rv^l kA*A.i ÉB r* l lüittïBr HlIL00 R.O.H. NEEMT AFSCHEID R.O.H. LUISTERONDERZOEK li J UNI 19ÖZ HARTEN 5: GEEF VAN UW VAKANTIEGELD Bij de Zonnebloem, die tot doel heeft, bevordering van het welzijn van zieken, gehandicapten en hulpbehoevende bejaarden, is het momenteel hoogsei zoen. Bijna honderdtal vakantie weken in groepsverband worden in alle delen van Nederland georgani seerd, allerlei formaliteiten worden vervuld om ongeveer duizend ge handicapten -doorgaans in gezinsver- band- een vakantie te bezorgen in een aangepaste bungalow of stacaravan en tenslotte wordt de laatste hand gelegd aan het realiseren van een zes tal Rijnreizen. Voeg hieraan toe, dat nog eens der tigduizend mensen dit jaar zullen kunnen genieten van een dagje va ren op de binnenlandse wateren, dat speciale winkelmiddagen nog eens zo'n dertigduizend belangstellenden zullen trekken en dat regionale ont spanningsmiddagen met radio- en t.v.- artiesten een middag amusement be zorgen aan ruim 25.000 gasten. Een omvangrijk én ambitieus programma, dat al met al ook aan veel zieken uit onze omgeving ten deel valt. De gelden voor het bestrijden van kosten komen sinds vele jaren uit de aktie Harten 5. Zo ook dit jaar. In de maand mei is een beroep gedaan op al le gezonde Nederlanders om vijf gulden (of meer) van het eigen va kantiegeld af te staan ten behoeve van deze sympathiekè aktie. Zeer velen voldeden aan deze oproep. Zaterdag 8 mei stond de televisie nog in het te ken van deze aktie. Dat was tijdens de Frank Kramer-show. Men kon toen telefonisch kenbaar maken wat men wilde geven. De aktie is inmiddels goed op gang gekomen. Om echter het vakantie- en rekreatieprogramma zo goed mogelijk te kunnen uitvoeren, hoopt de Zonnebloem, dat nog velen zullen bijdragen. Het gironummer is 11.55.555 ten na me van Zonnebloem, Harten 5, Bre da of bij alle banken onder num mer 70.70.70.015. Het zal duidelijk zijn, dat de Zonne bloem, mede namens de zeer velen, die van haar werk kunnen profiteren, alle gevers erg erkentelijk is! LAATSTE KEER MOGOJOKO DIT SEIZOEN Zaterdag is het dan zover, de laatste mis, gezongen en verzorgd door het jongerenkoor MoGoJoKo. Na een druk jaar, met veel koorfestivals en veel optredens buiten onze eigen vertrouw de Moeder Godskerk, zijn we met z'n allen hard aan vakantie toe. We hopen dat we U allen a.s. zater dag nog zien en anders nu al een pret tige vakantie toegewenst. Over de eerstvolgende mis na de va kantie hoort U nog van ons. MoGoJoKo W' BUK-BUK GROTE JAMSESSION-FINALE IN DE BRUNO WIJKVERENIGING „PLAN OOST" Het zomerseizoen is ingegaan, alle aktiviteiten liggen even stil. Achter de schermen wordt echter gewerkt aan het volgende spektakel, en wel „Waterfestijn". Als alles meewerkt willen we op 12 september a.s. weer eens een groot waterfestijn organise ren. Noteert u daarom alvast deze datum en wacht u verdere berichten af die na de zomervakantie zullen ver schijnen. Wat dacfyt u van kano wedstrijden, schotsspringen, pols stok-verspringen en nog veel meer Weliswaar organiseert Wijkvereniging Plan Oost dit alles, maar uit het hele dorp is iedereen van harte welkom om mee tedoen. Wij hopen dat velen uit heel Heiloo gevolg geven aan onze op roep, zodat we er een geslaagde dag van zullen maken. Kijk dus allemaal uit naar de verdere berichten, die medio augustus o.a. in de Uitkijkpost zullen verschijnen. Wij wensen iedereen een prettige va kantie. Bestuur Wijkvereniging „Plan Oost Wijkvereniging Plan Oost heeft meege daan aan de Anjer-fonds kollekte. De opbrengst in plan Oost was 766,75. u. Hartelijk dank aan iedereen die hier aan heeft meegewerkt. s A.s. zaterdag is het dan zo ver. Vanaf- 21.00 uur is de spanning te snijden in de benedenzaal van Buk-Buk. De eer ste sessionmuzikanten van deze avond zullen hun kunnen aan het grote pu bliek van Heiloo e.o. presenteren. In de oude volksmuziekschool is het al lemaal begonnen. Op een zolderkamer tje trachten een aantal enthousiaste lingen elkaar in muziekimprovisaties te vinden. Dit is dan ook behoor lijk gelukt. De eerste paar voorstel lingen werden in een café opgevoerd. Daar bleek de muziek niet zo geweldig aan te slaan en de stap naar de bukzol- der werd snel gezet. En waarom ook niet. De eerste keer begin dit jaar bleek al een groot sukses. Het aanbod van musici was groter dan verwacht, di verse stijlen swingende muziek kwa men aan bod. Het publiek liet het dan ook niet voor gezien en zo een keer per maand gonsde de bukzolder van de ge zelligheid. Om het maandelijkse zon dagmiddag gebeuren te onderbreken en het jamseizoen af te sluiten organi seren we in de benedenzaal een grootse finale. Zo'n dertigtal musici zijn offi cieel uitgenodigd, waaronder leden van Double Use, Tomfoolerry, Tae. No Wave en Kremlin. Om de avond op springen te zetten zal André Valkering gemaakt, and his boogie Aces zich rond een uur of elf op het podium verschansen. Tij dens deze set zal het buk-publiek recht overeind springen van niemand an ders dan John Schuursma! Verder staat de deur natuurlijk open voor iedere muzikant die het sfeertje op het po dium wil proeven. Heb je daar nog ideeën over of wil je inlichtingen over deze avond, dan kun je bellen naar Sjaak Keijzer, tel. 336760, die de presentatie op zich neemt. Hopend op een swingend geheel, de organisatie NIVON HIELD EXCURSIE NAAR MEEUWENKOLONIE IN SCHOORL Begunstigd door prachtig weer hebben alle deelnemers aan de excursie, naar de Meeuwenkolonie, uitbundig genoten. De fietstocht naar de Berenkuil en terug, de wandeling naar en door de meeuwenkolonie viel bij allen, jong zo wel als oud, in de smaak. We waren ruimschoots voor tweeën bij de Berenkuil. Daar sloten deelne mers uit Heerhugowaard en Stompe- toren zich bij ons aan. Zo begonnen we op tijd aan de wandeling onder leiding van hr. C. Ooijvaar. Vóór alles was het een unieke gebeurte nis om even een jong meeuwtje, nog in het bezit van z'n eitand, vast te mo gen houden of om een ei tegen je oor te mogen houden om te luisteren naar het geluid wat het meeuwenjong maakt, met de eitand, alvorens het ei breekt en het jong er uit komt. RODE KRUISNIEUWS De jaarlijkse collecte van het Rode Kruis in Heiloo heeft dit jaar de somma van a 10,900,- opgeleverd; dit is 1000,-- minder dan het vorig jaar. Allen die bij de inzameling betrokken waren, vooral de collectanten, onze hartelijke dank. Het Bestuur. DIT DOET HET RODE KRUIS, IN ONS SCHONE DORP: Bloedtransfusiedienst: Voor de afname van bloed ontvangen onze donors tweemaal per jaar een uit nodiging; het bloed is bestemd voor transfusie en voor de bereiding van medicamenten. Welfare-werk: Onze welfare-werksters zijn speciaal opgeleid om aan gehandicapten, chronisch zieken en bejaarden bezig heden te geven, door middel van ver antwoorde vormen van creatieve hand- vaardigheids-technieken; hun werk terreinen zijn gelegen in: De Loet, Overkerck 't Open Huis, Het Trefpunt en bij de deelneemsters en deelne mers thuis. Aanstaande zaterdag zal de Radio Omroep Heiloo voor het laatst in haar bestaan de dag vullen met gevarieerde programma's. Voor het merendeel van de Heilooër bevolking heeft de R.O.H. altijd voor veel luistergenot gezorgd. Iedere zaterdag vanaf 10 uur waren de discjockeys paraat om dorpsactualitei ten en grammofoonplaten ten gehore te brengen. Dat de Radio Omroep Heiloo een bijzonder grote populariteit geniet in Heiloo is gebleken uit de duizenden reacties die via telefoon en postbus binnenkwamen. Tussen alle radiosta tions door heeft de R.O.H. zich ontwikkeld tot een zelfstandig station dat zich onderscheiden heeft van anderen, door programma's met een eigen karakter uit te zenden. In de loop der tijd heeft de Radio Omroep Heiloo shows uitgezonden, die varieerden van de R.O.H.-Top 20 en een flashbackprogramma tot program ma's met actualiteiten en telefoonspel- letjes. Verder strekte de bekendheid zich uit tot het meedoen aan activiteiten georga niseerd door Heilooër verenigingen, zoals bijvoorbeeld de Buk-Buk-jamses- sion, sportverenigingen en de Braderie. Ook de scholier heeft kennis mogen maken met de R.O.H.-diskjockeys. Op menig schoolfeest was de Radio Om roep Heiloo paraat. Eén van de meest fascinerende gebeurtenissen is wel de live-uitzending geweest vanaf Winkel hof ,,'t Loo" op 5 september. De hele dag lang konden de luisteraars een kijkje nemen achter de schermen, m.a..w. hoe een uitzending nu werkelijk in zijn werk gaat. Tevens kon men de groeten overbren gen over de radio en werden er stickers etc. uitgedeeld. Ter gelegenheid van het 2-jarig bestaan werd er naast de jaarlijkse Top 100 aller tijden een zaalvoetbalteam opgericht, dat in de loop van deze maanden wekelijks opereert, in de regionale Vakantie-weken: Jaarlijks worden voor onze invaliden en chronisch zieken uit Heiloo vakantie weken georganiseerd, op de Rode Kruis-boot, de J. Henry Dunant en in vakantiehuizen; de kosten hiervan wor den door onze afdeling betaald. Telefoon-cirkels: Onder leiding van onze leidsters is "het doel van onze Telefoon-cirkels de vervreemding van de mens van zijn omgeving trachten te voorkomen, door telefonisch contact met de medemens: alleenwonenden (jong, oud, ziek of gezond) in staat te ^stellen anderen telefonisch te laten weten dat ze het goed maken. Speel-o-theek: De Speel-o-theek is een uitleen-cen trum voor speelgoed aan kinderen met een handicap, aan langdurig zieke kinderen en aan kinderen die wat extra aandacht nodig hebben, doch ook aan ouderen lenen we speelmaterialen uit. De bewoners van de regio: Alk maar, Castricum, Akersloot, Limmen, Heiloo en de Egmonden kunnen bij ons terecht. Voor inlichtingen tel.: 072-333935. sporthallen. Zo kunnen de sportief aangelegde luisteraars de D.J.'s uit dagen voor een spannende match. In tegenstelling tot het merendeel van de radiostations heeft de R.O.H. nooit last gehad met de Radio controle dienst, hetgeen te danken is aan de kwaliteit van de zender. Het vermogen van de zender was dusdanig dat ook mede door de speciale antenne de reikwijdte beperkt kon worden tot Heiloo. Maar tot teleurstelling van velen zal er een einde komen aan de reeks program ma's. De reden tot het beëindigen van de wekelijkse uitzendingen is dat de discjockey's elders gaan studeren. Mare de Groot gaat zijn studieterrein verleg gen naar Den Helder om daar de Hogere Zeevaartschool te volgen. Al- phons de Cock gaat zijn studie vervolgen aan de T.H. in Enschede en zal daar derhalve gaan wonen en Jan de Boer gaat zich voorbereiden op het wetenschappelijk Onderwijs. Tenslotte wordt er door de Radio Omroep Heiloo een enquete gehouden om een beeld te krijgen van het waarderingspa troon van de luisteraars. Als men meedoet aan deze enquete maakt men kans één van de fantastische prijzen te winnen. De uitslag van deze enquete wordt gepubliceerd in de Uitkijkpost waarbij dan tevens de winnaars van de loting bekend.gemaakt zullen worden. U kunt uw formulier inleveren op een van de volgende adressen: 1. Kiosk Avis, 2. Flandria Winkelhof, 3. Jan-Tine Braam, Win kelhof, 4. Piet Borst, Hoekstuk, 5. Zwembad het Baafje, de Kiosk. Aanstaande zaterdag dus de laatste dag. Nog eenmaal de cocktailparty, nog eenmaal Jan de Boer op volle toer, en voor de laatste keer de R.O.H. Top 20. Ter gelegenheid hiervan zullen de programma's al om 9 uur de ether ingestuurd worden. Er zullen ook nog diverse prijsvragen gehouden worden, zoals bijvoorbeeld zoekzinnen. De programma's zullen eindigen om 6 uur. Na de eindtune en het Wilhelmus zal het stil zijn in de ether UITSTEKEND OPTREDEN VAN NIJENBURG Afgelopen zondag werd in Koog aan de Zaan een drumband concours ge houden ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan van "De Saen". Naast de vele korpsen trad ook het Tamboer en Mrqorettenkorps Njjenburg uit Heiloo op. Hun uitstekende prestatie werd door de jury zeer positief beoordeeld. Het was het laatste optreden voor de zomervakantie, waarvan tamboers, lyraspeelsters en majoretten tevreden en mét een beker naar huis konden gaan. Natuurlijk vertelde de heer Ooijevaar ook het één en ander over de planten groei in de duinen. Zo zagen we o.m. 3 soorten heide, struik- dop- en kraai- heide. De laatste heeft nu donkere bessen waarop de spreeuwen verzot zijn. In grote groepen strijken zij dan ook daarop neer. Ook hoorden we iets over het pijpestrootje. Na een korte rust bij een van de duin meertjes, waar we Bergeenden met jongen, nijlganzen en niet alleen zilvermeeuwen, maar ook stormmeeu- wen, de kleine mantelmeeuw en kok meeuwen zagen, keerden we naar het beginpunt van de excursie terug. Even daarvoor besloot de heer Ooije vaar de excursie en werd hij door èèn onzer hartelijk bedankt voor de prettige manier waarop hij ons had rondgeleid. Met een hartelijk „Tot ziens" gingen we uit elkaar. De fietsers verzamelden zich en reden huiswaarts. Om goed half zes was ieder weer op de plaats van bestem ming na een fijne dag te hebben mee- Een deelneemster. IN HERINNERING TWEEDAAGSE WANDELING VAN HET NIVON OP 4 EN 5 SEPTEMBER Enige tijd geleden deden wij al mede deling in de Uitkijkpost over een twee daagse wandeling, op 4 en 5 septem ber, van het Nederlands Instituut voor Volksontwikkeling en Natuur- vriendenwerk (NIVON). Een wandeling die plaats vindt in het Gooi en verblijf in het Natuurvriendenhuis het Koos Vorrinkhuis in de Lage Vuursche. Er kunnen zich nog enkele deelnemers opgeven en dan liefst per omgaande. Bij de familie Mulder, Het Veld 12, 1852 GG. Tel. 333127 waar men ook alle nog gewenste inlichtingen kan verkrijgen. De belangrijkste willen we hier noemen. Gewandeld wordt er vanaf station Bussum-Zuid. Zij die in teresse hebben moeten er rekening mee houden dat er stevig getippeld moet worden. Het is de bedoeling dat ieder zelfde broodmaaltijden verzorgt, zaterdagavond wordt er voor de gehele ploeg deelnemers een warme maaltijd klaar gemaakt. De deelnemersprijs ligt rond de 20,-, kinderen tot en met 14 jaar en jeugdleden betalen 2,50 minder. VI n r Jan de Boer, Alphons de CockPeter Nack, Mare de Groot. Foto: E.A. studio Heiloo. Familienaam:v Aantal gezinsleden dat deelneemt Vraag 1 Luistert u vaak naar de ROH gemiddeld aantal uren per week Vraag 2: Welke periode werd door u het meest beluisterd? A. 10 tot 12 uur B. 12 tot 6 uur C. 3 tot 6 uur Vraag 3: Naar welke D.J. luistert u het liefst? A. Peter Nack B. Marck de Groot C. Jan de Boer D. Alphons de Cock E. Piet van Veen Vraag 4: Wat vindt u van de muziekkeuze? Vraag 5: Sinds wanneer luistert u naar de R.O.H.? Als u een prijs zou winnen, waar zou uw keuze dan naar uitgaan! A. 4 LP's naar keuze; B. R.O.H. verrassingspakket; C. Transistorradio

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1982 | | pagina 9