PIET GROOT EVEN TERUG VAN LANG WEGGEWEEST MOT€1«HêI100 IAI i> I i KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ TUINBOUW EN PLANTKUNDE Afdeling Heiloo 75 JAAR WERELD SCOUTING m Isotherm Heiloo B.V. NIEUWSBL R HEILOO J V.y.V. ALKMAAR FINALE HOMETRAINWEDSTRIJD BOERDERIJ WESTERWEG 218 blijft BEHOUDEN BIBLIOTHEEKBOEKEN EN HUN ZOMERPERIKELEN wÊÊÊmmÊÊ IEDEREEN UW LOT koop een lot van DE FORESTERS WEER COLLECTANTEN GEVRAAGD ALLEMAAL AAN HET WERK VOOR DE FLORALIA TENTOONSTELLING! EERSTE ZATERDAG OP KAPEL O.L. VROUW TER NOOD HEERHUGOWAARD VOORINSCHRIJVINGEN vanaf 9 aug. a.s. op ma- di- enwoensdagavond van 19.00 - 20.30 in „HET OPEN HUIS" telefonisch 02207 -14539 HANDB00GSCHIETEN VOOR VALIDEN EN GEHANDICAPTEN ALLEZ0MERBR0EKEN NU: 2 voor/75,- (per stuk/ 49,-) Raadhuisweg 13 - Heiloo Vrijdagavond koopavond. 7e JAARGANG NUMMER 31 4 AUGUSTUS 1982 Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon 072-330175 b.g.g. 072-334531 Redaktie-adressen: Laarmanstraat 7, 1851 JD Heiloo - Telefoon 072-330525 Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo - Telefoon 072-331081 Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 11.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond a/d Hoef. Advertenties moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 52 cent (excl. BTW) Bg regelmatig adverteren AANZIENLIJKE REDUKTIE. >e heer en mevrouw Groot even terug in Heiloo. ele ouderen in Heiloo zullen zich Piet iroot nog goed herinneren, 50 jaar sleden emigreerde hij met zijn vrouw aar Amerika, nu logeert hij in Motel leiloo om de band met zijn geboorte- rond niet helemaal te verliezen en veel rienden en kennissen te bezoeken, iet Groot werd in 1910 in Heiloo eboren en woonde aan de Kennemer- raatweg, waar, tegenover de Oude lerberg zijn grootvader en vader een akkerij hadden. Indanks zijn lange afwezigheid vertelt ij, in uitstekend Nederlands met jnerikaanse tongval hoe het hem en jn vrouw in al die jaren vergaan is. het Witte Kerkje werd hij gedoopt en ingenomen door ds. Eilerts de Haan. a de lagere school, waar hij met zijn ende jaar al af kwam, moest hij een tar wachten om naar de H.B.S. in Jkmaar te mogen gaan. la de middelbare school ging hij als Ü-leerling werken bij de oude heer egenaar de Jager. Daar heb ik werkelijk alles van het allenvak geleerd en heb daar een ïweldige tijd gehad" zegt Piet Groot, oewel hij na vier jaar het vak volledig ader de knie had heeft hij in totaal :ht jaar bij de firma de Jager gewerkt, let was toen 1928, de tijden waren .echt en vader de Jager had vier zonen us voor Piet Groot was er niet veel neer te bereiken. iMaar gelukkig had ik een oom, Dirk loet, in Amerika die een bollenzaak ad en die kon mij best gebruiken", iet was in die tijd niet eenvoudig naar merika te komen, maar met het redikaat „bollenspecialist" is dat toch ïlukt. let zijn vrouw kwam hij per boot aan i New York en reisde door naar North arolina naar het plaatsje Castle-Hayne aar „Oom" een bungalow voor het ;htpaar Groot had laten bouwen. Nu heeft de naam bungalow bij jullie ;n dure klank, maar waar ik woon eeft iedereen een bungalow omdat aar nog ruimte is" zegt Groot. Ik was well een beeetje homesick, ant ik was nog nooit buiten Alkmaar hveest", zegt mevrouw Groot, ielukkig zaten er al wel Hollanders die et echtpaar Groot hielpen met de [richting van hun huis. ;a drie jaar kregen zij een dochter, aar waren Vader en Moeder Groot bar tots op en wilden haar graag eens aan s Hollandse familie laten zien. Zo fzegd, zo gedaan en na zes jaar imerika kwamen ze voor het eerst weer i Holland. la met iedereen heerlijk bijgepraat te pbben moesten ze toch weer terug. De brlog kwam steeds dichter bij en aardoor werd het een overhaast ïrtrek. „Het was wat je noemt een ^rrow escape, want toen we in de aven aankwamen, draaiden de moto- In van het schip al, maar we mochten >ch nog aan boord en daardoor liepen ede oorlogsjaren in Europa net mis", :rtelt Piet Groot. De succesvolle carriere van Piet Groot is toch duidelijk bij zijn oom begonnen, hij heeft daar twaalf jaar gewerkt en was toen bedrijfsleider. De direktie, die uit drie man bestond, viel toen uit elkaar en Piet Groot ging, daar één van hen voor zichzelf begon, mee als bedrijfsleider. „Daar ben ik tot mijn 65ste gebleven". Óp de vraag of de familie Groot ooit spijt heeft gehad van de grote stap om naar Amerika te gaan zeggen zowel mevrouw als meneer Groot volmondig „nee"! „Het is er nog zo ruim en het klimaat is er heerlijk". Hoewel de heer Groot zijn kennis van bollen, van Holland naar Amerika meebracht is het daar niet bij gebleven. Hoofdzaak warden de bloemen. Op dit punt aangekomen spreekt de heer Groot met veel liefde over de grote bloemen weelde die in zijn omgeving groeit. „Vooral de azalea's, die groeien daar meters hoog en de eerste drie y. "ken van april is het net een sprookje, zo prachtig". Maar buiten de azalea's, groeien er ook veel chrysanten en hoge leeuwenbek ken. Ze kennen daar geen veiling, zoals hier, maar de bloemen worden over het hele oostelijke gedeelte van Amerika naar grossiers verstuurd. Mevrouw Groot zegt met enige trots: „We hebben zelf zo'n 160 azalea's in onze tuin staan, en het is werkelijk een van de mooiste tuinen uit de omge ving". Na zijn pensionering heeft Piet Groot niet stil gezeten. Hij is o.a. leraar aan een Technisch Instituut, waar hij in het voor- en najaar les geeft in hoe je je tuin moet onderhouden, en wat je met een balkon kan doen enz. Hij is lid van de Greenhouseclub, waar eens per maand de bijzonderheden van zijn vak worden besproken. Mevrouw Groot schildert en bezoekt hier in Holland dan ook veel musea. „Eigenlijk hebben we, een jaar eerder dan gepland was, dit bezoek aan Holland gebracht, want ik wilde zo vreselijk graag de Floriade zien", zegt Piet Groot. Wat beiden bij hun aankomst in Holland sterk opviel is, dat alles zo popperig is en alles zo dicht op elkaar staat. „Wat we in Amerika missen zijn die heerlijke warme bakkers die jullie hier hebben: bij ons komt alles van de factory." Mevrouw Groot doet zich hier te goed aan een advokaatje, „Zo maken ze die in Amerika niet, en als we terug gaan neem ik een stuk Leidse kaas en een Deventer koek mee". Het was een plezier met de heer en mevrouw Groot te praten, tevreden mensen, die het in Amerika goed gedaan hebben. Zie advertentie in dit blad. >als menigeen die regelmatig de aderie in het Stationscentrum bezoekt il zijn opgevallen, wordt er in „De tonder" elke vrijdagavond „gehome- fiined". of op z'n hollands gezegd jgen de tijd gefietst. Hieruit kwam stuurlijk elke keer een winnaar, jdereen die de 500 m. binnen de 25 onden heeft gefietst, heeft inmiddels richt gekregen. De snelste tot nu toe ias Zeger Koenders die de 25 meter in !.14 sec. aflegde. oor de firma Boersen is een fraaie ijsbeker ter beschikking gesteld en een lardebon van 50,- voor de snelste d over alle deelnemers., oor elke categorie, jongens en meisjes m 15 jaar, heeft leesportefeuille Uifje, Geestakker 54 bekers beschik bar gesteld. fes keer is nu op de braderie gestaan iet een nieuwe hometrainer van jlcmaria Victrix, maar a.s. vrijdag Jmt er een van voor de oorlog met op i klok nog het wapen van Alkmaar, leze is door de heer Mechielsen plemaal opgeknapt. Op de hometrai- |r wordt op de rode en de witte heden van 19.00-20.00 uur daarna van 00-21.00 uur moeten degenen die op C rode gereden hebben nu op de witte I omgekeerd. Geruit wordt een tijd samengesteld en laruit komt de winnaar, pmt allemaal kijken, om deze finalis- |r flink aan te moedigen. HANDELSWEG 34 - 1851 NX HEILOO TEL. 072-334245 De boerderij van Thijs Maat, die nu in het bezit van de gemeente is, wordt niet gesloopt. Daar is ook nooit sprake van geweest maar ongeruste zielen maakten zich daar erg druk over. De gemeente heeft het plan op het terrein achter de boerderij een aantal woningwetwoningen te laten bouwen en is hierover in onderhandeling met een woningbouwvereniging Als alles straks zo ver is zal er een informatieavond voor belangstellenden worden gehouden. De vraag kwam in de commissieverga dering afgelopen maandagavond, naar voren. „Wat gaan we met de boerderij doen". Kinderboerderij? Die is al bij het Maalwater en loopt uitstekend. Tuintjes voor scholieren zag wethouder Dekker ook niet zitten: „Dit is helemaal Fijn, dat U ook zo geniet van deze heerlijk zonnige zomer. Want dat U geniet, hebben we in de bibliotheek via de teruggebrachte boeken kunnen merken. De boeken, die U hun verhaal vertelden, vertellen ons, bij hun terug keer in de bibliotheek, Uw vacantiever- haal. Kompleet met zonneolie, zand korrels, en soms met bloemblaadjes, boomblad of andere zomerse juichkre ten tussen de bladzijden. Wij van de bibliotheek vinden het heel plezierig, dat U Uw vakantie, of wanneer U deze zomer thuis blijft, tot de laatste zonnesnik, aan zee, bos, op een berg, of in Uw eigen tuin, wilt uitbuiten. Heus wij misgunnen u deze zomerse vitamientjes geenszins. Alleen, de boe ken hoeven al dat zomerse gedoe niet zo nodig. Boeken zijn wereldvreemde plankbewoners die heel tevreden zijn met hun eigen verhaal. Daarin zijn ze slechts geïnteresseerd. Dat verhaal willen zij met U delen. Alleen dat verhaal, dat ze U het liefst vertellen op een stil plekje. En niet temidden van al dat zomerse zonnegeweld, waar u uw noordelijke lichtarme huid zelfs tegen moet beschermen met allerlei oliën en andere vetten. We kunnen best begrijpen dat u de boeken wilt meenemen buitenshuis, om, in eigen omgeving of elders, omringd door schaduwrijk groen, of in de stralende zon, al naar gelang de behoefte, te lezen. Dat is pas echt vacantie. En die gunnen wij u van harte. Maar wij komen wel op voor de boeken! Wanneer u thuiskomt met zand tussen Uw haren, olie en zout op uw huid, wel, dan gaat u lekker douchen, misschien neemt u nog wat bodylotion na, en U voelt zich heerlijk opgefrist en een hemelbestormer gelijk, na zo'n zalige zonnedag. Evenwel, een vet en kleverig boek met zand tussen de bladzijden, of natgewor- den tijdens een tropische vacantiebui daar is niets meer aan op te frissen, daar is de fleur vanaf. Je kunt er op poetsen wat je wilt, het boek blijft er verflenst uitzien. Nog twee zomers met zulk vacantiegeweld en onze mooie Heilooër bibliotheek staat er flodderig en slonzig bij. Zo'n bibliotheek is ons aller bezit, ga er dus zorgvuldig mee om. Hier volgen een paar spelregels voor het buitengebruik van boeken. Wanneer u de boeken mee naar buiten neemt, maak er dan een gewoonte van er een OMSLAG om te doen. Dat hoeft heus niet een ingewikkelde kaftpartij te worden, U kunt ook een klein vinger doekje om het boek vouwen. Maar gebruik alsjeblieft geen kranten, want die geven af, zeker bij warm weer. Neem liever geen boeken mee naar het strand. Aan zee waait het immers altijd. Bij het controleren van de boeken worden dan ook grote hoeveelheden zand van Egmond of andere stranden tussen de bladzijden teruggevonden. Gaat U kamperen, verpak uw boeken dan in een plastic boodschappentasje, vouw ze na het gebruik zorgvuldig dicht en bewaar de boeken van het hele gezin in een door U voor dit doel speciaal te bestemmen koffer: „de zogenaamde boekenkoffer". Zo blijven ze bij plotseling optredende regenbuien gevrijwaard van tentlekkage. En verder....wensen wij U nog veel zomerse dagen toe. Oh, ja, nog even een herhaling van ons vacantierooster: Tot 22 augustus: Malevoort geopend: Dinsdagmorgen 10-12, Dinsdagavond 7-9, woensdagmiddag 2-5 en vrijdag avond 7-9 uur. Kennemerstraatweg: Maandagavond 7-9 uur, Dinsdagavond 7-9 uur, vrijdag middag 2-5 uur. 9 HHI Theater "De Beun" Willibrordusweg 2 - Heiloo Telefoon 072-333156 Per 8 augustus is de vakantiesluiting van De Beun voorbij. Op dinsdagavond 10 augustus a.s. wordt, onder auspiciën van de Volks dansgroep „Pridini" een Roemeense dans-zang-muziek en folklore-avond gepresenteerd. Een wervelende show metplm. 35 medewerkenden. Aanvang 20.15 uur. Entreekaarten bij de be kende vóórverkoopadressen. Voor de informatie over het a.s. speel seizoen dat voor de deur staat, verwij zen wij U gaarne naar de Uitkijkpost van 25 augustus a.s. Daarin vindt U een halve pagina, barstensvol speeldata, niet alleen van onze eigen plaatselijke uitvoeringen, maar ook opgave van de voorstellingen welke door beroeps gezelschappen zullen worden gepre senteerd, o.a. met medewerking van Marijke Merckens, Ellen Vogel, Jan Blaaser, John Lanting, Frans Halsema. Ton van Duinhoven en vele, vele an deren. wil toch graag een auto winnen? Elke vrijdagavond op de braderie verg. verl. onder nr.' L.O. 820/001/022 d.d. 3-3-'82 SPECIALE OPDRACHT VOOR BAKKER HEMMER Bakker Hemmer kreeg vorige week de niet alledaagse opdracht een afscheids- kado te bakken voor een tekenaar van architectenbureau Tauber in Alkmaar. De direkte collega's van tekenaar Nico Henneman hadden zich suf gedacht wat ze hun gewaardeerde collega zouden geven als blijk van hun waardering voor de goede en gezellige samenwerking. Toen ontstond de gedachte om bakker Hemmer te vragen een groot krenten brood te laten bakken in de vorm van een gulden snede driehoek (de zgn. 3, 4, 5 steek). Het platte vlak werd opgevuld met de portretten van de gevers in marsepein, zoals u op de foto kunt zien. De heer Henneman toont het nog even voordat hij zijn collega's mocht opeten! Van 23 augustus tot 5 september wordt er gecollecteerd voor het Kon. Wilhel- minafonds (Kankerbestrijding). Zouden collectanten zich s.v.p. wiilen melden bij Mevr. Klerk, Heersmeeth 18, Tel. 334368, na 15 augustus ook bij de hr. v. Duijkeren, tel. 333232. Op uw medewerking rekent het Kon. Wilhelminafonds, wie nog even een uurtje vrij heeft, laten die zich even melden op bovengenoemde adressen. afhankelijk van het enthousiasme van de onderwijzer, verdwijnt deze, dan raken de tuintjes al gauw in de versukkeling. Schooltuinen bij de scho len werkt veel beter. Als gebouw voor de jeugd kwam dit ook niet in aanmerking, daar deze straks, als de R.K. ouderenbond naar het Trefpunt is verhuisd, het hele Bruno-gebouw krijgen toegewezen. Overwogen werd, de boerderij, tegen een redelijke prijs aan de man te brengen. Er moet voor 100.000 150.000,- aan opgeknapt worden. Het dak is in goede staat. Voor monumentenzorg is de boerderij van geen enkele betekenis. Gezocht wordt eventueel naar iemand die de boerderij zou willen kopen en, onder toezicht van de gemeente de hele zaak wil opknappen. De heer Borsjes wilde toch nog eerst andere mogelijkheden overwegen voor dat tot verkoop van de boerderij wordt overgegaan Evenals vorig jaar organiseert de K.M.T.P afd. Heiloo in samenwerking met de winkeliersvereniging 't Loo een Floralia Tentoonstelling op de pleinen van winkelhof 't Loo op vrijdag 10 en zaterdag 11 september. Het enige dat we nodig hebben voor de Floralia tentoonstelling zijn planten.... uw planten! Verzorg ze in de komende weken met wat extra aandacht, zodat ze op z'n best zijn op 10 en 11 september. We rekenen op beslist meer inzendingen dan vorig jaar -toen waren velen van U toch te bescheiden- het is een echte gezellige amateurexpositie. Bijna alles komt in aanmerking: groene kamer planten, bloeiende kamperplanten, tuinplanten, eenjarige zomerbloemen, fuchsia's, geraniums, iets dat uw hobby of specialiteit is, een bloemstuk, groente, fruit.... bijna alles kan. Deelname is gratis, voor de mooiste inzendingen worden prijzen beschik baar gesteld. Doe mee aan dit fleurig evenement in ons dorp. Aanmelding en informatie: C. Kamer, Heerenweg 108, Heiloo tel. 333523, of bij Heieen Groot, Heerenweg 153, Heiloo tel. 333530. Wilt u ons helpen tijdens de expositie -heeft u tijd om een uurtje te surveilleren? dan graag een telefoontje. Zaterdag 7 augustus a.s. is weer de maandelijkse le Zaterdagviering voor Klooster- en priesterroepingen. Na de Rozenkrans om 11.30 uur is om 12.00 uur Eucharistieviering met als hoofdce lebrant Mgr. Th. Hendriksen die zelf zijn priesterwijding -50 jaar geleden!- herdenkt. Voor de Mis gelegenheid tot biechten. 15.00 uur Sluitingslof. Allen van harte welkom! cSWCIW [winkelcentrum 't Loo] of Voor verdere informatie zie advertentie. Het is alweer sinds 1979 dat ik in een opwelling begonnen ben met het organiseren van handboogschiettoer- nooien voor validen en gehandicapten in geïntegreerd verband. Inmiddels is het 1982 en opnieuw samen met de Handboogschietvereniging „Achilles" gaat zo'n integratietoernooi plaats vinden in onze gemeente, nu op een van de voetbalvelden in sportpark „Het Vennewater" op zaterdag 7 augustus a.s., aanvang 10.30 uur. Veel is er inmiddels geschreven over de gehandicaptensport, er zijn in 1980 naar aanleiding van de Olympische Spelen voor gehandicapten en in 1981 -het Internationaal Jaar- veel woorden aan gespendeerd maar in de praktijk blijkt er nog maar weinig, te weinig vooruit gang te zijn geboekt, wellicht ook door onze echt Hollandse zo formalistische aanpak, waardoor latent aanwezig enthousiasme direkt in de kiem wordt gesmoord. Bij mijzelf is dat enthousiasme niet zo eenvoudig te blussen. Omdat ik dus nog steeds van mening ben dat véél meer van die grote aantallen gehandicapteft aan sport kunnen doen, aan sport MOE TEN doen om hun restfunkties te stimuleren, om hun acceptatie van de handicap en de integratie in de vaak vijandige, onbegrijpende maatschappij te bespoedigen en te vergemakkelijken is het handboogschieten één van die sporten waarbij men zich zelfstandig en op vergelijkbaar niveau kan manifeste ren. Freek Ris. KALENDER 1983 MET WEST-FRIESE SPREUKEN Het lijkt wat aan de vroege kant om in de zomer van 1982 al met een kalender te komen voor het komend jaar. Maar als het om een specifieke West-Friese Spreukenkalender gaat, is het niet zo verwonderlijk dat de afdeling uitgeverij van Drukkerij Twentsche Courant b.v. te Hengelo midden in het vakantieseizoen al met haar produkt op de (toeristen) markt komt. Overigens mag men niet alleen bij toeristen, maar zeker en vooral bij de West-Friezen zelf veel belangstelling verwachten voor deze uitgave. De West-Friese spreuken zijn van Dr. Jan Pannekeet te Heiloo, West-Fries dialectdeskundige bij uitstek. Middels deze kalender 1983 kan men per twee dagen van zo'n West-Friese spreuk genieten. Bovendien vindt men aan de achterzijde van elk kalenderblaadje korte interes sante anekdotes, bijzonderheden over West-Friesland en o.in. recepten. De kalender is te koop bij de in West-Friesland gevestigde boek winkels en VVV-kantoren voor de prijs van 18,-. Hoogwouder dansgroep voor tweede maal op Kaasmarkt Het sukses van deze dansgroep was op 23 juli j.l. zo groot dat een tweede op treden niet kon uitblijven. Op 13 augus tus a.s. is het weer zover dat U deze fantastisch aangeklede enthousiaste idansgroep aan het werk kunt zien. Het eerste optreden is om 10.30 uur en ver volgens ieder half uur daarna. Kaas dragers en dansgroep vormen een de cor alsof de tijd niét voortgegaan is. Kaasdragersgilde viert haar 360e verjaardag Op 20 augustus is een bezoek aan de Kaasmarkt meer dan ooit de moeite waard, al was het alleen maar om Alk- maars meest beroemde ambassadeurs de verjaardag van hun Gilde te zien vie ren. Omlijst met o.a. de Schermer Dansers zal deze verjaardag niet onge merkt voorbijgaan. Na afloop van de markt zullen de heren kaasdragers en hun gasten aanzitten aan een echte kaasmaaltijd, die dit keer niet toegan kelijk zal zijn voor „gewone" bezoekers van de markt. Wat ons betreft mag het „lang zullen ze leven" de hele dag over de markt klinken. Comité 400 jaar Waag Alkmaar gaatde provincie" in Sinds een aantal weken kunnen bezoe kers van de kaasmarkt de marktkraam van het Comité 400 jaar Waag Alk maar bezoeken om daar herinnerings artikelen aan dit jubileum te kopen. Of het komt door de charmante kaasmeis jes achter de kraam of door de te koop aangeboden zaken is niet bekend, maar het sukses is zo groot, dat men besloten heeft de buitenwijken met een bezoek te vereren. De eerste keer zal dit plaatsvinden tijdens de braderie ter gelegenheid van de beroemde gondel vaart te Koedijk op 21 augustus a.s.. terwijl op 27 augustus de braderie bij het winkelcentrum Polderhof bezocht zal worden. Voor hen die nop niet in bet bezit zijn van tegeltjes, penningen, bouwplaten e.d. een goede gelegen heid om deze schade in te halen. Jurering kazentelwedstrjjd blijkt enorme klus De belangstelling voor de kazentel- wedstrijd heeft alle verwachtingen overtroffen. Het grote pak deelname formulieren stelt de jury voor proble men, vandaar dat het Comité 400 jaar Waag Alkmaar na overleg met de ge zamenlijke binnenstadondernemers heeft besloten de uitslag van de wed strijd niet voor 15 september 1982 be kend te maken. De organisatoren ver zoeken de deelnemers tot die datum geduld te hebben. Dag der sporten op 18 september a.s.? In de altijd bezige breinen van de le den van het Comité 400 jaar Waag Alkmaar is het plan gerezen het Waag- plein één dag in het teken van de sport te stellen. Op deze dag zullen er dan o.a. turn-, scherm- en boksdemonstra- ties worden gehouden, terwijl op het Luttik Oudorp roei-, zeil- en onderwa tersportdemonstraties te zien zullen zijn. De veldsporten zullen met o.a. doelschieten te bekijken zijn en in de denkhoek (het terrein van de „Kleine Waag") is er ruimte om te schaken, te dammen e.d. Getracht wordt om vanuit de winkelcentra Hoefplan, Overdie, Polderhof, Huiswaard en Bergermeer, trimmers, wandelaars en fietsers naar het Waagplein te laten vertrekken. Of dit plan gerealiseerd kan worden zal vooral afhangen van de sportvereni gingen en hun bestuurders en leden, de eerste besprekingen met o.a. de Sportraad Alkmaar waren zeer hoop gevend. Wilt U niet wachten tot U mis schien benaderd wordt maar zelf reeds initiatieven nemen, dan kunt U zich in verbinding stellen met de heer J.A. Rootring, direkteur van Alcmaria VVV. Ook sponsors kunnen zich hier melden! Op zaterdag 21 augustus gaan we naar de Floriade. Het is volop zomer - de ruim 50 hectaren van het Floriade terrein staan glorieus in bloei - het is méér dan de moeite waard om de tentoonstelling (wederom) een bezoek te brengen. Bovendien wordt in de hallen het NKB ge-exposeerd: Het Nationaal Kam pioenschap Bloemschikken voor ama teurs, waaraan ook bloemschikcandida- ten van uw afdeling deelnemen. De grote landelijke wedstrijd wordt vrijdag gehouden - de resultaten zijn op zaterdag en zondag te bezichtigen. Wie van bloemen houdt, wie wel eens op een cursus bloemschikken is geweest, zou dit evenement niet mogen missen! De bloemstukken varieren van geraffi neerd eenvoudig tot grandioos -haast- professioneel - amateurwerk. Je komt ogen te kort om het allemaal te bekijkenje komt boordevol ideeën thuis. En wie niet kan of wil bloemschikken die loopt gewoon heerlijk te genieten van al 't moois. De prijs voor deze excursie (busreis, entree Floriade plus fooi chauffeur) is 18,- voor leden. Bent u bovendien in het bezit van een doorlopend toegangs bewijs dan zijn de kosten slechts 10,-. Voor niet-leden 23,-, resp. 14,-. Graag uw 65 kaart meenemen als u er een bezit. Eventueel lunchpakket meenemen. We zijn omstreeks 5 uur thuis. Teneinde ieder een gelijke kans te geven is de aanmelding opengesteld vanaf maandagmorgen 9 augustus om 8.30 uur bij onderstaande adressen. Ook als u per giro betaalt op rekening 4018152 t.n.v. S. J. Knip te Bergen. C. Kamer, Heerenweg 108, Heiloo. Tel. 072-333523. Vertrektijden: Heiloo, Witte Kerk 8.40 Op 31 juli 1907 vertrok de boot naar Brownsea Island (GB). Op die boot: 22 jongens en hun leiders voor een experiment dat het begin zou betekenen van een wereldwijde organi satie. In die eerste dagen van augustus 1907 leidde Baden Powell een kamp, waarin hij zijn ideeën uitprobeerde voor een nieuwe, internationale jeugdbeweging: Scouting. In 1908 publiceerde Baden Powell zijn ideeën in het boek „Scouting for Boys". Op grond «an die ideeën spelen nog steeds 22 miljoen meisjes en jongens over de hele wereld, waarvan zo'n 100.000 in Nederland, het „Spel van Verkennen". Veel van de dingen, die Baden Powell op dat eerste kamp uitprobeerde, worden nog steeds toegepast, bijvoor beeld het spelen in kleine eenheden van vijf of zes kinderen, „patrols" ge naamd. Aan de andere kant is Scouting ook vernieuwd. Als overal in de maatschap pij heeft ook in Scouting de democratisering toegeslagen. Afhanke lijk van de leeftijd varieert de inbreng van jeugdleden van inspraak tot uitspraak. De (bege)leiders, voor zover ze die hebben, zijn meestal ook nog jongeren. Scouting Nederland - overigens met 115.000 junior- en kaderleden de grootste vereniging voor jeugd- en jongerenwerk in Nederland - is nog steeds een bruisende beweging waar nog steeds velen een plezierige vrijetijdsbe steding vinden. Afgelopen zaterdag, 31 juli 1982, was het dus precies 75 jaar geleden, dat de Scouting-beweging begon. Voor velen is dat niet onopgemerkt voorbij gegaan. Op zaterdag 15 mei organiseerde Scouting Heiloo (een samenwerkings verband van de Scoutinggroepen Victo rie, Kaninefaten, St. Theresia en Wahekapa) bijvoorbeeld een manifesta tie om de winkelhof ,,'t Loo". En op landelijk niveau werd er van 20 tot 28 juli een internationaal kamp georgani seerd in de Flevopolders -de Flevomoot- onder het motto: 75 jaar Scouting, 25 jaar Flevopolders. In het weekend van 16 en 17 oktober zal de JOTA (Jamboree on the Air) -een wereld-scou- ting zendgebeuren- in het teken staan van: 25e JOTA, 75 jaar Scouting. Ook Scouting Heiloo doet mee aan dit evenement. Kortom: Scouting, 75 jaar jong!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1982 | | pagina 1