Hw corKtalg l Nieuws van de Gemeente Heiloo PREDIKBEURTEN EN ANDERE DIENSTEN De "Uitkijkpost" stelt aan U voor Geen Uitkijkpost gehad? Fa. J. de Graaft UIZHfê ERKENDE Een wereld van ideeën ij in glas en kristal. Plaatsgenoot Jasper Zwemmer ontdekt nieuwe kluis tegen fietsdiefstal Stichtingsbestuur Open Huis nam afscheid van twee aktieve bestuursleden Tjeerd Adema, raadslid voor de Party van de Arbeid m COMMISSIE FINANCIËN EN PERSONEELSZAKEN COMMISSIE VOOR SOCIALE ZAKEN EN VOLKSHUISVESTING AGENDA GEMEENTERAAD T. Adema GEVONDEN VOORWERPEN DIERENBESCHERMING HEIL00-LIMMEN-CASTRICUNI POLITIEBERICHTEN Bier Vlees Kantine Dierenleed Vuurwerk AUTORIJSCHOOL „DE WAAG" Bel donderdag: 072-330175 DONDERDAG 28 OKTOBER Fed.Vr. Raad UITKIJKPOST KIJKPO! 20 OKTOBER COMMISSIE RUIMTELIJKE ORDENING, RECREATIE EN SPORT Onder voorzitterschap van wethouder Borsjes werd in deze commissie vorige week gesproken over een aantal in gezonden brieven. Allereerst vroeg B W toestemming de woningen bo ven het bedrijfspand van de heer P. J. Zonneveld in het Industrie terrein nietig te verklaren. Wettelijk is er onjuist gehandeld en moet de zaak teruggedraaid worden. Vervolgens werd de verbouwing van Apotheek Heylo besproken. Na di verse onderhandelingen en een be roep bij Provinciale Staten zal de verbouwing door kunnen gaan. De commissie ondersteunt het voor stel van het college om achter de boer derij op de Westerweg 218 dertig woningwetwoningen te bouwen. De boerderij is inmiddels verkocht door de gemeente. Ook word er in de commissie gespro ken over een betere ontsluiting van het zuidelijk gedeelte van het Industrie terrein. De commissie was het eens met het voorstel van B W. Tenslotte kwam in de rondvraag de wens van H.S.V. ter sprake om eigen tennisbanen aan te leggen. Deze week wordt door het college nog verder voor bereid. In de kamer van de burgemeester boog de Commissie voor financiën en perso neelszaken zich over een uitgebreide agenda. Veel aandacht ging uit naar: - Berichten van C.R.M. over de kortin gen van 10 procent op het welzijnswerk. Vooral de subsidie aan het bibliotheek werk baart de gemeente zorgen, zodanig zelfs, dat burgemeester Glijnis een cynisch geluid over de voorgestelde regeling liet horen. - Het in rekening brengen voor vereni gingen en instanties van het gebruik van dranghekken, stoelen, expositiema teriaal en dergelijke. De raad zal het voorstel van het college naar alle waarschijnlijheid aannemen, daar de vertegenwoordigers van C.D.A. en V.V.D. onderschreven. - De verkoop van de boerderij op Westerweg 218 voor 137.000 gulden. Ger Helder (Links Heiloo) liet weten dat hij liever had gezien dat het gebouw een andere bestemming had gekregen. Daar de verkoop al door de Raad was goedgekeurd, werd over een andere bestemming niet langer gesproken. - Het bezuinigen op de vergoeding aan raadsleden. Het is een gemeenteraad toegestaan te bezuinigen op het „sala ris" van raadsleden met maximaal 20 procent. In'het algemeen waren de commissieleden niet zonder meer tegen, vooral ook omdat men best als voor beeld in het bezuinigingsbeleid wil fungeren. De grootste bezwaren kwa men van C.D.A.P.v.d.A en D'66, die zich afvroegen of het wel zo hard nodig is, dat er op deze post wordt bezuinigd. Maandagavond j.l. is in de Commissie Sociale zaken en volkshuisvesting de nieuwe verordening in zake het huisves tingsbeleid (inschrijving en toewijzing) uitvoerig besproken. Veel vragen wer den gesteld aan Wethouder Dekker, omtrent de gang van zaken in Heiloo. De in de verordening voorgestelde verruiming van de inschrijving werd alleen door Ger Helder (Links Heiloo) van harte ondersteund. De overige leden stelden zich gereserveerder op. Volgende week donderdag (28 oktober) is er Raadsvergadering om 20.00 uur in het Gemeentehuis. Op de lange agenda prijken veel zaken die de afgelopen twee weken in de diverse commissies al zijn voorbereid. Bijv: - Woonruimteverordening - Boerderij van Maat, Westerweg 218 - Sloop oude Volksmuziekschool - Verbouwing/herindeling bibliotheek aan de Kennemerstraatweg - Enkele onderwijspunten - Enkele begrotingswijzigingen. Volgende week meer informatie. Een schitterende show van fonke lende modellen, met smaakvolle vormen en kunstzinnige slijpsels. Dat is de nieuwe katalogus van Zwiesel. Kom even kijken naar de nieuwe modellen en neem gelijk dio mooie katalogus mee. Cristallcric Zwiesel Heerenweg 211 - Tel. 33 11 66 - Heiloo In de op 13 oktober j.l. gehouden vergadering van het Alg. bestuur van de Stichting Open Huis Heiloo werd afscheid genomen van de bestuursleden J. H. J Overmeer en T. A. Adema, die beiden namens de gemeenteraad in het bestuur zitting hadden. De heer Overmeer is vrijwel vanaf de oprichting bij het bestuurswerk van het Open Huis betrokken geweest. Hij werd door de Gemeenteraad in twee achter eenvolgende zittingsperioden als verte genwoordiger in het Stichtingsbestuur benoemd, en op 15 oktober 1974 als penningmeester gekozen. Sindsdien heeft hij met zijn grote kennis van zaken op financieel en maatschap pelijk gebied de financien van het Open Huis en, sinds 1981 het Theater de Beun op uitstekende wijze beheerd en boven dien op deze terreinen een belangrijke inbreng in het bestuursbeleid gehad. Daarnaast was hij het enige lid dat ook overdag in Heiloo te bereiken was, vaak een vraagbaak voor velen, verenigin gen, gemeenteambtenaren, beheerder enz. Tenslotte heeft hij als gevolg van het uitvallen door ziekte van de administra teur in 1980, lange tijd de gehele financiële administratie gevoerd. Een omvangrijke taak naast zijn baan en diverse maatschappelijke funkties, wel ke taak gelukkig per 1 januari 1981 weer kon worden overgenomen door een administratiekantoor Het wegwijs maken van dit buro en het inpassen van de financiële administratie van het theater de Beun, dat in 1981 van start ging, kostte hem ook in dit jaar echter nog bijzonder veel tijd, aange zien de heer Overmeer zich niet meer herkiesbaar had gesteld voor de nieuwe gemeenteraad omdat hij langzamer hand wat taken op maatschappelijk gebied aan jongeren wil overdragen, is hij nu ook uit het Stichtingsbestuur Open Huis getreden. De heer Adema werd per 1 februari 1979 door de Gemeenteraad als verte genwoordiger in het Stichtingsbestuur benoemd. Ook hij toonde bijzonder veel belang stelling voor de gang van zaken. In het bijzonder heeft hij tijdens zijn bestuurs periode, waarin de voorbereiding, de bouw en inrichting, en de opening van het Theater de Beun vielen, belangrijk bijgedragen tot het besluit van de Gemeente om uiteindelijk een goed en ook voor professionele voorstellingen bruikbaar theater te bouwen, waardoor dit theater voor een bredere laag van de Heilooer bevolking zijn nut heeft dan alleen de verenigingen met hun aan hang. Als lid van de evenementencommissie werkte hij ook aktief mee bij het voorbereiden van deze professionele voorstellingen, waarvan er ook voor het nieuwe seizoen er weer een aantal in het speelplan van de Beun zijn opgenomen. Door drukke werkzaamheden in zijn huidige raadsfraktie was hij niet in staat dit bestuurswerk voort te zetten. De voorzitter van het Stichtingsbestuur, de heer D. Meijer, memoreerde in een toespraak de belangrijke verdiensten van beide scheidende raadsvertegen- woordigers in ons bestuur en overhan digde hen daarbij een stoffelijke blijk van waardering. De heren Overmeer en Adema zijn opgevolgd door de heren J. Breuker en Dr. A. C. Visser, terwijl wethouder mevr. A. A. M. Willemse-v.d.Ploeg ook weer voor de huidige zittingsperio de, namens B. en W„ in het Stichtings bestuur zitting zal hebben. Onze plaatsgenoot Jasper Zwemmer kon het ruim drie jaar geleden niet verkroppen dat zijn fiets werd ge stolen. Zijn woede uitte hij niet door een andere fiets mee te nemen, nee, hij begon te broeden op een methode, waardoor zijn fiets - en die van ande ren - voortaan "rotsvast" gestald kon worden. Ruim drie jaar heeft Jasper Zwemmer geld en tijd gestoken in de ontwik keling van de rijwielkluis "Rotsvast", welke nu door Betonfabriek Den Boer BV uit Nieuw-Lekkerland wordt verkocht. Het geheime wapen van de fiets kluis is, dat niet langer één der wielen wordt vastgezet, maar dat het frame van de fiets aan de ketting wordt ge legd. Het geheel bestaat uit een be tonnen vo'et, waarin een stalen paal is bevestigd, waaraan dan weer een verstelbare kop is gemonteerd. Deze kop kan aan elk formaat fiets worden aangepast. Nadat het frame in de kop is geplaatst, kan deze simpel afge sloten worden met een ketting-, kabel- of hangslot. De fiets staat "rotsvast" en kan niet zomaar met slot en al meegenomen worden. Naast de toepassing als fietskluis, bijv. bij stations, kari de klem ook gebruikt worden als efficiënte rijwiel stalling, bijv. bij sportvelden, scholen. Door juiste plaatsing is het een ruimte- besparende methode van rijwiel stalling, terwijl ook de beschadiging aan de fietswielen geminiceerd is. Bij de gangbare fietsenstalling wordt immers het voorwiel ingeklemd met als gevolg een grote kans op een slag in het wiel. Voor de fietskluis "Rotsvast" is vanuit het bedrijfsleven al de nodige aan dacht. Onder andere hebben Wastora en de Nederlandse Spoorwegen be langstelling getoond. Ook staan al een paar kluizen bij het Ministerie van Justitie te Den Haag. Daarnaast wordt de fietskluis gepresenteerd op de beurs 'Tuin en Park' te Utrecht (in de week van 17-10 t/m 24-10. Ook in Heiloo is interesse voor de uit vinding van Jasper Zwemmer zo heb ben twee kluizen "proefgedraaid" bij de Sporthal 't Vennewater. De badmintonvereniging heeft ook be langstelling getoond. Voor meer informatie en offertes: Betonfabriek Den Boer, tel. 01848- 1022, Jasper Zwemmer, Westerweg 321, Heiloo, tel. 072-337617. Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk 10 uur ds. Ph. Ouwendijk. Crèche en kindernevendienst in De Rank. Kruiskerk 10 uur ds. Moonen uit Amsterdam. Crèche in de achterzaal. Zondagsschool in de Rehobothschool. Geref. Kerk Noordergeeststraat 9.30 en 17.00 uur kandidate mevrouw E. Boerma-v. d. Laan. Parochie-zondagsdienst Willibrordusparochie, Westerweg 267, Heiloo, tel. 072-330906. Evangelisatie-Centrum Zondagmorgen 10 u. Dienst en woens- dagav. 8 u. Bijbelstudie. Westerweg 294. Hervormde Gemeente Limmen 10 uur ds. H. Lieve, Castricum. Ned. Herv. Gemeente Egmonden Egm.-Binnen, 10 uur ds. Lebbing uit Heiloo. Evang. Luth. Gemeente Alkmaar 9.30 uur ds. J. Mostert. Remonstrantse Gemeente Alkmaar Geen opgave. Doopsgez. Gem. Koningsweg Alkmaar 10 uur Br. B. P. Postmus uit Westzaan. Oud-Katholieke Kerk Emmastraat 9, Alkmaar 10 uur Hoogmis. Charismatische Bijbelkring Hoogegeest 37 - Akersloot Samenkomst: dinsdagavond 20.00 u tel. 02513-12205. R.K. KERKDIENSTEN Willibrorduskerk, Westerweg 265 Zaterdag 19 uur. Zondag 9 uur -11 uur. In de week: maandag-, dinsdag- en vrij dagavond 19.30 uur. Woensdag en donderdag 'smorg. 8 uur. Spreekuur biechthoren: zaterejag 16- 17.30 uur. PIANOCONCERT EELKO MOOLENAAR ZATERDAG 23 OKTOBER IN WITTE KERKJE HEILOO Op zaterdag 23 oktober a.s. zal Eelko Moolenaar te beluisteren zijn als concertpianist in het Witte Kerkje te Heiloo. De concertgever genoot zijn muzikale opleiding aan het Stedelijk Conservatorim in Groningen bij Maria Stro. Hij behaalde het diploma solo- spel (cum laude), en zette zijn op leiding voort bij George van Renesse, Felix de Nobel, Hans Hotter in Mün- chen en Noël Lee in Parijs. Het uit te voeren programma is zeer gevarieerd. Op het ingetogen "Ich ruf zu dir, Herr" van Bach-Busoni, volgt Phantasien (Opus 116) van Brahms, bestaande uit zeven delen, elk met een eigen karakter. Van Ravel wordt uitgevoerd Valses nobles et sentimentales. Ravel gaf' dit werk als motto mee „Het heerlij ke en altijd weer nieuwe genoegen van een nutteloze bezigheid". Men oor- dele zelf 1 In twee composities van Chopin, n.l. Impromptu in As (Opus 29) en Polonaise-Fantasie (Opus 61) worden zo ongeveer alle uitdrukkingsmogelijk heden benut, die de Bösendorfer. Tjeerd Adema woont sinds 1970 in Heiloo. Zijn naam doet vermoeden dat hij voorheen woonachtig zou zijn geweest in Friesland, maar daar is niets van waar: Tjeerd is geboren en getogen in Alkmaar. Hij volgde de oude H.B.S. op de Paardemarkt en studeerde daarna verder voor landmeetkundig ambte naar. In deze funktie werkt Tjeerd Adema voor het Ministerie van Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening bij de afdeling Kadaster. Zijn werkzaamheden in één woord samenvattend, is het beroep van Tjeerd Adema landmeter. Wanneer ergens gebouwd of verbouwd moet worden, wanneer er tussen buren ruzie is over de eksakte plaats van een hek of heg, dan is voor Tjeerd de taak uit te zoeken, waar de precieze grens tussen twee percelen ligt. Hierdoor komt hij veel onder de mensen en zodoende hoort hij ook veel van wat er zoal onder de bevolking leeft. Zijn werkterrein behelst ook onze gemeente, dus in dat opzicht kan hij het raadswerk en het dagelijkse werk een beetje kombineren. Toen Tjeerd nog in Alkmaar woonde, raakte hij betrokken bij de politiek. Hij werd lid van de jongerenafdeling van de P.v.d.A. en kwam al snel in het bestuur terecht. In die dagen was de jongeren afdeling in Alkmaar zeer aktief. Dit moge blijken uit het feit dat momenteel nog veel mensen uit die tijd als raadslid aktief zijn in diverse gemeentes. Voorbeelden zijn Tom Stom en Piet IJssels uit Alkmaar en natuurlijk Tjeerd Adema zelffn Heiloo. Na zijn partijwerk in Alkmaar was Tjeerd Adema niet direct betrokken bij de plaatselijke afdeling van de P.v.d.A. in Heiloo. Tot 1973 zat hij in het gewestelijke bestuur. Vanaf 1973 ge raakte hij in de Heilooër politiek en werd in 1978 gekozen voor de gemeente raad in de kombinatie tussen P.v.d.A. en D'66. Tjeerd Adema trouwde toen hij in Heiloo kwam wonen. Hij heeft twee zoontjes (zes en acht jaar), die op de W. J. Hofdijkschool zitten. In zijn vrije tijd is Tje'erd Adema een voetbal-sup porter. Tot en met vorig jaar ging hij naar elke thuiswedstrijd van AZ'67, was hij jeugdleider bij Foresters en deed ook nog zelf aan voetbal in het bedrijfsteam van het kadaster. Door de drukke werkzaamheden in verband met de raad zijn deze aktiviteiten groten deels stop gezet, al gaat Tjeerd nog wel regelmatig naar AZ'67. Nu partijgenoot Jan Borsjes in het college van B. en W. plaats heeft genomen, hoopt Tjeerd Adema wel zeker invloed op het gemeentebeleid te hebben. Grote ombuigingen mogen de inwoners van Heiloo niet van de P.v.d.A. verwachten, daar er in de raad nog steeds sprake is van een grote meerderheid van de kant van V.V.D. en C.D.A. Voor het P.v.d.A.-raadswerk zijn een aantal nieuwe dingen in de periode 1982-1986. De P.v.d.A. is voor het eerst sinds tijden weer een kollegepartij. Dat zal een bepaalde opstelling in de raad betekenen. Ook is het in ieder geval voor Tjeerd Adema nieuw dat de P.v.d.A. als zelfstandige partij in de raad zit. Tenslotte is het zo dat de P.v.d.A. in feite een éénmansfraktie is geworden, doordat Jan Borsjes wethou der is geworden. Allemaal zaken waar door Tjeerd Adema niet zo één, twee, drie zijn verwachtingen in woorden kan vatten. In ieder geval zijn er wel een aantal zaken die de bijzondere aandacht van Tjeerd Adema zullen krijgen. Bijvoor beeld wil hij nauwlettend het oog houden op het welzijnsbeleid, dat door bezuinigingen van de rijksoverheid danig bedreigd wordt. Ook hoopt hij middels de „Diskussienota Onderwijs" van de P.v.d.A. meer kontakt te hebben met het onderwijs in Heiloo. Ook daar dreigen immers bezuinigingen en veran deringen (basisschool, medezeggen schapsraden e.d.). Zelf heeft Tjeerd Adema weliswaar door het vele werk dat hij voor de raad moet doen minder tijd om direct met de bevolking in kontakt te treden, maar toch vindt hij dit kontakt zeer belang rijk. Iedereen kan altijd bij hem aankloppen, of het nu een P.v.d.A.- stemmer is of niet. Samenwerking met de andere eenmans- frakties in de raad om bepaalde zaken beter te kunnen bekijken, zou Tjeerd Adema wel prettig vinden. Hierbij moet wel voorop staan dat de burgers kunnen profiteren van deze samenwerking: meer informatie over het reilen en zeilen van de gemeente en haar bestuur. Volgende week: Dhr. Mast, raadslid voor het Christen Democratisch Appèl. H. Moeder Gods, Holleweg 111 Zaterdag 19.00 uur. Zondag 9.30 - 11.00 uur. In de week: ma.-, do.- en vrijdagavond 19.30 uur; dinsdag en woensdag 8 uur. Biechthoren: zaterdag 16.30 - 17.30 uur. R.K. Kerkdiensten O.L.Vr. ter Nood Kapellaan H.Missen: zaterdag 19 uur, zondag 7.30 uur (bij de Julianazusters), 9 uur, 11 u. In de week: maandagavond 19 uur, ove rige dagen: 's morgens 8 uur in de Gena dekapel. Avondmis: le vrijdag v.d. maand 19 u. Lof: zondagavond 18.30 uur. Biechthoren: zaterdag in beide kapellen vanaf 16 uur. Kapel Psych. Centrum St. Willibrord H. Missen: zaterdagavond 18.45 uur. Zondag (Hoogmis) 9.30 uur. DOKTERSDIENSTEN [uitsluitend voor spoedgevallen] Dr. A. L. Duijvestijn, Obriglaan 53, Heiloo, tel. 072-333100. Weekenddienst Apotheek Apotheek Sibilo, Past. v. Muijenweg 17, Heiloo, tel. 072-330200. Weekenddienst Wijkverpleging Egmond - Heiloo - Limmen Mevrouw A. Kroon, tel. 072-330082. Verloskundige Heiloo (vlgs. afspraak) E. Engeringh, Slimpad 4, Heiloo, tel. 072-332719, b.g.g. boodschappendienst 020-123123. Verloskundige Limmen Mevr. E. Wiegerink, tel. 02513-12895. Dienst Tandarts Alkmaar - Heiloo Dr. J. 'C. Schumacher, Heerenweg 4, Heiloo, tel. 072-335913. Consulenten Dierenbescherming Heiloo en omstreken Honden: tel. 336758, mw. R. v. d. Berg. Katten: 334810, mw. H. W. de Waart. Watervogels: 333073, hr. C. de Lange. Knaagdieren: hr. Jacobs, 331484. Zieke, gewonde en jonge vogels: Mevr. Duivenbooden335065, hr. Baars 336227 Aktie Vakantie Pleegdier: tel. 336180. Organisatie van Nederlandse Tandprothetlci vVeekenddienst in de kop van Noord- Holland, tel 02240-7939. DIERENARTSEN Dr. Eberson en Dr. Schaap zijn altijd te bereiken op tel.nr. 072-331606. Zaterdags spreekuur van 11-12 uur. Traktijken Fysiotherapie Spreekuur vlgs afspraak (ma. t/m vr.) J. J. H. Cooper, Ewisweg 34, Heiloo, tel. 072-331100; J. de Moor, Kerkelaan 69, Heiloo, tel. 072-333398; M. A. van Riel, De Wildtlaan 28, Heiloo, tel. 072- 333271; E. J. Waal, Kennemerstraatweg .,452, Heiloo, tel. 072-331266. P. A. Slinger, De Hoghe Wéijdt 55, Hei loo, tel. 072-333746. Zwangerschaps/ Nabevallingsgymnastiek Mevr. E. Bakker, tel. 072-334694. Mevr. A. Vinckers, tel. 072-334398. KRUISVERENIGING „HEILOO" Kantoor: Wfikgebouw Holleweg 94 Kantoor geopend iedere maandag- en donderdagavond van 17-18 uur. Uitleenmagazijn geopend op werkdagen van 19-19.30 uur. Tel. 072-331073. Wijkverpleegkundigen: Mevr. A. H. Kroon, tel. 072-330082, te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. J. van Leeuwen, tel. 072-331021, te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. A. van Staveren, tel. 072-334326, te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. H. Meesters, tel. 072-337465, te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. E. Jansen, tel. 02208-6203, te be reiken maandag, donderdag en vrijdag tussen 8-8.30 uur. Mevr. L. de Waard, tel. 02518-55495, te bereiken tussen 8-8.30 uur. Spreekuur in wijkgebouw, dagelijks tus sen 12 en 13 uur, tel. 072-331073. Diëtiste Na telefonische afspraak dagelijks tus sen 12-13 uur en maandag en donderdag tussen 17-18 uur. Tel. 072-331073. concertvleugel te bieden heeft. De vleugel zal op em podium wor den geplaatst, zodat de verrichtingen van de pianist goed te volgen zullen zijn. Uiteraard zal de uitstekende acoustiek van het kerkje niet weinig bijdragen aan het "overkomen" van hetgebodene Om 19.'30 uur gaat de verwarmde kerk open voor de kaartverkoop a 5,~ (ouderen en CJP-Houders 3,-), incl. programma met toelichting. Aanvangstijd 20.15 uur. GEVONDEN: 1 Kamerscherm (4- delig); 1 hondenriem; een portemon- naie met huissleutel; een bruine tas met levensmiddelen; 1 sportschoen maat 33; een herenhorloge; twee autosleutels in etui; twee sleutels aan leren hanger; een radiootje iso latieband batterijen in tas; een kin- derjas; een dames horloge; een ball point met inscriptie; een kinderwant; een gouden hanger; een medaillon (vierkant); een portemonnaie met geldsinhoud; een bos autosleutels; een trainingsjack; een zilveren ringetje; een autosleutel; een sleutel van V.W.; een bos met 12 sleutels; een portemonnaie met geldsinhoud en bankpas. AFHALEN: op woensdag- en zaterdag middag van 14.00-16.00 uur. Wij zoeken goede tehuizen voor 4 katten die reeds geruime tijd door ons vërzorgd worden. Het zijn normale huiskatten die dolblij zullen zijn als ze een definitief plaatsje kunnen krijgen. 1. Tripje: een wat oudere poes, erg lief en rustig. Zeer geschikt voor wat oudere mensen of voor een flat. Cypers met wit. 2. Pien: een prachtige rode poes, ge steriliseerd en ongeveer 2 jaar oud. Zij is speels en lief. Honden en katten zijn geen probleem voor haar. 3. Teun: een gezellige dikke kater. Hij is gecastreerd en heeft een vro lijk en tevreden karakter. Ongeveer 2 jaar oud. 4. Lize: een wat bange lapjespoes, maar als zij gewend is, is hef een aan hankelijke lieve kat. Lize is gesteri liseerd en 4 jaar. Inlichtingen. Mevrouw de Waart, tel. 334810. LEZING OPVOEDING HONDEN Op 26 oktober a.s. houdt de heer Mar tin Gaus, directeur van Dierenhotel Lelystad en de "hondenschool", een lezing over de opvoeding en her opvoeding van honden. Er wordt ook een film gedraaid. Ieder een is welkom in Dorpshuis de Kern 15, overtoom 15, Castricum. Toegang gratis, aanvang 19.45 uur. Dierenbeschermingafd. Castricum, Heiloo en Limmen. NAÏVE KUNST BIJ QALERIE 46 Bij Galerie 46, Torenstraat 46 te Cas- ricum, wordt van 23 oktober t/m 13 no vember een tentoonstelling gehouden van naTve kunst van Nederlandse en Joegaslavische schilders. Naive kunstenaars, of zo men wil zondagschilders, zijn het makkelijkst te onderscheiden van andere kunste naars, als hun werk dat van een kind benadert. Volgens de gevestigde opvattingen mag een naive kunstenaar niet de tech niek van perspectief of compositie be heersen. Naïven hebben maar een ding gemeen; ze hebben g.een aca demische opleiding genoten. Naive schilders hebben "een goede hand van schilderen" en zijn gespeend van de technieken die een via de kunst academie opgeleide schilder hanteert Dit zijn wat uitspraken omtrent het fe nomeen naïve kunstenaars. Eigenlijk zeggen ze allemaal hetzelfde, namelijk dat naive kunstenaars geen vaktech nische opleiding hebben gehad. Dat wil echter niet zeggen dat naiven zich met ontwikkelen, ze ontwikkelen zich wel degelijk. De een weinig, de an der te veel om nog naif genoemd te kunnen worden. Deze laatste cate gorie is op deze tentoonstelling niet vertegenwoordigd Een week gekenmerkt door veel dief stallen, inbraken en pogingen daartoe. Zo verdween een slijpschijf uit een gereedschapswagen op de Kerkelaan, 'een rekenmachine uit de montagehal van de Stichting en 25 liter benzine uit een auto aan de Schuine Hondsbos- schelaan. Vervolgens werden bij een woonhuis aan de Zeeweg 2 kratten bier gestolen, verdween een portemonnaie uit een fietsmandje, werd een videorecorder gestolen uit eén huis aan de Ewisweg. De grootste inbraak vond plaats bij de Stichting. Honderden kilo's vlees ter waarde van duizenden guldens werden uit de diepvriezer gehaald. Alle soorten vlees werden meegenomen. De dieven zijn duidelijk een stelletje carnivoren geweest. Ook waren weer een kantine en een school het doelwit van inbraak en vernieling. Bij de H.S.V.-kantine kwam men via een bovenraampje binnen. Men stal geluidsboxen en vernielde de biljartklok. Vijf ruiten werden inge gooid bij de Mariaschool. De politie vond bij Rijksweg een doodgereden zwart hondje. Nog meer leed bij W. Koopmans. Twee van zijn knobbelganzen werden door honden doodgebeten, (schade 100,-). Jeugdigen uit Heiloo houden zich nogal eens bezig met het afsteken van vuurwerk. De politie wil opmerken dat dit alleen rond 1 januari mag en momenteel nog strafbaar is. Er zijn op deze expositie wel naiven die in 'de loop der jaren een geheel 'eigen stijl hebben ontwikkeld en toch naiven van het zuiverste water zijn, zoals Jannie Kuiper en Willem West broek. Overige Nederlandse naïven Ilona Schmit, Piet van der Knaap, Marit en Gerard de Nijs. Naast de genoemde Joegoslavische kunstenaars zijn Katarina Henc, Kamilo Vujcic, Vinko Maricevic, Zeljko Premerl, Zeljko Seles, Mar tin Kopricanes, Jvan Rabnzin, Mid- ja Rojc en Ivan Lakvic. Galerie 46 is dagelijks geopend van 9.00-17.00 uur, met uitzondering van de zondag en maandag. Donderdag avond geopend van 19.00-21.00 uur. AGENDA OPEN HUIS TEL. 072 - 333368 MAANDAG 25 OKTOBER N.v.v.H., gym 10.30-11.30 St. Dienst.verb, handw. 13.30-15.30 N.v.v.H.,zang 13.45-15.30 Pl.landsvr., zang 13.30-15.30 PI.landsvr., tekenen 13.30-15.30 Yoga 13.30-15.30 Sans Atout 20.00-23.00 Boerhave Engelse Les 19.30-21.30 E.H.K. 20.00-23.00 Yoga 19.30-21.30 DINSDAG 26 OKTOBER Doves 9.00-12.00 Nivon 9.30-11.30 Tennisles 9.00-12.00 Nieuw Leven 20.00-22.00 Oppositie 20.00-23.30 Oppositie 18.45-23.30 Heilooër Bridge club 20.00-23.00 HAF 20.15-22.15 D'66 20.00-22.00 TON LEURS HET ZEVENHUIZEN 15A HEILOO - TEL. 072-330294 4 Tel. 072-331025 - Heiloo VERHUIZINGEN geheel verzorgd PIANO VERVOER BERGPLAATSEN VOOR INBOEDELS Theater "De Beun" Willibrordusweg 2 - Heiloc Telefoon 072-333156 WOENSDAG 27 OKTOBER Doves Tennisles Pl.landsvr. Sans atout ds.br. Ver. Oud Heiloo Falkland Sans Atout Rotary v. Hemert Yoga 10.30- 9.00- 9.30- 13.30- 20.00- 20.00- 20.00- 18.30- 20.00- 11.30 12.00 11.30 16.30 23.00 23.00 23.00 20.30 22.00 Prov. Kruisver. volksd. St. Dienstv., gym Yoga HOV Nivon Sjoelclub Heilooër br. club, 3 zalen 9.30-11.30 13.30-16.00 13.30-16.30 13.30-15.30 20.00-22.00 20.00-22.00 20.00-22.00 20.00-23.00 VRIJDAG 29 OKTOBER St. Dienstv. volksd. N.v.v.H. ds.br. Pl.landsvr., volksd. Tennisles Begel.orkest Nivon Heilooër br.club J. O.h., Alkmaar Nivon Geologie 11.00-12.00 9.30-11 30 13.30-15.30 14.00-17. 00 20.00-22.00 20.00-22.00 20.00-22.00 21.30-23.30 19.30-22.00 ZATERDAG 30 OKTOBER Ned. br. bond 13.30-17.30 Big Band 15.30-17.30 Ranzijn Dansschool 18.00-23.00 ZONDAG 31 OKTOBER Ranzijn Dansschool 18.00-23.00 Fotó gemaakt in de Vest door Studio Wiek Natziil. THEATERAGENDA 22 OKTOBER [om 20.15 uur] en 24 OKTOBER [om 13.00 en 15 uur] Onze toneelveren. Falkland brengt voor de kinderen van 5-15 jaar de musical "Bekijk het maar". Entree/4,- /Donateurs 1,50. Kaartverkoop via: Boekhandel Piet Avis, Reisburo Holland International, Rook- en Barbershop Jan Braam, Foyer van het Open Huis. 25 OKTOBER Energie voorlichtingsavond belegd door de V.V.D. Aanvang 19.00 uur. 28 OKTOBER Jubileumviering van de Ned.Ver. van Huisvrouwen. Toegang alleen voor leden en genodigden. 3 NOVEMBER Jan Blaaser met zijn filosofisch- J kleinkunst-cabaret "Man alleen". 4 Kaarten 17,50// 12.50 (voor houders:'; van CJP- en 65+ kaarten) ver-3 krijgbaar via de eerder genoemde voor-:; verkoop adressen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1982 | | pagina 2