intcrcaril'Wx TE KOOP IN HEILOO VAN STAALDUINEN b.v. Korte nieuwtjes over fotograferen en filmen Er gebeurt van alles in uw doka Look geeft tuinen ander aanzicht te koop heiloo A.J.VOS Drukkerij Uitkijkpost II MIS ,Kijk jongens, en dan zwemmen ze door die pijpen onder de grond terug naar zee. INLEVEREN VAN KOPIJ VOOR ADVERTENTIES E.D. TOT UITERLIJK 18.00 UUR BEMIDDELING ONROEREND GOED HYPOTHEKEN - VERZEKERINGEN UITKIJKPOST 10 NOVEMBER 1982 ■KIJKPC Paddestoelen op de foto Paddestoelen horen in het bos. Wie toch graag iets van die vaak prachtig gevormde bloemen - want dat zijn het eigenlijk - mee naar huis wil nemen, kan ze fotograferen. Een goede tip: gebruik daarvoor een extra gevoelig filmpje (400 ASA of 27 DIN) en werk, als dat kan, met een voorzetlensje om ze beeldvullend te fotograferen. Paddestoelen fotograferen is op een mooie herfstdag een plezierig werkje; het zijn ook ideale fotomotieven. Honderd fotovragen Welke soorten filmen zijn er? Wat is een groothoeklens? Is flitslicht gevaar lijk voor de ogen van babies? Hoe plak je foto's op? Dat zijn vier van de zeer praktische vragen, die worden beant woord in het boekje Honderd vragen over fotograferen", dat is geschreven door Peter IJsseldijk. Het boekje ver scheen in de Libelle-serie „Samen Praktisch", waarin veel onderwerpen in de vorm van „honderd vragen en antwoorden worden behandeld. Dit boekje over fotograferen kost 8,75 en is verkrijgbaar in de boekhandel en bij uw bladenman. Foto's zfjn belangrijk We moeten helaas nogal wat inleveren en daarom moet een mens een keuze doen wat wel en wat niet meer mogelijk is. Ook het bewaren van herinneringen in de vorm van foto's is zo'n keuze. Zullen we wel of niet fotograferen? Het blijkt dat foto's voor veel mensen erg belangrijk zijn. Zelfs zo belangrijk, dat er in het eerste halfjaar van 1982 even veel foto's zijn gemaakt als in het eers te halfjaar van het vorige jaar. Het be wijst, dat foto's de kleurige bewijzen van de gelukkige momenten, die we beleven, voor ons een hoge emotionele waarde hebben. Automatisch fotograferen Fotograferen wordt steeds gemakkelij ker, dankzij de hulp van de minicompu ter. Bij de nieuwe camera's, die dit na jaar op de markt zijn gekomen, is foto graferen een kwestie van door de zoeker kijken en de ontspanknop in drukken. De scherpstelling en het transport gebeuren automatisch. Dat transport is zelfs zo snel, dat je - als je niet flitst - enkele foto's per seconde kunt maken. De chip bepaalt ook de be lichting en beoordeelt of en zo ja hoe veel flitslicht er nodig is. Elektronisch fotograferen zorgt er voor dat werke lijk elke opname goed is. Elf fotogenieke routes Mensen, die graag mooie foto's maken, trekken er met de auto op uit op zoek naar fotogenieke plekjes, 't Probleem is alleen: waar kun je die vinden? Het ant woord op die vraag is te lezen in de serie van elf fotoroutes, die speciaal voor automobilisten is samengesteld door specialisten van de VVV in samen werking met de ANWB en de Stichting Amateurfotografie. Er is in elke provin cie een route. U kunt deze serie foto- routefolders bestellen door een bedrag over te maken van 9,50 op giro 338 t.n.v. Stichting Amateurfotografie in Amsterdam. Elke dag een tip Net als de geinlijn, waarop je de mop van de dag kunt beluisteren, of de hit- lijn, of het menu van de dag, is er ook de Foto-film-tiplijn. Elke dag is er een nieuwe tip te beluisteren. Zoveel mo gelijk rond een belangrijk evenement, waar veel foto-amateurs die dag heen zullen (kunnen) trekken. Ook seizoen- tips of algemene raadgevingen zijn da gelijks via tel. 020-227222 te beluis teren. Itr 4- -. - 'feSasll - «fe •d&iZsyg*' Er verandert veel in de moderne doka. Er zijn de laatste tijd verrassende ontwikkelingen. Maar wat blijft is: de voldoening als je zo'n zelfgemaakte vergroting in handen houdt van bijvoorbeeld zo 'n zonnig moment uit je vakantie. Er gebeurt van alles in de dokalJe speelt er op een ontspannen manier met licht, probeert alles uit je foto's te halen of ze nu zwart/wit zijn of in kleur. Je belicht en ontwikkelt, houdt kleuren tegen, experimenteert met materiaal en chemi caliën...ja, een doka is een plek, waar allerlei plezierige dingen gebeuren en waar je bezig kunt zijn met een fijne hobby. Maar de kop van dit artikel heeft nog een tweede betekenis. Er gebeurt op dit moment namelijk veel in de doka op het punt van nieuwe ontwikkelingen en materialen. Tientallen jaren was de doka het domein van de zwart/wit fotograaf, die er met veel plezier zijn eigen films ontwikkelde en vergrotingen maakte. Maar er kwam een nieuw soort papier, waarmee sneller kon worden gewerkt. Er kwamen nieuwe soorten films met meer mogelijkheden. Er kwamen ontwikkelapparaten, waar bij het maken van een vergroting een kwestie van enkele minuten is gewor den. In de kleurendoka is de ontwikkeling nog verrassender. Tien jaar geleden was het maken van een kleurvergroting een zeer tijdrovend en precies werkje. Een ervaren kleurendokawerker was toen blij als hij na een serie van zes of meer proeven een bevredigend resultaat be- Weinig koks zullen de ui van hun bood schappenlijstje schrappen; de goede tuinier denkt ne. zo over het decora tieve zusje van ui, knof- en bieslook. De vele decoratieve - tegenwoordig gemakkelijk verkrijgbare - soorten zijn alle winterhard. U houdt ze vele ja ren achtereen in de tuin en ze vermeer deren zich zonder speciale zorg. Daar om zijn ze zeer geschikt voor ver wildering; in het gras of tussen hees ters. Ze hebben geen speciale grond soort of standplaats nodig. Ze zijn al gauw tevreden en breiden zich snel uit als ze eenmaal een goede plaats hebben gevonden. De beste tijd om allium te planten is september. Ze doen het in de zon tot halfschaduw op elke goed doorlatende grondsoort. Het rooien van de bollen na de bloei is alleen nodig wanneer er te veel bij elkaar staan of de kwa liteit van de planten vermindert. U kunt kiezen uit de volgende soorten: Allium aflatunense is afkomstig uit Iran en bloeit begin mei. Deze soort heeft vele liliapaarse, dichtbegroeide PAT EN PUNK IN ISRAEL [Monique Mast en Nellie Bijvoet] Lieve mensen, Wij zouden over ons weekend in Ti berias vertellen. Uiteraard schrijven wij niet over al onze weekends, want in zijn algemeenheid zijn ze hetzelfde, öf Haifa, öf Tiberias. Haifa hebben wij de vorige keer gehad, nu Tiberias, en dan alleen nog een keer als er iets zeer bijzonders voorvalt. En wat is bijzon ders? Wij gingen met nog 9 volunteers stap. Met de bus naar het strand op ongeveer 4 km. van Tiberias. Het was vreselijk heet. De nacht van zaterdag op vrijdag was onvoorstelbaar. Onvoor stelbaar, omdat er geen zand is, maar alleen keien en dan is het zo ongemak kelijk liggen in een slaapzak. Om na twaalven 's nachts waren we nog in het water, heerlijk gewoon, helemaal niet koud. Daarna een kampvuur gemaakt en "diepzinnig" zitten kletsen. Om 6 uur zaten we aan ons ontbijt. Het eten hadden wij van de kibbutz meege nomen. Rina (die de leiding heeft over de volunteers) had ons een smak blik ken voedsel meegegeven, wel een heel gesjouw, maar lekker goedkoop, daar gaat het toch om (nou ja, gedeel telijk). Na een paar uur met John (Engels) naar Tiberias gelopen, mama mia, wat een end, en wat was het onwijs heet. Onderweg hebben we een grote watermeloen gekocht, die hebben we 2 uur later heerlijk verorberd. Voor de rest van de dag en dat was tot 15.00 uur hebben we in het ondiepe water ge legen, met ons gezicht en af en toe armen en benen boven het water. Met als gevolg, jullie zullen het wel snappen, verbrand, de vellen hingen er bij. Bij John was het zelfs zo erg (was z'n eigen schuld, we hebben hem wel 100 x gewaarschuwd) dat hij 1ste graads verbrandingen opliep, allemaal blaren, vreselijk gezicht. Hij is daarna (na het weekend) ook wel zo beroerd geweest, dat hij, terwijl hij 3 maanden zou blijven, z'n terugkeer naar Enge land heeft geboekt. Z'n goodbye's party hebben we inmiddels gehad, evenals de leavingsparty van Alain (Frans), die 10 maanden op de kib butz is geweest. We hebben panne koeken gemaakt en 'Trisch" coffee gedronken. Alleen was er geen whisky, hebben wjj er maar cognac in gedaan, was ook lekker. Het feest duurde tot 1 uur en om 5 uur moesten we weer in de boomgaard zijn. Peren plukken. Mensen, je zou ons moeten zien! Bibberend zo'n 3 a 4 meter boven de grond, op een wankelende ladder, een zware mand om je nek. Weten jul lie dat wij op die manier met 4 man van 's morgen 5 uur tot 's middags 1 uur ongeveer 1 ton peren plukken?! Dat kun je je gewoon niet voorstellen Terugkomend op ons weekend Tiberias. Om 3 uur gingen wij dus weg, want om 4 uur zouden de bussen gaan rijden. Om half vier waren wij goed en wel bij het busstopbergje. Daar zaten wij om half zes nog en toen kwam eindelijk dat ding. Evenwel, ondertussen waren A- lain en Thierry bij het dichtsbijzijnde dorp water gaan halen en die liepen op het moment dat de bus bij ons stopte ongeveer 100 meter verderop. Zodoen de vroegen wij dë chauffeur even te wachten, maar dat verrekte hij (aar dige man), zodat Maurice uit Ierland begon te vloeken en schelden in zijn Iers, nou wij hebben ons kapot ge lachen. Die mensen in de bus snapten er totaal niets van, wij ook niet. Wij kwamen in de kibbutz aan om 8 uur, terwijl die andere twee hier pas om 10 waren. Zij hadden twee uur op de volgende bus moeten wachten. Wij hebben er op onze kamer een Engels meisje bij gekregen. Zij is best aardig, maar vrij vreemd. Dat je Yoga beoefent, okee, maar om dat nou op de w.c. te doen, dat lijkt ons niet zo com fortabel. En het lijkt wel of ze in de kerk geboren is, want van deuren slui ten heeft ze nog nooit gehoord, en dat met al die vliegen! reikte. Met elke proef was hij toch al gauw een half uur bezig. Enkele jaren geleden kwam de kleuren analysen die er langs electronische weg voor zorgt, dat al na één proefbelichting de juiste kleurbalans wordt verkregen. Er kwam een drum, waardoor de schalen met vloeistof overbodig wer- den. Er is al een nieuw procédé, dat in tien minuten briljante kleurenfoto's levert, waarbij het belichte papier nog maar in één enkel bad hoeft. Dit alles wil niet zeggen, dat de vanouds bekende doka nu ineens heeft afgedaan. Maar het betekent wel, dat er nu meer mogelijkheden zijn voor wie zelf wil ontwikkelen en vergroten. Je kunt het doen op de gebruikelijke manier: stap voor stop, als 't nodig is corrigerend, als je dit wilt met speciale technieken om een foto een bepaald accent te geven of er zelfs iets geheel nieuws van te maken. Je kunt het doen op een snelle gemakkelijke manier. Ja, er gebeurt veel in de wereld van de donkere kamer, die al bijna niet meer donker hoeft te zijn. Er verandert nogal wat in de zwart/wit en de kleurenafde- ling. Maar één ding blijft gelijk: het plezier dat je hebt bij het vergroten van je eigen foto's en de voldoening die je voelt als je zo'n zelf gemaakte zwart/ wit- of kleurenplaat in handen houdt van een gelukkig moment uit je eigeh leven. bolvormige bloemschermen op 90 cm. hoge stelen. Allium albopilosum - sterrelook Deze soort komt ook uit Iran en bloeit in juni. De bloemkronen met een dia meter van 25 cm zijn glinsterend li- larose, op stelen van 60 cm. hoog. Allium giganteum - reuzenlook Deze schitterende soort, afkomstig uit Siberië, heeft bolvormige paarse bloemschermen (diameter 15 cm) op stelen die 90 cm. hoog worden. De bloeirijd valt in juni en juli. Allium karataviense - puinlook Deze soort uit Toerkestan pronkt met de grootste bloemen van alle Allium- soorten, soms 30 cm. in doorsnee. Ze zijn rosegrijs, op stelen van 30 cm. lengte. De bloemkronen zijn op hun mooist in mei. Allium moly - goudlook Komt ui Zuid-Europa en is waarschijn lijk de meest gekweekte sierui. Deze plant heeft stervormige losse bloem kronen met goudgele bloemen die in mei en juni bloeien. Er is een ramp gebeurd! Paniek! Niet omdat de vliegtuigen naar Bei roet steeds met een hels lawaai laag overscheren, maar onze kostbare foto apparatuur is gestolen! Hier ons ver haal: We werkten samen in de boomgaard, appels en peren plukken, met onwijs veel lol. Alle bekende Hollandse lie deren hebben we gekweeld. Leukste was dat de mensen hier er niets van snapten/Om ongeveer 1 uur waren we terug in de kibbutz, eerst gegeten en post gehaald en toen naar de kamer. En daar begon het. We konden de kamer niet in, de sleutel lag er niet meer (op de "geheime" plaats) en de deur was op slot. Na veel gezeur waren we eindelijk vijf kwartier later in de kamer. Eerste gang was naar de kast. Nou de koffer stond er nog, maar het slot was geforceerd, camera, lensen en flash verdwenen. Wij tieren, huilen, alles door elkaar, Rina wist niet wat ze met ons aan moest. Die maar roepen "ik ga de politie bellen", wat ze ook deed. Of we maar even naar Zefat wilden komen. Onderweg naar de safe voor onze paspoorten kwamen we de Franse meisjes tegen. Ook hun sleutel was verdwenen plus een ca mera. En van Daniel had men de tape recorder ontvreemd. Wij ons verkleed - we liepen nog in onze werkkleren - en met ons allen met kibbutz-auto en chauffeur naar Zefat. Ongelooflijk wat daar gebeurde, dat waren een hele hoop foto's waard. Daar was ook een gevangenis en wij liepen natuurlijk verkeerd: kijk je door een gaatje in een deur, zie je daar een man helemaal in z'n uppie zitten, zielig hoor. Uiteindelijk kwamen wij bij Alfred, de politieman, 34 jaar, ge boren in Algerije, sprak alleen Frans en Hebreeuws, leuke vent. Zaten we daar met zeven man in zijn kan toortje en werden er vijf talen gespro ken, nl. Spaans, Hebreeuws, Frans, Hollands en Engels, lol dus. Wij zijn daar ongeveer 2 uur bezig geweest voor dat alles op papier stond (in middels zaten we genoeglijk zon- nepitten te eten). Resultaat was dat Alfred met ons mee ging naar de kibbutz. Daar eerst gegeten en toen alles laten zien, nou dat was niet veel 1 meer. We zouden nog van hem horen. Die avond, na tienen, was er een tega- feest. ledereen was "verkleed" in een laken, daar hebben we dus gepro beerd ons verdriet te verdrinken. Iedere keer als wij elkaar aankeken zaten wij elkaar denken: de diefstal kan door iemand gepleegd zijn waar je nu feest mee viert. Desondanks hebben wij toch plezier gehad. De volgende dag hebben wij niet gewerkt, we waren onwijs moe, waar van ja, Joost mag het weten. Die dag kwamen ook Alfred met zijn mannen, maar zij lieten niets weten. De dag daarop moesten wij naar het politie bureau voor de papieren voor de ver zekering. Die waren dus niet klaar! "Komen spoedig". Wat wij eigenlijk nog het ergste vin den is dat wij de foto's die in de came ra zaten kwijt zijn en voorlopig niet kunnen kieken. Met de verzekering, vertrouwen wij, zal het wel goed komen. Volgende keer krijgen jullie van ons vast vrolijker berichten, want de ver jaardag van Pat is in aantocht en wij houden hier van feestvieren. Groetjes aan allen. Shalom, peace and love, Pat en Punk. nf <t0^f Rechte Hondsbosschelaan 22 - Heiloo Allium neapolitanum - Italiaanse look Deze soort ruikt lekker en draagt in mei en juni puurwitte bloempjes. De losse bloemkroontjes staan op 30 cm hoge stelen. Allium ostrowskianum (allium oreop- hilum) - berglook Weer een soort, afkomstig uit Toer kestan. Speciaal aantrekkelijk voor de rotstuin. Ze bloeien fraai karmijn- roze in juni. Allium pulchellum uit Zuid Europa is gerangschikt tussen de beste verwil- deraars, ze ontvouwt haar violetroze bloemen op 60 cm. hoge stelen in mei en juni. Allium rosenbachianum uit Centraal Azië heeft grote bolvormige bloem schermen die dieppurper zijn, op 90 cm. hoge stelen. Bloeitijd eind mei t/m juni. Allium roseum - roze look Komt ook uit Zuid Europa. Deze soort vermeerdert zich snel op warme plaat sen. In juni draagt ze losse helder- roze bloemen. Allium sphaerocephalum - kogel- look of kalklook Inheems in het grootste deel van Eu ropa. Deze soort heeft kleine bol vormige bloemkronen van puperrode bloempjes. Bloeitijd juli. HOLLEWEG 41 VRIJSTAAND WOONHUIS MET C.V.-GAS EN ROYALE TUIN OP 350 m2 EIGEN GROND. Ind.: entree, trapopgang, toilet, grote L-vormige woonkamer (40 m2) met schuifpui naar terras, open luxe keuken, bijkeuken. Verd.: 1 royale ouderslaapkamer en 3 kleine slaapka mers, royale luxe badkamer met ligbad 2e toilet, balkon, overloop met kastenwand1, vlizotrap naar zol derberging 1.80 m hoog) ALGEMEEN: GEHEEL VERNIEUWD IN 1976; UITSTEKENDE STAAT. IN CENTRUM EN VRIJ GELEGEN. Aanvaarding: spoedig. Vraagprijs: 210.000, KENNEMERSTRAATWEG 151 VRIJSTAAND WOONHUIS MET C.V.-GAS, GA RAGE/CARPORT, SCHUUR. 2 TERRASSEN EN AANGELEGDE TUIN OP 640 M2 EIGEN GROND. BLIJVEND VRIJ UITZICHT TEGENOVER TER COULSTER. Ind.: royale hal, trapopgang, kelder, toilet, studeer/ hobbykamer, grote woonkamer met open haard en open luxe keuken met diverse inbouwapparaten, openslaande deuren naar terras, bijkeuken. Verd.: 3 slaapkamers, 2 luxe badkamers, grote over loop, royale zolderberging. ALGEMEEN: GEHEEL ONDER ARCHITECTUUR GERENOVEERD EN AANGEBOUWD IN 1978. IN UITSTEKENDE STAAT EN GOEDE ISOLATIE. Aanvaarding: in overleg. Vraagprijs: ƒ395.000, Meerdere aantrekkelijke objecten tot 475.000, in portefeuille Ook voor verzekeringen, taxaties en hypotheken. Zie ook onze vitrines bij het VVV-gebouwtje a/d Heerenweg/hoek Stationsweg. Vraag uitvoerige verdere informatie of foto-informatie via ons kantoor of via Uw eigen (NBM) makelaar. Makelaar in onroerende goederen Postbus 95. Heiloo Kantoor Zeeweg 20 Baetenburg 117 Baetenburg 84 Kennemerstraatweg 442 Baetenburg 67 Westerweg 216 De Hoghe Weijdt 42 Heerenweg Schapenwejjdt 1 Westerweg 107a Heersmeeth 4 Harrelaers 85 Holleweg 113 Frederica's Hof 6 Holleweg 43 De Ronge 13 De Ronge 15 Boekenstein 14 Butterlaan 13 Groot-Barlaken 76 De Blinkenlaan 24 Kennemerstraatweg 17 Runxputteweg Schitterende benedenwoning, badkamer, 1 slaapkamer, tuin. Vraagprijs 99.000,k.k. mooie middenwoning met stenen berging, tuin, badka mer en 3 slaapkamers. Vraagprijs 135.000,k.k. Vrijstaand huis, 470 m2 grond, 2 woonkamers, C.V., 3 slaapk., netjes onderh. Vraagprijs/ 140.000,k.k. Royale middenwoning, tuin, isolatie, ged. therm. 4 slaapkamers. Vraagprijs/155.000,k.k. Helft van dubbel woonhuis, garage, grote tuin, 3 slaap kamers. Vraagprijs/ 158.000,k.k. Royale middenwoning m. uitgebreide keuken en schuur, badkamer, 4 slaapkamers. Vraagprijs/ 159.000,k.k. Klein dubbelwoonhuisje, 800 m2 grond (bouwterrein) Vraagprijs/139.000,k.k. Verbouwde hoekwoning, garage, luxe nieuwe keuken, 3/4 slaapkamers. Vraagprijs/185.000,k.k. Mooie helft van dubbelwoonhuis, garage, carport, 400 m2 grond, 4 slaapkamers. Vraagprijs/ 218.000,,k.k. Prachtige helft van dubbelwoonhuis, garage, flinke tuin, schuur, badkamer m. ligbad, 4/5 slaapkamers. Vraagprijs 238.000,k.k. Riante woning, badkamer met ligbad, mooie tuin. Vraagprijs/ 236.000,k.k. Helft van dubbelwoonhuis, 1500 m2 grond, dubb. gara ge, 4 slaapkamers. Vraagprijs 289.000,k.k. Bungalow op prachtige stand, inpandige garage, 3 slaapkamers, 1060 m2 grond. Vraagprijs ƒ375.000,k.k. Schitterend woon-winkelpand, perfekt onderhouden, 4 slaapkamers. Vraagprijs/375.000,k.k. Schitterende chalet-bungalow, zeer veel extra luxe. Vraagprijs/478.000,k.k. Ideaal gesitueerde chalet-bungalow met garage en alle denkbare comfort, 4 slaapk. Vraagpr. 440.000,k.k. Royaal vrijstaand woonhuis met grote garage, tuin op zuiden, grote woonkamer (50 m2), zeer luxe keuken, badkamer met ligbad, 3/5 slaapkamers. Prijs n.o.t.k. Prachtig vrijstaand huis, veel luxe, grote tuin, luxe bad kamer, garage, 5 slaapk. Vraagprijsƒ445.000,k.k. Prachtige Villa, inpandige garage, veel luxe, 4 slaap kamers. Royale bungalow, dubb kamers. Holleweg 55 v. Aostastraat 28 Vraagprijs ƒ495.000,k.k. garage, 1080 m2 grond, 4 slaap- Vraagprijs 475.000,k,k. Prachtige Villa, 1000 m2 grond, 4 slaapkamers, balkon. Vraagprijs/ 625.000,k.k. Bedrijfsruimte, vloeropp. 260 m2, grondopp. 500 m2, voorzien van krachtstroom. Vraagprijs 225.000,k.k. Woon-winkelpand in het centrum, winkel 25 m2, mag. 40 m2, verkoopkelder 20 m2, 4 slaapkamers. Vraagprijs/ 238.000,— k.k. Woon-winkelpand, verkoopruimte 70 m2, boven vele kamers. Vraagprijs 220.000,k.k. D. F. VAN STAALDUINEN, beëdigd taxateur O.G. Kantooradres: Kennemerstraatweg 129, Heiloo Telefoon (072) 330332 - 334900 VAN HARTE GEfELICITEERD! Bijna is de grote gelegenheid daar, dat u een aparte kaart gaat uitzoeken voor deze blijde gebeurtenis. Of het nu voor een geboorte danwel verloving of huwelijk is, u wilt iets bijzonders verzenden voor deze geweldige dag. Wij kunnen u hierbij helpen, immers bij ons vindt u de nieuwste ontwerpen, allemaal mooi gerangschikt in een monsterboek. Ook de tekst kunnen wij met u opstellen. Komt u eens langs en zoek in alle rust uit' Na een telefoontje de monsterboeken bij u thuis: Telefoon 072-330175 Rechte Hondsbosschelaan 22. Heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1982 | | pagina 8