VERENIGINGS NIEUWS Geachte lezer(es), Gaarne geven wij hieronder, in datum volgorde, wat er het komende seizoen in ons eigen theater ,,De Beun" gaat gebeuren. Knip dus deze pagina uit en bewaar hem op een handige plek. Niet alleen de plaatselijke verenigingen worden hieronder vermeld, doch ook de professionele groepen staan duidelijk herkenbaar aangegeven. FALKLAND TONEEL uitknippen en bewaren UITKIJKPOST 25 AUGUSTUS 1982 Ü1TK Het Bestuur PROGRAMMA ST. DIENST VERLENING 1982 -1983 De Stichting Dienstverlening Alkmaar/ Heiloo is een instelling die in Heiloo en Alkmaar o.a. sociaal culturele aktiviteiten organiseert voor mensen van boven de 55 jaar. De Stichting Dienstverlening werkt o.a. samen met de Katholieke Bond voor Ouderen, de Algemene Bond voor Ouderen, het Nivon en het Welfare Rode Kruis. De aktiviteiten die dit seizoen 82/83 in Heiloo georganiseerd worden zijn: In ons eigen gebouw aan de Wester- weg 294, 't Trefpunt, dinsdagochtend van 9.45 tot 12.00 uur. OUDERENKOOR Het koor heeft ongeveer 35 leden en staat onder leiding van mevr. Dijkstra. Het koor vindt het belangrijk zo goed mogelijk te zingen, maar voor gezellig heid wordt ook plaats ingeruimd. Vorig jaar gaf het koor uitvoeringen in Beek bergen en Beverwijk. Dit jaar hoopt men ook in Heiloo op te treden. Nieuwe leden zijn van harte welkom! Ook als u nog nooit op een koor gezeten heeft. Want niet het winnen, maar samen met anderen zingen is het voor naamste doel. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij de heer Scholten, tel. 33 47 97 of bij de Stichting Dienstverlening. Kosten: 0,75 per keer. Dinsdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur handwerken Vergeet u vooral de volgende datum niet te noteren: op donderdag 30 sep tember vindt er een verkoop van vele handwerkprodukten plaats in het Open Huis boven Winkelcentrum 't Loo. Tijdens de open dag voor oude ren. Als de vele uren werk die in de artikelen gestoken zijn berekend zou den worden, waren deze niet te be talen! Op 30 september zijn echter voor re delijke prijzen de prachtigste dingen te koop. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij mevr. Crabbendam, tel. 33 30 24, of bij de Stichting Dienstverlening. Kosten: geen. Woensdagochtend van 9.00 tot 12.00 Woensdagochtend van 9.00-12.00 uur Engels voor beginners. Voor veel ouderen zijn de engelse les sen van mevr. Keizer reeds een begrip geworden. De nadruk ligt op het leren spreken en verstaan van de taal. Een vooropleiding is niet vereist. Inlichtingen bij de Stichting Dienst verlening. Kosten: 7,50 per maand. Donderdagochtend van 9.00-12.00 uur Engels. Zie engels voor beginners. Vrijdagochtend van 9.30-12.00 uur Koersbal. Een twee jaar geleden tij dens de open dag voor ouderen geTntrodeneerd spel dat ook in Heiloo nu reeds vele enthousiaste beoefe naars kent. Het is een binnenspel voor maximaal 18 personen en heeft wat weg van bowling en jeu de bou les. Gezellig om te doen en je blijft er spelenderwijs fit bij. Inlichtingen te verkrijgen bij mevr. Bos, tel. 33 47 62, of bij de Stichting Dienstverlening. Kosten: 0,75 per .keer. Naast de aktiviteiten in 't Trefpunt worden in het Open Huis, boven Winkelcentrum 't Loo, de volgende ak tiviteiten georganiseerd: Maandagmiddag van 13.30-16.30 uur Handwerken. Zie handwerken op dinsdagmiddag. Donderdagochtend van 10.00-12.00 uur Gespreksgroep. Voor deze gespreks groep wordt gebruik gemaakt van de gespreksmappen van humanitas Tedere tijd is leeftijd' en 'In de loop van je leven'. Onder gespreksleiding van mevr. Cochius en mevr. Mulder worden on derwerpen besproken die de positie van ouderen in de maatschappij en de positie van uzelf als thema hebben. Er verandert, soms bijna ongemerkt, soms met een hevige schok een hele boel in het leven als men, zoals uzelf 65 jaar en gepensioneerd (of uw man) wordt; als u als oudere alleen komt te staan; als kinderen het huis uit zijn; soms een andere invulling of rol voor het leven gevonden moet worden. Vele ouderen maken dit mee: Ouder worden we allemaal. Waarom dan niet met anderen over deze onderwerpen praten en nadenken? Inlichtingen bij de Stichting Dienstverlening. Kosten: ƒ0,75 per keer gespreksmap. Donderdagmiddag Van 13.30-17.00 uur Gymnastiek. Mevr. Poeze heeft na haar opleiding voor gymnastieklerares cur sussen 'meer bewegen voor ouderen' en 'gymnastiek voor ouderen' ge volgd. Gedurende driekwartier krijgen spieren en gewrichten door middel van aangepaste oefeningen de nodige aandacht om soepel te worden of dat langer te blijven. Samen met een groep van ongeveer 12 dames en heren (de laatsten zijn wel onder vertegenwoordigd) worden in speelse sfeer oefeningen gedaan die aan uw verminderde beweeglijk heid aangepast zijn. Inlichtingen bij de Stichting Dienst verlening. Kosten: 0,75 per keer. Vrijdagochtend van 11.00-12.00 uur Volksdansen. Verleden jaar werd hij uitgenodigd voor een volksdantoernee naar Zuid Amerika, dit jaar geeft de heer Meijer weer enthousiast leiding aan een groep van 35 oudere volks dansers. Ook bij deze aktiviteit geldt dat meedoen belangrijker is dan de beste zijn. Als dansend, onder vluge en langzame muziek, bent u zeer ge zond bezig om uw lichaam en met name uw benen in goede konditie te houden. Inlichtingen bij de Stichting Dienst verlening. Kosten: 0,75 per keer. In het Alkmaarse Zwembad 'de Hoornse Vaart' wordt op donder dagochtend van 10.45-11.45 uur en van 12.00-13.00 uur gezwommen. Met een speciale bus wordt u gebracht en weer opgehaald om gedurende een uur in' het diepe bassin eens lekker te zwem men, trimmen, of te duiken, of in het ondiepe bassin de kunst van het zwem men machtig te worden. Want voor vele ouderen geldt, dat zij vroeger vaak niet de kans hadden om het goed te leren. Maar laat deze kans u niet door de vingers glippen en probeer eens met leeftijdgenoten of het u bevalt. In lichtingen te verkrijgen bij mevr. But- zelaar, tel. 33 05 00 of bij de Stichting Dienstverlening. Kosten: 14.50 per maand (incl. vervoer). Naast deze aktiviteiten van de Stichting Dienstverlening Alkmaar/Heiloo organiseren de Katholieke Bond voor Ouderen iedere dinsdag- en don derdagmiddag, en de Algemene Bond voor Ouderen iedere zondag-, woens dag-, en vrijdagmiddag van 13.30- 17.00 uur in respectivelijk het Bruno- gebouw aan de Pastoor v. Muijenweg 12 en 't Trefpunt aan de Westerweg 294 een SOOS alwaar gekaart, gebil jart, spelletjes gedaan, en gepraat wordt. De Soos voor ouderen is voor iedereen van boven de 50 jaar toegan kelijk. Op 30 september, donderdag, vindt er in het Open Huis boven Winkelhof 't Loo een demonstratie plaats van een aantal van bovengenoemde aktivi teiten. Mocht u zich nog niet aange meld hebben, of nog twijfelen en lie ver eerst eens wat 'rondkijken' dan ra den wij u éen bezoek aan die open dag voor ouderen zeker aan. De Stichting Dienstverlening Alkmaar/ Heiloo houdt dagelijks spreekuren van 9.00-10.00 uur in het Open Huis, 't Loo 19, tel. 33 12 97. COMMUNICATIE VERENIGING HEILOO(27 MC) Zo beste leden, hier zijn we weer. Jul lie hebben ongetwijfeld wel gehoord dat de geplande veldvoetbalwedstrijd op 18 augustus niet doorgegaan is. Dit lag voor het grootste deel aan de weersomstandigheden waardoor de beheerders van het veld het voor het veld niet gezond achtte wanneer er op gespeeld werd. Maar niet getreurd, deze wedstrijd houden wij natuurlijk nog tegoed. Er is nog geen datum af gesproken, maar dit horen jullie bij tijds. We blijven nog even bij hetzelfde on derwerp, maar verplaatsen ons dan naar afgelopen zaterdagavond. Op die avond was er dus de wedstrijd tussen de teams CVH 1 en CVH 2. Deze teams waren dus samengesteld uit het leden bestand en eventueel aangevuld met enkele gastspelers. Wel, ik kan zeggen dat beide teams er een groots spekta kelstuk van hebben gemaakt. Het publiek was al meteen vanaf het be gin niet meer stil te krijgen, dit mede door de verrichtingen van de spelers op het veld. Het was met recht een happening te noemen. Wij zijn dan ook van plan om van deze wedstrijd een traditie te maken (bij voldoende animo), bijv. aan het begin of eind van het seizoen. De uitslag was trouwens 5-5 of 6-5 voor CVH2, maar over het laatste doelpunt bestaan bij sommige spelers nog twijfels over de geldigheid. De spelers en scheidsrech ter zijn trouwens na de wedstrijd voor hun inzet ..geridderd" wat bij iedereen in zeer goede aarde viel. Dan wil ik het voetbaldeel afsluiten met de be kendmaking van de volgende wedstrij den: 4 september tegen Radio Focus (in 't Vennewater) en op 11 sep tember tegen Westerstorm te Schagen. Dan verlaten wij het voetbalgebeuren en kijken naar 28 augustus. Op die dag zal er een kraptenaktie gehouden wor den. Daarom vragen we aan jullie: kom ons een handje helpen op die dag, ook al zou je bijv. maar 1 of 2 uren tijd hebben. We zijn er in ieder geval zeer dankbaar voor. De volgende dag, 29 augustus dus, doen we mee aan de zeskamp te Castricum. Heb je zin om mee te doen, geef het even door. We hebben 3 heren en 3 dames nodig. Mensen, dit was het weer. Het is een aardig stukje geworden, dacht ik zo. Tot de volgende week, zelfde tijd, zelf de golflengte, groetjes oei, 831 (jack) Naast beginners, ook gevorderden Naast de genoemde lessenreeks voor beginners vangt op 11 februari 1983 een vervolgkursus gevorderden aan. Voor inlichtingen kan men terecht bij Jan Visser, Egelenburg 24, tel. 334921 en Joop Koorn, Groot Barlaken 57, tel. 334001. Op vrijdag 17 september is er in het Open Huis een zgn. instuif- avond en tijdens de inschrijfavond/in- formatie-avond van het NIVON op woensdag 8 september, eveneens in het Open Huis kan men zich ook in formeren en opgeven voor deze geolo- giekursussen. NIVON WINTERPROGRAMMA bijzonder veelzijdig programma met kursussen en aantrekkelijke avonden Avond gewijd aan sterrenkunde Indertijd was er voor het NIVON een serie avonden over sterrenkunde, on der leiding van de heer C. Hoogvorst, welke een intense aandacht kreeg. Tot slot werd de Sterrenwacht in Heiloo be zocht. Onze plaatsgenoot George Vleeming houdt op vrijdag 4 februari een lezing over dit onderwerp. Het ligt in de bedoeling, daarbij aansluitend, een bezoek te brengen aan het nieuwe planetarium in Amsterdan. IJsland in de branding" is een onderwerp waarover de heer Regensburg uit De Rijp, spreekt op zaterdag 12 maart. Dit fascinerend land werd door de heer Regensburg meermalen bezocht. Er zullen dia's en films vertoond worden. Kinderwerk samen met Pappod Aanta, exkursies etc. Naast de vele kursussen kreativiteit j_jet ^IVON organiseert ook, zoals ge bruikelijk een aantal exkursies en weekends. Op 4 en 5 september is er het wandelweekend waarover we het een en ander publiceerden; samen met de afdeling Castricum gaat mer^ op zondag 19 september, cjg duinen in. Onder leiding van Jan Laan. De Rijp wordt op zondag 3 oktober bezocht. Doel o.a. een bezoek aan het mu seum. Naar Hoorn gaat men op zater dag 6 november, een stadswandeling onder deskundige leiding. In navolging van geslaagde pannekoe ken en „Snert" weekenden volgt op 26 en 27 februari een boerenkool weekend. Weer op het natuurvrienden huis „Banjaert" te Wijk aan Zee. De gebroeders v.d. Laan zullen het hebben over hun hobby oude muziekinstru menten maken en bespelen. Op zater dag 26 maart gaat men naar het prach tige binnenduinslandgoed „Elswoud". Het gezelschap wordt rondgeleid door de heer S. Reede. In Krommenie is een wandeling ge pland langs oude gevels, op zondag 17 april, zaterdag 28 mei gaat het NIVON naar IJmuiden-Santpoort, om o.a. het Pieter Vermeulen-museum te bezoeken en tenslotte blijft men in de buurt. Namelijk naar de Egmonder- hout. een klein, natuurlijk gebied aan de rand van Alkmaar, o.l.v. van mevr. W. Zijp-Kamphuis van het I.V.N. en wel op zondag 5 juni. Kinderwerk start op 15 september Het kinderwerk van NIVON in samen werking met Pappod wordt voortgezet. Het vangt aan op woensdag 15 septem ber. Voor kinderen van 6 t/m 12 jaar. De leiding berust bij Riet Buis. De bij eenkomsten vinden plaats in de oude volksmuziekschool aan de Past. van Muyenweg, van 2 tot 3.30 uur. We willen het hier, voorlopig, bij laten. Wij komen op de NIVON-aktivi- teiten iedere week terug in de Uit kijkpost. Wil men het uitvoerige pro gramma in zijn/haar bezig hebben, men wende zich tot Nel Vader, Vries wijk 160, tel. 333752. JEUGDCLUB "RUIMTE" Na een geslaagde openingsavond van onze jeugdsociëteit op vrijdag 20 au gustus j.l., willen wij nog even vermel den dat, niet zoals in de krant stond, onze volgende avond is op vrijdag 28 augustus, maar zal plaatsvinden op vrijdag 27 augustus. De club „Ruimte" is open jeugdwerk. Elke vrijdagavond zal er een onderwerp behandeld worden, welke variëren van films, life optredens tot clubweek enden. Iedere vrijdagavond van half 9 tot 12 uur in de kelder van de Gerefor meerde kerk aan de Noordergeest straat. Als je tussen 16 en 20 jaar bent, ben je van harte welkom. Tot vrijdag. waarover wij vorige week al in het kort berichtte en waarvoor we U ook, als be langstellende, willen verwijzen naar de advertentie in de Uitkijkpost van van daag, organiseert het NIVON nog de kursus: ouderwijs, onderwijs; en de ge spreksgroep: „Iedere tijd is leeftijd"; waarover wij berichten of het nog af zonderlijk zullen doen. Aktiviteiten welke al in voorgaande jaren tot ont plooiing kwamen en met sukses. NIVON HOUDT LANG HERFSWEEKEND De reiscombi van het Nederlands In stituut voor Volksontwikkeling en Na- tuurvriendenwerk (NIVON) organiseert een lang herfstweekend van 29 t/m 31 oktober op het Natuurvriendenhuis „De Bosbeek" in Bennekom. Een huis, dat uitstekend is ingericht en bijzonder prachtig gelegen is. De leiding berust bij mevr. J. Schekkerman. Voor in lichtingen in Heiloo, de heer D. Vis ser, Bayershoffweg 31tel. 330078. Uitbreiding van kursussen geologie Nivon - voor beginners en gevorderden De# belangstelling in Heiloo voor geologie, is groeiende. De afd. Heiloo van het NIVON nam dit werk op in 1980. Voor het seizoen 1982/1983 is het NIVON zelfs gekomen met een belang rijke uitbreiding van haar aktiviteiten op dat terrein. De heer S. Dekker uit Winkel, zal een 9-tal avonden leiden voor beginners in de geologie. Be handeld zal worden het ontstaan van de aarde en haar gesteenten, alsmede de verwering en metamorfose van die ge steenten tot hun huidige vormen. De heer Dekker vertelt boeiend en doet dit aan de hand van steenvoorbeelden uit heel Europa en vertoont ook dia's ter ondersteuning van zijn kursus. Als U nog niet enthousiast bent, wordt U het wel! De eerste avond is op 24 september, de laatste op 28 januari 1983. Honger is armoede Naast de genoemde kursussen en die vermeld wordt elders in de Uitkijk post, over geologie, houdt het NIVON zo als gebruikelijk is een aantal avon den over tal van onderwerpen. Wij ko men daar steeds apart op terug. We willen nu reeds de onderwerpen, in het kort, publiceren. Honger is armoede, wordt besproken op donderdag 23 september in thea ter De Beun. De bekende journalist Ka- rel Roskam is dan aanwezig en er zal een film vertoond worden. Eén avond, zaterdag 9 oktober, is ge wijd aan de bergsport. Vooral voor mensen die geïnteresseerd zijn in de bergsport een bijeenkomst die zij niet mogen missen. België, het hart van Europa Evenals voorgaande jaren staat bij het NIVON een land centraal. Dit maal, op zaterdag 20 november België, het hart van Europa. Films zullen er o.a. ver toond worden over België als vakantie land, de kuituur en de folklore. Het Bel gisch Verkeersbureau verleent haar medewerking, evenals de Openbare Bibliotheek. Het bekende toneel stuk „Peer Gynt" zal op zaterdag 15 januari besproken worden door het echtpaar Brouwer uit Alkmaar. Het echtpaar kent de sfeer van Noorwe gen, waarin „Peer Gynt" zich afspeelt en zij zullen de muziek van Edv. Grieg laten horen. betekent CJP kortingen voor CJPen 65+ Maart 19. De fanfare „Eensgezind heid" met de altijd aparte klank van „koper". Niet alleen op straat maar ook in de concertzaal zal deze muziek u veel genoegen verschaffen, o.l.v. dhr. Karl Fullbrandt. Maart 24 26. Toneel ver. Falkland met een avondvcforstelling. Nadere informatie volgt. Maart 29. Wie kent niet de naam; Ton van Duinhoven? Samen met 5 collega's speelt hij op deze avond 2 beroemde engelse één-akters, en hoe!! Een avond van grote klasse. Entree 20,-.* Mei 6-7-9-10-11. Filmliga. December 17-18-20-21-22. Filmliga. Januari 7-8-10-11-12. Filmliga. Januari 14-15-16. De musical „Oliver" staat voor 3 voorstellingen duidelijk centraal bij de Theatergroep „Hori zon". Januari 30. Een Mid-winter koffie concert. Een uitzonderlijk programma, geheel in de stijl van de middeleeuwen. Vocaal, maar vooral instrumentaal een belevenis door het „Gheselscap goet ende fyn". Entree/ 5,-. Voor verkoopadressen: Holland International Boekhandel Piet Avis Knip en barbershop Jan Braam Februari 13. Een duidelijke kindervoor stelling op de middag van deze dag. Gezien het succes van^et vorig jaar beslist weer een goéde keus. De „Hanswijkertjes" weten er wel raad mee! Februari 18-19-21-22-23."Filmliga. Maart 5. 50 samen musicerende dames en heren brengen in goede harmonie en enthousiasme een gevarieerd pro gramma van oude en nieuwe stukken o.l.v. hun dirigent Henk van Veldhui zen. Wij spreken hier over de Harmo nie Caecilia. Maart 11-12-14-15-16. Filmliga. Maart 19. Speciaal voor de kinderen komt naar Heiloo het bekende Kinder circus „Santelli". Een middagvoor stelling met vele verrassingen. Entree 5,-. April 8-9-11-12-13. Filmliga. April 16 17. De toneelver. Falkland brengt 2 middagen boordevol met kin- derplezier. Nadere informatie volgt nog. April 22-23-29-30. Ons plaatselijk operette gezelschap H.O.V. brengt U „La Mascotte", een operette van Ed. Audran. 80 medewerkenden staan dan voor U klaar om U te tracteren op een onvergetelijke operetteavond. Met een volle (orkest) bak, zoals het vorig sei zoen met „die Csardasfürstin" zal het zaak zijn u snel van toegangskaar ten te voorzien. Het Zaans Opera- en Operetteorkest staat onder leiding van Wint Noteboom en de regie is waar in handen van Greet van Halm. Entree/ 15,-. Sept. 18 Speelt 's avonds het Nd. Hollands Jeugdorkest o.l.v. Bram Hij mans. Niet alleen klassiek, doch ook modern werk valt te genieten. Goede muziek met jeugdig elan. Entree/ 10,-. October 22 (om 20.15 uur) en October 24 (om 13.00 en 15.00 uur) Toneelver. Falkland brengt voor de kinderen de musical „Bekijk het maar" Aan dit muzikaal gebeuren werken 40 kinderen en 6 volwassenen mee. Thema; Het generatieverschil. Oude ren maken de regels, maar zijn die wel altijd zo goed? Door kinderogen gezien zeker niet! Entree/ 4,-. Don./ 1,50. Oktober 28. Jubileumviering van de Ned. Ver. van Huisvrouwen met de re vue: 'De Moeder-Bravoü'. Alleen voor leden en genodigden. November 12 13. Toneelver. Falk land brengt het Griekse drama „An tigone" in een moderne bewerking van de Franse schrijver Jean Anouilh. Entree/ 6,50 Don. 2.50. November 3 Kleinkunst-cabaret. Jan Blaaser met zijn filosofische solo „Man alleen". Geniet zoals duizenden vóór U hebben genoten. Entree 17,50. November 14 Een koffie-concert door „la Bergamasca", een ensemble dat een repertoire brengt van Vroeg- Barok tot Vroeg-Klassiek. Er wordt gespeeld op antieke instrumenten of getrouwe copieën daarvan. Entree/ 5,-, November 19-20-22-23-24 Filmliga. December 3-4-6-7-8 Filmliga. December 11 Een klucht met een grote K. Dat mag gerust gezegd worden van „Een scheve schaats", gebracht door het Theater van de Lach met o.a. John Lanting. Entree 20,-. Januari 18. Een solo-optreden van één van de meest erkende cabaretiers van de laatste jaren. Veel eigen tek sten. "prettige presentatie, kortom Frans Halsema, die gaarne zijn „Dag Droom" bij U komt uitleggen. Entree 17,50. Januari 28-29-31 febr. 1-2 Filmliga. Ons dunkt een grote variatie van moge lijkheden waar beslist voor een ieder wel „grijp-kansen" liggen. Een aantal afspraken is momenteel nog niet geheel afgerond, dus hebben we nog wat verrassingen in petto. Trouwens U ziet dat wij de kinderen van Heiloo ook niet vergeten zijn. Lees elke week onze eigen Weekagen da waarin vermeld, wat er in de komen de week gaande is in onze „eigen Beun", het theater waarvan iedereen zegt dat de stoelen er zo lekker zitten. Bij voorbaat wensen wij U een prettig, gezellig en zinvol theater-seizoen toe. De „Beun-Programma-Commissie" Marian Scholte Els Bijlsma Frits Hogerheyde Cas Himmelreich Tjeerd Adema Klaas Koomen. Sept. 23 Een NIVON-avond. Hierover volgt nog nadere informatie. Sept. 28 Het Modehuis „Mascotte" presenteert de nieuwste modelijnen in een wervelende show. October 15-16-18-19-20 De Film liga gaat van start. October 17 Beroepstoneel van de bo venste plank. „Accoladeproducties" brengt het stuk „Geboren in Blijdorp" met o.a. Ellen Vogel. Marijke Mer ekens, Cor van Rijn. Entree 20,-. Gwen Bos en Piet Veen verzorgden de lay-out.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1982 | | pagina 8