KUN STTWEED AAGSE MET BEKENDE NEDERLANDERS IN HET LOO WIE DOEN ER MEE? «El100 WÈSêèÊë in RECTIFICATIE VOLKSDANSVERENIGING ;;PRIDINI" SPECIAAL BEGINNERS EN TIENERS OPGELET!!!!! CURSUSSEN VOOR DE KOMENDE MAANDEN VAN DE NEDERLANDSE VERENIGING VAN HUISVROUWEN Afdeling Heiloo DE MOOISTE TUINEN VAN HEILOO heiloo niet overal zo mooi WIJKVERENIGING PLAN OOST 4« UITKIJKPOST 25 AUGUSTUS 19» HEILOO li 1 MOOI jJ |houen2Q!1 i U #Y; ,e'ei .Jinji Voor ik weer aan de algemene informatie- begin, voor degenen die 2 weken geleden op vakantie waren, eerst even een rectificatie voor de tieners, begin ners en de leden voor de 3-maandelijkse kursus internationaal. De TIENERS dansen i.p.v. op de Nieuwe Hoeve in de GYMZAAL aan de Kerkakkers, ook de tijd wordt verzet van 18.30 uur naar 19.00 uur en dan tot 20.00 uur. De BEGINNERS en de kursus INTERNATIONAAL worden ook ge geven aan de gymzaal van de Kerkak kers van 20.00 uur tot 21.30 uur! Beide cursussen staan onder leiding van Thea de Waal uit Castricum. Gaan we even terug naar die vakantie gangers. Jullie hebben wat gemist. In de week van 7 augustus jl. tot 13 augustus jl. werd heiloo bezocht door een groep Roemenen, die hier door de bezielende leiding van Joan Dirkson onder werden gebracht bij volksdans liefhebbers, vrienden en buren. Ze hebben een werkelijk fantastische voor stelling gegeven in de Beun. Achter deze perfect georganiseerde week school voor ons toch een beetje de gedachte om meer mensen geïnteres seerd te krijgen in het Volksdansen. Gezien de reacties tot nu toe, is ons dat aardig gelukt! Maar er kunnen er nog meer bij, vandaar nogmaals een stukje in de Uitkijkpost. De meeste mensen denken nog steeds dat het volksdansen door een kleine groep typische personen en vooral op klompen wordt uitgevoerd. Over die klompen zullen we het maar niet meer hebben, want de mensen die dat nog denken, zullen dit stukje waarschijnlijk niet lezen. En die typische personen, ach, het afgelopen weekend tijdens het Internationale Volksdansfestival te Lei den bleek maar weer, dat er toch heel wat van die typische figuren rondlopen. Zo'n kleine 20.000 mensen zijn daar aktief geweest, en of die allemaal zo vreemd waren, dat lijkt mij niet. Wij zijn gewoon een stel mensen, jong, oud, dik, dun, atletisch, a-sportief en nog veel meer, die met elkaar veel plezier beleven aan het volksdansen. En de laatste jaren komt het volksdan sen gelukkig steeds meer uit het verdom hoekje, dus denk je „nou, daar wil ik wel eens een kijkje gaan nemen en het eens proberen", dat kan. Voor het eerst starten wij dit jaar een korte cursus internationaal, van 3 maanden voor degenen die eens willen kennismaken met het volksdansen. Ben je daarna volledig in de ban, dan dans je lekker het jaar uit en anders stop je, even goede vrienden. Hierna volgen de dagen en uren van de groepen, haal jouw groep eruit en kom op 1 september. De kinderen: 8-12 jaar. Hiervoor hebben we een nieuwe dansleidster en wel Gabi v.d.Weide, uit Noord-Schar- woude, van 13.30-14.30 uur, Nieuwe Hoeve, Boekenstein, woensdagmiddag. Tieners 12-16 jaar, o.l.v. Thea de Waal, gymzaal Kerkakkers, 19.00-20.00 uur, woensdagavond. Beginners: o.l.v. Thea de Waal, gym zaal Kerkakkers, 20.00-21.30 uur, Cursus intern, woensdagavond. Half-gevorderden: o.l.v. Corrie Lange- reis, Aula Nieuwe Hoeve, Boekestein, woensdagavond 19.30-21.00 uur. Gevorderden: o.l.v. Corrie Langereis, aula Nieuwe Hoeve, Boekestein, woens dagavond 21.00-22.30 uur. Zullen we dus maar zeggen tot ziens op 1 september!En neem gerust je vader, moeder, broer, zus, vriend, buurvrouw, collega, enz. mee. Wil je nog meer inlichtingen hebben, bel dan even Mieke Meijer, 072-335592. 1Engelse conversatie voor gevorder den. Lerares mw. L. Schaffer. a. maandagmiddag 14.00-15.00 uur, b. donderdagmorgen 10.00-11.00 uur. 2. Engelse conversatie met grammati ca. Lerares mw. B. Bruijnjé-Stel. a. maandagmiddag 14.00-15.00 uur, b. dinsdagmiddag 14.00-15.00 uur. 3. Franse conversatie. Lerares mw. Wijnker-Lainé. a. donderdagmorgen 10.00-11.30 uur, b. donderdagmiddag 14.00-15.30 uur. De lessen van bovenstaande cursussen worden in huiskamerverband gegeven. 4. Huisvrouwengymnastiek met mu ziek. Onder leiding van mw. Van Rijn, van de Land op maandagmorgen van 10.30-11.30 uur in het Open Huis. Eerste les 20 september. Kosten voor 12 lessen 44,- plus 2,50 inschrijf geld. 5. Weven o.l.v. mw. J. Bikker-Breu- gem. aIe jaar: raamweven; eerste les 12 oktober. b. 2e jaar: bandweven, open weven en rond weven: eerste les 2 nov. Beide cursussen omvatten 10 lessen op dinsdagochtend om de veertien dagen van 9.30-11.30 uur. Kosten 75,- plus 2,50 inschrijfgeld. 6. Brood wetenswaardigheden. Docente mw. J. Specht-Keijser, lerares verbonden aan Huishoudelijke en con sumentenvoorlichting H.V.P. In deze cursus komen o.a. de volgende onderwerpen aan de orde: samenstelling van lekkere gezonde broodmaaltijden, verwerking van oud brood, afwisseling in de meeneemlunches voor school of werk, ideetjes om eens wat ander broodbeleg klaar te maken, tussendoor tjes met brood. Verder gaan we brood bakken en leren we de techniek van het kneden, met daarnaast de nodige informatie over meelsoorten, gist en zuurdesembrood. De cursus wordt gegeven in de keuken van de school aan de Pastoor van Muyenweg 16 op dinsdag 5, 12, 26 oktober en 2 november van 9.00-11.30 uur. Kosten ca. 36,50. Opgave vóór 2 september. 7. Bloemschikken o.l.v. mw. A. Kem- perman-Zuidberg. Verzorgen en verwerken van bloemen en groen uit tuin, berm of winkel. Ook deze cursus wordt verzorgd door een ervaren lerares van het H.V.P. Lessen in het Open Huis op dinsdag 2, 9, 16, 23, 30 november en speciaal voor Kerstmis 14 december van 13.30 - 16.00 uur. Kosten ca. 39,-. Opgave vóór 15 september. 8. Bridgecursus voor beginners o.l.v. mw. T. Zomerdijk. Bestaat uit 12 lessen. Kosten afhanke lijk van het aantal deelneemsters. Als u geïnteresseerd bent, laat het ons dan zo snel mogelijk weten opdat wij dan tijd en plaats kunnen vaststellen. Voor opgaven en inlichtingen van bovenstaande cursussen kunt u contact opnemen met mw. A. Bikker-Zwijnen- burg, Op de Wieken 4, tel. 330867 of met mw. J. Bikker-Breugem, Haes- ackerlaan 75, tel. 331273. Liever niet na 17.00 uur en in het weekend. C.D.A. NIEUWS Naar aanleiding van ontvangen ver zoeken delen wij U mee dat U op de dag van de verkiezingen, woensdag 8 september, gebruik kunt maken van de mogelijkheid om U per auto naar het stembureau te laten brengen. Opgave gaarne aan mevr. M. Zeegers-Huberts, de Hofstee 20, tel. 333006, die zich namens het CDA met de organisatie zal belasten. Dan willen wij onze kiezers nog extra attenderen op de mogelijk heid uw stem door een ander te laten uitbrengen de zogenaamde „vol macht". Wie kunnen daar gebruik van maken? 1. Kiezers die op 8 september niet in Heiloo aanwezig zijn b.v. door vakan tie, verblijf in het ziekenhuis, zaken reis. 2. Kiezers die op de dag, of enkele da gen daarvoor, plotseling ziek worden en niet naar het stembureau kunnen gaan. Degene die voor zo'n kiezer stemt, de zgn. „gemachtigde", kan alleen ie mand zijn die op hetzelfde stembureau moet stemmen. Het uitbrengen van die stem kan slechts op het moment dat U ook zelf stemt. Hebt U dus zelf reeds gestemd, dan kunt U niet meer voor een ander stemmen. Tenslotte, indien U uw oproepkaart niet meer kunt vinden, meldt U zich dan toch op het stembureau, U kunt dan wel stemmen. Indien U moeilijk heden hebt en niet weet hoe te hande len dan zijn wij gaarne bereid U be hulpzaam te zijn. Meldt U dit dan even op het eerdergenoemde adres van mevr. Zeegers-Huberts. De Koninklijke Maatschappij Tuin bouw en Plantkunde heeft de keuring van alle voortuinen in Heiloo afgesloten voor dit seizoen. Er zijn prijzen toegekend voor de beste resultaten op het gebied van algemene indruk, bloeirijkheid en onderhoud. In de 12 mooiste tuinen staat een bordje ERE KLASSE, dat is liefhebberswerk van de bovenste plank, verheven boven iedere competitie van le, 2e, of 3e prijs, gaat u zelf maar kijken: F. L. van Ginkel, Ree. Frederiklaan 26, J. Burgering, Heerenweg 141, C. Klooster, de Vang 8, G. van Dillewijn, Kennemerstraatweg 512, J. H. Bou- kens, Obriglaan 21, J.W.F. Göbel, Wilgenlaan 9, F. Moolenaar, Ger- toomsakker 3, H. J. de Vries, de Ronge 19, J. Verberne, Middelhof 57, H. Roodhart, Zevenhuizerlaan 4, J. van Weert, de Blinkenlaan 27, N. M. Noom, Swanendael 10. Alle voortuinen zijn dit jaar 3x gekeurd (voorjaar, zomer en na-zomer). Op onderstaande adressen zijn bordjes geplaatst. Alle prijswinnaars proficiat! Prijsuit reiking op de eerstvolgende ledenavond, U krijgt daarvan bericht. Klassieke tuinen: le prijs: Th. Nanne, Zevenhuizen 22, 2e prijs: J. Tol, Swanendael 8, 3e prijs J. Moolenaar, Cruyscamplaan 30. Heide tuinen: le prijs: J. G. Quee, Breedelaan 30, 2e prijs: Chr. Heidema, Omloop 18, 3e prijs P. van de Wulp, Obriglaan 6. Vaste plantentuinen: le prijs: G. de Heer, Kennemerstraat weg 33, 2e prijs: J. M. A. Rooseboom, Harrelaars 19, 3e prijs fam. Boelen, Termeijen 64. Ornamententuin: le prijs: niet toegekend, 2e prijs: W. Fernee, Kennemerstraatweg 240, 3e prijs: N. Blank, Zuidergeeststraat 3. Overige tuinen: le prijs: W. Bruin, Zevenhuizerlaan 51, 2e prijs: J. Bregman, Oudburgerlaan 1, 3e prijs: J. C. P. Hemmer, Heerenweg 172. Alle le prijswinnaars promoveren voor volgend jaar naar de ERE-KLASSE.... en het is een kunst om daar in te blijven! Vele bekende Nederlanders zullen ook dit jaar weer persoonlijk aanwezig zijn met hun werk op de grootste kunst manifestatie van Noord-Holland, die op vrijdag 27 en zaterdag 28 augus tus voor de tweede keer zal worden ge houden in dé Winkelhof 't Loo. Vorig jaar gingen Jan Braam en Jean Thomassen eens om de tafel zitten en werd het plan geboren om Heiloo een nieuw evenement te geven in de vorm van een kunstmanifestatie. Nu is dat niet zo bijzonder, want er zijn in Noord-Holland heel wat kunst manifestaties, zoals de kunstmarkten in Bergen. Braam en Thomassen wilde iets an ders, want bij de meeste kunstmani festaties heeft men gewoon de kunste naars uit de desbetreffende gemeente opgetrommeld en kan het publiek hun nieuwste werk zien. Dit moet echter e?n grote manifestatie worden waar het publiek veel kan zien. Vorig jaar werd het een groot succes en veel men sen kwamen naar de Winkelhof. Ook de kunstenaats waren dik tevreden en velen hebben zich ook dit jaar tot Thomassen gewend om mee te mogen doen. Een onlangs door Thomassen georga niseerd spektakel in Leidschendam trok maar liefst 50.000 bezoekers. Dit jaar kon men reeds een voor proefje zien in juni, waar werk van be roemde schilders als Johfra zomaar op een plein in de Winkelhof te zien was. Naast het werk van Victor Linford en Axel Kreher. Dit jaar zijn er een aantal nieuwe gezichten te zien zoals Gerard Koopmans en Ad v.d. Brink uit Zoetermeer, en Jenny Neuman uit Laren. Verder is Leni Linteloo nieuw en, Maryanne Baptist. Vertrouwde ge zichten zijn Ciska Peters, IJf Blokker, Ine Veen, Abraham Brouwer en Jean Thomassen enz. Op vrijdag, 27 augustus begint de kunstmarkt om 10 uur tot 21.00 uur. Zaterdag van 9.00-17.00 uur. Het is aan te bevelen op beide dagen langs te komen daar er een aantal kunstenaars alleen op vrijdag of alleen op zaterdag staan. Bewoners van de Rookamer zijn tot de ontdekking gekomen dat de leus: „Heiloo is mooi, houden zo" waar schijnlijk niet geldt voor de plantsoe nendienst van de gemeente zelf. Ze hebben daar overigens ruim de tijd voor gehad omdat het plantsoen aan de Ewisweg/Rookamer al heel lang be hoorlijk onderhoud moet ontberen. Waar eerst een pracht van gele begroeiing de omgeving opfleurde, rest nu alleen nog maar het geel van afgestorven onkruid. Waar die be groeiing nog niet afgestorven is, tiert ze welig, dat waarschijnlijk tot groot genoegen van de gemeente die er weigert De Franse les kan nu ook 's avonds gevolgd worden en daarvoor kunt u zich opgeven bij onze lerares persoonlijk. Tel. 336882. Ook de bridgecursus gaat binnenkort weer van start, daarover hoort u over enige weken meer. 't Zelfde geldt voor de naaicursus. Voor alle cursussen waar geen datum voor staat graag opgeven voor 1 september en wel bij: Duuf v.d.Kolk, Pauwweijdt 6, 1851 EN Heiloo. Tel. 335785. ORGELCONCERT FEIKE ASMA GROTE KERK ALKMAAR Op woensdag 1 september, nog juist voordat een aanvang wordt gemaakt met de restauratie van het orgel in de Grote Kerk te Alkmaar, zal de organist Feike Asma nog éénmaal het "Schnitger-orgel" met zijn 55 sprekende stemmen in deze, om zijn voortreffelijke acoustiek geroemde kathedraal, bespelen. Dit grote orgel, dat een volstrekt unicum wordt genoemd, omdat men nergens in de wereld een historisch orgel van zulk een grote omvang, belangrijkheid en authenticiteit aantreft, zal door de iets behoorlijks aan te doen. Bewoners hebben al verschillende keren contact opgenomen met Openbare Werken maar ze kregen elke keer nul op het rekest. De werkzaamheden die er hebben plaatsgevonden, leidden er volgens hen toe dat nu in ieder geval alle oorspronkelijke beplanting is afgestor ven. Om er de aandacht op te vestigen dat Heiloo niet op alle plaatsen zo mooi is als men beweert, is er in het gewraakte plantsoen nu een bord verschenen met de tekst: „Heiloo is mooi, houden ZO?" waarmee de plaatsers hopen te bereiken dat het nu ook aan de gemeente zelf zal opvallen dat er nodig wat gebeuren moet. ZUID-AMERIKAANSE DANS- EXPRESSIE Liesbeth de Vries. Abraham Brouwer: landschap in Overijssel. Firma Flentrop uit Zaandam worden gerestaureerd. Aan dit beroemde "klankjuweel" heeft Feike Asma (1912) zeer bijzondere herinneringen. In de twintiger jaren immers ontving hij op dit instrument zijn lessen van Jan Zwart en was hij ook diens registrant op de talrijke concerten die zijn leermeester op dit orgel met zijn onvergetelijke klankenpracht heeft gege ven. Zelf gaf hij daar zijn eerste concert in september 1930. Het programma dat zal worden uitge voerd luidt: Chbralvorspiel "Aus tiefer Nof schrei ich zu dit"; "Vor deinen Thron tret ich hiermit" en Preludium en Fuga in e, J. S. Bach; Fuga over B.A.C.H., R. Schumann; Bebedictus, Max Reger; le deel uit de Sonata in g kl.Jan Zwart; Trio en koraal Gez. en Toccata ps. 75, Feike Asma. Aanvang 20.15 uur. Zuid-Amerikaanse muziek. Het heeft dus niets te maken met ballroomdans maar wel met theater en puur dans plezier en lichaamsbeheersing. Ook is het niet aan leeftijd gebonden of aan geslacht, we hebben ook mannen op les! Wie er graag meer over wil weten is van harte welkom om 2 september a:s. te komen kijken of meedoen op de "open" avond in de gymzaal van de Lidwinaschool aan de Pastoor van Muij- enweg in Heiloo. Of bel even op naar Roos Musch-Margiono, tel. 072- 33 74 62. N.B. We zijn er iedere donderdagavond van 20.30-22.00 uur. Op donderdag 2 september a.s. start er weer een nieuwe kursus Zuid-Ameri kaanse dansexpressie in Heiloo. Dit is een vorm van dansen en bewegen die nog niet zoveel bekendheid heeft in Nederland maar wie er aan begint is al gauw'ënthousiast over dé vrolijke Zuid- Amerikaanse muziek, de grote ver scheidenheid aan dansen en de ont spanning die deze manier van lichaamsbeweging teweeg brengt. In het afgelopen seizoen is er in Heiloo heel wat gedanst en binnen drie maan den hadden de \deelnemers en -neem- sters al heel wat dansen onder de knie! Tegen de verschillende oefeningen werd in het begin nogal vreemd aange keken. omdat men nog geheel on bekend is met deze manier van trainen. Maar er werd ook heel wat afgelachen als het niet meteen lukte en men het gevoel had met zes benen bezig te zijn inplaats van twee! Na drie maan den was echter iedereen in staat de ingewikkelde Samba uit B razilië te dansen. Daarnaast hebben we ettelijke dansen uit Argentinië geleerd, een dans van de Aymarci indianen uit Bo- livië en een merenque uit het Caral- bisch gebied. Per week zijn we ander half uur intensief bezig, we beginnen met een warming-up te vergelijken met die van het Jazz-ballet en daarna studeren we een dans in en herhalen wat we al kunnen, allemaal op vrolijke Zo, voor de meesten van ons zit de vakantie er wéér op, en we kunnen weer fris starten met de cursussen van wijkvereniging „Plan Oost". Op de eerste plaats starten we weer op de maandagavond met etsen. Deze cursus begint op 14 september 's avonds om 19.30 uur. Dinsdagmorgen start ook tekenen onder leiding van een bekende kunste naar. We hopen dat daar voldoende animo voor is. De tijden zijn zo gepland dat degene die er aan mee willen doen op tijd weer klaar zijn, voor de kinderen uit school komen, 's Morgens van 9.30 tot 11.30 uur. Woensdagmorgen gaan we boetseren onder leiding van een heel kundige Jean Thomassen, Indiana dream. lerares. Binnenkort zult u versteld staan van uw eigen kunnen. Ook daarvoor zijn de tijden aan genomen om weer op tijd thuis te zijn voor de kinderen. 9.30 tot 11.30 uur. Vegetarisch koken gaat ook op woens dagavond van start. Eindelijk is nu iedereen in de gelegenheid om te komen, die alleen op de woensdag konden. We hopen dan ook op een flinke opkomst. Het zijn 7 avonden en we starten op 8 september 's avonds om 7.45 uur. U moet daarvoor meenemen 1 thee doek. Voor de ingrediënten zorgt onze lerares. Kosten 80,- voor deze cursus. Hope lijk veel animo. Oa. Maryanne Baptist, uit Heerhugo waard Kreeg haar opleiding aan de Rietveld academie. Abraham Brouwer, uit Heiloo, lid van de kunstenaarsvereniging 77-11. Ad van den Brink, uit Zoetermeer, opleiding aan de Rotterdamse aca demie. Maakt momenteel werk in brons en keramiek, maakt ook schil derijen en goaches. Jan Hollenberg, uit Ursem. Maakt veel etsen en Litho's met typisch Noord Hollandse voorstellingen. Mar(jke Karsten, uit Heerhugowaard maakt wandkleden en doet aan potten bakken. Gerard Koopmans, uit Zoetermeer. surrealistische schilder. Leni Lintelo, uit Zoetermeer vervaar digt handgemaakte poppen die met het theater te maken hebben. Hilke Lugthart, uit Amsterdam. Een abstracte schilder. Jenny Neuman, uit Laren. Met wand kleden. zij hanteert diverse technieken. Catharina Olgers, uit Heiloo, bekend beoefenaarster van zgn. volksschil derkunst. Rosemarie van de Pieterman, uit Heerhugowaard. Met wandkleden en keramiek. Nella van Os, uit Limmen, maakt aquarellen'en beeldbouwwerken. Jean Thomassen, uit Den Haag. Olie verfschilder. Organisator van vele kunstmanifestaties. Cor Troostheide, uit Heiloo, grote motor achter d e kunstenaarsver eniging 77-11 maar ook in het be stuur van Tintoretto. Hugo Vermeulen, uit Leidschen dam. studeerde aan Haagse academie, maakt olieverfschilderijen en etsen. Rietje van der Veen-Veen, docente tex tiele werkvormen uit Oostvoorne. Maakt wandkleden en bedrukt ook de stofen zelf. Maakt ook zijden sjaals waar veel belangstelling voor be staat. Liesbeth de Vries, uit Heiloo eveneens docente textiele werkvormen, maakt textielschilderijen" Han Wellerdieck, uit Bergen, aquarel list en schilder. J. Hollenberg; ets kerk van Schermerhorn.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1982 | | pagina 12