SCP M/sconE HET IS ZOVER ALLES STAAT KLAAR EN IS UNIEK OUD PAPIER AKTIES NIEUWSBLAD V0OR HEILOO 250.- Zomerkorting Winter- Alcantara Dames- Heren schoenen en tassen theek Eerste houtskeletwoning in plan Boswijk Rob ten Hove en J. Langedyk onderscheiden Vara stelde Heiloo centraal Gedeelte Motel Akersloot binnen een maand open Hema deelt taarten uit Isotherm Heiloo B.V. TIMMERD0RP1982 houden van 17 t/m 20 aug. Kaarten a Winkelhof 't Loo 12, Heiloo Vrijdag* koopavond van 7-9 uur KENNEMERSTRAATWEG 382 HET MALEVOORT 13 °P A Zie adv. pagina 3 MODE VAK STRAKS STATIONSWIG 85 Hf/1 OO 47e JAARGANG No. 27 7 JULI 1982 Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon 072-330175 b.g.g. 072-334531 Redaktie-adressen: Laarmanstraat 7, 1851 JD Heiloo - Telefoon 072-330525 Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo - Telefoon 072-331081 Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 11.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond a/d Hoef. Advertenties moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 52 cent (excl. BTW) Bü regelmatig adverteren AANZIENLIJKE REDUKTIE. De opruiming begint 15 juli KOOK INGEZONDEN WAT MISSELIJK!!! i plan Boswijk, aan de Bosweide 34, il de familie Meijer de eerste zijn die ■n z.g. houtskeletbouw van het Bouw- edrijf v.d. Woude B.V. uit Wolvega, il gaan bewonen. Dinsdagmiddag erd in aanwezigheid van de heer v.d. Woude en de architect van ooten de sleutel aan de familie ieijer aangeboden. Dit eerste huis in ederland van de firma v.d. Woude eeg de naam 't Woud" een zeer epasselijke naam. e heer v.d. Woude gaf een toelich- ig op het tot standkomen van dit lort woningen. Ook de heer van Koo- n vertelde wat en zei dat het idee in een "zuinig met energie" woning jaren bij hem leefde, de traditionele )uw wordt veel te duur en de .eletbouw is een goede oplossing, et meeste wordt van te voren in de briek klaar gemaakt, is milieu iendelijk en licht in gewicht. "Hout nog jaren voorradig" aldus de heer ,n Kooten. >t slot dankte de heer Meijer de heer d. Woude dat hij zelf een oplos- ig voor het woning-probleem had vonden en iedereen die had mee- holpen dit te realiseren. Wat is een houtskeletbouwwoning? ino 1982 zijn er 3 factoren aan de or als het om bouwen gaat: tijd, geld i kwaliteit. Deze woningen zijn op de mwplaats tussen de 3 a 4 weken ge- aliseerd. De totale bouw van deze ingalow duurt maximaal 2 maanden. De prijs van deze bungalow bedraagt 135,000,- inch B.T.W. compleet op geleverd. Nergens in Nederland kan men voor die prijs een dergelijke wo ning kopen. Er kan gesproken worden van een woning met eeri uitzonderlijk hoge isolatie waarde. De indeling is als volgt: een ruime hal, en vide, een ruime L- vörmige kamer, een open keuken, bij keuken/berging met vliering, 1 slaap/ hobby kamer en een toilet. Op de eerste verdieping 1 zeer grote slaapkamer, 2 grote slaapkamers en een badkamer met een dakkapel. Een hardhouten trap, en venster banken versieren het ititerieur. Ver der is het mogelijk de indeling van de verschillende vertrekken naar eigen voorkeur uit te kiezen. Ook de terras- betegeling en de oprit zijn in de prijs opgenomen. Door de goede personele begeleiding van dit project, de voortreffelijke, ge degen. persoonlijke service, wordt het de koper gemakkelijk gemaakt deze woning zonder de minste financiële inspanning te kunnen bezitten. Daarom is er nu ook een start gemaakt met een woning in de Premiekoop sfeer, de zgn. Premie-A woning, ook de ontwikkeling in de sociale sec tor en de stadsrenovatie naderen hun einddoel. Dat bouwbedrijf v.d. Woude Wolve ga B.V. ook nog een stuk werkgelegen heid schept, spreekt voor zichzelf. Is de klant nog wel koning? Jaren geleden, zo'n 35 jaar, besloot ik in het winkelbedrijf m'n leven voor een groot deel te gaan slijten. Via een goe de opleiding (daar had men toen nog tijd voor en voldoende personeel) kon ik mijn kennis over brengen op onze geachte kliëntele die geduldig luisterden en beleefd hun vragen stel den. Over en weer werd alles gedaan om het elkaar zo prettig mogelijk te maken. Sinds een jaar of vijftien is dat alles echter veranderd. Met veel minder personeel moet veel meer werk worden verzet en wat nog erger is dat daarbij ook nog een grote mentaliteitsverandering bij de klant is opgetreden. (De goede niet daaronder berekend). Je moet er b.v. niet van op kijken als kastdeuren los staan, omdat de scharnieren en de sleutels zijn "geleend". Dat mensen hun mayo naisehanden van de patat afvegen aan gordijnstoffen moet je langzamerhand normaal gaan vinden, net zo goed als dat men gebruikte papieren zakdoeken, lege blikjes en schillen achter de arti kelen werpt. Een blik verf die men uit de handen laat vallen en waardoor de grond en de artikelen onder de verf zijn gekomen, moet men niet even gaan melden, nee hoor, gewoon door lopen het .personeel ruimt dat wel even op. Verpakkingen open scheuren waardoor het artikel niet meer verkoop baar is en dat terwijl er volop modellen uitstaan is toch gewoon, net zoals de ontelbare diefstallen of het achter laten van hondenpoep. En zeg er maar niets van want dan zegt de "geachte kliënt" heb je wel eens een klap voor je smoel gehad. Terecht stond er óók vorige week: "IS DE KLANT NOG WEL KONING". Wat zou u zeggen van een opleiding voor klanten? Naam en adres bekend bij de Redaktie. le leerlingen van de Cornelus Willi- ordschool zaten bij elkaar in de aula, moest wat bijzonders aan de hand n want burgemeester G. J. Glijnis is ook aanwezig. Al gauw werd het de rlingen duidelijk waar het om ging. ib ten Hóve mocht bij de burgemees- komen en zelf het verhaal nog eens 'tellen. )p 9 oktober, het speelkwartier was t afgelopen hoorde ik geschreeuw en Patrick (3) in het water liggen, ik een reddingshat 'c en sleepte hem r de kant en haaH Patrick omhoog, u buurvrouw er evrouw Geuzen- oek (die bij de p e werkt) hielpen j, hem op de ka krijgen. Patrick s helemaal wit en slap. Mevrouw uzenbroek heef. wa :r uit zijn longen Irukt en de '"eer Langedijk paste md op mond ademing toe", aldus b ten Hove. rgemeester Glijnis zei hierop: „Je it wel een mannetje met tegenwoor- heid van geest en vervolgde „Wij iben een brief ontvangen van de Mij In de kanrine van Tennisvereniging "Het Vennewater" werd vorige weekend ingebroken. Behalve dat men de fooienpot meenam, moest ook de spaarpot van de Stichting Terre des Hommes, hulp aan kinderen in nood, het dit keer ontgelden. Mede dank zij de goede gaven van zaterdagavond was "het varken" tot de rand toe gevuld. Dat men zich verrijkt ten koste van mensen, die da gelijks voor ons klaarstaan op de ten nisbaan, is (voorzichtig gezegd) een kwalijke zaak, maar het maakt ons ronduit misselijk, dat het zelfs ten koste van de kinderen in de derde wereld gaat. Om niet ontmoedigend te raken, troos ten wij ons met de gedachte, dat men niet heeft geweten voor wie het was bestemd. Om weer nieuwe moed te krijgen, staat onze (goed bewaakte) spaarpot vrij dagavond in onze stand op de brade rie. Mocht u daar niet kunnen komen, ons rekeningnummer bij de Nuts- spaarbank Heiloo (giro 5180) is: 84.07.71.983, t.n.v. Werkgroep Ter- re des Hommes, Heiloo. tot redden van drenkelingen, zij hadden dit verhaal in de Alkmaarse Courant gelezen en vonden het zo geweldig, dat zij een aandenken beschikbaar wilden stellen. Door de mond op mond beademing heeft de heer Langedijk het belangrijk ste aandeel geleverd hij werd dan ook namens de Maatschappij onderscheiden met een legpenning en draagmedaille plus een certificaat. Mevrouw Geuzenbroek, heeft ook een belangrijk aandeel geleverd, voor haar was er een bedankbrief en een bos bloemen. Rob ten Hove kreeg als aandenken aan dit spannende avontuur een pen met een ingebouwd digitaal klokje. Tot slot bedankte de heer Langedijk de burgemeester en wees nog eens op het feit hoe belangrijk het is zodra je 16 jaar bent je E.H.B.O.-diploma te halen. Om Patrick Duynmayer aan deze geschiedenis ook nog een aandenken te geven kreeg die van de school een boek met de toepasselijke titel „Mijn leuk wereldje". Vorige week woensdag stond, in Motel Heiloo, tijdens een direkte radio-uit zending Heiloo centraal. De heer P. Wijn, voorzitter van „Oud Heiloo" opende de uitzending met het voordragen van het gedicht „Het putje van Heiloo" van Nic. Beets. Vele „vertegenwoordigers" van Heiloo ver telden iets over hun dorp. Zo vertelde de heer Majolee dat Heiloo de rijkste gemeente van Nederland is, vroeger waren dat Wassenaar en Bloemen- daal. „Heiloo is de parel van Kenne- merland". De heer D. de Jager maakte het nut van de Hortus Bulborum duidelijk en rector Bertrand vertelde van de bede vaartplaats Onze Lieve Vrouwe ter Nood. De 88-jarige mevrouw Lende- ring, die nu in de Loet woont, vertelde hoe ze van Amsterdam, waar ze nooit van had gehouden, eindelijk naar haar volle tevredenheid in Heiloo woonde. Karin Dekker daarentegen maakte haar onvrede duidelijk. Sylvia Blom mag haar kind niet naar de school doen, die zij graag wil. Piet Wijn vestigde de aandacht op de bij zondere tentoonstelling „de kring van Heiloo". Han Stoop hield een pleidooi voor de daklozen in Brazilië en wil daar veel aan doen (tel. 072-335525). De heer Sinnige zei dat hij 50 jaar marktkoop man was. De Jam-buurt wil een buurt huis, dan vermindert het vandalisme. Tot slot vertelde Nico Akkerman wat over zijn bisschoppelijke ervaringen. Henk van Stipriaan en Hans Zoet leen den een gewillig oor en stelden de no dige vragen. Het werd een gezellige uitzending die veel te snel voorbij ging. BUK-BUK GEBOUW VERDWIJNT NIET VAN PAST. V. MUYENWEG Onder het hoof „Jongeren pleiten voor buurthuis" stond in de Uitkijk post van vorige week een verslag over een op 21 juni gehouden diskussie- avond voor en door jongeren, o.l.v. de heer G. Helder, afgevaardigde van Links Heiloo. Doel van de avond was, blijkerjs het verslag, het formuleren van een nota voor de gemeente ter verkrijging van een passend onderdak voor de jeugd van 14-18 jaar, welke groep gedupeerd zou worden doordat in de nabije toekomst het BUK-BUK gebouw zou verdwijnen. Het gemeentebestuur stelt er prijs op hier mede te delen dat er geen sprake van is dat het BUK-BUK gebouw bin nen afzienbare tijd zal vedwijnen. Nu de gemeente binnenkort eigenaar zal worden van de gebouwen aan de Pastoor van Muyenweg is het juist de bedoeling om zodra de Katho lieke Bond van Ouderen over een an dere accommodatie kan beschikken, het gehele „jeugdgebeuren" aldaar te concentreren. Het is te betreuren dat de initiatief nemer niet de moeite heeft genomen tevoren zijn licht bij het gemeente bestuur op te steken. het gemeentebestuur van Heiloo belangrijk or het timmerdorp van dit jaar zijn 7,50 zijn nog af te halen bij T. ten z enkele kaarten vrij. Het wordt ge- Berge, De Ronge 31, alhier. Binnenkort zal Motel Akersloot, ge legen tussen de Geesterweg en de A9, haar deuren openen voor het publiek. Het betreft nog slechts een gedeelte van dit groots opgezette projekt, maar voorjaar 1983 zal het ge heel voltooid zijn. v.d. Valk en Co bouwt alles in eigen beheer en is ruim een jaar met de werk zaamheden bezig. Dit wordt de 29e vestiging van v.d. Valk en Co. Het gebouw doet denken aan een hele grote boerderij en is uitstekend aan de omgeving aangepast. De plaats is uniek te noemen, landelijk gelegen, en makkelijk te bereiken via de A9. In de direkte omgeving, vindt men de Jachthavens van Akersloot en natuur lijk het Alkmaardermeer. De leiding van Motel Akersloot komt in handen van de jeugdige B. v.d. Valk. Het Motel heeft een accomodatie van 160 kamers met 320 slaapplaatsen. Alle kamers zijn voorzien van mo dern comfort zoals douche-, bad, telefoon, radio en balkon en beiden een fraai uitzicht. Het restaurant biedt plaats aan 500 personen, maar als straks alles klaar is zal de totale zaal accommodatie zo'n 2000 mensen kunnen plaatsen. De heer v.d. Valk zegt: "De keuken is een neei beiangrijK onderdeel, voorlopig gaan zo'n 10 koks, die door ons zelf zijn opgeleid, aan het werk. Er komt een keuken a la Carte, die uit gebreid wordt met de specialiteiten van het seizoen. Het Motel zal dag en nacht geopend zijn. Tevens is er op grote schaal ruimte voor het houden van. congressen, bruiloften, parties shows, zakendiners, recepties en expositie's. Uiteraard is er ook een ruime parkeergelegenheid met een af rit via de secondaire weg. De gasten zullen zich niet vervelen in Motel Akersloot, want er zijn ver schillende faciliteiten om plezierig, ter plaatse, te ontspannen. Er is een zwembad, een sauna, een solarium en zelfs een fitness-centrum ontbreekt niet. Ook de tuinaanleg wordt erg mooi, het Motel zal omgeven worden door fraaie perken en grasvelden. "Waarom zo'n groot projekt in deze tijd" zult u zich misschien afvragen. Daar het-aantal mensen, die de vakan tie in eigen land door wil brengen, steeds groter wordt zal men toch naar plaatsen zoeken waar wat te beleven valt en die zo gesitueerd zijn dat men zich "in de direkte omgeving kan vermaken. Aan al deze voorwaarden voldoet Motel Akersloot. Heeft u spullen waar u vanaf wil, maar die nog bruikbaar zijn, KOOK is er blij mee. Zij verkoopt het en de op brengst is voor een project(je) in de derde wereld. Alles wordt gratis op gehaald. Contact adres voor Heiloo: W. Leer, Cruijscamplaan 26, tel.332010 Kontaktadres Alkmaar: Theo Schaper, tel. 111 336. OUD PAPIER INZAMELING NIC. BEETSSCHOOL Op donderdag 8 juli van 8.30-16.00 uur staat de container weer gereed voor al uw oud papier op het schoolplein van de Nic. Beetsschool aan de Rechte Hondsbosschelaan. KRANTENAKTIE LIDWINASCHOOL 10 JULI A.S. Zaterdag 10 juli a.s. staat de contai ner voor het oud papier nog éénmaal voor de zomervakantie bij onze school, en wel van 9.30-11.30 uur. Indien u uw kranten niet zelf kunt bren gen. belt u dan naar de fam. Adrichem, tel. 33 46 15, doch uitsluitend tot vrij dagavond 20.00 uur. Hartelijk dank voor uw bijdragen van het afgelopen schooljaar, een pret tige vakantie en in september rekenen wc weer.op u! De Oudervereniging. OUDPAPIER AKTIE VONDELSCHOOL Donderdag 8 juli is het weer zover. De oudpapiercontainer staat de hele dag voor school. De laatste keer dit schooljaarDus.... dat ruimt lekker op voor de vakantie! In de vakantie is er géén oud papier aktie. Zie advertentie in dit blad. Op het verzoek of u iemand wist. waarvan U vont' dat hij of zij een taart verdiende, he,., je Hem» veel reakties binnen gekregen. Mevrouw Kraakman van de Zevenhui- zerlaan 44, was een van de gelukkigen die door iemand bedacht was, en van de heer v. Schaik, beheerder van Hema Heiloo, een heerlijke slagroom taart kado kreeg. Mevrouw Kraakman toonde zich verrast, en had geen idee wie haar en haar man dit heerlijks had toebedacht. De heer van Schaik deelde die middag tien taarten uit. „Het waren vaak hartverwarmende, maar soms ook erg droevige brieven die ons bereikt hebben. Mensen die met ziekte te kampen hebben en zo veel steun en hulp van vrienden en kennissen onder vinden. Maar ook andere, vaak kleine, maar toch zulke menselijke dingen, dat het je doet realiseren, dat al het „slechte" nieuws uit de krant en TV gelukkig niet het enige is wat er rond om ons gebeurt." zegt de heer v Schaik. Zo waren er een broertje en een zusje die gevochten hadden, zij viel door het raam en hield daar een lidteken aan over. Het broertje vond dat ze best een taart verdiend had. Ook waren er huisvrouwen die, ondanks een gezin, zijn gaan studeren en dan nog slaagden ook. De heer van Schaik is blij dat ze deze aktie gedaan hebben en dankt alle in zenders voor het meedoen en hun po sitieve reakties. HANDELSWEG 34 - 1851 NX HEILOO TEL. 072-334245 DE BIBLIOTHEEK MET DE BOEKENDIENST AAN HUIS OP REIS DOOR OUD HEILOO Zoals wel fneer gebeurt, had de bib liotheek op 16 juni jl„ de vrijwilligers en de gebruikers van boekendienst aan huis, uitgenodigd voor een bezoek je aan de bibliotheek Malevoort. Er werd gretig gebruik gemaakt van de uitnodiging, want het programma was, vooral voor de geboren en geto gen Heilooërs, zeer aantrekkelijk. De vereniging „Oud Heiloo" was zo vriendelijk een dia-avond te komen houden. De dia's gemaakt van oude ansichtkaarten en oude foto's, toonde Heiloo omstreeks 1900. De voorzitter van de Vereniging Oud Heiloo Drs. P. Wijn maakte de aan wezigen attent op het boekje „De kring van Heiloo", een zeer verzorgde uit gave, uitgegeven door de ver. „Oud Heiloo" en gedrukt bij de Uitkijkpost. Vooral voor velen onder dit gehoor moet het interessant zijn te lezen over de bekende schrijvers die naar Heiloo kwamen, zoals Beets, Potgieter, Hasebroek e.v.a., wier aanwezigheid hier in dit dorp U bekend moet zijn geweest en wier boeken u destijds on getwijfeld gelezen zult hebben" aldus Drs. P. Wijn. Met de heer J. v.d.Kommer werd de tocht terug in de tijd gemaakt. Men ging per stoomtram van Alkmaar naar Heiloo. Door deze terugblik in hun jeugd werd dit voor velen een avond van herkenning, terwijl zij, die het ge toonde Heiloo niet hebben gekend, ir. stille bewondering en verwondering zaten te kijken. In bewondering voor het immense werk, dat de ver. „Oud Heiloo" heeft verzet om van de vele honderden oude ansichtkaarten en oude foto's van Heiloo en zijn bewo ners dia's te maken, zodat het vast gelegde duidelijk in grotere kring ge toond kan worden. En verwondering omdat een verrukkelijk verstild dorp in betrekkelijk korte tijd zo hoorbaar veranderde. De diatocht voerde ons langs een stille landelijk zanderige Kennemerstraat- weg, met zijn schitterende landgoede ren en buitenhuizen. En zelfs langs een sanatorium tot in het dorp Heiloo. Het Witte Kerkje omringd door wei landen met grazende koeien, akker- hout en boerderijen. Het oude station netje met stoomlocomotief, de aard beienkwekers met hun oogst en de duitse inkoper, die, zoals de heer v.d. Kommer vertelde, ieder jaar met de trein naar Heiloo kwam om de hele aardbeienoogst van dat jaar, om wel ker uitzonderlijk goede kwaliteit, Heiloo tot ver in het buitenland bekend stond, op te kopen. Al met al een boeiende avond, waar voor Mr. L.J.A. van Dantzig namens het bestuur, de heer J. v.d.Kommei met een boekenbon hartelijk bedankte. Na de pauze hield mevr. A. Timmet een kleine boekbespreking over nieuwe uitgaven voor de oudere lezer, zoals „De vitale mens" met eenvoudige oe feningen door Rama Polderman. „Een leven lang", ontmoetingen van An Rutgers v.d.Loeff met bejaarde mensen, wier levensperiode beide we reldoorlogen omvat. Met prachtige getekende doorleefde en wakkere portretten van de geïntervieuwden. Handwerkboeken en mooie platen boeken over verschillende onderwer- penEcht fijne kijkboeken. Verder maakte mevrouw Timmer de aanwezigen erop attent, dat er weer een nieuwe aanvullende uitgave te krijgen is op de catalogus Grote Letterboeken. Het is een goed initiatief van de bibliotheek om de vrijwilligers en de gebruikers van de boekendienst aan huis één tot tweemaal per jaar uit te nodigen. Zo houden de gebruikers voeling met het bibliotheek aanbod. Tevens werd het initiatief geboren om gebrui kers die dit wenste, eens per maand naar de bibliotheek te rijden, waar mer dan een paar uur de tijd krijgt om zei! eens langs de kasten te sauffeler om boeken, tijdschriften en grammo foonplaten te noteren, die men graag zou willen lenen. De „Boekendienst aan huis" kar nog uitgebreid worden. Dus vindt u dt weg naar het Malevoort te ver voor uw omstandigheden, geeft u zich dan rus tig op. De vrijwilligers en de biblito theek staan gaarne voor u klaar. U kunt zich dan opgeven bij de leid ster van de Boekendienst aan huis Mevr. Macquelin, tel. 330490, of bij dt bibliotheek: tel. 330670, en 330057. Carla van de bibliotheek VACANTIE ROOSTER BIBLIOTHEEK Vanaf 12 juli tot 22 augustus Malevoort geopend van: Dinsdagmorgen, dinsdagavond. Woensdagmiddag, vrijdagavond. Kennemerstraatweg: Maandagavond, dinsdagavond. Vrjjdagmidddag. FRANCISCUS KLEUTERSCHOOL HOOG EN LAAG 7 Donderdag is de laatste keer voor de vakantie dat u uw oud papier in de containers kan gooien, die van 9 uur tot 15.30 uur op de speelplaats staan. Wij hopen dat deze laatste keer, dit schooljaar, de containers barstens vol zullen raken. Ook willen we ieder een bedanken voor zijn/haar bijdrage in 't afgelopen schooljaar en wensen u een heel fijne vakantie. Oudercommissie Franciscuskleuter- school.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1982 | | pagina 1