m SPORT EN SPEL w Biljartsociëteitnieuws Recreatiebiljarten TOTAAL 6 BILJARTS m De Vroegte Wint ^kijkpost B.S.C. HEILOO Softbal dames Hengelsp'ortverenigina ZO SCHAAKTOPPOSITIE STRAKS WEER! HEILOO -WESTERWEG 316 B.S.C. Heiloo Honkbal heren THUISWEDSTRIJDEN FORESTERS HONKBAL-SOFTBAL Prettige partij in de biljartzaal Nieuw verkoop keu's foudraals 2 Driebanden - Grote tafels TOURCLUB LE CHAMPION Zwerven over landweggetjes 30 km. 9 September is het precies veertig jaar geleden dat de Noordoost polder droogviel. Deze dag in 1942 was één van de vele mijlpalen uit de geschiedenis van Noordoostpolder. Het begon al 133 jaar geleden. Toen al werd uitvoerig gesproken over de gehele of gedeeltelijke drooglegging van de toenmalige Zuiderzee. Niet zo zeer om meer land te winnen, maar meer met het doel de bevolking voor het alles verwoestende water te be schermen. Er werden veel plannen ontworpen, maar tegelijk weer verworpen. Dat veranderde met de oprichting van de Zuiderzeevereniging. Het bestuur ervan gaf dr. ir. C. Lely op dracht de technische mogelijkheid van de drooglegging te on derzoeken. Dat was in 1886. Door hem werd in acht technische nota's een plan opgebouwd, dat voorzag in een gedeeltelijke drooglegging van de Zuiderzee. Het duurde echter nog tot 1919 - dr. ir. Lely was inmiddels aan zijn derde periode als minister van waterstaat bezig - eer zijn plan tot wet werd verheven. Pas in mei 1939 werd de dijk waarbinnen Noordoostpolder viel gesloten. Voor de gemalen bij Urk, Lemmer en Kraggenburg werd het sein op groen gezet. De polder kon worden leeggepompt. Het duurde drie jaar voordat 50.000 ha zeebodem vrij was gekomen. Dat was 40 jaar geleden. Hoe het gevierd wordt Elck wat wils S 198 18 AUGUSTUS 1982 HEILOOEH BRIDGECLUB prachtige home-runs gezien van Nico Wolven, Jac Esser en Henk Jan v.d.Horst. Lijnden kon toen nog wel iets terugdoen, ingeleid door eveneens een fraaie home-run (9-1) maar de eindstand werd toch door B.S.C. Heiloo bepaald: 11-4. Zaterdag 28 augustus, 14.00 uur speelt B.S.C. Heiloo de thuiswedstrijd tegen Meteoor en hoopt dan het kampioen schap van de districtsklasse binnen te halen. HEILOOER BRIDGECLUB Jtslagen dinsdag 10 augustus 1982: iuinNZ Idames Vreeswijk-v.d.Zijden 55.00 Iheren v. Genabeek-Noom 52.50 lmw. Jacobs-hr. Löhr 49.17 luinOW lmw. Kromhout-hr. Kroonen 57.50 Idames v.Duin-Zwart 55.00 Iheren Hart-v.d.Zijden 49.17 lanje NZ |mw. Admiraal-hr.Vendel 65.00 Idames Klerk-Stark 63.33 |hr. de Git-mw. Hardeveld 39.17 lanje OW |hr. Koster-mw. v. Swol 58.33 lmw. Hoff-hr. Tamminga 53.33 Idames Hart-Weehuizen 45.84 litslagen donderdag 12 augustus 1982: lroen NZ I hr./mw. Toby 60.00 1 hr./mw. Maas 52.50 J hr. de Git-mw. Koens 50.00 lroen OW hr./mw. Groeneveld 55.00 I hr. Bader-mw. Gallee 52.50 heren Koster-Tamminga 50.00 Iruin NZ dames v. Swol-v.d.Zijden 62.50 J. hr. de Wit-mw. Zwart 50.00 I. hr./mw. Huiberts 47.50 lruin OW J. dames v.d.Dool-Neyens 64.17 I. hr. Berkman-mw. Roos 55.00 hr./mw. Haan 50.83 Jrijs NZ dames Hart-Weehuizen 66.67 dames Koster-Visser 50.83 Loes Koster-Yvonne Visser 44.17 llrijs OW I. dames v. Hoolwerff-Spruyt 58.33 I. heren Evers-v.d.Zijden 57.50 dames Klerk-Stark 56.67 Naar aanleiding van de bijzondere sportieve prestaties van zowel de damesselectie softbal als van het eerste honkbalteam, komen zaterdag 4 sep tember oud-internationals naar Heiloo om tegen B.S.C. Heiloo wedstrijden te spelen. Om 14.00 uur speelt een selectie oud-internationals een honkbalwed strijd tegen de Heiloo selectie, om 17.00 uur wordt daarna een softbalwedstrijd gespeeld. Reden genoeg, die middag naar het complex aan het Vennewater te komen en te genieten van naar wij hopen attractief (en misschien soms spectaculair) honk- en softbal. De dames van het eerste softbalteam van B.S.C. Heiloo hebben op eigen terrein, in hun laatste competitiewed strijd het Heiloo'se publiek bedankt. Zij konden dat niet beter doen dan door ook nu hun aanhang te tract eren op een gewonnen wedstrijd. ADO uit Den Haag had vóór de wedstrijd nog theoretische kansen op promotie naar de landelijke eerste klasse. Maar zo de dames aanvankelijk misschien nog enige hoop daarop hadden, dan moet het ze toch snel duidelijk geworden zijn, dat het moei lijk winnen is van dit B.S.C. Heiloo. Lang zag het er zelfs nog naar uit dat Heiloo bezig was aan het spelen van een zogenaamde „perfect game": niet één speelster van de tegenpartij bereikt het eerste honk. In ieder geval werd ADO op overtuigende wijze aan de kant gezet Vóór de wedstrijd werden speelsters en begeleiders van het team voorgesteld aan de burgemeester van Heiloo, drs. G. J. Glijnis die hen feliciteerde met het behaalde kampioenschap. Na de wedstrijd werd het team gehuldigd door de sponsor van het team, garagebedrijf Bakker en Sanches, die een schitterende beker uitreikte en voor iedere speelster een persoonlijk aandenken. R.O.H.EN FOCUS IN ZAALVOETBALTOERNOOI A.s. zondag belooft het een spannen de dag te worden in sporthal „De Meent" te Alkmaar. Op deze dag, 22 augustus, wordt nl. het lang verwachte etherpiratentoernooi georganiseerd, waaraan alle bekende radiostations uit de regio deelnemen. Uiteraard zal ook Heiloo vertegenwoordigd worden en wel door de Radio Omroep Heiloo en Radio Focus. Laatstgenoemde omroep, die elke zondag te beluisteren is, is al een enkele keer in aktie geweest en zal met al haar bekende DJ's te zien zijn. Bram Brouwer, Siem Sig naal, Gert Gazon en de andere Focus- medewerkers zullen zondag om 11 uur hun eerste wedstrijd spelen. Naast Radio Focus zal de inmiddels niet meer bestaande Radio Omroep Heiloo in aktie komen. De R.O.H. speelt sinds mei iedere week zaalvoetbal wedstrijden en heeft dus over routine niet te klagen. De ploeg startte vrij slecht, maar is langzaam maar zeker goed op dreef gekomen. De laatste wedstrijd voor de zomerstop werd dan ook met maar liefst 13-3 gewonnen. Tijdens het toernooi, het begin van het nieuwe seizoen, kunt U kijken naar Mare de Groot, altijd goed voor een paar doelpunten, Alphons de Cock, met zijn gevreesde schot, die op het midden zijn kunsten zal gaan vertonen. Naast Mare en Alphons zal hun kollega Peter ook weer aanwezig zijn. Edwin de Rave hoopt zijn faam als goaltjesdief waar te maken en bovendien moet U debutant Dick van Deventer niet vergeten, die voor de afwezige Jaap Smit stand-in is. Tenslotte staan nog in de zaal doelver- dediger Jan de Boer en laatste man Tom Donkersloot, die de zaak achterin zullen organiseren. Het toeval heeft beslecht dat radio Fo cus en de R.O.H. bij dezelfde poule zijn ingedeeld. Om 11 uur zullen de Heiloo- enaren tegen elkaar uitkomen. In het verleden hebben deze ploegen al eens tegen elkaar gespeeld en Focus won toen vrij gemakkelijk met 6-3. Hoe het deze keer zal verlopen is nog maar de vraag, want het is bekend dat er met een zaalvoetbaltoernooi alles mogelijk is. Naast Focus en de R.O.H. zullen uitkomen het organiserende Radio Madeira, Superstar, A.R.T., Cham pion, W.M.R. en tenslotte Radio Duck- dalf-80 uit Bergen. De entreeprijs is voor een hele dag slechts 1 gulden en het toernooi begint om 10 uur Nog even een berichtje voor ieder jeugdlid van D.V.W. A.s. zatérdag 21 augustus is de laatste viswedstrijd voor onze jeugd. Het verzamelen is weer bij het parkeerterrein De Loet om 8 uur en we gaan dan om 8.30 uur vissen. Er staat nog een mooie prijs boven, want iedereen heeft nog een kans voor de prijs van de grootste vis. Zet hem op dus! Tot zaterdag! 'Mm D.V.W. Zondag j.l. trokken 35 vissers vol goede moed naar het Noordhollands Kanaal te Schoorldam voor hun derde kompetitiewedstrijd baars. Helaas had de baars minder zin dan de vissers zelf. Wel werd vrij veel wit- vis gevangen. De beste vissers waren in de A-klasse: 1. D. Sanches 2. M. Groefsema 3. M. Niele en in de B-klasse: 1.G.Tuyn 2. J. Scholten, Castr. 3. M. Sengers De volgende wedstrijd voor de baars vissers is op zondag 5 september in de ringvaart van Heerhugowaard, maar eerst is er nog een witviswed- strijd op 29 augustus a.s. D.V.W. JUNIOREN 1000 gram 775 gram 650 gram 925 gram 525 gram 375 gram houden die georganiseerd wordt door HSV Vislust te Aalsmeer. Opgave voor die wedstrijd kunt U doen vóór 30 au gustus bij G. Mooy Jr. (tel. 331686), met gelijktijdige betaling a 7,50 p.p. Bedrijven witviswedstrijd 1982 Op zondag 12 september a.s. wordt weer de jaarlijkse viswedstrijd gehou den. De organisatie is wederom in handen van de Soc. Werkplaatsen. Vele uitnodigingen zijn al verstuurd. Mochten er nog bedrijven sportvereni gingen en buurtverenigingen zijn die dit festijn willen meemaken, dan kun nen zij inlichtingen en inschrijfformu lieren verkrijgen bij de Soc. Werkpl. d'Oosterzij, Industrieterrein 8, tel. 330148. Dit is nog mogelijk tot 28 au gustus. Namens Soc. Werkplaatsen, J.H. v. Willigen Na de vacanties en de mooie zomer, waarbij, ook het clubschaak rust kreeg, staan de schakers uit Heiloo en omstreken nu toch weer te trappelen om de strijd op de vierenzestig velden weer te beginnen! Dat kan weer vanaf dinsdag 31 augustus; wanneer de schaakclub "Oppositie" haar jaarvergadering houdt om daarna weer elke dinsdag avond haar clubavond te houden in het „Open Huis" te Heiloo, waar twee zalen ter beschikking staan, een voor degenen, die hun beste spel vertonen onder een ruk aan de pijp, een trek aan sigaar of sigaret, een tweede zaal voor hen, die liever in een zuiverder atmosfeer hun eerbewijs aan Caissa, de godin van het edele schaakspel, willen betonen! Deze clubavonden beginnen steeds om 20.00 uur voor de senioren, om 19.00 uur voor de junioren, echter het juniorenschaak begint pas op dinsdag Bi(jartseizoen '82-'83 weer open: Maandagavond: Bilj. Ver. K.O.T.; Bilj. Ver. Heiloo 82. Dinsdagavond: Bilj. Ver. de Pommerans; Bilj Ver. Egmond. Woensdagavond: Vrij biljarten, geen club. Donderdagavond: Vrij biljarten, geen club. Donderdagmiddag [1-6 uur): B.V. Tikkie Terug. Vrijdagavond: B.V. de Ruine. Zaterdagmorgen: 11.00 uur jeugdbiljarten tot 13.00 uur. Zaterdagmiddag vanaf 1 uur - 6 uur. Voor alle hier spelende leden van Verenigingen gezellig gratis biljarten (bij veel belangstelling per uur afwisselen). NADERE INFORMATIE over de biljartmogelijkheden graag bellen 337288 's middags en's avonds. NIEUWE LEDEN worden aangenomen door B.V. K.O.T. (maandag); door B.V. Heiloo '82 (maandag); door B.V. Egmond (dinsdag); door B.V. de Pommerans (dinsdag); door jeugdbiljarten (zaterdagmorgen). 14 sept. Naast een interne competitie, die, als de Afgelopen dinsdag 10 augustus hebben jecjen 0p jaarvergadering het be- wij de 5e kompetitiewedstrijd gevist. stuursvoorstel willen overnemen, dit- Door jl. zondag in Badhoevedorp te winnen van S.V Lijnden, heeft het eerste honkbalteam van B.S.C. Heiloo de mogelijkheid: gekregen, in de eerstvol gende thuiswedstrijd het kampioen schap te behalen. Lijnden, de degradant van het seizoen '81, werd overigens overtuigend versla gen. Al snel was de stand 3-0 voor B.S.C. Heiloo, de voorsprong kwam daarna niet meer echt in gevaar en werd zelfs uitgebouwd naar 9-0. Toen had het publiek inmiddels 3! Zaterdag 21 aug. Foresters A. adsp honkb. - Flying Petrels: 10 uur, Foresters B. pup. softb. - Alcmaria 12.30 uur; Zondag 22 aug. Foresters jun. softb. - Herons B 15.00 uur; Woensdag 25 aug. Foresters softb. 3 - ODIN 1 19.00 uur; Foresters C. pup. honkb. - ODIN 18.30 uur; Vrijdag 27 aug. Foresters softb. 4 - Rangers 2 19.00 uur; Foresters heren- softb. - Vitesse 3 19.00 uur. JEUGDVISSEN D.V.W. J.l. vrijdagavond had de jeugd van D.V.W. een onderlinge wedstrijd tegen Castricum en Alkmaar. Deze wedstrijd werd gehouden in Casticrum. Dit om dat de eer aan Castricum was. De wed strijd werd gehouden aan de Trompvij- ver en de aanvang was om 19.00 uur. Er stond een stormachtige z.w. wind en het water was er niet diep. Dat was wel jammer, maar ja, daar had ie dere deelnemer last van. Alleen enkele deelnemers die voor de wind zaten, hadden wat voordeel. Er werd betrek kelijk weinig gevangen, en het ergste was dat het later flink begon te rege nen. Dit had tot gevolg dat de wedstrijd werd ingekort. Hierna ging iedereen naar de kantine om wat te nuttigen en om de uitslag te vernemen. Als eerst kwam Alkmaar uit de bus met 99 pun ten, Heiloo werd tweede en Castricum derde met 74 punten. Jammer voor de jeugd van D.V.W., anders hadden wij de wisselbeker mogen houden. Maar ja, volgende keer beter. De opkomst was zeer gering, slechts 10 personen. Het wordt iedere keer minder, komt dat door de vakantie of door andere oorzaken? Laat het ons weten dan kunnen we het de volgende keer anders doen. Er werd de eerste keer gevist in de burgemeestervijver. Daar werd slecht gevangen, de tweede helft wetd gevist achter de driehoeks vijver en daar werd goed gevangen. In totaal werd aan vis gevangen: 2579 cm. De uitslag was: 1. F. Kluyver 483 cm 2.P.V. Heyt 450 cm 3. T. Roest 353 cm 4. F. Kraakman 307 cm De wedstrijd van 28 augustus gaat niet door in verband met werkzaamheden van de jongens. Deze is verplaatst naar dinsdagavond 24 augustus, aanvang 19.00 uur. Laatste wedstrijd verzamelen bij het Maalwater, einde Bayershofweg. Opgeven bij: F. Schouten, Keldercroftlaan 1, tel. 334336. A. Duinmeijer, Termijen 36. tel. 336583. D.V.W. CLAERYN VISWEDSTRIJD Op zaterdag 18 september wordt weer de jaarlijkse viswedstrijd ge- ditmaal in twee groepen zal worden gespeeld, wordt met drie, wellicht vier achttallen deelgenomen aan de Bonds- competitie van de N.H.S.B., de Noord hollandse Schaakbond. Het eerste en tweede achttal spelen daarbij in de tweede klasse, het derde achttal in de derde klasse, maar het eerste achttal wil daaraan nu wat doen en zal trachten te promoveren naar de eerste klasse, waar een club uit een gemeente als Heiloo eenvoudig thuis hoort Maar vergist U niet, de nu 45 seniorenleden zijn lang niet allemaal grootmeesters of meesters en er is bij Oppositie ook voldoende ruimte voor gezelligheidsschaak. Nieuwe leden kunnen zich melden op de dinsdagse clubavond vanaf 31 augustus, dan wel telefonisch bij de secretaris, G. Heeringa, tel. 333239. Of bij de wedstrijdleider, H. Niehaus, tel. 330228. Het lidmaatschap van Oppositie houdt automatisch het lid maatschap in van de N.H.S.B. en een abonnement op het maandblad van de K.N.S.B. „Schakend Nederland". Met schaaknieuws, analyses, partijstel lingen en problemen! Schakers van Heiloo of uit de omstre ken, kom eens over de drempel, laat die T.V. eens uit,'vergeet dinsdagsavonds uw normale zorgen en beslommeringen en ruil ze dan in voor de zorgen, de spanning, de schoonheid van het schaakspel! Nieuwe regeling 65+Vooral deze mensen. IEDERE MIDDAG behalve donderdag en zaterdag voor 2 gulden hele middag per persoon (bij drukte afwisselen). Ook clubs voor 's middags welkom (2 gulden per persoon). [boven de supermarkt] Reparaties kunnen w(j verzorgen Een schitterend spel om uw fantasieën de vr(je loop te laten. ALS U WILTis er vast één van bovengenoemde tijden voor U geschikt. Dinsdagavond 24 augustus komt u te rijden in het „Lange Rond" het waterschap waarin wij wonen. Bij regen en wind een extra pittige rit maar dat kan voor velen juist een dubbele uitdaging zijn. Le Champion gaat er echter vanuit dat het nog steeds mooi weer is en ontvangt u gaarne vanaf 18.30 uur in cafetaria Blakborn, Raadhuisweg 8, Heiloo. Deelnemers- kosten als vanouds. Inl. fam. Maars, Ewisweg 72, Heiloo, tel. 333129. TWEEDE .ZUIDERZEEPOLDER' VEERTIG JAAR DROOG cwam op de vanaf ipara- werd iracht news, epunt ierbij -cam- og uit s de delen ie we egene ia tot. nders ebben eiloo, het innet, Rob, g dat 'ocus- It met imge- 0 uur it" in rs van is 140 ke gedeelte meer mensen als in het oorspronkelijke „oude Em- meloord" tussen de drie kanalen Veertig jaar hebben de bewoners van Noordoostpolder kunnen bou wen aan, op en in dit nieuwe stuk land. Het is uitgegroeid tot een mo dern, landschappelijk aantrekke lijk gebied, waar voor „elck wat wils" te ontdekken valt. Bijvoor beeld een overdekt' en verkeersvrij winkelcentrum, waar het fijn is rond te neuzen. Even buiten de kom van Emmeloord ligt een schit terend bos met een uitgestrekt net van wandelpaden. In dit bos is te vens een verwarmd zwembad, een camping, een hertenkamp en er zijn veie sportvelden. Over sport gesproken. De (gemeente Noord oostpolder biedt de sportbeoefenaar veel. Er zijn onder meer twee sport hallen, 30 gymnastieklokalen, 44 sportvelden, 26 tennisbanen, 2 ma neges, 11 ijsbanen, 1 athletiekcen- trum, 1 paarderenbaan met totali- sator, 1 zweefvliegveld. De meeste van deze voorzieningen zijn in Em meloord geconcentreerd. Uiteraard zet de bevolking van de Noordoostpolder de bloemetjes buiten ter gele genheid van het veertigjarig bestaan van „haar" polder. De viering vindt plaats van 4 tot en met 11 september a.s. De „rode draad" wordt ge vormd door een manifestatie van het bedrijfsleven in daar toe opgebouwde houten ten toonstellingshallen, te zien van maandagavond tot en met zaterdag op de Deel, te Emmeloord. Meer dan hon derd standhouders zetten daar hun beste beentje voor. En verder: Vandaag wonen en werken in Noordoostpolder bijna 38! OOO men sen. De helft ervan woont in Em meloord, het onbetwiste centrum van het nieuwe land. Er zijn mo derne sportaccommodaties, over dekte en verkeersvrije winkelpro menades, scholen voor voortgezet onderwijs, goede gezondheidszorg en veel recreatieve mogelijkheden. Mede daardoor heeft Emmeloord bovenregionale betekenis gekre gen met een verzorgingsgebied van 60.000 a 75.000 inwoners. In de aanvankelijk opgezette plan ning was de bouw van Emmeloord voorzien tussen een meander van drie kanalen, de Lemster-, Urker- en Espelervaart. Daar was volgens de berekening voldoende ruimte voor 8.000 inwoners. Zo groot mocht Emmeloord toen worden. De ontwikkeling verliep echter an ders dan was voorzien. Toen in 1962 de gemeente Noordoostpolder werd gevormd en zich een duidelij ke werkgelegenheidsproblematiek aankondigde door de afvloeiing in de landbouw, is gekozen voor een alternatieve ontwikkeling in dien sten en industrie. Tot één van de belangrijkste vestigingsvoorwaar den behoorde toen een royaal aan bod van woningen. Emmeloord on derging een uitbreiding aan de westkant. Nu wonen in dit westelij- De groei van Emmeloord zal ge staag doorgaan. Op het ogenblik wordt een uitbreiding van Em meloord in zuidelijke richting ge realiseerd. In voorbereiding is in middels een uitbreiding in noord westelijke richting. Tegelijkertijd wordt ook gewerkt aan de bestem mingsplannen van de dorpen. Deze plannen voorzien in een uitbrei dingsmogelijkheid tot omstreeks 1990. Noordoostpolder: een gemeente met 112 ha sportterreinen, 2.500 ha bos, parken en plantsoenen, 640 km. wegen en 140 km. fietspaden, met 1.378 uren zonneschijn en 805 mm. neerslag in 1980, met 98 scholen met bijna 11.000 leerlin gen, met een bibliotheek, twee bi bliobussen, ruim 11.000 lezers, bij na 78.500 boeken en 477.600 uitle ningen. De cijfers zeggen wel veel, maar lang niet alles Over dit in de vader landse geschiedenis toch wel unie ke gebied,. De cijfers zeggen bij voorbeeld niets over het zware werk dat 40 jaar geleden is verzet door de vele pioniers die Noord oostpolder in.cultuur hebben ge bracht. Maandag 6 september: Officiële opening door NCW-voorzitter S. J. van Eyckelénburg 's middags: Optreden Amsterdamse Politiekapel, marathon loop, lossing postduiven enz. Dinsdag 7 september: Herhaling Polderrevue Woensdag 8 september: Dag voor de kinderen, 's avonds muziekfestival Donderdag 9 september: Internationaal standwer kersconcours en herha ling Polderrevue Vrijdag ÏO september: Optreden bands en be kende artiesten Zaterdag 11 september: Finale polderzeskamp Het programma wordt gro tendeels „afgewerkt" in het feestpayiljoen van de ten toonstellingshallen: vier houten hallen van 15 x 65 m. Zaterdag 4 september Première van Polderre vue Emmeloord nü, na 40 jaar.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1982 | | pagina 9