Bilt VERENIGINGS iiwiTurc ADVERTEERT IN DIT BLAD 1 vVJ is AwAj heiloo VAN HIER EN bovi ven me W TT 9 V-CU^ HET IS FEEST BIJ UW D.A. DROGIST JEF LETSCHERT VANAF 29 SEPT. 40 Speciale jubileumkoopjes Plus een jubileumextraatje En natuurlijk kwaliteit advies en ruime keuze Jubileumpuzzel met 100.000,- aan prijzen Nederlandse Stichting voor Leprabestrijding p/a Koninklijk Instituut voor de Tropen Mauritskade 63,1092 AD Amsterdam Telefoon (020) 938973* ERVARINGEN VAN EEN OUD URKER OPZIJN GEBOORTEGROND 50 Jaar na de afsluiting van de Zuiderzee OECUMENISCH WINTERPROGRAMMA1982 -1983 W0GDIKNIEUWS Jaarvergadering HEILOO a mnpi" a WAT IS EN DOET DE NEDERLANDSE VERENIGING VAN HUISVROUWEN K.V.G. SINT MONICA BRAZIUÉ-PROJEKT UITKIJKPOST IITKIJK 22 SEPTEMBER 1 U weet ongetwijfeld'dat uw drogist deel uitmaakt van de D.A.: de Drogisten- Associatie. Hierin werken maar liefst duizend (1000!) drogisterijen samen. Ze kopen gezamenlijk in, waardoor ze voor u betere kwaliteit en scherpere prijzen kunnen bedingen. Door hun samenwerking kunnen ze ook een serie extra voordelige kwaliteitsartikelen brengen onder het huismerk „Dea". Wat is het geval: de D.A. bestaat 40 jaar. En we wilden dit feit niet ongemerkt voorbij laten gaan. We besloten er een echt feest van te maken. Ons veertig-jarig jubileum is vooral uw feest. En hoe kunnen we u dat beter laten merken, dan door u de kans op extra voordeel te bieden. Maar liefst veertig knallers van aanbie dingen hebben we voor u verzameld. Ze staan allemaal afgebeeld in de Deapost. En ze wachten op u in de winkel Maar wacht niet te lang, want ze gelden zolang de voorraad strekt. Behalve van de 40 speciale jubileumaan biedingen kunt u ook nog profiteren •van een speciaal jubileumextraatje: een inklapbare kam. U krijgt 'm gratis, als u boodschappen komt doen (minimaal 5,-). Maar ook hier geldt: zolang de voorraad strekt. Dus haast u! Al het jubileumvoordeel dat uw d.a. drogist u biedt, doet natuurlijk niets af aan de hoge kwaliteit van zijn produk- ten. Die blijft gehandhaafd. Evenals zijn bereidwilligheid om u van advies te dienen. En vanzelfsprekend vindt u bij hem, zoals steeds, een royale keuze. Dit zijn immers dè kenmerken van iiw d.a.-drogist Jef Letschert. We hopen er nog ooit de honderd mee te halen! Om het jubileumfeest kompleet te maken organiseren we ook nog een speciale jubileumpuzzel. En deze keer niet met 75.000,-, maar met 100.000,- aan prijzen. De puzzel is helemaal niet moeilijk. Doe daarom mee. De kans dat u iets wint is echt zeer groot. Want er zijn meer dan 5300 prijzen te verdelen, kijk maar: 16 prijzen van elk 1.000,-. 20 prijzen van elk 500,-. 800 d.a.-kadocheques elk ter waarde van 20,-. 4500 pakketjes Dea-artikelen elk ter waarde van circa ft 13,-. Als u geen Deapöst ontvangen hebt, haal er dan één in de winkel, bij uw D.A. drogist Jef Letschert, Heerenweg 148, in 't Stationscentrum. NATIONALE CAMPAGNE TEGEN HOOFDLUIS De laatste jaren neemt het hoofdluis- probleem een steeds grotere omvang aan. Naar aanleiding hiervan is ge start met een nationale campagne te gen deze kleine, grauwe beestjes. Er is in overleg met bestrijdings- instanties materiaal ontwikkeld, dat aanwijzingen bevat hoe hoofdluis snel en effektief kan worden bestre den en hoe uitbreiding van de besmet ting kan worden voorkomen. Er wordt enerzijds de aandacht gericht op dit probleem, terwijl anderzijds gelijk tijdig wordt afgerekend met enkele misverstanden en vooroordelen over hoofdluis. Het is geen toeval dat de aktie in het najaar komt. De ervaring leert dat juist dan hoofdluis het meest fre quent wordt gekonstateerd. Met name gebeurt dat op de scholen, die er tra ditioneel na vakanties meer aandacht aan besteden. Hoewel men een aantal jaren geleden nog van mening was dat het zo'n vaart niet zou lopen, blijkt in de praktijk dat dit kleine diertje nog lang niet van de Ne derlandse bodem is y.erdwenen. Hoofdluis komt va'ker voor bij kinde- *ren dan bij volwassenen. Aangezien een luis niet kan springen, maar slechts overkruipt bij direkt kontakt, is dit eenvoucig te verklaren. Kinderen gaan immers veel intensie ver met elkaar om. Geen taboes De bestrijding van hoofdluis is in het verleden niet altijd even gemakkelijk geweest. Dat komt omdat er nogal wat taboes waren. Zo zouden mensen met luis asociaal zijn, niet hygiënisch, etc. Inmiddels weet men dat dat niet waar is. Omdat hoofdluis nogal mak kelijk overloopt kan iedereen hoofd luis krijgen. Ook al was je je haren elke dag. Door deze vooroordelen ontstond echter het probleem dat mensen zich gingen schamen en er niet voor uit durfden komen. Gelukkig komt hier in, na alle voorlichting, langzamer hand verandering. Het is ook belang rijk dat, ingeval van besmetting, de naaste omgeving en de school ge waarschuwd worden. De school speelt een belangrijke rol in de bestrijding van hoofdluis. Als de school namelijk gewaarschuwd wordt, kan men alle ouders op de hoogte brengen. Dat neemt niet weg dat ouders in eerste instantie ver antwoordelijk zijn voor de bestrijding en kontrole, dat is niet specifiek de taak van de school. Informatie via de scholen bereikt echter wel juist die mensen die iets moeten weten over hoofdluis. Van daar dat Cfiefaro nu samen met alle Nederlandse scholen de hoofdluis te lijf gaat. Voor eventuele aanvullende infor matie: Chefaro Nederland B.V., Kei- leweg 8, 3029 BS Rotterdam, de heer A. Huizenga, tel. 010 - 764566, toestel 135. DE BOOTTOCHT VAN BEWONERS, PERSONEEL EN BESTUUR VAN "HUIZE DE LOET" Op 15 september 1982, was huize De Loet voor een groot deel ontvolkt. Op deze prachtige nazomerse dag, maakten de bewoners met het bestuur en personeelsleden een boottocht met de Alcmaria van rederij WOItheus. Via het Noordhollands Kanaal werd koers gezet naar Purmerend. In het begin waren de aanwezigen verdeeld over beide dekken en zat men achter glas van het voorbij schuivende land schap te genieten. Maar het duurde niet lang of zo zoetjes aan verhuisde de een na de ander naar het open achterdek om van de doorbrekende zon te genieten. Inmiddels was het tijd voor de lunch geworden. Vermoedelijk door de bui tenlucht had men best trek gekregen en de gesmeerde broodjes gingen erini als koek. Omstreeks 2 uur bereikten we het Tolhuis te Amsterdam. Via een sluis kwamen we op het IJ. Hier was het een drukte van belang. Ponten voe ren af en aan, binnenschepen zochten hun weg door het woelige water, terwijl motorboten van allerlei grootte driftig alle kanten heenschoten. Wij hadden ook nog het geluk om een mooie driemaster bark voorbij te zien varen. Nadat in Amsterdam het diner aan boord was gebracht, vervolgden we onze tocht. fOver het Noordzeekanaal naar de Zaan. De Wilhelminasluizen te Zaandam leverden geen moeilijk heden op en al spoedig ontdekten we de overgebleven houten Zaanse huisjes en de molens. Het zicht vanaf hét water op de Zaanse Schans is al een evenement op zichzelf. Al spoedig werd het tijd om ons naar de grote - salon te begeven, waar de tafels keu rig gedekt waren voor het diner. Tijdens het serveren van het diner waren wij inmiddels het Alkmaarder meer opgevaren en werd het Noord- hollandskanaal opgezocht. Het "ijsje toe" was net verorberd, toen de Alcmaria afmeerde aan het Afgesne den Kanaalvak te Alkmaar. Hier stonden de bussen klaar om allen weer naar huize "De Loet" te brengen. Een tikkeltje moe, maar wel voldaan eindigde voor ons allen deze prachtige dag. HET HUIS VAN GOD In het wintersseizoen 1982-'83 hopen wij bijbelavonden te houden over de erediensten van het volk Israël. Voor velen is het wellicht de eerste keer dat u kennis kunt nemen van de geeste lijke betekenis van de kostbare zinne beelden uit het Oude Testament. Programma: 1 oktober 1982: De kerk zoals God haar ziet (J. Ph. Fijnvandraat). 15 oktober 1982: De kerk aan de bin- nekant(D. Steenhuis). 29 oktober 1982: De kerk op z'n mooist (D. Steenhuis). 12 november 1982: De kerk en de oecumene (J. Ph. Fijnvandraat). 26 november 1982: De kerkmensen en hun opdracht (J. Ph. Fijnvandraat). 10 december 1982: De hogepriester (J. G. Fijnvandraat). 14januari 1983: Het brandoffer J. G. Fijnvandraat). 28 januari 1983: Het spijsoffer J. Klein Haneveld). 11 februari 1983: Het vredeoffer J. G. Fijnvandraat). 25 februari 1983: Het zondoffer J. Klein Haneveld). II maart 1983: Het schuldoffer J. Klein Haneveld). 25 maart 1983: De grote verzoen dag D. Steenhuis). 8 april 1983: De jonge rode koe (J,G. Fijnvandraat). De eerste 6 lezingen is een model van de Tabernakel aanwezig. Elke lezing is een afgerond geheel. Er worden cassettes van opgenomen. Iedereen is hartelijk welkom. De le zingen worden gehouden in de zaal van de Gereformeerde Kerk aan de Noor dergeeststraat te Heiloo en beginnen om 20.00 uur. In de pauze, om onge veer half tien, krijgt men koffie en is er gelegenheid tot het stellen van vra gen. Voor inlichtingen: H. Smit, Goodes- laan 63, Heiloo, tel. 072-337151. De afsluitdijk bestaat sinds 28 mei 1982 50 jaar. Dit historisch project heeft een belangrijke rol in het leven van ons plaatsgenoot, de heer K. van Dokkum gespeeld. Sinds 1962 woont hij in Heiloo, maar na de lagere school heeft hij. Urk achter zich moeten laten. Leest u maar wat hij schrijft! Langs de oevers van het IJsselmeer, aan de voet van de vuurtoren, heerst op Urk een serene stilte, een enkel schip markeert de horizon. Verieden week, op een schone lentedag was ik er weer eens! De storm, die in november soms waarden van acht bereikt, je de adem afbijt, het IJsselmeerwater schuimkop- pend opjaagt, - en de boileramen van de .vuurtoren' vermoeid doet kreunen, is gaan liggen. Het is mooi weer, 't is lente! De bleke ochtendzon scheert over het vrijwel rimpeloze Ijsselmeerwater. Wat is het ochtendgloren mooi; de Schep ping-Gods trilt. Aan de voet van de Lemmerdijk, vlakbij Urk, zoeken meeuwen en andere vogels naar wat voedsel tussen de stenen van de glooiing. Tussen de twee dijken, bij ,het Top', was vroeger ,,de Staart". Nu ligt er op die „Staart" een weg. Voor de inpoldering liep dit bijna onwerkelijke stukje „Paradijs" bij vloed onder water. Op die „Staart" lagen, bij eb, de zeehonden met hun jongen te bakken in de zon. Toen wij kinderen waren gingen wij daar, in onze blootje, zwemmen. Dat was toen, op 't eiland Urk, de gewoonste zaak van de wereld, zwem broeken kenden we niet. Wij leefden in en waren één met de natuur. Wij leefden tussen wolken, wind en water en konden ons enorm verpozen. De „Staart" was een breed zand- lichaam, tijdens eb kon je kilometers - in de richting van de zee lopen, hij bestond uit twee delen. De getijden - een samenspel tussen eb en vloed - hadden hem uitgeschuurd en doormidden ge sneden. Bij het uitgeschuurde gedeelte was het zwemmen zeer gevaarlijk, draaikolken konden je naar beneden trekken. In 1932 ging de Zuiderzee dicht, d.m.v. de afsluitdijk. Men noemt het één van de eerste stukken van onze nationale trots: de Zuiderzeewerken. Na de inpoldering viel de „Staart" droog. Bij de „Staart", op ,Het Top', achter het paalscherm, waren mooie florerende wilde planten en bloemen, een flora en fauna van allerlei zoute- zee-waterplanten, voor de natuur op Urk zijn zij verloren gegaan. Het: „Strand, de windmolen en het sluisje en het mooie lange riet" zij z'ijn aan de inpoldering opgeofferd; voor vervangende strandrecreatie hebben de overheden niet gezorgd. Heel veel natuurschoon is, na de inpoldering, verloren gegaan. De planten en bloemen zijn gestorven! De mooie gekleurde distels zou ik willen noemen. „Het Top" is met woonhuizen volge bouwd en „de Staart" is ter plaatse nog vaag waar te nemen. Boerderijen zijn in de directe omgeving gelegen en tegen de Lemmerdijk is het .Urkerbos' kunstig gecreëerd. Achterwaarts, boven op de Bult', zien we het torentje van ,,'t Kerkje aan de Zee". Daar is nog een stukje Oud Urk gebleven; voor de mensen die op Urk hebben gewoond, leven de herinnerin gen aan de nadagen van, vóór, de inpoldering. Je ziet er niets meer van, althans de buitenstaander niet. De oudere Urkers kennen de veranderingen van hun dorp maar al te goed en wijzen je er ook op. Thans zié je de dijken naar Lemmer en Kampen, geknikt markeren zij .Haar scherp' het vlakke achterland. Het ingepolderde, voorheen verdronken land van Urk, ademt zichtbaar. Alsof het zeggen wil, mijn naam is: Urk. In het vroege morgenuur schuiven ragdunne nevels in en door elkaar. glijden langs het talud van de dijk omhoog en spinnen het, vlak bij dorp gelegen, op de sluis staai .gemaal „Vissering" in een fijnm. net. In die buurt was vroeger ,het kle Klif'. De oude -afgedankte- boti werden er gesloopt en tot brandhi gekloofd. Op de havenkaden worden verleden fantasie tot tastbare werkelijkheid. De kaden, de afslag, de werven, huizen en de alles overweldige mass: grote „Bethel-kerk", die mooi is v; binnen, maar architectonisch lelijk v: buiten; onharmonisch van vorm afmetingen, een te kleine toren met grote kerk. Vroeger werd de .Westhaven', aan einde van de Bult, rotsvast door .vuurtoren' geblokkeerd, maar nu is; naar de .Westhaven' een weg om toren gelegd. Langs die weg is het Vissers-monument" geplaatst. Vroege e. thans ook nog, gingen er va maren' door Urk; maren: tijding vi smart en rouw, want heel veel visse' zijn reeds op zee gebleven. Het vrouwt van het monument tuurt over het wat van het meer; alsof zij roepen wil: kon Bij het monument is het Kerkje aan Zee, met de oude begraafplaats. Uit de haven zijn bijna alle vissersplu pen verdwenen, ter visvangst op 1 Noordzee. Hun plaatsen zijn ingent men door zeil en motorjachten. Eei enkele vroegeling, gekleed in hardgeel zeiljak en dito laarzen, is o weg naar het dorp. Op Urk zijn zulj mensen nog steeds uitzonderlijke ve; schijningen. Er begint leven op Urk te komen, het vreemd leven. De ruige vissersbaadje hebben gedeeltelijk plaats gemaakt vo fel gekleurde watersportkleding waar vroeger jeans en spijkerbroeke opzien baarden doet dat nu de Urkt klederdracht; de klederdracht is ongebruik geraakt. Waar eens de haring- en ansjovisnettc hingen te drogen, staan nu vis-, c.q friteskramen en/of ijscomannen. De havenkaden zijn op deze zonnig lentedag veranderd in schuifelboult vard's; met vele jonge, avontm zoekende toeristen. Niet bebouwde plekjes grond hebben d bestemming van parkeerplaats. Busse vol dagjesmensen worden gedropt op havenkaden. De rust en de stilte, vanui mijn jeugd, zijn verstoord. Op leugenbankjes zitten de oudere visser het gebeuren wat meewarig te bekijken Bij het klapskoel staan jongere vissei over zee te turen en storen zich niet de dagjesmensen. Al wordt hun ru: nou nog zo verstoord door de bumpei aan-bumper rijdende auto's. De enig muziek, die in hun oren klinkt, is di van de hamerslagen van de vakman o de werf. De echte Urker is eenvoudig en trots o zijn dorp, verdraagzaam en toleran Eigen meester niemands knecht, calv nist met een liberale inslag. Vissers zij ze en vissers zullen zij blijven! Nog is het goed toeven op Urk, dat altijd zo geweest, maar de dreiging va het kakelbonte-toeristenkermisachtig gedoe, loert reeds om de hoek. Dat is Urker wel/niet zo welgevallig, zondag', want als hij thuis is kom varen wil hij gaarne van zijn ru genieten. De Urker bevolking staat no steeds op een kruispunt van hal bestaan. Ing. K. van Dokki mei 191 Hei voetbi kantel De van di De stevig Ko tegeli gezon De Werkgroep Oecumenische Ge- sprekskringen, Heiloo presenteert u graag de nieuwe mogelijkeheden om met elkaar In Gesprek te komen. We noemen u: -Godsdienst en Sexualiteit. Het zicht op beiden is aan het veranderen en daarmee verandert ook hun relatie. Leiding: Dr. M. Wertenbroek. Kon- taktpersoon: F. Morsch (334737) le samenkomst: 28 oktober. - Geloven met kinderen. Hoe dragen wij ons geloof over! Hoe gaan wij zelf om met ons geloof én onze twijfels? Leiding: J. Brugman, S. Eisenga. Kontaktpersoon: M. Boelhouwer Overeem (330292) le samenkomst: 7 oktober. -Beelden van Leven. (Bijbelstudie) Een serie schetsen over Bijbelse beelden van leven: het leven ontvangen, levens weg, levensbrood, levenskroon enz. Leiding: ds. A. Boelhouwer. Kontakt persoon: M. Boelhouwer-Overeen (330292) le samenkomst: 12 oktober. -Dorothee Sölle. „Religieuze ervaring zie ik als het gevoel deel te zijn van een geheel, dat goed is. Dat er niet is om de mensen kapot te maken...." Leiding: H. v.Wel Kontaktpersoon: J. v.Zijderveld-Tenkink (02205-2632) le samenkomst: 2 februari - Arbeid. Welke onrechtvaardigheden brengen de ontstane veranderingen op de arbeids markt met zich mee? Hoe kan de (studie)groep hiertegen tot aktie ko men? Kontaktpersoon: B. v.Engen. le samen komst: 13 oktober. - De brieven aan de Korintiërs (Ochtendgroep) Samen door dit Bijbelgedeelte m.b.v. het boekje: Brandbrieven. Leidingen Kontakt: ds. G. J. v.Kamp. le samenkomst 14 okt. - Cursus Joods Denken. Komende winter staan de Psalmen centraal. Leiding: W. Whitlau, P. Tomson, D. v.Uden. Kontaktpersoon: M. Zijlmans -v.Schaick. le samenkomst.' 12 januari. Open Avonden Iedereen is welkom op de avonden waarop wij Dr. Hans Jansen hopen te ontvangen. Hij zal spreken over en n.a.v. zijn zéér in de belangstelling staande boek: „Christelijke Theologie na Auschwitz". Deze avonden zijn op 14 oktober en 4 november in het Kerkgebouw aan de Noordergeeststraat. Aanvang 20.00 uur. Kosten: 2,50 p.p. per avond. Vervolg groepen: - Vrouw en Geloof. In samenwerking met de Federatieve Vrouwenraad, Heiloo leidt Mevrouw Winne Vogel deze groep. Onder voorbehoud van subsidie. Inlichtingen: W. Vogel-Dijkstra. (331220) - Het I.K.V. Begint haar programma deze week: De Vredesweek en maakt verder haar aktiviteiten bekend via de plaatselijke pers. Inlichtingen: M. Siegman-van Raven- zwaay (335643) Onze Start-avond is donderdag 30 september om 20.00 uur in het Kerkgebouw Noordergeeststraat. Daar bent u van harte welkom en zullen wij bovengenoemde kringen nader toelichten. Dr. M. Wertenbroek zal een inleiding houden over het thema van de le groep: Sexualiteit en Godsdienst. Die avond kunt u zich opgeven bij een van ons. Bent u verhinderd, neem dan even de telefoon en bel uw kontaktadres óf het secretariaat: 334798. Aan allen Welkom. AKTIVITEITENVERENIGING VAN BEIDE BONDEN VOOR OUDEREN De aktiviteiten commissie heeft een programma samengesteld en naar zij hoopt, voor elk wat wils. Het begint op: Woensdag 6 oktober: dansen in de Bruno, aanvang 2.30 uur. Woensdag 13 oktober: bingo-middag in het Trefpunt. Dinsdag 16 oktober: bustocht naar de KRO-studio. Woensdag 3 november: dansen. Donderdag 11 november: bustocht naar de KRO-studio. Woensdag 17 november: dansen. Donderdag 18 november: klaverjas- middag in de Bruno. Dinsdag 2 december. St. Nicolaas- middag. Woensdag 15 december: dansen. Donderdag 23 december: Kerstmid dag. Woensdag 12 januari: dansen. Woen sdag 19 januari: bingo of klaver jassen in het Trefpunt. Woensdag 26 januari: dansen. Woensdag 9 februari: dansen. Woensdag 17 februari: filmmiddag in de Bruno. Woensdag 23 februari: dansen. Woensdag 9 maart: dansen. Woensdag 16 maart: bustocht? Woensdag 23 maart": dansen. Woensdag 6 april: dansen. Woensdag 13 maart: bingo-middag in het Trefpunt. Woensdag 20 maart: laatste dans- middag! Donderdag 19 mei: Fietstocht. Donderdag 26 mei: sluitingsmiddag. Denkt u ook eens aan de bowling, op maandagmiddag van 2-3 uur? De kosten zijn 10,— per maand, alleen voor leden. Dan start er weer een klaverjas-cursus, deze begint op donderdag 7 oktober om 2 uur in de Bruno. Houdt u vooral de Uitkijkpost in de gaten, er kunnen misschien ver anderingen komen. Tot ziens op de komende middagen! De aktiviteiten commissie. Zaterdag 25 september treedt in jon gerencentrum Buk Buk de formatie Easy Boy bestaat uit 5 mensen die al die door middel van een zelfgeschre ven repertoire en een swingende act garant staat voor een gezellige avond. Easy Boy bestaat uit5 mensen die al een geruime tijd in de muziek aktief zijn. Zelf zeggen ze van hun muziek dat het niet in één hokje te vangen is, zanger Bilbo omschrijft het als "Old Wave". De bezetting is als volgt: Willy - drums; Ronald - toetsen en zang Bilbo - gitaar en zang; Groezel - gi taar en zang; John - Bas; Erik - licht; Peter - geluid. Wij hopen jullie allemaal te begroeten op zaterdag de 25ste, 21.30 uur. Tot dan. Groetjes Pully. Zaterdagmorgen jl. had de Wogdik z'n laatste activiteit van het seizoen '81-'82 in de vorm van een viswedstrijd voor de jeugd. In een kleine mistige wereld, maar een heerlijk visweertje, stonden de ±35 kinderen langs de Carmelvijver. De kinderen haalden 80 vissen uit het water. Hier volgen de vijf vissertjes met de beste vangst van deze morgen: Ben Lampe 13 stuks, Ingrid Scholten-10 stuks, Petra Tervoort en Peter Vader 7 stuks, Dennis Kaandorp 5 stuks. Allemaal kregen ze nog een flesje frisdrank. Alle kinderen kregen of een prijs of een leuke verrassing mee naar huis. Een heel geslaagde ochtend. Hier volgt ook nog een bericht voor alle leden: Op vrijdagavond 24 september bij La Strada jaarvergadering, aanvang 8 uur. Heeft u ideëen, klachten of wilt u weten wat onze vereniging zoals gaat doen in het nieuwe seizoen '82-'83, iedereen is van harte welkom. Na de vergadering is er nog een gezellige Bingo, met veel mooie prijzen. Tot ziens bij La Strada. Het Bestuur. u De afdeling Heiloo van de Ned. Ver. van Huisvrouwen organiseert op woensdag 29 september a.s. in het Open Huis een bijeenkomst ter nadere kennismaking met het werk van de Vereniging, in het bijzonder met* dat van onze afdeling. De verschillende onderdelen van de plaatselijke aktiviteiten zullen door leden en begeleidsters van kursussen, klubs, exkursies, praat/diskussiegroe- pen worden belicht. De bijeenkomst is voor ieder toeganke lijk. De aanvang van deze bijeenkomst is 9.45 uur. Voor nadere inlichtingen telefoonnummers 332229 en 330867. WIJKVERENIGING PLAN OOST Kampvuur A.s. vrijdagavond, 24 september houden we weer ons beroemde kamp vuur. Dit keer op het grasveld naast het Oosthonk. Laan van Zeeman 14A. Er hebben zich al kinderen aangemeld om muziek te maken, maar natuurlijk mag iedereen z'n muziekinstrument meenemen, dan wordt het nog extra gezellig met veel muziek en zang! Trek warme kleren aan, neem iets mee om op te zitten en een zaklamp is ook nooit weg! We beginnen om 8 uur; kom tegen die tijd maar gewoon naar het Oosthonk. Om 9 uur kunnen ouders hun kinderen weer afhalen en zelf nog even genieten van de sfeer van een kampvuur! Werkgroep Jeugd. Woensdag 15 september 1982 heeft het Katholiek vrouwengilde het seizoen geopend met een Eucharistieviering ons voorgegaan door pastor V.d. Berg. Daarna volgde de jaarvergadering. Er waren dit keer geen veranderingen binnen het bestuur maar voor het volgende seizoen, willen we graag nieuwe bestuursleden alvast inwerken. Het financieel verslag werd voorgelezen en door de kascommissie goed bevon den. Er was een klein batig saldo. Voor het volgende seizoen is er een nieuwe kascontroleuze gevraagd. Mevr. Ruijter werd hartelijk bedankt voor haar hulp daarbij en mevr. Heistra doet het nog een jaar. Het jaarverslag werd voorgele zen en goed gevonden. Mevr. Zoon stelde voor om met alle leden samen 'n meisje te adopteren volgens het „Foster Parentsplan" en hield daar een praatje over. Het merendeel van de leden was er voor, dus nu staat er elke maand een mandje voor de kosten en die zijn 45,- per maand per kind. We gaan het voorlopig een jaar proberen. Na de pauze, waaronder koffie met cake werd gepresenteerd, bracht het K.V.G. uit Zuid-Schermer met eigen krachten een zelfgemaakte revue naar voren. Daar hebben wij allemaal zichtbaar van genoten. Het gezelschap eindigde met „Schermer Volkslied" waarbij 'n Schermer molen draaide. Onderwijl werd er nog 'n glaasje geschonken vanwege het vijf en dertig jarig bestaan. Er werd nog een verloting gehouden, waarbij vele mooie prijsjes te winnen vielen. We besloten met de mededeling dat we op dinsdag 28 sept, half elf allemaal een bezoek brengen aan de Oudheidskamer (Oude Pastorij) om de werkelijk unieke tentoonstelling te bewonderen. We worden dan deskundig rondgeleid en iedereen is van harte welkom. Tot ziens. R. K. KLAVERJASSEN Met de nieuwe klaveijasvereniging A.s. maandagavond 20 uur in het Bru- nogebouw aan de Pastoor van Muijen- weg 12. Komt u allen met of zonder maat. Er staan altijd invallers paraat. U kunt rekenen op een gezellige avond en wellicht een leuke prijs. Wij wensen u op de 27ste september een prettige avond. KURSUSSEN NIVON Na de inschrijvingsavond in het Open Huis kan de balans gemaakt worden t.a.v. het al dan niet doorgaan van de kursussen van het NIVON in het ko mende winterseizoen. Volgeboekte kursussen: schetsen/ aquarellen (beginners), volksschil deren (2 kursussen), klusjes in huis (elektriciteit, verven en behangen), houtsnijden, keramiek, tekenen voor beginners en gevorderden. Kursussen met nog enkele vrije plaat sen: schetsen/aquarellen (gevorder den), loodgieterswerk, dekoraties van geperste bloemen. Geen doorgang kunnen vinden de vol gende kursussen: kreatieve instuif, Hindelooper schilderen, poppen ma ken, marionetten maken, etsen, teke nen voor jongeren. Voor opgave en informatie kunt U te recht bij: f Marieke Vleeming, Van Doornstraat 13, tel. 335765; of Artje de Ruiter, Vrieswijk 192, tel. 333240. COMMUNICA TIE VERENIGING HEILOO We zullen zoals gewoonlijk komen met het laatste nieuws op het voetbalgebied. Dit is vrij makkelijk, aangezien jullie de laatste nieuwtjes al weten en er voor 'de rest weinig nieuws is op dit gebied. Alleen heb ik nog even een tip voor de dames onder ons die ook weieens zin in voetballen hebben. We hebben nl. onderhandelingen geopend met tegenstander van 9-10-82 met het dot! dat deze wedstrijd met gemengde te; gespeeld zal worden. Dus dames, ho den vinger aan de pols. We hebben nu ook de exakte opbreng| binnen van de krantenaktie van augustus j.l. Hierbij dient nog w| vermeld te worden dat de subsidie nog niet bij zit. De nog voorlopi; opbrengst bedraagt 128,-. Men; proficiat. Dan moet ik jullie trouwens ook no; berichten dat de streefdatum die wij gedachten hadden voor het feest, hela» niet gehaald kan worden na overleg mei de beheerders van de plaats waar wij hei wilden houden. Geen nood, het feest gaat door. De enige wijziging houdt in dat het 2 we kei wordt verscholven en wel naar oktober. Eén dezer dagen zal er kontakl worden opgenomen met de aktiviteitelf kommissie voor de bespreking van df verdere details. Goed, dit was het weer. Tot de volgend; week, groetjes oèi; 831 (Jack) Op 14 september j.l. hield de Bond van Plattelandsvrouwen afd. Heiloo has eerste bijeenkomst in het nieuw seizoen. In haar openingswoord dankte de voorzitster de aanwezigen voor hun komst en kon zij terecht spreken van een zeer goede opkomst van de leden. De avond zou in het teken staan val Brazilië, in het bijzónder het daai gelegen Amazonegebiéd. Een immens groot, dun bevolkt gebied, gelegen aai de daar stromende rivier, met haai tientallen zijrivieren. Na enkele mededelingen gaf de voorzit ster een korte duidelijke uiteenzetting over het Projekt B razilië. Hierna gaf zij het woord aan de heer W. Hornmai uit Schoorl, die reeds verschillende keren dit gebied had bezocht. Zeer boeiend vertelde de spreker over hel Amazonegebied, met zijn prachtig! flora, z'n grote moerassen, rubberbom- men, de vele kleine dorpjes'. Over (Je grote vissen die in de riviü leven, maar ook over de gevaarlijke vissen die daar in vertegenwoordig* zijn. Over de mensen die in dit gebiffi leven en er een armoedig bestaan leidtS en over de vele Indianenstammen die-0 nog zijn. Deze laatste wónen dikwijls heel ver de oerwouden in en meestl hebben zij nog nimmer een blanks gezien. In de pauze werd er een verloten® gehouden ten bate van het projektsü Brazilië. We werden trakteerd '3$ eigengebakken koekjes naar een Braï- liaans recept. De recepten kon kopen en dat geld was ook voor projekt. Na de pauze kreeg de spreker weer Ei woord en liet nu zijn woorden vergezeld gaan van prachtige dia's. Aan het s® dankte mevr. Wolse de heer Hornmat terecht voor deze mooie avond. Narfc rondvraag sloot zij deze geslaagds avond en wenste on allen wel thuis

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1982 | | pagina 6