AAN DE KENNEMERSTRAATWEG 93-95 opent vrijdag 29 oktober a.s. om 10.00 uur de deuren van de Plantenist voor Heiloo en omstreken GROOT ASSORTIMENT OPENINGSKNALLERS!! 5.95 7.95 plantoni Meer dan 450 m 2 vol met: KAMERPLANTEN (tot 21/2 meter hoog) POTTERIE OPGEVULDE PLANTENBAKKEN POTGROND etc. Bij „de Plantenist"uitsluitend 1e kwaliteit tegen de laagste prijzen. Als klap op de vuurpijl: Kennemerstraatweg 93-95 (naast voorheen De Oude Herberg") Tel. 072-330595 Tot ziens bij uw plantenspecialist Bloemstillevens van G. H. Slot-Paarlberg in De Zevensprong c SPORT en SPÉL Dankzij deze bijzonder royale ruimte hebben wij een uitzonderlijk Onze leus is dan ook: GATENPLANT van 12.75 voor. SCINDAPSUS OP STOK van 13.75 v. Zolang de voorraad strekt. Uniek is ,,DE PLANTENIST" alleen al vanwege zijn opgevulde plantenbakken (meer dan 100 stuks!! variërend van f 9,50 tot f 150,—) Een terras waar u midden tussen de planten kunt genieten van een kop koffie, chocolade etc. Iedere vrijdag en zaterdag GRATIS vertoon van tekenfilms voor kinderen van winkelende ouders bij ,,De Plantenist" Tijdens de openingsdagen krijgt iedere bezoeker een GRATIS CACTUS P.S. U kunt voor de deur parkeren. Mocht dit echter vol zijn is er volop ruimte bij 't Loo. HOLI PEL! WITI 500 g dinsc PREI perk KNO eenc f SOCIËTEIT ALLEENSTAANDEN INGEZONDEN STUK LEZINGEN OVER DE TABERNAKEL UITSLAGEN BRIDGECLUB SANSAT0UT d.d. 25-10-'82 UITKIJKPOST 27 OKTOBER] 9.do (j5)ilQfiil©(ntï M ST Degenen die hun hart verpand hebben aan bloemenschilderijen kunnen van 29 oktober t/m 13 november hun hart ophalen in de Zevensprong. Guda Slot- Paarlberg is een schilderes die zowel in olieverf als in aquarel, bloemen op bij zonder subtiele wijze weet vast te leg gen, fraaie kleuren op gevoelige manier gekombineerd. De expositie wordt vrijdagavond om 20.30 uur geopend door Jan Pannekeet. Reeds op 10-jarige leeftijd maakte Guda Slot-Paarlberg al kennis met de schilderkunst. Haar ouders hadden een boerderij in Dirkshorn, toen schilder Klaas de Jong uit Den Helder moest evacueren en daar terecht kwam. Boven in de boerderij werd voor hem een atelier ingericht en het was daar dat Guda werd gekonfronteerd met de schilderkunst. Vele uren bracht zij op het atelier door, er werd in de bollen schuur ook les gegeven. Later werd Klaas de Jong direkteur van de Kunst- akadentie in Rotterdam. Maar Guda Slot wilde verder, met een paar andere meisjes kreeg zij les van Vok Koster en regelmatig werden er bezoekjes aan schilder Boot in Haarlem gebracht. Toen werd er les genomen om bevoegd heid te krijgen om voor deldas te staan. Het was in die periode dat zij nog les nam van Poppe Damave en Peter Sax. Nu staat zij al 12 jaar bij de Jan Aarntz-scholengemeenschap voor de klas om daar de fijne kneepjes van de schilder- en tekenkunst te doceren. Haar atelier heeft zij nog altijd in Dirks horn. ,,Ik heb daar een grote tuin, hier uit pluk ik altijd de bloemen voor mijn schilderijen." zegt Guda Slot. Ze werkt hoofdzakelijk 's avonds en in de week ends, daar het werk op school haar overdag weinig vrije tijd overlaat. De Zevensprong, Ewisweg 5, is ge opend van dinsdag t/m zondag van 14.00 tot 17.00 uur en vrijdagavond van 19.00 tot 21.00 uur en duurt van 29 oktober t/m 13 november. Maandag 1 november a.s. hopen wij u allen weer te ontmoeten in zaal 5 van het Open Huis. Voor deze avond hebben wij uitgeno digd de heer en mevrouw de Vlugt. Zij zullen voor ons een film draaien over de boeiende reis die ze gemaakt hebben vanuit Heiloo via Oostenrijk, Joegosla vië, Griekenland en Israël. Mevr. 'de Vlugt zal u tijdens de film vertellen, over de vele indrukken die zij op deze reis gezien en meegemaakt hebben, vooral de zeer interessante route door Griekenland en Israël. We beginnen om 8 uur precies i.v.m. de lengte van de film. De kosten voor deze avond zijn 2,50 koffie of thee inbegrepen. Op maandag 15 november hebben we onze tweede „klussen-avond". Dan zal de electriciteit ter sprake komen. Heeft u defecte snoeren of iets dergelijks, dan kunt u dat op deze avond meenemen. Allen tot ziens in het Open Huis. Komt u niet graag alleen breng dan een van uw vrienden of kennissen mee of bel met een van de onderstaande nummers. De werkgroep. Inlichtingen: tel. 332136, 333995, 331097. VERKOOP HANDWERKEN NED. RODE KRUIS Op dinsdag 2 november a.s. organi seert de afdeling Welfare van het Ro de Kruis weer een verkoop van een uitgebreide collectie handwerken, o.a. ftjnhandwerk, poppen en beesten, ta fellakens, schorten, baby en kleuter- goed etc. In de afgelopen maanden vervaardigd door bejaarden, lang durig zieken en minder validen. De opbrengst is bestemd voor de aanschaf van qieuw materiaal, zodat eerdergenoemde mensen hun vele (vaak gedwongen) vrije tijd weer nuttig en aangenaam door kunnen brengen. Tussen 2 en 4.30 uur bent u van harte welkom in het Diensten Centrum "Het Trefpunt" aan de Westerweg 294, Heiloo. KOFFIECONCERT Op zondag 31 oktober a.s. zal het eerste koffieconcert van het nieuwe muziekseizoen worden gehouden. Dit concert zal geheel verzorgd worden door het Heilooër Harmonie-orkest Caecilia, voor velen van u waarschijn lijk geen onbekend ensemble. Het programma bestaat voornamelijk uit goed in het gehoor liggende mu ziek in het lichtere genre en ver meldt componisten als: Harold L. Walters, James Last en Cole Porter. Een progr«mma dat beslist de moeite waard is om uw zondagmorgen eens mee te beginnen. Graag tot a.s. zondag in de speel ruimte van de Volksmuziekschool. Aanvang 11.30 uur. Zaal open 11.00 uur. Toegangsprijs 1,50. Kinderen tot 12 jaar gratis. KIND EN ZIEKENHUIS De werkgroep Kind en Ziekenhuis Alkmaar en omgeving is in augustus 1978 opgericht. Wat wij reeds jaren doen is middels contacten met de Alkmaarse ziekenhuizen te komen tot een verbetering van de situatie op de kinderafdelingen. Om meer tot stand te brengen heeft de Werkgroep Kind en Ziekenhuis Alkmaar en omg. meer mensen nodig. Door het aan gaan van andere be zigheden zijn diverse werkgroepleden uit de werkgroep gestapt, Willen wij als werkgroep door gaan dan heb ben wij absoluut nog wat mensen no dig. Voor meer informatie kunt u bel len naar: Toos van Aalst, Heiloo, tel. 331451; Piet Hein Dekkers, Heiloo, tel. 334694. Of komen op 28 oktober a.s. om 20.30 uur, Lekerwaard 40 in Alkmaar. Ik heb vele reakties gekregen op mijn ingezonden stuk in de Uitkijkpost van 13 okt jl. Velen zijn het met me eens wat betreft het volgen van de leer van Jezus Christus, maar ze zijn het niet met me eens als ik beweer dat het in het kapitalistische stelsel waarin we leven niet mogelijk is de leer van Jezus in woord en daad na te komen. Nu wil ik in onderstaand schrijven in het kort aantonen -volgens mijn mening - waarom het onmogelijk is en dat er ook niemand bestaat die het in daden doet. Wel met mooie woorden en lofuitingen voor Jezus, maar hij ver langt ook daden en offers en die kunnen we hem in dit stelsel onmogelijk geven. Hr. Zeegers beweert dat Jezus niet op aarde geleefd heeft om vrede te brengen dat is volgens mij niet juist, want hij heeft het mensdom wel degelijk de weg gewezen en de verplichting opgelegd in vrede met elkaar te leven. Bijbelteksten zeggeij mij niets want ook die zijn door mensen net als wij geschreven, verschil lend van gedachten. Zou het de wil van Jezus zijn dat van de belasting opbreng sten, en dat is veel, want bij elke hap eten die we in onze mond steken betalen we belasting, denk maar aanaccyns B.T.W. enz. het grootste deel van ons inkomen betalen we aan belasting dat komt in de staatskas en daar worden wapens en moordwerktuigen voor ge kocht, dat is niet de wil van Jezus. En wat gebeurd er met je als je geen belasting betaald? De gevolgen zijn u allen bekend. Nieuwersluis zit vol met jonge mensen die weigeren in militaire dienst te gaan. En volgen we de leer van Jezus als wij en alle rijke landen in overdaad leven en voor miljoenen guldens per jaar vernietigen en verspil len, denk aan de kostbare levensmidde len die doorgedraaid en vernietigd v/orden en kleding meubilair en allerlei kostbare produktie, terwijl er dagelijks duizenden mensen van honger en ellende sterven. Als alles wat moeder aarde ons geeft goed verdeeld wordt gaat er niemand dood van honger en is het de leer van Jezus volgen als we dagelijks het milieu lucht water en aarde vergiftigen en vermoorden. Hr. Zeegers beweert dat er al verschil lende stelsels geweest zijn maar dat is volgens mijn mening niet zo. Wij leven al twee duizend jaar in hetzelfde kapitalistische stelsel er zijn wel kleine veranderingen gebeurd maar in principe is het nog hetzelfde. Nu mag je zeggen ik heb de vrede door Jezus in mijn hart gekregen, maar daar maak je de wereld niet beter door en verzaak je je levensplicht. Laten we maar een voor beeld nemen aan de dierenwereld, die nemen niet meer als ze nodig hebben en vervullen hun levenstaak naar behoren, maar worden ook alweer door de mens vernietigd. Kijk naar bespuiting voor de zogenaamde schadelijke insecten en die bestaan er volgens mij niet. De mens is bang dat er niet genoeg voor ze overblijft. We kunnen het zien in de mooie uitzending van „Ja Natuurlijk", en dan kun je constateren dat elk dier tot het kleinste insect nuttig is en zijn levenstaak vervuld. Nu heb ik naar mijn mening wel genoeg aangetoond, waarom we in dit bestaan de stelsel niet de leer van Jezus in de praktijk kunnen brengen. We worden gedwongen het kwaad in stand te houden en we kunnen ons er niet mee afmaken om te zeggen ik ben volgeling van Jezus en ik geloof in God almachtig. Want welke God het ook moge zijn een persoon God of een alles omvattende benaming voor de hele Cosmos en alles wat met moeder aarde te maken heeft, dat maakt niets uit. Hij verlangt van ons daden dat we onze levenstaak naar behoren vervullen en daarom moeten we de oorzaak van al dat kwaad opzoeken en bestrijden. A. Kielen, Bej. Centrum „De Loet" Kamer 58, Heiloo. In de Zaal van de geref. Kerk aan de Noordergeeststraat te Heiloo wordt vrijdagavond, 29 oktober om 8 uur een bijbelavond gehouden. De evangelist D. Steenhuis zal aan de hand van dia's spreken over: De Kerk op z'n mooist; d.w.z. hij spreekt over de inrichting en de betekenis van de ruimte in de Tabernakel, die het Heilige der Heiligen heet. Er zal een model van de Tabernakel aanwezig zijn. De toegang is vrij, in de pauze wordt koffie aangeboden en kan men de spreker vragen stellen. Dit is de vierde lezing uit een reeks van zes over de Tabernakel. De lezingen zijn bedoeld om de veelzijdigheid van de bijbel meer bekendheid te geven, zowel voor chris tenen als voor hen, die daarvan kennis willen nemen. Voor informatie kunt u terecht bij M. Oppenhuizen 02518- 54596 of bij H. Smit 072-337151. A. lijn N.Z. 1, fam. Mak 63 2. fam. Schaffer 57/2 3. fam. de Waal 54 4. v.Leeuwen - Nieuwendijk 52/2 5. fam. Daudey 37/2 6. fam. H. de Vries 35/2 B. Lijn O.W. 1/2. Rootjes - Schouten 57 1/2. Post-Tensen 57 3/4. mw. Rootjes - Kramer 49/2 3/4. ds. Feller - Stolk 49/2 5. Nap-v.Steeg 46/2 6. v.Diepen - N.N. (45) 40 B. lijn N.Z. 1. de Winter - v.Zomeren 57 2. Koersen - v.Toornburg 56/2 3. Haafkens - Sandham '54 4. fam. Grootes 50 5. fam. Bakker 44 6. ds. Kuyt-Roozen39 O.W. 1. fam. v. Twuijver 55/2 2. fam. Dolmans 54 3. v.d.Woude-Roozen 53 4. ds. Zonneveld-Potze (50) 49 5. fam. H. Toby 48/2 6. fam. Groeneveld 41 C. lijn N.Z. 1. mw. Gailee-Bader 64 2. ds. Glorie-Klaver 61 3. fam. Kaashoek 51/2 4. Kuyt - Limmen 46 5. mw. Dekker-Zwitselaar 41 6. fam. Schreiber 37/2 O.W. 1. ds. Fijma - Jansen 57/2 2. ds. Meyering-Werdmuller 53 3. hh Visser ]/2 4. fam.v.Vegten 51!/2 5. ds. Cornelissen-de Wild 47/2 6. ansdaal-Vendel 38Vi D. lijn N.Z. 1. mw. Krul - rusch 56!/i 2. ds. HARREVELD Roest 55 3. fam. Slob 51/2 4/5. fam. Boersen 46/2 4/5. ds. Bol weg - v. Steeg 46'/2 6. Kemper - Verkley (45) 44 0.W. 1. ds. Hommes - Schouten 55 2. ds. v.Duin-Frugte 54 3. ds. Spruijt-Schuiling 52 4. ds. Broksma-Hulskamp 48/2 5. ds. Piersma-v.d.Pol 47 6. Koster-Tamminga 43/2 E. Lijn N.Z. 1. Bonnewit-Postma 57 2. ds. Lansdaal-Goldsteen 50 3. fam. G. Toby 49/2 4. ds. de Vries - de Geus 47 5. Krieger-Overtoom 46/2 0.W. 1. Elders-de Geus 59 2. ds. v.d.Goot-Löhr 54 3. fam. v.d.Wulp 47 4. fam. Moscou 45/2 5. ds. Blikslager-deJager 44/2 F. lijn N.Z. 1. ds. Coebergh-Hart 56/2 2. ds. Maas-Weehuizen 55 3. fam. v.Halem 48/2 4. fam. Huiberts 46 5. fam. de Haan (45) 44 0.W. 1. ds. Bakker-Roos 57/2 2. mw. v.Buitenen - Heideman 55/2 3. ds. Post-Pohley 52 4. Dijkstra-Jansen 49/2 5. ds. Slemmer-Oosterling 35/2 Op woensdag 27 oktober, dus van avond, wordt in het „Open Huis" gestart met de viertallen competitie van het district Noord Holland Noord van de N.B.B. In deze competitie worden d thuis en 3 uitwedstrijden gespeeld. In een finale, die eveneens wordt gehouden in het „Open Huis", wordt daarna tussen de bovenaan geëindigde teams uitgemaakt wie kampioen in zijn klasse wordt. Onderstaande teams van B.C. Sans Atout zullen in deze competitie, in verschillende klassen, hun club zo goed mogelijk proberen te vertegenwoordi gen, n.l.: S.A. 1. Mw. Rootjes/Kra mer, Rootjes/v.Steeg, S.A. 2. fam. Mak, fam. Dolmans, S.A. 3. Koersen/ v.Toornburg, fam. de Waal, S.A. 4. Haafkens/Post, ds. Kuyt/Roozen, 5.A. 5. Bolweg/v.Diepen, de Winter/ v.Zomeren, S.A. 6. fam. Schouten, fam. Boersen, S.A. 7. Tamminga/mw. Gallee, fam, Kemper, S.A. 8. fam. v.d.Wulp, Krieger/O vertoom. KLAVERJASDRIVE Op vrijdagavond 29 oktober a.s. or ganiseert atletiekvereniging Trias voor de tweedemaal een klaverjasdrive. Deze zal gehouden worden in de Trias kantine aan het Maalwater in Heiloo. De aanvang van deze avond is 20.00 uur, inschrijving is vanaf 19.30 uur mogelijk tegen een bedrag van 2,50 per persoon. Wij hopen van harte op uw deelname. KLAVERJASCLUB EHK De uitslag van de opendrive van maan dag 18 oktober was als volgt: Mevr. Giesberts - mevr. Jongkind 5736 Fam. Haanstra 5296 Mevr. Asjes - hr. Leering 5182 Hr. Jurjens - hr. Roobeek 5110 Hr. Wassing - hr. Knegt 4990 Mevr. Ros - mevr. Breed 4953 Hr. Leurink - hr. v.d. Leij 4771 Mevr. Timmer - hr. Hageman 4708 Fam. v.d. Molen 4671 Fam. Kossen 4661, Mej. v.d. Molen - hr. Kersens 4649 Hr. Boot - hr. Klaver 463? Mevr. Morsch - mevr. Leering 4620 Hr. Bakker - hr. Baar 4505 Hr. Bakker - hr. Bax 4505 Mevr. Hout - mevr. Malefijt 4490 Mevr. Klugt - mevr. Stam 4476; Mevr. v. Leeuwen - hr. Zentveld 4462 Mevr. Knegt - mevr. Leurink 4380,; Mevr. Sijm - mevr. Beemster 4377;! Hr. den Dekker - hr. Groenewoud! 4365: Mevr. Lammertsma - mevr. Bonte koning 4336 Mevr. v. Duivenboden - mevr. Jan- sonius 4280' Mevr. Hardewijk - mevr. Roobeek 4269 Hr. Bakker - hr. Koppes 4267! Mevr. Wassing - hr. v. Duivenbo den 4243 fam. Redeker 4228j Hr. Koolwijk - mevr. Hoogland 40631 Hr. Keppel - mevr. Oostra 4059 Dames Koppelaar 3992:! Hr. Drescher - mevr. v. Weert 3495; De eerst volgende drive is weer op 15 november. Wij hopen dan ook dat, u weer allemaal aanwezig bent. Z.V.V. EAST UNITED '82 NIEUWS A.s. zaterdag 30 oktober 1982, zal in sporthal 't Vennewater de wedstrijd tussen East United en de R.O.H. verspeeld worden. De aanvang van de ze derby is 20.00 uur. Voor het publiek hebben we wat aan trekkelijke dingen georganiseerd. Voor de wedstrijd zal er een demon stratie in door brilwerpen door onze keeper gegeven worden en in de rust wordt de zaal onder water gezet, waarna de waterpolowedstrijd tussen de Belgen en de Zeerobben van dieren park Wassenaar verspeeld zal worden. Scheidsrechter: Het arbitrale mono- tetje bestaat uit H.W.I.E. de Meijer incluis fluit (stoomfluit uit tram Bel- lo uit Bergen). lAOl HWT 'm

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1982 | | pagina 12