevrouw Schuurman is dan ook erg blij met de Nota Openbaarheid, die door de aktieve werkgroep „Gemeente poli tiek" van D'66 is opgesteld. „Als het gemeentebestuur de volgende vier jaren een aantal voorstellen uit de nota overneemt, zou dat een stap in de goede richting betekenen". In ieder geval zal mevrouw Schuurman zich er helemaal voor inzetten. Ali Schuurman is èrg te spreken over de D'66-werkgroep die haar en haar toekomstige fractiegenoten onder steunt. Een hoogtepunt in de afgelopen jaren was natuurlijk het initiatief van D'66 dat heeft geleid tot het totstandkomen van de dagmavo voor volwassenen (moedermavo) in Heiloo. Maar er waren ook andere initiatieven, zoals de nota Reinigingsrechten, voor-' lichtingsavond over woonerven en een Energienota. Ali Schuurman zal in de D'66-fractie, ondersteund door de actieve werkgroep en enthousiaste leden de komende vier jaren zeker nog van zich laten horen. De nota Openbaarheid' zal besproken worden op een openbare afdelingsver gadering op dinsdag 18 mei., in het Open Huiq, te Heiloo, aanvang 20.00 uur. Meer over deze nota kunt u lezen op de pag. .Politieke Partijen Heiloo'. De afd. Heiloo-Limmen van D'66 nodigt leden en niet-leden, kortom iedereen die geïnteresseerd is, uit, om deze nota te bespreken tijdens deze openbare bijeenkomst. Een van de belangrijkste uitgangspun ten van D'66 is verdere democratisering van het Openbaar Bestuur. Ook in het gemeentelijk' beleidsprogrartl Staat dit punt voorop. De altijd aktieve Werkgroep Gemeente politiek van D'66 in Heiloo heeft hierover een uitgebreide Nota geschre ven. Hierin wordt niet alleen gesteld dat verdere democratisering nodig is, maar ook hoe dit kan worden bereikt. Uitvoerig wordt ingegaan op: - Openheid en openbaarheid - Voorlichting, - Inspraak Deze nota, waarover leden en niet-leden zich op 18 mei zullen uitspreken, gaat over de manier waarop het gemeentebe stuur omgaat met de burgerij en hoe dat eigenlijk zou moeten. D9S6 vindt namelijk dat er nog veel te bereiken valt op dit gebied. Op 2 juni kiezen de inwoners vanHeiloo een nieuw gemeentebestuur. Zij kiezen voor een partij en een programma dat ze aanspreekt. Maar is daarmee de kous af? D'66 vindt van niet. Volgens de Democraten '66 zal het gemeentebestuur ook tijdens de volgen de vier jaren een goed kontakt moeten hebben met de burgers. Het gemeentebestuur zal als het ware de inwoners van Heiloo moeten opzoeken en doorlopend verantwoording moeten afleggen. En tegelijk de inwoners de gelegenheid moeten geven om wensen kenbaar te maken. Dat kan op verschillende manieren, zoals door de Werkgroep - Gemeente politiek in de Nota is aangegeven. Hieronder volgen een aantal voorbeel den. Burgemeester en Wethouders vergade ren regelmatig. De besluiten van deze vergaderingen komen voor een deel later in de gemeenteraad ter sprake. D'66 vraagt zich af waarom de belangrijkste besluiten van B. en W. niet gewoon gepubliceerd worden. De burger heeft er toch recht op om te weten wat door haar/hem gekozen mensen beslissen? Vooral ook omdat de gevolgen voor de burger van belang zijn. In vele gemeenten (o.a. Alkmaar, Zaanstad) worden de B. en W. besluiten dan ook gewoon openbaar gemaakt. In Heiloo nog niet! Een tweede voorbeeld van gewenste openheid zijn de verslagen van de raadscommissies: Gelukkig zijn de meeste vergaderingen openbaar. (U zou er toch eens naar toe moeten gaan!). De verslagen van de commissie-bijeenkom sten liggen echter nergens ter inzage. D'66 vraagt zich af, waarom dit niet gebeurt. Een voorbeeld is het gemeentelijk bestrijdingsmiddelenplan. Hierin staat waar, wanneer en met welke middelen wordt gespoten. Misschien bent u als burger hierin geïnteresseerd. En wilt u weten wanneer in uw wijk onkruid met chemische middelen wordt aangepakt. U zult er dan wel om moeten vragen in het gemeentehuis. Want het College van B. en W. vindt het niet nodig u uit zichzelf en vooraf op de hoogte te stellen, (b.v. via de pers). Kijk, dat begrijpt D'66 niet, vooral niet omdat het B. en W. bekend moet zijn hoeveel mensen zich ongerust maken over het gebruik van chemische bestrij dingsmiddelen. In een aantal wetten is precies geregeld wie op welk moment kan inspreken. Hoe beperkt soms ook de werkelijke waarde ervan-kan zijn, toch is inspraak een goede mogelijkheid om de burger bij het bestuur "te betrekken. D'66 meent dat daarom snel een inspraakverordering moet komen bin nen de gemeente Heiloo. Voor al die gevallen, waarin de wet nog niet voorziet. Of waar de wet het aan de gemeente overlaat om de inspraak te regelen. Als het aan D'66 ligt, komt zo'n verordering er snel! Belangstelling voor het gemeentelijk beleidsprogramma 1982-1986 van D'66? Neem dan kontakt op met het sekretariaat: Kerkakkers 65, 1852 GC Heiloo, tel. 334695. Er zijn daar ook affiches beschikbaar zolang de voor raad strekt. Dat kan als u kontakt opneemt met het sekretariaat van D'66, (adres hierbo ven). Op 2 juni kan dan voor vervoer naar het stembureau worden gezorgd. Milieu, grondstoffen en energie staan in nauwe onderlinge relatie. Verwaarlo zing van één van deze onderdelen betekent automatisch kwaliteitsverlies voor de overige onderdelen. Zeker de laatste jaren hebben „bijna" milieu rampen een schrikeffect veroorzaakt. Daarnaast is tegenwoordig bodemver vuiling aan de orde van de dag. Aan vele oorzaken van milieuvervuiling, grondstof- en energieverspilling is op gemeentelijk niveau nog veel te doen. Daarom is - mede als stimulans voor de burgers verhoogde inspanning van de gemeentelijke overheid noodzakelijk. De zorg voor „kijkgroen" is, hoewel belangrijk, op zich geen voldoende milieubeleid. Aan natuurwetenschappe lijke waarden zal meer aandacht moeten worden besteed. Dit betekent onder meer verbetering van het beheer van bos- en weidegebieden, te beginnen met de eigendommen van „Natuurmonu menten". De „Relatienota" voorziet in de mogelijkheden om dreigende ekono- mische schade voor boeren te vermij den. Konkrete beleidspunten zijn: - geen verdere aantasting van natuurge bieden. - terugdringen van bronbemaling en onderbemaling, verhoging van grond en oppervlaktewaterpeil. - maatregelen ter verbetering van de kwaliteit van het oppervlaktewater, o.a. door aanpassing van riolering en rioolzuivering. Montage van sloten, grendels en elektronische alarminstallaties. Vraag vrijblijvend prijsopgave middenweg 44, 1906 AR Limmen, telefoon 02205-2377 In de weken die ons nog resteren van de komende gemeenteraadsverkiezingen zal LINKS HEILOO wekelijks in dit blad een paar punten uit haar verkiezingsprogram ma vermelden. Van links naar rechts: Jan Borsjes Tjeerd Adema, Ed van Dantzig. Ri- nus Walda, Ron Elte, Guus Rood, Wim Buwalda, Wim Kat, Joan van Baarle, Marijke Mol, Truus ten Berge en Jan Linnekamp. P.v.d.A.-program, gemeenteraads verkiezingen 2 juni 1982 Woningbouw - geen verkoop van woningen die ei gendom zijn van woningbouwvereni gingen - energie besparende bouw - een leefbare woonomgeving door groenvoorzieningen, woonerven en wijkvoorzieningen - geen diskriminatie bij toewijzing van woningen - versnelde afbouw van de lange lijst van woningzoekenden door kleine, sobere huurwoningen met een be taalbare huur voor de vele onvol ledige gezinnen, jongeren, ouderen, gehandicapten en alleenstaanden. Verkeer - een verkeersplan voor de gehele ge meente, gericht op de kwetsbare verkeersdeelnemers, waarin naast de veiligheid ook de milieu-aspekten voorop staan - snelle aanleg van de zuidelijke ont- sluitingsweg waardoor het door gaande verkeer uit de dorpskern ge weerd wordt - verkeersarme gebieden in woonwij ken door de woon- en speelfunktie van straten centraal te stellen - extra aandacht voor een veilige be reikbaarheid van scholen. Milieu - meer voorlichting over natuurbe houd en het bestrijden van milieu vervuiling - strengere maatregelen voor de op slag van vuil op de regionale stort plaats - aktivering van het hergebruik van afvalstoffen - een kapverordening in de gemeente - milieu-vriendelijk onderhoud van plantsoenen, o.a. door het zo weinig mogelijk gebruiken van bestrijdings middelen - een verbod voor olie- en gasboringen in natuurgebieden. Onderwijs - instelling van een gemeentelijke werkgroep ten behoeve van een „be leidsplan voor het onderwijs in Hei loo" roldoorbrekend onderwijs met ex tra aandacht voor kinderen uit kans arme gezinnen - handhaving van de subsidies voor peuterspeelzalen - integratie van kleuter- en lager on derwijs tot één basisschool voor kinderen van 4 tot 12 jaar - beschikbaar stellen van overblijf- ruimte op de scholen - zorgen voor een optimale aansluiting van basisonderwijs en voortgezet onderwijs - stimuleren van onderwijs voor vol wassenen als daarbij sprake is van het „tweede kans onderwijs" - bevorderen van deeltijdfunkties in het onderwijs. Welzjjn - oudere mensen hun plaats in de ge meenschap te laten behouden in de hun vertrouwde omgeving - meer aandacht voor de inmateriële aspekten en het maatschappelijk werk in de sociale hulpverlening door de gemeente - openbare gebouwen meer toeganke lijk maken voor gehandicapten - vrijkomende gebouwen die niet meer voor onderwijs gebruikt worden, ter beschikking stellen aan buurt en clubhuiswerk - opstellen van een meerjarenplan voor sportakkommodaties - stimuleren van vormings- en ont wikkelingswerk voor volwassenen. Gezondheidszorg - alle medewerking verlenen aan pre ventieve gezondheidszorg door financiële en materiële steun aan periodiek medisch onderzoek - goede voorlichting over allerlei ge- zondheidsaspekten op de scholen. Emancipatie - vrouwen meer in staat stellen zich verder te ontwikkelen door scholing - meer financiële en andere steun voor het vrouwencafé van waaruit veel aktiviteiten worden ontplooid om de emancipatie te bevorderen - de bestrijding van de werkloosheid, met name van vrouwen, voorop stellen - kreatië van deeltijdfunkties, ook bij de gemëêhte. Ruimtelijke ordening - het betrekken van de bevolking van- J af het beginstadium bij het ontwerp j van stedebouwkundige plannen - meer centrumfunkties voor woon wijken, zoals hobbyruimten en crèches - waar mogelijk natuur, milieu en land schap ontzien - tegengaan van het bouwen door f speculanten en ongewenste bebou wing in de agrarische gebieden - de nodige ruimte reserveren voor ak tieve en passieve rekreatie - bij voorkeur niet inschakelen van projektontwikkelaars - in bestemmingsplannen handhaven van herkenbare punten zoals boer derijen en bomen - verkorting van procedures bij plan vaststelling; invulling van plan Zuid-Oost om zo spoedig mogelijk te kunnen beginnen met woning bouw ter plaatse. Democratisering - het versterken van raadskomntissie met niet-ambtelijke deskundigen - het geven van beleidsportefeuilles uitsluitend aan de gekozen wet houders - voortzetting van openbare fraktie- vergaderingen door de P.v.d.A. - verbetering van voorlichting door de gemeente op alle terreinen - het bekend maken aan de pers van schriftelijke vragen van raadsleden en de antwoorden daarop van B.&W. Financiën - opstellen van een prioriteitenschema voor de inkomsten en uitgaven van de gemeente op basis van een meer jarenplan - een gericht beleid voor bestaande en nieuwe subsidies - scherp beoordelen op de financiële aspekten van onderhoudswerken - instelling van een baatbelasting of bijdrage wanneer door gemeentelijke aktiviteiten de waarde van het ver mogen van inwoners aanzienlijk is gestegen - een redelijke verhouding aanbrengen tussen de kosten van gemeente lijke akkommodaties, zoals sport- hallen en sportvelden en de ta rieven voor het gebruik daarvan - waar noodzakelijk het verschil tussen opbrengst en kosten van akkommo daties opheffen door gerichte sub sidies. Kunt U zich vinden in dit program ma? Laat het dan uitvoeren! Door te stemmen op de P.v.d. A.. Lijst 3. HEILOO 2000, LIJST 4 Heiloo 2000 stemmen is 1461 dagen per jaar meedenken en meewerken Ton Ten Hoope, lijsttrekker van Heiloo 2000 Wat woningbouw betreft ben ik van mening dat er een goed onderzoek naar het behoefte patroon nodig is. Verder is het noodzakelijk dat er goedkoper gebouwd gaat worden. Dit is mogelijk door intensiever te bouwen, meer wo ningen per hektare dus. De problemen bij de huisvesting liggen op het gebied van de inschrijving en toewijzing. Bij inschrijving zou er geen verschil moeten worden gemaakt tus sen mannen en vrouwen en wat be treft de toewijzing vind ik dat de raad hier meer inzicht in moet hebben. Mijn mening betreffende werkgelegen heid is wel bekend. Er moet meer ge bruik worden gemaakt van plaatselijke ondernemers. Ze moeten in ieder geval de kans krijgen mee te offreren. Hans Zandbergen Ik vind Heiloo 2000 aantrekkelijk om dat de aanhangers als punt van over eenkomst enthousiast voor ons dorp zijn. Op het gebied van verkeersveiligheid kan nog erg veel gedaan worden. Ik denk aan het ophogen van kruisingen of het versmallen van de wegen nabij zebrapaden. De politie moet meer toezien op overtreders die vooral kin deren en bejaarden last bezorgen. Surveillance te voet kan een oplossing zijn. Voor de georganiseerde jeugd in Hei loo zijn al veel projekten gerealiseerd, maar voor de groep ongeorganiseerden is het in verhouding droevig gesteld. Juist deze groep heeft veel aandacht nodig. Jeugdige werkelozen kunnen helpen bij het realiseren van projekten, voor deze groep als serieuze en daad werkelijke tijdvulling t.b.v. leeftijds genoten. Marga Zuurbier Heiloo ligt me erg na aan het hart. Vandaar ook dat er op cultuurgebied zo weinig mogelijk moet verdwijnen. We moeten Heiloo dorps houden. Voor de forensen moet er een goede fietsenstalling komen, je bent er nu nooit zeker van of je fiets er nog wel staat. Een derde deel van alle fiets diefstallen gebeurt bij het station. Een opiniepeiling over nieuw in te voeren dingen is in mijn ogen erg belangrijk. Nu moeten we het hebben van doorgeven van persoon tot per soon. - installatie van een milieu-adviescom missie ter advisering van B. en W. en de Raad. De deskundigen van deze com missie kunnen tevens een bijdrage leveren ip diverse raadscommissies (o.a. openbare werken). - Verbod van gifgebruik door de plantsoenendienst, tenzij per geval vooraf goedkeuring door de milieucom missie en gerapporteerd aan de Raad. - invoering van een kapverbod. - energiebesparende voorzieningen aan zwembad „Het Baafje" (o.a. afdekken van het bad dagelijks gedurende de sluitingstijd) en energievoorziening uit andere dan de gangbare bronnen. - soortgelijke maatregelen (re-circula tie, isolatie, zonneenergie e.d.) voor sporthal en openbare gebouwen. - het planologisch rekening houden met toekomstige toepassing van zonneener gie door gunstige situering van huizen en gebouwen (daken) ten opzichte van de zon. Bevorderen van recycling van grond stoffen (papier, glas e.dj: - scherpe controle op illegale stortin gen, Onderzoeken in hoeverre het haalbaar is via een „gemeentelijke raparatie- dienst" de door de reinigingsdienst opgehaalde meubelen en apparaten weer gebruiksklaar te maken e tegen kostprijs te verkopen. - tegengaan van maatregelen die het gebruik van kernenergie beogen. - aanbrengen van geluidswallen langs de A9 - aanwijzen van „hondenuitlaatplaat- sen" in combinatie met een streng aanlijnverbod in de rest van de gemeente. Hans Wijsman, voorzitter van de werkgroep. We zijn een groepering met mensen van verschillende politieke pluimage. We doen welliswaar geen politieke keuze maar zetten ons ook niet af te gen een politieke partij. Wij kunnen dus prima een brugfunctie vervullen en geven ons zeker niet over aan iso lationisme. Margo v. Gelder-Kop. De ouderwordende mens moet minder betutteld worden. Verder is het voor hen en voor vele ouderen erg be langrijk dat de bibliotheek op de Kennemerstaatweg niet,zodanig ver kleind wordt dat er geen boek - dus geen service - overblijft. Bankjes op de fiets, en wandelroutes zijn voor de ouderen ook van belang. Op het gebied van rekreatie wordt er in Heiloo al veel gedaan, getuige alle sportmogelijkheden. Ik ben van mening dat bijv. aan het zwembad nog wel iets verbeterd kan worden. Verder moet natuur en folklore (kermis) res- pektievelijk behouden worden en terug komen. De energie is tegenwoordig een groot probleem. Het isolatieplan vind ik prima. Wel moet er iets gedaan wor den voor die mensen die nog steeds niet op het gas zijn aangesloten. Aard olie is veel duurder. John Daas Het milieu is een onderwerp dat een Ibreed terrein beslaat. Vooral afval en het ontdoen hiervan is een groot probleem. De overheid moet streven naar scheiding van het afval, ik noem hierbij composteren als een belang rijk nieuw experiment. Niet beroepsmatig aatieven zijn er in Heiloo nog betrekkelijk weinig. Toch is het verstandig dit probleem nu al te onderkennen, de mensen mogen als het zover is niet aan hun lot worden overgelaten. Voorlichting vind ik één van de be langrijkste taken van het gemeente bestuur en er moet veel meer aan ge daan worden dan nu het geval is. Het moet verder gaan dan alleen infor matie. Rob ten Hoope, public-relations. Heiloo 2000 heeft vaak als trendsetter gefungeerd. We hebben aanzet ge geven tot bepaalde dingen die later door anderen algemeen aanvaard wer den. Verder is het belangrijk dat Heiloo 2000 tot stand is gekomen door inwoner, dat het er is vóór inwoners en dat het van de inwoners van Heiloo is. Mieke van Mourik. Ook voor mensen van mijn leeftijd en jonger is het belangrijk te weten wat zich binnen Heiloo afspeelt. Huisves-' ting voor jongeren ligt bijv. erg moei lijk en het is belangrijk dat hier wat aan gedaan wordt. Heiloo 2000 heeft dit in het programma staan en mede daarom zijn we ook van belang voor de jongeren.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1982 | | pagina 6