ADVERTEERT IN DIT BLAD S0MBR0EK Margot Bouwhuis wordt gastvrouw van de VVV lil gfg fa. Jac. Klaasse Zn. Heiloo INSCHRIJVEN WIELERRONDE VANAF HEDEN MOGELIJK Niet-licentiehouders Inschijrven MATERIE SCHILDERIJEN VAN WIM KLEIN SCHIPHORST ERNSTIGE ONGEVALLEN WIJZEN UIT STAF-DIENST GG EN GD ONMISBAAR HOVENIERSBEDRIJF EN BOOMKWEKERIJPRODUKTEN Hoogeweg 38 - Heiloo - Telefoon 072-330084 Nieuwe keukens bij zeer geslaagde molentocht VAN HET NIV0N Deelname echter zeer matig '"ke Doris D en The Pins Lee Towers Goochelaars Marlboro racewagens Ruud Jansen barbecue Miggy draaimolen reuze trampoline minigolf verkoopstands bakken reuzepannekoek vrolijke keuken rad van avontuur Pepsi Para Team Gerard du Prie Harry Sacksioni kinderboerderij kinderbioscoop duikersdemonstratie steel-bands Jan van der Beid mini-racebaan eet- en drink stands Kop van Jut doelschieten grote loterij Presentatie: Chiel Montagne en Eugenie Herlaar De V.V.V. van Heiloo, die dit jaar vijf en zeventig jaar bestaat, heeft voor de diverse aktiviteiten die zij organiseert, waaronder op 30 juni de wielerronde een charmante, vlotte, leuke, gastvrouw nodig. Deze werd afgelopen zondag uit een zestal meisjes in de leeftijd van 18 tot en met 24 jaar gekozen. „Gekozen" is eigenlijk niet het juiste woord, want ze moesten er wel wat voor doen. De eerste opdracht bestond uit drie onderdelen. De meisjes moesten zoveel mogelijk namen opschrijven van rivie ren met een M, waar de Maas duidelijk favoriet was. Daarna moesten nog componisten en vissen bedacht worden. Na deze ronde ging „Uitdaging" duidelijk aan de leiding. De tweede ronde bestond uit tien algemene kennis vragen. Na deze ronde moest er een meisje afvallen, dit was nog even moeilijk omdat er twee gelijk eindigden, name lijk Kwinkslag en Summertime. Ze moesten raden naar een getal onder de tien en jammer genoeg moest Summer time (haar eigen naam is Els van de Weide) afvallen. De Alkmaarsche Big Band die het geheel rijkelijk opluisterde, speelde hierna ook weer twee nummers. Toen werd het geheel opgeluisterd met een stukje vocaal en dit ging in de vorm van Gea en Jan Barth, een leuk en fris duo, die al bijna overal ter wereld hebben opgetreden. Na de pauze werd het geheel vervolgd met een quiz. De jury, die bestond uit Gwen Bos, Henk van Rijnsoever, bekend voetbal ler van A.Z.'67 en het duo Gea en Jan Barth, mochten nu ook in actie komen want de kandidaten moesten een deel van een gedicht declameren en hierna als een disc-jockey een plaat aankondi gen. Hierna moest weer een kandidaat afvallen en dat was in dit geval Marianne Brands die onder het motto „vrijheid" had ingeschreven. Om de kandidaten een beetje rust te geven speelde de Big Band weer een aantal vrolijke nummers. Nu werd het tijd voor de zogenaamde intelligentie vragen. Iedere kandidaat kreeg een enveloppe met drie vragen die alle betrekking hadden op een land te weten, Nederland, België, Frankrijk en Duitsland. Ook na deze ronde moesten we weer een kandidaat naar huis sturen, dat was in dit geval de kandidaat die het motto Poppet gekozen had en waar achter Ellen Kamstra schuilging. Het moeilijkste onderdeel voor de kandidaten was nu aan de beurt gekomen, het zingen. De drie overgebleven meisjes kregen de tekst van Hello Dolly" en moesten dit zonder voorbereiding met de Alkmaar sche Big Band meezingen. Nu moest Anne-Marie van Gendt, die onder het motto „uitdaging" had inge schreven het veld ruimen. De twee overgebleven kandidaten, te weten de motto's Kwinkslag en Mode rato moesten nu met zijn tweeën gaan uitmaken wie de reis naar Parijs zou gaan winnen en wie dus ook gastvrouw van de V.V.V. zou worden. Vlak voor de laatste kwisronde kondigde Klaas Kommen die op deze middag weer helemaal in z'n element was en de uitstekende organisatie had verzorgd, nog een buitenlandse gast aan, dit was Ricky Daniels die enige leuke liedjes ten gehore bracht. Het laatste spel dat moest worden gespeeld was het bekende „licht uit, spot aan" waarbij de kandidaten onafhankelijk van elkaar 3 vragen moesten beantwoorden. Moderato, die moest beginnen, beant woordde deze vragen alle drie goed, Kwinkslag miste de eerste vraag en dat bracht dus meteen de uitslag. Kwinkslag, die eigenlijk Marjolein Pieters heet werd tweede en Moderato waarachter Margot Bouwhuis schuil ging, werd Miss Heiloo. Zij krijgt dus de door Holland International aageboden reis voor twee personen naar Parijs. De tweede prijs kreeg een kledingbon van Tally-Ho.De derde prijs was een Beauty-Case geheel gevuld door schoonheidssalon „Margreet". Ook de andere meisjes gingen niet met lege handen naar huis. Ze kregen allen een beeldschoon boeket bloemen van bloemenhuis „Monique" en allemaal M.V.fJ. waardebonnen. Een speciaal woord van dank aan Tally-Ho die zorgde dat de meisjes prima in 't pak zaten, Sandra Bolten die de schitterende kapsels had verzorgd en de visagiste van schoonheidssalon Mar- greet die de mooie make up had verzorgd. Het was al met al een enige middag die zeker voor herhaling vatbaar is. De wielerronde van Heiloo, op woens dag 30 juni a.s. lijkt een groot succes te worden. Organisatorisch is alles rond en ook financieel is er geen vuiltje meer aan de lucht. Het benodigde geld werd zeer snel en spontaan door de plaatselijke middenstand beschikbaar gesteld en de heer Bulthuis, die de middenstand ging polsen heeft het woord „nee" niet te horen gekregen. Zoals al eerder vermeld zullen op de bewuste woensdagavond twee koersen verreden worden, één voor de amateurs en één voor de zogenaamde „niet-licen tiehouders". Vertaald betekent dit, dat aan de laatst genoemde koers iedereen van 18 jaar en ouder mag meedoen. Hierbij moei nog worden aangetekend dat alleen inwo ners van Heiloo mogen starten. Vanaf heden liggen er bij de rijwielza ken in Heiloo formulieren klaar waar mee men zich voor de 25 kilometer lange koers kan opgeven. Zo'n formu lier kost 5,- en er zijn er, in verband met de veiligheid, maar zestig beschik baar. Wie er dus niet meteen bij is zal tot volgend jaar moeten wachten met het tonen van zijn wielrencapaciteiten. Er wordt gereden in vier leeftijdsklas sen, te weten van 18-22 jaar, 23-30 jaar, 31-40 jaar, 41-? jaar. De start zal plaatsvinden om half zeven precies en het parcours ligt in plan-zuid: Haesackerlaan-Havercamplaan-Wer- kendelslaan-Butterlaan Een rondje is ongeveer 1600 meter lang zodat de 25 km. na 15 ronden verreden zijn. Snel naar een rijwielzaak dus want voor je het weet zijn allé inschrijfformulieren verdwenen. Tot eind juni zijn in de pas gerestaureer de boerenhofstede, Graan voor Visch, Centraal gelegen in het recreatiegebied Spaarnwoude 29 materie schilderijen van Wim Klein Schiphorst te zien. Het recreatiegebied Spaarnwoude ligt rondom Spaarndam in de groene driehoek tussen Haarlem Velsen en halfweg. De expositie is dagelijks geopend van 09.00 - 24.00 uur behalve op maandag. STICHTING TOLKSMUZIEKSCHXX HEILOO Heiloo is eens een muziekpark rijk ge weest. Op de plaats waar thans een dierenpark is was voorheen dit muziek park gecreëerd. Een prachtige muziek- nis welke het evenbeeld was van de nis in de muziektuin van Alkmaar vormde de achtergrond. De acoustiek van de nis was buitengewoon goed. Vele muziek en zangconcoursen wer den in dit muziekpark georganiseerd. Ook het amusementsorkest "de Groentjes" is verschillende malen in het muziekpark opgetreden. De con coursen en concerten trokken altijd veel belangstelling. Er werden ook z.g.n. "Bonte, avonden" gehouden waar buiten de muziek en zangver enigingen ook de gymnastiek en to neelverenigingen hun steentje hebben bijgedragen. Het was een ideaal plekje daar in het gemeentebos en het is nog altijd jammer dat de nis door verniel zucht en vandalisme gesloopt is moe ten worden. Wel heeft de Gemeente nu een dé en monteerbare muziek tent welke af en toe eens gebruikt wordt, maar het ideale plekje in het Gemeentebos is verleden tijd. De Muziekschool had zaterdag heel Heiloo tot zijn beschikking overat kon men van dit soort tafereeltjes aantreffen en overal klonk muziek. Twee ernstige ongevallen hebben het afgelopen weekeinde opnieuw bewezen dat de, met opheffing bedreigde, stafdienst van de GG en GD onmisbaar is. Deze dienst, bestaande uit een met zwaailicht en sirene uitgeruste auto die bemand wordt door een hoofdverple ger, heeft onder andere als taak om het, overigens goede, ambulancepersoneel medisch te ondersteunen. Tevens treedt hij coördinerend op bij grote ongeval len. Zaterdagavond moest hij in actie komen op de RW A9. Hier bleek dat er in het district waartoe Heiloo behoort geen ambulance beschikbaar was. Toen er, mede door o.a. zijn toedoen, een ziekenauto uit Uitgeest arriveerde, kon hij deze i.s.m. de rijkspolitie tegen de rijrichting in naar het ziekenhuis begeleiden. Bij het ernstige ongeval op de Zeeweg, waarbij één persoon om het leven kwam en een ander zwaar gewond raakte, verleende hij ter plaatse assistentie en stapte later óver in de ziekenauto om de ernstig gewonde patiënt tijdens het vervoer naar het ziekenhuis medisch bij te blijven staan. Ondanks dat de verschillende hulpver leningsinstanties tevreden zijn over het functioneren van deze dienst, moet hij dit najaar worden opgeheven omdat de verschillende gemeenten zich niet garant willen stellen voor de financiën. Aanleg en onderhoud van tuinen Vakkundig veranderen van uw tuin Aanleg van paden en terrassen Levering van zwarte grond, tuinturf, bielzen, graszoden en boomkwekerq- produkten. LINKE BOEKHANDELS Linke boekhandels lijken de laatste tijd als paddestoelen uit de grond te schieten. Werkeloosheid wordt kenne lijk goed ingevuld. Nu weer in Alk maar, waar stichting Promoot haar boekwinkel Portaal op 27 mei 's avonds om 8 uur feestelijk en officieel opent, u vindt Portaal op Hekelstraat 11, Alkmaar, tel. 072-126937. Alléén zaterdags geopend. VERENIGING TUIN-EN LANDSCHAPSVOORZIENING WWl-WMMMÊMMMM'M: De staf-auto van de GG en GD begeleidt een ambulance van de R W9 naar het ziekenhuis. Waarheen op Hemelvaartsdag Natuurlijk naar CARROUSELS! Groots kük- en doe-festün voort hele gezin. 19 MEI 1982 Ui l KIJKPOST Bij Klaasse aan de Westerweg 302 kunt u thans de nieuwste keukens be donderen. De vorige inrichting is ver vangen door een compleet nieuwe. Ook de keukens zijn zeer modegevoe- lig en dus moet men, om bij te blijven, tijdig zijn zaken veranderen. Waren we jarenlang dol op donkere kleuren, nu beginnen de lichte en ook het blauw zijn intrede weer te doen. Klaasse komt met een geheel nieuw type keuken, hoge wandkasten, tot aan het plafond (trapje vernuftig in de keu ken weggewerkt) en moderne inbouw apparatuur enz. Dankzij een inkoopcombinatie is het mogelijk goed en goedkoop duitse keu kens in te kopen. Inbouw apparatuur eveneens van topmerken zoals Philips- Atag en Zanussie kunt krijgen tot de magnetron oven aan toe. Het grote voordeel van de firma Klaasse is dat zij tevens een bouwbedrijf hebben, dus wie hier een keuken besteld, kan alle bijkomende werkzaamheden door deze zelfde firma laten doen Tegelen, loodgieterswerk, centrale verwarming, electriciteit en de bouw kundige voorzieningen. In de showroom staan acht nieuwe keu kens die te leveren zijn in 90 verschil lende frontuitvoeringen o.a., hout/ kunststof, maar ook het ouderwetse geschilderde hout. 21 Mei gaat de showroom aan de Wes terweg 302 open en is beslist de moeite waard eens een bezoekje te brengen. De Molentocht, per fiets, zaterdag 15 mei van het Nederlands Instituut voor Volksontwikkeling en natuurvrienden- werk (NIVON) is als excursie zeer geslaagd. Niet in geringe mate door de uiterst deskundige leiding van de heer Th. J. de Munnik van de molenvereni ging. De deelname was echter zeer matig! Dit hadden de organisatoren niet verwacht en zeker ook niet verdiend! De deelnemers trokken eerst naar Oudorp, waar in en rond het „Rode Hert", een explicatie werd gegeven van de inwerking gestelde molen. Getrok ken werd daarna naar Schoorl. Hier kon men kennis maken met de korenmolen de „Kijkduin". Het gezel schap fietste terug door de duinen en via Egmond aan de Hoef naar het Wipwatermolentje, in het polderland schap van Heiloo. Het was leuk om het molentje nu eens van nabij te bekijken endaar iets meer van te horen. Zoals gezegd, een geslaagde molenex cursie, dankzij ook het prachtige fietsweer. MEDEDELING M.B.T. OUD-PAPIER Naast de Fodi-Markt aan de Wester weg staaj reeds jaren een container voor al uw oud-papier. Voor het ver leggen van enige leidingen is tijdelijk deze plaats afgesloten. Om de gestaag lopende stroom oud-papier niet te on derbreken heeft de Fa. Morsch voor een oplossing gezorgd. Momenteel kunt u dus uw oud-papier brengen in de container welke ge stationeerd is bij de BENZINE-POM- PEN van de Fa. Morsch aan de Wester weg. Hemelvaartsdag 20 mei. Veilinghallen Ook Een dagvullend feest voor iedereen envoor haast geen geld. Wat u er vindt? De gezelligheid van een markt, de glitter van een kermis, adembenemende stunts, live shows van bekende radio- en TV-artiesten, sportdemonstraties, verkoopstalletjes, wedstrijden, eten en drinken voor weinig geld, kinderbioscoop en nog veel meer. 12.000 m2 kijk- en doeplezier voor groot en klein, voor iedereen! Beverwijk 9.00-18.00 uur. Volwassenen f 4,-, kinderen tot 12 j bereikbaar met gratis busdienst-van N S. Station Beverwijk f 2Voldoende parkeerruimte

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1982 | | pagina 9