Zolderisolatie zorgt dat U er warmpjes bijzit VAN HIER EN Voor uw gevoelige huid rond de ogen VERENIGINGS NIEUWS Goed nieuws voor doe - het - zeiver ALBUMS 4 S3 iM Muurisolatie met voorzetwand Verf voor lastig onderhoud itkijkpo De woningisolatie staat weer flink in de belangstelling. Vooral bij het leger doe- het-zelvers krijgt de isolatie de volle aandacht. De sterke stijging van de aardgas- prijs laat tenslotte niemand koud. Isoleren wordt haast een verplichting, wil men nog wat terug verdienen aan de hoge stookkosten. Degenen die nu gaan isoleren, kunnen de komende winter al op een aardige besparing rekenen. Speciaal voor de' doe-het-zelvers geven we een eerste aanzet in de vorm van wat tips. Systeem Brandveilig Afwerking Wanneer we vocht en koude willen weren bij een bui tenmuur dan kunnen we de spouwmuren laten vullen met isolerende materialen. Dit zal meestal door een vakman moeten gebeuren. De doe-het-zelver kan het zelfde effect bereiken met een voorzetwand. Voor muren zonder spouw is deze methode zelfs de meest aangewezen. POSTZEGELVERENIGING „HEILOO" w@yw©iRifj)iiy© BUK BUK PRESENTEERT Zaterdag 23 okt. de formatie Neighbours Pride Zondag 24 oktober Van den Berg *3» 1 1 MJM'Ui I 20 OKTOBER 1982 De zolder behoort tot de favoriete ont snappingsroutes van de kostbare warmte. Warme lucht heeft nu een maal de neiging om het hogerop te zoe ken en belandt zo al gauw op zolder. Ze ker als er zich slaapkamers of andere leefvertrekken onder de kap bevinden, wordt een ongeïsoleerde, zolder een echte energieverslinder. Een beetje hanclige doe-het-zelver kan de schade beperken door de zolder te isoleren. Het Rigips-Snelbouwsysteem is bijvoorbeeld zo'n systeem dat spe ciaal is opgezet voor de doe-het-zelver. Isoleren, afwerken met gipsplaten en zelfs het plaatsen van scheidingswan den behoort zo tot de mogelijkheden. Wat moet je weten voor de zolder geï soleerd kan worden? We gaan hierbij uit van de hellende da ken (schuin oplopend) daar platte hou ten daken vanwege duurzaamheid te gen houtrot beter aan de buitenzijde geïsoleerd kunnen worden. Isoleren we het platte dak aan de binnenzijde tus sen het plafond en het dakbeschot dan kan er condensatie van vocht optreden, wat vochtschade in de holle ruimten tussen balklaag, dakbeschot en plafond veroorzaakt. De hellende pannendaken Voordat u gaat isoleren maakt u een lijstje van benodigde materialen kunnen we eenvoudig aan de binnen zijde isoleren. We moeten wel weten of er op het dakbeschot een damprem- mende laag aanwezig is. Deze laag be staat meestal uit asfaltpapier. Is dit pa pier aanwezig dan moet er bouwplastic over de isolatiedeken (minerale wol) gespannen worden, voor u de af- deklaag aanbrengt. Zorg verder dat er een ventilerende ruimte blijft tussen de minerale wol en. het dakbeschot. Een dikke isolatiede ken heeft naast een hoge isolatiewaar- de ook nog een geluidswerende functie. Zo'n extra dikke deken is bijvoorbeeld de Rigips Multisol. Deze deken van 8 cm dikte heeft 33% meer isolatiewaarde dan die van 6 cm. Uit oogpunt van werkgemak en brandveiligheid kunt u voor de afwerking het beste gipsplaten nemen. De platen zijn simpel te snijden met een scherp werkmes. Voor de Ri- gipsplaten is een aparte schroefkop verkrijgbaar die de bevestigings- schroeven met behulp van een boorma chine (de schroefkop past op iedere boormachine) aanbrengt. Door dit sys- ST. NICOLAAS-AKTIE ZON IN DE SCHOORSTEEN Overal en allerwege wordt bezuinigd op tal van manieren. Bij de Nationale Vereniging "De Zonnebloem" rekent men er toch op dat zieken, gehan dicapten en hulpbehoevende be jaarden niet in de kou komen te staan. Men hoopt dat - evenals in voorgaan de jaren - meer dan tachtigduizend mensen een pakje maken. De reces sie ten spijt! Het gaat immers bij dat maken van een pakje niet om dure geschenken. Neen, de bedoeling die altijd achter de actie "Zon in de Schoorsteen" heeft geze ten is: Medemensen laten voelen, dat zij tot onze gemeenschap behoren. In het pakketje kunnen kleine atten ties (geschikt voor een zieke) voorzien worden van versjes e.d.. Mét een beetje moeite kan men een leuk pakje maken. Om een adres (met wat bijzonder heden) te verkrijgen van iemand die in aanmerking komt voor een pak ketje kan men een kort briefje schrij ven naar onderstaand adres. Er dient wel voor antwoord een postzegel van zeventig cent te worden inge sloten. Men ontvangt dan rond 15 no vember enkele gegevens over en het adres van iemand die voor een pakje- in aanmerking komt. U kunt het pakje sturen of zelf be zorgen. Geschreven kan worden aan: Prqv. Noord-Holland: De Zonnebloem, Postbus 61.000 1005 HA Amsterdam. HEILOOËR SALON ORKEST Het vroegere Heilooër strijkorkest is na toetreding van enkele blaas instrumenten enige jaren terug omge doopt in Heilooër Salon Orkest HSO. Het is een club van 15 enthousiaste muziekamateurs, die erg veel plezier beleven aan het samen musiceren. Het programma, dat zij spelen is in hoofdzaak het populaire genre, doch daarnaast ook licht klassiek. Dus operettemuziek, karakterstukjes, walsen, marsen en speelse werkjes van Mozart, Schubert, maar ook van Haydn en Bach. Regelmatig vinden optredens plaats in diverse tehuizen in Heiloo en om geving en binnenkort wordt een koffie concert in de Volksmuziekschool ver zorgd. Velen zullen de muziek van het HSO "rvaren als een brokje Nostalgie, doch het is verheugend, dat zich vooral de laatste tijd jonge mensen hebben aan gemeld bij het orkest. Kennelijk weet men naast beat en pop méér en méér de melodieuze muziek te waarderen. Zij, die interesse hebben om mee te doen (vooral strijkers heeft het orkest nodig) worden verwezen naar de ad vertentie in dit blad. Gerepeteerd wordt er in d e Volksmuziekschool en aanmelden kan men zich via de tele foonnummers: 330351; 332442, 332896. FOTO EXPOSITIE IN DE ZEVENSPRONG Het a.s. weekend zaterdag 23 en zon dag 24 oktober exposeert de foto club Studio-B in de Zevensprong aan de Ewisweg 5. Een groep bestaande uit vijf mannen die in het dagelijks leven een gewone baan hebben maar het fotograferen als een zeer serieuze hobby opvatten. Het zijn: Jan Blauw, Geert Koomen, Wim Pompert, Hans Pielage en Peter de Groot. Van deze groep is Hans Pielage de enige die in kleur werkt, de anderen werken alleen in zwart wit. De groep werkt al 2Vi jaar samen en komt regelmatig bij elkaar om het werk van elkaar te bekijken en te be kritiseren. Het resultaat hiervan kunt u het komende weekend in de Zevensprong zien daar hangen zo'n 80 van de beste foto's. De groep heeft meegedaan aan exposities in het buitenland, Frank rijk, Joegoslavië en België. Het commerciële staat niet voorop, wordt er een foto verkocht dan is het leuk maar, het belangrijkste is de men sen mooie foto's te laten zien. Gaat u maar kijken in de Zevensprong zater dag geopend van 10.00-22.00 uur en zondag van 10.00-18.00 uur. Tijdens de ze expositie zijn de fotograven zelf aanwezig en kunt u rustig een praatje met ze maken. voor foto, receptie en verzamelaar krommenie castricum heemskerk heiloo heiloo heerenweg 140 tel. 334955 TESSELSCHADE - ARBEID ADELT De Algemene Vrouwenvereniging "Tesselschade-Arbeid Adelt", afd. Alkmaar, houdt haar jaarlijkse verkoop dagen op dinsdag, 26 oktober 1982 in 't Hooge Huys", Langestraat 114 in Alkmaar en op woensdag, 27 oktober in "Frankenstate", Linden- laan (hoofdingang) in Bergen. Het doel van onze vereniging is twee ledig: - zij geeft de kunstvaardige en aan huis gebonden vrouw mogelijk heden om thuis te werken. Zij koopt ar tikelen van hen en verkoop ze te hunnen bate op bovengenoemde verkoopdagen. Ze vormen een ge varieerde kollektie cadeautjes, ge bruiksartikelen en baby- en kinder- kleertjes._ - zij gebruikt de contributie van haar leden om jonge vrouwen een aan vullende bijdrage in hun studiekosten te geven. Onze vereniging werkt dus niet voor haar leden, maar dankzij haar leden. Nadere inlichtingen verstrekken wij graag tijdens onze verkoopdagen opi 26 en 27 oktober, waar u van 10-15 uur van harte welkom bent. teem is voorboren overbodig geworden. Hoe gaan we nu verder te werk? We weten dat we een ventilerende ruimte tussen isolatiedeken en dakbeschot moeten houden en dat de gipsplaten een zekere steun nodig hebben. Óm dit te bereiken plaatsen we latten tegen of tussen de gordingen (1 op de tekening). De latten van 3x4,5 cm(2) komen hart op hart 30 cm van elkaar. In ons voor beeld werken we namelijk met de 60 cm brede Rigipsplaat. Op de vloer en bij het plafond brengen we een lat aan om de kopse kanten van de platen tegen te bevestigen (4). Eerder genoemde platen zijn 260 cm lang. Wanneer het vlak dat u afwerkt langer is, zorg dan voor wat dwarslatten on der de naden (3). Achter het lattenwerk plaatst u de isolatiedeken. Deze kan ook tussen de latten geplaatst worden. Daarna werkt u alles af met gipsplaten. Naden tussèn de platen worden, even als de schroefkoppen, glad afgewerkt met een voegenvuller. Over aansluitin gen bij balken en plafond kan een kwartrond sierlijst worden gezet (5). Bij het afwerken van een dakbeschot zijn ook gipsplaten te gebruiken waar op een dunne laag warmte-isolerende polystyreen is aangebracht. In ons voorbeeld (Rigitherm-plaat) zijn ze toegepast op het plafond (6). De gips platen kunt u verder afwerken met verf, behang of decoratief stucwerk. De genoemde werkmaterialen zijn ver- Situatieschets een zolderisola- krijgbaar bij de grote bouw- en doe- het-zelf-centra. Voor meer informatie kunt u terecht bij Rigips, antwoord nummer 1, 4100 VP Vianen. Een over zichtelijk isolatieboekje (Isolatie- Wegwijzer) kunt u gratis aanvragen bij het overheidsinstituut SVEN, post bus 503, 7300 AM Apeldoorn. NCRV-VAKANTIE-REISMARKT Een origineel idee zal op donderdag avond 28 oktober worden gerealiseerd door de Afdeling Alkmaar e.o. van de Ned. Chr. Reisvereniging - niet te verwarren met de Ned. Chr. Radio Vereniging. Aan vier verschillende stands wordt via dia's en folders in - formatie verstrekt \over minstens twaalf verschillende reisdoelen in Europa en wel door ervaren reisleid(st)ers, die zelf ter plaatse goed bekend zijn. Hoeveel profijt de deelnemers daar van hebben hoort u op 28 oktober om 20 uur in het gebouw van de Prot. Chr. Opl. School voor Kleuterleidsters, Van de Veldelaan 920. Vanaf station N.S. bereikbaar met bus 20 en 21, richting De Hoef. Consumpties zijn voor eigen rekening maar de toegang is gratis. Een muziek quiz met fraaie prijzen zal de avond besluiten. Informatieadres: de heer R. H. Hesse, tel. 072-110277. Deze pre miere mag u niet missen! GRATIS AUTOKEURING Op 22 en 23 oktober kunt u uw auto gra- tus laten nakijken in de garage De Vries aan de Kennemerstraatweg 526 te Heiloo. Monteurs van deze garage keuren vrijdag van 18.00- 21.00 uur en op zaterdag van 9.00- 16.00 uur. Deze keuring wordt gehouden in sa menwerking met Veilig Verkeer Ne derland. VVN voert deze maanden de aktie "Kijk 'm na". De bedoeling van deze aktie is om u meer aandacht te laten besteden aan uw auto. Met deze gratie autokeuring wil VVN u daarmee helpen. VVN is hierbij ook aanwezig met een ogentest. U kunt uw ogen laten con troleren zodat u er zeker van bent, dat u met goed zicht aan het verkeer deelneemt. Er is ook veel informatie. VVN heeft allerlei folders over de ver keersveiligheid. Ook kunt u inlichtingen krijgen over verbandtrommels voor in de auto en er is een demonstratie van brandblus sers. Alle informatie is natuurlijk gratis. Ga even langs voor uw en ander mans veiligheid. "P.I.T.-KOLLEKTE" In verband met onze vakantie hoort u de uitslag van de P.I.T.-kollekte iets later dan gewoonlijk. Hartelijk dank aan allen die hebben meegewerkt aan deze actie. Ook aan de gevers onze dank. De opbrengst be droeg dit jaar: 2.141.30. Vorig jaar: 2.164.10. Van het Protestants Interkerkelijk Thuisfront, te Rijswijk, ontvingen wij een dankbare brief. Het verven van kunststoffen als PVC, polyester, formica en geplastificeerd spaanplaat geeft veel problemen. De verf hecht namelijk heel slecht op de gladde ondergrond. Histor komt met een speciale grondlak (primer) op de markt, die goed hecht op de eerder ge noemde kunststoffen. De „Kunststof primer" biedt tevens een prima onder grond voor de verschillende verven. De doe-het-zelver is nu eindelijk in staat koelkasten, keukenkastjes, grijze re genpijpen en andere spullen van harde kunststoffen in zijn kleurenspel te be trekken. De primer is niet voor toepas sing op zachte kunststof. De verf kan ook gebruikt worden als grondverf op hout en staal. Bij het laatste materiaal werkt de verf ook als roestwerend mid del. De postzegelvereniging „Heiloo" houdt op woensdag 20 oktobober a.s. haar eerstvolgende ruil- en verkoopavond in het Open Huis. Aanvang 20.00 uur. Contributies kunnen bij de penning meester voldaan worden. Ook kunnen nog boekjes voor het rondzendverkeer ingeleverd worden. Alle leden en belangstellenden zijn van harte welkom. RUILBEURS Op zondag, 31 oktober a.s. organi seert de Afd. Alkmaar van de Ne- derl.Ver.v. Postzegelverzamelaars haar 2e ruilbeurs van dit jaar. Deze ruilbeurs wordt gehouden in de aula van de Rijksscholengemeenschap "Noord-Kennemerland", Robons- bosweg 11 te Alkmaar. Openingstijd van 10 uur 's morgens tot 5 uur 's middags. Nadere inlichtingen wor den gaarne verstrekt dpor de heer F. C. Erkamps, tel. 072-128320. FRACTIEVERGADERING D'66 Op dinsdag 26 oktober vindt de ver gadering plaats van de D'66 gemeente- raadfraktie in Heiloo. Op deze avond worden de agenda punten besproken van de gemeente raadsvergadering vhn donderdag 28 oktober. De vergadering wordt gehouden in het Open Huis te Heiloo, aanvang 20.00 uur en is openbaar, dus voor iedereen toegankelijk. "STICKY FINGERS" SPEELT BIJ CLUB "RUIMTE" Op vrijdag 22 oktober a.s. houdt club "Ruimte" een open avond voor ieder een die van swingende muziek houdt. Verder is "Ruimte" iedere vrijdag avond open van 9-12 uur. U kunt ons vinden in de kelder van de Gerefor meerde Kerk aan de Noordergeest straat. Dus komt allen a.s. vrijdag om 9 uur achterom bij de kelder. Hedenavond (woensdag 20 oktober 1982) houdt het Katholiek Vrouwen gilde een bijeenkomst die verzorgd zal worden door de ned. Hartstichting. Eerst zal er een film worden vertoond en na de pauze zal er, door een lid van het reanimatieteam, een demonstra tie gegeven worden met behulp van een oefen pop, van hartmassage. Dit wordt voor iedereen een belang rijke avond deze avond is dan ook open gesteld voor allen die belangstelling hebben. Deze avond zal er ook nog een en ander worden uitgelegd over het "Foster- Parentsplan" waarbij wij als vereni ging van plan zijn een kind uit de arme landen te adopteren. Tot vanavond dan! Het aanbrengen van een voorzetwand gaat als volgt: we bevestigen op de muur om de 30 cm staande latten. Tus sen de latten boren we bij de vloer en het plafond in de voegen van de buiten muur enkele gaten van 20 mm doorsne de. Op deze latten plaatsen we Ri- githermplaten waarop een laagje isole rende polystyreen is aangebracht (kant-en-klaar bij de grotere doe-het- zelf zaken en bouwmarkten te verkrij gen). Achter de platen is nu een ventile rende spouw ontstaan, waardoor vochtoverlast verholpen is. Het is ook mogelijk een zwaardere voorzetwand te maken voor een nog betere warmte- isolatie. Op de muur komen dan om de 80 cm horizontale balkjes (A). Deze balkjes hier en daar onderbreken of voorzien van uitsparingen. Omdat de voorzetwand hier tegenaan komt, blijft, door de uitsparing van de balk jes, toch een vertikale luchtstroom in de gecreëerde spouw aanwezig. Op de balkjes komen weer latten van 3x4,5 cm, hart op hart 30 cm (B). Tussen de latten wordt de minerale wol aange bracht. Over de wol en het lattenwerk bevestigt uw bouwplastic (C) tegen de condens vorming (vochtplekken). Te gen dit raamwerk schroeft u de gipsplaten. Een voorzetwand heeft een dubbele functie De wand isoleert zowel warm te als geluid Wie ISt Neighbours Pride is opgericht in augus tus 1981 en juni '82 kwam de gitarist Tom Bruyn de gelederen versterken, en maakte de band tot wat zij nu is: Saxofoon - Erik Kramers, piano - Erik Heeringa, Drums - Harpert Mundy, Bas - Jasper Teule, Gitaar - Tom Bruyn, en zang - Tirza Teule. De band oefent regelmatig in de Bergense muziekschool. Neighbours Pride heeft al verscheidene optredens achter de rug. Het repertoire bestaat uit eigen num mers aangevuld met muziek van o.a. Commodores, Stevie Wonder en de Rolling Stones. Nu reeds heeft de band een schare fans achter zich weten te krijgen, en is nu in Bergen alom bekend. Met Neighbours Pride in huis belooft het een gezellige avond te worden. Van den Berg is eigenlijk een band, die afkomstig is uit Teaser. In de jaren '77 - '79 was Teaser een van de eerste échte hardrockgroepen in ons land en vooral nadat er een elpee verschenen was op het Phonogram-la bel vierden gitarist Adje van den Berg en zijn maten triomfen in Nederland, België en Duitsland. Door muzikale meningsverschillen en een niet al te beste verstandhouding met de platenmaatschappij viel Teaser in 1980 uiteen. Adje besloot een paar maanden uit te trekken voor zichzelf, en schreef een aantal nieuwe songs. Aan het eind van het jaar begon hij daadwerkelijk een nieuwe groep te formeren, waarvan de muzikale koers meer in de richting van de melodieuze hardrock zou liggen, in tegenstelling tot het meer bluesrockachtige geluid van Teaser. Samen met drummer Jos Zoomer kwam hij tot een nieuw repertoire met een stevige basis. Samen met hem kwam hij ook tot de keuze voor zanger Bert Heerink. Bert bleek echter al jaren niet 'meer te zingen, maar tijdens een repetitie, toen hij flink zijn stembanden oppompte, bleek dat er niets van zijn oude klasse verloren was. Last but not least werd Turbo-bassist Dick „Motorhome" Kempers ingelijfd, waarna de groep als een gek aan het repeteren sloeg. Dit alles resulteerde in een groep die moderne, snelle, melodieuze, doordach te maar vooral hardrock muziek speelt. Dit sensationele optreden van Van den Berg bij Buk Buk mag je dan ook zeker niet missen. Tot ziens op 24 oktober! CHR van ULTiMA II brengt u een geheel nieuw concept op het gebied van oogverzorging: CHR EYE MASQUE CONCENTRATE met het exclusieve, gestabiliseerde Col lageen 100. Het is niet zo maar een crème, het is een intensief, super-ver zachtend masker, gecreëerd om de droge, gevoelige huid zichtbaar te ver zachten en te vereffenen. Dit revolutionaire oogmasker is zo weldadig en doeltreffend bij regelmatig gebruik, dat de huid minder lijntjes gaat vertonen en er veerkrachtiger en jonger uit zai gaan zien. WAT IS COLLAGEEN? Collageen is een essentiële weefselstof, j die voorkomt in alle levende weefsels. In een jonge huid komt dit in grote mate] voor als gelijksoortige oplosbare vezels. Naarmate de huid ouder wordt en deze] "vezels" veranderen in een minder ge wenst soort, is dit één van de oorzakenl waardoor de huid gaat rimpelen en haar] veerkracht verliest. Er zijn vele pogingen ondernomen omj de "jónge", meest gewenste soort col-I lageen te verwerken in schoonheidspro- dukten, maar tot nu toe hadden deze pogingen geen succes. Om Collageen in de beste vorm te kun-j nen verwerken moet dit zuiver zijn,3 oplosbaar en van een stabiele samen-j stelling. Collageen 100 is ULTIMA vorm van collageen: I's exclusieve] 100%tzuiver, oplosbaar en stabiel, meld vooral de klemtoon op stabiel. Niet stabiliseerd Collageen is nl. erg gemak-i kelijk afbreekbaar. VOOR WIE HET IS CHR EYE MASQUE BEDOELD? Het CHR EYE MASQUE is zeer geschikt voor iedere vrouw boven de 30 jaar, met een wat droger wordende huid. In tegenstelling tot alle andere mas-.; kers, die duidelijk stellen "niet rond de ogen aanbrengen" is deze nieu-j we ontdekking juist speciaal creèerd als een masker voor de ge-] voelige huid rond de ogen. Het is een unieke crème met het ex-i] clusieve Collageen 100 om de tere huid rond de ogen te verzachten en te hydrateren. Het masker voorkomt vochtverlies en zorgt voor vochtreserves die een gevoelige huid met een fijne struc-J tuur nodig heeft. HOE TE GEBRUIKEN? U neemt een royale hoeveelheid crème op de vingertoppen en brengt dit aan op] de huid rond de ogen. U laat de crème tot 10 minuten inwerken. De overtolligs crème kan nu zachtjes in de huid wor-, den gemasseerd of met een tissue word den verwijderd. Bij een totale verzorg ging van uw gezicht, vormt dit maskec een perfecte aansluiting op het CHF CREME MASQUE CONCENTRATE. Het CHR EYE MASQUE kunt u gebruij ken zo vaak u maar wilt!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1982 | | pagina 4