WIJ Mascotte Al wat groeit en bloeit, en ons altijd weer boeit. Een aantal tips voor thuis Uw tips wellicht in volgende Hooy-vizier" UIT HEILOO'S RAAD „De Hooy-vizier" sluit af. Uit de oude boeken van Jacob Hooy. It bekijken 't niet alleen door een rose bril; er zitten nog zoveel andere mooie kleuren in onze nieuwe voorjaarskollektie. valkering beveiliging TUMULT TIJDENS RAADSVERGADERING Stationscent rum Heiloo SCI Tja, u kijkt alweer tegen de laatste pagina aan van uw eerste „Hooy vizier". Natuurlijk hopen we dat u met enig genoegen kennis heeft genomen van de uitgelezen verzameling natuur-/ kruidenprodukten van de firma Jacob Hooy en Co. Hierbij echter hopên we tevens dat u tot de ontdekking bent gekomen dat onze eigen moedertje natuur meer geneeskrachtige elementen bevat dan u ooit heeft kunnen bevroeden. Tegen bijna iedere kwaal of ziekte bestaat een natuurlijk afweermiddel, helaas zijn sommige ervan ons nog niet bekend. Maar de natuurwetenschappers zoeken door. Zo is de ontdekking van het extract van de Groenlip-mossel een van de jongste vruchten die het natuuronderzoek heeft afgeworpen. Er zullen echter meer ontdekkingen volgen; misschien morgen al, misschien pas over vijf of tien jaar. Hoe lang of kort het ook moge duren, de firma Jacob Hooy en Co. zal u regelmatig op de hoogte houden van de nieuwste ontdekkingen. Per slot van rekening is gezondheid een zaak die ons allen aangaat. Ter voorlopig afscheid willen we u nog een aantal praktische huistips schenken, door kruidenmeester Jacob Hooy persoonlijk opgetekend in zijn ontzagwekkende kruidenboeken. Aansluitend hierbij bieden we u de gelegenheid om ons een dergelijke tip (of dergelijke tips) toe te sturen. Misschien weet u nog wel wat uw oma voor middeltjes had tegen pijntjes, maar ook tegen bijvoorbeeld vlekken in het tapijt of kringen in de tafel. De firma Jacob Hooy en Co. stelt uw persoonlijke tip bijzonder op prijs. In onze volgende „Hooy-vizier" presenteren we een bloemlezing van alle ingezonden tips waarbij we bovendien nog de gepubliceerde ideeën belonen met een flinke tube natuurlijke Algenmasker uit de kollektie Natuurkosmetika van Jacob Hooy. Veel plezier met de tips en wat ons betreft, tot de volgende „Hooy- vizier". 's nachts om de keel leggen, een rauw ei eten, rozijnen en vijgen gebruiken of thee met een eierdooier en suiker. Kinderen geve men gebraden appelen met erin suiker gesmolten. SLAPELOOSHEID: We weten allemaal wel hoe lastig het is als we na een drukke dag (of met een drukke dag voor de boeg) niet in slaap kunnen komen. We liggen maar te tobben, te denken of gewoon te wachten tot de aloude Morpheus ons in zijn rustgevende armen neemt. Vaak staan we in zo'n geval 's ochtends nog vermoeider op dan we naar bed gingen. Voor dergelijke klachten had de wijze Jacob Hooy de volgende adviezen: zorg voor wat lichaamsbeweging na het avondeten (wandelen bijvoorbeeld), probeer op gezette tijden naar bed te gaan, drink 's avonds een aftrekstel van de citroenmelisse (de Melissa officinalis) eventueel versterkt met een weinig hop. Het bekende warme glas melk mag soms ook baten. Neusverkoudheid: Hebben we zonder twijfel ook allemaal wel eens goed last van gehad. Met name weer 's nachts kan een neusverkoudheid ons de nodige problemen opleveren. Lig je op je linkerzijloopt je linkerneusgat dicht, lig je op je rechterzij precies omgekeerd. Trouwens, ook overdag is zo'n verstopte neus vaak meer dan ellendig. Jacob Hooy zocht ook voor deze kwaal een natuurlijk afweermiddel dat door iedereen makkelijk te gebruiken is. Zo adviseert hij zijn „dampbaden": het opsnuiven van lauw water of het opsnuiven van een afkooksel van de Heemstwortel (of de bladeren). Ook wil het helpen om nu en dan een weinig snuif of fijne suiker in de neus te blazen. Verstoppen: Weer zo'n lastig kwaaltje waar we af en toe wel mee te kampen hebben. We voelen ons een beetje gelijk een kip die zijn ei niet kwijt kan. Onze buik voelt nogal hard aan en de verlossende „afgang" laat tergend lang op zich wachten. In zo'n geval moeten we het darmkanaal een weinig stimuleren tot arbeid. In de eerste plaats adviseerde de oude Jacob Hooy bij een trage stoelgang zijn werkzame „Sennae comp."- kruiden. Hierbij echter gaf hij ook de tips: het drinken van honingwater (of koffie met honing), 's morgens vroeg verse vruchten eten, het gebruik van paardebloemen, komijn, kervel, zuring, en cichorei als spinazie gekookt. Mensen met aanhoudend verstoppingen raadde hij het gebruik van karnemelk, zure' melk, gebraden appels, gekookte pruimen, zuurkool, rode kool en dergelijke aan. De hik: Alstublieft, weer zo een. O zo lastig bijvoorbeeld bij gesprekken, vergaderingen, avondje uit en noem maar op. Ook in de tijd van Jacob Hooy bestond de hik in al haar/zijn hevigheid. Het advies van de kruidenmeester luidde: koud water drinken in kleine teugen zonder adem te halen, eet één theelepel vol witte broodsuiker, gebruik enige lepels warme wijn of enige druppels brandewijn. Heesheid: Vast ook allemaal wel eens last van gehad. Iemand belt je op, hoort je stem en vraagt of je er soms niet bent. „Ja natuurlijk ben ik er", antwoord je. „Ik ben alleen een beetje hees." Welnu, heesheid bestreed Jacob Hooy als volgt: vooral 's nachts de hals goed bedekken, een opengesneden haring Deze eerste „Hooy-vizier" werd voor u samengesteld en geschreven door John Meijer. Grafische vormgeving Jan Hopman. Foto's Mellie Uyldert, Lex Overeijnder, Willy, Martha, Corry: Johan Weemhoff. Druk: Damiate Pers. Reacties: Weverstraat 26,1521 TB, Wormerveer, Zaanstad (de schrijver). Ook bij de volgende „Hooy-vizier" hébben we de achterpagina gereserveerd voor een aantal nostalgische tips „van toen". U kunt ons hierbij helpen. Stuur ons uw tips, en wellicht prijkt in de volgende „Hooy-vizier" uw naam op de achterpagina. Mocht dit het geval zijn, dan ontvangt u als belóning een flinke tube Algenmasker uit de serie Natuurkosmetika van Jacob Hooy. Deze tube wordt u dan geheel gratis thuisgestuurd. De nostalgische tips dienen te slaan op het gebruik van zuivere natuurprodukten. Toelichtende verhaaltjes rondom de tips zijn welkom. Mijn tips: Tip 1: Tip 2: Tip 3: Naam Adres Postcode Plaats Leeftijd Opsturen naar: Jacob Hooy en Co b.v. Postbus 70 1906 ZH Limmen. D. A. Drogisterij „JEF LETSCHERT" Reformhuis „HEILOO" Heerenweg 148 Heiloo Tel. 330890 - Stationscentrum UITKIJKPOST Vorige week donderdagmiddag bij het doornemen van de stukken voor de gemeenteraadsvergadering van Heiloo dacht ik bij mezelf: „Als 't effe meezit, ben ik tussen negen uur en half tien wel weer thuis". De agenda telde weliswaar 23 punten, maar zoals u de afgelopen weken heeft kunnen lezen in de versla gen van de commissievergaderingen, er stonden nauwelijks schokkende dingen op die agenda. Echter, een kwartier na de aanvang van de vergadering startte het voorspel van een tumultueuze stemming in de raad. Het ging allemaal om een zendantenne op het dak van de familie Winnips in De Ronge. De kinderen veranderden een tijdje geleden hun hobby en stortten zich op het amateur-zenden. Het 27-MC bakkie was te beperkt en men ging over op het grotere werk: zenden op de FM-band. Dat mag, indien men aan wettelijke voorschriften voldoet. Ten behoeve van het zenden werd in julie 1982 een antenne op het dak geplaatst met een lengte van zo'n tien meter, een investering van een kleine 1000 gulden. Het duurde echter niet lang tot er een brief van de gemeente kwam met daarin de mededeling, dat voor het plaatsen van zo'n mast een bouwvergunning aangevraagd moest worden. Dit werd gedaan, maar de vergunning- werd afgewezen: een mast van die omvang mag niet op het dak, maar moet op een betonnen voet los van het huis geplaatst worden. Kosten: ruim 2500 gulden. De familie Winnips ging in beroep. Het was toch te gek volgens hen dat de hobby van de kinderen een zodanige investering eiste, terwijl er uiterlijk niet zo veel zou veranderen. Mevrouw Winnips werd gehoord in de commissie Ruimtelijke Ordening en naar aanlei ding daarvan kwam de zaak vorige week donderdag in de raad. Het college van burgemeester en wet houders hield - op advies van de welstandscommissie - haar poot stijf en adviseerde de raad het beroep van de familie Winnips ongegrond te verkla ren. Zie hier de uitgangspunten voor een lange discussie tussen het college en de raad. De heer Knijnenberg (V.V.D.) steunde het collegevoorstel, maar verzocht daarin op te nemen dat de huidige mast voor 1 september 1983 weggehaald moest worden. Dat zou een behoorlijk uitstel betekenen. De heren Helder (Links Heiloo) en Ten Hoope (Heiloo 2000) als ook mevrouw Schuurman (D'66) waren het niet eens met het college. Zij hadden hun twijfels rond de welstandscommissie - niet wat betreft het vertrouwen in de commissie, maar voornamelijk omtrent de uitleg van de voorschriften in dit specifieke geval. Namens het C.D.A. zei de heer Visser, dat zijn partij de bezwaren tegen de zendmast te sterk verwoord vonden. Hij stelde voor een bouwvergunning af te geven voor een periode van vier of vijf jaar. Daarna zou de zaak opnieuw bekeken moeten worden. In zijn antwoord aan de raad zei wethouder Borsjes van Ruimtelijke Ordening, dat wanneer het beroep gegrond verklaard zou worden, dit een afwijzing zou betekenen van het tot nog toe gevoerde beleid. Daarna kwam de wethouder met een brief op de proppen van een aantal omwonenden, maar aangezien de brief ten eerste te laat was en ten tweede gericht was aan een enkel raadslid en niet aan de hele raad, vonden de meeste partijen dat deze brief niet als argument mocht gelden. De mast op het dak van de familie Winnips, reden voor tumult in de raadszaal. De stemming zou op zich geen proble men opleveren. De stemmen van de V.V.D. plus die van het college zouden de meerderheid betekenen (De heer Adema (P.v.d.A.) en mevrouw Van Gelder (Heiloo 2000) waren afwezig.) Echter ,éénvandeledenvandeV.V.D., de heer Schalkwijk, stemde tegen het collegevoorstel, waardoor het beroep schrift van de familie Winnips gegrond was verklaard! Veel tumult in de raadszaal en in deze min of meer verwarrende situatie werd een (m.i. overbodige) stemming gehouden over het verlenen van een bouwvergunning aan de familie Winnips. De chaos werd compleet, toen de stemming uitwees, dat de bouwvergun ning werd geweigerd! Kortom het beroep werd toegekend, de bouwvergunning niet. Een vreemde gang van zaken, waar de laatste woorden nog wel niet over zullen zijn gesproken. J. W. van der Horst. Verenig sociaal- het aai kalendf ten hor- al uiter bij de diend. gevond Welzij r bij het betreffi nader gemeei VUU; Bij de v de i (APV) het ver worden uur 's Deze w kunnen groepg werk, h (31-12-' politie c Al om het ma Zij en Spe dar die en Zij. een De in Die wèt Dai ma, FOLDER „STAND VAN ZAKEN" WEER VERKRIJGBAAR De bekende folder „Stand van Zaken bij de sociale verzekeringen en voorzie ningen" is weer verschenen, aange past aan de gegevens per 1 januari 1983. De folder geeft duidelijke in formatie over de sociale verzekeringen. Men vindt er alle premiepercentages in vermeld, maar ook de uitkeringsbe dragen. Verder een algemeen overzicht over de inhoud van de wetten. De folder is een samenwerkingsprodukt van het Ministerie van Welzijn, Volks gezondheid en Cultuur, het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegen heid, en het Voorlichtingscentrum So ciale Verzekering (VSV). Wenst U de folder te ontvangen, dan kunt U zich wenden tot het VSV, Zwaansvliet 3, 1081 AP Amsterdam. Tel.: 020-448418. Daar zijn overigens ook folders ver krijgbaar over alle sociale verzekerings wetten afzonderlijk. Bij wat grotere aantallen worden kosten in rekening gebracht. STICHTING XU-KSMC/IHKSCHOOL HlilLOO De speelavond van vrijdag a.s. gaat niet door. In plaats daarvan houden we zondagmiddag 6 februari om 14.00 uur een OPEN BAK. Acht top-pop-bands uit Heiloo en om streken zullen hun beste beentje voor zetten: Little Bit, Syncope, Tombstone, The Berlitz, Pac-man, The Ritze, S.M.N.P.M. en Latex Harry en The Gummiknuppels. We rekenen op een flinke opkomst van fans en luisteraars evenals dat vorig jaar het geval was. Elke band speelt ca. 20 a 25 minuten en terwijl de ene band speelt, bouwt de ander op of maakt plaats voor de volgende; dus continue muziek! De toegangsprijs zal voor weinigen een bezwaar zijn: 1,-. Ieder is hartelijk welkom. Graag tot ziens. Goed t< - 1 Cav1 - 5 kon; Inlichti - Cype Oostho Inlichti 02205-; Leuke j deren. Het hel I. vari 332759: BUI ELDES d.v. R< Nielen. OVERI Zwaan; Bakker ELDER dus F. Praat. Het sc woensd „Zeska De uitsl Nic. Bei Zeskant Nieuwe Na de 1. Nieu pt., 3. 5. Hasi De fina Nic. Be van har Uw tip iri dc volgende „Hooy-vizier"? Dan gratis een tube algenmasker. c»©(ii|©*> A©|ii|0/3 c*©|u|©*> <*©L'l(gy= A©(ii)(g^ O© Mg)/* c©i»t©*> c©»)©*» <*©1111©*. a©m©*> Gaarr Na Of TRIMMEN Vrijdag 28 januari vond bij de spoor wegovergang Belieslaan een botsing plaats tussen een auto en een trimmer. De laatste kon door de automobilist niet goed worden gezien, met als ge volg dat hij met lichte verwondingen naar het ziekenhuis moest. Willen trimmers er aan denken, dat ook zij gezien moeten worden!! Licht gevende kleding lijkt een zeer een voudige oplossing. TEGEL Na een winkelruit met een tegel stukgegooid te hebben stapten twee mannen vorige week een winkel aan de Kennemerstraatweg binnen. De be woners boven de zaak hoorde het la waai en ging een kijkje nemen. Hevig geschrokken sloegen de dieven op de vlucht. VERKEER[D] Vorige week bij een snelheidskontrole werden vier bonnen uitgedeeld met als topsprinter 88 km. Daarnaast werd een alkohol gebruiker aangehouden op de dag erna. Op de Nijenburgerweg vloog een Volvo van een plaatsgenoot in brand, vermoedelijk door het door een vonk ontbranden van benzine uit een lekkende jerrycan in de kofferruimte. aamesnexs imerK t-.mpo). ue politie zou graag horen aan wie deze fiets toe behoort. BEKEND Zeven jeugdige inwoners van Heiloo zijn in de maand januari gehoord over een aantal diefstallen. Ze hebben on dertussen bekend auto's leeggeroofd, bij winkels ingebroken, twee fietsen ontvreemd en een flippergeld open gebroken te hebben. INBRAKEN: Inbraken waren er vorige week b(j: - Bomat aan de Kanaaldijk, waar ge reedschap werd ontvreemd. - Een winkel in 't Hoekstuk, waai messen en snijmachine worden ver mist. - Een woonhuis annex winkel aan de Rijksweg te Limmen, alwaar de da ders verdwenen met1000,- aan geld. - Een auto in de Schuine Honds- bosschelaan, waaruit muziek appa ratuur aan de oren van de eigenaai werd ontnomen. - Een woonhuis aan de Kapel- weg te Limmen, waar wel iets weg is, maar nog niet vaststaat wat. Tenslotte ook nog twee inbraak pogingen. Wat een ellende dat de ru briek inbraken iedere week weer zo veel dure ruimte in de Uitkijkpost vergen. civv^ii van ven veiauiiciucniiciu m aard en in tijd, waarvan de mooiste en belangwekkendste thans in de Oude Pastorij staan tentoongesteld. Bij het bezien hiervan kan men een idee krij gen van het reilen en zeilen van een huishouden enkele eeuwen terug. Wellicht, het blijft natuurlijk gissen, kan men het tentoongestelde ook zien als illustratief voor Heiloo. Daarom wil het bestuur van de ver eniging Oud-Heiloo ook een beroep doen op iedere belangstellende, om ar cheologisch speurwerk te verrichten. Wie weet zal een bezoek aan de huidige expositie daartoe meewerken als men ziet wat voor gebruiksvoorwerpen toch ook zeker in ons goede dorp in de grond moeten zitten. Tijdens de tentoonstel ling, die zeker tot medio mei geopend zal zijn, zullen degenen die de voorwer pen hebben opgegraven, op de exposi tie aanwezig zijn om inlichtingen te ver schaffen en desgewenst uitleg te geven. iv?i nwiu van vxv. ov.iivzv.ri vjvu ivi ïjgizacxi rta. uvzvxrviiciiiviv.i i ivn mrro Knip- en Rookshop Jan Braam; Reis- buro Holland International; foyer Open Huis. Entree 12,50, voor houders van CJP/ 65 -kaarten 10,-. 17-18-19-21-22-23 februari: Filmliga, aanvang 20.15 uur. moiwr heer Heyt. Hier mijn telefoonnummer (waar men ook nieuwe leden kan laten in schrijven). Montage van sloten, grendels en elektronische alarminstallaties. Vraag vrijblijvend prijsopgave middenweg 44, 1906 AR Limmen, telefoón 02205-2377 PRIESTERZATERDAG IN HEILOO Ook op de eerste zaterdag, 5 februari a.s., wordt weer gebeden voor Kloos ter- en priesterroepingen. Plaats: Genadekapel van O. L. Vrouw ter Nood (achter Motel Heiloo). Tijd: 11.30 Rozenkransgebed; 12.00 uur: H. Mis met als celebrant-predikant past. em. J. Verhaar. Komt u ook? Vanaf 11.30 uur biechtgelegenheid. J. v.d. Kommer, Kerkelaan 63, Hei loo, tel. 331491. AGENDA OPEN HUIS TEL. 072-333368 MAANDAG 7 FEBRUARI N.v.v.H.. gym 10.30-11.30 N.v.v.H.. zang 13.45-15.30 St. Dienstverl., handw. 13.30-16.30 Pl.landsvr., zang 13.30-15.30 Pl.landsvr., schilderijen 13.30-15.30 Yoga 13.30-14.30 Sans Atout 20.00-23.00 Nivon 20.00-22.00 Falkland 20.00-23.00 EHK 20.00- 22.00 Soc. alleenstaanden 20.00-22.00 Yoga 19.30-21.30 dinsdag 8 FEBRUARI Doves, gym 9.00-12.00 Nivon 9.30-11.30 Tennisles 9.00-12.00 N.v.v.H.. 9.30-12.00 N.v.v.H., 13.30-15.30 Nieuw Leven 20.00-22.00 Nivon 20.00-22.00 Oppositie 20.00-23.30 Oppositie 18.45-23.30 H.B.C. 20.00-23.00 WOENSDAG 9 FEBRUARI Doves, gym 10.30-11.30 Tennisles 9.00-12.00 N.v.v.H., bridge les 9.30-11.30 Schaap kindershow Nivon Falkland Rotary Nivon DONDERDAG 10 N.v.v.H., best.verg. Yoga Elzinga Fed. Vrouwenraad (4) Pi.landsvrouwen Yoga HOV Nivon Sjoelclub HBC HBC 13.30-15.30 20.00-22.00 20.00-22.00 18.30-20.30 20.00-22.00 FEBRUARI 9.00-11.30 9.30-11.30 13.30-16.00 13.30-15.30 13.30-15.30 20.00-22.00 20.00-22.00 20.00-22.00 20.00-23.00 20.00-23.00 VRIJDAG 11 FEBRUARI St. Dienstverl., volksd. N.v.v.H., ds.br. Pl.landsvr. Tennisles Beg.orkest v. N.H. HBC Nivon Geologie 11.30-12.00 9.30-11.30 13.30-15.30 14.00-17.00 20.00-22.00 20.00-23.00 19.30-22.00 ZATERDAG 12 FEBRUARI Bigband 15.30-17.30 Dansschool Ranzijn 18.00-23.00 ZONDAG 13 FEBRUARI Dansschool Ranzijn 18.00-23.00

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1983 | | pagina 10