ADVERTEERT IN DIT BLAD k PREDIKBEURTEN EN ANDERE DIENSTEN DE AALSMEERSE BL0EMENHAL Geen Uitkijkpost gehad? De "Uitkijkpost" stelt aan U voor nu 13 Gebrek aan drinkwater bedreiging voor het leven van kinderen Yvonne Berndes en Annelies van Wijngaarden-Lindhout Ger Helder, raadslid voor Links Heiloo Bibli- -theek 80% van de ziekte bij kinderen PRIORITEIT VOOR UITVOERING WATERPROJECTEN Kwart van het budget STOP DE NEUTRONENBOM STOP DE KERNWAPENWEDLOOP AFDELING HEIL00 valkering beveiliging Toch niet zo duur DAMES! WEGENS SUKSES GEPROLONGEERD STUNTAANBIEDING: 1e klas Super Cyclamen, per stuk 5.-; 2 voorf 8.- 3 Kaapse Viooltjes voorf*- Onze specialiteit Plantenbakjes vanaf f 10.— tot Halverwege de Zevenhuizerlaan no. 54, Heiloo Vrijdag koopavond 's Maandags geopend vanaf f.30 uur n.m. Bel donderdag: 072-330175 POLITIEBERICHTEN Lammeren Voertuigen ontvreemd Bumper Inbraken Hooiberg Borrel Blaffende honden GEVONDEN VOORWERPEN Lijst van gevonden voorwerpen in de periode van 5 sept. tot 19 sept. 1982 Afhalen op woensdag en zaterdag middag van 14.00 tot 16.00 uur. DIERENBESCHERMING HEIL00-LIMMEN-CASTRICUM. GOED TEHUIS GEZOCHT VOOR: UITKIJKPOST 22 SEPTEMBER 1982 PUIKJE gebruik. Vandaar ook dat Unicef-Ne- derland heeft besloten om dit jaar veel aandacht te vragen voor het waterpro bleem van de mensen in de derde wereldlanden. De noodzaak hiervan wordt nog eens extra onderstreept doordat de uitvoering van de plannen in het kader van de waterdecade van de Verenigde Naties in 1990 iedereen de beschikking zou moeten hebben over veilig drinkwater binnen een afstand van 400 meter van zijn/haar woning, zeer onzeker is wegens het gebrek aan financiën door de verslechterende eco nomie. Het is wellicht overbodig te zeggen dat water zeer essentieel is voor welk leven dan ook. Maar minder bekend is de rol van het water vjoor de gezondheid en de levenskansen van kinderen. De cijfers van de Wereld Gezondheids Organisatie en Unicef duiden erop dat 80% van de ziekten waaraan kinderen lijden en vaak sterven worden overgebracht door water, sterk vervuild water, of veroor zaakt door het gebrek aan sanitaire voorzieningen. Meer dan de helft van de mensen in de ontwikkelingslanden heeft geen be schikking over veilig water, vaak is er helemaal geen water op een redelijke afstand. Miljoenen kinderen en vrou wen moeten dagelijks 6 a 8 uur lopen voor enkele kruiken vervuild water. Dan blijft er uiteraard weinig tijd beschikbaar voor andere noodzakelijke dingen als onderwijs of hygiënische verzorging. Vandaar dat er per jaar 1 miljard kinderen lijden ,aan diaree, zeker 25 miljoen kinderen sterven hierdoor. De laatste maanden krijgen de gedwon gen pogingen om prioriteiten vast te stellen bij de keuze van ontwikkelings projecten t.b.v. kinderen steeds vaker een navrant karakter. Vooral omdat de dreiging zeer reëel is dat zelfs het huidige, al veel te geringe niveau van hulpverlening, niet veel langer kan worden gehandhaafd. In deze tijden van economische stagnatie zou men dat wellicht als niet uitzonderlijk kunnen beschouwen, ware het niet dat bij de beslissing over het uitvoeren of niet van ontwikkelingsprojecten ook direct de kwestie van leven en dood meespeelt. Naast het groeien van de schuldenlaste en het afnemen van de economische groei van de meeste ontwikkelingslan den wordt door de stijging van het kindersterfte-cijfer de vermindering van het welzijn van de mensen in de armste landen ter wereld het duidelijkst onderstreept. Vorig jaar overleden 17 miljoen kinderen onnodig terwijl dat getal in 1980 nog op 15 miljoen stond. Deze trieste cijfers worden zelfs drama tisch door het feit dat in de laatste helft van de jaren zeventig het getal van de kindersterfte ook in absolute aantallen engigszins afnam. Het is nu tegenover deze achtergrond dat een organisatie als Unicef zich bezint op welk gebied projecten uit prioriteit moeten worden uitgevoerd en hoe de kosten per project kunnen worden verminderd. Bij alle overwegingen is als zeker komen vast te staan dat zgn. waterprojecten een zeer grote invloed hebben op vergroting van de levenskansen voor kinderen. Vandaar dat Unicef reeds een kwart van zijn normale budget besteedt aan projecten ter verbetering van de watervoorziening voor huishoudelijk Op de a.s. zaterdag in het kader van de Vredesweek te organiseren manifestatie op het plein voor het winkelcentrum 't Loo zal ook bovengenoemde organisa tie met een stand aanwezig zijn. Dat dit hard nodig is heeft de verkiezingsuitslag laten zien. De voortwoekerende econo mische crisis heeft een grote rol gespeeld bij het stemgedrag. Het heeft meer dan enig ander maatschappelijk vraagstuk meegespeeld bij de keuze in het stemhokje. Het Samenwerkensverband Stop de Neutronenbom/Stop de kernwapen wedloop ziet met zorg naar de toegenomen labiliteit in de samenleving die al in meer landen in ons deel van de wereld tot spanningen heeft geleid. Het gevaar is dat nihilistische ideeën een betere voedingsbodem vinden en dat het geweldsdenken wordt bevorderd. Op internationaal niveau kan men al zien dat meer en meer toevlucht wordt gezocht in een politiek van confrontatie en vijandigheidsdenken. Voor de vre desbeweging betekent dit dat zij met alle kracht wil waarschuwen voor elke politiek die dezesprocessen bevordert. Ten aanzien van de kernbewapening is het duidelijk dat ons land een nieuwe wedloop wordt opgedrongen die levens gevaarlijk is voor de vrede en de ontspanning tussen Oost en West. Met name de kruisraketten staan ter discus sie omdat zij overbodig zijn voor het machtsoverwicht en de kans op een Montage van sloten, grendels en elektronische alarminstallaties. Vraag vrijblijvend prijsopgave middenweg 44, 1906 AR Limmen, telefoon 02205-2377 Vandaag b.v. moeten zeker 100 miljoen mensen meer dan in 1975 vuil water drinken. Vanuit het fatalisme dat langzamer hand lijkt te ontstaan door de verslech terde wereld-economie wordt weieens het argument gebruikt, dat de plannen in het kader van de waterdecade toch nooit zijn te verwerkelijken omdat er zo veel geld voor nodig zou zijn. Per jaar is zo'n 6 miljard dollar aan hulp nodig verdeeld over alle landen ter wereld. Voor waterprojecten wordt op het moment niet meer dan 2 miljard dollar, ongeveer 5,5 miljard gulden, per jaar besteed. Zo op het eerste gezicht lijken het inderdaad gigantische bedragen. Maar per dag zou voor uitvoering van de plannen van de internationale waterdecade niet meer dan 25 miljoen dollar zijn vereist. Er wordt echter bijna 10 keer zoveel, per dag 240 miljoen dollar, uitgegeven aan sigaretten, terwijl aan wapens zelf 1400 miljoen dollar per dag wordt besteed. In dit licht zou de financiering van alle noodzakelijke waterprojecten eigenlijk geen probleem hoeven te zijn, zelfs niet bij de huidige problemen in de wereld-economie. Omdat de beschikbaarheid van veilig drinkwater zo essentieel is voor het op gang brengen van ontwikkeling, dat weer de basis vormt voor een vergrote kans op herstel van ons economisch welzijn, is het zeker zinvol dat veel waterprojecten worden uitgevoerd. Daarom vraagt Unicef-Nederland er dit jaar steun en aandacht voor. Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk 10 uur ds. Ph. Ouwendijk. Crèche en kindernevendienst in De Rank. Kruiskerk 10 uur ds. Moonen uit Amsterdam. Crèche in de achterzaal. Zondagsschool in de Rehobothschool. 19 u. ds. A. v.d. Bovenkamp, Alkmaar. Geref. Kerk Noordergeeststraat 9.30 uur ds. A. Boelhouwer. 19.00 uur ds. H. Veer, Noordscharwoude. Parochie-zondagsdienst Willibrordusparochie, Westerweg 267, Heiloo, tel. 072-330906. Evangelie- Centrum Zondagmorgen 10 u. Dienst en donder- dagav. 8 uur Bijbelstudie. Westerw. 294. Hervormde Gemeente Limmen 10 uur drs. J. Bouma, De Bilt. Ned. Herv. Gemeente Egmonden 10 uur Egm.-Binnen, ds. C. Lebbing, Heiloo. Evang. Luth. Gemeente Alkmaar 9.30 uur ds. J. Mostert. Remonstrantse Gemeente Alkmaar Geen opgave. Doopsgez. Gem. Koningsweg Alkmaar 10 uur ds. A. Blokker uit Schagen. Oud-Katholieke Kerk Emmastraat 9, Alkmaar 10 uur Hoogmis. UW ADRES: Charismatische Bijbelkring Hoogegeest 37 - Akersloot Samenkomst: dinsdagavond 20.00 u tel. 02513-12205. R.K. KERKDIENSTEN Willibrorduskerk, Westerweg 265 Zaterdag 19 uur. Zondag 9 uur -11 uur. In de week: maandag-, dinsdag- en vrij dagavond 19.30 uur. Woensdag en donderdag 'smorg. 8 uur. Spreekuur biechthoren: zaterdag 16- 17.30 uur. H. Moeder Gods, Hoileweg 111 Zaterdag 19.00 uur. Zondag 9.30 - 11.00 uur. In de week: ma.-, do.- en vrijdagavond 19.30 uur; dinsdag en woensdag 8 uur. Biechthoren: zaterdag 16.30 - 17.30 uur. R.K. Kerkdiensten O.L.Vr. ter Nood Kapeliaan H.Missen: zaterdag 19 uur, zondag 7.30 uur (bij de Julianazusters), 9 uur, 11 u. In de week: maandagavond 19 uur, ove rige dagen: 's morgens 8 uur in de Gena dekapel. Avondmis: le vrijdag v.d. maand 19 u. Lof: zondagavond 18.30 uur. Biechthoren: zaterdag in beide kapellen vanaf 16 uur. Kapel Psych. Centrum St. Willibrord H. Missen: zaterdagavond 18.45 uur. Zondag (Hoogmis) 9.30 uur. DOKTERSDIENSTEN (uitsluitend voor spoedgevallen) Dr. H. H. den Engelsen, Het Wielema- kersland 9, Heiloo, tel. 333080. Weekenddienst Apotheek Apotheek Sibilo, Past. v. Muijenweg 17, Heiloo, tel. 072-330200. Weekenddienst Wijkverpleging Egmond - Heiloo - Limmen Mevr. H. Meesters, tel. 072-337465. Verloskundige Heiloo (vlgs afspraak) Mevr. M. C. G. Groot-Valkering, tel. 02205-2635; b.g.g. boodschappendienst: 020-123123. Verloskundige Limmen Mevr. E. Wiegerink, tel. 02513-12895. Dienst Tandarts Alkmaar - Heiloo Dr. M. J. Balder, Font. Verschuirstraat 16, Alkmaar, tel. 072-125478. Organisatie van Nederlandse Tandprothetici Weekenddienst in de kop van Noord- Holland, tel 02240-7939. DIERENARTSEN Dr. Eberson en Dr. Schaap zijn altijd te bereiken op tel.nr. 072-331606. Zaterdags spreekuur van 11-12 uur. Consulenten Dierenbescherming Heiloo en omstreken Honden: tel. 335642 mw. E. Elzenga. Katten: 334810, mw. H. W. de Waart. Watervogels: 333073, hr. C. de Lange. Knaagdieren: hr. Jacobs, 331484. Zieke, gewonde en jonge vogels: Mevr. Duivenbooden335065, hr. Baars 336227 Aktie Vakantie Pleegdier: tel. 336180. Praktijken Fysiotherapie Spreekuur vlgs afspraak (ma. t/m vr.] J. J. H. Cooper, Ewisweg 34, Heiloo, tel, 072-331100; J. de Moor, Kerkelaan 69, Heiloo, tel. 072-333398; M. A. van Riel, De Wildtlaan 28, Heiloo, tel. 072- 333271; E. J. Waal, Kennemerstraatwei 452, Heiloo, tel. 072-331266. P. A. Slinger, De Hoghe Wejjdt 55, Hei loo, tel. 072-333746. Zwangerschaps/ Nabevallingsgymnastiek Mevr. E. Bakker, tel. 072-334694. Mevr. A. Vinckers, tel. 072-334398. KRUISVERENIGING „HEILOO" Kantoor: Wijkgebouw Hoileweg 94 Kantoor geopend iedere maandag- en donderdagavond van 17-18 uur. Uitleenmagazijn geopend op werkdagen van 19-19.30 uur. Tel. 072-331073. Wijkverpleegkundigen: Mevr. A. H. Kroon, tel. 072-330082, te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. J. van Leeuwen, tel. 072-331021, te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. A. van Staveren, tel. 072-334326, te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. H. Meesters, tel. 072-337465, te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. E. Jansen, tel. 02208-6203, te be reiken maandag, donderdag en vrijdag tussen 8-8.30 uur. Mevr. L. de Waard, tel. 02518-55495, te bereiken tussen 8-8.30 uur. Spreekuur in wijkgebouw, dagelijks tus sen 12 en 13 uur, tel. 072-331073. Diëtiste Na telefonische afspraak dagelijks tus sen 12-13 uur en maandagen donderdag tussen 17-18 uur. Tel. 072-331073. confrontatie in Europa vergroten. We constateren dat dit wapen voornamelijk wordt verdedigd t.b.v. de onderlinge „solidariteit" binnen de Navo. Het gevolg is echter dat het vijandsdenken wordt versterkt, en dat het gevoel voor de absurditeit van de huidige niveau's van bewapening wordt ondergraven. Bovendien zullen in de huidige omstan digheden de introduktie van nieuwe wapensystemen ernstige gevolgen heb ben voor de economie en wordt de labiliteit van de samenleving door de atoomdreiging versterkt. Daar we binnenkort hoogstwaarschijn lijk een C.D.A.-V.V.D. regering zullen krijgen die naast hun bezuinigingswoe de waar de niet bezittende klasse weer de dupe van wordt - ook niet zullen schromen om de kruisraketten te plaatsen, zal er harde strijd nodig zijn van alle vredelievende progressieve mensen, om ons land te vrijwaren van de Cruise- en Pershing raketten die de V.S hier zo graag geplaatst ziet. De V.S., die het Salt 2 verdrag niet willen bekrachtigen, niet -zoals de regering van de Sovjet-Unie- besloten heeft eenzijdig nooit als eerste kernwa pens te gebruiken, en ons in Europa dreigt met een „beperkte" te winnen kernoorlog, moet door alle vredes- krachten in aktie te brengen van hun mens-vijandige plannen worden afge bracht. Namens het samenwerkingsverband Stop de Neutronenbom - Stop de Kernwapenwedloop afd. Heiloo. Willem Gomes. AMNESTY STAND IN 'T LOO Nu alle vakanties weer achter de rug zijn, wordt het tijd dat Amnesty Internationa! weer iets van zich laat horen. Temeer daar wij wetejj dat vele inwoners van Heiloo en Limmen Amnesty een warm hart toedragen. Wat is Amnesty International ook al weer? Amnesty is een niet-politieke organisatie die vervolging bestrijdt en vrijheid van meningsuiting be schermt. Zoals u weet bestaat er in Heiloo al vele jaren een adoptiegroep die schrijft voor de vrijlating van gevangenen. Sinds december j.l. is er aan die be staande groep een werkgroep toege voegd. De komende maanden staan vooral in het teken van de schending van de mensenrechten op de Filippijnen. Voor deze internationale campagne willen wij ook in Heiloo/ Limmen de aandacht vragen. Wist u overigens dat u zelf óók mee kunt doen aan deze campagne? Door middel van brieven schrijven, handtekeningen plaatsen eet. eet. Wilt u er meer van weten? Dan kan, want vrijdag 24 september (van 18.00- 21.00 uur) heeft Amnesty International, als start van deze actie, een stand in 't Loo, waar we u graag alle verdere informatie verstrekken. Maar natuur lijk zijn er ook buttons, stickers, tas sen, T-shirts, posters eet. te koop. Hopelijk tot ziens op vrijdag 24 septem ber bij 'tLoo. Contactpersoon: Astrid Wesselius, Zevenhuizen 3, tel. 334822. Voor giften: Amnesty International, Adoptiegroep 203, giro 2260180. Het is voor Ger Helder van Links Hei loo niet de eerste keer dat hij in de Gemeenteraad van zijn woonplaats terecht is gekomen. Eerder was hij al raadslid in Zwolle voor de PSP. In de periode 1982-1986 zal Ger Hel der de drie kleine linkse partijen (PSP, CPN en PPR) in de Heilooër raad vertegenwoordigen. Gedurende zijn leven is Ger Helder regelmatig van woonplaats veranderd. Deze verhuizingen kwamen vooral door zijn werkzaamheden bij de PTT. De laatste zeven jaar woont Ger nu in Heiloo, ook al is zijn werkplaats in die periode alweer veranderd van Amsterdam in Den-Haag. Voordat Ger Helder in Heiloo kwam wonen, was hij woonachtig in Katwijk. Als PSP'er was het daar moeilijk om in raad terecht te komen. In Katwijk was de meerderheid voor gereformeerde partijen, bijv. de CHU. Toch heeft Ger aan Katwijk goede herinneringen. Samen met de PPR is hij in Katwijk namelijk begonnen met de Stichting Ombudswerk Katwijk en niet zonder succes: de spreekavonden werden door de plaatselijke bevolking goed bezocht. Dit in tegenstelling tot de verwachtin gen vooraf! In Heiloo bestaat nog geen ombuds- stichting. Ger Helder wil hier wel wat aan gaan doen. Men is druk doende deskundigen te benaderen om zodoen de de bevolking van Heiloo te kunnen helpen. Het gaat weliswaar om ak- ties buiten de gemeenteraad om (al hoeft dit niet per sél), maar dat wil geenzins zeggen dat het om nega tieve akties gaat. Ger Helder: Je bent er om de mensen te helpen Over zijn funktie in de raad zegt Ger Helder: "Als één-mansfractie is het natuurlijk zeer moeilijk om het beleid direkt te beïnvloeden en om te buigen. Voor zover dat mogelijk is wil ik de onjuistheden in het beleid naar voren halen en in de publiciteit brengen. Indien de gelegenheid zich voordoet, zal ik echter niet schromen een kom- plimentje aan het kollege van B. en W. te geven voor een bepaald idee, waar mee ik me vanuit mijn standpunten kan verenigen". Overeenkomstig de politieke opvat tingen binnen Links Heiloo zal Ger Helder zich tijdens zijn raadslid maatschap sterk maken Voor meer in vloed van de bevolking op de besluit vorming. Los van de officiële kana len voor inspraak zal Links Heiloo met de mensen uit Heiloo gaan praten. Naast de politiek - zonder meer de grootste hobby van Ger Helder - is Ger ook een enthousiast beoefenaar van de muziek. Vele koren zijn onder zijn invloed en leiding opgericht. Nog steeds zingt Ger samen met zijn vrouw Dora in het koor "De Kantorij" in de Witte Kerk. Tot slot is Ger Helder aktief binnen het IKV, afdeling Heiloo. De komende week is voor hem dus druk bezet in verband met de door het IKV geor ganiseerde Vredesweek. Die week zal hij dus niet in zijn tuin kunnen werken, welke grotendeels de groenten levert voor de vegetarische maaltijden van Ger en Dora Helder. Volgende week in deze rubriek: De heer A. J. Schalkwijk, raadslid voor de VVD. Dat mensen niet van andermans spullen af kunnen blijven is een vervelende eigenschap. Maar dat ook jonge dieren het slachtoffer van diefstal zijn is helemaal absurd.Uit een weiland langs de Rijksweg werden vier lammeren ontvreemd. Donderdagavond 16 september werd een witte Fiat 127 gestolen. De autodieven lieten op de plaats van handeling twee fietsen achter, die ook gestolen bleken te zijn. Nu we het toch weer eens over fietsen hebben: van een gezin in Heiloo werd in een tijdsbestek van twee weken een tweetal fietsen gestolen. Tenslotte verdween er ook nog een brommer (Puch Maxi). Van een auto werd afgelopen week de bumper afgetrapt. Deze aktie valt niet meer onder baldadigheid, maar onder pure vernielzucht. 't Loo was wederom 't doel van ongewehst bezoek. Uit Disco Heiloo verdween een onbekend aantal platen, terwijl ook Mulder Optiek werd „be zocht". Twee pogingen tot inbraak via de achterdeur werden op het laatste moment verstoord: de dief (dieven) koos het hazenpad. Bij inbraken in Boekenstein en Baeten- burg verdwenen kamera's, geld, pas poorten, girobetaalkaarten pasje en andere waarde-papieren. Vermoedelijk dezelfde dader(s) heeft ook een woonhuis aan de Heerenweg bezocht en een onbekende hoeveelheid spullen meegenomen. Hooibroei bij de boerderij van Borst aan de Kennemerstraatweg maakte het de brandweer noodzakelijk in te grijpen. Het hooi werd uit elkaar gehaald, waardoor de temperatuur weer kon dalen. Een automobilist werd door de politie aangehouden in de nacht van 16 op 17 september. Na het pijpje blazen moest er een bloedproef afgenomen worden. Volkomen onverwacht werd een fietser door een hond in het been gebeten. De fietser kwam ten val en liep enige schade op. 2 nieuwe pedicures in Heiloo Samen hebben zij gestudeerd en beiden zijn bijzonder enthousiast over het werk dat zij doen. Yvonne heeft een huispraktijk in plan Boswijk, Bosane- moon 47, tel. 334380. Annelies gaat naar de mensen toe, tel. 02205-1657, Kapellaan 23. Ze hebben dus ieder hun eigen praktijk en zeggen er dit van: Om gezonde voeten te behouden, is het regelmatig bezoeken van een pedicure- chiropodiste echt geen overbodige luxe. De voeten in optimale konditie te houden, voorkomt veel narigheid. Het gaan naar de juiste pedicure is hiervoor de aangewezen weg. U moet echter wel opletten dat zij voorzien is van het Federatiediploma. Beide dames hebben zo'n diploma en zijn helemaal vol van hun werk en kunnen in dit beginstadium beiden nog wel wat klantjes gebruiken. Natuurlijk wil Yvonne, als het nodig is, best eens bij U aan huis komen en Annelies kan U ook eens thuis ontvangen, maar de opzet is dat Yvonne thuis werkt en dat Annelies ambulant is. Wel even een telefonische afspraak maken. Rode pullover, een kip, een bankbiljet, twee ballen, een bruine portemonnaie met geldsinhoud, een dameshorloge (Prisma), een zonnebril, een trainings jack, een sleutelbos, vier brillen, een sleutel en een ketting, drie sleutels in zwart etui, een kinderjasje, een rij zweep, een jas, een honderiem, een plastic kinderportemonneetje met gelds inhoud, een bankbiljet, een trainings jack, een hond cocker spaniel, een bril met etuitje, een kinderfiets, een gymn. schoen, een collier, een bos sleutels, een bos sleutels in mapje, een sleutelbos in mapje, een meisjesjack, een damesbril, een cassette-bandje. I.K.V. HEILOO ORGANISEERT VREDESFIETSTOCHT DOOR NOORD-KENNEMERLAND Niemand staat er bij stil. Maar. Er is geen enkele plaats in Noord-Kenne- merland waar de oorlog niet heeft gewoed. Een fietstocht door het ge bied tussen Heiloo, Egmond, Bergen en Alkmaar laat een aantal plaatsen zien die uit het oogpunt van de oorlog geschiedenis interessant zijn. Heiloo dorp, Onze Lieve Vrouwe ter Nood, de Zanddijk, de Abdij van Egmond., Het slot op de Hoed, de Ruïne kerk in. Bergen, het Russenmonument, Het Hof van Sonoy in Alkmaar. Allemaal geschiedenis. Aktueel wordt het als we naar de visvijvers langs de Heilooër Zeeweg en naar de bunkers rond Egmond kijken. Daar herleeft de tweede wereldoorlog. Aan deze route liggen talrijke muni tieopslagplaatsen die nu nog in ge bruik zijn. Hun aantal zal, nog groeien. Het Provinciaal bestuur ordent ons ruimtegebrek. In de komende jaren zullen een aantal door de provincie Noord-Holaand verspreid liggende munitieopslagplaatsen naar dit gebied worden overgebracht. Voor de toekomst is de parkeergarage onder De Vest in Alkmaar aktueel. Daarin kunnen zesduizend uitverkoren Alkmaarders een toekomstige kern oorlog overleven. Het IKV Heiloo heeft een leuke en gezellige fietsroute langs al dat grie zeligs uitgezet. Het is geen politieke manifestatie. Het is gewoon een leuke fietstocht. Je kunt er als gezin, als groep en als individualist aan meedoen. Het is de bedoeling dat de tocht op zaterdag 25 september gereden wordt. De aanbevolen start tijd in Heiloo ligt tussen 10 en 12 uur. Men kan echter op ieder punt in de roete in steken. De tocht duurt 2-3 uur. U kunt de tocht ook op iedere andere dag rijden. De routeboekjes zijn verkrijgbaar aan de IKV-stand op de Vredesmarkt die za terdag 25 september bij Winkelcen trum 't Loo, in Heiloo gehouden wordt. Ook bij de IKV groepen in Castricum, Bergen en Alkmaar kunt u de route boekjes kopen. Ze kosten 1,50. Kinderen half geld. BURGERLIJKE STAND HEILOO GEBOREN: Amber A. M., d.v. Mas- cini, Jozef A. M. en de Bont, Ger- trudis E. M. ONDERTROUWD: Sureshchandre Jiawon en Biedjaikoemar Jagroep; Olaf J. A. van Eldert en Astrid M. E. de Bree. GETROUWD: Willem A. Ruys en Adriana T. M. A. Settels; Maximilia- nus W. J. Zonneveld en Marit E. van der Horst. ELDERS OVERLEDEN: Matthijs C. J. Karhof. KENNEMERSTRAATWEG 382 HET MALEVOORT 13 - Boxer/Herder kruising reu, 7 jaar, gecastreerd. - Whippet, reu, 3 jaar, gecastreerd. Inlmevr. Elzenga, tel. 335642. -Rode poes, gesteriliseerd. LAPJESPOES, gesteriliseerd. Inl.: mevr. Kater, tel. 02206-4455. - Cypers/witte poes, gesteriliseerd. - Zwarte poes, 8 maanden oud. VERMIST: - Cyperse poes, omgeving Heiloo West. Inl.: mevr. de Waart, tel. 334810. Theater "De Beun" Willibrordusweg 2 - Heiloo Telefoon 072-333156 23 september Thema-avond .Honger is armoede". NIVON Heiloo brengt dit programma i.s.m. de VARA-afdeling in de regio. Toegang is gratis. Aanvang 20.00 uur., 28 september Een wervelende modeshow, gepresen teerd door Mascotte-Mode. Kaarten via Mascotte, Stationsweg. Aanvang 20.00 Attentie betreffende voorverkoop vei enreekaarten Voor de uitvoering van „Geboren in Blijdorp" op 17 oktober met o.a. Ellen Vogel en Marijke Merckens zijn de kaarten verkrijgbaar op maandag 4 oktober vanaf 14.00 uur. Voor de uitvoering van Jan Blaaser met zijn cabaret „Man alleen" op 3 november zijn de kaarten verkrijgbaar op maandag 18 oktober v.a. 14.00 uur. Voor de uitvoering „Een scheve schaats" met o.a. John Lanting op 11 december zijn de kaarten verkrijgbaar op maandag 29 november v.a. 14.00 uur. Voor de uitvoering van Frans Halsema op 18 januari is de kaartverkoop gepland op maandag 3 januari v.a, 14.00 uur. Voor de uitvoering van de twee eenakters met o.a. Ton van Duinhoven op 29 maart start de kaartverkoop op maandag 14 maart v.a. 14.00 uur. De voorverkoopadressen zijn: Boekhandel Piet Avis Reisburo Holland International Rook- en Barbershop Jan Braam Foyer van het Open Huis AGENDA OPEN HUIS 'T LOO TEL. 333368 EXPOSITIE-FOYER: DE HEER A. BROUWER Voor openingstijden, zie onderstaande agenda MAANDAG 27 SEPTEMBER Nv.v.H.,gym 10.30-11.30 N.v.v.H., zang 13.45-15.30 Pl.landsvr. zang 13.30-15.30 St. Dienstverl. handw. 13.30-15.30 Pl.landsvr.tekenen 13.30-15.30 Yoga 13.30-15.30 Sans Atout 20.00-23.00 Nivon 20.00-22.00 Boerhave Engelse les 19.00-21.00 ehk 20.00-22.00 Frijnet school 20.00-22.00 Yoga 19.30-21.30 DINSDAG 28 SEPTEMBER Doves, gym 9.00-12.00 Nivon 9.30-11.30 Pl.landsvr., droogbloemen 9.30-11.30 Nieuw Leven 20.00-22.00 Heilooër bridge club 20.00-23.00 Oppositie 18.45-23.30 HAF 20.15-22.15 WOENSDAG 29 SEPTEMBER Doves, gym 10.30-11.3# Pl.landsvr., cursus 9.30-11.3# Sans Atout, ds.br. 13.30-16.3# Falkland 19.00-22.3# Nivon 20.00-22.00 v. HemertYoga 20.00-22.0( Rotary 18.30-20.3# DONDERDAG 30 SEPTEMBER St. Dienstverl. open dag 9.30-11.30 St.Dienstverl. open dag 13.30-16.30 nivon 9.30-11.30 Yoga 13.30-15.30 H.O.V. 20.00-22.' Sjoelclub 20.00-22.00 Heilooër br.club 3 zalen 20.00-23.00 VRIJDAG 1 OKTOBER St. Dienstverl., volksd. 11.00-12.00 N.v.v.H. ds.br. 9.30-11. Pl.landsvr., volksd. 13.30-15.30 Nivon 20.00-22.00 Falkland 19,30-21.30 Heilooër Br.cl. 20.00-23.00 Quatre Mains 20.00-22.00 ZATERDAG 2 OKTOBER Big Band 15.30-17.3# Dansschool Ranzijn 18.00-23. ZONDAG 3 OKTOBER Dansschool Ranzijn 18.00-23.00 k I

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1982 | | pagina 2