V i r|f Nieuws van de Gemeente Heiloo PREDIKBEURTEN EN ANDERE DIENSTEN Geen Uitkijkpost ontvangen? Fa. J. de Graaff De "Uitkijkpost" stelt aan U voor AKERSLOOT 7# COMMISSIE SOCIALE ZAKEN D.D. 10 januari 1983 COMMISSIE ONDERWIJS D.D. 5 JANUAR11983 POLITIEBERICHTEN PlIRi» ft Hl Bel 's donderdags: 072-330175 L TH. E. KEMPERS, huisarts AFWEZIG 19 t/m 23 januari AUTORIJSCHOOL „DE WAAG" KATHOLIEKE BOND VAN OUDEREN UITKIJKPOST 12 JANUARI 1983 ZIT baseerd op een wijkindeling, noodzake lijk, wil men in Heiloo in elke wijk een optimale onderwijsvoorziening geran- deren. De heer Mast (C.D.A.) pleitte ervoor het toewijzingsbeleid in de gemeente niet al te zeer op te blazen. Hij was van mening dat ouders, zodra zij de keuze maken tussen openbaar en bijzonder onderwijs, rekening moeten houden met de binnen dat type onderwijs geldende regels. Inzake het openbaar onderwijs is dat een gemeentelijk toewijzingsbeleid. anneer met de soepelheid bij toewij zing al te zeer een loopje wordt genomen, dan is er bovendien het ronselen, alleen al om het eigen lijf te redden. Bij gemeentelijk onderwijsbeleid moet er wel degelijk gewaakt worden over het algemeen belang, dus a. een school in de buurt en b. het behoudt van werkgelegenheid. De discussie spitste zich toe op het funktioneren van de verdelingscommis sie. Mevrouw Wuijster stelde een werkprocedure voor die door burge meester Glijnis, portefeuillehouder van het onderwijs, verder in studie zat worden genomen. Wijzigingen in een drietal verordenin gen stonden afgelopen maandag cen traal tijdens de vergadering van deze commissie. In de eerste plaats werd gesproken over de verordening, verhuis- en herinirich- tingskosten. De drie belangrijkste wijzi gingen zijn in dezé verordening: - Men zal in het vervolg uitgaan van de situatie op het moment dat de huurder het huis verlaat. - Er wordt uitgegaan van de werkelijk gemaakte kosten en niet van een bepaald vast bedrag. De vergoeding is wel aan een maximum gebonden. - Men gaat uit van de kale huurprijs (dus eksklusief de stookkosten). Naar aanleiding van een vraag van mevrouw Schuurman (D'66) over even tuele normen voor herinrichtingskosten van bepaalde onderdelen van het in terieur, moest wethouder Willemse ontkennend antwoorden. Wel heeft de wethouder vertrouwen in de beschei denheid van de mensen die voor een dergelijke vergoeding in aanmerking Vele oudere Heilooërs zullen Meester Vrijer wel eens in t Loo of elders in het dorp komen; „Niet iedereen haalt bewust het zijn tegengekomen. Hij woont al weer enige jaren in ons dorp en herkent nog vele maximum eruit". van zijn oud-leerlingen, met naam en toenaam. - In de tweeide en derde plaats werden De heer Vrijer vertrok in 1928 naar Amsterdam, waar hij tot aan zijn pensionering oncjer één agendapunt de wijzigingen in in 1967 eerst als leraar, later als direkteur aan een Mulo-school werkzaam was. pian procedure verordening en de In 1968 vestigde hij zich weer te Heiloo waar hij met zijn vrouw in zijn gezellige Subsidieverordening voor het sociaal woning bij de vijvers in Heiloo-Oost nog dagelijks van de Heiloose natuur geniet. Cultureelwerk behandeld. „Oud Heiloo" kwam in hetbeai, „n de hierbij afgedrukte foto van 1923 e. meen- de er goed aan te doen deze in de Uitkijkpost.: te drukken. Zoveel moge ijk heb- ng en som nogal vOTOrrf ,0 ben we de namen van leerlingen die staan afgebeeld achterhaald. Mocht U Mees- gedachten gewisseld. ter Vrijer eens tegenkomen in het dorp, spreekt U hem dan eens even aan. Hij zal dat zeer zeker leuk vinden. COMMISSIE OPENBARE WERKEN D.D. 3 JANUARI 1983 Tijdens de eerste Commissieverga dering van 1983 werden een aantal punten besproken aangaande het open baar groen. Zo werd ingegaan op een ambtelijke nota over de privatisering van stukjes grond van de gemeen schap. Eén van de meest dringende zaken hierbij is het inwinnen van informatie en maken van afspraken over de even tuele aanwezigheid van kabels en leiding van de nutsbedrijven (bijv. gas, water, licht), onder die stukjes grond. Vervolgens ging mevrouw Schuur man (D'66) opnieuw in op het gebruik van bestrijdingsmiddelen. Nadrukkelijk werd van de kant van de gemeente ge steld, dat het gebruik van deze mid delen een noodzakelijk kwaad is. Zeker mag niet gezegd worden dat deze willekeurig worden gebruikt! Over de openbare wegen werden een tweetal zaken aangekondigd. Zo zal in de eerste plaats een gedeelte van de Oosterzijweg van een nieuw profiel worden voorzien. Het gaat om het aan passen van de berm en het opnieuw bestraten van het wegdek. Voor deze verbetering is nu geld vrijgekomen, in de tweede plaats zal onderzocht worden op welke wijze het stukje Heerenweg tussen De Hutkoffer en de Kerkelaan veiliger gemaakt kan wor den. Dit stukje wordt veelal als sluip weg gebruikt. Uit het onderzoek zal moeten blijken of een drempel of een andere aanpassing de snelheid van het verkeer zal gaan beperken. Het hoofdonderwerp van deze commis sie Vergadering was de bespreking van het toelatingsbeleid inzake het openbaar kleuter- en lager onderwijs in Heiloo. Door de meeste partijen was hierom verzocht tijdens de algemene beschou wingen aan het einde van 1982. Bij het toewijzingsbeleid gaat het erom op de meest ideale wijze het individueel belang van de kinderen en het algemeen belang (d.i. de openbare onderwijsvoor ziening in Heiloo) te kombineren. De heer Helder (Links Heiloo) plaatste de verdelingscommissie, welke moet oordelen over de toewijzing van een kind aan een bepaalde school, op de helling. Hij stelde dat deze commissie niet nodig is en dat de ouders zich rechtstreeks tot het college van B. en W. kunnen wenden omtrent de toewijzing. Op dit punt liep de heer Helder vooruit op de inwerkingtreding van de Wet op het basisonderwijs, die medio 1985 in werking zal moeten treden. Tot die tijd blijkt een aktief toewijzingsbeleid, ge- komen voornamelijk hierop neer dat verenigingen en andere instellingen voor 1984 hun subsidie-aanvraag reeds uiter lijk 15 april 1983 moeten indienen. Na de indiening komt de planprocedure in werking, welke via het advies van de welzijnscommissie (dit is geen ambtelij ke of raadscommissie, maar één be staande uit mensen uit het sociaal-cultu rele werk in Heiloo) op zijn laatst begin september zal moeten resulteren in een ontwerp voor het subsidiebeleid. Dit ontwerp wordt door het College opge steld en aan de Raad ter goedkeuring voorgelegd. Veel discussie was er voor het tijdsche ma, waarbij met name de heer Zandber gen (Heiloo 2000) voorstander bleek van het inbouwen van een „ontsnap pingsclausule" in de verordening voor verenigingen e.a., die niet in staat zijn reeds aan het begin van 1983 een subsidie-aanvraag voor 1984 in te dienen. Mevrouw Willemse was geen voorstander van een dergelijk artikel, maar garandeerde wel dat geen enkele vereniging e.a. een subsidie geweigerd zal worden alleen op grond van het te laat indienen van de aanvraag. Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk 10 uur naar de Geref. Kerk, gez. dienst, ds. Ph. Ouwendijk. Crèche aldaar. Kruiskerk 10 uur naar de Geref. Kerk, gez. dienst. 19 uur ds. C. Lebbing. Geref. Kerk Noordergecststraat 10 uur ds. Ph. Ouwendijk, gez. dienst. 17 uur ds. A. Boelhouwer. Parochie-zondagsdienst Willibrordusparochie, Westerweg 267, Heiloo, tel. 072-330906. Evangelie-Centrum Zondagmorgen 10 u. Dienst en woens- dagav. 8 u. Bijbelstudie. Westerweg294. Hervormde Gemeente Limmen 10 uur ds. Van Wijk, Alkmaar. Ned. Herv. Gemeente Egmonden Egm. a.d. Hoef, 10 uur ds. Moonen. Evang. Luth. Gemeente Alkmaar 9.30 uur mevr. A. v. d. Bunt. Oud-Katholiekè Kerk Emmastraat 9, Alkmaar 10 uur Hoogmis. wijzigingen Meester G.C. Vrijer met de derde klas van de openbare lagere school 1923. Eerste rij vanaf boven van links naar rechts: Jan Pepping, Chris Vahl, Niek Vennik, Jaap de Rooy, Klaas Peetoom, Cor Rus, Jan Bakker, Cor Mulder, Jaap Admiraal, Niek Bakker, Hoetjes, Piet Bakker? Tweede rij: Trien Spaans, Annie Brommer, Trien van Weelderen, Trien de Groot, Mane Morauw, Annie Kamp, Grietje Zwart, lm Muijs. Derde rij: Huub Koppes, Kees Sengers, Wim Hoogenboom, Jan Nagelhout, Niek Otter, Arie Braak, Klaas Kooy, Niek Bolten, Frans Keil, Piet Kroon. Vierde rij: Siem Kops, Cor Bakker. Kees Koomen, Frans de Jager, Jaap de Jong. Tel. 072-331025 - Heiloo VERHUIZINGEN geheel verzorgd PIANO VERVOER BERGPLAATSEN VOOR INBOEDELS VUURWERK Was het rond de jaarwisseling vrij rustig in onze gemeente, nu. bijna twee weken later, heeft de politie het aanmerkelijk drukker. Veel jongelui strooien nog rijkelijk met het uiterst gevaarlijk "speelgoed" in 't rond, hetgeen heeft geleid tot het in beslag nemen van de handel in een aantal gevallen. Een ongeval in Winkelcentrum 't Loo toont hierbij aan, dat het nog altijd uitkijken geblazen is. de 11-jarige Marijke Haring werd zo hevig verrast door een vlak bij haar knallend rotje, dat door de dader uit "balorigheid" was afgestoken, dat zij in eerste in stantie niets meer kon horen. Marijke moest door de dokter behandeld wor den, maar gelukkig viel het later weer mee. Echter, de schrik kan je op geen enkele wijze direckt genezen. Vooi hen, die nog vuurwerk hebben: begraaf het twee meter diep, of gooi het in een teil water, maar laat anderen niet wezenloos schrikken. Je weet immers nooit wat de gevolgen kunnen zijn! INBRAKEN Het minimale verschil tussen diefstal en inbraak zorgt er altijd voor dat de rubriek "Jatten van andermans spul len" in tweeën gesplitst kan worden. Eigenlijk gaan we gewoon verder. Uit een woning aan de Pastoor van Muijenweg werd een video wegge haald. Hetzelfde werd ontvreemd uit een woonhuis aan de Dusseldorper- weg, maar hier werd bovendien nog geld door de vreemde gasten meege nomen. Aan de Hoogeweg werd een woning grondig doorzocht, maar is vooralsnog niets als vermist opge geven. Als (voorlopig) laatste inbraak melden wij die in dé sporthal,, -DfE^TALLÈN Nog steeds respecteert niet iedereen het "mijn en dijn". Zo werd een twee tal bromfietsen gestolen, waar van één een rode Peugeot. Bij 't Loo verdwenen de boodschappen kompleet metde fiets. Bij het gebouw van Openbare Wer ken aan de Kanaalweg werden enkele jerrycans met inhoud weggehaald en aan dezelfde weg werd een radio cassetterecorder uit een auto ont vreemd. En alsof dat nog niet genoeg was werd er, afgelopen week ook ge probeerd een auto in z'n geheel te stelen. Charismatische Bijbelkring Hoogegeest 37 - Akersloot Samenkomst: dinsdagavond 20.00 u tel. 02513-12205. R.K. KERKDIENSTEN Willibrortluskerk, Westerweg 265 Zaterdag 19 uur. Zondag 9 uur - 11 uur. In de week: maandag-, dinsdag- en vrij dagavond 19.30 uur. Woensdag en donderdag 'smorg. 8 uur. Spreekuur biechthoren: zaterdag 16- T7.30 uur. H. Moeder Gods, Holleweg 111 Zaterdag 19.00 uur. Zondag 9.30 - 11.00 uur. In de week: ma.-, do.- en vrijdagavond 19.30 uur; dinsdag en woensdag 8 uur. Biechthoren: zaterdag 16.30 - 17.30 uur. R.K. Kerkdiensten O.L.Vr. ter Nood Kapellaan H.Missen: zaterdag 19 uur, zondag 7.30 uur (bij de Julianazusters), 9 uur, 11 u. In de week: maandagavond 19 uur, ove rige dagen: 's morgens 8 uur in de Gena dekapel. Avondmis: le vrijdag v.d. maand 19 u. Lof: zondagavond 18.30 uur. Biechthoren: zaterdag in beide kapellen vanaf 16 uur. Kapel Psych. Centrum St. Willibrord H. Missen: zaterdagavond 18.45 uur. Zondag (Hoogmis) 9.30 uur. DOKTERSDIENSTEN (uitsluitend voor spoedgevallen) Dr. C. W. Willebó'Ordse, Heerenweg 236 Heiloo, tel. 072-330066. Weekenddienst Apotheek Apotheek Wanna, J. Leysterstraat 22, Alkmaar, tel. 072-112082. Weekenddienst Wijkverpleging Egmond - Heiloo - Limmen Mevr. J. v. Leeuwen, tel. 072-331021. Verloskundige Heiloo Mevr. M. C. G. Groot-Valkering, tel. 02205-2635. b.g.g. boodschappendienst: 020-123123 Verloskundige Limmen Mevr. E. Wiegerink, tel. 02513-12895. Dienst Tandarts Alkmaar - Heiloo Dr. H. Hamming, Waerdendelstraat 3, Alkmaar, tel. 072-116061. Organisatie van Nederlandse Tandprothetici Weekenddienst in de kop van Noord- Holland, tel 02240-7939. DIERENARTSEN Dr. Eberson en Dr. Schaap zijn altijd te bereiken op tel.nr. 072-331606. Zaterdags spreekuur van 11-12 uur. Consulenten Dierenbescherming Heiloo en omstreken Honden: tel. 336758, mw. R. v. d. Berg. Katten: 334810, mw. H. W. de Waart. Watervogels: 333073, hr. C. de Lange. Knaagdieren: hr. Jacobs, 331484. Zieke, gewonde en jonge vogels: Mevr. Duivenbooden335065, hr. Baars 336227 Aktie Vakantie Pleegdier: tel. 336180. Praktijken Fysiotherapie Spreekuur vlgs afspraak (ma. t/m vr.) J. J. H. Cooper, Ewisweg 34, Heiloo, tel. 072-331100; J. de Moor, Kerkelaan 69, Heiloo, tel. 072-333398; M. A. van Riel, De Wildtlaan 28, Heiloo, tel. 072- 333271; E. J. Waal, Kennemerstraatweg 452, Heiloo, tel. 072-331266. P. A. Slinger, De Hoghe Weijdt 55, Hei loo, tel. 072-333746. Zwangerschaps/ Nabevallingsgymnastiek Mevr. E. Bakker, tel. 072-334694. Mevr. A. Vinckers, tel. 072-334398. KRUISVERENIGING „HEILOO" Kantoor: Wijkgebouw Holleweg 94 Kantoor geopend iedere maandag- en donderdagavond van 17-18 uur. Uitleenmagazijn geopend op werkdagen van 19-19.30 uur. Tel. 072-331073. Wijkverpleegkundigen: Mevr. A. H. Kroon, tel. 072-330082, te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. J. van Leeuwen, tel. 072-331021, te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. A. van Staveren, tel. 072-334326, te bereikeVi van 8-8.30 uur. Mevr. H. Meesters, tel. 072-337465, te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. E. Jansen, tel. 02208-6203, te be reiken maandag, donderdag en vrijdag tussen 8-8.30 uur. Mevr. L. de Waard, tel. 02518-55495, te bereiken tussen 8-8.30 uur. Spreekuur in wijkgebouw, dagelijks tus sen 12 en 13 uur, tel. 072-331073. Diëtiste Na telefonische afspraak dagelijks tus sen 12-13 uur en maandag en donderdag tussen 17-18 uur. Tel. 072-331073. KONTROLES Bij de kontroles de afgelopen week op de Ewisweg en de Zeeweg waren de topsnelheden respectievelijk 67 en 68 km per uur. In totaal werden 10 automobilisten bekeurd. LEVENSONDERHOUD In een zelfbedieningszaak werd een jongeman betrapt op winkeldiefstal. De schuldige - uit Alkmaar afkomstig - bleek bij nader onderzoek bekend te zijn bij de politie, hij was al eerder om gelijke redenen te zijn gepakt. De jon geman verklaarde niet aan klepto- manie (ziekte tot stelen) te lijden, maar levensmiddelen stal om in zijn levens onderhoud te kunnen voorzien. VOORRUIT Op een doordeweekse avond vónd..een botsing plaats op de kruising Ewis- weg.-Pastoor van Muijenweg tussen een auto en een brommer. De laatste ver leende geen voorrang en botste boven op de auto. De bromfietser belandde met zijn hoofd door de voorruit van de auto en moest na een eerste EHBO-behandeling overgebracht worden naar een ziekenhuis. Verder vonden botsingen plaats op de Heeren weg (2 maal) en de Kennemerstraat weg. Hier was alleen blikschade. OP HETERDAAD In de nacht van 8 op 9 januari wist ons gemeentelijk korps van de Rijks politie twee mannen uit Alkmaar, de 32-jarige K. en de 20-jarige M„ op heterdaad te betrappen bij een dief stal. De oudste van de twee heeft tot op heden twaalf inbraken bekend in Heiloo en omstreken. Dat was tot slot dan een geval waarin de politie met positief resultaat kon ingrijpen. Mensen, zorg ervoor dat u uw spullen goed afsluit wanneer u weggaat of gaat slapen. Breng anderen niet in de verleiding!! Ook hier is voorkomen beter dan blus- con DE HEER J. BORSJES, RAADSLID VOOR DE P.v.d.A. EN WETHOUDER VOOR RUIMTELIJKE ORDENING, SPORT EN REKREATIE TON LEURS HETZEVENHUIZEN 15A HEILOO - TEL. 072-330294 BURGERLIJKE STAND HEILOO ELDERS GEBOREN: Rick N. R„ z.v. Johannes G. J. van de Giesen en Vic toria van Ramesdonk; Irene J. C„ d.v. Gerardus J-'ter A vest en Maria, vim Veén^Jellé' J U ÉP® JustiriePK. NroonHCe?ill„ A*."/.TV!"ÖYfl" no J. Cressent en Kathinka M. Eijs; Joost, z.v. Jacob Vellinga en Rinkje E. Bakker. GETROUWD: Jacobus J. H. Hooge- boom en Maria C. Mors. OVERLEDEN: Jelle P. van Daalen; Johan Houwen e.v. S. W. Saton; Gijsbertrus Teitsma, e.v. M. de Bruin; Hendrikus G. Smit; Cornelia C. Mienis, w.v. C. Houtenbos; Mary A. Reed, e.v. J. Ruting. ELDERS OVERLEDEN: Hermanus Niele, e.v. A. M. Jol; Gerardus Bedeke, C„ e.v. H. J. Snooij; Martha Kreijts; Dirkina H. Jimmink. Theater "De Beun" Willibrordusweg 2 - Heiloo Telefoon 072-333156 Filmliga Z8 - 29 - 31 "JANUARI EN 1 en 2 FEBRUARI 20.15 30 JANUARI De heer J. Borsjes is sinds september 1982 het nieuwe gezicht in het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo. Bij het passeren van een inwonertal van 20.000 heeft een gemeente het recht een derde wet houder te benoemen. Deze over schrijding van de norm vond weliswaar al eerder plaats, maar noch de raad van 1974-1978, noch die van 1978-1982 vond het toentertijd noodzakelijk het college uit te breiden. Na de verkie zingen in 1982 werd de uitbreiding wel doorgevoerd. De keuze van de raad voor een P.v.d.A. vertegenwoordiger heeft niet alleen te maken met het feit, dat de meeste raadsleden in Heiloo hun werk zien als „gemeentebelang", maar ook politiek! De keuze heeft wel degelijk een politieke achtergrond! De situatie voor de verkiezingen was, dat het col lege bestond uit de burgemeester. 1 wethouder van de VVD en 1 wethouder van het CDA. Door de uitslag van de verkiezingen in 1982 is de positie van de VVD verstevigd (7 zetels) en het CDA viel terug (5 zetels). Door deze gewijzigde verhoudingen was het nu wel mogelijk om met de P.v.d.A. in zee te gaan. De P.v.d.A., en voor deze de heer Bors jes, was bereid toe te treden tot het college. Hierdoor keerde de partij na 17 jaar afwezigheid weer terug in het college van B en W. Tevens ontstond er een bredere basis voor het gemeen telijke beleid. Zaanstad De heer Borsjes is van oorsprong geen Heilooënaar. Hij werd geboren in Zaandam en groeide op in Amsterdam, waar hij de middelbare school door liep. Vervolgens studeerde hij weg- en waterbouw aan de HTS in Amsterdam en legde zich na deze studie nog eens toe op de studie bouwkunde, ook aan de HTS. Met de genoemde papieren op zak werkte hij achtereenvolgens bij een partikulier bedrijf in Amsterdam, bij de dienst Publieke Werken van de ge meente Amsterdam en bij de dienst Openbare Werken van de gemeente Alkmaar. Na deze omzwervingen in de provincie Noord-Holland greep de heer Borsjes in het voorjaar van 1957 de kans aan terug te keren naar zijn ge boorteplaats Zaandam, waar een baan vrij kwam bij de dienst Openbare Wer ken. De naam van deze dienst veran derde bij het ontstaan van Zaanstad in 1974 in de dienst Stadsontwikkeling en Openbare Werken, waar de heer Bors jes tot op heden hoofd is van een civiel technische afdeling. Tot september 1982 was hij ook rijks- gekommitteerde voor het Middelbaar Technisch Onderwijs in Amsterdam. Maar wegens tijdgebrek is deze funk- tie nu verleden tijd. Minderheid In 1962 verhuisde het gezin Borsjes naar Heiloo. Eerst een kleine 10 jaar aan de Sandecamplaan, later - bij de realisering van de woonwijk Het Baat- je - aan de Romplaan. Vier jaar na de vestiging in Heiloo werd de heer Bors jes aktief in de politiek. Gedurende een jaar was hij sekretaris en vervol gens van 1967 tot 1974 voorzitter van de plaatselijke P.v.d.A.-afdeling. In 1974 stapte hij als nieuwkomer in de P.v.d.A./PPR/D'66-fraktie de raad binnen en na 8 jaar raadslid te zijn ge weest is de heer Borsjes thans wethou der van onze gemeente voor de periode 1982-1986. Als wethouder is de heer Borsjes be last met de terreinen ruimtelijke orde ning, sport en rekreatie. Daarnaast is hij lid van de algemene besturen van het werkvoorzieningsschap Noord-Ken- nemerland en het rekreatieschap Alk- maardermeer. Dit bevalt erg goed. „Op bepaalde andere terreinen ben je nog meer gebonden aan de regels van de hogere overheden (het Rijk en de Provincie). In mijn portefeuille heb je iets meer mogelijkheden om te inter preteren en kun je dus meer van je eigen opvattingen en ideeën kwijt, al ben je anderzijds gebonden door de regels en de wet." Ondanks dé ruimere mogelijkheden moet de heer Borsjes bij bespreking van plannen binnen het college toch nog wel eens water bij de wijn doen. „Een college-voorstel moet zoveel mo gelijk door alle leden van het college gesteund worden. Bij mijn installatie als wethouder heb ik wel te kennen ge geven in bijzondere, principiële zaken een minderheidsstandpunt in te zul len nemen indien nodig, maar dat zal toch zo min mogelijk moeten voor komen. Tot op heden is er nog geen sprake van geweest: de samenwerking binnen het college is zeer prettig, het is een goed team. Ook de raad - en dat is al eerder opgemerkt - gaat op een andere (betere) manier met elkaar om in vele andere gemeenten." Ruimtelijke ordening Het terrein van ruimtelijke ordening is zeer breed," zo vindt de heer Borsjes „Er zijn relaties met een heleboel an dere zaken dan alleen maar het in delen van de ruimte. De woningbouw en de woonbehoefte zijn hier wel de meest duidelijke voorbeelden van, maar ook openbare werken, milieu- aspekten, hinderwet en wet geluids hinder en juridische aspekten (AROB- procedures) kunnen genoemd worden. Niet in de laatste plaats spelen kontak ten met de bevolking via hoorzittingen, informatie-avonden en het horen yan de bevolking in commissies een rol." Voor veel mensen zijn de begrippen ruimtelijke ordening en woningbouw verwarrend. Volgens de heer Borsjes „houdt het initiëren van ruimtelijke ordening in nieuwe bestemmingsplan nen op wanneer de bouw begint." Dus de eerste term is de voorbereiding (maar niet alleen van woningbouw), de tweede term de uitvoering van de eerder gemaakte plannen. Bij bestaan de bestemmingsplannen heeft de ruim telijke ordening een bewakingsfunktie: houdt de man zich we! aan de gemaakte voorschriften. Voor wat betreft de woningbouw is er een grote behoefte in de komende jaren aan kleine betaalbare woningen voor kleine gezinnen, jongeren en ook ou deren. Dit zijn meestal niet de kapi taalkrachtigste groepen. De heer Bors jes is van mening dat de gemeente de komende jaren op die behoefte in moet spelen bij het maken van plannen voor de bouw van woonruimte. Sport Advies Commissie In vroeger jaren was de heer Borsjes een verwoed wedstrijdroeier. Door de drukke werkzaamheden van in feite twee banen komt hij daar niet meer aan toe en beperkt hij zich tot de algemene rekreatieve sporten zoals bijv. schaat sen, zwemmen en fietsen. Toch komt de ervaring met het (sport-)vereni- ..gingsleven de heer Borsjes nu goed van pas. Hij werkt samen met de Sport Advies Commissie, bestaande uit leden van verschillende sportverenigingen. Voor op bij deze samenwerking staat voor de heer Borsjes het partikuliere initiatief in de sportwereld en de zelfwerkzaam heid. „Ik heb het volste vertrouwen in de samenwerking met de commissie. Er is een nieuwe voorzitter en de com missie is momenteel aktief aan de gang." „Op sportgebied moeten we proberen de voorzieningen op het huidige nivo te handhaven. Voor nieuwe aktivitei- ten is, gezien de huidige financieel- ekonomische situatie, weinig ruimte. Zeer belangrijk is echter, dat bij alles wat we in Heiloo als gemeente doen, de handhaving van de werkgelegenheid hoog in het vaandel staat. Waar moge lijk op het terrein van de gemeente zal het verlies aan arbeidsplaatsen zo minimaal mógelijk moeten zijn." Vrijdag a.s. is er weer een „gewone speelavond. Dat wil zeggen: om half acht begint een drie kwartier durend programma, waarin optreden leer lingen van: Bert v.d. Brink docent dwarsfluit Wim Madderom docent orgel, piano en electronisch orgel Roel Steeman docent viool Het is algemeen bekend dat in bepaal de perioden 1 of meer instrumenten erg populair zijn. Een vorige keer vertelde ik U al over de populariteit van de dwarsfluit en de gitaar. In de afgelopen jaren neemt ook de belangstelling voor de viool weer toe. Het aantal vioolleerlingen is sterk toe genomen. Zowel jonge (9 jaar en ouder!) als oudere leerlingen melden zich aan. De allerkleinste leerlingen spelen op een zgn. kwart-, halve of driekwart viool. Hiermee is het instrument aan gepast aan de (lichaamsgrootte van de) leerlingen. Dit is helaas bij weinig instrumenten mogelijk. Het vioolspelen is toch wat eenvojudiger als in het algemeen wordt aange nomen. (Zelfs na enkele maanden les sen te hebben gevolgd, spelen de leer lingen al enkele Sinterklaas- en Kerst liedjes, die ze kunnen zingen!) Vooral in het begin zijn de vorderingen van dien aard, dat al in het 2e jaar kan worden deelgenomen aan samenspel- groepen. In ons schoolorkest zitten dan ook (bijna) alle vioolleerlingen, hetgeen voor hen een geweldige! stimu lans is. De aanschaf van een viool vergt na tuurlijk een flinke uitgave, doch een prettige bijkomstigheid is, dat het in strument de waarde behoudt, indien daar op een normale wijze mee wordt omgegaan. Overmorgen kunt U luisteren naar een duet van Eefje en Frank Bakker (viool en dwarsfluit). Zij spelen muziek van een Engelse komponist. Ook als U geen leerling van onze school bent, ontmoeten we U graag. Na afloop van het programma heeft U gelegen heid nog wat na te praten met de do centen. Graag tot ziens. Een uitzonderlijk koffieconcert te ge ven door het ensemble "Gheselscap Goet Ende Fyn" onder het motto Midwinter in de Middeleeuwen. Een programma van Nederlandse en Franse liederen, dansen, volksge bruiken en muzikale gedichten uit de Middeleeuwen, 80-jarige oorlog en de Gouden Eeuw. Er wordt gespeeld op oude muzikale speeltuigen. Aan vang 11.30 uur. Entree 6,50 inclusief een heerlijk kopje koffie en een benopte informatie. Voor-ver-koop via Boekhandel Piet Avis, Knip- en Barbershop Jan Braam, Reisburo Holland International, Foyer van het Open Huis. AGENDA OPEN HUIS TEL. 072-333368 MAANDAG 17 JANAURI N.v.v.H., gym 10.30-11.30 N.v.v.H., zang St. Dienstverl., handw. Pl.landsvr., zang Yoga v Yoga Sans Atout. br. Nivon Falkland toneel E.H.K., klaverjassen Soc. alleenstaanden Dagelijks Bestuur verg 13.30-15.30 13.30-15.30 13.30-15.30 13.30-15.30 19.30-21.30 20.00-23.00 20.00-22.00 20.00-23.00 20.00-23.00 20.00-22.00 20.00-22.00 DINSDAG 18 JANUARI Doves, gym Nivon Tennisles Nieuw Léven, zang Nivon Oppositie, schaken Oppositie schaken HBC, bridge HAF, fotoclub 9.00-12.00 9.30-11.30 9.00-12.00 20.00-22.00 20.00-22.00 20.00-23.30 18.45-23.30 20.00-23.00 20.00-22.00 WOENSDAG 19 JANUARI AANKOOP VOORMALIG BIBLIOTHEEKGEBOUW Op 19 november j.l. is het nieuwe gebouw van de openbare bibliotheek aan de Rembrandtsingel geopend en in gebruik gegeven aan de Provin ciale Bibliotheekcentrale Noord-Hol land. Hierdoor doet het voormalige bibliotheekgebouw aan de Beatrix- laan met ingang van genoemde datum geen dienst meer. De duidige eigenaar ervan de Stichting Openbare Biblio theek "Anton Coolen" te Akersloot heeft aan het gebouw geen nieuwe be stemming gegeven. Volgens gemeenteraad en B en W is het gewenst dit gebouw, dat in de ach ter ons liggende jaren met gemeen- schaps gelden in stand is gehouden, niet voor de Akersloter gemeenschap verloren te laten gaan. Om deze reden heeft men dan ook aan het begin van 1982 contact gezocht met het be stuur van de stichting met de intentie om het gebouw in eigendom over te nemen. De onderhandelingen met het stichtingsbestuur hebben ertoe geleid, dat genoemd bestuur zich bereid ver klaarde het gebouw en de bijbehorende grond tegen de boekwaarde 12.895,--, aan de gemeente over te dragen. Dit was zonder meer een acceptabel be drag. De eigendomsoverdracht van het ge bouw heeft inmiddels plaatsgevonden. Het gebouw wordt zo spoedig mogelijk gereed gemaakt voor gebruik 'als peu terspeelzaal en als zodanig worden verhuurd aan de Stichting Peuter speelzaal Akersloot. KLAVERJASDRIVE Donderdag 13 januari, om 2 uur wordt er een klaverjasdrive gehouden voor onze leden. Mooie prijzen kunnen er gewonnen worden. Het bestuur twijfelt er niet aan. dat deze drive door een groot aantal leden bezoekt zal wor den. Tot 13 januari, 's middags om 2 uur in het Bruno gebouvv. Entree 2,50, koffie en thee inbegrepen. Doves Tennisles Sans Atout ds.br. Postzegelclub Falkland, toneel Ned. br. bond Rotaryclub Autorijscholen BGS 10.30-11.30 9.00-12.00 13.30-16.30 20.00-22.00 20.00-23.00 20.00-23.00 18.30-20.30 19.30-21.30 DONDERDAG 20 JANUARI N.v.v.H., br.cursus 9.30-11.30 Pl.landsvr., droogbloemen 13.30-15.30 Yoga 13.30-15.30 HOV, operette 20.00-22.00 Nivon 20.00-22.00 Sioelclub de strebers 20.00-22.00 HBC br. (3 zalen) 20.00-23.00 VRIJDAG 21 JANUARI St. Dienstverl.. volksd. 11.00-12.00 N.v.v.H., ds. br. 9.30-11.30 Pl.landsvr., volksd. 13.30-15.30 Tennisles 14.00-17.00 Begeleiding orkest van NH 20.00-22.00 Nivon Geologie 20.00-22.00 Heilooer br.cl. 20.00-23.00 ZATERDAG 22 JANUARI Bigband 15.30-17.30 Ranzijn Dansschool 18.00-23.30 ZONDAG 23 JANUARI Ranzijn Dansschool 18.00-23.30

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1983 | | pagina 2