VERENIGINGSNIEUWS f VAN HIER EN l 22.00 uur. EAST UNITED: Ton NIEUWE FOTOMODELLEN???? GOEDE RESULTATEN VAN JUDITH DE WIT BOWLING „65+" Wedstrijdverslag TEAM VAN S.V. GR0EFSEMA BEHOUD DERDE PLAATS IN WEST-FRIESE JUDOCOMPETITIE 5 JAAR ZWEMBAD LOOS PLAATSELIJKE KAMPIOENSCHAPPEN VAN DE BOWLING BOND HEILOO BILJARTCLUB O.K.K. NEDERLANDSE CHRISTEN VROUWENBOND KLAVERJASCLUB E.H.K. SOCIËTEIT ALLEENSTAANDEN 2 FEBRUARI 1983- UITKIJKPOST m" UITSLAGEN BRIDGECLUB jp| ^jj 1^1 SANS ATOUT d.d. 31 jan.'83 1. Koersen-v. Toornburg 56; 2. fam. de Z.V.V. 't VENNEWATER Waal. O.W. Zondag 30 januari moesten we tegen fam. Mak 64; 2. v. Leeuwen-Nieu- F. C. Mamma. Het was een zware wendijk55 wedstrijd voor beide partijen. Het yjX 1 1 -i-M a. Hengelsport verenigingN 7. B lil Tl combineren voor ons werd bemoeilnkt npVroeate !J door het goede jagen van de F. C. Wint daal Vendel SS Mamma-spelers. Gelukkig, voor ons daal vendelt kwamen we op één nul voorsprong O.W. door een mooi afstandschot van Je- 1. ds. Kuyt-Roozen 61 Vi\ 2. ds. Piers- roen van de Mark. Het tegendoelpunt ma-v.d. Pol 53. liet "iet lang op zich wachten want met Zaterd 5 februari wordt al. weer de N.Z.C.Lijn n schitterend zwevend schot van Peter Zeehengel competitie wedstrijd l\^a ian S4 Buis werd de stand gelijk getrokken. houden Verfrek va„Bf -t Loo om 7 j0 F.jma-Janssen 54 Na rust had onze doelman het erg «Uf vroegtijdig opgeven! O.W. druk, maar dankzij zijn fabuleus ]/2 fam Groeneve)d 56; 1/2 fam v keeperswerk bleef de stand gelijk Twuijver 56 (mooi werk Eric). Na een snelle rtngo AVONDFN N Z D liin counter kon Dennis Hink ons op 2-1 1 j 0 zetten. Een paar minuten later maakte n ds. v. Dum-Frugte 62; 2. ds. Broks- Peter Buis weer gelijk, de bal hobbelde De Bln8° 'avond d,le °P rvr<Jdag 28 ma-Hulskamp 56 V* net buiten het bereik van Eric van 't Januan werd gehouden in Cafe La Stra- O.W Boveneind het doel in: 2-2, wat even- da was voor de Wedstrijd Commissie h.h. Visser 592. Goldsteen- eens de eindstand was. Mensen die aanleiding om nog 2 avonden te W.tt,ng54 naar ons willen kijken moeten a.s. za- °rëanlseren. N.Z. E. lijn terdag om 22.00 uur in de sporthal De avonden worden gehouden op: Kemper-Verkley 62; 2. mw. Lans- D' Entery in Limmen komen om ons '8 februan eAn 2 maart Er. Z1J" J?P deze daa,.v Linden 55 daar te zien spelen tegen F. C. Johan B!n8° av°"de" zeer ™ole P"Jzen O.W. Jansen, opstelling: G: Rolvers, B. de **nnen' °,ok ee" 8rote ver" 1. fam. v.d. Wulp 53; 2. fam. Huiberts Hoop, P. de Waard,Hans Bottemanne, lot,ng wordt, g^ouden. Neem gerust 51 ,/2 Peter Keeman, Ferry Haan, Ton vrienden en bekenden mee!N.Z.Flijn Boutellier (sponsor: 't Vennewater). 1. fam. Schneider 61 Vi; 2. fam. v. Ha- Onze opstelling bekend, toevoegen lem53'/2 Bob Renee, (sponsor): Johan Jansen 0 w j ds Bakker-Kemper 59; 2. Tot ziens in d' Entery in Limmen om Dijkstra-Jansen 53 Nog nooit is het een meisje gelukt van de gymnastiekvereniging DOVES om deel te nemen aan de Provinciale A-wedstrijden van Nederland. Dit jaar echter gelukte het Judith de Wit, na hard getraind te hebben, zich te plaatsen. Een hele prestatie! Het afgelopen jaar liet DOVES zien, dat Heiloo nog steeds over heel wat talent beschikt. Judith traint o.l.v. Gonnie Graas. De wedstrijden zijn heel officieel en worden gehouden in de sporthal „Koggenland" op 12 febr. a.s. van het plaatsje „de Goorn". Aanvang van de wedstrijd is 14.00 uur. Iedereen, die de prestaties van Judith wil volgen is natuurlijk van harte welkom. Wij wensen Judith heel veel succes en geluk en hopen, dat ze de eer van de gymvereniging DOVES hoog zal houden en ook zal laten zien, dat Heiloo nog steeds een woordje mee spreekt in de turn-wereld. Weet u trouwens dat DOVES een heel goede en gezellige vereniging is? Waar iedereen jong of oud, dik of dun altijd bij ons kan gymmen en aan conditie training kan doen! Waar nog echte jongens-gym wordt gegeven met toestellen, gezellig maar hard werken. Dat er voor meisjes alle mogelijkheden zijn, voor alle leeftijden op dinsdag of donderdag. Dat er ook dames toestel-gym is o.l.v. Lucienne Brand, (zaal Kerkakkers 20.45-21.45. op dinsdag) Dat er dames grondgym- nastiek is van 20.00 uur tot 20.45 uur. Ook donderdagavond geven we grond- gym o.l.v. Gonnie Graas van 20.00 - 21.00 uur. (zaal: Schuine Hondsbosschelaan). Informatie kunt u krijgen aan de zaal of bij onze leidster G. Graas, tel. 337765 of bij onze secretaresse mevr. C. Groot, tel. 333319. Ook kleuters zijn bij ons welkom, vanaf 3 jaar van 11.00 - 12.00 uur zaal: Kerkakkers. Kom eens langs en doe mee en zie wat de ver. DOVES u te bieden heeft. De eerste les is altijd gratis. Ons reeds 7 jaar bestaande gezellige bowling-clubje heeft, wegens verhuizing en/of langdurige ziekte, van enkele leden plaats voor enige dames en/of heren in de leeftijd van pl. 65 tot 70 jaar. U kunt, indien u interesse heeft voor deze sport en een gezellige middag wilt hebben, telefonisch contact opnemen met het Bestuur bereikbaar onder de volgende nummers 072-331777 - 334092 - 335319. De zwakke mentaliteit van de lopende biervaten van Foresters 8 kwam weer eens op een beschamende wijze aan het licht doordat deze knutselaars op het laatste moment afberichtte (geen dank hiervoor). Naar later inzien bleek dat dit te danken was aan een door hun gelanceerde-in Russische camouflage- kleuren uitgedoste spionage satelliet die echter tijdens onze wedstrijd in de Hoornsche Vaart van zondag 23 januari jl. defect raakte omdat de ingeschakelde computer ons spelniveau niet meer kon verwerken waardoor hij enkele minuten later in de Indische Oceaan plonsde. Wel duidelijk werd hiervan, dat Foresters 8 geen schijn van kans had tegen East United, vandaar dit afbe- richt. Ter elfder uren vonden wij gelukkig de Meyboomknakkers bereidt om ons te vermaken.' Doordat het uit de hand gelopen verjaardagsfeest van onze spits nog in de benen zat, was ons automatisme in de eerste helft ietwat zoek, waardoor een 2-2 ruststand op het bord verscheen. In de rust werd een suptertrio-koers verreden in de hal. Winnend koppel was het paard van René van de Kerkhof uitkomend voor P.S.V. (Paarden Sport Vereniging), met op de sulky meester G.B.J. Hilterman (bekend van de Wantoestanden in de wereld). Dit span liep zich als eerste te pletter op de achtermuur, terwijl het paard Hans Kraay halverwege het parcours begon te steigeren en met hyper-airconditioning het veld moest verlaten. Aan het begin van de tweede helft stelden wij nog voor om de partij af te breken met remise, maar aangezien zij nog kans op schaakmat hadden gingen zij hier niet op in. Michiel van Beijsterveldt deed nog een poging om de winnende treffer aan te tekenen, maar zijn schot beland de, naar later onderzoek van Griet Kietelaar, in een baan om de aarde. Eindstand: 2-4. Netvinder: B. Daudeij. Van uw Uitkijkpostverslaggever 1hut. p.sDoor een hardnekkige mist bank in sportpaleis de Hoornschevaart konden de doelpuntenmakers pas enke le dagen na afloop van de wedstrijd bekend worden gemaakt. Het waren Rob Wuyster en Bert Daudeij, beiden met een stereotrick. (2x). P.s. 2. Waarschuwing!! Wil de z.v.v. Interbolus-captain, alias de heer Leuter eindelijk eens de auteursrechten aan T. Eut betalen voor het gepleegde plagiaat uit onze wekelijkse column. De uitslagen van de vorige week gespeelde viertallen wedstrijden zijn: S.A. 1 - Bricas 1 20-min.3 S.A. 2 -E.B.C. 1 S.A. 3 - Wieringen 1 S.A. 4 - Bricas 4 S.A. 6 - Bricas 3 S.A. 7 - Bricas 8 S.A. 8 - Bricas 6 HEILOOËR BRIDGE CLUB Uitslagen dinsdag 25 januari N.Z. A. lijn 1 mevr. Hoff-hr. Tamminga 2. dames de jager-de Jager SO'A 13-7 12-8 19-1 17-3 5-15 0-20 5414; OW 1 mevr. Visser-hr. v.d. Vlies 58V2; 2 mevr. Admiraal-hr. Vendel 54Vi NZ B lijn 1 heren Duineveld-Pin 56.67; 2 dames v.d. Mark - Ribberink 51.25 OW 1 dames Hardeveld v. Ravenzwaay 63.08; 2. dames Uiterlinden-Leegwater 53.33 Donderdag 27 januari: NZ A lijn 1 heren Koster-Tamminga 55'/j; 2 mevr. Hoff-hr. Gorse 51 OW 1 heren Bader-Roelofs Berkman-v.d. Vlies 57 58; 2 heren NZ B lijn 1 dames KoensELöhr Bennink-Rutgers 52 52/2; 2 heren OW 1 fam. de Huiberts 501/2 NZ C lijn 1 fam. Haan 64; Velden 521/2 Waard 54; 2 fam. 2 dames Kuiper-v.d. Heiloo- Afgelopen zaterdagavond vond er in Oudorp weer een ontmoeting in het teken van de Westfriese judocompe titie plaats. Dit was de derde avond, zodat na deze ronde elk van de zeven teams éénmaal tegen elkaar gedraaid hebben, en ieder team nu weet waar het aan toe is. Het team van S.V. Groefsema moest dit keer draaien tegen de teams van jc Randers en jc Middelbeek, die respec tievelijk op een eerste en vierde plaats stonden, een zware avond dus. Het eerst moest er tegen het team van Randers gedraaid worden. De nog regerende kampioen van de A-poule. Voor het dit jaar in de A-poule gestarte team van sv Groefsema bleek het team van Randers nog te sterk, wat tot uitdrukking kwam in de uitslag, een 16-4 overwinning voor Randers. In de tweede partij moest er tegen het team van Middelbeek gedraaid worden, wilde het team van sv Groefsema zijn derde plaats behouden dan moest er van het team van Middelbeek gewonnen worden. Toch wel een beetje gespannen kwamen de judoka's van s.v. Groefse ma de mat op. Niet zonder resultaat, deze wedstrijd werd namelijk met 13-7 door het team van sv Groefsema gewonnen. Hierdoor behoud „nieuwkomer" Groefsema zijn prima derde plaats achter gerenomeerde teams van Ran ders en v.d.Werf. De volgende ontmoeting vindt plaats op zaterdag 26 februari in Heiloo, in de zaal van sv. Groefsema. Het team van sv Groefsema bestond dit keer uit Eric Opdam, Lars Bakker, Niels Bakker, Marc Zwaa, Paul Groef sema, Peter Valkering, Edwin Janssen, Ton Nuyens, Tim Winterink/Johan Zoon en Jan Zoon. Verder vond er afgelopen zaterdagmid dag een toernooi voor jeugdteams plaats, in Hoorn. Aan dit sterk bezette toernooi deed ook een jeugdteam van sv Groefsema mee. Dit team, wat bestond uit Kevin Koster, Martijn Sinke, Jeroen van Schaik, Michiel Henneman, A. de Groot, Joshua Hörchner, Erik de Witte, Julian Vijzelaar, Harco Reynink en John Langedijk, wist het ondanks goed judo niet verder te brengen dan één gewon nen wedstrijd. H.F.S. Uitslagen 24 januari 1983 Joke Bussing-Marjolein Pater 2-0; Ella Schouten-Marian de Wit 0-2; Hannie de Jong-Hanka Boerhof 2-0; Veronica Becker-Ria Berger 2-0; Marja Hink-Marga de Vries 0-2; Marian v.d. Werf-Gerry Nanne 2-0; Marriët Kwant-Ella Schouten 2-0; Hannie de Jong-Marja Hink 2-0; Marian de Wit-Wil Vader 0-2; Ria Berger-Hanka Boerhof 2-0; Veronica B ecker-Marja Hink 0-2; Marriët Kwant-Marjolein Pater 2-0; Bep Nan- ne-Marga de Vries 2-0; Marga v.d. Werf-Wil Vader 2-0; Harriët Eikenaar- Gerry Nanne 2-0; Joke Bussing-Bep Nanne 0-2; Ria v. Opzeeland-Marian de Wit 2-0; Harriët Eikenaar-Wil Vader 2-0; Ria v. Opzeeland-Harriët Eikenaar 2-0. Zaterdag 5 februari speelt in Jongeren centrum Buk Buk de formatie Gruppo Sportivo. Een formatie die in 1976 werd opgericht en in 1977 met de L.P. „10 mistakes" op de proppen kwam, die hun in 1978 een gouden L.P. en een Edison opleverde. In dit jaar kwam ook hun tweede L.P. uit „Back to 78 en de hitsingle „Hey Girl". In 1979 hadden zij opnieuw een hit met „Disco Really Made It" en leverde „Back to 78" platina op! Hierna maakte Gruppo Sportivo het helemaal in het buiten land met optredens in Zwitserland, Italië, Duitsland, Oostenrijk en Scan dinavië, maar tussendoor is het in Ne derland ook zo'n 3 keer per week optre den geblazen. In het voorprogramma speelt de for matie No Wave, in deze streek alom be kend, die zowel Nederlandstalig als Engels, covers en eigen werk brengt. Tevens te beluisteren op de L.P. A Rits of Potential Hits, die binnenkort in de winkels ligt voor een joet. Het optreden van zaterdag de 5e begint om 21.00 uur. I cn>) 1 O) De volgende bijeenkomst is op dinsdag 22 februari en voor ons zal spreken over „De situatie in de Sovjet Unie" de heer H. Wolzak uit Amsterdam. Deze hele week is het feest bij Zwembad Loos omdat het 1 februari precies 5 jaar geleden is dat een start met dit zwembad werd gemaakt. Vele felicitaties bereikten het echtpaar Loos, de kinderen hebben allemaal tekeningen gemaakt en stuurden kaar ten, volwassenen lieten hun felicitaties via fraaie bloemstukjes overbrengen. Het echtpaar Loos op hun beurt trakteert de kinderen op een mandarijn en de ouderen krijgen een kopje koffie en degenen die vanaf het eerste uur lid is geweest krijgt een fraai glas met inscriptie. Er is in die vijf jaar wel het een en ander veranderd. Toen werd er nog om 9 uur begonnen en was er tussen de middag een pauze. Nu wordt er om 7 uur begonnen en sluit men niet eerder dan half elf 's avonds, men kan nu ook op zondagmorgen tot 13.00 uur terecht. Buiten het zwembad, met zijn tempera tuur zo rond de 30 graden, is er nu ook een speciaal bubbelbad op een tempera tuur van 37 graden om heerlijk te ontspannen of pijnlijke spieren weer een beetje soepel te maken. Tevens is er nu ook vrij zwemmen en reaktiverend zwemmen dit is geschikt voor mensen die helemaal niet kunnen zwemmen of, b.v. na een operatie, weer een beetje conditie op te bouwen. Nu bestaat ook de mogelijkheid om „medaille" te zwemmen. Wie verschil lende slagen technisch goed uitvoert krijgt een diploma van de K.N.Z.B. De laatste tijd bestaat ook de mogelijk heid voor jonge vaders en moeders met hun baby (vanaf een half jaar) deze vast de eerste beginselen van de zwemkunst te leren. Dan is er nog de snelbruiner, het z.g. zon kanon, onder het toeziend oog van het echtpaar Loos kunt u daar snel bruin worden. Inclusief het echtpaar Loos zijn er aan dit bad tien mensen verbonden die zich dagelijks over de pupillen ontfermen. Er is een kleine wachtlijst die echter snel doorstroomt, daar niet iedereen die het diploma heeft behaald verder gaat. Het echtpaar Loos runt dit zwembad helemaal op eigen kracht, dus zonder subsidie, mevrouw Loos zegt hiervan: „We hebben dit allemaal bereikt door hard werken met een team dat zich ook helemaal inzet". Een wens is er nog onvervuld, het echtpaar zou zo vreselijk graag een huis naast het zwembad willen bouwen, de ruimte is er voor, alleen de vergunning ontbreekt nog. Ze maken lange dagen, de hele week rond, elf maanden per jaar, nu rijden zij elke dag heen en weer tussen Berkhout en Heiloo, als er een storing optreedt moet de rit 's nachts ook nog eens gemaakt worden, zo blijft er bijzonder weinig vrije tijd over, misschien een leuk kadootje voor dit eerste lustrum. OW 1 heren Kuiper-Smit 591/2; 2 dames v.d. Goot-Frugte 53 NZ D lijn 1 heren Kat-de Wit 65; 2 dames Frans-de Jager 58 OW 1 dames Evenblij-Gauw 551/2; 2 fam. Elsman 55 Op 29 en 30 januari jl. zijn weer de Plaatselijke Kampioenschappen van de Bowling Bond Heiloo gehouden. 62 deelnemers, tw. 20 dames en 42 heren streden om de hoogste eer. Wij kunnen terugkijken op een geslaagd en zeer spannend toernooi. De kampioenen van het vorig jaar, Paula Schouten bij de dames en Cor Mossel bij de heren hebben hun titel met verve verdedigd, doch beiden eindigden in hun klasse als 2e- Marjan Verschuren en Marko Appel zijn onze nieuwe kampioenen voor 1983. Uitslagen singles: dames: 1. Paula Schouten 1145, 2. Marjan Verschuren 1140, 3. Irma de Vries 1109. Heren: 1. Marko Appel 1166, 2. Cor Mossel 1124, 3. Aad Breed 1108. Uitslagen dubbles: Dames: 1. Marijke Hottentot Karin Kokkelkoren 1387, 2. Ciska Hemmekam Marjan Ver schuren 1376, 3. Janny Kamste5eg Resi Waagmeester 1363. Heren: 1. Cees van de Molen Peter Kokkelkoren 1518, 2. Jaap de Bie Gerard Bielfeldt 1474, 3. Nico de wit Cor Mossel 1428. De hoogste games uit de voorronden (10 games) was zowel bij de dames als bij de heren gelijk, nl. 246 voor Marjan Verschuren en Gerard Bielfeldt. Er zijn vele 200-games gevallen tijdens dit toernooi, waarvoor aan enkelen speldjes zijn uitgereikt, voor dames boven 215 en voor heren boven 225. Aan het eind van de zondag werden de beide finales gespeeld en de uitslag hiervan is als volgt: 8. Irma de Vries, 7. Trudy Pos, 6. Resi Waagmeester, 5. Cisca Hemmekam, 4. Janny Kam steeg 3. Karin Kokkelkoren 2824, 2. Paula Schouten 2835, 1. Marjan Verschuren 2881, ge. 16 games: 180,06. Heren: 8. Harry Groot, 7 Cees van de Molen, 6 Rob Laan, 5. Aad Breed, 4. Gerard Bielfeldt, 3. Peter Haak 2918, 2. Cor Mossel 2965, 1. Marko Appel 3032, gem. 16 games: 189.50. ZWEM- EN POLOCLUB HEILOO Een complete heren 1 ploeg wist za terdagavond in Schagen de ploeg van de Reuring uit Noord-Scharwoude met 8-1 te verslaan. In de ploeg zitten voldoende mogelijkheden zoals zater dag ook weer bleek om hun positie op de ranglijst op te vijzelen. Dames 1 verloren in een aantrekkelijke wedstrijd met 4-1 van Zereus 3. Dit keer een avond van de uitschieters, partijen van 8 beurten en van 41 beurten. P. Haanraads wist met een moyenne van 3.13 zijn partij te winnen, wat een prima resultaat is. J. Komen en N. Bijvoet deden er iets langer over en ook Th. Molenaar en C. v.Dooren wisten niet van ophouden. P. Leering wist na lange tijd weer een partij te winnen en staat nu op een gedeelde plaats met J. Klaasse. Voor de wedstrijd tegen de Meerpaal zijn de volgende datums vastgesteld, 17 februa ri uit en 22 februari de thuiswedstrijd. 15 februari is het karnaval wat inhoudt dat er dan niet gespeeld wordt. De uitslagen van dinsdag 25 januari zijn: R. v.d.Gulik - J. Seignette 2-0, G. Snel - D. Nanne 2-0, C. Melker - J. Seignette 0-2, C. Melker - L. v.Schooten 2-0, J. Jonker - M. v.Zaal 0-2, R. Haazelager - Th. d. Waard 0-2, J. Klaasse - C. v.Dooren 0-2, P. Leering - P. Haan raads 2-0, N. v.d.Kamer - R. Haazela ger 0-2, Th. Molenaar - C. v.Dooren 2-0. Enkelen kompetitie: W. Groot - W. Hink 2-0, D. Pepping - M. v.Zaal 0-2, J. Komen - N. Bijvoet 0-2, R. v.d.Gulik - W. Groot 0-2, P. Haanraads - L. v.Schooten 2-0, A. Hoogeland - D. Pepping 0-2. NIEUWS VAN BILJARTCLUB TIKKIE-TERUG IN BILJART- SOCIETEIT HEILOO De uitslagen van de competitie wedstrijden laten we in het vervolg achterwege, vanwege de lengte daar van. Ons wintertoernooi is een klinkende overwinning geworden voor Tikkie- Terug. De strijd is gestreden en het resultaat was als volgt: le prijs Tikkie-Terug met 131 punten 2e pr. OverDie-Alkmaar met 80 punten 3e pr. Heemskerk met 75 punten 4e pr. Assendelft met 70 punten 5e pr. Koog a/d Zaan met 65 punten 6e pr. Varnebroek Alkmaar met 55 punten. De Besturen van de diverse clubs hadden we uitgenodigd voor de prijs uitreiking. Na eerst gezellig biljarten was die uitreiking om 15.00 uur. Het openingswoord werd gesproken door onze voorzitter J. Min. Hij bedankte alle clubs voor hun medewerking en sportiviteit. Verders vroeg hij heer C. Kaandorp de bekers uit te reiken. De reden was vanzelfsprekend. De heer C. Kaandorp heeft de bekers ter be schikking gesteld. En zoals heer Min memoreerde is het ook moeilijk om je zelf de le prijs uit te reiken. Na een toepasselijke rede van de heer Kaan dorp. Hij zei o.a. dat we elkaar alle maal nodig hebben. Wij hebben hem nodig als eigenaar van de Biljart - societeit, en hij heeft ons nodig dat we daar biljarten. En zo is dat ook. Na een dankwoord van ieder die een beker in ontvangst mocht nemen, heb ben we nog gezellig gebiljart. Ons wintertoernooi is voorbij, maar we denken al weer aan ons zomertoernooi. Op donderdag 27 januari jl. hield de N.C.V.B. haar maandelijkse bijeen komst in de Gereformeerde kerk. Na de opening door de presidente had deze verschillende mededelingen, o.a. betreffende een excursie naar de fa. Stoutenbeek op 11 maart en het jaarlijkse uitstapje dat eind mei gepland is. Na de meditatie van de presidente was de spreker die zou komen nog niet verschenen en na telefonische informa tie bleek hij ziek te zijn. Na enig overleg werd de heer mr. B. Posch gebeld en binnen een half uur was onze redder in nood" ter plaatse om ons een lezing te geven over „De rechterlijke macht in Nederland". Hij deed dit op humoristische wijze en er werd met aandacht geluisterd. De meeste mensen in ons land hebben weinig kijk op de rechterlijke macht en door eenzijdige voorlichting van de pers krijgt men vaak een vertekend beeld. De naar verhouding minder voorko- mendè strafzaken krijgen de meeste aandacht De Nederlandse rechtspraak kent geen jury zoals in veel andere landen, maar alleen beroepsrechters; hiervan zijn er 425 in Nederland en de heer Posch is één van hen, Het hoogste rechtscollege dat zetelt in Den Haag is „De Hoge Raad". De rechters hiervan zijn topjuristen en hun belangrijkste taak is de rechtspraak in cassatie. Verder kent ons land vijf Gerechtsho ven, 19 Arrondissementsrechtbanken en voor kleine overtredingen 90 Kan tongerechten. Elk rechtscollege bestaat uit drie rechters en de jongste van hen heeft het eerste woord. Van hen wordt deugdelijkheid en onpartijdigheid geëist en de rechtspraak dient op enkele uitzonderingen na openbaar te zijn. Na beëindiging van zijn lezing beant woordde de heer Posch nog veel vragen waarna hij hartelijk bedankt werd door de presidente. Klaverjassers van Heiloo en omgeving a.s. maandag 7 februari houden wij weer onze open drive in het Open Huis van Heiloo. De vorige drives waren er veel liefheb bers die sportief en gezellig om prachti ge prijzen hebben gestreden. Wij hopen maandag weer op een heleboel nieuwe liefhebbers. Voor degene die voor het eerst komt wil ik de volgende huishoudelijke mededelingen even vermelden. Wij beginnen precies om 8 uur, dus zorgt u er wel voor dat u op tijd aanwezig bent. Om half acht kunt u zich al in laten schrijven in de foyer van het Open Huis. U kunt ook bellen tussen 5 en 7 uur naar de volgende bestuursleden: Mevr. v. Duivenboden, 335065, Hr. Knegt 334056, hr. Leurink 334366. Maandag 7 februari a.s. hopen wij u allen weer te ontmoeten in zaal 5 van het Open Huis. Voor deze avond hebben wij iemand van de E.H.B.O. bereid gevonden ons iets te vertellen over wat we bij eerste hulp wel of juist niet moeten doen. Ook de mond op mond beademing zal worden beoefend op een demonstratie pop. Het zal ongetwijfeld een zeer nuttige avond worden. De avond begint om 8 uur. Kosten 2,50,- koffie of thee inbegrepen. Maandag 21 februari a.s. hebben we de creatieve avond. We gaan ons dan o.l.v. Atje de Ruiter eens op een heel nieuw vlak begeven n.l. macramé knopen. U zult zien, wat u met een heel eenvoudige knoop allemaal kunt maken. Er kan gekozen worden uit een plantenhanger een boodschappennet of zo maar een leuke wanddecoratie. Voor de planten hanger moet u wel zelf een bloempotje meenemen. De tweede macramé avond volgt in maart, zodat u voor de afwerking geholpen kunt worden. De avond begint om 8 uur kosten 2,- koffie of thee inbegrepen. Tot ziens in het Open Huis, Namens de werkgroep. Inlichtingen: tel. 332136, 333995, 331097. KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ TUINBOUW EN PLANTKUNDE AFDELING HEILOO JOVD OOK IN 1983 WEER AKTIEF De JOVD ABCD waaronder ook de af deling Heiloo ressorteert, gaat opnieuw een aktief jaar tegemoet. Het bestuur van deze regionale afdeling is evenals vorig jaar weer van plan een groot aan tal aktiviteiten op touw te zetten. Vorig jaar organiseerde de JOVD ABCD in samenwerking met een aan tal plaatselijke VVD-afdelingen, een groot aantal politiek café's met lande lijk bekende sprekers zoals: Ad Ploeg, nu staatssekretaris, Frits Korthals Al- tes, nu minister van Justitie, Theo Joekes en Loek Hermans, beide tweede kamer-lid voor de VVD. Ook een aantal avonden over gemeentepo litiek, met o.a. Arend Lind, Sjoerd van Meeteren en mevr. Jonge-Poerinck stonden op het programma. Tevens lukte het de JOVD ABCD om voor haar leden een excursie naar het energie centrum Petten op touw te zetten. De heer Nijpels op het landelijke JOVD-congres te laten spreken en een aantal verkiezingsaktiviteiten van de VVD te begeleiden. Een aktief jaar boordevol bedrijvigheid voor de leden van de JOVD. In 1983 probeert de JOVD deze trend voort te zetten. Een aantal tweede kamerleden zullen weer naar onze regio komen en een media-congres wordt voorbereid. De eerste twee bestuursbijeenkoms- ten in januari 1983 zitten er alweer op en aan de hand daarvan kan nu al wor den voorspeld dat 1983, ondanks dat er niet zoveel verkiezingsbijeenkomsten zullen zijn, toch weer een druk politiek jaar zal worden. Voor diegenen die eens wat meer over de JOVD willen weten, ligt er een foldertje klaar op Dr. van Peltlaan 10a, 1861 KC Bergen. Een briefkaartje naar het sekretariaat is dan voldoende. Na de interessante belevenissen in hët duistere rijk van de vleermuizen, gaan we nu een wandeling maken langs de sprankelende bloemenpracht van het eiland Mainau. Het in de Boden- see gelegen eiland is ongeveer 40 HA groot, heeft een zure kleigrond en is privé-bezit van de Zweedse koninklijke familie. In tegenstelling tot wat wel eens wordt beweerd, is Mainau geen tropisch eiland. Het wordt het bloe- men-eiland genoemd, omdat er rij kelijk met 1-jarigen, vaste planten, palmen, bananen en citrusbomen wordt gewerkt, waarover in het najaar grote kassen worden gebouwd, die in het voorjaar dan weer worden afgebroken. Wij nodigen u met veel genoegen uit voor de ledenavond waar de Heer H. Th. Achterbergh uit Zeist ons aan de hand van schitterende dia's vertelt op dinsdag 8 februari 1983 in de grote zaal van de Geref. Kerk aan de Noor dergeeststraat 9 te Heiloo; onder werp: wandeling over het bloemen- eiland Mainau. Aanvang 20 uur. Vooraf houdt de heer C. Kamer zijn praatje over de natuur rondom ons. BUITENLANDSE EXCURSIE: Met nog fijne herinneringen aan onze reis naar Italië in 1982, hebben w(j nu plannen voor een 10-daagse reis naar Zuid-Duitsland met als standplaats het schitterend gelegen Berghotel Panorama in Nesselwang in het All- gau-gebergte, van waaruit we onze vele trips maken o.a. naar het Bloe- meneiland Mainau, Linderhof, Lud- wigsburg, tentoonstelling in München etc. Prijs-indicatie: pl.m. 875,--. Voor deze in mei te maken tocht willen we nu graag uw belangstelling peilen. Als u die hebt, bel dan even [spoe dig] de heer C. Kamer, Heerenweg 108, te Heiloo, tel. 072- 333523. Elke bezoeker ontvangt b(j het ver laten van de zaal een verrassing. DE HEER BUGTER NEEMT AFSCHEID VAN R.K. STICHTING VOOR BEJAARDENZORG HEILOO Tijdens de op 19 januari gehouden ver gadering van de R.K. Stichting voor Bejaardenzorg Heiloo (die m.n. Huize „Overkerck" en de bijbehorende 8 flats exploiteert) heeft het bestuur afscheid genomen van de heer J.H. Bugter. Gedurende 18 jaren is hij lid van het bestuur geweest, waarvan 17 jaren als sekretaris/penningmeester en het laat ste jaar alleen als penningmeester, daar de heer B.J. Oud het sekretari- aatswerk voor zijn rekening heeft ge nomen. De heer W.M. van Hecke, waarnemend voorzitter, bedankte de heer Bugter voor het vele werk dat hij. Pro Deo, voor de R.K. Stichting voor Bejaardenzorg Heiloo heeft verricht en voor de prettige samenwerking gedu rende al deze jaren. Deze dank ging vergezeld van een welgevulde mand met „lekkers". In zijn wederwoord bedankte de heer Bugter de waarnemend voorzitter, de overige bestuursleden en de direktrice voor de goede samenwerking en zegde toe, indien de gemeentelijke en provin ciale besturen akkoord gaan met de plannen tot renovatie en/of nieuwbouw van Huize „Overkerck", bereid te zijn. indien er op dat moment nog geen op volger voor hem is gevonden, zijn licht te laten schijnen over de financiële kan ten van deze belangrijke gebeurtenis. INGEZONDEN Heiloo, 30-1-1983. DAAR ZIE IK IETS WAT U NIET ZIET! Een kerkganger, die moeite doet om zijn schoenen schoon te krijgen voor hij in zijn auto stapt. Waarom? Dat is u allang bekend. Waarom niet oude cou ranten meegenomen in de auto? Die grijze vegen prima (met een latje). Waarom ik dit in de courant zet? Omdat ik een bordje in ons voor- bleekje .gras' heb gezet, zwart op wit één dag en nacht toen was het weggepikt, er stond op: hier géén hon- de poep. Wie dat meegenomen heeft is in het bezit van een hond (of voor eigen gebruik?) Voor onze woning op de hoek, van de Vinkenbaan stoppen veel auto's langs de graskant om bezoek te bren gen bij zieken of bekenden. Maar ze lopen heel veel de korste weg, dus over het gras. Ook komen er nogal eens los lopende honden, (voor 't geval de politie er soms belang insteld! zet ik ze op de foto). Waarom neemt men voor het uitlaten van uw hond niet het weggetje langs de Spoorlijn, daar is tussen die bos jes dan ruimte genoeg. Nu gun ik echt ieder mens zijn plezier als een ander er maar géén verdriet van heeft. Wij hebben óók plezier van onze prima poes en genieten er soms van als hij zit te loeren op iets waar hij niet bij kan. U mag het hier wel weten dat onder onze vloer wat huist: een muis of rat of misschien een muskus rat, die de afvoerpijp van de gootsteen in de keuken voor een boompje aan ziet. Nu mag ik daar niet slopen om ver gif neer te leggen, in mijn beroep wist ik met vergif om te gaan (indien no dig). Nu stop ik maar! anders wordt dit schrijven te lang). Tot wederhoren. A. P. Huyzer, Vinkenbaan 13, Heiloo. V NED. BOND VAN PLATTELANDS VROUWEN, AFD. HEILOO Op woensdag 26 januari j.l. hield onze vereniging een bijeenkomst. Nadat de voorzitster G. Wolse-Muntje- werf de avond had geopend en in het bijzonder mevr. Nobel-Zilver van het Provinciaal bestuur en enkele leden van het C.O.C., afd. Alkmaar, verwelkom de, gaf zij het woord aan één van de leden van laatstgenoemde vereniging, die een korte inleiding hield. Deze gaf een duidelijk beeld van het C.O.C. Het was in 1946 dat het C.O.C. in Nederland ter sprake kwam. Het heeft tot doelstelling discriminatie te bestrijden. Het C.O.C. heeft een lan delijke vereniging met ong. 6500 leden, verdeeld.over 40 afdelingen. In de regio Alkmaar heeft de vereniging 145 leden, Met de integratie-gedachten is men on geveer 2 jaar geleden begonnen om it deze regio ook een afdeling te stichten. Je moet voor je lesbische- of homosexu- aliteit uit durven komen. Na de inlei ding konden er over het onderwerp vragen worden gesteld. Velen maak ten daar gebruik van. Het was een in teressant onderwerp waar veel belang stelling voor bestond. Beste buurtgenoten, Vrijdagavond 4 februari is er weer kla verjassen bij La Strada, aanvang 8 uur Er zijn mooie prijzen te winnen. Ooi is er een grote verloting. Kom alle maal, dan wordt het weer een gezelligs avond. Tot ziens.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1983 | | pagina 12